Results for SydCup 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 24 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:42 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Iben Bak | 2001 | 29.02 | 59.27 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 58.81 | |||||||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 29.21 | 59.50 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 58.82 | |||||||||
3 | Nele Schulze | 2004 | 29.61 | 1:00.63 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.41 | |||||||||
4 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 29.21 | 1:00.96 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.46 | |||||||||
5 | Sofie Sjøgren | 2002 | 30.56 | 1:02.70 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:02.95 | |||||||||
6 | Frederikke Falk-List | 2004 | 30.44 | 1:03.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.10 | |||||||||
7 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 30.70 | 1:03.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.53 | |||||||||
8 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 30.83 | 1:04.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.62 | |||||||||
9 | Anne Sofie Evald | 2004 | 31.35 | 1:04.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.91 | |||||||||
10 | Malu Melody Christensen | 2006 | 31.77 | 1:04.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.21 | |||||||||
11 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 30.68 | 1:04.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.07 | |||||||||
12 | Elina Barthelmes | 2004 | 31.70 | 1:05.38 | ||||||
Sg Elbe Wedel | 1:05.81 | |||||||||
13 | Celine Stehn | 2001 | 30.77 | 1:05.54 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:04.50 | |||||||||
14 | Nastasja Dubinin | 2001 | 29.88 | 1:05.75 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:05.90 | |||||||||
15 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | 32.07 | 1:05.83 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:07.42 | |||||||||
16 | Kyra Schlemminger | 2001 | 31.59 | 1:06.05 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:06.50 | |||||||||
17 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 32.27 | 1:06.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.12 | |||||||||
18 | Sara Emilie Nimb | 2002 | 31.26 | 1:06.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.94 | |||||||||
19 | Mai Jørgensen | 2003 | 32.01 | 1:06.43 | ||||||
Frem Odense | 1:07.39 | |||||||||
20 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 32.31 | 1:06.58 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.03 | |||||||||
21 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 32.46 | 1:06.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.22 | |||||||||
22 | Hannah Sophia Grohmann | 2004 | 32.04 | 1:06.67 | ||||||
Flensburg | 1:06.98 | |||||||||
23 | Lena Maria Grohmann | 2004 | 32.22 | 1:06.68 | ||||||
Flensburg | 1:05.05 | |||||||||
24 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 32.14 | 1:07.04 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.30 | |||||||||
25 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 32.63 | 1:07.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.46 | |||||||||
26 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 32.79 | 1:07.33 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.27 | |||||||||
27 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 32.76 | 1:07.37 | ||||||
Frem Odense | 1:06.96 | |||||||||
28 | Marie Walz | 2002 | 31.80 | 1:07.51 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:06.90 | |||||||||
29 | Nele Boyens | 2003 | 32.37 | 1:07.52 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:07.90 | |||||||||
30 | Clara Toft | 2004 | 31.91 | 1:07.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.69 | |||||||||
31 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 32.03 | 1:07.69 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.36 | |||||||||
32 | Clara Lynggaard | 2002 | 32.53 | 1:07.71 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:09.81 | |||||||||
33 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 32.78 | 1:07.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.41 | |||||||||
34 | Jenny Cao | 2003 | 32.41 | 1:08.34 | ||||||
Frem Odense | 1:09.37 | |||||||||
35 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 33.03 | 1:08.61 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:08.82 | |||||||||
36 | Lisa Andressen | 2004 | 32.58 | 1:08.82 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:08.80 | |||||||||
37 | Silje Petersen | 2002 | 32.86 | 1:09.20 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.61 | |||||||||
38 | Laura Vangkilde | 2004 | 33.76 | 1:09.33 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.69 | |||||||||
39 | Anna R. Strøbek | 2005 | 33.79 | 1:09.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.50 | |||||||||
40 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 33.56 | 1:09.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.55 | |||||||||
41 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | 33.18 | 1:09.76 | ||||||
Bov IF | 1:10.01 | |||||||||
42 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 33.65 | 1:09.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.82 | |||||||||
43 | Mara Eggert | 2005 | 33.26 | 1:10.00 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:11.40 | |||||||||
44 | Vivi Nguyen | 2001 | 33.63 | 1:10.23 | ||||||
Frem Odense | 1:13.08 | |||||||||
45 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 33.69 | 1:10.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.76 | |||||||||
46 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 33.12 | 1:10.70 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.75 | |||||||||
47 | Thyra Thomsen | 2002 | 34.41 | 1:10.97 | ||||||
Bov IF | 1:15.39 | |||||||||
48 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 34.48 | 1:11.55 | ||||||
Frem Odense | 1:14.77 | |||||||||
49 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 34.23 | 1:11.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
50 | Paula Marie Schneider | 2004 | 32.85 | 1:11.65 | ||||||
Flensburg | 1:11.32 | |||||||||
51 | Isabella Pedersen | 2007 | 35.29 | 1:11.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.79 | |||||||||
52 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 33.67 | 1:11.92 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:13.74 | |||||||||
53 | Nina Seirup | 2005 | 34.94 | 1:11.94 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.21 | |||||||||
54 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 34.93 | 1:12.15 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:14.45 | |||||||||
55 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | 34.85 | 1:12.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.16 | |||||||||
56 | Mathilde Stilund | 2005 | 34.58 | 1:13.04 | ||||||
Frem Odense | 1:13.73 | |||||||||
57 | Barbara Ammentorp | 2003 | 35.03 | 1:13.05 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.17 | |||||||||
58 | Sofie Kaysen | 2004 | 34.68 | 1:13.07 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.71 | |||||||||
59 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 35.38 | 1:13.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.77 | |||||||||
60 | Jolin Steinhauf | 2004 | 33.98 | 1:13.36 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:14.40 | |||||||||
61 | Selina Fink | 2001 | 34.52 | 1:13.46 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:16.50 | |||||||||
62 | Amelie Biebau | 2005 | 35.55 | 1:13.95 | ||||||
Sg Elbe Wedel | 1:14.05 | |||||||||
63 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 36.04 | 1:13.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.70 | |||||||||
64 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | 35.53 | 1:14.18 | ||||||
Bov IF | 1:16.86 | |||||||||
65 | Rose Pernille Simon | 2004 | 35.91 | 1:14.36 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:06.69 | |||||||||
66 | Emilie Stubben | 2003 | 36.38 | 1:14.40 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:17.04 | |||||||||
67 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 36.33 | 1:14.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.74 | |||||||||
68 | Emma Karlsson | 2003 | 36.31 | 1:14.85 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:14.77 | |||||||||
69 | Veronika Krogh | 2004 | 35.26 | 1:15.04 | ||||||
Frem Odense | 1:21.90 | |||||||||
70 | Finja Siegert | 2007 | 36.10 | 1:15.13 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:13.60 | |||||||||
71 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 36.47 | 1:15.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.51 | |||||||||
72 | Lucca Mikkelsen | 2002 | 36.10 | 1:16.03 | ||||||
Bov IF | 1:15.20 | |||||||||
73 | Ida Kristensen | 2004 | 35.39 | 1:16.05 | ||||||
Frem Odense | 1:13.93 | |||||||||
74 | Jo Ann Larisch | 2002 | 36.15 | 1:16.82 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:19.30 | |||||||||
75 | Katrine Kristensen | 2004 | 37.99 | 1:17.37 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:22.32 | |||||||||
76 | Julie Philip | 2007 | 37.81 | 1:17.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.68 | |||||||||
77 | Anna E.e. Balle | 2006 | 37.55 | 1:17.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.33 | |||||||||
78 | Anne Stamholt | 2006 | 37.93 | 1:18.06 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:23.32 | |||||||||
78 | Celina Vaia Karapatsios | 2007 | 36.43 | 1:18.06 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | ||||||||||
80 | Louise Gemmer Klindt | 2003 | 37.01 | 1:18.81 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:19.49 | |||||||||
81 | Kaja Neuwerk | 2006 | 36.46 | 1:19.47 | ||||||
Sg Elbe Wedel | 1:22.12 | |||||||||
82 | Ida Friis Falkenberg | 2003 | 37.88 | 1:20.18 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:19.49 | |||||||||
83 | Laura Riber Memborg | 2004 | 39.31 | 1:20.38 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.43 | |||||||||
84 | Clara Gšldner | 2006 | 38.44 | 1:21.75 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:23.70 | |||||||||
85 | Shakira Sue Steinhauf | 2002 | 37.30 | 1:22.40 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:26.80 | |||||||||
86 | Patricia Petersen | 2005 | 38.89 | 1:22.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.63 | |||||||||
87 | Cathrine Høst | 2004 | 39.33 | 1:23.12 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.76 | |||||||||
88 | Mathilde Nissen | 2004 | 40.19 | 1:23.62 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.35 | |||||||||
89 | Sofie Keller | 2005 | 40.48 | 1:24.28 | ||||||
Bov IF | 1:29.29 | |||||||||
90 | Anna Parbst | 2005 | 41.27 | 1:24.53 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:24.80 | |||||||||
91 | Catharina Paulsen | 2005 | 41.29 | 1:27.64 | ||||||
Bov IF | 1:31.05 | |||||||||
92 | Maja Karlsen | 2005 | 41.86 | 1:28.08 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
93 | Anne Horn | 2004 | 42.25 | 1:29.72 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
94 | Annika Aurelia Carstensen | 2007 | 43.02 | 1:30.10 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:32.90 | |||||||||
95 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 43.81 | 1:30.15 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:32.22 | |||||||||
96 | Clara Lindstedt | 2006 | 43.66 | 1:30.39 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:38.04 | |||||||||
97 | Marta Jegel | 2008 | 45.38 | 1:41.22 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:44.80 | |||||||||
- | Alyssa Cao | 2005 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:14.25 | |||||||||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:21.25 | |||||||||
- | Josephine Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:15.65 | |||||||||
- | Julie Heurlin Lunding | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.54 | |||||||||
- | Maja Stamholt | 2005 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:12.50 | |||||||||
- | Thea Lund Petersen | 1998 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.82 | |||||||||
- | Celine Frølich | 2002 | DNF | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:21.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:42 |