Resultater for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2017, Vadum
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2017 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Vadum | Udskriftstidspunkt | 15:56 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Svømmeklubben Nord | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 580 | 34.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.94 | |||||||||
2 | Johanne Folkedahl Hole | 2000 | 506 | 36.13 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 35.24 | |||||||||
3 | Maria M. Porsmose | 2000 | 428 | 38.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.13 | |||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 517 | 35.88 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.87 | |||||||||
2 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 410 | 38.76 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.35 | |||||||||
3 | Maja Meinert | 2001 | 402 | 39.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.11 | |||||||||
4 | Babette Thordal | 2001 | 387 | 39.49 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.89 | |||||||||
5 | Mary Folkedal Hole | 2001 | 347 | 40.96 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 38.03 | |||||||||
6 | Emma Rose Treney | 2002 | 335 | 41.43 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.13 | |||||||||
7 | Signe Møller Winther | 2002 | 194 | 49.69 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 54.11 | |||||||||
- | Josefine Weiergang | 2002 | DSQ | 2 flyspark 25m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.21 | |||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 446 | 37.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.59 | |||||||||
2 | Nicoline Dyrman | 2004 | 437 | 37.93 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.22 | |||||||||
3 | Anna Toft Petersen | 2004 | 433 | 38.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.79 | |||||||||
4 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 426 | 38.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.45 | |||||||||
5 | Mille Winther | 2003 | 388 | 39.48 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.66 | |||||||||
6 | Ida Troldborg | 2003 | 359 | 40.52 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 40.11 | |||||||||
7 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 340 | 41.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.77 | |||||||||
8 | Louise Høeg | 2003 | 284 | 43.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.31 | |||||||||
9 | Allie F. Brandt | 2004 | 260 | 45.08 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 44.55 | |||||||||
10 | Ida Jul Christensen | 2004 | 247 | 45.89 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 46.83 | |||||||||
11 | Amelie Thordal | 2003 | 241 | 46.23 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 47.56 | |||||||||
12 | Emilie Pihl | 2004 | 220 | 47.67 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 46.60 | |||||||||
13 | Sofie Jakobsen | 2003 | 216 | 47.96 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 50.47 | |||||||||
14 | Marie Martens Christensen | 2004 | 210 | 48.44 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 48.09 | |||||||||
15 | Ida Kristensen | 2004 | 193 | 49.76 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 51.45 | |||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 488 | 36.56 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.31 | |||||||||
2 | Ida Hovmark | 2005 | 409 | 38.79 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 39.38 | |||||||||
3 | Fenja Romanski | 2005 | 406 | 38.87 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.70 | |||||||||
4 | Tilde Søe Bach | 2005 | 377 | 39.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.63 | |||||||||
5 | Kristine Vestergaard | 2005 | 347 | 40.96 | ||||||
Brønderslev SK08 | 39.67 | |||||||||
6 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 310 | 42.53 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.92 | |||||||||
7 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 293 | 43.34 | ||||||
Brønderslev SK08 | 43.69 | |||||||||
8 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 285 | 43.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 45.99 | |||||||||
9 | Louise Lie Thisted | 2005 | 264 | 44.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.05 | |||||||||
10 | Signe Gade | 2005 | 262 | 44.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 45.07 | |||||||||
11 | Ida Rønnow | 2006 | 245 | 45.98 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 49.75 | |||||||||
12 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 242 | 46.17 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 50.71 | |||||||||
13 | Cassandra Spring | 2005 | 235 | 46.65 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.84 | |||||||||
14 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 224 | 47.36 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 47.59 | |||||||||
15 | Karoline Iversen | 2005 | 223 | 47.46 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 52.47 | |||||||||
16 | Therese J Helt | 2006 | 210 | 48.38 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 49.71 | |||||||||
17 | Hannah Vixø Momme | 2005 | 198 | 49.38 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 53.77 | |||||||||
18 | Anne Høgh-Rasmussen | 2005 | 196 | 49.52 | ||||||
Aars Svømmeklub | 49.98 | |||||||||
19 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 192 | 49.86 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 50.68 | |||||||||
20 | Astrid Jensen | 2005 | 180 | 51.00 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 51.39 | |||||||||
21 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | 171 | 51.85 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 54.13 | |||||||||
22 | Julie Bertelsen | 2005 | 153 | 53.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | 138 | 55.68 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 55.71 | |||||||||
24 | Ida Jensen | 2006 | 129 | 56.93 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:03.41 | |||||||||
25 | Frida Juliansdottir | 2005 | 129 | 56.94 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 56.28 | |||||||||
26 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 74 | 1:08.45 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:03.47 | |||||||||
- | Mie Asmussen | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.25 | |||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helene Lavrsen | 2008 | 150 | 54.09 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
2 | Patricia Nættermann | 2007 | 141 | 55.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 54.27 | |||||||||
3 | Astrid O. Thomassen | 2007 | 108 | 1:00.41 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:01.28 | |||||||||
4 | Nicoline Brun Eliasen | 2008 | 56 | 1:15.14 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Ingeborg Gro Næser | 2007 | 36 | 1:26.79 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:56 |