2022-12-10   02:58:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Falkenberg Race 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2018    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  09:28   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 1, 50m Brstsim Herrar, Finaler 17 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Daniel Andersson  1997  Kunglvs Simsllskap            30.26   
Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsllskap            32.60   
Max Feng  2001  Gteborg Sim            33.40   
Alexander Waldo  1998  Simklubben Poseidon            33.81   
Karl Bohlin  2001  Gteborg Sim            35.23   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsllskap            36.95   
William Segerdahl  2001  Gteborg Sim            37.25   
Eric Jigrup  2000  Gteborg Sim            37.71   
Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            37.96   
10  Simon Akervall  2001  S77 Stenungsund            43.32   
11  Rasmus Gustafsson  2001  S77 Stenungsund            44.82   
12  Filip Dahlqvist  1997  Simklubben Vnersborg            51.72   
Lucas Hyhnen  2001  Mlndals Allmnna Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 50m Brstsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Birkan Ates  2002  Simsllskapet Delfin            33.58   
Felix Wrakn  2003  Simklubben S 02            34.18   
Marcus Sundblad  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            34.91   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skvde Simsllskap            35.40   
Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02            35.54   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            35.66   
Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon            35.88   
Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsllskap            36.17   
Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb            36.21   
10  Mns Evertsson  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            36.24   
11  Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02            36.76   
12  Mats Rehn  2002  Falkenbergs Simklubb            36.82   
13  Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02            36.89   
14  Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsllskap            36.94   
15  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            37.01   
16  Anton Bckman  2003  Vrnamo Simsllskap            37.22   
17  Axel Lindstrm  2003  Gteborg Sim            37.75   
18  Elias Anderson  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            38.02   
19  Alexander Moustakas  2002  Gteborg Sim            38.93   
20  Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsllskap            39.49   
21  Filip Hll  2002  Kunglvs Simsllskap            39.80   
22  Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02            39.82   
23  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vnersborg            40.39   
24  Michal Szczesniak  2002  SK Stimmet            44.05   
25  Axel Rosencrantz  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap            44.07   
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Brstsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ville Seppl  2004  Anderstorps Simsllskap            36.57   
Alexander Johansson  2004  Kungsbacka Simsllskap            38.16   
Hampus Klebom  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            38.16   
Fredrik Ekholm  2004  Kungsbacka Simsllskap            39.14   
Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb            39.41   
Felix Sjgren  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            39.78   
Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen            39.82   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhttans Simsllskap            39.92   
Noel Heal  2005  Trollhttans Simsllskap            39.99   
10  Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb            40.61   
11  Gustav Lokrantz  2004  Trollhttans Simsllskap            40.91   
12  Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg            41.06   
13  David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund            41.18   
14  Albin Tallbck  2005  Anderstorps Simsllskap            41.66   
15  Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb            42.23   
16  Love Ns  2005  Simklubben S 02            42.44   
17  Bence Mrkus  2005  Simklubben Laxen            43.20   
18  Simon Swedblom  2004  Simklubben Laxen            43.39   
19  Linus Krohn  2005  Kunglvs Simsllskap            43.76   
20  Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen            44.32   
21  Willgot Malmstrm  2005  Varberg Sim            45.02   
22  Rasmus Faarinen  2005  Trollhttans Simsllskap            45.15   
23  Rikard Kristensson  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            45.23   
24  Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet            46.23   
25  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vnersborg            46.41   
26  Carl Martinsson  2005  Varberg Sim            46.68   
27  Alexander Hellqvist  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            47.34   
28  Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsllskap            47.57   
29  Joar Kivist  2005  Simklubben 1970            48.16   
30  Albert Lindroth  2005  Gteborg Sim            49.31   
31  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vnersborg            49.55   
32  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim            51.86   
33  Wille Damber  2005  Gteborg Sim            52.40   
34  Fabian Lvgren  2005  Simklubben Gtene            53.33   
Hugo Bck  2004  Falkenbergs Simklubb            DNS   
Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Brstsim Herrar, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Ldde            44.00   
Lucas Larsson  2006  Gteborg Sim            44.24   
Max Ha  2006  Gteborg Sim            44.41   
Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen            44.68   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            44.83   
Jonathan Larsson  2006  Gteborg Sim            45.03   
Mns Bengtsson  2006  Varberg Sim            45.97   
Max Trnqvist  2006  Kungsbacka Simsllskap            46.08   
Eric hln  2006  Eskilstuna Simklubb            48.17   
10  Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen            48.48   
11  Svante Tjernstrm  2007  Kunglvs Simsllskap            48.71   
12  Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsllskap            49.31   
13  Victor Jonsson  2006  Falkpings Simsllskap            49.37   
14  Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            49.38   
15  Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsllskap            49.70   
16  Viktor Olsson  2006  Trollhttans Simsllskap            50.15   
17  Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsllskap            50.37   
18  Calvin Lindn  2007  Gteborg Sim            50.60   
19  Victor Josarp  2006  Varberg Sim            51.07   
20  Gustaf Gused  2006  Falkenbergs Simklubb            51.78   
21  Elias Lai  2006  Gteborg Sim            52.29   
22  Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            52.39   
23  Aaron Hullegrd  2007  Simklubben Laxen            52.70   
24  Markus Kanth  2006  Falkenbergs Simklubb            52.94   
25  Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            53.19   
26  Johan Balslev  2008  Varberg Sim            53.80   
27  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsllskap            54.25   
27  Nils Lindblad  2006  Gteborg Sim            54.25   
29  Sebastian Bjrk  2007  Simklubben Ldde            54.27   
30  Hugo Andersson  2006  Simklubben Gtene            54.53   
31  Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsllskap            55.65   
32  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet            56.11   
33  Tim Edelberg  2007  Simklubben Ldde            56.36   
34  Simon Olofsson  2007  Trollhttans Simsllskap            56.39   
35  Max Lind  2007  Falkpings Simsllskap            56.40   
36  Albin Lundkvist  2006  Simklubben Ldde            56.58   
37  Oliver Holmberg  2006  Varberg Sim            57.83   
38  Elias Chawki  2006  Simklubben Laxen            58.50   
39  Erik Nilsson  2007  Simklubben Laxen            1:01.15   
40  Kalle Tellram  2007  Simklubben Laxen            1:01.44   
41  Sander Rosn  2007  Simklubben Laxen            1:03.94   
42  Gustav Jacobsson  2007  Simklubben Laxen            1:09.16   
Elton Shala  2006  Varberg Sim            DNS   
Ludvig Kobel  2006  Kunglvs Simsllskap            DNS   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet            DSQ   
Anton Chubakov  2010  Sdertrns Simsllskap            DSQ   
Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
William Hedman  2008  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  09:28 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2018    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  14:32   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 2, 50m Brstsim Herrar Para, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Sffle Simsllskap            40.67   
Felix Persson  2000  Simklubben Vnersborg            44.41   
Lukas Antonsson  2001  Varbergs HI            54.04   
Henrik Axelsson berg  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap            55.78   
Axel Coster  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            1:01.10   
Hasse Jansson  1986  Falkenbergs Simklubb            1:10.64   
Erik Swensson  2003  Simklubben Solsta            1:11.19   
Gustav Swensson  1999  Simklubben Solsta            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  14:32 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2018    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  10:07   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 3, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 17 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            31.02   
Agnes Svantesson  2001  Simklubben S 02            31.68   
Sofia Persson  1979  SK Stimmet            32.01   
Christina Ekstedt  1996  Gteborg Sim            32.06   
Louise Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            32.27   
Isabella Klln  2001  Kungsbacka Simsllskap            32.84   
Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon            33.26   
Pernilla Lindberg  1994  Gteborg Sim            33.69   
Linnea Reuterberg  2001  Mlndals Allmnna Simsllskap            33.84   
10  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            34.27   
11  Clara Lnnberg  2001  Eskilstuna Simklubb            34.30   
12  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            34.60   
13  Francesca Clark  2001  Falkpings Simsllskap            34.76   
14  Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet            35.00   
15  Solveig Ramallo  1993  Gteborg Sim            35.14   
16  Elsa Rehn  2000  Falkenbergs Simklubb            35.23   
17  Sissy Olsson  2001  Gteborg Sim            35.60   
                     
 
Gren 3, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            30.70   
Hannah Hemberg  2002  Gteborg Sim            30.78   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02            31.12   
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02            31.88   
Thindra Hackwitz  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            31.99   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            32.38   
Tilda Joelsson  2002  Simsllskapet Delfin            32.62   
Anna Graffner  2002  Kungsbacka Simsllskap            32.71   
Signe Kberg  2002  Simklubben S 02            33.02   
10  Tina Hopmark  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap            33.34   
11  Oliwia Wierzbowska  2003  Gteborg Sim            33.49   
12  Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970            33.56   
13  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            33.59   
14  Wilma Johansson  2002  Gteborg Sim            33.96   
15  Izabella Thompson  2003  Trollhttans Simsllskap            34.16   
16  Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsllskap            34.23   
17  Wilma hling  2002  Mariestads Simsllskap            34.51   
18  Agnes Torn  2003  Anderstorps Simsllskap            34.54   
19  Olivia Sandberg  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            34.70   
20  Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02            34.93   
21  Ellinor Olesen  2002  Gteborg Sim            35.13   
22  Ida Norlander  2003  Gteborg Sim            35.24   
23  Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsllskap            35.27   
24  Disa Knutsson  2002  Ronneby Simsllskap            35.29   
25  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsllskap            35.54   
26  Milla Andersson  2003  Simklubben Ldde            35.55   
27  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg            35.72   
28  Viola Berlin  2002  Gteborg Sim            35.96   
29  Ebba Davidsson  2003  Falkenbergs Simklubb            36.29   
30  Elin Gransson  2003  Gteborg Sim            36.66   
31  Engla Lfstrm  2003  Ronneby Simsllskap            36.68   
32  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsllskap            36.85   
33  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            36.91   
34  Felicia Rundstrm  2002  Gteborg Sim            37.06   
35  Elsa Hstner  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            37.34   
36  Filippa Dihle  2003  Simklubben Ldde            37.43   
37  Hannah Flodin  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            37.60   
38  Ida Johansson  2002  Falkpings Simsllskap            37.87   
39  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen            38.16   
40  Liv Johansson  2002  Gteborg Sim            38.45   
41  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            38.84   
42  Moa Simonsson  2003  Kungsbacka Simsllskap            39.04   
43  Moa Fagerstrm  2003  SK Stimmet            39.07   
44  Klara Tallbck  2003  Anderstorps Simsllskap            39.33   
45  Lupin Flink  2002  Trollhttans Simsllskap            39.50   
46  Ida Berlin  2002  Simklubben S 02            39.72   
47  Annie Ottosson  2002  SK Stimmet            40.08   
47  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb            40.08   
49  Hanna Mnendahl  2003  Kungsbacka Simsllskap            47.27   
Ida Broman  2003  Kungsbacka Simsllskap            DNS   
Olivia Skog  2002  Simklubben Ldde            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Linnea Hgstedt  2004  Gteborg Sim            31.69   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970            31.82   
Johanna Edgren  2004  Gteborg Sim            32.80   
Siri Blter  2004  Vrnamo Simsllskap            32.96   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            33.09   
Sara Hopmark  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            33.20   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            33.39   
Ellen Vrmo  2004  Simklubben S 02            33.49   
Saga Johannesson  2005  Gteborg Sim            33.55   
10  Julia Jonsson  2004  Falkpings Simsllskap            33.80   
11  Sofia Hein  2004  Gteborg Sim            34.02   
12  Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            34.05   
13  Hilma Ihreborn  2005  Vrnamo Simsllskap            34.14   
14  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            34.49   
15  Linnea Nell  2004  Simsllskapet Delfin            34.65   
16  Klara Martinez Jonsson  2004  Kungsbacka Simsllskap            34.78   
17  Stina Klara Brokstorp  2005  Gteborg Sim            34.99   
18  Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970            35.09   
19  Ellen Gullberg  2005  Simklubben Laxen            35.13   
20  Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen            35.22   
21  Andrea Wollentz  2004  Simklubben Laxen            35.25   
22  Maja Bjrkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb            35.91   
23  Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg            36.01   
24  Filippa Hemberg  2004  Gteborg Sim            36.02   
25  Emma Johansson  2005  Varberg Sim            36.46   
26  Alva Sonberger  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            36.53   
26  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen            36.53   
28  Magdalena Pantaleeva  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            36.94   
29  Alice Karlsson  2004  Kungsbacka Simsllskap            37.04   
30  Elsa Kanth  2004  Falkenbergs Simklubb            37.21   
31  Melis Suleyman  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            37.63   
32  Bella Persson  2004  Simklubben Laxen            37.78   
33  Julia Nilsson  2004  Simklubben Ldde            37.91   
34  Sofia Viberg  2004  Kunglvs Simsllskap            37.93   
35  Emilia Berg  2005  Simklubben Ldde            38.01   
36  Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb            38.06   
37  Annie Seppl  2004  Anderstorps Simsllskap            38.17   
38  Tove jersson  2005  Simklubben Gtene            38.26   
39  My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb            38.30   
40  Alice berg  2005  SK Stimmet            38.64   
41  Eila Johns  2004  Kunglvs Simsllskap            38.75   
42  Thea Qvarnstrm  2005  Falkenbergs Simklubb            38.83   
43  Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            38.85   
44  Anna Kis  2004  Trollhttans Simsllskap            38.89   
45  Ingrid Torester  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            38.93   
46  Evelina Liu  2004  Gteborg Sim            38.96   
47  Emmi Engstrm  2005  Varberg Sim            39.07   
48  Elin Sjberg  2005  Gteborg Sim            39.24   
49  Linna Brdigam  2005  Kunglvs Simsllskap            39.45   
50  Matilda Hrder  2004  Simklubben 1970            39.46   
51  Elma Eklund  2005  Gteborg Sim            39.62   
52  Tilde Klehn  2004  Simklubben Ldde            39.63   
53  Elsa Olofsson  2004  Trollhttans Simsllskap            39.65   
54  Emilia Plsson  2005  Simklubben Laxen            39.70   
54  Tilda Hgglund  2005  Simklubben Laxen            39.70   
56  Lia Wallstrm  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            39.84   
57  Alice Kroon  2004  Ronneby Simsllskap            39.94   
57  Felicia Anderstrm  2004  Kunglvs Simsllskap            39.94   
59  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vnersborg            40.24   
60  Tilda Westergren  2004  Simklubben Laxen            40.42   
61  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            40.61   
62  Mja Flink  2005  Trollhttans Simsllskap            40.64   
63  Moa Larsson  2005  Trollhttans Simsllskap            41.15   
64  Emelie Srkiniemi Carlsson  2005  Trollhttans Simsllskap            41.20   
64  Nadja Karlsson  2004  Gteborg Sim            41.20   
66  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim            41.32   
67  Ebba Honsberg  2004  Kunglvs Simsllskap            41.36   
68  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            41.49   
69  Emmy Dagberg  2005  Kunglvs Simsllskap            41.54   
70  Ella Stensson  2005  Vrnamo Simsllskap            41.56   
71  Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb            41.62   
72  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsllskap            41.99   
73  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen            42.15   
74  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen            42.31   
75  Klara Rask  2005  Gteborg Sim            42.93   
76  Linna Fabian  2005  Kungsbacka Simsllskap            43.07   
77  Clara Nordensson  2005  Trollhttans Simsllskap            43.16   
78  Amalia Mattisson  2004  Kunglvs Simsllskap            43.42   
79  Galle Ovise  2005  Kungsbacka Simsllskap            43.67   
80  Emma Martinsson  2004  Simklubben Ldde            43.70   
81  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen            43.93   
82  Tova Sderberg  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            44.61   
83  Lo Stranne  2005  Gteborg Sim            44.85   
84  Wilma Andre  2004  Trollhttans Simsllskap            45.23   
85  Alva Paulsson  2004  Simklubben 1970            45.78   
86  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsllskap            45.87   
87  Fanny Sjstrm  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            46.34   
88  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsllskap            47.62   
89  Linda Asterling  2005  Gteborg Sim            48.14   
90  Emma Nedholm  2005  Gteborg Sim            48.96   
91  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb            49.53   
92  Camilla Edvinsson  2004  Simklubben 1970            49.64   
93  Freja Johansson  2005  Gteborg Sim            54.37   
94  Sara Hgstedt  2005  Gteborg Sim            57.63   
Jennifer Trnqvist  2005  Kunglvs Simsllskap            DNS   
Klara Wallerbert  2005  Gteborg Sim            DNS   
Angelica Olesen  2005  Gteborg Sim            DSQ   
Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet            DSQ   
Emma Ragnarsson  2004  Simsllskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Elsa Sjstrm  2006  Simklubben Elfsborg            33.23   
Nina Mirkhan  2006  Vrnamo Simsllskap            34.46   
Linna Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsllskap            35.72   
Filippa Sjgren  2006  Varberg Sim            36.50   
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen            36.57   
Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            36.60   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen            36.94   
Ronja Larsn  2006  Eskilstuna Simklubb            37.76   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen            38.43   
10  Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            39.34   
11  Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen            39.63   
12  Elin Ha  2006  Gteborg Sim            39.99   
13  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            40.38   
14  Julia Andersson  2007  Ronneby Simsllskap            40.57   
15  Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            40.68   
16  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Ldde            40.83   
17  Anna Strm  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            41.01   
18  Emelie Jansson  2006  Vrnamo Simsllskap            41.26   
19  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsllskap            41.59   
20  Ida Franzn  2006  Simklubben S 02            41.89   
21  Clara Jonsson  2006  Falkpings Simsllskap            42.38   
22  Clara Lvenkjaer  2006  SK Stimmet            42.52   
23  Liv Eklv  2007  Varberg Sim            43.71   
24  Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen            43.82   
25  Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsllskap            44.22   
26  Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            44.43   
27  Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen            45.33   
28  Anna Hakobyan  2006  Simklubben Laxen            45.41   
29  Iwa Janjic  2006  Vrnamo Simsllskap            45.62   
30  Agnes Alfredsson  2006  Simklubben Gtene            45.85   
31  Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsllskap            46.42   
32  Julia Olsson  2006  Trollhttans Simsllskap            46.57   
33  Nova Niemi  2007  Varberg Sim            46.62   
34  Elin Mrtensson  2007  Varberg Sim            46.80   
35  Agnes Hrder  2007  Simklubben 1970            46.87   
36  Tindra Billstrm  2006  Kungsbacka Simsllskap            46.94   
37  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970            47.21   
37  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsllskap            47.21   
39  Elin Wittzell  2006  Simklubben Ldde            47.90   
40  Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen            49.21   
41  Elsie Nysten  2006  Gteborg Sim            49.69   
42  Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            50.78   
43  Vilda Berg  2007  Simklubben Ldde            52.57   
44  Nva Packalen kerblom  2007  Simklubben Laxen            52.97   
45  Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            53.89   
46  Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsllskap            54.50   
47  Sejla Dacic  2009  Sdertrns Simsllskap            54.74   
Freja Borgkvist  2006  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Nisa Rya Gven  2010  Sdertrns Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  10:07 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2018    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  14:32   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 4, 50m Fjrilsim Damer Para, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb            47.30   
Edit Sjstrand  1991  Varbergs HI            48.08   
Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI            51.42   
Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Nsets Simklubb            58.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  14:32 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2018    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  10:51   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Johan Hildesson  1992  Kunglvs Simsllskap    27.28        55.03   
Alexander Dahln  1999  Simklubben Poseidon    27.24        56.90   
Jakob Petersen  2001  Simsllskapet Delfin    27.47        57.14   
Daniel Andersson  1997  Kunglvs Simsllskap    27.43        57.34   
Alexander Waldo  1998  Simklubben Poseidon    28.33        58.71   
Simon Svedberg  2001  Falkpings Simsllskap    28.61        58.80   
Tim Berthelsson  2000  Simsllskapet Delfin    28.06        59.08   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsllskap    28.03        59.66   
Viktor Johansson  1998  Falkpings Simsllskap    28.87        59.72   
10  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund    28.21        59.87   
11  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsllskap    28.01        1:00.58   
12  William Segerdahl  2001  Gteborg Sim    28.99        1:00.62   
13  Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon    29.28        1:00.85   
14  Torsten Bohlin  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    30.06        1:01.93   
15  Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsllskap    29.78        1:02.21   
16  Max Feng  2001  Gteborg Sim    29.24        1:02.25   
17  Karl Bohlin  2001  Gteborg Sim    30.32        1:03.12   
18  Alexander Fredholm  2001  Mlndals Allmnna Simsllskap    29.81        1:03.59   
19  Martin Isaksson  1998  Kunglvs Simsllskap    29.25        1:03.62   
20  William Norland  2001  Mlndals Allmnna Simsllskap    29.72        1:03.99   
21  Simon Akervall  2001  S77 Stenungsund    32.97        1:09.03   
22  Eric Jigrup  2000  Gteborg Sim    32.54        1:09.21   
23  Rasmus Gustafsson  2001  S77 Stenungsund    36.28        1:16.10   
24  Magnus Ericsson  1974  Kungsbacka Simsllskap    34.56        1:17.17   
25  Filip Dahlqvist  1997  Simklubben Vnersborg    36.72        1:20.84   
Lucas Hyhnen  2001  Mlndals Allmnna Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Birkan Ates  2002  Simsllskapet Delfin    27.90        57.91   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim    28.49        59.59   
Linus Hagedorn  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap    28.46        59.62   
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970    29.65        1:00.02   
Felix Wrakn  2003  Simklubben S 02    28.82        1:00.43   
Karl Skogsberg  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    29.44        1:00.45   
Lukas Fredholm  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    28.73        1:00.51   
Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb    29.25        1:00.93   
Dennis Partanen  2003  Skvde Simsllskap    28.95        1:01.16   
10  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    29.30        1:01.19   
11  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vnersborg    28.90        1:01.44   
12  Eskil Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb    29.56        1:01.61   
13  Anton Bckman  2003  Vrnamo Simsllskap    29.60        1:01.95   
14  Mats Rehn  2002  Falkenbergs Simklubb    29.77        1:02.09   
15  Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsllskap    30.53        1:02.85   
16  Daniel Clasn  2003  Simklubben S 02    30.07        1:02.86   
17  Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon    29.82        1:02.90   
18  Mns Evertsson  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    30.87        1:03.32   
19  Hugo Leandersson  2002  Simklubben Poseidon    30.62        1:03.48   
20  Marcus Sundblad  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    30.30        1:03.52   
21  Lorand Vari  2002  Gteborg Sim    30.08        1:03.80   
22  Oscar Sjstrm  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    30.13        1:04.16   
23  Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsllskap    30.17        1:04.27   
24  Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02    30.33        1:04.30   
25  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    31.98        1:04.56   
26  Love Mellegrd Fastn  2003  Gteborg Sim    30.98        1:05.22   
27  Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02    30.38        1:05.75   
28  Elias Anderson  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.12        1:07.01   
29  Viking Josefson  2002  Varberg Sim    31.04        1:07.03   
30  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon    32.23        1:07.14   
31  Axel Lindstrm  2003  Gteborg Sim    32.38        1:07.22   
32  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    32.42        1:07.69   
33  Sixten Bohlin  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.41        1:08.89   
34  Axel Rosencrantz  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.71        1:08.95   
35  Simon Wretborn  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    31.81        1:09.39   
36  Joel Bergstrand  2003  Simklubben Poseidon    33.34        1:09.75   
37  Filip Hll  2002  Kunglvs Simsllskap    34.02        1:10.57   
38  Alexander Moustakas  2002  Gteborg Sim    35.00        1:11.29   
39  Olle Zetterstrm  2003  Simklubben Poseidon    34.37        1:12.76   
40  Michal Szczesniak  2002  SK Stimmet    38.02        1:19.26   
Oscar Ljungqvist  2002  Gteborg Sim            DNS   
William Olsson  2002  Kungsbacka Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen    29.23        1:02.00   
Hektor Kvarnlf  2004  Kungsbacka Simsllskap    29.72        1:02.04   
Eddie Dahlstrm  2004  Uddevalla Sim    30.27        1:02.27   
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb    29.29        1:03.35   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    29.99        1:03.54   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    30.01        1:03.86   
Ville Seppl  2004  Anderstorps Simsllskap    30.52        1:04.11   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhttans Simsllskap    30.22        1:05.50   
August Anderud  2004  Simklubben Laxen    31.51        1:05.72   
10  Simon Swedblom  2004  Simklubben Laxen    30.72        1:05.94   
11  Max Swegmark  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.21        1:06.08   
12  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon    32.08        1:06.66   
13  Hampus Klebom  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    31.78        1:06.69   
14  Felix Sjgren  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap    31.93        1:07.30   
15  Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    32.29        1:07.47   
16  Albin Rilby  2004  Simklubben S 02    32.83        1:07.71   
17  Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg    32.89        1:07.74   
17  Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    32.19        1:07.74   
19  Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen    32.38        1:08.15   
20  Hugo Ringblom  2004  Vrnamo Simsllskap    32.67        1:08.16   
21  Alexander Johansson  2004  Kungsbacka Simsllskap    32.88        1:08.34   
22  Rikard Kristensson  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.56        1:08.67   
23  Rasmus Faarinen  2005  Trollhttans Simsllskap    33.43        1:09.30   
24  Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    33.24        1:09.47   
25  Oscar Lfdahl  2004  Simklubben S 02    33.22        1:09.56   
26  Arvid Hglund  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap    33.33        1:09.68   
27  Fredrik Ekholm  2004  Kungsbacka Simsllskap    32.68        1:09.87   
28  William Meurling  2004  S77 Stenungsund    33.38        1:09.98   
29  Gustaf Wnt  2004  Kungsbacka Simsllskap    33.62        1:10.17   
30  Alexander Nilsson  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap    33.48        1:11.25   
31  Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb    34.16        1:11.60   
32  Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon    33.83        1:11.79   
33  Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    34.07        1:12.18   
34  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhttans Simsllskap    34.83        1:12.55   
35  David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    34.25        1:12.61   
36  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    33.91        1:12.79   
37  Vincent Olsson  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    33.64        1:12.99   
38  Albin Tallbck  2005  Anderstorps Simsllskap    34.82        1:13.69   
39  Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen    34.21        1:13.88   
40  Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsllskap    35.28        1:14.99   
41  Alexander Hellqvist  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap    36.63        1:15.53   
42  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    36.21        1:15.64   
43  Love Ns  2005  Simklubben S 02    36.09        1:15.79   
44  Erik Hakopian  2004  Simklubben Laxen    34.99        1:17.47   
45  Willgot Malmstrm  2005  Varberg Sim    37.06        1:17.59   
46  Erik Larsson  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap    37.66        1:18.99   
47  Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet    36.42        1:19.48   
48  Albert Lindroth  2005  Gteborg Sim    36.72        1:19.67   
49  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vnersborg    36.68        1:20.42   
50  Linus Krohn  2005  Kunglvs Simsllskap    38.07        1:20.50   
51  Anton Ymn  2005  Simklubben Laxen    37.92        1:21.49   
52  Noel Heal  2005  Trollhttans Simsllskap    39.61        1:22.08   
53  Erik Isaksson  2005  Kunglvs Simsllskap    39.77        1:24.55   
54  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    40.31        1:24.65   
55  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vnersborg    41.36        1:28.91   
56  Wille Damber  2005  Gteborg Sim    42.30        1:29.26   
57  Carl Martinsson  2005  Varberg Sim    40.60        1:30.91   
58  Fabian Lvgren  2005  Simklubben Gtene    40.66        1:31.85   
59  Joar Kivist  2005  Simklubben 1970    43.36        1:32.03   
Hugo Bck  2004  Falkenbergs Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Ldde    32.90        1:07.84   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsllskap    32.87        1:09.03   
Jonah Hullegrd  2006  Simklubben Laxen    33.81        1:12.17   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet    35.43        1:12.85   
Svante Tjernstrm  2007  Kunglvs Simsllskap    34.62        1:14.32   
Mns Bengtsson  2006  Varberg Sim    35.25        1:15.51   
Victor Josarp  2006  Varberg Sim    36.12        1:15.72   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen    37.13        1:17.97   
Albin Amrn  2006  Kungsbacka Simsllskap    36.35        1:18.80   
10  Max Trnqvist  2006  Kungsbacka Simsllskap    37.17        1:19.47   
11  Max Ha  2006  Gteborg Sim    35.48        1:19.67   
12  Jonathan Larsson  2006  Gteborg Sim    37.63        1:20.17   
13  Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen    39.33        1:21.23   
14  Lucas Larsson  2006  Gteborg Sim    38.77        1:21.48   
15  Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsllskap    40.13        1:21.56   
16  Albin Lundkvist  2006  Simklubben Ldde    39.14        1:21.58   
17  Aaron Hullegrd  2007  Simklubben Laxen    39.46        1:21.80   
18  Sebastian Bjrk  2007  Simklubben Ldde    38.96        1:21.98   
19  Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim    40.26        1:23.04   
20  Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    39.12        1:23.12   
21  Elias Lai  2006  Gteborg Sim    39.81        1:23.21   
22  Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsllskap    40.26        1:23.79   
23  Victor Jonsson  2006  Falkpings Simsllskap    40.37        1:24.11   
24  Felix Grahn  2006  Simklubben Laxen    42.82        1:26.24   
25  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsllskap    40.78        1:26.26   
26  Max Lind  2007  Falkpings Simsllskap    41.51        1:27.26   
27  Viktor Olsson  2006  Trollhttans Simsllskap    41.38        1:27.45   
28  Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsllskap    40.02        1:28.83   
29  Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta    43.56        1:29.09   
29  Elias Chawki  2006  Simklubben Laxen    41.78        1:29.09   
31  Calvin Lindn  2007  Gteborg Sim    40.10        1:29.21   
32  Markus Kanth  2006  Falkenbergs Simklubb    43.07        1:29.26   
33  Johan Balslev  2008  Varberg Sim    41.35        1:29.87   
34  Alvin Gesterling  2006  Varberg Sim    43.04        1:30.95   
35  Tim Edelberg  2007  Simklubben Ldde    42.94        1:31.60   
36  Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsllskap    42.55        1:31.69   
37  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    43.57        1:32.63   
38  Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen    43.85        1:33.96   
39  Simon Olofsson  2007  Trollhttans Simsllskap    46.27        1:39.05   
40  Hugo Andersson  2006  Simklubben Gtene    47.05        1:39.65   
41  Oliver Holmberg  2006  Varberg Sim    46.49        1:40.31   
42  Erik Nilsson  2007  Simklubben Laxen    46.66        1:41.94   
43  Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen    45.57        1:42.11   
44  Kalle Tellram  2007  Simklubben Laxen    50.97        1:47.68   
45  Gustav Jacobsson  2007  Simklubben Laxen    50.25        1:48.07   
46  Nils Lindblad  2006  Gteborg Sim    50.83        1:50.50   
47  William Hedman  2008  Simklubben Laxen    53.12        1:53.41   
48  Sander Rosn  2007  Simklubben Laxen    54.73        1:59.90   
Elton Shala  2006  Varberg Sim            DNS   
Ludvig Kobel  2006  Kunglvs Simsllskap            DNS   
Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  10:51 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2018    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  14:32   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar Para, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Sffle Simsllskap    29.38        1:03.32   
Felix Persson  2000  Simklubben Vnersborg    34.93        1:14.49   
Niklas Andersson  1988  Gteborg Sim    36.97        1:19.90   
Lukas Antonsson  2001  Varbergs HI    39.62        1:27.38   
Erik Swensson  2003  Simklubben Solsta    43.09        1:38.06   
Axel Coster  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    45.70        1:42.10   
Hasse Jansson  1986  Falkenbergs Simklubb    1:18.20        2:45.16   
Gustav Swensson  1999  Simklubben Solsta            DNS   
Henrik Axelsson berg  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  14:32 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2018    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  11:14   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marion Hanquet  2001  Gteborg Sim    30.68  1:03.54  1:37.03    2:09.52   
Lucie Hanquet  2003  Gteborg Sim    31.64  1:05.99  1:40.59    2:14.44   
Pernilla Lindberg  1994  Gteborg Sim    31.75  1:05.85  1:40.63    2:14.91   
Sofia Hein  2004  Gteborg Sim    31.66  1:06.33  1:41.00    2:16.10   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    31.96  1:06.96  1:42.19    2:16.83   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    32.46  1:07.61  1:43.07    2:17.52   
Hannah Hemberg  2002  Gteborg Sim    32.16  1:07.39  1:42.36    2:17.86   
Maja Eriksson  2002  Eskilstuna Simklubb    32.21  1:07.34  1:43.06    2:18.32   
Emma Ragnarsson  2004  Simsllskapet Delfin    31.90  1:07.36  1:43.90    2:19.33   
10  Johanna de Jonge  2001  Gteborg Sim    31.93  1:07.22  1:43.05    2:19.34   
11  Sara Hopmark  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.19  1:07.58  1:43.62    2:19.35   
12  Wilma Wennerberg  2001  Eskilstuna Simklubb    32.23  1:07.19  1:43.03    2:19.52   
13  Alice Mller  2000  Simsllskapet Delfin    31.66  1:06.25  1:42.96    2:20.03   
13  Johanna Edgren  2004  Gteborg Sim    32.26  1:08.22  1:44.62    2:20.03   
15  Emilia Strm  2002  Uddevalla Sim    32.88  1:08.64  1:45.45    2:20.64   
16  Alva Back  2002  S77 Stenungsund    31.81  1:07.87  1:44.92    2:21.17   
17  Lina Gustafsson  2003  Kunglvs Simsllskap    32.61  1:08.84  1:46.15    2:21.28   
18  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    33.14  1:09.52  1:46.79    2:22.38   
19  Isabella Klln  2001  Kungsbacka Simsllskap    32.28  1:08.53  1:46.53    2:23.42   
20  Saga Janzn  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.42  1:08.71  1:47.24    2:23.75   
21  Felicia Thonander  2001  Gteborg Sim    32.94  1:08.91  1:46.01    2:23.81   
22  Emma Persson  1999  Simklubben Ldde    32.36  1:07.91  1:46.07    2:23.88   
23  Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim    32.31  1:08.85  1:47.26    2:23.90   
24  Amayah Bergman  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.46  1:08.94  1:46.86    2:24.23   
25  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    31.92  1:07.84  1:46.26    2:24.69   
26  Thilda Hll  2005  Simklubben Elfsborg    32.66  1:10.28  1:48.90    2:24.91   
27  Wilma Johansson  2002  Gteborg Sim    33.81  1:11.08  1:49.36    2:25.45   
28  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    33.25  1:09.90  1:48.07    2:25.57   
29  Emma Hejdengrd  2006  Uddevalla Sim    33.59  1:11.68  1:49.34    2:25.67   
30  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    33.19  1:10.33  1:48.28    2:25.74   
31  Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02    33.66  1:10.58  1:48.80    2:25.76   
32  Stella Warborn  2003  Varberg Sim    32.68  1:09.62  1:48.06    2:26.06   
33  Madison Lind  2004  Simklubben S 02    32.91  1:10.00  1:49.11    2:26.82   
34  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon    32.94  1:09.07  1:48.14    2:27.27   
35  Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsllskap    33.59  1:11.51  1:50.40    2:27.63   
36  Agnes Svantesson  2001  Simklubben S 02    33.44  1:11.06  1:49.79    2:28.13   
37  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    34.35  1:11.54  1:50.25    2:28.21   
38  Ella Simonsson  2002  Gteborg Sim    33.83  1:11.39  1:49.99    2:28.29   
39  Linn Kramer  2001  Skvde Simsllskap    33.05  1:10.51  1:49.72    2:29.02   
40  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    33.20  1:10.85  1:49.88    2:29.06   
41  Filippa Dihle  2003  Simklubben Ldde    34.52  1:12.42  1:51.53    2:29.42   
42  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    33.56  1:11.44  1:50.03    2:29.52   
43  Julia Jonsson  2004  Falkpings Simsllskap    32.51  1:09.74  1:49.68    2:29.78   
44  Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim    32.25  1:09.07  1:50.11    2:31.95   
45  Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon    34.23  1:12.61  1:53.18    2:33.40   
46  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    34.43  1:12.86  1:53.06    2:34.41   
Linnea Edgren  2002  Gteborg Sim            DNS   
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsllskap            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  11:14 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2018    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  11:54   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 8, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    32.11  1:07.26  1:44.75    2:22.09   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim    32.48  1:08.06  1:46.04    2:23.33   
Tim Berthelsson  2000  Simsllskapet Delfin    33.25  1:11.09  1:48.68    2:26.05   
Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    34.98  1:12.65  1:51.01    2:27.84   
Simon Svedberg  2001  Falkpings Simsllskap    33.73  1:10.45  1:49.64    2:27.92   
Dennis Partanen  2003  Skvde Simsllskap    34.95  1:12.61  1:50.67    2:28.09   
Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02    34.22  1:12.03  1:50.86    2:28.27   
Birkan Ates  2002  Simsllskapet Delfin    33.78  1:11.65  1:51.37    2:29.92   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    37.00  1:15.94  1:55.06    2:33.58   
10  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    33.46  1:11.53  1:52.42    2:34.94   
11  Eskil Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb    37.20  1:17.26  1:56.50    2:35.72   
12  Oscar Sjstrm  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    36.66  1:18.00  1:59.51    2:39.14   
13  Linus Hagedorn  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap    36.36  1:16.60  1:58.87    2:39.80   
14  Love Mellegrd Fastn  2003  Gteborg Sim    37.92  1:20.01  2:01.81    2:40.62   
15  Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon    37.67  1:18.66  2:00.60    2:40.86   
16  Hugo Ringblom  2004  Vrnamo Simsllskap    38.09  1:19.87  2:01.68    2:41.66   
17  Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    38.57  1:20.50  2:01.29    2:42.75   
18  Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen    39.07  1:21.84  2:04.47    2:43.04   
18  Elias Anderson  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    38.77  1:21.17  2:04.60    2:43.04   
20  Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    37.49  1:20.86  2:04.20    2:43.64   
21  Lorand Vari  2002  Gteborg Sim    37.54  1:18.96  2:02.13    2:44.18   
22  Albin Rilby  2004  Simklubben S 02    39.93  1:22.64  2:04.38    2:46.56   
23  Axel Rosencrantz  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap    40.11  1:22.74  2:05.67    2:47.67   
24  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    39.94  1:22.86  2:06.23    2:48.82   
25  William Norland  2001  Mlndals Allmnna Simsllskap    40.65  1:23.48  2:06.26    2:48.96   
26  William Meurling  2004  S77 Stenungsund    39.82  1:24.32  2:09.44    2:52.37   
27  Aron Paulsson  2006  Simklubben Ldde    42.25  1:25.98  2:10.70    2:54.11   
28  Oscar Lfdahl  2004  Simklubben S 02    40.81  1:25.58  2:10.84    2:54.26   
29  Alexander Nilsson  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap    41.69  1:26.58  2:12.69    2:57.08   
30  Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet    42.89  1:28.61  2:14.98    2:58.45   
31  Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg    41.38  1:26.98  2:13.87    2:58.64   
32  Simon Wretborn  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    40.64  1:27.22  2:15.55    3:01.80   
33  Sixten Bohlin  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    42.86  1:30.38  2:19.03    3:04.32   
34  Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsllskap    42.99  1:30.53  2:18.19    3:04.59   
35  Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    43.12  1:31.66  2:20.06    3:05.86   
36  Arvid Hglund  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap    45.76  1:33.64  2:22.17    3:08.92   
37  Victor Josarp  2006  Varberg Sim    45.18  1:36.11  2:26.12    3:13.93   
38  Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    45.91  1:33.13  2:24.26    3:14.59   
39  Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen    44.46  1:34.22  2:24.61    3:15.05   
40  Erik Isaksson  2005  Kunglvs Simsllskap    47.27  1:40.65  2:33.52    3:25.61   
Max Feng  2001  Gteborg Sim            DNS   
Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsllskap            DNS   
Erik Hakopian  2004  Simklubben Laxen            DNF   
Albin Amrn  2006  Kungsbacka Simsllskap            DSQ   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vnersborg            DSQ   
Hektor Kvarnlf  2004  Kungsbacka Simsllskap            DSQ   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            DSQ   
Vincent Olsson  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  11:54 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2018    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  13:01   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Marion Hanquet  2001  Gteborg Sim    34.91        1:09.14   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim    35.63        1:13.81   
Francesca Clark  2001  Falkpings Simsllskap    36.25        1:15.19   
Emma Persson  1999  Simklubben Ldde    36.09        1:15.20   
Louise Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    37.05        1:16.13   
Clara Lnnberg  2001  Eskilstuna Simklubb    37.84        1:17.81   
Johanna de Jonge  2001  Gteborg Sim    38.07        1:18.38   
Sofia Persson  1979  SK Stimmet    38.08        1:18.68   
Solveig Ramallo  1993  Gteborg Sim    37.77        1:19.56   
10  Linnea Reuterberg  2001  Mlndals Allmnna Simsllskap    38.83        1:19.75   
11  Felicia Thonander  2001  Gteborg Sim    38.53        1:20.29   
12  Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet    39.77        1:21.65   
13  Elsa Rehn  2000  Falkenbergs Simklubb    42.58        1:28.23   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lucie Hanquet  2003  Gteborg Sim    35.45        1:11.49   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    36.61        1:14.59   
Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    36.45        1:15.46   
Ellinor Olesen  2002  Gteborg Sim    37.40        1:16.03   
Amayah Bergman  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap    37.15        1:16.91   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    37.68        1:17.24   
Olivia Sandberg  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    38.41        1:17.75   
Tilda Joelsson  2002  Simsllskapet Delfin    38.01        1:18.14   
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02    38.42        1:18.26   
10  Signe Kberg  2002  Simklubben S 02    38.84        1:18.36   
11  Wilma hling  2002  Mariestads Simsllskap    37.31        1:18.38   
12  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon    38.66        1:18.53   
13  Oliwia Wierzbowska  2003  Gteborg Sim    37.86        1:19.25   
14  Ella Simonsson  2002  Gteborg Sim    38.44        1:19.26   
15  Izabella Thompson  2003  Trollhttans Simsllskap    37.30        1:19.57   
16  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsllskap    38.50        1:20.38   
17  Stella Warborn  2003  Varberg Sim    38.56        1:20.57   
18  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    39.63        1:20.60   
19  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    39.22        1:21.66   
20  Wilma Ericsson  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap    40.22        1:22.52   
21  Hannah Flodin  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    40.40        1:22.55   
22  Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02    39.64        1:22.58   
23  Viola Berlin  2002  Gteborg Sim    40.84        1:23.00   
24  Annie Ottosson  2002  SK Stimmet    38.88        1:23.47   
25  Moa Simonsson  2003  Kungsbacka Simsllskap    41.13        1:23.55   
26  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen    40.97        1:23.68   
27  Agnes Torn  2003  Anderstorps Simsllskap    41.18        1:23.77   
28  Elsa Hstner  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    39.99        1:24.67   
29  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    40.82        1:24.75   
30  Ida Norlander  2003  Gteborg Sim    41.17        1:25.25   
31  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    41.82        1:25.51   
32  Ebba Davidsson  2003  Falkenbergs Simklubb    41.30        1:25.80   
33  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsllskap    41.63        1:26.69   
34  Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon    41.24        1:27.25   
35  Disa Knutsson  2002  Ronneby Simsllskap    42.45        1:27.41   
36  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb    42.22        1:28.17   
37  Milla Andersson  2003  Simklubben Ldde    42.16        1:28.32   
38  Elin Gransson  2003  Gteborg Sim    42.91        1:28.99   
39  Lupin Flink  2002  Trollhttans Simsllskap    43.93        1:30.60   
40  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim    43.96        1:31.24   
41  Hanna Mnendahl  2003  Kungsbacka Simsllskap    47.11        1:35.59   
Anna Maria Jkulsdottir  2003  Gteborg Sim            DNS   
Ida Broman  2003  Kungsbacka Simsllskap            DNS   
Olivia Skog  2002  Simklubben Ldde            DNS   
Wilma Christensen  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            DSQ   
Wilma Johansson  2002  Gteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Hein  2004  Gteborg Sim    35.87        1:13.31   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim    36.03        1:14.06   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    36.04        1:14.41   
Linnea Hgstedt  2004  Gteborg Sim    35.38        1:15.04   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02    36.37        1:15.18   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    37.51        1:16.72   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    37.57        1:17.52   
Tuva Gustavsson  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    36.73        1:17.53   
Sara Hopmark  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    37.66        1:17.68   
10  Moa Rdin  2004  Uddevalla Sim    37.37        1:17.77   
11  Linnea Nell  2004  Simsllskapet Delfin    38.05        1:19.45   
12  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    38.42        1:20.45   
13  Filippa Lind  2004  Falkpings Simsllskap    38.83        1:20.54   
14  Thilda Hll  2005  Simklubben Elfsborg    38.56        1:20.88   
15  Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    39.65        1:21.40   
16  Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    39.33        1:21.49   
17  Saga Johannesson  2005  Gteborg Sim    40.05        1:21.61   
18  Filippa Hemberg  2004  Gteborg Sim    40.14        1:22.59   
19  Sofia Viberg  2004  Kunglvs Simsllskap    38.53        1:22.80   
20  Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    39.74        1:23.30   
21  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    40.70        1:23.63   
22  Ida Sahlberg  2004  Kungsbacka Simsllskap    40.74        1:24.06   
23  Elin Sjberg  2005  Gteborg Sim    41.19        1:24.07   
24  Fanny Sjstrm  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    40.89        1:24.64   
25  Emilia Berg  2005  Simklubben Ldde    41.34        1:24.92   
26  Ellen Vrmo  2004  Simklubben S 02    41.82        1:24.96   
27  Matilda stblom  2004  Uddevalla Sim    41.76        1:25.06   
28  Julia Nilsson  2004  Simklubben Ldde    42.79        1:25.28   
29  Anna Kis  2004  Trollhttans Simsllskap    40.98        1:25.43   
30  Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970    40.44        1:25.47   
31  Amanda Bhrn  2005  Simklubben Elfsborg    40.74        1:25.50   
32  Linna Brdigam  2005  Kunglvs Simsllskap    42.07        1:25.85   
33  Ellen Gullberg  2005  Simklubben Laxen    42.03        1:25.97   
34  Andrea Wollentz  2004  Simklubben Laxen    41.92        1:26.18   
35  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim    42.39        1:26.29   
36  Matilda Hrder  2004  Simklubben 1970    41.72        1:26.37   
37  Angelica Olesen  2005  Gteborg Sim    41.06        1:26.69   
38  Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb    42.34        1:26.77   
39  Ella Stensson  2005  Vrnamo Simsllskap    42.35        1:26.88   
40  Emmy Dagberg  2005  Kunglvs Simsllskap    41.77        1:26.92   
41  Emma Johansson  2005  Varberg Sim    41.59        1:27.11   
42  Tilda Westergren  2004  Simklubben Laxen    42.34        1:27.15   
43  Maja Bjrkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    41.02        1:27.17   
44  Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    43.93        1:27.39   
45  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen    42.69        1:27.53   
46  Ebba Honsberg  2004  Kunglvs Simsllskap    42.61        1:27.59   
47  Elsa Olofsson  2004  Trollhttans Simsllskap    41.96        1:27.60   
48  Stina Klara Brokstorp  2005  Gteborg Sim    41.55        1:27.70   
49  Tilde Klehn  2004  Simklubben Ldde    43.48        1:27.78   
50  Magdalena Pantaleeva  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap    42.58        1:27.96   
51  Elsa Kanth  2004  Falkenbergs Simklubb    42.93        1:28.01   
52  Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen    42.44        1:28.20   
53  Ingrid Torester  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap    42.85        1:28.35   
54  Alva Sonberger  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap    42.08        1:28.56   
55  Izabelle Andersson  2004  Varberg Sim    43.24        1:28.58   
56  Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim    42.82        1:28.81   
57  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet    43.20        1:29.13   
58  Elma Eklund  2005  Gteborg Sim    43.52        1:29.60   
59  Tova Sderberg  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    44.13        1:29.72   
60  Lia Wallstrm  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    43.02        1:30.32   
61  Lisa Karln  2005  Falkpings Simsllskap    43.99        1:30.81   
62  Wilma Andre  2004  Trollhttans Simsllskap    44.32        1:30.98   
63  Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet    44.25        1:31.09   
64  Klara Rask  2005  Gteborg Sim    45.22        1:31.21   
65  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsllskap    45.92        1:31.62   
66  Bella Persson  2004  Simklubben Laxen    45.00        1:31.67   
67  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    44.18        1:32.18   
68  Emmi Engstrm  2005  Varberg Sim    44.94        1:32.25   
69  Alice berg  2005  SK Stimmet    47.96        1:32.31   
70  Emma Martinsson  2004  Simklubben Ldde    46.84        1:33.04   
71  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsllskap    46.53        1:33.95   
72  Camilla Edvinsson  2004  Simklubben 1970    45.92        1:34.16   
73  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsllskap    45.93        1:34.26   
74  Linna Fabian  2005  Kungsbacka Simsllskap    46.80        1:34.49   
75  Alice Kroon  2004  Ronneby Simsllskap    46.77        1:34.52   
76  Nadja Karlsson  2004  Gteborg Sim    45.72        1:35.09   
77  Emelie Srkiniemi Carlsson  2005  Trollhttans Simsllskap    46.75        1:35.12   
78  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim    46.38        1:35.47   
79  Mja Flink  2005  Trollhttans Simsllskap    45.47        1:36.17   
80  Amanda Ljungberg  2005  Gteborg Sim    46.79        1:36.80   
81  Lo Stranne  2005  Gteborg Sim    47.59        1:36.86   
82  Moa Larsson  2005  Trollhttans Simsllskap    47.30        1:38.01   
83  Galle Ovise  2005  Kungsbacka Simsllskap    47.53        1:39.06   
84  Sara Hgstedt  2005  Gteborg Sim    47.70        1:39.08   
85  Alva Paulsson  2004  Simklubben 1970    48.18        1:39.22   
86  Ebba Svensson  2004  Anderstorps Simsllskap    47.96        1:39.26   
87  Clara Nordensson  2005  Trollhttans Simsllskap    50.51        1:45.27   
88  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb    50.63        1:47.55   
89  Linda Asterling  2005  Gteborg Sim    51.45        1:48.09   
90  Freja Johansson  2005  Gteborg Sim    56.30        1:59.61   
91  Alizia Olausson  2005  Varberg Sim    1:05.61        2:13.59   
Klara Wallerbert  2005  Gteborg Sim            DNS   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
Emma Nedholm  2005  Gteborg Sim            DSQ   
Evelina Liu  2004  Gteborg Sim            DSQ   
Julia Keldebk  2005  Simklubben Ldde            DSQ   
Klara Martinez Jonsson  2004  Kungsbacka Simsllskap            DSQ   
Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Sjstrm  2006  Simklubben Elfsborg    37.64        1:17.09   
Emma Hejdengrd  2006  Uddevalla Sim    38.72        1:19.20   
Filippa Sjgren  2006  Varberg Sim    38.93        1:20.81   
Nina Mirkhan  2006  Vrnamo Simsllskap    39.44        1:20.93   
Linna Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsllskap    41.70        1:26.43   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    42.33        1:26.98   
Elin Ha  2006  Gteborg Sim    42.58        1:27.72   
Ida Franzn  2006  Simklubben S 02    42.90        1:28.66   
Ronja Larsn  2006  Eskilstuna Simklubb    42.92        1:28.72   
10  Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen    43.58        1:28.75   
11  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim    43.49        1:30.48   
12  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    46.13        1:30.74   
13  Julia Andersson  2007  Ronneby Simsllskap    42.26        1:30.82   
14  Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb    44.70        1:30.94   
15  Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsllskap    44.34        1:31.67   
16  Emelie Jansson  2006  Vrnamo Simsllskap    45.64        1:33.34   
17  Iwa Janjic  2006  Vrnamo Simsllskap    44.82        1:33.79   
18  Agnes Alfredsson  2006  Simklubben Gtene    46.71        1:33.80   
19  Clara Jonsson  2006  Falkpings Simsllskap    46.15        1:33.97   
20  Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet    46.22        1:34.13   
21  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsllskap    46.77        1:34.61   
22  Wilda Hall  2006  SK Stimmet    44.86        1:35.25   
23  Alma Mellegrd Fastn  2006  Gteborg Sim    46.70        1:35.31   
24  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsllskap    46.71        1:35.79   
25  Anna Strm  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap    47.16        1:36.14   
26  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Ldde    45.75        1:36.21   
27  Clara Lvenkjaer  2006  SK Stimmet    46.66        1:36.68   
28  Julia Olsson  2006  Trollhttans Simsllskap    48.20        1:38.59   
29  Elin Wittzell  2006  Simklubben Ldde    48.28        1:39.35   
30  Hilda Andersson  2007  Varberg Sim    48.53        1:39.48   
31  Signe Nilsson  2008  SK Stimmet    49.80        1:39.51   
32  Agnes Hrder  2007  Simklubben 1970    47.65        1:39.96   
33  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970    49.30        1:40.20   
34  Livia Ek  2007  Gteborg Sim    47.67        1:41.45   
35  Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb    47.49        1:41.87   
36  Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsllskap    51.32        1:42.64   
37  Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet    51.82        1:42.89   
38  Ava Abasi  2006  Gteborg Sim    50.48        1:43.13   
39  Lovisa Lidn  2006  Varberg Sim    50.72        1:43.64   
40  Nova Niemi  2007  Varberg Sim    48.92        1:43.74   
41  Ebba jersson  2008  Simklubben Gtene    50.41        1:44.00   
41  Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim    49.65        1:44.00   
43  Tindra Billstrm  2006  Kungsbacka Simsllskap    51.35        1:44.22   
44  Melva Eriksson  2006  Varberg Sim    50.68        1:45.21   
45  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsllskap    50.74        1:46.12   
46  Freja Borgkvist  2006  Falkenbergs Simklubb    50.85        1:46.24   
47  Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen    53.35        1:46.94   
48  Liv Eklv  2007  Varberg Sim    52.24        1:46.97   
49  Elin Mrtensson  2007  Varberg Sim    53.60        1:47.38   
50  Elsie Nysten  2006  Gteborg Sim    53.52        1:47.52   
51  Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsllskap    54.53        1:48.84   
52  Vilda Berg  2007  Simklubben Ldde    52.00        1:49.98   
53  Maya Mllborn  2007  Simklubben Laxen    55.61        1:50.21   
54  Cornelia Silversten  2006  Simklubben Laxen    56.58        1:52.35   
55  Wilma Augustsson  2008  Simklubben Laxen    56.05        1:52.73   
56  Nva Packalen kerblom  2007  Simklubben Laxen    53.27        1:54.84   
57  Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen    56.09        1:56.90   
58  Beatrice Stucinskas  2007  Gteborg Sim    1:01.56        2:02.88   
59  Diba Mobini  2006  Gteborg Sim    59.48        2:05.66   
60  Emma Hakobyan  2008  Simklubben Laxen    1:02.66        2:11.13   
61  Gertrud Gustafsson  2006  Simklubben Laxen    1:04.41        2:16.71   
Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsllskap            DNS   
Alva Holmgren  2008  Simklubben Laxen            DSQ   
Indra Norman  2008  Simklubben Gtene            DSQ   
Molly Dahlbck  2006  Gteborg Sim            DSQ   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Vanessa Simsek  2008  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  13:01 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2018    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  14:33   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 10, 100m Ryggsim Damer Para, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb    43.50        1:30.81   
Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Nsets Simklubb    50.89        1:45.10   
Edit Sjstrand  1991  Varbergs HI    52.65        1:49.15   
Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI    58.06        1:57.88   
Elin Andersson  1982  Falkenbergs Simklubb    59.92        2:06.33   
Lova Johansson  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    2:42.53        5:32.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  14:33 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2018    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  13:28   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 11, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsllskapet Delfin    29.87  1:09.11  1:53.30    2:25.09   
Simon Svedberg  2001  Falkpings Simsllskap    30.89  1:08.87  1:53.74    2:25.31   
Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsllskap    30.93  1:11.01  1:52.82    2:29.91   
Felix Wrakn  2003  Simklubben S 02    31.98  1:12.79  1:55.38    2:29.99   
Hugo Leandersson  2002  Simklubben Poseidon    31.96  1:13.78  1:56.30    2:31.39   
Karl Skogsberg  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.71  1:13.47  1:57.97    2:32.00   
Marcus Sundblad  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.70  1:15.06  1:58.18    2:32.27   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    33.99  1:15.01  1:58.12    2:32.86   
Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb    31.20  1:11.52  1:58.62    2:32.88   
10  Peter Hagedorn-Novik  2002  Skvde Simsllskap    33.70  1:14.97  1:59.11    2:33.36   
11  Karl Bohlin  2001  Gteborg Sim    31.04  1:13.38  1:56.56    2:33.79   
12  Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon    33.00  1:13.78  2:00.33    2:34.06   
13  Anton Bckman  2003  Vrnamo Simsllskap    31.73  1:12.49  1:59.94    2:34.35   
14  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    35.49  1:17.21  1:59.53    2:34.99   
15  Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon    34.13  1:14.38  2:02.28    2:35.35   
16  Torsten Bohlin  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    31.75  1:11.41  2:00.49    2:35.38   
17  Max Swegmark  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    34.61  1:14.91  2:01.16    2:37.30   
18  Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsllskap    32.43  1:14.11  2:02.77    2:38.15   
19  Mats Rehn  2002  Falkenbergs Simklubb    31.25  1:12.66  1:59.90    2:39.01   
20  Daniel Clasn  2003  Simklubben S 02    30.75  1:15.25  2:02.77    2:39.37   
21  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon    33.32  1:16.00  2:00.09    2:39.78   
22  Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsllskap    35.68  1:18.43  2:02.65    2:40.03   
23  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    36.23  1:18.21  2:06.95    2:40.34   
24  August Anderud  2004  Simklubben Laxen    34.71  1:17.05  2:05.47    2:40.71   
25  Viktor Johansson  1998  Falkpings Simsllskap    32.95  1:15.70  2:06.90    2:44.27   
26  Alexander Fredholm  2001  Mlndals Allmnna Simsllskap    31.45  1:17.17  2:08.11    2:44.82   
27  Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsllskap    34.50  1:19.29  2:08.44    2:45.06   
28  Alexander Johansson  2004  Kungsbacka Simsllskap    35.67  1:20.16  2:07.78    2:45.21   
29  Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen    36.73  1:19.23  2:09.04    2:45.29   
30  Hugo Ringblom  2004  Vrnamo Simsllskap    37.15  1:20.03  2:09.73    2:47.79   
31  Love Mellegrd Fastn  2003  Gteborg Sim    35.78  1:18.94  2:12.40    2:48.16   
32  Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen    35.80  1:22.69  2:10.41    2:48.34   
33  Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    35.32  1:17.34  2:09.36    2:48.36   
34  Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    35.97  1:20.32  2:11.83    2:50.01   
35  Fredrik Ekholm  2004  Kungsbacka Simsllskap    37.70  1:25.57  2:13.84    2:52.89   
36  Gustaf Wnt  2004  Kungsbacka Simsllskap    36.95  1:23.41  2:14.40    2:53.28   
37  Simon Swedblom  2004  Simklubben Laxen    35.22  1:23.02  2:16.39    2:56.07   
38  Albin Tallbck  2005  Anderstorps Simsllskap    38.18  1:24.51  2:15.08    2:56.13   
39  Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsllskap    37.73  1:25.54  2:17.02    2:56.86   
40  Filip Hll  2002  Kunglvs Simsllskap    39.48  1:28.64  2:17.48    2:57.14   
41  David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    38.90  1:24.95  2:15.84    2:58.22   
42  Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg    38.76  1:24.94  2:19.52    2:59.65   
43  Oscar Lfdahl  2004  Simklubben S 02    36.93  1:24.34  2:19.97    3:00.24   
44  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    40.99  1:32.05  2:22.50    3:05.67   
William Olsson  2002  Kungsbacka Simsllskap            DNS   
Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon            DSQ   
Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02            DSQ   
Love Ns  2005  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  13:28 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2018    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  15:43   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 17 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Marion Hanquet  2001  Gteborg Sim            28.25   
Alice Mller  2000  Simsllskapet Delfin            29.27   
Sofia Persson  1979  SK Stimmet            29.73   
Wilma Wennerberg  2001  Eskilstuna Simklubb            29.74   
Agnes Svantesson  2001  Simklubben S 02            29.87   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            29.99   
Johanna de Jonge  2001  Gteborg Sim            30.08   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            30.24   
Pernilla Lindberg  1994  Gteborg Sim            30.31   
10  Emma Persson  1999  Simklubben Ldde            30.34   
11  Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            30.37   
12  Isabella Klln  2001  Kungsbacka Simsllskap            30.40   
13  Linn Kramer  2001  Skvde Simsllskap            30.52   
14  Solveig Ramallo  1993  Gteborg Sim            30.59   
15  Christina Ekstedt  1996  Gteborg Sim            30.62   
16  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            30.71   
17  Sissy Olsson  2001  Gteborg Sim            30.73   
18  Francesca Clark  2001  Falkpings Simsllskap            30.96   
19  Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet            31.22   
20  Felicia Thonander  2001  Gteborg Sim            31.24   
21  Clara Lnnberg  2001  Eskilstuna Simklubb            31.33   
22  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            31.56   
23  Louise Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            31.98   
24  Jelka Feldhusen  1998  Falkenbergs Simklubb            32.44   
25  Elsa Rehn  2000  Falkenbergs Simklubb            34.11   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lina Gustafsson  2003  Kunglvs Simsllskap            28.56   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            28.57   
Maja Eriksson  2002  Eskilstuna Simklubb            29.34   
Saga Janzn  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap            29.81   
Tilda Joelsson  2002  Simsllskapet Delfin            30.52   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970            30.61   
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02            30.67   
Anna Graffner  2002  Kungsbacka Simsllskap            30.89   
Oliwia Wierzbowska  2003  Gteborg Sim            30.93   
10  Wilma Johansson  2002  Gteborg Sim            31.00   
11  Tina Hopmark  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap            31.01   
12  Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02            31.23   
13  Izabella Thompson  2003  Trollhttans Simsllskap            31.34   
14  Signe Kberg  2002  Simklubben S 02            31.46   
15  Stella Warborn  2003  Varberg Sim            31.55   
16  Elsa Lindh  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            31.74   
17  Wilma hling  2002  Mariestads Simsllskap            31.77   
18  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            31.83   
19  Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsllskap            31.86   
20  Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsllskap            31.89   
21  Ebba Sderberg  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            31.93   
22  Engla Lfstrm  2003  Ronneby Simsllskap            31.96   
23  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund            32.00   
24  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            32.02   
25  Ellinor Olesen  2002  Gteborg Sim            32.03   
26  Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsllskap            32.10   
27  Filippa Dihle  2003  Simklubben Ldde            32.22   
28  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsllskap            32.30   
29  Agnes Torn  2003  Anderstorps Simsllskap            32.34   
30  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsllskap            32.35   
31  Viola Berlin  2002  Gteborg Sim            32.43   
32  Wilma Ericsson  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap            32.63   
33  Ida Norlander  2003  Gteborg Sim            32.84   
34  Elsa Hstner  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            32.98   
35  Felicia Rundstrm  2002  Gteborg Sim            32.99   
36  Milla Andersson  2003  Simklubben Ldde            33.15   
37  Disa Knutsson  2002  Ronneby Simsllskap            33.25   
38  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            33.57   
39  Ida Berlin  2002  Simklubben S 02            33.59   
40  Ebba Davidsson  2003  Falkenbergs Simklubb            33.73   
41  Liv Johansson  2002  Gteborg Sim            34.07   
42  Moa Simonsson  2003  Kungsbacka Simsllskap            34.17   
43  Elin Gransson  2003  Gteborg Sim            34.32   
44  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb            34.53   
45  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim            34.66   
46  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen            34.71   
47  Hanna Mnendahl  2003  Kungsbacka Simsllskap            34.73   
48  Moa Fagerstrm  2003  SK Stimmet            34.82   
49  Klara Tallbck  2003  Anderstorps Simsllskap            34.87   
50  Moa Martinsson  2002  Varberg Sim            35.31   
51  Lupin Flink  2002  Trollhttans Simsllskap            35.91   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            29.61   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970            29.87   
Linnea Hgstedt  2004  Gteborg Sim            30.15   
Sofia Hein  2004  Gteborg Sim            30.22   
Johanna Edgren  2004  Gteborg Sim            30.26   
Hilma Ihreborn  2005  Vrnamo Simsllskap            30.47   
Emma Ragnarsson  2004  Simsllskapet Delfin            30.48   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            30.55   
Julia Jonsson  2004  Falkpings Simsllskap            30.68   
10  Siri Blter  2004  Vrnamo Simsllskap            30.79   
11  Alice Karlsson  2004  Kungsbacka Simsllskap            31.04   
12  Elina Wang  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            31.11   
13  Thilda Hll  2005  Simklubben Elfsborg            31.27   
14  Linnea Nell  2004  Simsllskapet Delfin            31.50   
15  My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb            31.57   
16  Astrid Virn  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            31.68   
17  Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen            31.71   
17  Saga Johannesson  2005  Gteborg Sim            31.71   
19  Amanda Bhrn  2005  Simklubben Elfsborg            32.09   
19  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            32.09   
21  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            32.11   
22  Filippa Hemberg  2004  Gteborg Sim            32.23   
23  Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970            32.44   
24  Ellen Gullberg  2005  Simklubben Laxen            32.48   
25  Ellen Vrmo  2004  Simklubben S 02            32.55   
26  Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            32.70   
27  Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg            32.77   
28  Julia Nilsson  2004  Simklubben Ldde            32.81   
29  Evelina Liu  2004  Gteborg Sim            32.86   
30  Andrea Wollentz  2004  Simklubben Laxen            32.89   
31  Emmi Engstrm  2005  Varberg Sim            32.90   
32  Alva Sonberger  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            33.18   
33  Elsa Olofsson  2004  Trollhttans Simsllskap            33.27   
34  Matilda Hrder  2004  Simklubben 1970            33.36   
35  Sofia Viberg  2004  Kunglvs Simsllskap            33.38   
36  Tilda Westergren  2004  Simklubben Laxen            33.39   
37  Eila Johns  2004  Kunglvs Simsllskap            33.54   
38  Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen            33.63   
39  Elsa Kanth  2004  Falkenbergs Simklubb            33.70   
40  Wilma Andre  2004  Trollhttans Simsllskap            33.78   
41  Klara Martinez Jonsson  2004  Kungsbacka Simsllskap            33.80   
42  Maja Bjrkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb            33.83   
43  Emilia Berg  2005  Simklubben Ldde            33.84   
44  Annie Seppl  2004  Anderstorps Simsllskap            33.85   
45  Filippa Lind  2004  Falkpings Simsllskap            33.95   
46  Stina Klara Brokstorp  2005  Gteborg Sim            33.96   
47  Amalia Mattisson  2004  Kunglvs Simsllskap            34.04   
48  Thea Qvarnstrm  2005  Falkenbergs Simklubb            34.18   
49  Ella Stensson  2005  Vrnamo Simsllskap            34.19   
50  Emmy Dagberg  2005  Kunglvs Simsllskap            34.23   
51  Melis Suleyman  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            34.27   
52  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen            34.35   
53  Elma Eklund  2005  Gteborg Sim            34.37   
54  Elin Sjberg  2005  Gteborg Sim            34.48   
55  Ida Sahlberg  2004  Kungsbacka Simsllskap            34.53   
56  Emma Johansson  2005  Varberg Sim            34.61   
57  Anna Kis  2004  Trollhttans Simsllskap            34.62   
58  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            34.69   
59  Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb            34.70   
60  Linna Brdigam  2005  Kunglvs Simsllskap            34.71   
61  Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb            34.88   
62  Linna Fabian  2005  Kungsbacka Simsllskap            35.03   
63  Mja Flink  2005  Trollhttans Simsllskap            35.07   
64  Fanny Sjstrm  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            35.20   
65  Lisa Karln  2005  Falkpings Simsllskap            35.23   
66  Tova Sderberg  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            35.24   
67  Angelica Olesen  2005  Gteborg Sim            35.28   
68  Alice berg  2005  SK Stimmet            35.32   
68  Moa Larsson  2005  Trollhttans Simsllskap            35.32   
70  Tove jersson  2005  Simklubben Gtene            35.33   
71  Tilde Klehn  2004  Simklubben Ldde            35.39   
72  Fiona Ernst  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            35.41   
73  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsllskap            35.44   
74  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen            35.76   
75  Alice Kroon  2004  Ronneby Simsllskap            35.86   
76  Felicia Anderstrm  2004  Kunglvs Simsllskap            35.91   
77  Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            35.94   
78  Ingrid Torester  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            35.95   
79  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vnersborg            36.03   
80  Clara Nordensson  2005  Trollhttans Simsllskap            36.16   
81  Ebba Honsberg  2004  Kunglvs Simsllskap            36.34   
82  Emelie Srkiniemi Carlsson  2005  Trollhttans Simsllskap            36.36   
83  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim            36.46   
84  Izabelle Andersson  2004  Varberg Sim            36.51   
84  Sara Hgstedt  2005  Gteborg Sim            36.51   
86  Nadja Karlsson  2004  Gteborg Sim            36.76   
87  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen            36.84   
88  Alva Paulsson  2004  Simklubben 1970            36.93   
89  Camilla Edvinsson  2004  Simklubben 1970            37.03   
90  Galle Ovise  2005  Kungsbacka Simsllskap            37.09   
91  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            37.30   
92  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsllskap            37.35   
93  Klara Rask  2005  Gteborg Sim            37.74   
94  Linda Asterling  2005  Gteborg Sim            38.10   
95  Ebba Svensson  2004  Anderstorps Simsllskap            38.67   
96  Emma Martinsson  2004  Simklubben Ldde            39.03   
97  Lo Stranne  2005  Gteborg Sim            39.90   
98  Ella Alens Jansn  2004  Falkenbergs Simklubb            39.99   
99  Amanda Ljungberg  2005  Gteborg Sim            40.18   
100  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsllskap            40.30   
101  Emma Nedholm  2005  Gteborg Sim            40.75   
102  Julia Keldebk  2005  Simklubben Ldde            43.47   
103  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb            43.59   
104  Freja Johansson  2005  Gteborg Sim            44.60   
105  Alizia Olausson  2005  Varberg Sim            45.55   
106  Emma Foss  2004  Kunglvs Simsllskap            47.44   
Klara Wallerbert  2005  Gteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Nina Mirkhan  2006  Vrnamo Simsllskap            31.04   
Elsa Sjstrm  2006  Simklubben Elfsborg            31.33   
Filippa Sjgren  2006  Varberg Sim            31.81   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen            32.47   
Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen            32.91   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            33.80   
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            33.90   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen            34.10   
Emelie Jansson  2006  Vrnamo Simsllskap            34.39   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen            34.39   
11  Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            34.57   
12  Elin Ha  2006  Gteborg Sim            34.61   
13  Hilda Andersson  2007  Varberg Sim            34.78   
14  Iwa Janjic  2006  Vrnamo Simsllskap            35.22   
15  Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            35.65   
16  Ronja Larsn  2006  Eskilstuna Simklubb            35.68   
17  Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsllskap            35.90   
18  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsllskap            35.94   
19  Clara Jonsson  2006  Falkpings Simsllskap            35.98   
20  Julia Andersson  2007  Ronneby Simsllskap            36.37   
20  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            36.37   
22  Linna Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsllskap            36.65   
23  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970            36.70   
24  Wilda Hall  2006  SK Stimmet            36.97   
25  Tindra Billstrm  2006  Kungsbacka Simsllskap            37.06   
25  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Ldde            37.06   
27  Ida Franzn  2006  Simklubben S 02            37.30   
28  Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen            37.47   
29  Anna Strm  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            37.57   
30  Clara Lvenkjaer  2006  SK Stimmet            37.75   
31  Livia Ek  2007  Gteborg Sim            37.83   
32  Elin Wittzell  2006  Simklubben Ldde            38.03   
33  Agnes Hrder  2007  Simklubben 1970            38.17   
34  Alma Mellegrd Fastn  2006  Gteborg Sim            38.43   
35  Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen            38.61   
36  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsllskap            38.62   
37  Ava Abasi  2006  Gteborg Sim            38.72   
38  Anna Hakobyan  2006  Simklubben Laxen            38.78   
39  Vilda Berg  2007  Simklubben Ldde            39.07   
40  Melva Eriksson  2006  Varberg Sim            39.30   
41  Agnes Alfredsson  2006  Simklubben Gtene            39.47   
42  Julia Olsson  2006  Trollhttans Simsllskap            39.59   
43  Liv Eklv  2007  Varberg Sim            39.85   
44  Nova Niemi  2007  Varberg Sim            39.96   
45  Elsie Nysten  2006  Gteborg Sim            40.02   
46  Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            40.25   
47  Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsllskap            40.65   
48  Maya Mllborn  2007  Simklubben Laxen            40.75   
49  Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            41.56   
50  Elin Mrtensson  2007  Varberg Sim            41.77   
51  Freja Borgkvist  2006  Falkenbergs Simklubb            41.92   
52  Wilma Augustsson  2008  Simklubben Laxen            42.16   
53  Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            42.88   
54  Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsllskap            43.08   
55  Lovisa Lidn  2006  Varberg Sim            43.23   
55  Sejla Dacic  2009  Sdertrns Simsllskap            43.23   
57  Cornelia Silversten  2006  Simklubben Laxen            43.47   
58  Molly Dahlbck  2006  Gteborg Sim            43.51   
59  Nisa Rya Gven  2010  Sdertrns Simsllskap            43.64   
60  Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            44.11   
61  Nva Packalen kerblom  2007  Simklubben Laxen            44.44   
62  Beatrice Stucinskas  2007  Gteborg Sim            44.79   
63  Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb            46.27   
64  Gertrud Gustafsson  2006  Simklubben Laxen            46.51   
65  Emma Hakobyan  2008  Simklubben Laxen            46.96   
66  Vanessa Simsek  2008  Simklubben Laxen            47.21   
67  Ebba jersson  2008  Simklubben Gtene            47.31   
68  Diba Mobini  2006  Gteborg Sim            48.42   
69  Chloe Dahlberg  2008  Falkenbergs Simklubb            48.50   
70  Alva Holmgren  2008  Simklubben Laxen            52.26   
71  Maja Duzman  2006  Falkenbergs Simklubb            52.85   
72  Indra Norman  2008  Simklubben Gtene            52.96   
Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  15:43 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2018    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  15:50   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 14, 50m Frisim Damer Para, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb            37.69   
Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Nsets Simklubb            40.20   
Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI            40.69   
Edit Sjstrand  1991  Varbergs HI            44.80   
Elin Andersson  1982  Falkenbergs Simklubb            54.61   
Linnea Winblad  1998  Varbergs HI            1:05.37   
Stina Gustafsson  1989  Varbergs HI            1:05.64   
Rishika Jansson  1999  Vellinge-Nsets Simklubb            1:52.34   
Caroline Berntsson  1980  Varbergs HI            2:34.42   
10  Lova Johansson  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            3:17.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  15:50 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2018    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  16:10   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim            31.06   
Tim Berthelsson  2000  Simsllskapet Delfin            31.49   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsllskap            31.98   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            32.07   
Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            32.14   
Simon Svedberg  2001  Falkpings Simsllskap            32.31   
Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsllskap            32.36   
Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb            32.75   
Torsten Bohlin  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap            33.14   
10  Karl Bohlin  2001  Gteborg Sim            33.96   
11  Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon            35.21   
12  Johan Nilsson  2001  lmhults Simsllskap            35.22   
13  Simon Akervall  2001  S77 Stenungsund            36.98   
14  Eric Jigrup  2000  Gteborg Sim            37.24   
15  William Norland  2001  Mlndals Allmnna Simsllskap            37.31   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Birkan Ates  2002  Simsllskapet Delfin            31.57   
Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02            32.42   
Mats Rehn  2002  Falkenbergs Simklubb            32.52   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            32.69   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon            32.86   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skvde Simsllskap            32.92   
Dennis Partanen  2003  Skvde Simsllskap            33.04   
Oscar Sjstrm  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            33.22   
Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon            33.50   
10  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vnersborg            33.55   
11  Anton Bckman  2003  Vrnamo Simsllskap            33.65   
12  Love Mellegrd Fastn  2003  Gteborg Sim            33.73   
13  Felix Wrakn  2003  Simklubben S 02            33.83   
14  Linus Hagedorn  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap            34.04   
15  Erik Klasson  2003  Simklubben 1970            34.40   
16  Lorand Vari  2002  Gteborg Sim            34.52   
17  Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb            35.07   
18  Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsllskap            35.22   
18  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            35.22   
20  Lukas Fredholm  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            35.24   
21  Elias Anderson  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            35.59   
22  Axel Lindstrm  2003  Gteborg Sim            35.61   
23  Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsllskap            35.75   
24  Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02            36.51   
25  Alexander Moustakas  2002  Gteborg Sim            37.29   
26  Axel Rosencrantz  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap            37.62   
27  Simon Wretborn  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            37.85   
28  Sixten Bohlin  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            39.68   
29  Michal Szczesniak  2002  SK Stimmet            40.61   
30  Filip Hll  2002  Kunglvs Simsllskap            40.90   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb            32.57   
Hektor Kvarnlf  2004  Kungsbacka Simsllskap            33.81   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb            34.51   
Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen            34.93   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            35.24   
Hugo Ringblom  2004  Vrnamo Simsllskap            35.88   
William Meurling  2004  S77 Stenungsund            36.02   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhttans Simsllskap            36.83   
Oscar Lfdahl  2004  Simklubben S 02            36.90   
10  Alexander Nilsson  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            37.16