Resultat för UGP 2 2017-2018, Åkersberga
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 3 Söndag 28/1
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP-2 | Utskriftsdatum | 28 januari 2018 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:29 | |||
Arrangör | Åkersberga | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 januari 2018 |
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.02 | 1:08.08 | |||||
2 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 34.91 | 1:11.99 | |||||
3 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.19 | 1:12.21 | |||||
4 | Sandra Bergerstam | 2001 | Järfälla Simsällskap | 35.95 | 1:13.04 | |||||
5 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 36.33 | 1:19.97 | |||||
6 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 38.83 | 1:20.29 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 32.59 | 1:06.49 | |||||
2 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.98 | 1:12.34 | |||||
3 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 37.52 | 1:14.63 | |||||
4 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.76 | 1:17.53 | |||||
5 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.97 | 1:20.28 | |||||
6 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 39.81 | 1:23.87 | |||||
7 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.47 | 1:26.76 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 33.73 | 1:08.90 | |||||
2 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.36 | 1:09.82 | |||||
3 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 34.79 | 1:11.27 | |||||
4 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.53 | 1:14.36 | |||||
5 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.69 | 1:14.57 | |||||
6 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.12 | 1:16.92 | |||||
7 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.82 | 1:17.23 | |||||
8 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 37.83 | 1:17.81 | |||||
9 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.89 | 1:18.74 | |||||
10 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 38.43 | 1:20.04 | |||||
11 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 38.76 | 1:20.71 | |||||
12 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 41.50 | 1:24.57 | |||||
13 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.79 | 1:26.27 | |||||
14 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 44.19 | 1:28.32 | |||||
15 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 44.74 | 1:28.92 | |||||
16 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 44.05 | 1:31.87 | |||||
- | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.27 | 1:13.62 | |||||
2 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 36.25 | 1:15.52 | |||||
3 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 37.22 | 1:16.54 | |||||
4 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 37.97 | 1:18.23 | |||||
5 | Anna Mattila | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.39 | 1:19.08 | |||||
6 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 38.69 | 1:19.54 | |||||
7 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 39.75 | 1:20.21 | |||||
8 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.26 | 1:22.63 | |||||
9 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 40.31 | 1:23.40 | |||||
10 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.76 | 1:24.46 | |||||
11 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 41.37 | 1:25.18 | |||||
12 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 41.52 | 1:25.99 | |||||
13 | Saga Mattsson | 2004 | Täby Sim | 43.00 | 1:29.73 | |||||
14 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 44.04 | 1:31.47 | |||||
15 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 47.61 | 1:37.83 | |||||
16 | Matilda Andersson | 2004 | Järfälla Simsällskap | 47.98 | 1:39.85 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 35.45 | 1:15.02 | |||||
2 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 36.82 | 1:16.50 | |||||
3 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 37.23 | 1:18.68 | |||||
4 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.16 | 1:19.40 | |||||
5 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.17 | 1:23.28 | |||||
6 | Emelie Sidén | 2005 | Järfälla Simsällskap | 40.28 | 1:23.32 | |||||
7 | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 41.91 | 1:26.00 | |||||
8 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 41.92 | 1:26.83 | |||||
9 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 41.57 | 1:26.93 | |||||
10 | Ebbalisa Lidgren | 2005 | Turebergs Simklubb | 42.36 | 1:27.46 | |||||
11 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.77 | 1:27.90 | |||||
12 | Alexandra Ward | 2005 | Väsby Simsällskap | 43.07 | 1:28.58 | |||||
13 | Irma Ehrengren | 2005 | Danderyds Sim | 44.70 | 1:29.72 | |||||
14 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.24 | 1:29.77 | |||||
15 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.16 | 1:30.31 | |||||
16 | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.57 | 1:33.61 | |||||
17 | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 45.45 | 1:33.98 | |||||
18 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 46.06 | 1:34.88 | |||||
19 | Milana Gheorghiu | 2005 | Turebergs Simklubb | 44.72 | 1:36.43 | |||||
20 | Fanny Cao | 2005 | Järfälla Simsällskap | 46.63 | 1:37.11 | |||||
21 | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.57 | 1:37.96 | |||||
22 | Vera Andersson Hultgren | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 49.00 | 1:38.76 | |||||
- | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 28 januari 2018 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:29 |