2021-05-12   10:04:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SydCup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydcup 2017    Udskriftsdato  24 november 2017   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  19:41   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2017         
 
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Søgaard-Andersen  2003      27.53        59.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.83                 
                     
Nicolai Andersen  1998      29.03        1:02.01   
  Nyborg Svømmeklub  1:02.04                 
                     
Christopher G. Trandum  2003      29.67        1:02.42   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.12                 
                     
Valdemar Brøns  2003      29.25        1:02.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:02.53                 
                     
Emil Knudsen  1999      29.65        1:02.62   
  Haderslev Svømme Klub  1:02.53                 
                     
Mathias Kjær Nielsen  2000      29.21        1:03.63   
  Haderslev Svømme Klub  1:02.86                 
                     
Asbjørn Guldager  2002      29.79        1:03.88   
  Haderslev Svømme Klub  1:05.79                 
                     
Victor Kristensen  1999      29.48        1:05.28   
  Haderslev Svømme Klub  1:04.76                 
                     
Mads Stamholt  2003      30.17        1:05.54   
  Haderslev Svømme Klub  1:08.74                 
                     
10  Joshua P. Sidebotham  2003      30.89        1:05.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.26                 
                     
11  Jakob Tietgen  2002      29.97        1:06.12   
  Frem Odense  1:06.90                 
                     
12  Thomas Christiansen  1999      30.77        1:08.05   
  Haderslev Svømme Klub  1:04.40                 
                     
13  Jonas Lykke Sandison  2004      31.18        1:08.70   
  Nyborg Svømmeklub  1:16.88                 
                     
14  Laurits Sigaard  2003      31.60        1:09.61   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:12.34                 
                     
15  Christoffer Skinhøj  2003      32.80        1:11.80   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.97                 
                     
16  Mads Møller  2005      33.62        1:12.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.61                 
                     
17  Anders Hvidt  2002      36.02        1:14.38   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.99                 
                     
18  Karl August B. Balle  2003      34.24        1:15.09   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.99                 
                     
19  Mikkel Andersen  2005      35.19        1:15.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.18                 
                     
20  Dennis Hansen  2002      35.73        1:16.89   
  Bov IF  1:17.55                 
                     
21  Teodor Thuelund  2005      37.07        1:18.08   
  Nyborg Svømmeklub  1:22.18                 
                     
22  Gustav Steen Andersen  2006      36.45        1:18.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.56                 
                     
23  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002      35.38        1:19.06   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:28.21                 
                     
24  Oskar Clausen  2004      33.84        1:19.31   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.95                 
                     
25  Magnus Steen Andersen  2006      38.73        1:22.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:26.28                 
                     
26  Felix Biebau  2003      36.82        1:23.65   
  Sg Elbe Wedel  1:25.89                 
                     
27  Aksel Thuesen Güsmer  2006      38.51        1:24.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:51.62                 
                     
28  Gustav Abildgaard  2005      38.84        1:25.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.02                 
                     
29  Henrik Reidt  2002      37.39        1:26.45   
  Sg Elbe Wedel  1:25.75                 
                     
30  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      40.14        1:26.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:32.79                 
                     
31  Mathias Lykke Sandison  2007      39.48        1:28.73   
  Nyborg Svømmeklub  1:31.93                 
                     
32  William Folkmann  2006      42.01        1:31.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.54                 
                     
33  Noah Hildebrandt  2004      42.05        1:36.36   
  Sg-Bille Hamburg  1:34.50                 
                     
34  Karl Korfix Barlebo  2006      41.90        1:37.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:55.97                 
                     
35  Oskar Mühring  2006      43.23        1:40.39   
  Nyborg Svømmeklub  1:41.62                 
                     
Mingus Okkerholm  2002              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  1:14.38                 
                     
Emil Hansen  2003              DNF   
  Haderslev Svømme Klub  1:29.52                 
                     
Andreas Pedersen  2003              DSQ  Asynk ben 75m 
  Nyborg Svømmeklub  1:23.73                 
                     
Tristan Jensen  2006              DSQ  1. hånd vending 25m 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:32.62                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  24 november 2017 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner