Tulokset SM/NSM (25 m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 68 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Suomen mestaruusuinnit (25m) | Tulostuspäivämäärä | 19 marraskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:39 | |||
Järjestäjä | OU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2017 |
Laji 68, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Florent MANADOU (1990) 20.26 2014-12-05 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.23 2013-08-11 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 22.20 2003-12-11 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 867 | 21.24 | ||||||
Cetus Espoo | 20.58 | |||||||||
2 | Anton Herrala | 1993 | 784 | 21.97 | ||||||
TaTu Tampere | 21.51 | |||||||||
3 | Andrei Tuomola | 1989 | 752 | 22.27 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Helsingfors Simsällskap | 21.76 | |||||||||
4 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 736 | 22.43 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 22.07 | |||||||||
5 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 735 | 22.44 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Cetus Espoo | 22.55 | |||||||||
6 | Nikita Saunonen | 1997 | 726 | 22.54 | ||||||
Aurajoen Uinti | 22.27 | |||||||||
7 | Matias Tyry | 1993 | 682 | 23.01 | ||||||
TaTu Tampere | 22.75 | |||||||||
8 | Konsta Kallinen | 1999 | 676 | 23.08 | ||||||
Oulun Lohet | 22.74 | |||||||||
9 | Teemu Viitanen | 1992 | 675 | 23.09 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
TaTu Tampere | 22.75 | |||||||||
10 | Teemu Vuorela | 1994 | 672 | 23.13 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 22.51 | |||||||||
11 | Otto Rannikko | 1999 | 671 | 23.14 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 23.05 | |||||||||
12 | Kaarlo Seppänen | 1999 | 658 | 23.29 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 23.32 | |||||||||
13 | Santeri Hölttä | 2000 | 653 | 23.35 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 23.28 | |||||||||
14 | Juho Eerola | 1995 | 650 | 23.38 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
TaTu Tampere | 23.37 | |||||||||
15 | Eetu Alitalo | 1999 | 649 | 23.40 | ||||||
Cetus Espoo | 23.38 | |||||||||
16 | Toni Knuutila | 1993 | 645 | 23.44 | ||||||
Porin Uimaseura | 23.12 | |||||||||
17 | Arttu Erkinaro | 1992 | 644 | 23.46 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 23.41 | |||||||||
18 | Miika Tolvanen | 1996 | 638 | 23.53 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 23.34 | |||||||||
19 | Eemil Varho | 1997 | 631 | 23.62 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Rauman Uimaseura | 23.29 | |||||||||
20 | Kaj Smeds | 1998 | 628 | 23.65 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 23.08 | |||||||||
21 | Sami Aaltomaa | 1992 | 625 | 23.69 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 22.83 | |||||||||
21 | Tatu Waltari | 1987 | 625 | 23.69 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Cetus Espoo | 22.07 | |||||||||
23 | Alexey Belfer | 2000 | 618 | 23.78 | ||||||
ORCA Helsinki | 24.07 | |||||||||
24 | Werner Heräjärvi | 1999 | 617 | 23.79 | ||||||
Kampuksen Plaani | 23.64 | |||||||||
25 | Elias Lampinen | 1997 | 615 | 23.82 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 23.30 | |||||||||
25 | Matias Yritys | 1997 | 615 | 23.82 | ||||||
Kampuksen Plaani | 23.64 | |||||||||
27 | Jakob Sievers | 2000 | 610 | 23.88 | ||||||
Uinti Tampere | 23.91 | |||||||||
28 | Janne Lantto | 1994 | 607 | 23.92 | ||||||
Oulun Lohet | 23.24 | |||||||||
28 | Ville Laine | 1995 | 607 | 23.92 | ||||||
TaTu Tampere | 22.98 | |||||||||
30 | Teemu Lehtonen | 2000 | 606 | 23.93 | ||||||
Uinti Tampere | 23.48 | |||||||||
31 | Reko Patinen | 1998 | 604 | 23.96 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 24.12 | |||||||||
32 | Danila Dobrzhanskiy | 1998 | 603 | 23.98 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 23.98 | |||||||||
32 | Nico Palotie | 1992 | 603 | 23.98 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 23.19 | |||||||||
34 | Leevi Lehti | 2000 | 596 | 24.07 | ||||||
Porin Uimaseura | 24.34 | |||||||||
35 | Emil Perkkiö | 2000 | 590 | 24.15 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 24.42 | |||||||||
35 | Santeri Herpola | 2003 | 590 | 24.15 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 24.29 | |||||||||
37 | Riku Ylikärppä | 1998 | 584 | 24.23 | ||||||
Kemin Uimaseura | 24.33 | |||||||||
38 | Kirill Egorov | 2000 | 580 | 24.29 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 24.68 | |||||||||
39 | Niklas Reunanen | 1998 | 577 | 24.33 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 23.55 | |||||||||
40 | Jimi Kallio | 1993 | 575 | 24.35 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 23.87 | |||||||||
41 | Jere Kotomäki | 1997 | 573 | 24.39 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 24.14 | |||||||||
42 | Roope Eiserbeck | 1999 | 572 | 24.40 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 24.34 | |||||||||
43 | Antti Leiponen | 1998 | 568 | 24.45 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 24.25 | |||||||||
44 | Tuomas Herlevi | 1999 | 563 | 24.53 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 24.05 | |||||||||
45 | Topi Lukkarinen | 2000 | 559 | 24.58 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 24.91 | |||||||||
46 | Henri Koski | 2000 | 558 | 24.60 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 24.47 | |||||||||
47 | Viktor Thodin | 2000 | 557 | 24.62 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 24.09 | |||||||||
48 | Georgy Babenov | 2000 | 552 | 24.69 | ||||||
ORCA Helsinki | 24.84 | |||||||||
49 | Eelis Hukka | 1999 | 550 | 24.72 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 24.55 | |||||||||
50 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 547 | 24.76 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 24.40 | |||||||||
51 | Santeri Hulkko | 2000 | 546 | 24.78 | ||||||
Lahden Uimaseura | 25.05 | |||||||||
52 | Oskari Hynynen | 2001 | 545 | 24.79 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 24.49 | |||||||||
53 | Joni Aaltonen | 1999 | 544 | 24.81 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 23.64 | |||||||||
54 | Alexander Kislitsyn | 2001 | 542 | 24.84 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 24.30 | |||||||||
55 | Marcus Forsel | 2003 | 541 | 24.85 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 24.70 | |||||||||
56 | Oskari Herpola | 2001 | 535 | 24.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 24.62 | |||||||||
57 | Martti Tervanen | 2000 | 534 | 24.97 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 24.59 | |||||||||
58 | Eetu Isosuo | 2000 | 532 | 24.99 | ||||||
Cetus Espoo | 24.60 | |||||||||
59 | Akseli Heino | 1999 | 529 | 25.04 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 24.19 | |||||||||
60 | Lassi Grönroos | 2000 | 527 | 25.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 24.68 | |||||||||
61 | Leo Kuusela | 1999 | 527 | 25.08 | ||||||
Uimaseura Aquila | 24.87 | |||||||||
62 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 525 | 25.10 | ||||||
TaTu Tampere | 24.39 | |||||||||
63 | Miiro Vartiainen | 2001 | 517 | 25.24 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 24.34 | |||||||||
64 | Jere Kekola | 2000 | 511 | 25.33 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 24.81 | |||||||||
65 | Veeti Laine | 2000 | 508 | 25.39 | ||||||
Cetus Espoo | 25.03 | |||||||||
66 | Santeri Kaasinen | 1999 | 507 | 25.40 | ||||||
TaTu Tampere | 24.99 | |||||||||
67 | Santeri Mettälä | 1999 | 504 | 25.45 | ||||||
TaTu Tampere | 24.80 | |||||||||
68 | Leevi Luhtanen | 2000 | 497 | 25.57 | ||||||
Porin Uimaseura | 24.85 | |||||||||
69 | Jani-Markus Sula | 1999 | 306 | 30.04 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 24.63 | |||||||||
- | Jaakko Rautalin | 1989 | DNF | |||||||
Uinti Tampere | 22.30 | |||||||||
- | Roope Kastarinen | 1994 | DNF | |||||||
TaTu Tampere | 24.02 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 19 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:39 |