2024-06-19   16:17:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  st rgang    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stvne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:24   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Ringsted Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 april 2018         
 
 
Lb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004      28.62        1:01.22   
  Hovedstadens Svmmeklub  59.07                 
                     
Oskar Luckow Larsen  2004      29.88        1:03.84   
  Gentofte Svmme Klub  1:03.92                 
                     
Elias Noe  2004      30.17        1:04.53   
  Dragsholm Svmmeklub  1:06.23                 
                     
Mathias Christensen  2004      30.62        1:05.15   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:04.80                 
                     
Oliver Kjrsgaard Mlbak  2004      29.83        1:05.23   
  Greve Svmmeklub  1:04.52                 
                     
Casper Madsen  2004      31.23        1:05.87   
  Slagelse Svmmeklub  1:07.60                 
                     
Tobias Gammelvind  2004      31.87        1:06.11   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:07.36                 
                     
Alexander Vergereau  2004      30.96        1:06.17   
  Sigma Swim Birkerd  1:09.67                 
                     
Oscar Isberg  2004      31.27        1:06.49   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  1:07.69                 
                     
10  William lshj  2004      30.37        1:06.83   
  Sigma Swim Birkerd  1:11.13                 
                     
11  Frederik Scheby Petersen  2004      31.24        1:06.89   
  Kalundborg SK  1:08.16                 
                     
12  Nicklas Plank  2004      31.43        1:07.10   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  1:06.62                 
                     
13  Niels Krogh-Olsen  2004      31.63        1:07.18   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:08.91                 
                     
14  Rasmus Warberg  2004      31.25        1:07.51   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:08.30                 
                     
15  Sebastian Greisen  2004      31.62        1:07.55   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:11.40                 
                     
16  Silas Waterval  2004      31.38        1:07.62   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  1:08.20                 
                     
17  Matias Munkholm  2004      31.31        1:08.12   
  Vallensbk IF Af 1939  1:09.49                 
                     
18  Pelle Colmorten  2004      31.45        1:08.22   
  Roskilde Svmning  1:08.02                 
                     
19  Eigil Sigfusson  2004      30.96        1:08.29   
  Helsingr Svmmeklub  1:09.53                 
                     
20  Mathias Lindgaard  2004      32.06        1:08.37   
  Herlev Svmning  1:11.35                 
                     
21  Gabriel Elmedyb  2004      32.14        1:09.18   
  Herlev Svmning  1:11.21                 
                     
22  Oliver Schultz  2004      31.56        1:09.47   
  Kge Svmmeklub  1:07.25                 
                     
23  Bertram Grn Brandelev  2004      32.29        1:10.03   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  1:09.80                 
                     
24  Daniel Bornhft Nielsen  2004      32.27        1:10.51   
  Vest-Brndby  1:14.16                 
                     
25  Julian Birch  2004      32.67        1:10.75   
  Sllerd Svmmeklub  1:13.32                 
                     
26  Anders Kousgard Kortegaar  2004      32.46        1:10.79   
  A6  1:10.90                 
                     
27  Alexander Marcus Englev  2004      31.96        1:11.61   
  Greve Svmmeklub  1:10.80                 
                     
28  Alfred Balslev Jrgensen  2004      32.75        1:11.73   
  Sllerd Svmmeklub  1:16.50                 
                     
29  Frederik Lund Hirsbak  2004      32.26        1:11.75   
  A6  1:15.12                 
                     
30  Andreas Stampe Dalgaard  2004      33.47        1:12.42   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:10.41                 
                     
31  Lucas Nielsen  2004      32.36        1:12.49   
  Frederikssund Svmmeklub  1:09.88                 
                     
32  Niklas Wiese Dobel  2004      33.45        1:12.52   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.33                 
                     
33  Mads Liechti  2004      33.27        1:12.70   
  Sigma Swim Birkerd  1:11.64                 
                     
34  Joakim Grn-Henriksen  2004      33.39        1:12.81   
  Ringsted Svmme Klub  1:13.87                 
                     
35  Nicolai D. B. Hansen  2004      33.71        1:12.85   
  Greve Svmmeklub  1:11.78                 
                     
36  Troels Fode  2004      34.23        1:13.25   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:12.18                 
                     
37  Emil Sby  2004      33.44        1:13.31   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  1:14.28                 
                     
38  Alexander Cueto Rasmussen  2004      34.43        1:13.34   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:21.70                 
                     
39  Tobias Mlbak  2004      32.82        1:13.51   
  Ringsted Svmme Klub  1:16.94                 
                     
40  Lauritz Johansen  2004      32.12        1:13.61   
  Glostrup Svmmeklub  1:12.97                 
                     
41  Emre Emil Tmmerby Kili  2004      34.20        1:14.20   
  Ringsted Svmme Klub  1:14.12                 
                     
42  Jannik Jrgensen  2004      34.30        1:14.79   
  Slagelse Svmmeklub  1:24.36                 
                     
43  Carl Krabbe Heldgaard  2004      33.74        1:14.84   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:13.67                 
                     
44  Emil Witzner Hansen  2004      34.23        1:15.01   
  Svmmeklubben Laksen  1:20.01                 
                     
45  Andreas Eriksen Tankmar  2004      34.54        1:15.32   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:18.00                 
                     
46  Frederik Taubert Lgager  2004      35.33        1:17.72   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  1:30.19                 
                     
47  Jeppe Kjr  2004      36.10        1:17.85   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:23.53                 
                     
48  Mikkel Roed  2004      35.56        1:18.24   
  Kge Svmmeklub  1:18.90                 
                     
49  Bjrn Cramer Hansen  2004      36.17        1:18.87   
  Helsingr Svmmeklub  1:17.25                 
                     
50  Esben Rasmussen  2004      34.27        1:19.22   
  Vest-Brndby  1:12.17                 
                     
51  Sebastian Hviid Larsen  2004      36.63        1:19.48   
  Hrsholm Svmmeforening  1:18.88                 
                     
52  Villads Arfelt  2004      37.03        1:19.61   
  Sigma Swim Birkerd  1:23.73                 
                     
53  Oscar Kroos  2004      38.05        1:20.68   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.55                 
                     
54  Viggo Prehn  2004      36.71        1:22.04   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.87                 
                     
55  Silas Fessel  2004      36.94        1:25.22   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:22.47                 
                     
56  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004      37.06        1:25.73   
  Nstved IF  1:36.59                 
                     
Valdemar Birn-Bringgaard  2004              DSQ  SW 8.4 v 25m 
  Gentofte Svmme Klub  1:14.74                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Ringsted Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  19:24 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner