2022-05-23   18:55:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Head to Head 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  29 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:23   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 11 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Brandt  2006  Vsby Simsllskap    33.27        1:08.60   
Felicia Brnnbck  2006  Vsby Simsllskap    33.23        1:08.86   
Hannah Kinane  2006  Jrflla Simsllskap    33.18        1:09.00   
Klara Klingberg  2006  Liding Simklubb    34.46        1:09.17   
Manya Sidn Bashouki  2006  Jrflla Simsllskap    34.85        1:12.92   
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb    34.43        1:13.01   
Amanda Bjrklund  2006  Tby Sim    34.85        1:13.59   
Anna Dimitriou  2006  Stockholmspolisens IF SF    35.59        1:14.63   
Freja Vesterlund  2006  smo Simsllskap    35.01        1:15.09   
10  Mira Wallin  2006  Jrflla Simsllskap    34.76        1:15.14   
11  Nellie Ekman  2006  Jrflla Simsllskap    35.34        1:15.27   
12  Linn Bengtsson  2007  Jrflla Simsllskap    35.99        1:15.69   
13  Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb    36.38        1:17.38   
14  Emmy Hllkvist  2008  Tby Sim    37.98        1:17.43   
15  Emma Alsn  2007  Tby Sim    37.13        1:18.24   
16  Lilly James-Killer  2006  Stockholmspolisens IF SF    35.84        1:18.74   
17  Isabella Westberg  2007  Jrflla Simsllskap    36.89        1:18.92   
18  Olivia Elmquist  2007  Jrflla Simsllskap    38.10        1:20.12   
19  Nellie Thofelt  2006  Stockholmspolisens IF SF    37.90        1:20.21   
20  Rose Li  2006  Tby Sim    37.28        1:20.52   
21  Agnes hman  2006  smo Simsllskap    39.32        1:21.96   
22  Olivia Larsson  2007  Jrflla Simsllskap    39.61        1:24.22   
23  Meja Johansson  2006  Stockholmspolisens IF SF    41.12        1:25.23   
24  Tuva Lundberg  2006  Tby Sim    38.64        1:25.28   
25  Deniz Degerbalkan  2006  Tby Sim    42.12        1:26.82   
26  Linnea Bckstrm  2006  Skuru Idrottsklubb    40.37        1:27.42   
27  Louise Mrtensson  2006  Skuru Idrottsklubb    39.98        1:27.64   
28  Stina Pedersen  2007  Tby Sim    42.86        1:30.29   
29  Hanna Gong  2007  Tby Sim    39.58        1:31.86   
30  Amanda Lindberg  2006  Tby Sim    44.27        1:31.94   
31  Sara Wattad  2006  Stockholmspolisens IF SF    41.81        1:32.69   
32  Birgit Karlbom  2007  Stockholmspolisens IF SF    42.42        1:34.56   
33  Beatrice Hlawatsch  2007  Tby Sim    43.57        1:36.19   
34  Olivia Carlstrm  2008  Jrflla Simsllskap    44.28        1:37.81   
35  Kajsa Henriksson  2007  Jrflla Simsllskap    42.92        1:37.82   
36  Hannah Sommar  2007  Tby Sim    45.86        1:38.37   
37  Linnea Johansson  2007  Jrflla Simsllskap    45.38        1:38.41   
38  Clementina Orsi  2006  Stockholmspolisens IF SF    44.23        1:39.28   
39  Sofia Paulino  2006  Stockholmspolisens IF SF    45.39        1:39.32   
40  Elvira Sjblom Hallner  2007  Jrflla Simsllskap    48.06        1:45.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  18:23 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  29 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:23   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Leo Gleryz  2006  Tby Sim    33.10        1:11.20   
Arvin Parsa  2006  Jrflla Simsllskap    35.08        1:15.16   
Daniel Bebenek  2006  Tby Sim    37.52        1:17.08   
Simon Sderberg  2006  Jrflla Simsllskap    37.65        1:18.25   
Benjamin Todorovac Hallongren  2006  Tby Sim    38.10        1:18.61   
Jan Danovskij  2007  Tby Sim    36.18        1:18.93   
Sixten Ersson  2007  Tby Sim    38.36        1:20.03   
Jonas Kvist  2006  smo Simsllskap    36.75        1:20.44   
Anton Lind  2006  Jrflla Simsllskap    39.07        1:20.84   
10  Henry Israelsson  2006  Jrflla Simsllskap    36.90        1:20.89   
11  Elvin Degerbalkan  2006  Tby Sim    38.70        1:21.07   
12  Martin Lf  2008  Jrflla Simsllskap    37.79        1:21.71   
13  Eric Fransson  2006  Tby Sim    39.81        1:23.17   
14  Melvin Bosson  2006  kersberga Simsllskap    39.16        1:24.03   
15  Rasmus Bckman  2006  Stockholmspolisens IF SF    40.96        1:28.66   
16  Oscar Sjberg  2007  Jrflla Simsllskap    40.55        1:29.48   
17  Otto Sahle  2007  Stockholmspolisens IF SF    42.90        1:30.36   
18  Emil Alsered Fllman  2006  Jrflla Simsllskap    42.18        1:30.90   
19  Justin kesson  2006  Stockholmspolisens IF SF    41.49        1:32.26   
20  Oliver Hagberg  2006  Stockholmspolisens IF SF    42.43        1:33.08   
21  Troy Sevonen  2008  Tby Sim    44.91        1:35.15   
22  Carl Olsson  2008  Tby Sim    45.09        1:35.70   
23  William Lundberg  2007  Jrflla Simsllskap    44.11        1:36.14   
24  Albin Holmgren  2009  Tby Sim    45.87        1:36.64   
25  Melvin Eriksson  2008  Jrflla Simsllskap    44.82        1:38.06   
26  Erik Edbom  2007  Jrflla Simsllskap    44.96        1:38.21   
27  Patrik Engvall  2006  Stockholmspolisens IF SF    47.04        1:38.92   
28  Sam Asaad  2006  Stockholmspolisens IF SF    45.76        1:42.51   
29  William Zhao  2006  Tby Sim    47.39        1:43.68   
30  Nils Franzen  2008  Jrflla Simsllskap    47.27        1:44.16   
31  Arvid Elfwing  2006  Stockholmspolisens IF SF    52.29        1:53.61   
32  Amgalan Enkhbat  2008  Stockholmspolisens IF SF    50.40        1:53.65   
33  Mete Ahmet Arslan  2007  Stockholmspolisens IF SF    58.37        2:01.20   
34  Henon Okubay  2006  Stockholmspolisens IF SF    59.08        2:05.66   
Edward Watson  2008  Tby Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  18:23 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  29 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:05   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    30.47  1:04.16  1:39.05    2:13.94   
Wilma hlen  2005  Skuru Idrottsklubb    32.19  1:07.88  1:45.03    2:20.51   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    32.13  1:08.51  1:46.97    2:25.26   
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    33.76  1:11.13  1:49.58    2:27.60   
Anna Mattila  2004  Vsby Simsllskap    33.58  1:12.07  1:51.47    2:30.16   
Alice Lindgren  2005  Vsby Simsllskap    33.10  1:11.80  1:52.17    2:31.14   
Johanna Torell  2005  Liding Simklubb    34.39  1:14.91  1:57.12    2:35.72   
Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb    33.57  1:14.14  1:56.31    2:36.84   
Moa Nyblom  2005  Vsby Simsllskap    35.12  1:14.80  1:57.29    2:37.00   
10  Lovisa Niska Sderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    35.08  1:15.38  1:57.58    2:38.74   
11  Ida Lindstrm  2004  Stockholmspolisens IF SF    36.01  1:16.20  1:58.47    2:39.56   
12  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb    35.50  1:16.12  1:58.12    2:40.28   
13  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF    34.40  1:14.84  1:58.25    2:40.71   
13  Sofia Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF    34.50  1:15.17  1:57.70    2:40.71   
15  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    35.35  1:16.81  2:00.21    2:41.20   
16  Louise Franks  2005  Tby Sim    35.85  1:17.66  2:00.38    2:41.83   
17  Signe Lundh  2005  Vsby Simsllskap    36.50  1:17.12  2:00.28    2:42.76   
18  Emelie Sidn  2005  Jrflla Simsllskap    37.58  1:20.15  2:02.72    2:43.27   
19  Lollobelle Nordstrm-Rehnlund  2005  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    36.15  1:17.27  2:00.33    2:43.46   
20  Hanna Skld  2005  Vsby Simsllskap    38.55  1:20.33  2:03.28    2:45.28   
21  Eleonora Engstrm  2004  Liding Simklubb    36.80  1:19.78  2:03.52    2:45.69   
22  Fiona Karlsson  2004  smo Simsllskap    36.25  1:19.00  2:03.03    2:45.70   
23  Linn Solehav  2005  Stockholmspolisens IF SF    37.89  1:20.93  2:06.05    2:47.30   
24  Nerejda Zakeri  2005  Stockholmspolisens IF SF    35.68  1:18.24  2:02.76    2:48.89   
25  Matilda Bergstrm  2005  Skuru Idrottsklubb    37.62  1:21.18  2:06.11    2:50.49   
26  Elin Glifberg  2004  Liding Simklubb    38.33  1:20.86  2:06.23    2:50.87   
27  Clara Sundgren  2005  Vsby Simsllskap    38.25  1:23.66  2:09.13    2:51.13   
28  Clara Westerdahl  2005  Tby Sim    39.05  1:22.46  2:07.86    2:52.14   
29  Frida Steen  2005  Vsby Simsllskap    39.01  1:23.95  2:12.19    2:52.53   
30  Nora Sundberg  2005  Tby Sim    38.33  1:23.11  2:10.73    2:57.69   
31  Stella Finnhammar  2005  Jrflla Simsllskap    39.05  1:25.66  2:12.53    2:58.75   
32  Irma Malmstrm  2004  Tby Sim    40.56  1:27.08  2:14.25    3:00.53   
33  Tilda Svrd  2005  Tby Sim    40.26  1:27.25  2:16.30    3:02.21   
34  Filippa Emtemo  2005  Tby Sim    41.60  1:28.92  2:17.69    3:05.69   
35  Matilda Schibbye  2004  Tby Sim    41.29  1:29.45  2:19.70    3:08.50   
36  Ida Lindqvist  2005  Tby Sim    42.77  1:31.84  2:22.71    3:12.79   
37  Maya Liss-Jonsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    42.78  1:32.85  2:25.38    3:13.14   
38  Emma Olsson Sande  2005  Tby Sim    41.04  1:32.06  2:26.95    3:21.40   
39  Eylul Topcu  2005  Stockholmspolisens IF SF    49.70  1:56.17  3:02.07    4:06.08   
Jessika Mudyna  2004  Vsby Simsllskap            DNS   
Khulan Chinbat  2004  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF    30.32  1:04.14  1:39.55    2:15.05   
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens IF SF    31.66  1:06.76  1:42.55    2:17.53   
Linnea Zetterlund  2003  Jrflla Simsllskap    32.15  1:07.18  1:43.17    2:17.72   
Sara Strand  2002  Jrflla Simsllskap    31.80  1:07.03  1:43.61    2:19.11   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    32.53  1:08.28  1:44.42    2:19.73   
Josefine Torell  2002  Liding Simklubb    33.51  1:08.42  1:44.96    2:21.42   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    31.85  1:07.53  1:44.55    2:21.50   
Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun    32.89  1:09.31  1:46.49    2:22.35   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    32.86  1:09.34  1:46.25    2:22.97   
10  Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF    31.99  1:08.71  1:46.09    2:23.22   
11  Josefin Andersson  2003  Jrflla Simsllskap    32.25  1:08.52  1:46.69    2:23.43   
12  Alva Hagstrm  2003  Simklubben Neptun    33.16  1:10.52  1:48.28    2:23.64   
13  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    33.54  1:10.63  1:49.50    2:26.22   
14  Linnea Mattila  2003  Jrflla Simsllskap    33.98  1:12.39  1:52.74    2:30.74   
15  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    34.80  1:13.77  1:53.91    2:31.45   
16  Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens IF SF    35.01  1:13.95  1:54.57    2:35.08   
17  Olivia Svensson  2003  Vsby Simsllskap    35.27  1:15.34  1:57.43    2:35.40   
18  Johanna Granhllen  2002  Sprvgen Simfrening    37.21  1:19.13  2:02.55    2:43.37   
19  Susanna Nivenius  2002  Sprvgen Simfrening    36.94  1:18.51  2:02.34    2:44.87   
20  Ebba Stromberg  2002  Vsby Simsllskap    37.85  1:20.32  2:04.15    2:46.93   
21  Alexandra Eriksson  2002  Sprvgen Simfrening    35.25  1:16.49  2:00.96    2:47.25   
22  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens IF SF    38.31  1:21.59  2:05.73    2:48.48   
23  Josefin Pettersson  2002  Stockholmspolisens IF SF    38.49  1:23.34  2:09.23    2:53.76   
Iza Rams Ness  2003  Stockholmspolisens IF SF            DNF   
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tuva Glimmerud-Gullbjrk  2000  Simklubben Neptun    29.75  1:02.50  1:35.79    2:09.05   
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    30.69  1:04.42  1:38.40    2:12.49   
Linnea Gyllberg  2000  Simklubben Neptun    30.59  1:04.52  1:40.68    2:16.93   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    32.85  1:09.46  1:46.46    2:22.42   
Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF    32.30  1:09.66  1:47.31    2:23.54   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Sprvgen Simfrening    33.50  1:11.82  1:51.21    2:29.29   
Maike Kuhlins  2000  Sprvgen Simfrening    35.40  1:16.05  1:57.19    2:38.70   
Linda Svensson  2000  Sprvgen Simfrening    35.61  1:15.68  1:57.66    2:40.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  18:05 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  29 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:23   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustavs Cerps  2004  Simklubben Neptun    30.02  1:04.99  1:40.57    2:14.43   
Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    31.26  1:06.30  1:43.42    2:20.88   
Noah Juhlin Fredriksson  2005  Tby Sim    34.24  1:14.06  1:55.39    2:32.87   
Johannes Barkar  2004  kersberga Simsllskap    33.39  1:13.53  1:55.59    2:34.52   
Johan Montero  2005  Vsby Simsllskap    34.34  1:14.30  1:55.96    2:35.20   
Marcus Hansson  2005  Jrflla Simsllskap    35.99  1:17.01  1:57.83    2:37.25   
Ludwig Skantz  2005  Jrflla Simsllskap    36.38  1:18.20  2:01.96    2:44.51   
Sami Alzghoul  2004  Stockholmspolisens IF SF    35.22  1:18.16  2:03.48    2:47.47   
Oliver Harper  2005  Jrflla Simsllskap    37.53  1:20.25  2:05.88    2:51.44   
10  Elijas Eriksson  2005  Jrflla Simsllskap    36.70  1:20.74  2:06.34    2:51.73   
11  Maxim Jelagin  2005  Liding Simklubb    38.54  1:23.69  2:11.35    2:58.32   
12  Oliver Haux  2005  Tby Sim    41.85  1:30.97  2:22.27    3:10.88   
13  Mikail Arslan  2005  Stockholmspolisens IF SF    41.45  1:31.33  2:24.24    3:14.39   
14  Louie Gabrielsson  2005  Tby Sim    40.73  1:30.05  2:23.73    3:15.25   
15  Arvid Thoresson  2005  Tby Sim    44.44  1:37.53  2:30.58    3:19.76   
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    28.58  59.37  1:32.27    2:03.93   
Karl Palmqvist  2002  Simklubben Neptun    28.12  1:00.39  1:34.09    2:07.85   
Jakob Rasmuson  2003  Simklubben Neptun    30.61  1:03.92  1:38.25    2:12.00   
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    29.00  1:03.19  1:38.33    2:12.20   
Isak Wallstrm-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    30.34  1:04.73  1:39.56    2:13.41   
Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun    30.94  1:05.44  1:41.11    2:14.85   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    31.22  1:06.34  1:41.63    2:15.32   
Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun    31.96  1:08.22  1:45.12    2:20.66   
Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    31.92  1:08.24  1:46.28    2:22.12   
10  Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    32.45  1:09.83  1:48.60    2:24.89   
11  Victor Bckstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    31.26  1:07.90  1:47.78    2:26.76   
12  Nils Backlund  2002  Sprvgen Simfrening    32.77  1:09.29  1:48.79    2:26.90   
13  Emil Frisendahl  2003  Stockholmspolisens IF SF    32.58  1:10.17  1:48.66    2:27.77   
14  Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    32.17  1:09.70  1:49.43    2:28.49   
15  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    32.82  1:10.27  1:50.16    2:29.00   
16  Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.60  1:12.69  1:53.27    2:32.64   
17  Ivar Lvefors  2003  Vsby Simsllskap    35.20  1:15.03  1:56.40    2:35.54   
18  Joel Herlitz  2003  Skuru Idrottsklubb    38.40  1:27.25  2:19.62    3:08.83   
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wiggo Frohde  2000  Simklubben Neptun    26.92  55.49  1:24.57    1:54.05   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens IF SF    27.11  56.58  1:26.37    1:55.63   
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens IF SF    27.09  56.77  1:26.67    1:55.96   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    28.47  59.22  1:31.59    2:02.85   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens IF SF    28.25  59.62  1:32.42    2:06.38   
Hugo Malmberg  2001  Jrflla Simsllskap    28.18  1:00.77  1:36.06    2:11.67   
Karl Johan Rasmuson  2001  Simklubben Neptun    30.28  1:04.11  1:39.25    2:15.05   
David Macleod  2001  Stockholmspolisens IF SF    30.48  1:06.11  1:43.73    2:21.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  18:23 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  29 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  19:06   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 5, 400m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elin Lindqvist  2004  Jrflla Simsllskap    1:10.25  2:24.65  3:39.30    4:52.66   
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    1:10.47  2:27.83  3:45.99    5:03.40   
Louise Hertegren  2004  Jrflla Simsllskap    1:10.68  2:30.27  3:52.32    5:12.20   
Elina Lejonqvist  2004  Jrflla Simsllskap    1:11.17  2:30.92  3:53.22    5:12.21   
Lovisa Klingberg  2004  Liding Simklubb    1:15.17  2:39.52  4:04.15    5:27.03   
Amanda Wensmark  2005  Jrflla Simsllskap    1:17.35  2:43.81  4:10.15    5:32.56   
Ioanna Tsirona  2004  Jrflla Simsllskap    1:14.42  2:39.27  4:06.04    5:38.63   
Olivia Halfar  2005  Jrflla Simsllskap    1:13.21  2:34.20  3:56.66    5:38.72   
Boel Jgerskog  2005  Jrflla Simsllskap    1:20.13  2:46.89  4:15.86    5:44.18   
10  Mathilda Sandberg  2005  Tby Sim    1:20.48  2:49.24  4:18.90    5:45.57   
11  Rebecca Velin  2004  Vsby Simsllskap    1:19.99  2:49.35  4:19.52    5:47.22   
12  Ella Thermaenius  2005  Tby Sim    1:22.37  2:49.53  4:19.80    5:48.92   
13  Matilda Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF    1:23.05  2:55.90  4:27.85    5:58.91   
14  Agnes Gustavsson  2005  Tby Sim    1:24.96  2:59.31  4:33.34    5:59.06   
15  Elin Glifberg  2004  Liding Simklubb    1:23.97  2:56.42  4:29.48    6:01.74   
16  Alma Lilljequist  2004  Stockholmspolisens IF SF    1:25.12  2:59.56  4:35.39    6:08.00   
17  Elin Hammarqvist  2004  Nacka HI    1:22.64  2:58.43  4:35.89    6:11.66   
Felicia Gthberg  2004  Jrflla Simsllskap            DNF   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Edbom  2002  Jrflla Simsllskap    1:06.00  2:16.30  3:28.53    4:39.16   
Amanda Lindqvist  2002  Jrflla Simsllskap    1:07.43  2:17.79  3:29.01    4:40.47   
Tone Sandsj  2003  Jrflla Simsllskap    1:08.64  2:18.15  3:29.43    4:41.71   
Louise Larsson  2002  Jrflla Simsllskap    1:06.35  2:19.78  3:33.65    4:44.52   
Josefine Iwarson  2003  Jrflla Simsllskap    1:06.78  2:19.42  3:33.26    4:46.64   
Lilly Lundgren  2002  Jrflla Simsllskap    1:09.24  2:22.25  3:35.91    4:48.53   
Ella Arrhn Andersson  2002  Jrflla Simsllskap    1:10.12  2:23.89  3:38.06    4:51.91   
Emma Hansson  2002  Jrflla Simsllskap    1:08.70  2:21.42  3:36.80    4:52.16   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    1:10.05  2:25.44  3:40.85    4:52.71   
10  Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    1:08.97  2:24.13  3:39.97    4:54.29   
11  Moa Arvehed  2003  Jrflla Simsllskap    1:07.65  2:22.83  3:40.66    4:58.90   
12  Ella Trnqvist  2003  Tyres Simsllskap    1:10.75  2:27.06  3:44.09    4:59.50   
13  Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF    1:11.81  2:29.66  3:47.22    5:02.77   
14  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    1:09.89  2:27.27  3:46.41    5:04.52   
15  Josefine Torell  2002  Liding Simklubb    1:12.61  2:33.25  3:52.20    5:08.06   
16  Elsa Fogelsj  2003  Stockholmspolisens IF SF    1:12.07  2:30.38  3:50.16    5:08.67   
17  Rebecca Policastro  2003  Jrflla Simsllskap    1:10.04  2:28.52  3:51.46    5:16.43   
18  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    1:13.00  2:33.79  3:57.07    5:17.05   
19  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    1:14.66  2:35.78  3:57.27    5:17.55   
20  Emma Strhle  2002  Tyres Simsllskap    1:14.29  2:37.13  4:00.47    5:23.21   
21  Therese Taflin Jghult  2002  Vsby Simsllskap    1:15.60  2:39.29  4:03.28    5:24.38   
22  Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:15.16  2:38.90  4:04.36    5:28.60   
23  Felicia Granberg  2002  Jrflla Simsllskap    1:14.34  2:37.19  4:03.91    5:33.12   
24  Tuva Walnum  2003  Liding Simklubb    1:16.18  2:41.13  4:05.92    5:37.95   
25  Mimmi Krekula  2003  Vsby Simsllskap    1:25.00  2:59.85  4:33.51    6:01.43   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun    1:06.93  2:15.95  3:24.80    4:31.52   
Tiffani Segerbrand  1999  Simklubben Neptun    1:07.20  2:15.73  3:24.87    4:32.00   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    1:07.16  2:17.14  3:27.40    4:36.51   
Hanna Hargsten  1999  Solna Sundbyberg SS 04    1:06.95  2:18.97  3:31.25    4:42.68   
Henny Reuterskild  1999  Solna Sundbyberg SS 04    1:07.26  2:19.27  3:31.55    4:45.56   
Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    1:07.57  2:21.27  3:34.79    4:47.42   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    1:05.86  2:19.25  3:34.32    4:49.46   
Alida Lilljequist  1998  Stockholmspolisens IF SF    1:09.56  2:26.85  3:44.17    5:00.62   
Rebecca Hglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    1:13.33  2:33.11  3:53.10    5:09.87   
10  Vinona Bothe  1999  Stockholmspolisens IF SF    1:14.05  2:36.40  3:58.26    5:16.40   
11  Astrid Blomberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04    1:16.85  2:39.81  4:02.63    5:22.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  19:06 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  29 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  19:29   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 6, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Marcus Nykvist  2004  Jrflla Simsllskap    1:05.15  2:17.22  3:30.68    4:43.19   
Nils Malmberg  2004  Jrflla Simsllskap    1:10.30  2:28.12  3:45.47    4:59.47   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    1:10.99  2:29.03  3:48.05    5:02.25   
John Zetterqvist  2004  Jrflla Simsllskap    1:10.87  2:28.85  3:46.89    5:02.37   
Marcus Persson Taylor  2005  Tby Sim    1:09.71  2:29.45  3:51.12    5:10.93   
Ragnar Simonsson  2004  Vsby Simsllskap    1:15.80  2:38.84  4:03.18    5:26.68   
Caspian Humble  2005  Tby Sim    1:19.59  2:47.82  4:16.85    5:41.67   
                     
 
Gren 6, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Simon Frde  2003  Jrflla Simsllskap    1:01.62  2:08.90  3:16.76    4:23.58   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:03.10  2:11.35  3:20.49    4:28.24   
Rasmus Hanson  2003  Jrflla Simsllskap    1:02.93  2:12.06  3:21.10    4:30.64   
Markus Sandh  2002  Jrflla Simsllskap    1:03.73  2:15.22  3:26.91    4:35.92   
Linus Thrn  2002  Jrflla Simsllskap    1:05.32  2:15.85  3:27.30    4:36.36   
Douglas Reuterskild  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:04.22  2:15.98  3:27.26    4:36.45   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:03.61  2:12.01  3:24.45    4:43.09   
Sid Lundgren  2003  Jrflla Simsllskap    1:05.84  2:18.12  3:31.71    4:44.54   
Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    1:06.34  2:18.72  3:32.18    4:45.31   
10  Erik Falk  2003  Stockholmspolisens IF SF    1:09.92  2:26.35  3:42.35    4:57.55   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun            DNF   
                     
 
Gren 6, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    57.87  2:00.37  3:04.56    4:09.89   
Alfred strm  1997  Stockholmspolisens IF SF    1:01.60  2:06.89  3:13.46    4:20.03   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    1:00.92  2:07.92  3:16.49    4:22.88   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    1:02.75  2:09.47  3:17.14    4:24.17   
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun    1:02.82  2:10.67  3:19.30    4:27.33   
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens IF SF    1:02.39  2:10.02  3:19.59    4:28.96   
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    1:02.84  2:10.47  3:19.78    4:33.71   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    1:03.05  2:10.70  3:22.83    4:36.70   
Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04    1:08.35  2:22.28  3:36.79    4:46.98   
10  Adrian Tittelbach  2001  Vsby Simsllskap    1:14.09  2:35.17  3:55.62    5:14.96   
11  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    1:11.92  2:32.89  3:54.00    5:15.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  19:29 
 
Resultat Gren 7 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  30 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:08   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 7, 50m Brstsim Damer, Frsk 11 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alexandra Alkas Alias  2006  Sprvgen Simfrening            39.02   
Hannah Kinane  2006  Jrflla Simsllskap            40.60   
Amanda Bjrklund  2006  Tby Sim            41.49   
Freja Vesterlund  2006  smo Simsllskap            42.65   
Nellie Ekman  2006  Jrflla Simsllskap            42.77   
Nellie Thofelt  2006  Stockholmspolisens IF SF            44.73   
Linn Bengtsson  2007  Jrflla Simsllskap            44.96   
Anna Dimitriou  2006  Stockholmspolisens IF SF            44.99   
Isabella Westberg  2007  Jrflla Simsllskap            45.06   
10  Linnea Wiberg  2006  Tby Sim            45.12   
11  Klara Klingberg  2006  Liding Simklubb            45.44   
12  Manya Sidn Bashouki  2006  Jrflla Simsllskap            45.83   
13  Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            46.17   
14  Hanna Gong  2007  Tby Sim            46.50   
15  Emmy Hllkvist  2008  Tby Sim            47.12   
16  Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb            47.54   
17  Lilly James-Killer  2006  Stockholmspolisens IF SF            48.07   
18  Olivia Elmquist  2007  Jrflla Simsllskap            48.13   
19  Olivia Larsson  2007  Jrflla Simsllskap            48.27   
20  Beatrice Hlawatsch  2007  Tby Sim            48.51   
21  Linnea Bckstrm  2006  Skuru Idrottsklubb            48.54   
22  Sofia Paulino  2006  Stockholmspolisens IF SF            48.95   
23  Linnea Johansson  2007  Jrflla Simsllskap            49.18   
24  Mira Wallin  2006  Jrflla Simsllskap            49.20   
25  Stina Pedersen  2007  Tby Sim            49.34   
26  Rose Li  2006  Tby Sim            49.88   
27  Tuva Lundberg  2006  Tby Sim            49.90   
28  Emma Alsn  2007  Tby Sim            50.55   
29  Emma Wahlqvist  2007  Tby Sim            50.82   
30  Louise Mrtensson  2006  Skuru Idrottsklubb            50.97   
31  Birgit Karlbom  2007  Stockholmspolisens IF SF            51.20   
32  Deniz Degerbalkan  2006  Tby Sim            51.39   
33  Hannah Sommar  2007  Tby Sim            51.58   
34  Amanda Lindberg  2006  Tby Sim            51.99   
35  Olivia Carlstrm  2008  Jrflla Simsllskap            53.06   
36  Sara Wattad  2006  Stockholmspolisens IF SF            53.17   
37  Clementina Orsi  2006  Stockholmspolisens IF SF            53.54   
38  Alice Sjdn-Sikstrm  2006  Stockholmspolisens IF SF            53.56   
39  Kajsa Henriksson  2007  Jrflla Simsllskap            54.12   
40  Elvira Sjblom Hallner  2007  Jrflla Simsllskap            54.72   
41  Moa Jgerskog  2007  Stockholmspolisens IF SF            59.28   
42  Sandra Ignatjovic  2007  Stockholmspolisens IF SF            1:01.25   
43  Melat Hailu  2007  Stockholmspolisens IF SF            1:09.32   
Deborah Medhane  2006  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
Meja Johansson  2006  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  09:08 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  30 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:36   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 7, 50m Brstsim Damer, Finaler 11 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alexandra Alkas Alias  2006  Sprvgen Simfrening            38.42   
Hannah Kinane  2006  Jrflla Simsllskap            40.00   
Nellie Ekman  2006  Jrflla Simsllskap            40.64   
Amanda Bjrklund  2006  Tby Sim            40.69   
Freja Vesterlund  2006  smo Simsllskap            43.01   
Linn Bengtsson  2007  Jrflla Simsllskap            44.98   
Nellie Thofelt  2006  Stockholmspolisens IF SF            45.47   
Anna Dimitriou  2006  Stockholmspolisens IF SF            47.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  15:36 
 
Resultat Gren 8 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  30 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:48   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 8, 100m Brstsim Damer, Frsk 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Tea Angerfelt  2004  Tyres Simsllskap    38.45        1:21.25   
Sara Torstensson  2004  Sprvgen Simfrening    38.51        1:21.98   
Lilli Kulpakko  2005  Aurajoen Uinti    39.08        1:23.43   
Elin Lindqvist  2004  Jrflla Simsllskap    39.81        1:24.92   
Kerttu Taponen  2005  Aurajoen Uinti    39.61        1:25.66   
Anni Hyttinen  2004  Aurajoen Uinti    40.23        1:25.76   
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    40.70        1:26.03   
Ioanna Tsirona  2004  Jrflla Simsllskap    40.42        1:26.22   
Belize Vaamonde  2004  Sprvgen Simfrening    41.03        1:26.26   
10  Mathilda Sandberg  2005  Tby Sim    40.83        1:27.00   
11  Alma Thunberg  2005  Sprvgen Simfrening    41.44        1:27.14   
12  Johanna Bagelius  2004  Sprvgen Simfrening    41.05        1:27.39   
13  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    41.49        1:27.61   
14  Felicia Gthberg  2004  Jrflla Simsllskap    40.99        1:27.65   
15  Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb    41.87        1:28.60   
16  Anna Mattila  2004  Vsby Simsllskap    41.86        1:29.54   
17  Amanda Wensmark  2005  Jrflla Simsllskap    42.44        1:29.64   
18  Boel Jgerskog  2005  Jrflla Simsllskap    42.71        1:29.67   
19  Fiona Karlsson  2004  smo Simsllskap    43.73        1:31.77   
20  Milla Rintanen  2004  Aurajoen Uinti    42.73        1:31.84   
21  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF    41.59        1:31.87   
22  Moa Nyblom  2005  Vsby Simsllskap    43.51        1:32.09   
23  Clara Westerdahl  2005  Tby Sim    43.88        1:32.12   
24  Elina Lejonqvist  2004  Jrflla Simsllskap    43.76        1:33.84   
25  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb    44.14        1:34.47   
26  Frida Frborgen  2004  Tyres Simsllskap    45.99        1:35.11   
27  Ida Lindstrm  2004  Stockholmspolisens IF SF    45.23        1:35.65   
28  Alicia Sderlind  2005  Tyres Simsllskap    45.24        1:36.09   
29  Matilda Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF    45.33        1:36.27   
30  Elin Glifberg  2004  Liding Simklubb    44.67        1:36.61   
31  Tyra Marsten  2004  smo Simsllskap    44.35        1:36.67   
32  Olivia Halfar  2005  Jrflla Simsllskap    46.42        1:37.97   
33  Lovisa Jardelid  2005  Vsby Simsllskap    45.72        1:39.31   
34  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    46.96        1:39.42   
35  Alice Dombos  2004  Liding Simklubb    46.16        1:39.63   
36  Rebecca Velin  2004  Vsby Simsllskap    46.04        1:39.79   
37  Ella Olsson  2004  kersberga Simsllskap    46.16        1:39.93   
38  Vilma Dombos  2004  Liding Simklubb    46.58        1:40.04   
39  Darcey Mae Bailey  2004  Tby Sim    45.38        1:40.51   
40  Stella Finnhammar  2005  Jrflla Simsllskap    47.05        1:40.92   
41  Louise Franks  2005  Tby Sim    46.88        1:41.22   
42  Ella Thermaenius  2005  Tby Sim    47.41        1:41.27   
43  Emilia Karlsson Bertoli  2005  Tyres Simsllskap    48.36        1:42.04   
44  Julia Kantolouto  2005  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    47.93        1:43.83   
45  Freya Ebert Westerberg  2005  Tyres Simsllskap    49.51        1:43.95   
46  Nerejda Zakeri  2005  Stockholmspolisens IF SF    49.24        1:44.63   
47  Emelie Sidn  2005  Jrflla Simsllskap    49.86        1:44.97   
48  Clara Taberman  2004  Tby Sim    48.80        1:45.02   
49  Lovisa Niska Sderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    50.19        1:45.11   
50  Junie Lindgren  2004  Tby Sim    48.58        1:45.26   
51  Emma Olsson Sande  2005  Tby Sim    49.72        1:47.30   
52  Philippa Ledo Antunes  2004  Tyres Simsllskap    52.28        1:47.81   
53  Tilde Bergvall  2004  Tyres Simsllskap    50.66        1:48.67   
54  Elma Ridhagen  2004  Tyres Simsllskap    51.36        1:48.70   
55  Anna Wang  2005  Tby Sim    50.54        1:49.20   
56  Ida Lindqvist  2005  Tby Sim    51.94        1:49.67   
56  Maya Liss-Jonsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    51.70        1:49.67   
58  Maanasha Uthayathas  2005  Stockholmspolisens IF SF    51.75        1:49.82   
59  Andrea Markowicz Lindn  2004  Stockholmspolisens IF SF    49.54        1:50.55   
60  Matilda Arvidsson  2004  Tyres Simsllskap    51.24        1:51.05   
61  Josefin Kjellstrm  2005  Stockholmspolisens IF SF    54.51        1:57.62   
62  Olivia Jgerskog  2005  Stockholmspolisens IF SF    53.59        2:00.74   
63  Anuijin Chinzorig  2004  Stockholmspolisens IF SF    55.70        2:02.06   
Alice Lindgren  2005  Vsby Simsllskap            DNS   
Elda Kiasisua  2004  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
Tilda Hgbom  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Brstsim Damer, Frsk 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Tone Sandsj  2003  Jrflla Simsllskap    33.68        1:12.67   
Emma Uuskla  2002  Aurajoen Uinti    34.67        1:14.84   
Cecilia Viberg  2003  Liding Simklubb    35.03        1:16.02   
Louise Larsson  2002  Jrflla Simsllskap    36.47        1:17.15   
Moa Arvehed  2003  Jrflla Simsllskap    36.81        1:17.59   
Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    36.85        1:17.89   
Ella Arrhn Andersson  2002  Jrflla Simsllskap    36.69        1:18.16   
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF    36.77        1:18.23   
Emilia Wullrich  2003  Sprvgen Simfrening    36.75        1:18.41   
10  Josefine Iwarson  2003  Jrflla Simsllskap    37.31        1:19.68   
11  Anna Vira  2002  Aurajoen Uinti    37.26        1:19.71   
12  Ebba Edbom  2002  Jrflla Simsllskap    37.40        1:19.78   
13  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    37.84        1:20.66   
14  Sofia Bjrkman  2002  Tyres Simsllskap    37.94        1:21.06   
15  Emma Hansson  2002  Jrflla Simsllskap    37.68        1:21.13   
16  Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF    38.32        1:21.85   
17  Elvira Schei  2003  Sprvgen Simfrening    39.28        1:23.15   
18  Amanda Andersson  2003  Liding Simklubb    39.68        1:23.32   
19  Ella Alanko  2003  Aurajoen Uinti    38.92        1:23.38   
20  Amanda Lindqvist  2002  Jrflla Simsllskap    39.23        1:23.62   
21  Linnea Zetterlund  2003  Jrflla Simsllskap    39.38        1:24.01   
22  Tuva Walnum  2003  Liding Simklubb    39.67        1:24.45   
23  Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF    40.03        1:25.32   
24  Emelie Sderstrm  2003  Stockholmspolisens IF SF    40.92        1:25.85   
25  Lydia Rintanen  2002  Aurajoen Uinti    40.32        1:25.98   
26  Rebecca Policastro  2003  Jrflla Simsllskap    39.96        1:26.03   
27  Daniela Degenhardt  2003  Aurajoen Uinti    40.49        1:26.05   
28  Emma Parsons  2002  Tyres Simsllskap    41.35        1:26.75   
29  Veronica Lythell  2003  Sprvgen Simfrening    40.88        1:27.05   
30  Ebba Stromberg  2002  Vsby Simsllskap    41.04        1:27.08   
31  Alexandra Eriksson  2002  Sprvgen Simfrening    40.84        1:27.28   
32  Linnea Mattila  2003  Jrflla Simsllskap    41.11        1:28.08   
33  Eliane Westermark  2003  Sprvgen Simfrening    41.66        1:28.15   
34  Olivia Svensson  2003  Vsby Simsllskap    41.44        1:28.68   
35  Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens IF SF    41.93        1:29.19   
36  Felicia Granberg  2002  Jrflla Simsllskap    41.18        1:29.57   
37  Johanna Granhllen  2002  Sprvgen Simfrening    42.95        1:29.62   
38  Therese Taflin Jghult  2002  Vsby Simsllskap    42.06        1:29.94   
39  Josefin Andersson  2003  Jrflla Simsllskap    42.63        1:30.77   
40  Helka Suomki  2003  Aurajoen Uinti    42.10        1:30.80   
41  Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens IF SF    43.60        1:31.08   
42  Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    43.93        1:31.26   
43  Iza Rams Ness  2003  Stockholmspolisens IF SF    43.87        1:31.81   
44  Emelie Lindholm  2003  Tyres Simsllskap    45.20        1:34.51   
45  Emma Strhle  2002  Tyres Simsllskap    43.85        1:34.54   
46  Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04    46.54        1:36.41   
47  Greta Kandolin  2003  Aurajoen Uinti    44.57        1:37.09   
48  Filippa Tottie-Hkansson  2003  Tyres Simsllskap    47.07        1:37.26   
49  Mimmi Krekula  2003  Vsby Simsllskap    47.14        1:39.43   
50  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens IF SF    46.66        1:39.44   
51  Annie Thylin  2002  Skuru Idrottsklubb    47.29        1:39.92   
52  Penelope Gomez Rojas  2003  Stockholmspolisens IF SF    47.41        1:41.85   
53  Josefin Pettersson  2002  Stockholmspolisens IF SF    47.92        1:42.79   
54  Elsa Marsten  2002  smo Simsllskap    47.99        1:43.04   
55  Thyra Rybrink  2002  Stockholmspolisens IF SF    50.06        1:48.54   
56  Emilia Almert  2003  Nacka HI    1:01.39        2:15.51   
Laura Kinnunen  2002  Aurajoen Uinti            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Brstsim Damer, Frsk 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun    34.36        1:12.82   
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF    34.56        1:13.27   
Mikaela Bergh  1999  Simklubben Neptun    35.09        1:13.78   
Lotta Aho  2000  Aurajoen Uinti    37.48        1:21.09   
Linnea Lindqvist  2001  Sprvgen Simfrening    41.26        1:26.37   
Vinona Bothe  1999  Stockholmspolisens IF SF    39.77        1:27.35   
Ida Rudin  2001  Solna Sundbyberg SS 04    42.06        1:29.55   
Linda Svensson  2000  Sprvgen Simfrening    43.11        1:32.37   
Sandra berg  2001  Tyres Simsllskap    44.70        1:35.62   
10  Wilma berg  2001  Tyres Simsllskap    44.87        1:37.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  09:48 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  30 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:41   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 8, 100m Brstsim Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Tea Angerfelt  2004  Tyres Simsllskap    38.04        1:20.34   
Sara Torstensson  2004  Sprvgen Simfrening    38.19        1:21.23   
Lilli Kulpakko  2005  Aurajoen Uinti    38.66        1:22.37   
Kerttu Taponen  2005  Aurajoen Uinti    39.92        1:23.45   
Elin Lindqvist  2004  Jrflla Simsllskap    39.91        1:24.66   
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    39.95        1:24.95   
Anni Hyttinen  2004  Aurajoen Uinti    39.99        1:25.39   
Ioanna Tsirona  2004  Jrflla Simsllskap    40.94        1:25.93   
                     
 
Gren 8, 100m Brstsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Tone Sandsj  2003  Jrflla Simsllskap    33.61        1:11.53   
Emma Uuskla  2002  Aurajoen Uinti    34.63        1:13.17   
Cecilia Viberg  2003  Liding Simklubb    34.62        1:14.83   
Moa Arvehed  2003  Jrflla Simsllskap    36.65        1:16.85   
Louise Larsson  2002  Jrflla Simsllskap    36.61        1:17.15   
Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    37.06        1:18.06   
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF    36.71        1:18.58   
Ella Arrhn Andersson  2002  Jrflla Simsllskap    37.41        1:19.57   
                     
 
Gren 8, 100m Brstsim Damer, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun    34.52        1:12.21   
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF    34.43        1:12.64   
Mikaela Bergh  1999  Simklubben Neptun    35.14        1:14.28   
Lotta Aho  2000  Aurajoen Uinti    37.00        1:19.50   
Linnea Lindqvist  2001  Sprvgen Simfrening    40.84        1:25.47   
Vinona Bothe  1999  Stockholmspolisens IF SF    40.06        1:26.10   
Linda Svensson  2000  Sprvgen Simfrening    42.69        1:31.24   
Sandra berg  2001  Tyres Simsllskap    43.03        1:33.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  15:41 
 
Resultat Gren 9 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  30 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:17   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 9, 100m Brstsim Herrar, Frsk 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Nykvist  2004  Jrflla Simsllskap    36.60        1:17.75   
Nils Malmberg  2004  Jrflla Simsllskap    36.29        1:18.44   
Marcus Persson Taylor  2005  Tby Sim    37.25        1:19.52   
Juuso Leppnen  2004  Aurajoen Uinti    37.00        1:20.37   
Jaakko Pihlava  2004  Aurajoen Uinti    38.39        1:21.96   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    38.85        1:22.44   
Einar Styrman  2005  Sprvgen Simfrening    40.00        1:24.12   
Ragnar Simonsson  2004  Vsby Simsllskap    39.53        1:25.89   
Max Claesson  2004  smo Simsllskap    40.96        1:27.45   
10  Mikael Hirsiniemi  2004  Aurajoen Uinti    40.65        1:29.32   
11  Isak Widstrand  2004  kersberga Simsllskap    42.34        1:30.51   
12  Simon Brunn  2004  Tyres Simsllskap    42.34        1:30.80   
13  Ludwig Skantz  2005  Jrflla Simsllskap    43.50        1:31.19   
14  John Zetterqvist  2004  Jrflla Simsllskap    42.93        1:31.52   
15  Carl Malm  2005  Sprvgen Simfrening    43.79        1:32.12   
16  Marcus Hansson  2005  Jrflla Simsllskap    43.86        1:32.73   
17  Noah Juhlin Fredriksson  2005  Tby Sim    43.90        1:33.78   
18  Caspian Humble  2005  Tby Sim    44.16        1:34.76   
19  Oliver Harper  2005  Jrflla Simsllskap    44.64        1:34.94   
20  Viktor Dahlberg  2005  Sprvgen Simfrening    46.36        1:36.41   
21  Einar Palmu  2004  Aurajoen Uinti    44.26        1:36.99   
22  Manfred Brnstrm  2005  Skuru Idrottsklubb    45.54        1:38.37   
23  Oliver Haux  2005  Tby Sim    49.33        1:44.83   
24  Maxim Jelagin  2005  Liding Simklubb    48.04        1:44.91   
25  Elijas Eriksson  2005  Jrflla Simsllskap    49.52        1:46.91   
25  Love Lundvall  2004  Tyres Simsllskap    49.79        1:46.91   
27  Abishan Uthayathas  2004  Stockholmspolisens IF SF    51.47        1:55.38   
28  Hassan Abdullah  2004  Stockholmspolisens IF SF    53.94        2:00.28   
29  Yonatan Tsegaye  2005  Stockholmspolisens IF SF    57.86        2:01.46   
Dennis Bica  2004  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Brstsim Herrar, Frsk 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Oskari Arvo  2002  Aurajoen Uinti    32.45        1:08.75   
Simon Frde  2003  Jrflla Simsllskap    33.15        1:09.79   
Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    33.82        1:12.65   
Arvid Styrman  2002  Sprvgen Simfrening    34.28        1:13.06   
Eemil Kankare  2003  Aurajoen Uinti    34.62        1:13.94   
Gustav Annas  2003  Sprvgen Simfrening    35.52        1:15.08   
Juan Esbjrnsson  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    34.65        1:15.34   
William Bernhardsson  2002  Sprvgen Simfrening    35.24        1:15.77   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    35.43        1:15.85   
10  Markus Sandh  2002  Jrflla Simsllskap    36.38        1:18.73   
11  Erik Almvret  2002  Jrflla Simsllskap    37.15        1:21.48   
12  Emil Frisendahl  2003  Stockholmspolisens IF SF    37.99        1:22.11   
13  Elliot Hft  2002  Solna Sundbyberg SS 04    39.09        1:22.54   
14  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Sprvgen Simfrening    39.02        1:22.66   
15  Mattias Moreno  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    38.18        1:22.75   
15  Roni Koskinen  2003  Aurajoen Uinti    38.22        1:22.75   
17  Adam Hansson Dyln  2003  Sprvgen Simfrening    38.93        1:22.92   
18  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04    40.32        1:25.72   
19  Victor Bckstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    40.29        1:27.60   
20  Rasmus Hanson  2003  Jrflla Simsllskap    40.52        1:27.70   
21  Sharo Mamandi  2002  Aurajoen Uinti    39.06        1:29.17   
22  Daniel Pavlov  2003  Aurajoen Uinti    41.41        1:31.00   
23  Aron Alexanderson  2003  Sprvgen Simfrening    42.85        1:31.37   
24  Joel Herlitz  2003  Skuru Idrottsklubb    45.37        1:35.65   
Erik Falk  2003  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Brstsim Herrar, Frsk 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Patric Ridell  1993  Simklubben Neptun    29.55        1:02.40   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    31.66        1:07.24   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    32.61        1:08.16   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens IF SF    33.29        1:09.78   
Zain Mardeni  2001  smo Simsllskap    36.66        1:18.65   
Hugo Malmberg  2001  Jrflla Simsllskap    35.96        1:19.62   
Nils Bergman  2001  Skuru Idrottsklubb    38.16        1:23.69   
Otto Lindroos  2001  Aurajoen Uinti    41.32        1:28.30   
Fredrik Karlsson  1967  smo Simsllskap    44.77        1:34.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  10:17 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  30 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:51   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 9, 100m Brstsim Herrar, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Nykvist  2004  Jrflla Simsllskap    35.22        1:14.78   
Nils Malmberg  2004  Jrflla Simsllskap    36.33        1:17.70   
Marcus Persson Taylor  2005  Tby Sim    37.31        1:19.13   
Jaakko Pihlava  2004  Aurajoen Uinti    37.69        1:20.41   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    38.96        1:22.46   
Juuso Leppnen  2004  Aurajoen Uinti    38.74        1:22.72   
Einar Styrman  2005  Sprvgen Simfrening    39.75        1:23.89   
Ragnar Simonsson  2004  Vsby Simsllskap    40.12        1:26.52   
                     
 
Gren 9, 100m Brstsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Oskari Arvo  2002  Aurajoen Uinti    32.25        1:08.26   
Simon Frde  2003  Jrflla Simsllskap    32.85        1:09.00   
Arvid Styrman  2002  Sprvgen Simfrening    33.49        1:11.31   
Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    34.10        1:11.93   
Gustav Annas  2003  Sprvgen Simfrening    34.15        1:12.64   
Juan Esbjrnsson  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    35.00        1:13.90   
Eemil Kankare  2003  Aurajoen Uinti    34.89        1:14.11   
William Bernhardsson  2002  Sprvgen Simfrening    35.72        1:16.26   
                     
 
Gren 9, 100m Brstsim Herrar, Finaler 16 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens IF SF    31.32        1:06.76   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    30.97        1:06.78   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    33.05        1:09.60   
Zain Mardeni  2001  smo Simsllskap    36.55        1:18.19   
Hugo Malmberg  2001  Jrflla Simsllskap    36.97        1:20.56   
Fredrik Karlsson  1967  smo Simsllskap    43.49        1:33.54   
Otto Lindroos  2001  Aurajoen Uinti            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  15:51 
 
Resultat Gren 10 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  30 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:13   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 10, 50m Brstsim Herrar, Frsk 11 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Daniel Bebenek  2006  Tby Sim            41.73   
Simon Sderberg  2006  Jrflla Simsllskap            41.77   
Leo Gleryz  2006  Tby Sim            43.53   
Benjamin Todorovac Hallongren  2006  Tby Sim            43.81   
Sixten Ersson  2007  Tby Sim            44.55   
Oscar Sjberg  2007  Jrflla Simsllskap            44.62   
Jan Danovskij  2007  Tby Sim            44.99   
Melvin Bosson  2006  kersberga Simsllskap            46.41   
Rasmus Bckman  2006  Stockholmspolisens IF SF            46.58   
10  Elvin Degerbalkan  2006  Tby Sim            46.64   
11  Adam Joseph Michel  2006  Liding Simklubb            47.23   
12  Henry Israelsson  2006  Jrflla Simsllskap            48.15   
13  Anton Lind  2006  Jrflla Simsllskap            49.68   
14  Justin kesson  2006  Stockholmspolisens IF SF            51.21   
15  Nils Franzen  2008  Jrflla Simsllskap            52.24   
16  Eskil Brnstrm  2006  Skuru Idrottsklubb            52.25   
17  Martin Lf  2008  Jrflla Simsllskap            52.26   
18  Emil Alsered Fllman  2006  Jrflla Simsllskap            53.21   
19  Melvin Eriksson  2008  Jrflla Simsllskap            53.25   
20  Albin Holmgren  2009  Tby Sim            53.73   
21  Arvid Elfwing  2006  Stockholmspolisens IF SF            54.27   
22  Erik Edbom  2007  Jrflla Simsllskap            55.14   
23  Henrik Viberg  2006  Liding Simklubb            55.40   
24  Carl Olsson  2008  Tby Sim            55.42   
25  William Lundberg  2007  Jrflla Simsllskap            55.46   
26  Jonatan Edin  2008  Stockholmspolisens IF SF            56.21   
27  Albert Borg  2007  Stockholmspolisens IF SF            59.09   
28  Simon Siljekvist  2008  Jrflla Simsllskap            59.56   
29  Gustav Stridh  2008  Stockholmspolisens IF SF            1:00.07   
30  Ermias Tsegaye  2007  Stockholmspolisens IF SF            1:01.58   
31  Sam Asaad  2006  Stockholmspolisens IF SF            1:01.69   
32  Isak Kllberg  2008  Jrflla Simsllskap            1:03.44   
33  Amgalan Enkhbat  2008  Stockholmspolisens IF SF            1:07.18   
Arvin Parsa  2006  Jrflla Simsllskap            DSQ   
Henon Okubay  2006  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
Otto Sahle  2007  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
Theodore Mcmillan  2007  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  10:13 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  30 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:54   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 10, 50m Brstsim Herrar, Finaler 11 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Daniel Bebenek  2006  Tby Sim            40.83   
Simon Sderberg  2006  Jrflla Simsllskap            41.15   
Leo Gleryz  2006  Tby Sim            42.09   
Jan Danovskij  2007  Tby Sim            43.73   
Oscar Sjberg  2007  Jrflla Simsllskap            43.98   
Benjamin Todorovac Hallongren  2006  Tby Sim            44.18   
Sixten Ersson  2007  Tby Sim            45.35   
Melvin Bosson  2006  kersberga Simsllskap            46.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  15:54 
 
Resultat Gren 11 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  30 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:46   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Frsk 11 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Klara Klingberg  2006  Liding Simklubb            34.74   
Alexandra Alkas Alias  2006  Sprvgen Simfrening            36.80   
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb            37.21   
Anna Dimitriou  2006  Stockholmspolisens IF SF            37.55   
Amanda Bjrklund  2006  Tby Sim            37.83   
Mira Wallin  2006  Jrflla Simsllskap            38.11   
Lilly James-Killer  2006  Stockholmspolisens IF SF            39.13   
Manya Sidn Bashouki  2006  Jrflla Simsllskap            39.51   
Hannah Kinane  2006  Jrflla Simsllskap            40.05   
10  Isabella Westberg  2007  Jrflla Simsllskap            40.25   
11  Nellie Ekman  2006  Jrflla Simsllskap            40.32   
12  Emmy Hllkvist  2008  Tby Sim            40.97   
13  Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            41.18   
14  Freja Vesterlund  2006  smo Simsllskap            41.67   
15  Rose Li  2006  Tby Sim            42.29   
16  Nellie Thofelt  2006  Stockholmspolisens IF SF            42.65   
17  Olivia Elmquist  2007  Jrflla Simsllskap            42.68   
18  Tuva Lundberg  2006  Tby Sim            42.77   
19  Emma Alsn  2007  Tby Sim            43.00   
20  Louise Mrtensson  2006  Skuru Idrottsklubb            44.72   
21  Linnea Wiberg  2006  Tby Sim            44.77   
22  Stina Pedersen  2007  Tby Sim            45.15   
23  Deniz Degerbalkan  2006  Tby Sim            45.21   
24  Sara Wattad  2006  Stockholmspolisens IF SF            45.31   
25  Meja Johansson  2006  Stockholmspolisens IF SF            45.43   
26  Olivia Larsson  2007  Jrflla Simsllskap            47.00   
27  Linnea Bckstrm  2006  Skuru Idrottsklubb            47.42   
28  Birgit Karlbom  2007  Stockholmspolisens IF SF            47.64   
29  Amanda Lindberg  2006  Tby Sim            47.91   
30  Beatrice Hlawatsch  2007  Tby Sim            48.27   
31  Sofia Paulino  2006  Stockholmspolisens IF SF            50.26   
32  Elvira Sjblom Hallner  2007  Jrflla Simsllskap            50.82   
33  Olivia Carlstrm  2008  Jrflla Simsllskap            51.47   
34  Hannah Sommar  2007  Tby Sim            51.61   
35  Hanna Gong  2007  Tby Sim            51.69   
36  Linnea Johansson  2007  Jrflla Simsllskap            51.93   
37  Clementina Orsi  2006  Stockholmspolisens IF SF            52.62   
38  Sandra Ignatjovic  2007  Stockholmspolisens IF SF            54.21   
39  Alice Sjdn-Sikstrm  2006  Stockholmspolisens IF SF            54.41   
40  Melat Hailu  2007  Stockholmspolisens IF SF            1:12.88   
Deborah Medhane  2006  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
Kajsa Henriksson  2007  Jrflla Simsllskap            DSQ   
Linn Bengtsson  2007  Jrflla Simsllskap            DSQ   
Moa Jgerskog  2007  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  10:46 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  30 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:11   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Klara Klingberg  2006  Liding Simklubb            34.91   
Alexandra Alkas Alias  2006  Sprvgen Simfrening            36.82   
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb            37.45   
Anna Dimitriou  2006  Stockholmspolisens IF SF            37.71   
Amanda Bjrklund  2006  Tby Sim            38.06   
Mira Wallin  2006  Jrflla Simsllskap            38.33   
Lilly James-Killer  2006  Stockholmspolisens IF SF            38.90   
Manya Sidn Bashouki  2006  Jrflla Simsllskap            40.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  16:11 
 
Resultat Gren 12 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  30 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:19   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Frsk 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    32.94        1:07.13   
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    34.14        1:11.13   
Belize Vaamonde  2004  Sprvgen Simfrening    36.61        1:13.52   
Johanna Bagelius  2004  Sprvgen Simfrening    35.90        1:13.69   
Malin Kullman  2004  Sprvgen Simfrening    36.44        1:15.08   
Tea Angerfelt  2004  Tyres Simsllskap    36.77        1:15.57   
Lilli Kulpakko  2005  Aurajoen Uinti    36.49        1:15.98   
Kerttu Taponen  2005  Aurajoen Uinti    37.82        1:17.19   
Elin Lindqvist  2004  Jrflla Simsllskap    37.64        1:17.50   
10  Anni Hyttinen  2004  Aurajoen Uinti    38.15        1:18.15   
11  Wilma Eld  2005  Sprvgen Simfrening    38.16        1:18.26   
12  Milla Rintanen  2004  Aurajoen Uinti    38.34        1:19.18   
13  Agnes Gustavsson  2005  Tby Sim    38.88        1:20.55   
14  Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb    38.60        1:20.83   
15  Olivia Halfar  2005  Jrflla Simsllskap    39.80        1:21.00   
16  Felicia Gthberg  2004  Jrflla Simsllskap    38.59        1:21.01   
17  Ioanna Tsirona  2004  Jrflla Simsllskap    39.06        1:21.50   
18  Louise Franks  2005  Tby Sim    39.81        1:21.65   
19  Amanda Wensmark  2005  Jrflla Simsllskap    39.92        1:21.79   
20  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb    40.26        1:23.44   
21  Alice Dombos  2004  Liding Simklubb    41.12        1:23.49   
22  Lovisa Klingberg  2004  Liding Simklubb    39.83        1:23.66   
23  Lollobelle Nordstrm-Rehnlund  2005  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    40.36        1:24.22   
24  Mathilda Sandberg  2005  Tby Sim    41.85        1:25.00   
25  Boel Jgerskog  2005  Jrflla Simsllskap    41.54        1:25.01   
26  Elina Lejonqvist  2004  Jrflla Simsllskap    41.46        1:25.04   
27  Frida Nilsson  2004  Skuru Idrottsklubb    42.28        1:25.06   
28  Rebecca Velin  2004  Vsby Simsllskap    41.77        1:26.14   
29  Emelie Sidn  2005  Jrflla Simsllskap    41.18        1:26.32   
30  Alicia Sderlind  2005  Tyres Simsllskap    41.90        1:26.63   
31  Emilia Karlsson Bertoli  2005  Tyres Simsllskap    41.82        1:26.81   
32  Lovisa Jardelid  2005  Vsby Simsllskap    41.29        1:26.96   
33  Stella Finnhammar  2005  Jrflla Simsllskap    42.58        1:27.53   
34  Matilda Bergstrm  2005  Skuru Idrottsklubb    42.51        1:28.00   
35  Ella Thermaenius  2005  Tby Sim    42.71        1:28.33   
36  Ida Lindstrm  2004  Stockholmspolisens IF SF    43.39        1:28.68   
37  Clara Westerdahl  2005  Tby Sim    43.20        1:28.81   
38  Filippa Emtemo  2005  Tby Sim    43.33        1:29.58   
39  Vilma Dombos  2004  Liding Simklubb    43.86        1:29.80   
40  Fiona Karlsson  2004  smo Simsllskap    45.58        1:30.98   
41  Sofia Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF    44.46        1:31.14   
42  Lovisa Niska Sderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    46.46        1:33.53   
43  Nerejda Zakeri  2005  Stockholmspolisens IF SF    45.54        1:35.46   
44  Alma Lilljequist  2004  Stockholmspolisens IF SF    46.83        1:35.64   
45  Ida Lindqvist  2005  Tby Sim    47.15        1:36.70   
46  Tyra Marsten  2004  smo Simsllskap    46.42        1:37.03   
47  Emma Olsson Sande  2005  Tby Sim    47.04        1:37.77   
48  Clara Taberman  2004  Tby Sim    47.92        1:38.58   
49  Elin Hammarqvist  2004  Nacka HI    47.90        1:39.88   
50  Tilda Hgbom  2005  Skuru Idrottsklubb    47.82        1:40.21   
51  Tilda Svrd  2005  Tby Sim    48.65        1:40.38   
52  Andrea Falang  2004  Stockholmspolisens IF SF    50.41        1:42.99   
53  Khulan Chinbat  2004  Stockholmspolisens IF SF    50.32        1:44.66   
54  Maya Liss-Jonsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    52.30        1:45.83   
55  Josefin Kjellstrm  2005  Stockholmspolisens IF SF    52.83        1:48.99   
56  Tilde Bergvall  2004  Tyres Simsllskap    51.36        1:51.81   
57  Olivia Jgerskog  2005  Stockholmspolisens IF SF    55.70        1:59.44   
Alice Lindgren  2005  Vsby Simsllskap            DNS   
Emelie Westlund  2005  Turebergs Simklubb            DNS   
Hannah Klamkin  2005  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
Elda Kiasisua  2004  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
Liv Goldkuhl-Lthen  2004  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Frsk 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sylvia Kuusisto  2003  Aurajoen Uinti    32.64        1:07.07   
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens IF SF    33.98        1:09.65   
Rebecca Sandstrm  2003  Liding Simklubb    33.79        1:09.84   
Ella Arrhn Andersson  2002  Jrflla Simsllskap    34.14        1:10.05   
Lilly Lundgren  2002  Jrflla Simsllskap    34.25        1:10.25   
Julia Koivisto  2002  Aurajoen Uinti    33.92        1:10.51   
Tone Sandsj  2003  Jrflla Simsllskap    34.51        1:11.06   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    34.50        1:11.48   
Emma Uuskla  2002  Aurajoen Uinti    34.55        1:11.63   
10  Ebba Edbom  2002  Jrflla Simsllskap    34.66        1:12.00   
11  Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF    35.17        1:12.76   
12  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    35.01        1:13.03   
13  Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    34.83        1:13.19   
14  Rebecca Policastro  2003  Jrflla Simsllskap    35.54        1:13.93   
15  Amanda Lindqvist  2002  Jrflla Simsllskap    36.24        1:13.97   
16  Josefin Andersson  2003  Jrflla Simsllskap    36.10        1:14.32   
17  Cornelia Lythell  2003  Sprvgen Simfrening    36.20        1:14.86   
17  Louise Larsson  2002  Jrflla Simsllskap    36.75        1:14.86   
19  Josefine Iwarson  2003  Jrflla Simsllskap    35.30        1:15.23   
20  Cecilia Viberg  2003  Liding Simklubb    36.19        1:16.04   
21  Emelie Sderstrm  2003  Stockholmspolisens IF SF    37.58        1:16.05   
22  Emma Hansson  2002  Jrflla Simsllskap    37.10        1:16.49   
23  Veronica Lythell  2003  Sprvgen Simfrening    37.33        1:16.59   
24  Elsa Fogelsj  2003  Stockholmspolisens IF SF    37.57        1:17.00   
25  Felicia Granberg  2002  Jrflla Simsllskap    37.60        1:18.14   
26  Linnea Mattila  2003  Jrflla Simsllskap    38.27        1:18.15   
27  Eliane Westermark  2003  Sprvgen Simfrening    38.60        1:18.83   
28  Tuva Walnum  2003  Liding Simklubb    38.97        1:19.57   
29  Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb    39.52        1:19.69   
30  Ella Trnqvist  2003  Tyres Simsllskap    39.01        1:19.76   
31  Emma Strhle  2002  Tyres Simsllskap    39.24        1:21.08   
32  Linnea Zetterlund  2003  Jrflla Simsllskap    40.33        1:22.32   
33  Filippa Tottie-Hkansson  2003  Tyres Simsllskap    37.81        1:22.57   
34  Emelie Lindholm  2003  Tyres Simsllskap    41.16        1:22.79   
35  Amanda Andersson  2003  Liding Simklubb    40.41        1:22.87   
36  Susanna Nivenius  2002  Sprvgen Simfrening    39.62        1:23.05   
37  Moa Arvehed  2003  Jrflla Simsllskap    40.84        1:23.37   
38  Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04    41.29        1:24.55   
39  Iza Rams Ness  2003  Stockholmspolisens IF SF    42.78        1:26.42   
40  Ebba Stromberg  2002  Vsby Simsllskap    44.49        1:29.46   
41  Amanda Vicente  2003  Tyres Simsllskap    43.18        1:30.58   
42  Elsa Marsten  2002  smo Simsllskap    43.72        1:31.48   
43  Matilda Lesse  2002  Skuru Idrottsklubb    44.29        1:31.58   
44  Penelope Gomez Rojas  2003  Stockholmspolisens IF SF    45.32        1:33.76   
Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Frsk 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Paula Peltola  2001  Aurajoen Uinti    31.33        1:03.79   
Tuva Glimmerud-Gullbjrk  2000  Simklubben Neptun    32.06        1:06.27   
Linnea Lindqvist  2001  Sprvgen Simfrening    33.95        1:09.50   
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    34.43        1:11.87   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    34.85        1:11.91   
Frida Bjrkman  1999  Tyres Simsllskap    35.81        1:12.47   
Jenni Lehtonen  2000  Aurajoen Uinti    36.41        1:16.32   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Sprvgen Simfrening    37.81        1:16.80   
Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF    37.22        1:18.41   
10  Ida Rudin  2001  Solna Sundbyberg SS 04    39.30        1:21.83   
11  Maike Kuhlins  2000  Sprvgen Simfrening    39.13        1:22.25   
12  Paulina Back  2000  Tyres Simsllskap    40.71        1:22.91   
13  Mona Domehri  1999  Sprvgen Simfrening    40.83        1:25.46   
14  Hjrdis Khler  2001  Stockholmspolisens IF SF    40.96        1:25.91   
15  Wilma berg  2001  Tyres Simsllskap    41.48        1:28.44   
16  Sandra berg  2001  Tyres Simsllskap    43.14        1:29.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  11:19 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  30 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:20   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    32.62        1:06.49   
Johanna Bagelius  2004  Sprvgen Simfrening    36.29        1:13.29   
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    35.33        1:13.53   
Lilli Kulpakko  2005  Aurajoen Uinti    35.59        1:13.61   
Belize Vaamonde  2004  Sprvgen Simfrening    36.81        1:13.83   
Malin Kullman  2004  Sprvgen Simfrening    36.75        1:14.83   
Kerttu Taponen  2005  Aurajoen Uinti    38.42        1:17.73   
Elin Lindqvist  2004  Jrflla Simsllskap    37.47        1:17.78   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sylvia Kuusisto  2003  Aurajoen Uinti    32.87        1:06.59   
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens IF SF    33.02        1:07.53   
Rebecca Sandstrm  2003  Liding Simklubb    33.35        1:09.38   
Julia Koivisto  2002  Aurajoen Uinti    33.84        1:09.61   
Lilly Lundgren  2002  Jrflla Simsllskap    34.53        1:11.16   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    34.47        1:11.40   
Tone Sandsj  2003  Jrflla Simsllskap    35.46        1:12.24   
Ella Arrhn Andersson  2002  Jrflla Simsllskap    36.32        1:13.95   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Paula Peltola  2001  Aurajoen Uinti    30.77        1:03.17   
Tuva Glimmerud-Gullbjrk  2000  Simklubben Neptun    32.37        1:06.82   
Linnea Lindqvist  2001  Sprvgen Simfrening    34.04        1:09.84   
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    34.50        1:11.09   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    35.10        1:13.50   
Jenni Lehtonen  2000  Aurajoen Uinti    36.98        1:16.10   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Sprvgen Simfrening    36.58        1:16.82   
Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF    37.34        1:17.08   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  16:20 
 
Resultat Gren 13 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  30 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:37   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, Frsk 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF    31.60        1:05.47   
Gustavs Cerps  2004  Simklubben Neptun    34.90        1:11.40   
Noah Juhlin Fredriksson  2005  Tby Sim    35.25        1:13.07   
Nils Malmberg  2004  Jrflla Simsllskap    34.96        1:13.58   
Juuso Leppnen  2004  Aurajoen Uinti    34.94        1:13.77   
Jaakko Pihlava  2004  Aurajoen Uinti    36.23        1:13.82   
Marcus Nykvist  2004  Jrflla Simsllskap    35.99        1:14.32   
Alexander Suei  2004  Stockholmspolisens IF SF    35.79        1:15.03   
Mikael Hirsiniemi  2004  Aurajoen Uinti    37.17        1:15.91   
10  Marcus Persson Taylor  2005  Tby Sim    37.87        1:18.19   
11  Simon Brunn  2004  Tyres Simsllskap    38.98        1:19.45   
12  Sami Alzghoul  2004  Stockholmspolisens IF SF    38.12        1:19.59   
13  Einar Styrman  2005  Sprvgen Simfrening    39.61        1:21.31   
14  John Zetterqvist  2004  Jrflla Simsllskap    39.87        1:22.31   
15  David Holmberg  2005  Sprvgen Simfrening    38.51        1:22.60   
16  Isak Widstrand  2004  kersberga Simsllskap    41.40        1:24.04   
17  Viktor Dahlberg  2005  Sprvgen Simfrening    41.91        1:24.72   
18  Elijas Eriksson  2005  Jrflla Simsllskap    40.69        1:25.75   
19  Love Lundvall  2004  Tyres Simsllskap    41.68        1:26.31   
20  Johannes Barkar  2004  kersberga Simsllskap    40.85        1:26.50   
21  Caspian Humble  2005  Tby Sim    41.98        1:26.69   
22  Max Claesson  2004  smo Simsllskap    43.21        1:27.13   
23  Oliver Harper  2005  Jrflla Simsllskap    43.70        1:28.28   
24  Ludwig Skantz  2005  Jrflla Simsllskap    44.12        1:29.10   
25  Oliver Haux  2005  Tby Sim    46.35        1:35.23   
26  Marcus Hansson  2005  Jrflla Simsllskap    46.88        1:36.01   
27  Maxim Jelagin  2005  Liding Simklubb    46.51        1:36.03   
28  Manfred Brnstrm  2005  Skuru Idrottsklubb    47.39        1:39.63   
29  Louie Gabrielsson  2005  Tby Sim    51.02        1:46.60   
30  Arvid Thoresson  2005  Tby Sim    54.11        1:52.23   
31  Harry Eidhagen  2004  Stockholmspolisens IF SF    54.99        2:00.63   
Yonatan Tsegaye  2005  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, Frsk 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Simon Frde  2003  Jrflla Simsllskap    29.27        1:00.52   
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    31.33        1:05.27   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    32.34        1:07.80   
Rasmus Hanson  2003  Jrflla Simsllskap    32.74        1:07.83   
Sid Lundgren  2003  Jrflla Simsllskap    33.19        1:08.40   
Per Levander  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.25        1:09.38   
Arvid Styrman  2002  Sprvgen Simfrening    34.00        1:09.61   
Juan Esbjrnsson  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    34.04        1:09.74   
Emil Frisendahl  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.79        1:10.07   
10  William Bernhardsson  2002  Sprvgen Simfrening    34.01        1:10.08   
11  Eemil Kankare  2003  Aurajoen Uinti    33.54        1:10.22   
12  Markus Sandh  2002  Jrflla Simsllskap    34.34        1:10.48   
13  Gordon lund  2002  Sprvgen Simfrening    33.84        1:10.54   
14  Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun    34.82        1:11.07   
15  Oliver Erneholm  2003  Sprvgen Simfrening    35.19        1:12.21   
16  Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    35.10        1:12.65   
17  Jannis Siotis  2003  Sprvgen Simfrening    35.07        1:12.69   
18  Aaron Omalley  2002  Sprvgen Simfrening    36.38        1:13.23   
19  Daniel Pavlov  2003  Aurajoen Uinti    35.04        1:13.52   
20  Erik Falk  2003  Stockholmspolisens IF SF    36.05        1:14.28   
21  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04    35.74        1:14.79   
22  Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    36.66        1:16.22   
23  Nils Backlund  2002  Sprvgen Simfrening    37.58        1:16.61   
24  Jesper Holmstrm  2003  Sprvgen Simfrening    37.22        1:17.03   
25  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    38.37        1:18.50   
26  Adam Hansson Dyln  2003  Sprvgen Simfrening    37.03        1:18.65   
27  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Sprvgen Simfrening    39.24        1:20.26   
28  Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    41.09        1:24.38   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, Frsk 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens IF SF    28.57        59.29   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens IF SF    28.42        59.73   
Henri Kyynrinen  1994  Aurajoen Uinti    29.88        1:02.93   
Ali Jafaar  1998  Simklubben Neptun    29.88        1:03.94   
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    31.99        1:06.86   
Elias Trnqvist  1999  Tyres Simsllskap    34.07        1:11.26   
Hugo Malmberg  2001  Jrflla Simsllskap    34.38        1:11.46   
Pontus Thor  1999  Solna Sundbyberg SS 04    34.50        1:12.15   
Aleksi Vh-Lassila  2001  Aurajoen Uinti    34.42        1:12.34   
10  Adrian Tittelbach  2001  Vsby Simsllskap    37.22        1:17.22   
11  Zain Mardeni  2001  smo Simsllskap    38.72        1:19.49   
12  Otto Lindroos  2001  Aurajoen Uinti    38.60        1:19.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  11:37 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  30 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:29   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF    31.52        1:05.70   
Gustavs Cerps  2004  Simklubben Neptun    34.27        1:10.29   
Marcus Nykvist  2004  Jrflla Simsllskap    35.25        1:12.22   
Juuso Leppnen  2004  Aurajoen Uinti    35.05        1:13.02   
Jaakko Pihlava  2004  Aurajoen Uinti    36.29        1:14.00   
Nils Malmberg  2004  Jrflla Simsllskap    36.56        1:15.71   
Noah Juhlin Fredriksson  2005  Tby Sim    36.79        1:15.74   
Alexander Suei  2004  Stockholmspolisens IF SF    36.51        1:15.78   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Simon Frde  2003  Jrflla Simsllskap    29.45        1:00.37   
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    31.13        1:05.13   
Sid Lundgren  2003  Jrflla Simsllskap    32.44        1:07.09   
Rasmus Hanson  2003  Jrflla Simsllskap    32.45        1:08.38   
Arvid Styrman  2002  Sprvgen Simfrening    33.37        1:08.57   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    32.85        1:08.58   
Emil Frisendahl  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.45        1:10.49   
Juan Esbjrnsson  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    34.91        1:11.17   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens IF SF    27.63        57.17   
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens IF SF    28.61        59.04   
Ali Jafaar  1998  Simklubben Neptun    29.73        1:02.53   
Henri Kyynrinen  1994  Aurajoen Uinti    30.07        1:03.09   
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    31.55        1:05.40   
Aleksi Vh-Lassila  2001  Aurajoen Uinti    34.16        1:10.85   
Elias Trnqvist  1999  Tyres Simsllskap    34.24        1:11.44   
Hugo Malmberg  2001  Jrflla Simsllskap    35.95        1:14.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  16:29 
 
Resultat Gren 14 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  30 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:47   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Frsk 11 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Leo Gleryz  2006  Tby Sim            36.52   
Henry Israelsson  2006  Jrflla Simsllskap            39.60   
Simon Sderberg  2006  Jrflla Simsllskap            39.95   
Adam Joseph Michel  2006  Liding Simklubb            40.39   
Anton Lind  2006  Jrflla Simsllskap            41.44   
Daniel Bebenek  2006  Tby Sim            41.95   
Sixten Ersson  2007  Tby Sim            41.95   
Eskil Brnstrm  2006  Skuru Idrottsklubb            42.49   
Benjamin Todorovac Hallongren  2006  Tby Sim            42.64   
10  Elvin Degerbalkan  2006  Tby Sim            43.13   
11  Melvin Bosson  2006  kersberga Simsllskap            43.20   
12  Jan Danovskij  2007  Tby Sim            43.50   
13  Emil Alsered Fllman  2006  Jrflla Simsllskap            43.52   
14  Rasmus Bckman  2006  Stockholmspolisens IF SF            43.56   
15  Martin Lf  2008  Jrflla Simsllskap            43.59   
16  William Lundberg  2007  Jrflla Simsllskap            44.90   
17  Troy Sevonen  2008  Tby Sim            45.34   
18  Albin Holmgren  2009  Tby Sim            45.60   
19  Oscar Sjberg  2007  Jrflla Simsllskap            46.31   
20  Justin kesson  2006  Stockholmspolisens IF SF            48.83   
21  Erik Edbom  2007  Jrflla Simsllskap            49.01   
22  Henrik Viberg  2006  Liding Simklubb            49.15   
23  Melvin Eriksson  2008  Jrflla Simsllskap            49.22   
24  Carl Olsson  2008  Tby Sim            50.42   
25  Nils Franzen  2008  Jrflla Simsllskap            52.53   
26  Otto Sahle  2007  Stockholmspolisens IF SF            53.22   
27  Isak Kllberg  2008  Jrflla Simsllskap            53.83   
28  Ermias Tsegaye  2007  Stockholmspolisens IF SF            55.70   
29  Simon Siljekvist  2008  Jrflla Simsllskap            57.26   
30  Theodore Mcmillan  2007  Stockholmspolisens IF SF            1:01.63   
Albert Borg  2007  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
Arvin Parsa  2006  Jrflla Simsllskap            DSQ   
Gustav Stridh  2008  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
Jonatan Edin  2008  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  11:47 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  30 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:32   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Leo Gleryz  2006  Tby Sim            36.48   
Henry Israelsson  2006  Jrflla Simsllskap            37.88   
Adam Joseph Michel  2006  Liding Simklubb            39.18   
Simon Sderberg  2006  Jrflla Simsllskap            40.40   
Anton Lind  2006  Jrflla Simsllskap            41.39   
Eskil Brnstrm  2006  Skuru Idrottsklubb            41.88   
Sixten Ersson  2007  Tby Sim            42.35   
Daniel Bebenek  2006  Tby Sim            43.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  16:32 
 
Resultat Gren 15 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  30 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:39   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 15, 200m Medley Damer, Frsk 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    32.26  1:09.09  1:52.65    2:26.79   
Tea Angerfelt  2004  Tyres Simsllskap    33.07  1:15.41  2:00.91    2:37.89   
Elin Lindqvist  2004  Jrflla Simsllskap    34.10  1:16.90  2:04.32    2:40.55   
Moa Nyblom  2005  Vsby Simsllskap    35.67  1:18.97  2:07.59    2:45.79   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    33.29  1:19.03  2:09.57    2:47.09   
Anna Mattila  2004  Vsby Simsllskap    35.31  1:20.57  2:09.15    2:48.24   
Wilma hlen  2005  Skuru Idrottsklubb    33.86  1:19.47  2:10.15    2:48.80   
Felicia Gthberg  2004  Jrflla Simsllskap    37.76  1:21.86  2:11.78    2:51.52   
Ioanna Tsirona  2004  Jrflla Simsllskap    37.09  1:21.85  2:12.54    2:51.59   
10  Amanda Wensmark  2005  Jrflla Simsllskap    39.48  1:24.87  2:16.34    2:53.94   
11  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    37.95  1:25.37  2:14.15    2:55.00   
12  Elina Lejonqvist  2004  Jrflla Simsllskap    36.99  1:23.49  2:16.40    2:55.09   
13  Boel Jgerskog  2005  Jrflla Simsllskap    40.44  1:27.04  2:16.07    2:56.81   
14  Olivia Halfar  2005  Jrflla Simsllskap    41.71  1:26.35  2:18.51    2:58.00   
15  Mathilda Sandberg  2005  Tby Sim    37.64  1:25.39  2:18.36    2:58.83   
16  Ida Lindstrm  2004  Stockholmspolisens IF SF    37.87  1:24.86  2:18.85    2:59.74   
17  Lovisa Niska Sderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    40.06  1:24.67  2:19.00    3:01.40   
18  Alice Dombos  2004  Liding Simklubb    40.98  1:27.88  2:22.83    3:02.71   
19  Sofia Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF    38.61  1:27.76  2:21.43    3:03.28   
20  Emilia Karlsson Bertoli  2005  Tyres Simsllskap    42.02  1:30.00  2:23.59    3:03.53   
21  Lovisa Klingberg  2004  Liding Simklubb    39.99  1:26.30  2:22.20    3:03.84   
22  Matilda Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF    39.95  1:31.15  2:22.35    3:04.18   
23  Louise Franks  2005  Tby Sim    41.58  1:26.36  2:23.08    3:04.71   
24  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF    38.19  1:30.44  2:22.43    3:05.14   
25  Fiona Karlsson  2004  smo Simsllskap    42.66  1:31.56  2:25.77    3:05.89   
26  Agnes Gustavsson  2005  Tby Sim    39.66  1:26.34  2:23.49    3:05.93   
27  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    42.59  1:31.03  2:26.47    3:08.23   
28  Rebecca Velin  2004  Vsby Simsllskap    44.36  1:30.97  2:25.95    3:08.80   
29  Clara Westerdahl  2005  Tby Sim    47.27  1:36.11  2:28.04    3:10.45   
30  Alicia Sderlind  2005  Tyres Simsllskap    43.94  1:31.86  2:26.98    3:10.60   
31  Elin Glifberg  2004  Liding Simklubb    42.16  1:31.52  2:26.18    3:11.32   
32  Ella Thermaenius  2005  Tby Sim    44.90  1:33.90  2:28.86    3:11.44   
33  Vilma Dombos  2004  Liding Simklubb    40.81  1:30.72  2:28.29    3:12.52   
34  Emelie Sidn  2005  Jrflla Simsllskap    44.73  1:32.82  2:33.24    3:12.90   
35  Stella Finnhammar  2005  Jrflla Simsllskap    40.24  1:29.97  2:28.73    3:14.20   
36  Nerejda Zakeri  2005  Stockholmspolisens IF SF    40.21  1:32.78  2:31.69    3:14.38   
37  Matilda Bergstrm  2005  Skuru Idrottsklubb    43.45  1:33.44  2:30.16    3:14.95   
38  Darcey Mae Bailey  2004  Tby Sim    43.92  1:33.56  2:31.36    3:16.69   
39  Alma Lilljequist  2004  Stockholmspolisens IF SF    47.94  1:40.18  2:40.19    3:23.43   
40  Ella Olsson  2004  kersberga Simsllskap    44.77  1:37.25  2:34.81    3:24.05   
41  Junie Lindgren  2004  Tby Sim    46.61  1:38.58  2:37.91    3:25.63   
42  Clara Taberman  2004  Tby Sim    50.61  1:44.41  2:40.42    3:25.76   
43  Tilda Svrd  2005  Tby Sim    47.88  1:41.88  2:39.99    3:25.89   
44  Anna Wang  2005  Tby Sim    44.44  1:40.24  2:43.32    3:30.63   
Filippa Emtemo  2005  Tby Sim            DSQ   
Frida Nilsson  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Lovisa Brissman  2005  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Medley Damer, Frsk 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tone Sandsj  2003  Jrflla Simsllskap    31.44  1:11.31  1:50.94    2:25.68   
Sylvia Kuusisto  2003  Aurajoen Uinti    32.34  1:09.59  1:54.72    2:28.01   
Ella Arrhn Andersson  2002  Jrflla Simsllskap    32.51  1:10.52  1:55.19    2:30.39   
Ebba Edbom  2002  Jrflla Simsllskap    32.71  1:14.96  1:59.11    2:33.55   
Emma Hansson  2002  Jrflla Simsllskap    33.68  1:14.50  1:56.68    2:34.41   
Cecilia Viberg  2003  Liding Simklubb    33.50  1:15.74  1:58.38    2:35.69   
Amanda Lindqvist  2002  Jrflla Simsllskap    33.36  1:14.77  2:00.56    2:35.83   
Louise Larsson  2002  Jrflla Simsllskap    34.05  1:15.05  1:59.62    2:36.61   
Josefine Iwarson  2003  Jrflla Simsllskap    33.49  1:14.85  2:00.16    2:37.21   
10  Moa Arvehed  2003  Jrflla Simsllskap    34.84  1:18.24  2:01.43    2:38.10   
11  Sara Strand  2002  Jrflla Simsllskap    34.20  1:15.81  2:02.08    2:38.41   
12  Alva Hagstrm  2003  Simklubben Neptun    34.27  1:17.25  2:02.01    2:38.84   
13  Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    34.84  1:15.92  2:02.08    2:38.86   
14  Olivia Koski  2002  Aurajoen Uinti    31.98  1:12.35  2:00.48    2:38.88   
15  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    34.47  1:13.42  2:03.17    2:39.63   
16  Sofia Bjrkman  2002  Tyres Simsllskap    35.67  1:18.15  2:04.12    2:40.77   
17  Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    33.82  1:14.73  2:03.55    2:40.85   
18  Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    34.88  1:15.16  2:04.55    2:41.68   
19  Rebecca Policastro  2003  Jrflla Simsllskap    33.19  1:15.67  2:04.35    2:42.26   
20  Linnea Zetterlund  2003  Jrflla Simsllskap    35.52  1:20.74  2:06.50    2:42.37   
21  Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.84  1:17.52  2:05.85    2:42.98   
22  Josefin Andersson  2003  Jrflla Simsllskap    36.78  1:17.26  2:06.52    2:44.12   
23  Daniela Degenhardt  2003  Aurajoen Uinti    35.00  1:17.16  2:07.53    2:45.03   
24  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    35.57  1:19.26  2:05.08    2:45.17   
25  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    36.38  1:20.29  2:05.44    2:45.51   
26  Linnea Mattila  2003  Jrflla Simsllskap    36.92  1:21.03  2:08.89    2:46.19   
27  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    35.06  1:16.70  2:06.73    2:46.27   
28  Elsa Fogelsj  2003  Stockholmspolisens IF SF    35.27  1:17.70  2:07.60    2:46.54   
29  Ella Alanko  2003  Aurajoen Uinti    35.12  1:20.23  2:10.81    2:49.02   
30  Helka Suomki  2003  Aurajoen Uinti    36.77  1:19.38  2:09.57    2:49.18   
31  Therese Taflin Jghult  2002  Vsby Simsllskap    36.44  1:21.06  2:10.37    2:49.71   
32  Emma Parsons  2002  Tyres Simsllskap    35.06  1:20.08  2:09.13    2:50.43   
33  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    37.49  1:21.71  2:11.61    2:50.78   
34  Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens IF SF    37.03  1:22.01  2:11.48    2:52.35   
35  Amanda Andersson  2003  Liding Simklubb    37.38  1:22.89  2:12.96    2:52.72   
36  Emma Strhle  2002  Tyres Simsllskap    35.43  1:21.51  2:13.12    2:52.80   
37  Ella Trnqvist  2003  Tyres Simsllskap    38.15  1:22.26  2:19.14    2:55.50   
38  Greta Kandolin  2003  Aurajoen Uinti    38.50  1:24.36  2:15.85    2:56.30   
39  Felicia Granberg  2002  Jrflla Simsllskap    38.90  1:22.98  2:14.04    2:56.62   
40  Emelie Lindholm  2003  Tyres Simsllskap    38.49  1:24.51  2:16.99    2:56.90   
41  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    36.45  1:24.05  2:19.37    3:00.33   
42  Olivia Svensson  2003  Vsby Simsllskap    39.87  1:28.60  2:21.07    3:00.66   
43  Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04    40.93  1:25.88  2:19.93    3:02.25   
44  Iza Rams Ness  2003  Stockholmspolisens IF SF    42.68  1:31.20  2:23.65    3:06.53   
45  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens IF SF    39.45  1:28.00  2:24.13    3:07.61   
46  Laura Kinnunen  2002  Aurajoen Uinti    44.59  1:34.79  2:31.42    3:14.68   
47  Josefin Pettersson  2002  Stockholmspolisens IF SF    43.09  1:35.44  2:33.22    3:20.62   
Mimmi Krekula  2003  Vsby Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Medley Damer, Frsk 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tuva Glimmerud-Gullbjrk  2000  Simklubben Neptun    30.93  1:07.75  1:51.18    2:25.01   
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun    32.97  1:11.99  1:51.51    2:26.19   
Reetta Rantakokko  2001  Aurajoen Uinti    31.94  1:09.94  1:53.33    2:26.96   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    32.32  1:11.57  1:54.14    2:28.85   
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF    33.01  1:13.99  1:54.52    2:29.92   
Janette Setl  2001  Aurajoen Uinti    33.77  1:12.85  1:59.09    2:35.40   
Frida Bjrkman  1999  Tyres Simsllskap    35.46  1:14.74  2:02.96    2:40.12   
Lotta Aho  2000  Aurajoen Uinti    35.04  1:18.86  2:04.72    2:41.92   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    33.35  1:15.42  2:05.81    2:42.21   
10  Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF    34.20  1:18.03  2:10.09    2:47.34   
11  Vinona Bothe  1999  Stockholmspolisens IF SF    37.81  1:21.21  2:10.35    2:50.23   
12  Cajsa-Lisa Jansson  1999  Sprvgen Simfrening    35.09  1:17.75  2:12.16    2:51.60   
13  Maike Kuhlins  2000  Sprvgen Simfrening    38.39  1:26.35  2:17.53    3:03.43   
14  Mona Domehri  1999  Sprvgen Simfrening    38.91  1:27.41  2:26.05    3:10.04   
15  Hjrdis Khler  2001  Stockholmspolisens IF SF    40.01  1:28.06  2:24.59    3:11.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  12:39 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  30 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:46   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    32.31  1:09.24  1:54.06    2:30.59   
Tea Angerfelt  2004  Tyres Simsllskap    33.46  1:16.01  2:01.16    2:37.66   
Elin Lindqvist  2004  Jrflla Simsllskap    35.02  1:17.54  2:04.86    2:41.15   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    33.70  1:18.05  2:08.64    2:45.25   
Wilma hlen  2005  Skuru Idrottsklubb    33.91  1:18.54  2:09.41    2:45.27   
Anna Mattila  2004  Vsby Simsllskap    35.82  1:20.13  2:09.07    2:48.38   
Felicia Gthberg  2004  Jrflla Simsllskap    37.50  1:21.31  2:10.56    2:48.99   
Moa Nyblom  2005  Vsby Simsllskap    36.51  1:19.91  2:09.85    2:50.74   
                     
 
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tone Sandsj  2003  Jrflla Simsllskap    32.73  1:13.18  1:53.40    2:28.13   
Sylvia Kuusisto  2003  Aurajoen Uinti    33.46  1:11.89  1:56.26    2:29.88   
Louise Larsson  2002  Jrflla Simsllskap    33.68  1:13.85  1:56.35    2:30.55   
Ella Arrhn Andersson  2002  Jrflla Simsllskap    34.72  1:14.16  1:57.56    2:30.87   
Emma Hansson  2002  Jrflla Simsllskap    34.55  1:15.72  1:58.13    2:32.54   
Ebba Edbom  2002  Jrflla Simsllskap    33.12  1:14.90  1:58.50    2:33.13   
Amanda Lindqvist  2002  Jrflla Simsllskap    33.23  1:13.75  1:59.11    2:34.59   
Cecilia Viberg  2003  Liding Simklubb    33.65  1:15.39  1:58.50    2:36.95   
                     
 
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler 16 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tuva Glimmerud-Gullbjrk  2000  Simklubben Neptun    30.85  1:07.21  1:49.97    2:22.71   
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun    32.72  1:10.97  1:49.91    2:22.93   
Reetta Rantakokko  2001  Aurajoen Uinti    31.44  1:09.47  1:53.50    2:26.85   
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF    32.58  1:13.40  1:54.38    2:29.54   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    32.28  1:11.79  1:55.70    2:31.27   
Janette Setl  2001  Aurajoen Uinti    33.77  1:12.42  1:58.50    2:34.21   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    33.39  1:14.28  2:03.65    2:40.82   
Lotta Aho  2000  Aurajoen Uinti    35.51  1:19.53  2:05.45    2:44.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 september 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  16:46 
 
Resultat Gren 16 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Head to HEAD 2017    Utskriftsdatum  30 september 2017   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:05   
  Arrangr  Stockholmspolisens IF Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2017         
 
 
Gren 16, 200m Medley Herrar, Frsk 12 - 13 r 
 
<
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Nykvist  2004  Jrflla Simsllskap    34.35  1:13.85  1:57.05    2:31.82   
Gustavs Cerps  2004  Simklubben Neptun    32.61  1:11.29  1:59.02    2:33.42   
Nils Malmberg  2004  Jrflla Simsllskap    33.50  1:14.16  2:00.73    2:36.25   
Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    35.12  1:16.02  2:01.09    2:37.79   
Marcus Persson Taylor  2005  Tby Sim    33.40  1:18.75  2:03.80    2:40.09   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    34.88  1:19.45  2:05.14    2:40.92   
Alexander Suei  2004  Stockholmspolisens IF SF    34.67  1:16.18  2:06.20    2:44.46   
Simon Brunn  2004  Tyres Simsllskap    35.34  1:20.00  2:10.63    2:47.38   
Ragnar Simonsson  2004  Vsby Simsllskap    39.20  1:24.51  2:12.43    2:51.23   
10  John Zetterqvist  2004  Jrflla Simsllskap    37.95  1:21.68  2:12.37    2:51.73   
11  Ludwig Skantz  2005  Jrflla Simsllskap    38.32  1:25.07  2:17.60    2:56.94   
12  Einar Palmu  2004  Aurajoen Uinti    40.77  1:25.47  2:17.72    2:57.87   
13  Johannes Barkar  2004  kersberga Simsllskap    39.55  1:27.27  2:24.11    3:02.40   
14  Sami Alzghoul  2004  Stockholmspolisens IF SF    37.70  1:25.96  2:20.98    3:03.55   
15  Noah Juhlin Fredriksson  2005  Tby Sim    40.17  1:25.54  2:19.72    3:03.65   
16  Caspian Humble  2005  Tby Sim    42.48  1:32.10  2:25.15    3:04.53   
17  Isak Widstrand  2004  kersberga Simsllskap    40.98  1:30.95  2:22.00    3:04.79   
18  Marcus Hansson  2005  Jrflla Simsllskap    43.94  1:36.64  2:28.61    3:09.26   
19  Love Lundvall  2004  Tyres Simsllskap    44.40  1:31.00  2:28.42    3:11.78   
20  Manfred Brnstrm  2005  Skuru Idrottsklubb    45.34  1:36.74  2:31.71    3:16.52   
21  Maxim Jelagin  2005  Liding Simklubb    42.79  1:35.19  2:33.99    3:19.76   
22  Elijas Eriksson  2005  Jrflla Simsllskap    46.37  1:35.80  2:37.32    3:21.73   
23  Oliver Haux  2005  Tby Sim    43.06  1:34.85  2:35.02    3:22.86   
Max Claesson  2004  smo Simsllskap            DSQ   
Oliver Harper  2005  Jrflla Simsllskap            DSQ