Results for Brøndby Swim Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Brøndby Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
21 januar 2018 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
11:46 |
|
|
Arrangør |
Vest Brøndby |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 januar 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
|
|
53.70 |
2:01.93 |
3:08.21 |
|
4:07.46 |
|
|
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
|
|
31.55 |
1:07.63 |
1:44.66 |
|
2:19.37 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Ravn Herche |
2007 |
|
|
35.83 |
1:15.63 |
1:56.71 |
|
2:36.65 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matilde Maagøe |
2007 |
|
|
37.32 |
1:19.11 |
2:00.24 |
|
2:39.38 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
|
|
39.80 |
1:24.09 |
2:09.48 |
|
2:47.47 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marie Nissov-Johansen |
2006 |
|
|
37.59 |
1:21.45 |
2:05.97 |
|
2:47.58 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karen Markussen |
2007 |
|
|
39.03 |
1:22.74 |
2:07.25 |
|
2:48.01 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:53.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rikke Therp |
2006 |
|
|
37.71 |
1:21.46 |
2:06.27 |
|
2:48.03 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
|
|
38.55 |
1:21.88 |
2:05.85 |
|
2:48.41 |
|
|
Herlev Svømning |
2:49.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Hansen |
2007 |
|
|
38.24 |
1:22.65 |
2:07.58 |
|
2:49.55 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Katja Poulsen |
2006 |
|
|
38.15 |
1:23.13 |
2:09.48 |
|
2:56.52 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Karla Hebeltoft Olesen |
2007 |
|
|
40.96 |
1:27.06 |
2:13.42 |
|
2:57.65 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Astrid Høyer |
2007 |
|
|
38.56 |
1:21.54 |
2:03.32 |
|
3:00.98 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maya Amstrup Riis |
2007 |
|
|
39.50 |
1:25.67 |
2:15.30 |
|
3:04.09 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Vigga Jacoby |
2007 |
|
|
41.83 |
1:30.00 |
2:17.77 |
|
3:04.31 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sophie Hartwig-Porsdal |
2006 |
|
|
42.15 |
1:28.81 |
2:18.57 |
|
3:04.87 |
|
|
Herlev Svømning |
3:27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Luna Larsson |
2006 |
|
|
43.89 |
1:33.90 |
2:22.24 |
|
3:05.56 |
|
|
Herlev Svømning |
3:26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Laura Jørgensen |
2007 |
|
|
40.36 |
1:27.88 |
2:20.52 |
|
3:07.63 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Smilla Hauge |
2007 |
|
|
41.49 |
1:30.85 |
2:20.88 |
|
3:10.66 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
|
|
42.75 |
1:36.39 |
2:29.27 |
|
3:18.08 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
3:18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
|
|
45.04 |
1:37.63 |
2:34.77 |
|
3:26.92 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura L. Hørning |
2004 |
|
|
32.02 |
1:07.66 |
1:44.86 |
|
2:22.78 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne-Sofie Løhr Simonsen |
2004 |
|
|
34.84 |
1:13.33 |
1:51.58 |
|
2:28.41 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Natascha Packert-Frandsen |
2005 |
|
|
37.22 |
1:19.32 |
2:02.65 |
|
2:45.47 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:50.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sarah Birch Missing |
2001 |
|
|
31.50 |
1:05.52 |
1:41.33 |
|
2:13.17 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
|
|
32.09 |
1:06.68 |
1:41.17 |
|
2:16.42 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sille Andersen |
2003 |
|
|
33.90 |
1:11.44 |
1:49.30 |
|
2:25.10 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilie Larsen |
2001 |
|
|
32.31 |
1:08.09 |
1:46.42 |
|
2:25.75 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Camille Hvid Ravnholt |
2003 |
|
|
33.88 |
1:12.60 |
1:51.51 |
|
2:28.16 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby |
Udskriftstidspunkt |
11:46 |
|