Results for DMÃ… Kortbane - Vollsmose
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag 16.30
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Vollsmose | Udskriftsdato | 02 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik Kastrup Mix | 2005 | 2:06.15 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.46 | |||||||||
Sejer Andersen | 2005 | 1:09.10 | 1:09.10 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 28.96 | 1:38.06 | |||||||
Casper Puggaard | 2005 | 28.09 | 2:06.15 | |||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 2:06.15 | ||||||||
2 | Hovedstads Mix 1 | 2005 | 2:07.50 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.03 | |||||||||
Mads Møller | 2005 | 32.07 | 32.07 | |||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 36.18 | 1:08.25 | |||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 29.91 | 1:38.16 | |||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 29.34 | 2:07.50 | |||||||
3 | Gentofte Mix 1 | 0 | 2:08.83 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:11.44 | |||||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Carl Emil Lundgaard | 2005 | 37.85 | 1:10.14 | |||||||
Cecilie C. Helmark | 2005 | 30.01 | 1:40.15 | |||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 28.68 | 2:08.83 | |||||||
4 | Aalborg Mix 1 | 2005 | 2:09.35 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:12.10 | |||||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 35.05 | 1:08.53 | |||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 33.21 | 1:41.74 | |||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 27.61 | 2:09.35 | |||||||
5 | Gsc Mix 1 Yngste | 2005 | 2:10.54 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:11.02 | |||||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 34.98 | 1:08.65 | |||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 33.15 | 1:41.80 | |||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 28.74 | 2:10.54 | |||||||
6 | Herlev Killers | 2005 | 2:10.71 | |||||||
Herlev Svømning | 2:13.42 | |||||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 37.27 | 1:10.47 | |||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 31.39 | 1:41.86 | |||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 28.85 | 2:10.71 | |||||||
7 | Sigma Mix 1 | 2005 | 2:11.11 | |||||||
Sigma Swim | 2:13.97 | |||||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 34.94 | 34.94 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 35.44 | 1:10.38 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 31.92 | 1:42.30 | |||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 28.81 | 2:11.11 | |||||||
8 | Helsingør Mix | 2005 | 2:11.89 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:17.75 | |||||||||
Teodor Roed Schøning | 2005 | 37.85 | 37.85 | |||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 36.10 | 1:13.95 | |||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 28.11 | 1:42.06 | |||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 29.83 | 2:11.89 | |||||||
9 | Roskilde Mix | 2005 | 2:12.45 | |||||||
Roskilde Svømning | 2:15.50 | |||||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 36.88 | 36.88 | |||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 34.82 | 1:11.70 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 31.79 | 1:43.49 | |||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 28.96 | 2:12.45 | |||||||
10 | Vat Copenhagen | 0 | 2:13.01 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:35.98 | |||||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 36.47 | 36.47 | |||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 36.29 | 1:12.76 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 32.41 | 1:45.17 | |||||||
Nicholas Simson | 2005 | 27.84 | 2:13.01 | |||||||
11 | Hovedstads Mix 2 | 2005 | 2:13.27 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.75 | |||||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 1:06.42 | 1:06.42 | |||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 35.22 | 1:41.64 | |||||||
Matthias Slot | 2005 | 31.63 | 2:13.27 | |||||||
Gustav Abildgaard | 2005 | 2:13.27 | ||||||||
12 | Gsc Mix 2 Yngste | 2005 | 2:14.25 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:15.78 | |||||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 34.55 | 34.55 | |||||||
Luna Christensen | 2005 | 36.80 | 1:11.35 | |||||||
Monika Dragieva | 2006 | 32.92 | 1:44.27 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 29.98 | 2:14.25 | |||||||
13 | Esbjerg 1 | 2005 | 2:14.26 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.80 | |||||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 34.19 | 34.19 | |||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 35.89 | 1:10.08 | |||||||
Nicolas Duvander | 2005 | 31.94 | 1:42.02 | |||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | 32.24 | 2:14.26 | |||||||
14 | Hørsholm Mix | 0 | 2:15.90 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:18.00 | |||||||||
Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Illia Bulba | 2005 | 37.62 | 1:14.25 | |||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 32.32 | 1:46.57 | |||||||
Oscar Svensson | 2005 | 29.33 | 2:15.90 | |||||||
15 | Agf Mix 1 | 2005 | 2:16.10 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:16.21 | |||||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 33.47 | 33.47 | |||||||
Viggo Lind Toustrup | 2005 | 40.49 | 1:13.96 | |||||||
Malou Sejr | 2005 | 32.10 | 1:46.06 | |||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 30.04 | 2:16.10 | |||||||
16 | Gsc Mix 3 Yngste | 2005 | 2:16.53 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:21.21 | |||||||||
Josefine Staudt | 2005 | 35.68 | 35.68 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 37.61 | 1:13.29 | |||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 33.09 | 1:46.38 | |||||||
Vincent Matras | 2005 | 30.15 | 2:16.53 | |||||||
17 | Sigma Mix 2 | 2005 | 2:17.81 | |||||||
Sigma Swim | 2:18.03 | |||||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | 37.72 | 37.72 | |||||||
Nikoline R. Amstrup | 2005 | 38.28 | 1:16.00 | |||||||
Magnus Løfquist | 2005 | 32.49 | 1:48.49 | |||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 29.32 | 2:17.81 | |||||||
18 | Gentofte Mix 2 | 0 | 2:18.77 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.51 | |||||||||
Louie Hansen | 2005 | 36.24 | 36.24 | |||||||
Anna R. Strøbek | 2005 | 37.62 | 1:13.86 | |||||||
Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 32.97 | 1:46.83 | |||||||
Laurits Boserup | 2005 | 31.94 | 2:18.77 | |||||||
19 | Isk Super Mix | 2005 | 2:19.38 | |||||||
Ikast Svømmeklub | 2:22.86 | |||||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 35.88 | 35.88 | |||||||
Kasper Jensen | 2005 | 40.55 | 1:16.43 | |||||||
Theis Nelander | 2005 | 32.68 | 1:49.11 | |||||||
Weronika L. Bjørn | 2005 | 30.27 | 2:19.38 | |||||||
20 | Roskilde Mix 2 | 2005 | 2:20.19 | |||||||
Roskilde Svømning | 2:27.66 | |||||||||
Asta Palmund | 2005 | 37.03 | 37.03 | |||||||
Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 40.03 | 1:17.06 | |||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 33.28 | 1:50.34 | |||||||
William Breuner | 2005 | 29.85 | 2:20.19 | |||||||
21 | Søllerød Mix | 0 | 2:20.21 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:20.00 | |||||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | 37.05 | 37.05 | |||||||
Alexander Halken | 2005 | 39.71 | 1:16.76 | |||||||
Ida Marie Platzer | 2005 | 33.21 | 1:49.97 | |||||||
Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 30.24 | 2:20.21 | |||||||
22 | 1 Vejle | 0 | 2:20.27 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:22.75 | |||||||||
Emilie Moberg | 2005 | 34.64 | 34.64 | |||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 38.08 | 1:12.72 | |||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 36.55 | 1:49.27 | |||||||
Thor Majgård | 2005 | 31.00 | 2:20.27 | |||||||
23 | Nyborg Mix | 0 | 2:20.82 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:22.57 | |||||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 36.22 | 36.22 | |||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 39.18 | 1:15.40 | |||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 34.42 | 1:49.82 | |||||||
Nina Seirup | 2005 | 31.00 | 2:20.82 | |||||||
24 | Gti3S Matador Mix | 0 | 2:21.05 | |||||||
GTI | 2:18.82 | |||||||||
Julie Segato | 2005 | 37.26 | 37.26 | |||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 40.06 | 1:17.32 | |||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 31.61 | 1:48.93 | |||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 32.12 | 2:21.05 | |||||||
25 | Hils All Stars | 2005 | 2:21.73 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:26.10 | |||||||||
Caroline Henning | 2005 | 39.04 | 39.04 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 36.19 | 1:15.23 | |||||||
Louie Uldall | 2005 | 32.97 | 1:48.20 | |||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 33.53 | 2:21.73 | |||||||
26 | Horsens 2 | 0 | 2:22.93 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:16.78 | |||||||||
Signe Kristensen | 2006 | 39.29 | 39.29 | |||||||
Mads Berthold Schultz | 2005 | 39.52 | 1:18.81 | |||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 34.13 | 1:52.94 | |||||||
Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 29.99 | 2:22.93 | |||||||
27 | Vs Mix | 0 | 2:23.59 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 2:19.89 | |||||||||
Anna Varming | 2005 | 35.97 | 35.97 | |||||||
Kristian Svenstrup | 2005 | 40.85 | 1:16.82 | |||||||
Louise Sunesen | 2005 | 33.39 | 1:50.21 | |||||||
Tobias Jakobsen | 2005 | 33.38 | 2:23.59 | |||||||
28 | Sigma Mix 3 | 2005 | 2:23.60 | |||||||
Sigma Swim | 2:24.30 | |||||||||
Catrine Porsdal | 2005 | 36.93 | 36.93 | |||||||
Oliver Lassen | 2005 | 38.73 | 1:15.66 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 36.09 | 1:51.75 | |||||||
Magnus Tullberg | 2005 | 31.85 | 2:23.60 | |||||||
29 | Vg17 Vest Mix | 0 | 2:24.68 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:27.31 | |||||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 38.58 | 38.58 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 40.19 | 1:18.77 | |||||||
Theodor Møller | 2005 | 35.13 | 1:53.90 | |||||||
Axel Føns Voss | 2005 | 30.78 | 2:24.68 | |||||||
- | Thisted Mix | 2005 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:15.73 | |||||||||
Sebastian Jørgensen | 2005 | 32.06 | 32.06 | |||||||
Ida Hovmark | 2005 | 37.39 | 1:09.45 | |||||||
Kristian Kjær | 2005 | 32.08 | 1:41.53 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 februar 2018 |
Licens til Frem Odense | Udskriftstidspunkt | 19:00 |