Resultat för Arena Cup 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Cup 2018 | Utskriftsdatum | 22 september 2018 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 11:54 | |||
Arrangör | Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 september 2018 |
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 30.21 | 1:02.00 | |||||
2 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 30.48 | 1:03.95 | |||||
3 | Elsa Brandt | 2006 | Väsby Simsällskap | 32.10 | 1:05.95 | |||||
4 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 31.11 | 1:06.28 | |||||
5 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 31.42 | 1:06.48 | |||||
6 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 33.23 | 1:08.35 | |||||
7 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 32.81 | 1:08.85 | |||||
8 | Hanna Melander | 2007 | Väsby Simsällskap | 33.87 | 1:10.25 | |||||
9 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 33.57 | 1:10.91 | |||||
10 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 33.10 | 1:11.14 | |||||
11 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 34.15 | 1:11.20 | |||||
12 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 33.08 | 1:11.43 | |||||
13 | Manya Sidén Bashouki | 2006 | Järfälla Simsällskap | 34.30 | 1:11.53 | |||||
14 | Emma Persson | 2006 | Wisby Simsällskap | 33.67 | 1:11.55 | |||||
15 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 34.50 | 1:13.15 | |||||
16 | Alva Engqvist | 2007 | Wisby Simsällskap | 34.68 | 1:13.38 | |||||
16 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.53 | 1:13.38 | |||||
18 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 35.27 | 1:14.08 | |||||
19 | Ella Renholm | 2006 | Väsby Simsällskap | 35.75 | 1:14.13 | |||||
20 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 35.61 | 1:14.45 | |||||
21 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 35.31 | 1:14.55 | |||||
22 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 36.17 | 1:15.23 | |||||
23 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 36.06 | 1:15.49 | |||||
24 | Ella Adman | 2006 | Wisby Simsällskap | 35.02 | 1:15.61 | |||||
25 | Ebba Näsvall | 2006 | Turebergs Simklubb | 34.85 | 1:15.77 | |||||
26 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 35.86 | 1:16.02 | |||||
27 | Carla Rollvén | 2006 | Spårvägen Simförening | 35.39 | 1:16.13 | |||||
28 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 36.50 | 1:16.35 | |||||
29 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.39 | 1:16.53 | |||||
30 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 36.06 | 1:16.87 | |||||
31 | Tindra Funke | 2006 | Väsby Simsällskap | 35.29 | 1:17.01 | |||||
32 | Hanna Gong | 2007 | Täby Sim | 36.18 | 1:17.67 | |||||
33 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.18 | 1:17.75 | |||||
34 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 36.74 | 1:18.49 | |||||
35 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 37.65 | 1:20.06 | |||||
36 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 38.25 | 1:20.09 | |||||
37 | Maria Krejci | 2006 | Turebergs Simklubb | 37.40 | 1:20.72 | |||||
38 | Vera Popova | 2006 | Turebergs Simklubb | 37.12 | 1:20.80 | |||||
39 | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.43 | 1:22.21 | |||||
40 | Josefine Hafstad | 2007 | Väsby Simsällskap | 38.16 | 1:22.48 | |||||
41 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 38.67 | 1:22.70 | |||||
42 | Lilian Holfve | 2007 | Turebergs Simklubb | 38.71 | 1:23.00 | |||||
43 | Amanda Hörberg | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.58 | 1:23.03 | |||||
44 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.60 | 1:24.96 | |||||
45 | Hanna Areblad | 2007 | Väsby Simsällskap | 40.59 | 1:25.35 | |||||
46 | Elin Palmqvist | 2006 | Wisby Simsällskap | 40.83 | 1:27.06 | |||||
47 | Isa Andersson | 2006 | Turebergs Simklubb | 39.14 | 1:27.25 | |||||
48 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.32 | 1:29.93 | |||||
49 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 42.13 | 1:31.65 | |||||
50 | Ängla Edin | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.29 | 1:34.51 | |||||
51 | Mila Ekfeldt | 2006 | Väsby Simsällskap | 44.17 | 1:35.07 | |||||
52 | Rebecka Rang | 2006 | Väsby Simsällskap | 44.47 | 1:36.95 | |||||
53 | Tilda Flodin | 2007 | Väsby Simsällskap | 46.11 | 1:37.69 | |||||
54 | Junie Jansson Östlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 46.37 | 1:39.85 | |||||
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 29.12 | 1:00.09 | |||||
2 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 29.56 | 1:02.18 | |||||
3 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 30.29 | 1:02.41 | |||||
4 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 30.16 | 1:02.60 | |||||
5 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 29.79 | 1:02.83 | |||||
6 | Martyna Piotrowicz | 2004 | Sms Galicia | 30.17 | 1:03.54 | |||||
7 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 30.26 | 1:04.02 | |||||
8 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 30.30 | 1:04.39 | |||||
9 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 30.77 | 1:04.48 | |||||
10 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 31.67 | 1:05.52 | |||||
11 | Emilia Rutka | 2004 | Sms Galicia | 31.20 | 1:06.02 | |||||
12 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 31.50 | 1:06.03 | |||||
13 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 31.21 | 1:06.09 | |||||
14 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 31.84 | 1:06.11 | |||||
15 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 32.04 | 1:06.42 | |||||
16 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 32.27 | 1:06.63 | |||||
17 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 31.83 | 1:06.98 | |||||
18 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 32.61 | 1:07.36 | |||||
19 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 32.26 | 1:07.39 | |||||
20 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 31.86 | 1:07.60 | |||||
21 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 32.41 | 1:07.76 | |||||
22 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 32.73 | 1:07.83 | |||||
23 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 32.31 | 1:08.17 | |||||
24 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 32.70 | 1:08.52 | |||||
25 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 33.01 | 1:08.60 | |||||
26 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 32.78 | 1:08.71 | |||||
27 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 32.87 | 1:08.75 | |||||
28 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 33.21 | 1:08.76 | |||||
29 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 31.90 | 1:08.81 | |||||
30 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 32.70 | 1:08.82 | |||||
31 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 32.61 | 1:09.04 | |||||
32 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 33.28 | 1:09.06 | |||||
33 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 32.71 | 1:09.42 | |||||
34 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 33.60 | 1:09.82 | |||||
35 | Emelie Sidén | 2005 | Järfälla Simsällskap | 33.35 | 1:09.89 | |||||
36 | Filippa Bonorden | 2005 | Danderyds Sim | 34.37 | 1:10.08 | |||||
37 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 34.67 | 1:10.51 | |||||
38 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 33.38 | 1:10.59 | |||||
39 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.30 | 1:10.62 | |||||
40 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 33.68 | 1:10.68 | |||||
41 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 33.00 | 1:10.79 | |||||
42 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 33.81 | 1:11.26 | |||||
43 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 33.68 | 1:11.27 | |||||
44 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 34.03 | 1:11.45 | |||||
45 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 33.81 | 1:11.52 | |||||
46 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 33.27 | 1:11.55 | |||||
47 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 33.88 | 1:11.85 | |||||
48 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 34.62 | 1:12.83 | |||||
49 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.67 | 1:13.73 | |||||
50 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 34.84 | 1:13.94 | |||||
51 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 34.53 | 1:13.98 | |||||
52 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 35.23 | 1:14.13 | |||||
53 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 36.18 | 1:14.98 | |||||
54 | Linn Lynch | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.32 | 1:15.92 | |||||
55 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 33.92 | 1:16.01 | |||||
56 | Lea Sarlija | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.35 | 1:16.12 | |||||
57 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 35.36 | 1:16.30 | |||||
58 | Liv Dahl | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.23 | 1:17.07 | |||||
59 | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | 35.49 | 1:17.33 | |||||
60 | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.49 | 1:17.34 | |||||
61 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.60 | 1:17.47 | |||||
62 | Alexandra Ward | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.88 | 1:18.18 | |||||
63 | Hanne-Lore Somers | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.91 | 1:18.68 | |||||
64 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 37.64 | 1:18.81 | |||||
65 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.34 | 1:18.90 | |||||
66 | Isabelle Skytt | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.97 | 1:20.67 | |||||
67 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 39.48 | 1:22.92 | |||||
68 | Amanda Westling | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.21 | 1:29.81 | |||||
69 | Felicia Engberg | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.39 | 1:29.97 | |||||
70 | Ianna Ntungane | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.54 | 1:42.34 | |||||
- | Jade Hansson | 2005 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 28.95 | 1:00.88 | |||||
2 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 29.80 | 1:01.85 | |||||
3 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 30.43 | 1:02.70 | |||||
4 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.41 | 1:03.11 | |||||
4 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.26 | 1:03.11 | |||||
6 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.40 | 1:03.22 | |||||
7 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.79 | 1:03.79 | |||||
8 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 31.09 | 1:04.12 | |||||
9 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 31.30 | 1:04.27 | |||||
10 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 30.65 | 1:04.33 | |||||
11 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.88 | 1:04.69 | |||||
12 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.26 | 1:04.82 | |||||
13 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 30.92 | 1:04.90 | |||||
14 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 31.17 | 1:04.91 | |||||
15 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 30.78 | 1:04.92 | |||||
16 | Nathalie Pettersson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 30.83 | 1:05.22 | |||||
17 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.32 | 1:05.25 | |||||
18 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 30.97 | 1:05.27 | |||||
19 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.97 | 1:05.29 | |||||
20 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 31.21 | 1:05.30 | |||||
21 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.22 | 1:05.47 | |||||
22 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.56 | 1:05.98 | |||||
23 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.30 | 1:06.02 | |||||
24 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.40 | 1:06.08 | |||||
25 | Daria Oczkowska | 2003 | Sms Galicia | 32.05 | 1:06.76 | |||||
26 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.01 | 1:07.34 | |||||
27 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 32.28 | 1:08.63 | |||||
28 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.61 | 1:09.10 | |||||
29 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 33.04 | 1:09.63 | |||||
30 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.86 | 1:09.89 | |||||
31 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.19 | 1:10.18 | |||||
32 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 33.32 | 1:10.32 | |||||
33 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 32.44 | 1:10.98 | |||||
34 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.23 | 1:12.09 | |||||
35 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.29 | 1:12.62 | |||||
36 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.46 | 1:14.49 | |||||
37 | Laura Somers | 2003 | Södertörns Simsällskap | 36.38 | 1:17.59 | |||||
38 | Nicola St. Clair Maitland | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.97 | 1:20.68 | |||||
- | Beata Liljeberg | 2003 | Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 28.76 | 59.05 | |||||
2 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 28.58 | 59.61 | |||||
3 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 28.67 | 59.78 | |||||
4 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 28.79 | 1:00.47 | |||||
5 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 29.63 | 1:00.65 | |||||
6 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 29.59 | 1:00.86 | |||||
7 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 29.83 | 1:01.29 | |||||
8 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 29.70 | 1:01.36 | |||||
8 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 28.97 | 1:01.36 | |||||
10 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.13 | 1:01.58 | |||||
11 | Katherina Gkioni | 2000 | Väsby Simsällskap | 29.67 | 1:01.76 | |||||
12 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.55 | 1:01.92 | |||||
13 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 30.11 | 1:02.76 | |||||
14 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.22 | 1:03.15 | |||||
15 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 30.47 | 1:03.24 | |||||
16 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.34 | 1:03.92 | |||||
17 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 30.27 | 1:04.91 | |||||
18 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 30.85 | 1:05.25 | |||||
19 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 30.93 | 1:05.50 | |||||
20 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.93 | 1:05.82 | |||||
21 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 31.94 | 1:06.72 | |||||
22 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 32.99 | 1:08.25 | |||||
23 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.57 | 1:09.48 | |||||
24 | Manjiri Bhat | 2000 | Lidingö Simklubb | 32.86 | 1:10.60 | |||||
25 | Josefine Busk | 1997 | Södertälje Simsällskap | 41.55 | 1:29.52 | |||||
- | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 september 2018 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 11:54 |