Resultat för Vest Årgang 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang 2018 | Udskriftsdato | 21 april 2018 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 15:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 april 2018 |
Løb 21, 4x200m IM Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agf #beliebers | 2004 | 10:03.88 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 10:22.49 | |||||||||
Malou Sejr | 2005 | 1:11.76 | 2:32.91 | 2:32.91 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 1:11.76 | 2:29.24 | 5:02.15 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 1:14.08 | 2:32.01 | 7:34.16 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 1:08.32 | 2:29.72 | 10:03.88 | ||||||
2 | Esbjerg Darlings | 2004 | 10:05.11 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 10:23.50 | |||||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 1:10.31 | 2:30.06 | 2:30.06 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 1:11.57 | 2:28.88 | 4:58.94 | ||||||
Søs Freund | 2004 | 1:18.31 | 2:36.05 | 7:34.99 | ||||||
Kathrine Weide | 2004 | 1:12.64 | 2:30.12 | 10:05.11 | ||||||
3 | Aarhus Swim Piger 1 | 2004 | 10:16.18 | |||||||
Aarhus Swim | 10:20.93 | |||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 1:12.50 | 2:32.61 | 2:32.61 | ||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 1:15.26 | 2:32.58 | 5:05.19 | ||||||
Frida Saks Justesen | 2004 | 1:14.58 | 2:38.00 | 7:43.19 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 1:12.55 | 2:32.99 | 10:16.18 | ||||||
4 | Aalborg Piger | 2004 | 10:19.74 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:20.01 | |||||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 1:11.47 | 2:33.94 | 2:33.94 | ||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 1:14.21 | 2:38.77 | 5:12.71 | ||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 1:16.43 | 2:35.98 | 7:48.69 | ||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 1:12.38 | 2:31.05 | 10:19.74 | ||||||
5 | Martins Møgunger 1 | 2004 | 10:20.28 | |||||||
Kolding SK | 10:20.03 | |||||||||
Elma Gabela | 2004 | 1:12.77 | 2:31.31 | 2:31.31 | ||||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 1:16.34 | 2:46.55 | 5:17.86 | ||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 1:12.51 | 2:35.41 | 7:53.27 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 1:10.99 | 2:27.01 | 10:20.28 | ||||||
6 | Neptun Damer | 2004 | 10:41.90 | |||||||
Swim Team Neptun | 10:31.11 | |||||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | 1:18.42 | 2:41.52 | 2:41.52 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 1:14.77 | 2:34.22 | 5:15.74 | ||||||
Laura Vedel Larsen | 2005 | 1:15.61 | 2:44.31 | 8:00.05 | ||||||
Katrine Rasmussen | 2004 | 1:16.96 | 2:41.85 | 10:41.90 | ||||||
7 | Vejle Piger | 2004 | 10:55.00 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 10:55.68 | |||||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 1:14.16 | 2:39.07 | 2:39.07 | ||||||
Emilie Moberg | 2005 | 1:21.33 | 2:52.04 | 5:31.11 | ||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 1:21.29 | 2:50.54 | 8:21.65 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 1:11.10 | 2:33.35 | 10:55.00 | ||||||
8 | Vs Piger | 2004 | 11:02.36 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 11:03.58 | |||||||||
Louise Sunesen | 2005 | 1:18.06 | 2:47.98 | 2:47.98 | ||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 1:18.82 | 2:48.34 | 5:36.32 | ||||||
Josephine Larsen | 2004 | 1:15.12 | 2:41.92 | 8:18.24 | ||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 1:18.95 | 2:44.12 | 11:02.36 | ||||||
9 | Esbjerg Babes | 2004 | 11:02.78 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 11:00.01 | |||||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 1:18.56 | 2:42.31 | 2:42.31 | ||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 1:16.93 | 2:40.27 | 5:22.58 | ||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 1:16.31 | 3:17.90 | 8:40.48 | ||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 1:39.27 | 2:22.30 | 11:02.78 | ||||||
10 | Pingvin Piger | 2004 | 11:31.68 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 11:21.00 | |||||||||
Fenja Romanski | 2005 | 1:14.58 | 2:39.10 | 2:39.10 | ||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 1:18.74 | 2:46.56 | 5:25.66 | ||||||
Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 1:27.70 | 3:12.42 | 8:38.08 | ||||||
Cassandra Spring | 2005 | 1:23.01 | 2:53.60 | 11:31.68 | ||||||
11 | Agf #ikkemeremælk | 2005 | 11:41.10 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 11:35.96 | |||||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 1:22.60 | 2:51.48 | 2:51.48 | ||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 1:19.16 | 2:56.17 | 5:47.65 | ||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 1:21.06 | 2:51.96 | 8:39.61 | ||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 1:29.90 | 3:01.49 | 11:41.10 | ||||||
- | Isk Power Puff Piger | 2005 | DSQ | 1 hånd i inds. v 550 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 11:25.81 | |||||||||
Weronika L. Bjørn | 2005 | 1:22.32 | 2:47.27 | 2:47.27 | ||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 1:18.71 | 2:48.76 | 5:36.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:49 |