Resultater for IKM aluekilpailu, Länsi-Suomi
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2017 alkukilpailut LS |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
18:10 |
|
|
Järjestäjä |
SeUi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
03 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P11,14,15,16 200m VU, Loppukilpailut 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ilari Hatunen |
2006 |
|
224 |
37.74 |
1:19.63 |
2:02.59 |
|
2:43.52 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri Korpi |
2006 |
|
223 |
37.92 |
1:20.39 |
2:03.43 |
|
2:43.84 |
|
|
Ilmajoen Kisailijat |
2:57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Torsti Saarela |
2006 |
|
191 |
40.54 |
1:25.22 |
2:10.21 |
|
2:52.43 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Onni Yrjälä |
2006 |
|
182 |
38.98 |
1:24.69 |
2:10.63 |
|
2:55.05 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viljo Varsanpää |
2006 |
|
174 |
38.74 |
1:24.43 |
2:11.10 |
|
2:57.70 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vilho Okkonen |
2006 |
|
140 |
42.40 |
1:31.21 |
2:19.91 |
|
3:11.13 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eino Jussinoja |
2006 |
|
125 |
45.65 |
1:37.42 |
2:30.42 |
|
3:18.50 |
|
|
Swimming Team Rauma |
3:20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Kekola |
2006 |
|
123 |
43.93 |
1:39.87 |
2:33.12 |
|
3:19.29 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elias Koivuluoma |
2006 |
|
105 |
43.82 |
1:36.46 |
2:33.11 |
|
3:30.46 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Benjamin Salo |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
25m |
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.3 Sukellus uidessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P11,14,15,16 200m VU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Lydman |
2003 |
|
579 |
28.12 |
58.42 |
1:28.85 |
|
1:59.19 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Samu Hatakka |
2003 |
|
277 |
33.03 |
1:12.14 |
1:53.14 |
|
2:32.41 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roope Oijennus |
2003 |
|
261 |
34.15 |
1:14.25 |
1:56.26 |
|
2:35.42 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:55.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roni Hägen |
2003 |
|
203 |
36.81 |
1:20.69 |
2:05.91 |
|
2:48.90 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viljam Mäenpää |
2003 |
|
182 |
38.35 |
1:22.37 |
2:09.33 |
|
2:55.26 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P11,14,15,16 200m VU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ethan Brady |
2002 |
|
513 |
28.32 |
59.43 |
1:32.19 |
|
2:04.06 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:03.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Justus Hilaja |
2002 |
|
496 |
28.12 |
59.45 |
1:32.19 |
|
2:05.51 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
2:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kirill Helsing |
2002 |
|
469 |
29.42 |
1:02.68 |
1:36.15 |
|
2:07.81 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
|
457 |
29.20 |
1:01.83 |
1:35.86 |
|
2:08.93 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
421 |
29.97 |
1:03.59 |
1:38.92 |
|
2:12.50 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joonas Järvi |
2002 |
|
421 |
30.53 |
1:04.18 |
1:38.47 |
|
2:12.57 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Akseli Ylikoski |
2002 |
|
368 |
31.04 |
1:05.28 |
1:42.05 |
|
2:18.58 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
2:30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P11,14,15,16 200m VU, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
557 |
28.48 |
59.29 |
1:30.37 |
|
2:00.76 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
524 |
28.84 |
59.92 |
1:31.65 |
|
2:03.24 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matias Pennanen |
2001 |
|
464 |
29.34 |
1:01.82 |
1:35.80 |
|
2:08.34 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:07.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aaro Kangasmaa |
2001 |
|
462 |
29.15 |
1:01.60 |
1:35.30 |
|
2:08.54 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nader Khalili |
2001 |
|
461 |
29.16 |
1:01.83 |
1:36.12 |
|
2:08.57 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ali Khalili |
2001 |
|
416 |
30.34 |
1:04.94 |
1:40.15 |
|
2:13.01 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juuso Syrjälä |
2001 |
|
384 |
31.41 |
1:05.98 |
1:41.79 |
|
2:16.67 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Antti Ahola |
2001 |
|
295 |
33.02 |
1:11.55 |
1:51.43 |
|
2:29.11 |
|
|
Lapuan Virkiä |
2:25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
05 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
18:10 |
|