2021-05-14   06:32:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Arena Lyngby Open 2018, Trongården

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2018    Udskriftsdato  19 januar 2018   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  20:09   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 januar 2018         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Jørgensen  2003  Farum Svømmeklub            26.33   
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939            27.34   
Oscar Cleemann  2003  Hvidovre Svømme Klub            27.76   
Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen-MK31            27.99  Deltager ikke i finalen 
Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            28.05   
Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939            28.32   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            28.37   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            28.58   
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  Hvidovre Svømme Klub            28.66   
10  Xander Pontoppidan  2003  Hvidovre Svømme Klub            29.00   
11  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            29.44   
12  Jeppe Kjær  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            29.47   
13  Marius Kjær Hoelgaard  2004  Hvidovre Svømme Klub            30.25   
14  Mats Krüger  2004  Farum Svømmeklub            30.34   
15  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            30.56   
16  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            30.69   
17  Oskar Clausen  2004  Gentofte Svømme Klub            30.82   
18  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            30.94   
19  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub            31.18   
20  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.89   
21  Bertram T. Aunsholm  2004  Hvidovre Svømme Klub            31.96   
22  Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            32.31   
23  Bertram Krak  2004  VAT Copenhagen-MK31            33.30   
24  Jonas Vollquartz Svensson  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            34.59   
25  Kasper Kusk  2003  Hvidovre Svømme Klub            35.20   
26  Villads Lund Larsen  2004  Hvidovre Svømme Klub            35.58   
27  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub            36.38   
Benjamin Hougaard  2003  Farum Svømmeklub            DNS   
Lars Reber Knudsen  2003  Farum Svømmeklub            DNS   
Simon Als-Nielsen  2003  Farum Svømmeklub            DNS   
Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            29.56   
Domingo Kuipers  2005  Orca Nederland            29.64   
Cornelius Olsen  2005  Farum Svømmeklub            30.80   
Toke Olsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            31.85   
August Taul  2006  Gentofte Svømme Klub            32.17   
Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub            33.39   
Andreas Velschow Malmolin  2005  Farum Svømmeklub            33.74   
Eise Zee  2005  Orca Nederland            34.32   
Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub            34.51   
10  David Johannes Dahl  2006  Gentofte Svømme Klub            35.18   
11  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            35.43   
12  Oscar Rybak-Andersen  2005  Gentofte Svømme Klub            35.44   
13  Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            36.19   
14  Christian Nimb  2006  Gentofte Svømme Klub            36.73   
15  Karl Marcussen  2007  Lyngby Svømmeklub            38.65   
16  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            39.11   
17  Marcus Hammergart  2006  Lyngby Svømmeklub            39.44   
18  Jasper Dijks  2005  Orca Nederland            40.89   
19  Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub            41.29   
20  Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub            42.26   
21  Asbjørn Schou  2008  Lyngby Svømmeklub            42.98   
22  Bertram Wagner  2008  Lyngby Svømmeklub            44.92   
23  Hugo Silfen-Jensen  2007  Lyngby Svømmeklub            44.94   
24  Mathias Riis  2008  Lyngby Svømmeklub            46.00   
25  Jonas Bendixen  2009  Lyngby Svømmeklub            49.21   
26  Anton Marinus Andreassen  2008  Lyngby Svømmeklub            49.64   
27  Andreas Nordquist  2009  Lyngby Svømmeklub            54.55   
Anton Rytter Bech  2005  Hvidovre Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  19 januar 2018 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner