Resultat för Årgangscuppen
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Årgangscuppen 2018 | Udskriftsdato | 10 februar 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | HSK, GSC & Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 februar 2018 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | 510 | 28.36 | 1:02.94 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
2 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 467 | 29.83 | 1:04.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | 451 | 30.43 | 1:05.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
4 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 444 | 31.62 | 1:05.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 442 | 30.04 | 1:05.99 | |||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
6 | Markus Toft | 2003 | 428 | 33.59 | 1:06.70 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59:59.03 | |||||||||
7 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 399 | 31.47 | 1:08.30 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
8 | Troels Fode | 2004 | 390 | 33.84 | 1:08.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Jeppe Kjær | 2004 | 348 | 33.49 | 1:11.49 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
10 | Anders Sanggaard | 2005 | 341 | 33.20 | 1:11.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59:59.04 | |||||||||
11 | Villads Arfelt | 2004 | 338 | 35.46 | 1:12.18 | |||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
12 | Oskar Clausen | 2004 | 334 | 33.35 | 1:12.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Silas Fessel | 2004 | 332 | 34.82 | 1:12.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
14 | Sean Petersen | 2006 | 331 | 32.50 | 1:12.66 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
15 | August Arup Neergaard | 2005 | 330 | 33.95 | 1:12.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
16 | William Bogø Andersen | 2005 | 315 | 33.79 | 1:13.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
17 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 297 | 34.39 | 1:15.31 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
18 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 292 | 34.85 | 1:15.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
19 | Oliver Sperling | 2004 | 286 | 34.04 | 1:16.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
20 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 285 | 35.78 | 1:16.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
21 | Magnus Tullberg | 2005 | 265 | 36.94 | 1:18.23 | Diskløb | ||||
Sigma Swim | ||||||||||
22 | Max Bendixen | 2007 | 170 | 40.50 | 1:30.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
23 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 134 | 44.75 | 1:38.20 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59:59.05 | |||||||||
- | Lucas Svej | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
- | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | DSQ | ej samt berør 75 m | ||||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 februar 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:51 |