Resultat för Øst Årgang
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag 10.00
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 april 2018 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 30.04 | 1:01.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.69 | |||||||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | 31.18 | 1:03.69 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.40 | |||||||||
3 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 31.58 | 1:04.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.84 | |||||||||
4 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 31.37 | 1:04.87 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.55 | |||||||||
5 | Mathias Christensen | 2004 | 32.74 | 1:06.49 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.29 | |||||||||
6 | Silas Waterval | 2004 | 33.31 | 1:07.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.65 | |||||||||
7 | Sebastian Greisen | 2004 | 33.10 | 1:07.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.15 | |||||||||
8 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 32.74 | 1:07.94 | ||||||
Kalundborg SK | 1:08.35 | |||||||||
9 | Elias Noe | 2004 | 33.79 | 1:08.78 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:12.73 | |||||||||
10 | Viggo Prehn | 2004 | 33.89 | 1:08.91 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.47 | |||||||||
11 | Oscar Isberg | 2004 | 34.08 | 1:08.97 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:07.12 | |||||||||
12 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 33.29 | 1:09.02 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:08.35 | |||||||||
13 | Eigil Sigfusson | 2004 | 33.91 | 1:09.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.71 | |||||||||
14 | Emil Søby | 2004 | 32.70 | 1:09.09 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:07.92 | |||||||||
15 | Tobias Gammelvind | 2004 | 33.82 | 1:09.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.09 | |||||||||
16 | Matias Munkholm | 2004 | 33.44 | 1:09.19 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.21 | |||||||||
17 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 34.67 | 1:09.54 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.66 | |||||||||
18 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 33.64 | 1:09.76 | ||||||
Herlev Svømning | 1:12.12 | |||||||||
19 | Julian Birch | 2004 | 34.15 | 1:09.78 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.58 | |||||||||
20 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 34.07 | 1:09.91 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.74 | |||||||||
21 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | 35.18 | 1:10.15 | ||||||
A6 | 1:16.01 | |||||||||
22 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 33.28 | 1:10.43 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:13.26 | |||||||||
23 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 34.18 | 1:10.51 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 1:09.66 | |||||||||
24 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 34.16 | 1:10.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.46 | |||||||||
25 | Casper Madsen | 2004 | 34.40 | 1:10.82 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.20 | |||||||||
26 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 34.73 | 1:10.85 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.96 | |||||||||
27 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 33.97 | 1:10.88 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:13.09 | |||||||||
28 | Nicklas Plank | 2004 | 34.38 | 1:11.06 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.31 | |||||||||
29 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 35.02 | 1:11.73 | ||||||
A6 | 1:15.67 | |||||||||
30 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 34.98 | 1:11.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.57 | |||||||||
31 | Mikkel Roed | 2004 | 35.66 | 1:11.83 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:11.96 | |||||||||
32 | Esben Rasmussen | 2004 | 35.40 | 1:11.84 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:12.90 | |||||||||
33 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 35.90 | 1:12.38 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.15 | |||||||||
34 | William Ølshøj | 2004 | 36.13 | 1:12.63 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.52 | |||||||||
35 | Pelle Colmorten | 2004 | 33.93 | 1:12.90 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:18.67 | |||||||||
36 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 35.97 | 1:12.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.38 | |||||||||
37 | Tobias Mølbak | 2004 | 35.42 | 1:13.22 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:12.53 | |||||||||
38 | Troels Fode | 2004 | 35.97 | 1:13.45 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.10 | |||||||||
39 | Mathias Lindgaard | 2004 | 36.20 | 1:13.64 | ||||||
Herlev Svømning | 1:15.37 | |||||||||
40 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 36.51 | 1:14.15 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.76 | |||||||||
41 | Oliver Schultz | 2004 | 36.33 | 1:14.85 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:17.98 | |||||||||
42 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 36.54 | 1:15.08 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.87 | |||||||||
43 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 37.22 | 1:15.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.56 | |||||||||
44 | Lucas Nielsen | 2004 | 50.22 | 1:15.96 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:16.25 | |||||||||
45 | Jannik Jørgensen | 2004 | 37.45 | 1:16.68 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.95 | |||||||||
46 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 37.07 | 1:16.80 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
47 | Villads Arfelt | 2004 | 38.78 | 1:16.82 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.14 | |||||||||
48 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 37.33 | 1:17.13 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:14.90 | |||||||||
49 | Lauritz Johansen | 2004 | 36.86 | 1:17.53 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.65 | |||||||||
50 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 37.95 | 1:17.60 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.67 | |||||||||
51 | Silas Fessel | 2004 | 37.16 | 1:17.84 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.25 | |||||||||
52 | Oscar Kroos | 2004 | 38.93 | 1:18.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.82 | |||||||||
53 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 38.19 | 1:18.60 | ||||||
Næstved IF | 1:24.19 | |||||||||
54 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 39.03 | 1:19.43 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.45 | |||||||||
55 | Mads Liechti | 2004 | 39.07 | 1:20.19 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.01 | |||||||||
- | Jeppe Kjær | 2004 | akut syg | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.16 | |||||||||
- | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | DSQ | SW 6.4 v/25m | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:12.34 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 31.33 | 1:03.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.30 | |||||||||
2 | Julius Svarrer | 2005 | 31.10 | 1:04.11 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:06.51 | |||||||||
3 | Casper Puggaard | 2005 | 31.39 | 1:04.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.72 | |||||||||
4 | Mads Møller | 2005 | 33.58 | 1:07.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.46 | |||||||||
5 | Sejer Andersen | 2005 | 32.98 | 1:07.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.84 | |||||||||
6 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 33.24 | 1:10.01 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.29 | |||||||||
7 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 34.17 | 1:10.02 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.87 | |||||||||
8 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 34.09 | 1:10.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.82 | |||||||||
9 | Mikkel Andersen | 2005 | 35.10 | 1:11.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.29 | |||||||||
10 | Nicholas Simson | 2005 | 34.60 | 1:11.61 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.12 | |||||||||
11 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 34.99 | 1:12.20 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:12.53 | |||||||||
12 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 35.34 | 1:12.54 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:15.25 | |||||||||
13 | William Bogø Andersen | 2005 | 36.39 | 1:13.22 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.98 | |||||||||
14 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 35.74 | 1:13.40 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.11 | |||||||||
15 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 35.70 | 1:13.44 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:13.21 | |||||||||
16 | Malte Berlin | 2005 | 36.49 | 1:13.56 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
17 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 36.18 | 1:13.62 | ||||||
SVØM Korsør | 1:17.61 | |||||||||
18 | August Arup Neergaard | 2005 | 36.48 | 1:14.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.54 | |||||||||
19 | Vincent Matras | 2005 | 36.33 | 1:14.20 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.17 | |||||||||
20 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 36.47 | 1:14.71 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:17.03 | |||||||||
21 | Sebastian Rendlev | 2005 | 36.50 | 1:14.91 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.35 | |||||||||
22 | William Bendix Schmidt | 2005 | 37.38 | 1:15.02 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.41 | |||||||||
23 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 37.26 | 1:15.18 | ||||||
Herlev Svømning | 1:15.79 | |||||||||
24 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 36.58 | 1:15.33 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.36 | |||||||||
25 | Emil Isaksen | 2005 | 37.73 | 1:15.70 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:15.74 | |||||||||
26 | Malthe Foged | 2005 | 36.82 | 1:16.23 | ||||||
Næstved IF | 1:16.22 | |||||||||
27 | Louie Uldall | 2005 | 37.39 | 1:16.36 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:18.24 | |||||||||
28 | Christian Jepsen | 2005 | 37.60 | 1:16.43 | ||||||
SVØM Korsør | 1:18.87 | |||||||||
29 | Illia Bulba | 2005 | 36.75 | 1:16.58 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.43 | |||||||||
30 | William Breuner | 2005 | 37.56 | 1:16.64 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:17.07 | |||||||||
31 | Konrad Clausen | 2005 | 37.45 | 1:16.66 | ||||||
SVØM Korsør | 1:21.47 | |||||||||
32 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 37.56 | 1:17.52 | ||||||
Herlev Svømning | 1:20.14 | |||||||||
33 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 38.44 | 1:18.11 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:15.41 | |||||||||
34 | Daniel Bastholm | 2005 | 37.29 | 1:18.13 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:18.77 | |||||||||
35 | Theodor Møller | 2005 | 38.78 | 1:18.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:28.85 | |||||||||
36 | Anders Thøgersen | 2005 | 38.66 | 1:19.46 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:23.35 | |||||||||
37 | Magnus Tullberg | 2005 | 39.38 | 1:19.54 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.44 | |||||||||
38 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 39.93 | 1:20.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.75 | |||||||||
39 | Sune Vergmann | 2005 | 38.56 | 1:20.43 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.79 | |||||||||
40 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 39.65 | 1:20.56 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.09 | |||||||||
41 | Bertram Olesen | 2005 | 39.90 | 1:20.60 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:25.15 | |||||||||
42 | Tobias Lindhardt | 2005 | 39.25 | 1:21.55 | ||||||
A6 | 1:30.23 | |||||||||
43 | August Høy | 2005 | 39.83 | 1:21.97 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.96 | |||||||||
44 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 40.82 | 1:22.30 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:24.02 | |||||||||
45 | Alexander Halken | 2005 | 40.27 | 1:22.68 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:26.65 | |||||||||
46 | Philip Rindum | 2005 | 40.38 | 1:24.45 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.00 | |||||||||
47 | Laurits Boserup | 2005 | 41.87 | 1:25.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.40 | |||||||||
- | Oscar Svensson | 2005 | DSQ | SW 6.4 v/25m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 april 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:41 |