2024-05-26   08:05:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 1 2018-2019, Borås

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Insim: 13:30 1:a start kl. 14:30

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 1 2018-2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tvlingsort  Bors    Utskriftstid  14:42   
  Arrangr  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Sjstrm  2006  Simklubben Elfsborg    36.79  1:18.97  2:04.19    2:47.79   
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg    36.08  1:21.19  2:09.13    2:54.90   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg    39.82  1:26.54  2:16.02    3:04.29   
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidkpings Gymnastik o SS    42.24  1:32.36  2:24.67    3:14.55   
                     
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    39.75  1:26.58  2:10.70    2:52.08   
                     
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Astrid Virn  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    34.56  1:14.26  1:56.97    2:39.43   
Sara Hopmark  2004  Gteborg Sim    34.47  1:15.70  1:58.56    2:40.22   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    34.90  1:17.63  2:01.65    2:43.87   
Julia Jonsson  2004  Falkpings Simsllskap    36.41  1:19.61  2:06.61    2:53.83   
Tuva Gustavsson  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    38.09  1:22.64  2:11.78    2:58.34   
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    40.03  1:29.09  2:20.81    3:10.58   
                     
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lucie Hanquet  2003  Gteborg Sim    33.62  1:11.85  1:50.12    2:27.59   
Sara Nyqvist  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.87  1:10.37  1:49.62    2:28.52   
Linn Suchomel  2003  Skvde Simsllskap    32.60  1:10.68  1:51.17    2:31.16   
Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    35.75  1:15.88  1:58.06    2:39.80   
Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    36.49  1:16.96  2:00.57    2:42.84   
Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg    35.47  1:17.19  2:00.29    2:43.88   
Stella Warborn  2003  Varberg Sim    37.70  1:22.36  2:06.88    2:50.36   
Wilma Christensen  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    35.91  1:19.23  2:05.38    2:50.86   
Erica Ivansson  2003  Simklubben Laxen    37.95  1:23.28  2:12.08    2:59.10   
10  Ida Norlander  2003  Gteborg Sim    41.82  1:27.72  2:16.42    3:03.95   
11  Anna Maria Jkulsdottir  2003  Gteborg Sim    38.64  1:25.35  2:15.94    3:04.76   
                     
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marion Hanquet  2001  Gteborg Sim    32.23  1:09.01  1:46.05    2:23.30   
Michelle Nordenmark  2002  Gteborg Sim    34.49  1:12.68  1:54.26    2:35.93   
Hannah Hemberg  2002  Gteborg Sim    34.86  1:16.46  1:58.71    2:40.74   
Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim    35.80  1:17.78  2:00.19    2:42.36   
Sara Westholm  2001  Varberg Sim    35.41  1:15.69  1:58.50    2:43.08   
Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    35.84  1:17.34  2:00.29    2:44.05   
Viola Berlin  2002  Gteborg Sim    38.49  1:23.63  2:12.14    3:01.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  14:42 
 

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner