Resultater for Arena Vilunda Knatte 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Vilunda Knatte | Utskriftsdatum | 24 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 mars 2018 |
Gren 29, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 37.46 | 1:21.47 | |||||
2 | Rebecka Barkvall | 2007 | Danderyds Sim | 38.85 | 1:24.47 | |||||
3 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.10 | 1:25.15 | |||||
4 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 40.91 | 1:27.08 | |||||
5 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 40.74 | 1:29.23 | |||||
6 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 42.48 | 1:30.11 | |||||
7 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.57 | 1:31.45 | |||||
8 | Elina Tshibanda | 2007 | Strängnäs Simklubb | 41.82 | 1:32.06 | |||||
9 | Alva Engqvist | 2007 | Wisby Simsällskap | 42.39 | 1:32.12 | |||||
10 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.38 | 1:32.26 | |||||
11 | Alicia Ståhlberg | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 46.25 | 1:32.71 | |||||
12 | Vera Duhlin | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.91 | 1:33.44 | |||||
13 | Mathilda Wilsson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.37 | 1:33.65 | |||||
14 | Melissa Klintengren | 2007 | Södertälje Simsällskap | 43.25 | 1:33.93 | |||||
15 | Moa Larsson | 2007 | Turebergs Simklubb | 45.64 | 1:35.14 | |||||
16 | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | 44.94 | 1:35.19 | |||||
17 | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.15 | 1:35.60 | |||||
18 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 45.55 | 1:36.10 | |||||
19 | Hanna Melander | 2007 | Väsby Simsällskap | 45.20 | 1:37.51 | |||||
20 | Hanna Gong | 2007 | Täby Sim | 45.99 | 1:37.88 | |||||
21 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 46.53 | 1:39.51 | |||||
22 | Linnea Ahlberg | 2007 | Täby Sim | 46.46 | 1:39.67 | |||||
23 | Fanny Karls | 2007 | Väsby Simsällskap | 47.45 | 1:40.06 | |||||
24 | Hanna Areblad | 2007 | Väsby Simsällskap | 47.24 | 1:40.98 | |||||
25 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 48.06 | 1:41.40 | |||||
26 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 46.43 | 1:42.57 | |||||
27 | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | 50.15 | 1:42.59 | |||||
28 | Hanna Wickström | 2007 | Danderyds Sim | 49.75 | 1:44.26 | |||||
29 | Ida Muhic | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.17 | 1:45.34 | |||||
30 | Hannah Sommar | 2007 | Täby Sim | 52.41 | 1:45.52 | |||||
31 | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | 47.83 | 1:45.67 | |||||
32 | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.62 | 1:46.02 | |||||
33 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 50.85 | 1:47.21 | |||||
34 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.68 | 1:48.02 | |||||
35 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 50.32 | 1:48.75 | |||||
36 | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | 50.83 | 1:48.83 | |||||
37 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 55.54 | 1:49.83 | |||||
38 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 52.19 | 1:50.04 | |||||
39 | Amanda Solén | 2007 | Turebergs Simklubb | 54.60 | 1:51.36 | |||||
40 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 55.76 | 1:51.41 | |||||
41 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 58.01 | 1:52.93 | |||||
42 | Matilda Solén | 2007 | Turebergs Simklubb | 55.38 | 1:53.61 | |||||
43 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 59.70 | 1:54.24 | |||||
44 | Molly Ju | 2007 | Täby Sim | 56.47 | 1:54.38 | |||||
45 | Mildred Holmberg | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.68 | 1:54.57 | |||||
46 | Ella Omazic | 2007 | Turebergs Simklubb | 57.13 | 1:58.51 | |||||
47 | Matilda Elofsson | 2007 | Täby Sim | 53.98 | 2:00.14 | |||||
48 | Matilda Holmerin | 2007 | Södertälje Simsällskap | 58.49 | 2:00.41 | |||||
- | Elise Karlsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Boel Araskog | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Isabell Andersson | 2007 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Julia Sundqvist | 2007 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Kajsa Elmqvist | 2007 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 24 mars 2018 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 17:22 |