2021-12-06   16:45:29
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Tampereen Joulukisat 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Joulukisat 2017    Tulostuspivmr  09 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:34   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  09 joulukuu 2017         
 
 
Laji 1, 200m VU P-12,-14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samuel Sainio  2005    286  32.43  1:11.34  1:51.84    2:30.68   
  Uinti Tampere  2:27.05                 
                     
Akseli Liukkonen  2005    277  33.46  1:12.94  1:52.88    2:32.43   
  Uinti Tampere  2:37.56                 
                     
Lev Vlasov  2007    265  34.44  1:13.91  1:56.04    2:34.65   
  TaTu Tampere  2:37.88                 
                     
Oliver Aspholm  2005    263  35.01  1:15.17  1:56.00    2:35.02   
  Uinti Tampere  2:41.41                 
                     
Patrik Reiman  2005    224  37.43  1:19.46  2:03.74    2:43.48   
  Uimaseura Kaarina  2:48.62                 
                     
Pirkka Pyry Pyykk  2006    197  39.17  1:23.42  2:08.09    2:50.65   
  Uinti Tampere  2:50.31                 
                     
Markus Koskinen  2005    193  39.37  1:24.78  2:09.64    2:51.66   
  TaTu Tampere  2:58.00                 
                     
Sami Schrader  2006    187  39.93  1:25.60  2:12.10    2:53.71   
  Uinti Tampere  2:58.72                 
                     
Rasmus Ruotoistenmki  2006    181  41.39  1:26.31  2:12.30    2:55.50   
  Uinti Tampere  2:56.39                 
                     
10  Luca Ruusila  2006    138  42.09  1:32.64  2:24.83    3:12.19   
  Uinti Tampere  3:14.97                 
                     
11  Tuomas Kallio  2005    133  42.92  1:33.60  2:26.00    3:14.29   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Severi Muje  2005    125  42.93  1:33.17  2:25.84    3:18.42   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Luukas Kallio  2005    125  41.76  1:34.33  2:29.45    3:18.61   
  Uinti Tampere  3:18.25                 
                     
14  Aaron Hannula  2005    124  44.63  1:34.41  2:28.63    3:18.97   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
15  Veeti Heittokangas  2006    117  46.04  1:37.99  2:30.76    3:22.63   
  Uinti Tampere  3:17.46                 
                     
16  Vin Pitknen  2006    114  42.37  1:31.65  2:18.02    3:24.89   
  Uinti Tampere  3:08.80                 
                     
17  Henrik Leinonen  2005    113  43.02  1:33.48  2:21.99    3:25.01   
  Uinti Tampere  3:16.39                 
                     
18  Eelis Juuti  2006    109  46.26  1:40.86  2:36.36    3:27.97   
  Uinti Tampere  3:21.45                 
                     
19  Markus Popov  2005    108  40.14  1:32.33  2:31.02    3:28.22   
  TaTu Tampere                   
                     
20  Benjamin Salo  2006    103  48.11  1:44.63  2:38.85    3:31.32   
  Porin Uimaseura                   
                     
21  Tobias Lydn  2008    99  48.92  1:43.78  2:41.84    3:34.55   
  Uinti Tampere  3:40.73                 
                     
22  Tero Soukka  2007    96  49.65  1:46.73  2:42.64    3:36.54   
  TaTu Tampere                   
                     
23  Rasmus Piiroinen  2006    86  48.63  1:44.64  2:44.58    3:44.47   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Eetu Nissinen  2008    85  47.16  1:49.14  2:48.56    3:45.49   
  TaTu Tampere                   
                     
Ivan Chupakhin  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  2:46.29                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Max Lausi  2006              DSQ   
  Kankaanpn Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Miki Vierre  2006              DSQ   
  TaTu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 1, 200m VU P-12,-14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Urho Lyytinen  2003    420  29.90  1:03.75  1:38.83    2:12.67   
  Uinti Tampere  2:29.72                 
                     
Akira Konttinen  2003    405  30.17  1:04.69  1:39.94    2:14.30   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:13.90                 
                     
Joonas Cranston  2003    400  29.52  1:03.76  1:40.09    2:14.85   
  Nummelan Kisaajat  2:17.50                 
                     
Konsta Kallio  2004    386  30.04  1:04.68  1:41.18    2:16.38   
  Uinti Tampere  2:15.64                 
                     
Markus Nuoranne  2003    351  30.78  1:06.19  1:43.79    2:20.83   
  Nokian Pyry  2:26.75                 
                     
Leevi Lehtonen  2003    340  31.50  1:07.67  1:44.69    2:22.30   
  Uinti Tampere  2:23.66                 
                     
Oskar Tuominen  2004    336  32.94  1:10.22  1:46.30    2:22.93   
  Uinti Tampere  2:31.12                 
                     
Akseli Kotti  2004    316  34.03  1:11.81  1:49.17    2:25.79   
  TaTu Tampere  2:33.88                 
                     
Petteri Lepola  2003    287  31.97  1:10.64  1:51.73    2:30.56   
  TaTu Tampere  2:33.76                 
                     
10  Jeremia Varonen  2004    283  33.92  1:12.86  1:53.76    2:31.19   
  Uimaseura Kaarina  2:35.25                 
                     
11  Elias Laine  2003    282  32.64  1:10.59  1:50.71    2:31.43   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.00                 
                     
12  Leo Liukonen  2004    281  32.88  1:12.79  1:53.83    2:31.62   
  TaTu Tampere  2:38.16                 
                     
13  Aarne Urho Eliel Eskelinen  2004    266  35.97  1:16.41  1:56.03    2:34.38   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Joona Varpukari  2003    258  34.31  1:14.02  1:56.23    2:36.02   
  Uinti Tampere  2:43.09                 
                     
15  Lenni Lehtonen  2004    240  34.87  1:14.91  1:58.31    2:39.79   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Santeri Gummerus  2003    237  34.24  1:16.17  1:58.59    2:40.50   
  Uinti Tampere  2:59.01                 
                     
17  Casper Leo  2004    227  36.99  1:18.70  2:01.60    2:42.75   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:02.36                 
                     
18  Rasmus Rauhala  2004    219  34.70  1:16.40  2:01.08    2:44.83   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
19  Samuel Otto Nikolai Salminen  2003    202  35.73  1:18.44  2:03.78    2:49.08   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:48.08                 
                     
20  Sakari Gummerus  2003    195  36.09  1:18.73  2:05.39    2:51.32   
  Uinti Tampere  3:27.37                 
                     
21  Jaakko Karti  2004    191  40.35  1:24.92  2:08.58    2:52.49   
  Uinti Tampere  3:00.10                 
                     
22  Max Nikkari  2004    189  39.28  1:24.12  2:09.83    2:53.00   
  Uinti Tampere  3:02.83                 
                     
23  Castor Trygg  2004    172  39.28  1:24.44  2:13.30    2:58.37   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Ilmari Laitala  2003    170  40.69  1:26.34  2:14.55    2:59.26   
  Cetus Espoo  3:03.21                 
                     
25  Joona Kurppa  2004    170  41.00  1:28.13  2:16.25    2:59.28   
  TaTu Tampere  3:03.61                 
                     
26  Ville Luoma  2004    162  43.08  1:31.45  2:19.46    3:02.05   
  TaTu Tampere  3:04.33                 
                     
27  Aapo Koivuniemi  2004    148  40.97  1:29.34  2:19.94    3:07.72   
  Uinti Tampere  3:21.41                 
                     
28  Iliad Sioofy Khojine  2004    137  39.07  1:27.39  2:22.54    3:12.75   
  Uinti Tampere  3:55.01                 
                     
29  Antti Toivonen  2003    134  40.82  1:31.48  2:24.41    3:13.73   
  Uinti Tampere  3:20.28                 
                     
Sauli Gummerus  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  3:46.65                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 1, 200m VU P-12,-14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Reko Patinen  1998    644  25.67  55.15  1:25.55    1:55.04   
  Nummelan Kisaajat  1:54.48                 
                     
Teemu Jarmo Johannes Viitanen  1992    599  25.69  55.73  1:27.06    1:57.86   
  TaTu Tampere                   
                     
Elias Ensio Lampinen  1997    594  27.30  57.93  1:29.00    1:58.21   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Petja Valtteri Yritys  1993    591  29.29  1:00.39  1:30.47    1:58.41   
  TaTu Tampere  1:57.48                 
                     
Elias Soukola  1999    550  27.93  58.37  1:29.57    2:01.28   
  Jrvenpn Uintiklubi  2:02.05                 
                     
Eetu Nyman  1999    541  27.79  58.38  1:30.13    2:01.94   
  Vesihelmen Uimaseura  2:02.94                 
                     
Nikita Tikhonov-Bugrov  2000    537  26.16  56.00  1:28.76    2:02.19   
  Kor-1 St. Petersburg  1:58.00                 
                     
Alexander Kislitsyn  2001    534  27.61  58.56  1:30.35    2:02.46   
  Swimming Jyvskyl  2:05.09                 
                     
Ville Laine  1995    528  29.55  1:01.44  1:33.47    2:02.94   
  TaTu Tampere  2:06.06                 
                     
10  Leo Roine  2001    515  28.33  59.20  1:31.51    2:03.92   
  Uinti Tampere  2:03.59                 
                     
11  Win Koskinen  2002    506  28.62  59.54  1:31.79    2:04.63   
  Uinti Tampere  2:09.58                 
                     
12  Santeri Mettl  1999    491  28.44  1:00.30  1:33.01    2:05.88   
  TaTu Tampere  2:04.43                 
                     
13  Eemeli Leinonen  2002    424  28.37  1:00.82  1:36.02    2:12.25   
  Uinti Tampere  2:11.31                 
                     
14  Verneri Kaarlenkaski  1999    419  28.03  1:00.50  1:35.61    2:12.78   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Santeri Kaasinen  1999    395  28.51  1:01.87  1:38.48    2:15.35   
  TaTu Tampere                   
                     
16  Patrik Pihlajamki  2002    261  32.63  1:11.65  1:53.85    2:35.44   
  Kankaanpn Uimarit  2:31.82                 
                     
17  Ville Syrjkoski  2002    230  35.27  1:16.76  2:00.99    2:42.01   
  TaTu Tampere  2:40.80                 
                     
18  Lasse Samuli Purmonen  1985    148  41.29  1:29.20  2:19.39    3:07.53   
  S.C.Pingviinit  3:05.06                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  09 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  11:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner