2021-11-30   19:24:50
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Tampereen Joulukisat 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Joulukisat 2017    Tulostuspivmr  09 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:01   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  09 joulukuu 2017         
 
 
Laji 5, 50m RU P-12,-14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sakari Korri  2005    330          36.53   
  Rauman Uimaseura  36.87                 
Lev Vlasov  2007    286          38.28   
  TaTu Tampere  40.25                 
Daniel Kontula  2005    208          42.57   
  Uinti Tampere  42.62                 
Julius Sandelin  2005    194          43.58   
  Rauman Uimaseura  43.48                 
Tomi Silander  2006    166          45.93   
  Cetus Espoo  46.58                 
Albert Laakkonen  2007    165          46.02   
  Uinti Tampere  47.24                 
Markus Popov  2005    161          46.37   
  TaTu Tampere  46.83                 
Markus Koskinen  2005    153          47.15   
  TaTu Tampere  46.25                 
Iiro Rty  2006    152          47.25   
  Nokian Pyry  48.07                 
10  Ossi Vienamo  2006    147          47.84   
  Uinti Tampere  48.93                 
11  Benjamin Winqvist  2006    145          48.02   
  Cetus Espoo  47.45                 
12  Kasper Borremans  2006    132          49.49   
  Nurmijrven Uinti                   
13  Valtteri Pellinen  2007    128          49.98   
  Uinti Tampere  51.95                 
14  Vilho Okkonen  2006    128          50.05   
  Rauman Uimaseura  52.07                 
15  Tobias Syrj  2006    127          50.23   
  Uinti Tampere  52.74                 
16  Artemi Tsinjonni  2008    124          50.53   
  Cetus Espoo  50.70                 
17  Mikael Rasinmki  2006    124          50.60   
  Cetus Espoo  50.95                 
18  Pyry Nieminen  2007    123          50.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  54.37                 
19  Julius Linde  2007    122          50.90   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.52                 
20  Lalli Shepherd  2007    121          51.01   
  Cetus Espoo  52.91                 
21  Ferdinand Backman  2006    120          51.16   
  TaTu Tampere  53.32                 
22  Elias Salo  2007    120          51.19   
  Vesihelmen Uimaseura  54.70                 
23  Aarne Laurila  2006    119          51.27   
  Cetus Espoo  54.91                 
24  Miki Vierre  2006    115          51.78   
  TaTu Tampere  51.20                 
25  Matti Klmper  2008    115          51.89   
  Cetus Espoo  57.11                 
26  Niklas Tikkanen  2007    113          52.11   
  TaTu Tampere  56.51                 
27  Eelis Lummaa  2007    109          52.78   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.96                 
28  Sean Salli  2007    107          53.16   
  Uinti Tampere  55.01                 
29  Leo Laine  2007    100          54.29   
  Uimaseura Kaarina  52.94                 
30  Eemeli Jaakkola  2006    99          54.46   
  Vesihelmen Uimaseura  55.56                 
31  Tero Soukka  2007    93          55.73   
  TaTu Tampere  56.48                 
32  Tatu Yli-Houhala  2007    91          56.00   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  55.32                 
33  Tobias Lydn  2008    86          57.15   
  Uinti Tampere  1:02.60                 
34  Luukas Kallio  2005    85          57.21   
  TaTu Tampere  56.72                 
35  Veikko Hautaniemi  2007    82          58.00   
  Cetus Espoo  59.10                 
36  Henri Koskela  2007    81          58.13   
  Cetus Espoo  1:01.37                 
37  Markus Levonoja  2007    80          58.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  58.16                 
38  Severi Muje  2005    80          58.39   
  Uinti Tampere  59.86                 
39  Eljas Pekkola  2007    76          59.46   
  Cetus Espoo                   
40  Lenni Syvnen  2007    75          59.75   
  Cetus Espoo  59.14                 
41  Leo Lehtonen  2006    75          59.84   
  TaTu Tampere  1:00.40                 
42  Aapo Harjula  2007    67          1:02.15   
  Uinti Tampere  1:03.65                 
43  Lenni Nevalainen  2007    66          1:02.47   
  Cetus Espoo                   
44  Konsta Iskala  2006    61          1:04.00   
  Uinti Tampere  59.68                 
45  Joel Sulonen  2007    60          1:04.39   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.31                 
46  Rasmus Piiroinen  2006    58          1:05.01   
  Uinti Tampere  1:03.20                 
47  Eino Anttila  2007    37          1:15.15   
  TaTu Tampere                   
48  Akseli Savolainen  2007    35          1:16.92   
  Cetus Espoo  1:08.55                 
49  Eetu Nissinen  2008    30          1:20.55   
  TaTu Tampere                   
Christian Edelman  2007              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.08                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
Joonas Kernen  2007              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.6 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
Mikael Suni  2007              DSQ   
  Cetus Espoo  1:13.95                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
Onni-Pekka Hirvonen  2007              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeit               
Ossi Barck  2005              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  50.13                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
Tommi Mosconi  2008              DSQ   
  Cetus Espoo  52.78                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 5, 50m RU P-12,-14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Kinnunen  2003    450          32.95   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.59                 
Akseli Hakala  2003    410          33.97   
  Uinti Tampere  33.62                 
Arttu Menp  2003    395          34.41   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.07                 
Urho Lyytinen  2003    380          34.86   
  Uinti Tampere  35.35                 
Riccardo Castagno  2004    342          36.10   
  Uinti Tampere  36.83                 
Visa Kotiniitty  2003    326          36.66   
  Uinti Tampere  38.18                 
Topi Raitalaakso  2003    273          38.91   
  Uinti Tampere  39.04                 
Lenni Lehtonen  2004    263          39.40   
  Uinti Tampere  38.60                 
Santeri Ahinko  2004    236          40.81   
  Vesihelmen Uimaseura  41.67                 
10  Valtteri Salmela  2003    229          41.25   
  Uinti Tampere  45.68                 
11  Jan Byskov  2004    221          41.73   
  Nurmijrven Uinti  43.58                 
12  Yufei Meng  2004    193          43.64   
  Simmis Grani  44.09                 
13  Mikael Halonen  2003    164          46.11   
  Uinti Tampere  48.73                 
14  Litti Penttil  2004    160          46.47   
  Uinti Tampere  46.28                 
15  Eerik Rantanen  2004    158          46.68   
  Uimaseura Kaarina  48.51                 
16  Joona Kurppa  2004    155          46.97   
  TaTu Tampere  47.56                 
17  Antti Korhonen  2004    153          47.12   
  Pieksn Kuutit  48.18                 
18  Sauli Gummerus  2004    149          47.58   
  Uinti Tampere  49.40                 
19  Ville Luoma  2004    143          48.23   
  TaTu Tampere  47.81                 
20  Mika Karlsson  2004    126          50.24   
  Kankaanpn Uimarit  53.19                 
21  Casper Leo  2004    125          50.50   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.85                 
22  Antti Toivonen  2003    106          53.20   
  Uinti Tampere  52.17                 
Alvin Helenius  2004              DSQ  Uima-asu 
  Uinti Tampere  56.50                 
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
 
Laji 5, 50m RU P-12,-14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Leiponen  1998    583          30.21   
  Jrvenpn Uintiklubi  30.00                 
Eetu Malvela  2000    547          30.87   
  Kampuksen Plaani  30.43                 
Werner Ivo Sandor Herjrvi  1999    466          32.55   
  Kampuksen Plaani  32.22                 
Teemu Lehtonen  2000    456          32.79   
  Uinti Tampere  31.59                 
Julius Nyberg  2002    433          33.37   
  Kampuksen Plaani  33.63                 
Arttu Heikkinen  2000    426          33.54   
  Uinti Tampere  33.23                 
Teemu Ihanamki  2001    418          33.77   
  Kankaanpn Uimarit  33.97                 
Janne Juven  2001    404          34.15   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.35                 
Win Koskinen  2002    387          34.64   
  Uinti Tampere  34.89                 
10  Henri Naarajrvi  2002    378          34.91   
  Uinti Tampere  35.34                 
11  Samu Petteri Kallio  2002    362          35.41   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.96                 
12  Leo Roine  2001    343          36.04   
  Uinti Tampere  37.80                 
13  Nico Nieminen  2002    341          36.11   
  Vesihelmen Uimaseura  36.02                 
14  Jon Byskov  2000    337          36.26   
  Nurmijrven Uinti  36.96                 
15  Karri Juho Eemeli Korhonen  2002    231          41.10   
  Uinti Tampere  41.59                 
16  Ville Syrjkoski  2002    201          43.10   
  TaTu Tampere  42.25                 
Markus Kylliinen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere  39.92                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  09 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner