Resultater for Arena Lyngby Open 2018, Trongården
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag indl
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Team Elite |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | 38.76 | 1:19.85 | 2:00.32 | 2:36.70 | |||
2 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 37.45 | 1:17.19 | 1:58.01 | 2:36.84 | |||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.09 | 1:17.47 | 1:58.29 | 2:37.72 | |||
4 | Malou Nielsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 38.61 | 1:19.82 | 2:01.85 | 2:42.89 | |||
5 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.42 | 1:21.03 | 2:02.64 | 2:43.03 | |||
6 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.00 | 1:21.56 | 2:03.25 | 2:43.25 | |||
7 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 40.22 | 1:22.22 | 2:04.26 | 2:44.64 | |||
8 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 39.76 | 1:21.61 | 2:04.46 | 2:45.27 | |||
9 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 39.57 | 1:20.96 | 2:03.74 | 2:46.50 | |||
10 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.53 | 1:23.51 | 2:06.89 | 2:49.22 | |||
11 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 40.93 | 1:24.49 | 2:08.45 | 2:51.07 | |||
12 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.33 | 1:29.31 | 2:16.05 | 3:00.55 | |||
13 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | 42.44 | 1:29.16 | 2:16.11 | 3:03.23 | |||
14 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.50 | 1:29.42 | 2:18.44 | 3:05.58 | |||
15 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.47 | 1:40.32 | 2:33.31 | 3:22.97 | |||
- | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | EB 125 og 175m | |||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Team Elite |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.84 | 1:20.05 | 2:00.96 | 2:39.63 | |||
2 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.46 | 1:27.52 | 2:13.56 | 2:56.88 | |||
3 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.03 | 1:27.39 | 2:13.73 | 2:58.62 | |||
4 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 44.98 | 1:30.93 | 2:16.71 | 3:01.08 | |||
5 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 48.79 | 1:38.48 | 2:26.79 | 3:11.96 | |||
6 | Maica Jensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 44.10 | 1:33.21 | 2:22.53 | 3:12.89 | |||
7 | Sofie Lind | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 46.62 | 1:38.42 | 2:29.65 | 3:17.89 | |||
8 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 52.79 | 1:50.30 | 2:46.99 | 3:41.33 | |||
9 | Liva Bang | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 53.20 | 1:53.40 | 2:52.87 | 3:51.91 | |||
10 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 55.33 | 1:56.23 | 2:56.79 | 3:52.41 | |||
11 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.08 | 2:04.30 | 3:07.79 | 4:04.86 | |||
12 | Olivia Barfoed | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.73 | 2:04.15 | 3:06.11 | 4:05.28 | |||
13 | Maria Weiste | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.93 | 2:08.20 | 3:14.58 | 4:15.87 | |||
14 | Sara Kjær Bollesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.33 | 2:11.30 | 3:19.61 | 4:25.33 | |||
15 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.50 | 2:12.82 | 3:23.17 | 4:27.79 | |||
- | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | EFB v 175m | |||||
- | Ella Simonsgaard | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | EFB v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |