2024-06-19   16:58:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  st rgang    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stvne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  19:23   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Ringsted Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 april 2018         
 
 
Lb 4, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Hertz Bugge  2003      35.37  1:13.62  1:51.55    2:27.95   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:34.69                 
                     
Mohammed Ghizzaui  2003      33.66  1:11.39  1:50.48    2:29.56   
  Vallensbk IF Af 1939  2:32.38                 
                     
Daniel Garne Larsen  2003      33.62  1:11.02  1:49.94    2:29.65   
  Sigma Swim Allerd  2:29.08                 
                     
Asger Johansen  2003      34.74  1:13.01  1:52.76    2:32.48   
  Glostrup Svmmeklub  2:32.40                 
                     
Elias Rought  2003      34.80  1:13.43  1:54.34    2:36.44   
  Slagelse Svmmeklub  2:31.63                 
                     
Joshua P. Sidebotham  2003      35.98  1:16.72  1:57.63    2:38.51   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:41.27                 
                     
Nicolai Therkelsen  2003      35.29  1:15.47  1:57.06    2:38.75   
  Svmmeklubben Laksen  2:41.77                 
                     
Villads Kruse  2003      35.44  1:16.39  1:58.54    2:39.81   
  Sigma Swim Allerd  2:39.23                 
                     
Christian Boutrup  2003      36.88  1:18.57  2:00.05    2:40.45   
  Sigma Swim Birkerd  2:45.61                 
                     
10  Valdemar Brns  2003      35.68  1:16.19  1:58.35    2:40.71   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:45.24                 
                     
11  Esben Brasch Jensen  2003      37.48  1:19.32  2:01.18    2:42.01   
  Greve Svmmeklub  2:43.52                 
                     
12  Mikkel Mortensen  2003      36.73  1:18.74  2:01.51    2:42.19   
  Kalundborg SK  2:42.27                 
                     
13  Noah Koefoed Weiss  2003      37.74  1:19.57  2:01.89    2:44.96   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:40.41                 
                     
14  Noah Bred  2003      36.74  1:19.33  2:03.00    2:46.09   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:42.69                 
                     
15  Lucas Jul Pedersen  2003      36.26  1:19.49  2:03.16    2:46.19   
  Nstved IF  2:48.04                 
                     
16  Mikkel Jrgensen  2003      37.17  1:19.15  2:02.66    2:46.33   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:41.33                 
                     
17  Benjamin Bodal  2003      37.71  1:20.32  2:03.59    2:46.62   
  Ringsted Svmme Klub  3:00.41                 
                     
18  Nickolas Kofoed Thestrup  2003      38.43  1:21.28  2:04.77    2:47.88   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  2:59.52                 
                     
19  Lasse Darlem Brandt  2003      37.85  1:20.93  2:04.48    2:48.49   
  Svmmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Silas Lykke  2003      36.31  1:19.23  2:04.10    2:48.59   
  Slagelse Svmmeklub  2:55.60                 
                     
21  Andreas Hoffmann  2003      38.72  1:22.69  2:06.25    2:49.69   
  Sigma Swim Birkerd  2:50.86                 
                     
22  William Kristensen  2003      39.68  1:24.40  2:10.02    2:55.30   
  Sllerd Svmmeklub  3:15.00                 
                     
23  Valdemar Kristensen  2003      39.62  1:25.08  2:11.97    2:58.47   
  Sllerd Svmmeklub  3:30.00                 
                     
24  Tobias Davidsen  2003      38.95  1:23.46  2:11.01    2:58.88   
  Vest-Brndby  3:06.62                 
                     
25  Christopher G. Trandum  2003      40.87  1:27.38  2:13.87    2:59.28   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
26  Emil Osberg Poulsen  2003      40.36  1:26.06  2:12.88    3:00.35   
  Dragsholm Svmmeklub  3:10.11                 
                     
Christoffer Rekling  2003              DNS   
  Sigma Swim Birkerd  3:03.13                 
                     
Jonathan Eskildsen  2003              DSQ  sw 7,4 v 100 m 
  Kge Svmmeklub  2:48.66                 
                     
Malte Egholm Brns  2003              DSQ  sw 7,4 v 175 m 
  Hrsholm Svmmeforening  2:53.54                 
                     
Mikkel Hjelm  2003              DSQ  Sw 7,4 v 150 m 
  Svmmeklubben Triton Ballerup  2:53.22                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Ringsted Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  19:23 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner