2023-02-06   03:44:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat Lb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  st Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stvne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  20:00   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  16 marts 2018         
 
 
Lb 3, 50m Frisvmning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.00 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    771          25.81   
  JGI Svmning  25.32                 
Emily Gantriis  1999    726          26.33   
  Helsinge Svmmeklub  25.98                 
Karoline Barrett  2002    718          26.43   
  GTI  25.88                 
Amalie Mikkelsen  1997    665          27.11  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svmmeklub  26.95                 
Andrea Paaske  2001    664          27.12   
  Roskilde Svmning  27.55                 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    650          27.32   
  Gentofte Svmme Klub  26.55                 
Amanda Hjberg  1998    648          27.35   
  Gladsaxe Svmmeklub  26.56                 
Sofia Altoft  1998    648          27.35   
  Farum Svmmeklub  27.02                 
Caroline Erichsen  1998    646          27.37   
  Sigma Swim Birkerd  26.50                 
10  Marina Heller Hansen  1994    636          27.51  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerd  27.55                 
11  Camilla Rask  1999    630          27.61   
  Farum Svmmeklub  27.32                 
12  Johanna Berthelsen  2000    620          27.75   
  VAT Copenhagen-MK31  28.03                 
13  Liva Palmund  2002    619          27.76   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  28.05                 
14  Stine Saaby Schmidt  2002    606          27.96   
  Farum Svmmeklub  28.19                 
15  Camilla Dufour  1996    604          27.99   
  Sigma Swim Allerd  28.01                 
16  Anna Wrist-Elkjr  2003    599          28.07   
  Herlev Svmning  28.65                 
17  Clara Schade Cantby  2000    595          28.13  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svmmeklub  27.46                 
18  Julie Darlem Brandt  2001    595          28.14   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  27.43                 
19  Sofie Andersen  2001    590          28.21   
  Slagelse Svmmeklub  28.36                 
20  Frederikke Marie Hansen  2003    585          28.29   
  Gladsaxe Svmmeklub  27.85                 
21  Sarah Missing  2001    583          28.33   
  Vest-Brndby  27.75                 
22  Naya Modin Thomsen  2003    577          28.43   
  Kge Svmmeklub  28.12                 
23  Emilie Falbe-Hansen  1999    575          28.46   
  Gentofte Svmme Klub  27.66                 
23  Marina Nissen Jakobsen  2000    575          28.46   
  Hrsholm Svmmeforening  27.31                 
25  Regitze Gotthard  2002    571          28.52   
  Slagelse Svmmeklub  28.12                 
26  Mia Rindshj  2003    569          28.56   
  Gentofte Svmme Klub  28.61                 
26  Mille Bruun Hvring  2001    569          28.56   
  VAT Copenhagen-MK31  28.74                 
28  Freja Stenbkgrd  2003    565          28.63   
  Helsingr Svmmeklub  28.57                 
29  Caroline Hrlykke  2000    563          28.65   
  Gentofte Svmme Klub  28.44                 
30  Katja Korbo Petersson  2001    560          28.70   
  JGI Svmning  28.09                 
31  Ingrid Bo Andersen  2001    559          28.72   
  Roskilde Svmning  28.69                 
32  Amalie Kruse Enemrke  2003    559          28.73   
  Herlev Svmning  29.78                 
33  Josephine G. Lauridsen  2001    558          28.74   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  28.58                 
34  Sofie Louise Nimb  2001    553          28.83   
  Gentofte Svmme Klub  28.86                 
35  Mathilde Menck Nielsen  2002    552          28.84   
  Helsingr Svmmeklub  28.76                 
36  Amalie W. Olsen  2001    551          28.87   
  Herlufsholm Svmmeklub  28.42                 
37  Freja Gram  1999    550          28.88   
  Gladsaxe Svmmeklub  27.36                 
38  Kaja Aunstrup  1998    548          28.91   
  Frederiksvrk Svmmeklub  28.72                 
38  Luna Emilie Olsen  2003    548          28.91   
  Slangerup Svmmeklub  28.49                 
40  Laura Janner  2002    544          28.99   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  28.09                 
40  Maria Szokody  2002    544          28.99   
  Ringsted Svmme Klub  28.75                 
42  Caroline Veggerby  2003    543          29.00   
  Vallensbk IF Af 1939  29.68                 
42  Lrke Rask Sander  2002    543          29.00   
  VAT Copenhagen-MK31  28.92                 
44  Melanie Eggertsen  2002    543          29.01   
  Nakskov Svmme Klub  28.97                 
45  Claudia Sperling  2002    539          29.08   
  Lyngby Svmmeklub  28.97                 
45  Elena Westmark Holm  2003    539          29.08   
  Hrsholm Svmmeforening  28.86                 
47  Johanna Juul Bay-Smidt  2002    525          29.33   
  Helsingr Svmmeklub  29.16                 
48  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    517          29.49   
  Gladsaxe Svmmeklub  28.47                 
49  Sofie Lund-Scherbeck  2003    514          29.53   
  Vrlse Svmmeklub  29.66                 
50  Emma Bkgaard  2002    513          29.56   
  Herlufsholm Svmmeklub  29.14                 
51  Viktoria Bts Kristensen  2002    512          29.57   
  Nstved IF  29.28                 
52  Esther Else Grubert  2003    508          29.66   
  Hovedstadens Svmmeklub  29.57                 
53  Thippe de Neergaard  2003    506          29.69   
  VAT Copenhagen-MK31  28.94                 
54  Ida Holm Hansen  2002    504          29.74   
  Vrlse Svmmeklub  29.28                 
55  Therese Sand Frederiksen  2003    503          29.75   
  Sigma Swim Allerd  29.39                 
56  Caroline Gttrup Bagge  2003    501          29.80   
  Kge Svmmeklub  29.15                 
57  Mie Bidsted Hansen  2003    499          29.84   
  Hvidovre Svmme Klub  29.83                 
58  Clara Carlquist  2003    495          29.92   
  Gentofte Svmme Klub  29.34                 
59  Cathrine Toftelund Larsen  2003    494          29.94   
  Lyngby Svmmeklub  29.64                 
60  Emilie Larsen  2001    489          30.04   
  Vest-Brndby  28.77                 
61  Pil Sylvander  2003    486          30.10   
  Helsingr Svmmeklub  29.92                 
62  Frida Uldall  2003    484          30.13   
  Hillerd Svmmeklub  29.95                 
62  Maria Lund  2003    484          30.13   
  Sigma Swim Birkerd  29.87                 
64  Ingrid Lindemann  2003    480          30.23   
  Sigma Swim Birkerd  28.85                 
65  Josephine B. U. Danielsen  2003    479          30.25   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  29.76                 
65  Sofie Nielsen  2003    479          30.25   
  Haslev Svmmeklub  29.48                 
67  Viola Demuth Andersen  2003    476          30.30   
  Gentofte Svmme Klub  29.92                 
68  Luna Gammelgaard  2003    469          30.45   
  Hovedstadens Svmmeklub  29.56                 
69  Line Nhr Petersen  2003    453          30.80   
  Kge Svmmeklub  29.61                 
70  Astrid Thimmer  2003    452          30.84   
  Hrsholm Svmmeforening  29.78                 
71  Caroline Vang-Jensen  2003    443          31.03   
  Gentofte Svmme Klub  31.09                 
Mikala Ravn Borch  2003              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Svmmeklubben Triton Ballerup  29.23                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svmmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  20:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner