2021-05-14   22:42:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SydCup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Lb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  24 november 2017   
  Stvne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  19:41   
  Arrangr  Haderslev Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  24 november 2017         
 
 
Lb 3, 200m Rygsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louise Jensen  2003      34.48  1:12.66  1:51.25    2:28.05   
  Errits Gymnastik Og IF  2:32.29                 
                     
Josephine Holst Vinther  2004      35.23  1:12.77  1:51.30    2:29.32   
  Gentofte Svmme Klub  2:33.11                 
                     
Astrid M. stergaard  2004      36.08  1:13.89  1:53.15    2:31.38   
  Gentofte Svmme Klub  2:36.42                 
                     
Kristine Nilsson Norby  2005      36.29  1:15.43  1:55.54    2:32.91   
  Gentofte Svmme Klub  2:42.48                 
                     
Coco Li Fuhrmann  2006      36.29  1:15.83  1:55.78    2:33.23   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:44.06                 
                     
Viola Demuth Andersen  2003      36.40  1:15.98  1:55.51    2:34.37   
  Gentofte Svmme Klub  2:46.51                 
                     
Josefine Zebitz  2004      36.63  1:16.38  1:56.43    2:35.41   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:36.61                 
                     
Celine Stehn  2001      36.53  1:16.69  1:57.78    2:38.49   
  Sg-Bille Hamburg  2:52.10                 
                     
Clara Carlquist  2003      36.92  1:16.60  1:57.66    2:39.01   
  Gentofte Svmme Klub  2:32.52                 
                     
10  Malou Soelberg  2004      37.69  1:17.82  1:58.74    2:39.97   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:42.77                 
                     
11  Didde Meyer  2001      37.64  1:18.60  2:00.46    2:42.25   
  Haderslev Svmme Klub  2:40.97                 
                     
12  Maja Johanne Pedersen  2005      37.90  1:19.21  2:02.25    2:45.06   
  Nyborg Svmmeklub  2:53.53                 
                     
13  Randi Jrgensen  2002      37.81  1:19.52  2:02.84    2:45.32   
  Nyborg Svmmeklub  2:44.16                 
                     
14  Mai Jrgensen  2003      39.81  1:22.06  2:04.31    2:45.73   
  Frem Odense  2:49.17                 
                     
15  Pernille Thastrup Hansen  2003      39.53  1:21.96  2:05.72    2:46.58   
  Haderslev Svmme Klub  3:01.73                 
                     
16  Alba Mantoni  2006      39.77  1:22.93  2:06.30    2:47.78   
  Gentofte Svmme Klub  3:00.80                 
                     
17  Lena Maria Grohmann  2004      40.06  1:22.74  2:06.75    2:49.52   
  Flensburg  2:48.94                 
                     
18  Silje Petersen  2002      38.86  1:21.78  2:06.79    2:51.05   
  Haderslev Svmme Klub  2:51.07                 
                     
19  Agnete Hyer  2005      41.12  1:25.66  2:10.08    2:52.95   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:58.28                 
                     
20  Nele Pawlowski  2000      40.68        2:53.07   
  Sg-Bille Hamburg  2:57.40                 
                     
21  Cheyenne Erdmann  2004      41.60  1:25.62  2:10.45    2:54.07   
  Bov IF  2:56.43                 
                     
22  Mira Emilie Schmidt  2003      40.93  1:25.04  2:12.12    2:54.14   
  Haderslev Svmme Klub  3:08.94                 
                     
23  Emilia Clara Lindberg  2005      40.01  1:25.66  2:11.65    2:54.65   
  Gentofte Svmme Klub  3:16.00                 
                     
24  Matilde Maage  2007      41.50  1:26.21  2:11.05    2:55.19   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:09.36                 
                     
25  Cecilie G. Mortensen  2005      40.27  1:23.69  2:10.15    2:55.33   
  Gentofte Svmme Klub  2:59.84                 
                     
26  Emma S. Kristensen  2005      40.45  1:25.23  2:11.95    2:55.99   
  Gentofte Svmme Klub  3:02.09                 
                     
27  Maya Vandkrog Kjrsgaard  2002      41.57  1:26.88  2:13.41    2:56.10   
  Bov IF  2:57.94                 
                     
28  Mathilde Mller  2007      41.45  1:25.83  2:12.11    2:57.25   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:02.88                 
                     
29  Sara Kaarup Andersen  2006      43.13  1:28.89  2:15.05    2:58.81   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:15.00                 
                     
30  Rebecca Chur Fischer  2005      41.24  1:27.64  2:14.53    2:59.17   
  Gentofte Svmme Klub  3:15.00                 
                     
31  Zoe Overby Traberg  2006      44.33  1:30.58  2:16.54    2:59.79   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:00.82                 
                     
32  Molly Sczzepanski  2006      43.21  1:29.87  2:17.91    3:03.20   
  Gentofte Svmme Klub  3:30.00                 
                     
33  Cathrine Hst  2004      42.62  1:30.05  2:18.29    3:04.19   
  Nyborg Svmmeklub  2:56.89                 
                     
34  Asta Hindborg  2007      42.90  1:31.36  2:20.02    3:07.31   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:29.80                 
                     
35  Anna E.e. Balle  2006      45.13  1:33.75  2:22.31    3:07.71   
  Gentofte Svmme Klub  3:18.26                 
                     
36  Alina Carow  2006      44.61  1:32.44  2:20.86    3:07.85   
  Sg-Bille Hamburg  3:25.90                 
                     
37  Nanja Frahm-Falkenberg  2006      43.76  1:31.20  2:16.11    3:08.51   
  Gentofte Svmme Klub  3:19.61                 
                     
38  Ida Friis Falkenberg  2003      45.72  1:35.29  2:24.97    3:13.13   
  Haderslev Svmme Klub                   
                     
39  Freja Trasbo Vestergaard  2006      47.68  1:38.68  2:30.66    3:23.02   
  Nyborg Svmmeklub  3:43.44                 
                     
40  Sophie Andressen  2006      48.24  1:42.12  2:35.68    3:28.95   
  Sg-Bille Hamburg  3:36.50                 
                     
41  Eszter Vad  2007      50.88  1:46.57  2:43.77    3:38.29   
  Nyborg Svmmeklub                   
                     
Julie Heurlin Lunding  2006              DNS   
  Gentofte Svmme Klub  3:05.91                 
                     
Sara Emilie Nimb  2002              DNS   
  Gentofte Svmme Klub  2:55.00                 
                     
Alberte Hedevang Petersen  2003              DNF   
  Haderslev Svmme Klub  2:41.66                 
                     
Freya Isabel Christensen  2005              DSQ  Ej forsat bev 75m 
  Nyborg Svmmeklub                   
                     
Jennifer Haslinger  2001              DSQ  Ej forsat bevg 125m 
  Sg-Bille Hamburg  2:49.00                 
                     
Johanne Hummelmose  2006              DSQ  Ej forsat bevg 175m 
  Gentofte Svmme Klub  3:35.00                 
                     
Maria Kjer Rasmussen  2007              DSQ  ej fortsat v 125+175 
  Hovedstadens Svmmeklub  3:21.20                 
                     
Nina Seirup  2005              DSQ  Ej forsat bevg 100m 
  Nyborg Svmmeklub  3:42.58                 
                     
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005              DSQ  Ej forsat bevg 175m 
  Frem Odense  3:01.33                 
                     
Sofie Kaysen  2004              DSQ  Ej forsat bevg 175m 
  Nyborg Svmmeklub  2:55.12                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  24 november 2017 
Licens til Haderslev Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  19:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner