Resultater for Øst Årgang
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 21 april 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 april 2018 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | 28.00 | 58.37 | 1:27.92 | 1:57.43 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:57.85 | |||||||||
2 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 28.24 | 58.64 | 1:28.83 | 1:58.36 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.04 | |||||||||
3 | Mikkel Mortensen | 2003 | 27.86 | 58.50 | 1:28.56 | 1:58.61 | ||||
Kalundborg SK | 2:00.46 | |||||||||
4 | Christian Boutrup | 2003 | 28.76 | 59.37 | 1:30.08 | 2:00.25 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:01.22 | |||||||||
5 | Joakim Køhn | 2003 | 28.15 | 58.19 | 1:29.38 | 2:00.46 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.59 | |||||||||
6 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 28.60 | 59.09 | 1:30.70 | 2:01.64 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:05.04 | |||||||||
7 | Valdemar Brøns | 2003 | 28.18 | 58.91 | 1:30.10 | 2:01.72 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:59.95 | |||||||||
8 | Mikkel Hjelm | 2003 | 28.88 | 1:00.17 | 1:31.46 | 2:02.68 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:05.98 | |||||||||
9 | Benjamin Bodal | 2003 | 28.93 | 1:00.61 | 1:32.72 | 2:04.69 | ||||
Ringsted Svømme Klub | 2:04.17 | |||||||||
10 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 28.88 | 1:00.75 | 1:33.12 | 2:04.79 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:03.89 | |||||||||
11 | Christopher G. Trandum | 2003 | 28.96 | 1:00.68 | 1:33.32 | 2:05.25 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:04.48 | |||||||||
12 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 28.51 | 1:00.53 | 1:33.50 | 2:05.70 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.19 | |||||||||
13 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 29.20 | 1:00.76 | 1:33.33 | 2:05.89 | ||||
Svømmeklubben Laksen | 2:06.04 | |||||||||
14 | Valdemar Kristensen | 2003 | 29.10 | 1:01.14 | 1:34.11 | 2:06.45 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 2:10.75 | |||||||||
15 | Asger Johansen | 2003 | 29.01 | 1:01.51 | 1:35.30 | 2:07.95 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:17.74 | |||||||||
16 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 29.04 | 1:01.99 | 1:34.96 | 2:08.12 | ||||
Næstved IF | 2:08.16 | |||||||||
17 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 29.49 | 1:02.33 | 1:35.88 | 2:08.69 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.50 | |||||||||
18 | Elias Rought | 2003 | 30.27 | 1:02.64 | 1:36.04 | 2:09.68 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:09.90 | |||||||||
19 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 28.50 | 1:00.85 | 1:35.31 | 2:10.11 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:03.44 | |||||||||
20 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 31.56 | 1:05.64 | 1:38.67 | 2:11.38 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.60 | |||||||||
21 | Villads Kruse | 2003 | 30.22 | 1:04.24 | 1:38.66 | 2:11.72 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:16.45 | |||||||||
22 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 29.57 | 1:02.62 | 1:37.55 | 2:12.40 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:06.85 | |||||||||
23 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 30.41 | 1:03.68 | 1:38.25 | 2:12.63 | ||||
Dragsholm Svømmeklub | 2:15.04 | |||||||||
24 | Silas Lykke | 2003 | 29.63 | 1:03.83 | 1:39.25 | 2:13.05 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:16.61 | |||||||||
25 | Tobias Davidsen | 2003 | 28.22 | 1:00.08 | 1:35.36 | 2:15.38 | ||||
Vest-Brøndby | 2:08.58 | |||||||||
26 | William Kristensen | 2003 | 31.01 | 1:05.70 | 1:41.03 | 2:15.49 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 2:16.29 | |||||||||
27 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 28.76 | 1:01.79 | 1:38.09 | 2:16.22 | ||||
Køge Svømmeklub | 2:13.50 | |||||||||
- | Christoffer Rekling | 2003 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:05.38 | |||||||||
- | Esben Brasch Jensen | 2003 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:18.04 | |||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 27.87 | 58.77 | 1:28.34 | 1:58.29 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.53 | |||||||||
2 | Elias Noe | 2004 | 28.55 | 59.68 | 1:31.58 | 2:03.86 | ||||
Dragsholm Svømmeklub | 2:07.46 | |||||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | 28.69 | 1:00.31 | 1:32.45 | 2:04.38 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:11.27 | |||||||||
4 | Casper Madsen | 2004 | 29.29 | 1:01.72 | 1:34.48 | 2:05.82 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:08.47 | |||||||||
5 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 28.70 | 1:01.33 | 1:35.06 | 2:06.54 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:13.79 | |||||||||
6 | Sebastian Greisen | 2004 | 29.14 | 1:01.14 | 1:33.93 | 2:06.96 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.24 | |||||||||
7 | William Ølshøj | 2004 | 29.32 | 1:01.96 | 1:35.27 | 2:07.22 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:14.76 | |||||||||
8 | Oscar Isberg | 2004 | 29.62 | 1:02.33 | 1:35.48 | 2:07.70 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:09.06 | |||||||||
9 | Mathias Christensen | 2004 | 29.89 | 1:02.54 | 1:35.79 | 2:09.00 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.53 | |||||||||
10 | Rasmus Warberg | 2004 | 30.02 | 1:02.12 | 1:36.02 | 2:09.64 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.13 | |||||||||
11 | Nicklas Plank | 2004 | 29.85 | 1:03.69 | 1:38.05 | 2:10.10 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:08.54 | |||||||||
12 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 30.20 | 1:03.23 | 1:36.94 | 2:10.37 | ||||
Herlev Svømning | 2:11.33 | |||||||||
13 | Julian Birch | 2004 | 30.63 | 1:03.73 | 1:37.68 | 2:11.11 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 2:18.52 | |||||||||
14 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 30.11 | 1:03.65 | 1:38.10 | 2:11.14 | ||||
Ringsted Svømme Klub | 2:14.96 | |||||||||
15 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 30.80 | 1:03.99 | 1:38.27 | 2:11.49 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:13.41 | |||||||||
16 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 30.19 | 1:03.55 | 1:37.98 | 2:11.59 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.51 | |||||||||
17 | Matias Munkholm | 2004 | 30.10 | 1:04.03 | 1:38.44 | 2:11.65 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:11.81 | |||||||||
18 | Tobias Gammelvind | 2004 | 30.89 | 1:04.63 | 1:38.57 | 2:11.66 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.43 | |||||||||
19 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 30.85 | 1:04.26 | 1:38.05 | 2:11.80 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.83 | |||||||||
20 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 30.34 | 1:04.34 | 1:39.18 | 2:12.46 | ||||
Kalundborg SK | 2:18.61 | |||||||||
21 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 30.82 | 1:04.88 | 1:39.79 | 2:12.57 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.41 | |||||||||
22 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 30.71 | 1:04.77 | 1:39.09 | 2:12.65 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.13 | |||||||||
23 | Esben Rasmussen | 2004 | 29.11 | 1:03.36 | 1:38.68 | 2:12.94 | ||||
Vest-Brøndby | 2:22.44 | |||||||||
24 | Silas Waterval | 2004 | 30.20 | 1:03.58 | 1:38.31 | 2:13.05 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:13.57 | |||||||||
25 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 30.44 | 1:03.50 | 1:37.60 | 2:13.28 | ||||
Greve Svømmeklub | 2:11.51 | |||||||||
26 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 30.29 | 1:04.65 | 1:39.63 | 2:13.35 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:13.08 | |||||||||
27 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 30.63 | 1:05.32 | 1:40.10 | 2:13.54 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:14.50 | |||||||||
28 | Mikkel Roed | 2004 | 30.19 | 1:04.83 | 1:39.76 | 2:13.84 | ||||
Køge Svømmeklub | 2:22.62 | |||||||||
29 | Emil Søby | 2004 | 30.48 | 1:05.67 | 1:40.65 | 2:14.45 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:19.11 | |||||||||
30 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 30.13 | 1:04.50 | 1:40.66 | 2:15.45 | ||||
Greve Svømmeklub | 2:13.74 | |||||||||
31 | Mads Liechti | 2004 | 32.12 | 1:07.03 | 1:41.50 | 2:15.61 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:19.25 | |||||||||
32 | Jeppe Kjær | 2004 | 32.65 | 1:08.44 | 1:42.86 | 2:15.66 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:18.18 | |||||||||
33 | Oliver Schultz | 2004 | 30.57 | 1:04.27 | 1:40.44 | 2:15.85 | ||||
Køge Svømmeklub | 2:21.15 | |||||||||
34 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 30.88 | 1:05.42 | 1:41.08 | 2:15.89 | ||||
Svømmeklubben Laksen | 2:24.08 | |||||||||
35 | Mathias Lindgaard | 2004 | 32.16 | 1:06.44 | 1:41.44 | 2:16.07 | ||||
Herlev Svømning | 2:19.03 | |||||||||
36 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 30.38 | 1:04.98 | 1:41.60 | 2:17.06 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 2:35.25 | |||||||||
37 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 30.63 | 1:05.92 | 1:42.31 | 2:17.55 | ||||
A6 | 2:20.55 | |||||||||
38 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 32.18 | 1:08.11 | 1:44.14 | 2:18.12 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:22.45 | |||||||||
39 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | 31.67 | 1:07.23 | 1:43.78 | 2:18.37 | ||||
A6 | 2:22.67 | |||||||||
40 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 31.65 | 1:07.65 | 1:43.33 | 2:18.39 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:27.47 | |||||||||
41 | Troels Fode | 2004 | 31.80 | 1:07.11 | 1:42.96 | 2:18.40 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.77 | |||||||||
42 | Tobias Mølbak | 2004 | 30.64 | 1:05.99 | 1:42.67 | 2:18.84 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
43 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 30.94 | 1:06.24 | 1:42.95 | 2:18.97 | ||||
Greve Svømmeklub | 2:19.64 | |||||||||
44 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 30.06 | 1:04.57 | 1:42.43 | 2:19.47 | ||||
Vest-Brøndby | 2:27.03 | |||||||||
45 | Villads Arfelt | 2004 | 33.06 | 1:09.20 | 1:45.23 | 2:19.73 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:27.39 | |||||||||
46 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 32.49 | 1:08.92 | 1:45.72 | 2:19.79 | ||||
Ringsted Svømme Klub | 2:27.01 | |||||||||
47 | Pelle Colmorten | 2004 | 31.83 | 1:07.54 | 1:44.50 | 2:20.21 | ||||
Roskilde Svømning | 2:22.15 | |||||||||
48 | Eigil Sigfusson | 2004 | 32.16 | 1:08.07 | 1:45.25 | 2:21.56 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:36.45 | |||||||||
49 | Oscar Kroos | 2004 | 32.78 | 1:09.10 | 1:45.86 | 2:21.69 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.15 | |||||||||
50 | Viggo Prehn | 2004 | 33.02 | 1:09.48 | 1:46.92 | 2:22.36 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.69 | |||||||||
51 | Silas Fessel | 2004 | 32.86 | 1:09.18 | 1:46.20 | 2:23.07 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.31 | |||||||||
52 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 32.18 | 1:08.56 | 1:46.66 | 2:23.80 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.85 | |||||||||
53 | Lauritz Johansen | 2004 | 30.66 | 1:07.26 | 1:45.86 | 2:24.22 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:24.72 | |||||||||
54 | Jannik Jørgensen | 2004 | 32.27 | 1:10.11 | 1:48.06 | 2:24.38 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:25.80 | |||||||||
55 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 32.88 | 1:10.97 | 1:50.23 | 2:29.36 | ||||
Næstved IF | 2:35.34 | |||||||||
- | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | DSQ | SW 5.2 v/25m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:14.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 april 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:46 |