2021-10-15   21:53:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag eftermiddag

Resultat Lb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Spar Nord Hrsholm Cup 2017    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stvne by  Hrsholm    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangr  Hrsholm Svmmeforening         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  20 maj 2017         
 
 
Lb 31, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Rjel  2006    225  43.77  1:33.64  2:22.29    3:05.73   
  Sllerd Svmmeklub  3:16.87                 
                     
Mia Albertsen  2006    220  42.33  1:31.33  2:21.02    3:06.98   
  Sllerd Svmmeklub  3:11.24                 
                     
Henriette Roos  2006    213  42.67  1:31.91  2:21.67    3:08.97   
  Gladsaxe Svmmeklub  3:44.61                 
                     
Amalie Busch Erhardi  2006    212  43.39  1:33.59  2:24.53    3:09.19   
  Hrsholm Svmmeforening  3:05.90                 
                     
Dina Shapley  2006    206  41.55  1:31.33  2:21.56    3:11.06   
  Sllerd Svmmeklub  3:45.93                 
                     
Signe Munk Hvid  2006    196  43.67  1:33.11  2:24.06    3:14.29   
  Sllerd Svmmeklub  3:25.24                 
                     
Asta-Marie Mailund Clan  2006    148  47.46  1:42.02  2:38.28    3:33.58   
  Sllerd Svmmeklub  3:46.86                 
                     
Emilie Dommer  2007    141  46.83  1:44.49  2:42.10    3:37.00   
  Hrsholm Svmmeforening  3:30.00                 
                     
Rosa Rank Solhart  2007    88          4:13.44   
  Gladsaxe Svmmeklub  4:04.45                 
                     
Isabella Westergaard  2006              DNS   
  Kalundborg SK  4:10.00                 
                     
Olga Krogh-Olsen  2007              DNS   
  Gladsaxe Svmmeklub  4:10.00                 
                     
 
Lb 31, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Nrskov  2004    437  34.95  1:13.66  1:52.31    2:28.77   
  Sllerd Svmmeklub  2:29.20                 
                     
Mathilde Edele Borg  2004    434  35.96  1:15.30  1:53.86    2:29.16   
  Hrsholm Svmmeforening  2:28.46                 
                     
Caroline Salskov Jensen  2005    415  35.33  1:14.45  1:53.56    2:31.38   
  Hrsholm Svmmeforening  2:28.60                 
                     
Clara Hartvig-Olsen  2004    404  35.22  1:14.34  1:54.77    2:32.72   
  Vallensbk IF Af 1939  2:25.83                 
                     
Anna Larsen  2004    368  35.11  1:15.33  1:57.15    2:37.52   
  Kalundborg SK  2:26.47                 
                     
Annika Khn  2005    348  35.82  1:16.35  1:58.87    2:40.52   
  Vallensbk IF Af 1939  2:36.54                 
                     
Ida Marie Platzer  2005    335  37.81  1:20.83  2:02.69    2:42.58   
  Sllerd Svmmeklub  2:50.49                 
                     
Mille Vester-Christensen  2005    328  38.36  1:22.14  2:04.32    2:43.79   
  Sllerd Svmmeklub  3:07.00                 
                     
Dicte Eriksen  2004    291  38.59  1:23.23  2:06.97    2:50.34   
  Sllerd Svmmeklub  2:41.63                 
                     
10  Emma Philip  2005    285  38.51  1:22.31  2:07.96    2:51.54   
  Hrsholm Svmmeforening  2:49.84                 
                     
11  Ella Rasmussen  2004    275  38.94  1:23.61  2:10.28    2:53.64   
  Dragsholm Svmmeklub  3:00.74                 
                     
12  Laura Kall  2005    270  39.19  1:24.90  2:10.92    2:54.63   
  Vallensbk IF Af 1939  2:59.72                 
                     
13  Sasha Nezdiikovskaia  2005    258  38.96  1:23.90  2:11.97    2:57.36   
  Hrsholm Svmmeforening  2:59.63                 
                     
14  Julie Astrup  2005    238  38.07  1:23.47  2:12.55    3:02.20   
  Dragsholm Svmmeklub  2:58.11                 
                     
15  Frederikke Larsen  2005    227  42.97  1:31.36  2:20.54    3:05.02   
  Sllerd Svmmeklub  3:15.45                 
                     
16  Mathilde Syberg Glud  2004    214  43.53  1:33.44  2:24.73    3:08.85   
  Hrsholm Svmmeforening  3:07.87                 
                     
17  Ella Nikoline Borg  2005    165  47.93  1:41.64  2:36.33    3:25.67   
  Hrsholm Svmmeforening  3:09.59                 
                     
 
Lb 31, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martha Vitus Tversted  2002    573  31.99  1:06.88  1:42.47    2:15.95   
  Sllerd Svmmeklub  2:08.40                 
                     
Ida Holm Hansen  2002    537  32.20  1:07.77  1:43.61    2:18.97   
  Vrlse Svmmeklub  2:18.25                 
                     
Rebecca Sangild  2003    456  33.32  1:09.89  1:48.96    2:26.75   
  Sllerd Svmmeklub  2:32.31                 
                     
Carla Lyhne Weiner  2003    453  34.35  1:12.30  1:50.38    2:27.10   
  Sllerd Svmmeklub  2:23.84                 
                     
Felina Noe  2002    441  34.04  1:10.97  1:50.38    2:28.40   
  Dragsholm Svmmeklub  2:17.98                 
                     
Marie Uglebjerg  2002    438  35.00  1:13.09  1:51.77    2:28.73   
  Kalundborg SK  2:17.67                 
                     
Sophie Gjelstrup  2002    438  34.75  1:12.50  1:51.27    2:28.74   
  Sllerd Svmmeklub  2:24.91                 
                     
Emilie Nepper-Christensen  2003    432  35.03  1:12.94  1:51.75    2:29.38   
  Sllerd Svmmeklub  2:27.09                 
                     
Julie Frisch Hoff  2002    421  35.62  1:14.23  1:52.80    2:30.73   
  Hrsholm Svmmeforening  2:29.80                 
                     
10  Alberte Holst Schilling  2003    336  36.38  1:18.91  2:02.42    2:42.48   
  Dragsholm Svmmeklub  2:55.11                 
                     
11  Annika Gtze Iversen  2003    329  37.90  1:20.84  2:03.88    2:43.58   
  Sllerd Svmmeklub  3:03.18                 
                     
12  Anne Bagge Ravn  2003    259  38.76  1:23.37  2:11.08    2:57.14   
  Sllerd Svmmeklub  3:12.50                 
                     
 
Lb 31, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Nissen Jakobsen  2000    573  31.80  1:07.14  1:42.37    2:16.02   
  Hrsholm Svmmeforening  2:16.83                 
                     
Laura Srensen  2001    404  33.87  1:13.02  1:54.02    2:32.73   
  Dragsholm Svmmeklub  2:25.06                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Hrsholm Svmmeforening  Udskriftstidspunkt  14:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner