Results for Sollentuna simfestival 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 25m Frisim damer Simcup - Försök |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
|
12.85 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Swerlander |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
|
12.96 |
+0.11 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
|
13.01 |
+0.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
|
13.09 |
+0.24 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
|
13.16 |
+0.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
|
13.18 |
+0.33 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
13.26 |
+0.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
13.28 |
+0.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Finley Quinn |
2000 |
Sandefjord Svømmeklubb |
+0.63 |
|
13.39 |
+0.54 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
|
13.44 |
+0.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
|
13.45 |
+0.60 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnea Lindgren |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
13.49 |
+0.64 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucrezia Vespertini |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
|
13.53 |
+0.68 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanne Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
13.59 |
+0.74 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
|
13.63 |
+0.78 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
13.66 |
+0.81 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
|
13.67 |
+0.82 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
|
13.68 |
+0.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.67 |
|
13.73 |
+0.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Cornelia Eklund |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
13.76 |
+0.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
|
13.77 |
+0.92 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
13.77 |
+0.92 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
|
13.91 |
+1.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
13.95 |
+1.10 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
|
13.99 |
+1.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
|
14.03 |
+1.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
|
14.13 |
+1.28 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
|
14.24 |
+1.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Felicia Brännbäck |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.52 |
|
14.26 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Daniella Stjernholm |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
|
14.26 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofia Montan |
2004 |
Danderyds Simförening |
+0.75 |
|
14.34 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Louise Blomqvist |
2004 |
Danderyds Simförening |
+0.85 |
|
14.35 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Linn Melander |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
14.37 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
14.40 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emma Montelius |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
|
14.43 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
|
14.47 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
|
14.49 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Filippa Neuman |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.74 |
|
14.52 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Tova Lindbom |
2002 |
Danderyds Simförening |
+0.75 |
|
14.59 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Frida Steen |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
|
14.62 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
14.63 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Clara Wettergren |
2002 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
|
14.63 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
14.64 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
|
14.65 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ella Faleij |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.47 |
|
14.67 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Sigrid Svanberg |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
|
14.73 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.46 |
|
14.77 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
|
14.87 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.74 |
|
14.92 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Lorena Guzman |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
|
14.96 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Isabelle Lindström |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
|
14.97 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.74 |
|
14.98 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Signe Lundh |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.61 |
|
15.11 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Gabriella Gilbert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
|
15.17 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
|
15.21 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.80 |
|
15.40 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.69 |
|
15.42 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Lovisa Jardelid |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
15.51 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Agnes Nyberg |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
|
15.60 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Rebecca Velin |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
|
15.61 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Clara Sundgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
|
15.67 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
|
15.75 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Alexandra Sandell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
|
15.94 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Ebba Näsvall |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
|
15.95 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
|
15.96 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
|
16.07 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
16.11 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Linnea Andreasson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
|
16.44 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
16.53 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Melissa Muhic |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
|
16.61 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Isabel Solomon |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
|
16.71 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.91 |
|
16.83 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Linn Emanuelsson |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
|
17.24 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
|
17.41 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Danielle Youssef |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
|
17.62 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Isabelle Lundwall Lager |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
|
17.62 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.87 |
|
17.70 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.92 |
|
17.70 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Leona Arganti |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
18.15 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tina Najafzadeh |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.52 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-17 09:13:33 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 25m Frisim Herrar Simcup - Försök |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl-Åke Willberg |
1998 |
Danderyds Simförening |
+0.65 |
|
11.39 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
|
11.44 |
+0.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
|
11.47 |
+0.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
|
11.54 |
+0.15 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stefan Varga |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.62 |
|
11.57 |
+0.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
|
11.61 |
+0.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
11.66 |
+0.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
|
11.68 |
+0.29 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
11.76 |
+0.37 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
|
11.82 |
+0.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.63 |
|
11.83 |
+0.44 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
|
11.85 |
+0.46 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Simförening |
+0.79 |
|
11.87 |
+0.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marcus Stridfäldt |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
+0.64 |
|
11.95 |
+0.56 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Lund |
1989 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
|
12.01 |
+0.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victor Halldén |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
|
12.23 |
+0.84 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
|
12.25 |
+0.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elliot Höft |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
|
12.28 |
+0.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
|
12.28 |
+0.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
|
12.29 |
+0.90 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
|
12.34 |
+0.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.60 |
|
12.38 |
+0.99 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
12.47 |
+1.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.81 |
|
12.58 |
+1.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Marcus Stolt |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
+0.66 |
|
12.58 |
+1.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
|
12.66 |
+1.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.55 |
|
12.78 |
+1.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.57 |
|
12.80 |
+1.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Rasmus Neuman |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.78 |
|
12.93 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nicholas Weis Shore |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
|
13.00 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lars Hennert |
1961 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
|
13.02 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyds Simförening |
+0.72 |
|
13.10 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Victor Karell |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
+0.69 |
|
13.18 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Kevin Rathnasiri |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
|
13.23 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
13.25 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
|
13.33 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
|
13.39 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Simförening |
+0.60 |
|
13.42 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Per Levander |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
|
13.42 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
|
13.45 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
|
13.63 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
|
13.75 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
|
13.85 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
|
13.88 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Johan Montero |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
|
13.99 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.59 |
|
14.00 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Oskar Arvidsson |
2002 |
Danderyds Simförening |
+0.64 |
|
14.13 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
|
14.15 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
|
14.27 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.74 |
|
14.31 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.58 |
|
14.36 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.55 |
|
14.68 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Benjamin Poehler |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.79 |
|
14.74 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.75 |
|
14.76 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
|
15.09 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Ivar Lövefors |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
|
15.13 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
|
15.59 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.84 |
|
15.77 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-17 09:21:32 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 200m Fjärilsim Damer ABC 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
539 |
2:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
431 |
2:38.23 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
374 |
2:45.88 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.80 |
362 |
2:47.70 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.82 |
322 |
2:54.46 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
273 |
3:04.33 |
+37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 200m Fjärilsim Damer ABC 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
390 |
2:43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 200m Fjärilsim Damer ABC 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
512 |
2:29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanne Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
446 |
2:36.52 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cornelia Eklund |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-17 09:48:32 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 200m Frisim Herrar ABCD 13 och yngre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Montero |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
324 |
2:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.60 |
312 |
2:26.46 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.85 |
312 |
2:26.51 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Poehler |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.82 |
308 |
2:27.07 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.71 |
296 |
2:29.09 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.52 |
275 |
2:32.72 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
272 |
2:33.23 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
269 |
2:33.92 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.53 |
251 |
2:37.40 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.51 |
246 |
2:38.45 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adrian Hellberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
235 |
2:40.94 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
227 |
2:42.84 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
224 |
2:43.51 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Benjamin Bahajroy |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
187 |
2:53.70 |
+29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
171 |
2:58.92 |
+34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
156 |
3:04.25 |
+39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 200m Frisim Herrar ABCD 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
508 |
2:04.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
495 |
2:05.56 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
436 |
2:10.97 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
396 |
2:15.25 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
393 |
2:15.65 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
367 |
2:18.76 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
363 |
2:19.26 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kevin Rathnasiri |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
356 |
2:20.20 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Karell |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
+0.76 |
353 |
2:20.53 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
341 |
2:22.15 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
337 |
2:22.77 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
316 |
2:25.75 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.79 |
299 |
2:28.48 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ivar Lövefors |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
256 |
2:36.45 |
+31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.79 |
248 |
2:38.08 |
+33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.84 |
141 |
3:10.54 |
+1:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 200m Frisim Herrar ABCD 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
561 |
2:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
550 |
2:01.23 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
540 |
2:02.00 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
515 |
2:03.92 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
514 |
2:04.05 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
497 |
2:05.38 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.58 |
493 |
2:05.71 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
457 |
2:08.94 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.80 |
449 |
2:09.68 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
448 |
2:09.78 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
447 |
2:09.91 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
435 |
2:11.11 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.63 |
416 |
2:13.02 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Neuman |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.75 |
400 |
2:14.85 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyds Simförening |
+0.71 |
386 |
2:16.36 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oskar Arvidsson |
2002 |
Danderyds Simförening |
+0.66 |
359 |
2:19.78 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tiger Khan |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.61 |
317 |
2:25.62 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
297 |
2:28.82 |
+28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 200m Frisim Herrar ABCD 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
627 |
1:56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
613 |
1:56.95 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
610 |
1:57.14 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.58 |
564 |
2:00.21 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Simförening |
+0.79 |
538 |
2:02.15 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
537 |
2:02.19 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
502 |
2:04.98 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victor Halldén |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
494 |
2:05.68 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-17 09:59:05 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Ryggsim Damer ABCD 13 och yngre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Brännbäck |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
419 |
1:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
397 |
1:14.85 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.64 |
339 |
1:18.92 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
332 |
1:19.43 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linn Melander |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
325 |
1:19.97 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.87 |
314 |
1:20.93 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.67 |
301 |
1:22.09 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.68 |
285 |
1:23.56 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lovisa Jardelid |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
278 |
1:24.22 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
277 |
1:24.40 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Lundmark |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
261 |
1:26.07 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Groth |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
250 |
1:27.29 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
245 |
1:27.84 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
241 |
1:28.34 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Sundgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
238 |
1:28.71 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
237 |
1:28.84 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
237 |
1:28.87 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
228 |
1:30.04 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Carla Rollvén |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.23 |
221 |
1:31.00 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Holmberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.82 |
204 |
1:33.34 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Agnes Thunberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
204 |
1:33.39 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
202 |
1:33.69 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.91 |
201 |
1:33.85 |
+20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
201 |
1:33.86 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
201 |
1:33.94 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.88 |
192 |
1:35.36 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lola Hjort Mowitz |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
189 |
1:35.80 |
+22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.78 |
185 |
1:36.49 |
+22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Danielle Youssef |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
179 |
1:37.48 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Liv Dahl |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
178 |
1:37.79 |
+24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Linnea Malm |
2005 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.56 |
167 |
1:39.92 |
+26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elise Blomström |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
161 |
1:41.15 |
+27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Matilda Karlsson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
150 |
1:43.40 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Tindra Kronsell |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
138 |
1:46.40 |
+32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emma Klingh |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.92 |
131 |
1:48.09 |
+34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anna Gomez |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.91 |
129 |
1:48.79 |
+35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Tina Najafzadeh |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.85 |
103 |
1:57.30 |
+43.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stella Egmar |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.27 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Söderlund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.25 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebba Näsvall |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.98 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Ryggsim Damer ABCD 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.99 |
538 |
1:07.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.83 |
478 |
1:10.37 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.59 |
463 |
1:11.09 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
459 |
1:11.32 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
449 |
1:11.83 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
425 |
1:13.16 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.82 |
423 |
1:13.29 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.94 |
413 |
1:13.88 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.81 |
403 |
1:14.49 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.60 |
391 |
1:15.21 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Louise Blomqvist |
2004 |
Danderyds Simförening |
+0.69 |
388 |
1:15.43 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
374 |
1:16.35 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.84 |
365 |
1:16.99 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Berngrim |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
352 |
1:17.87 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
349 |
1:18.15 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Montan |
2004 |
Danderyds Simförening |
+0.64 |
343 |
1:18.57 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
319 |
1:20.47 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rebecca Velin |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
294 |
1:22.74 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filippa Neuman |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.70 |
293 |
1:22.82 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
282 |
1:23.84 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Cornelia Dahlén |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.93 |
282 |
1:23.87 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
257 |
1:26.51 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rebecka Ishaq |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
252 |
1:27.05 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
243 |
1:28.16 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Adéla Darvish |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
232 |
1:29.44 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Daniella Stjernholm |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
232 |
1:29.49 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ella Faleij |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
224 |
1:30.54 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
217 |
1:31.49 |
+23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lorena Guzman |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.97 |
201 |
1:33.79 |
+26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Melissa Muhic |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
196 |
1:34.59 |
+26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Isabelle Lundwall Lager |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
159 |
1:41.46 |
+33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Wärn |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Andreasson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Ryggsim Damer ABCD 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
529 |
1:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
497 |
1:09.45 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
491 |
1:09.73 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.66 |
474 |
1:10.53 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
462 |
1:11.16 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
437 |
1:12.49 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
374 |
1:16.36 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Mitrovic |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.84 |
348 |
1:18.22 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Nyberg |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.94 |
272 |
1:24.91 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Ryggsim Damer ABCD 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
537 |
1:07.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
509 |
1:08.90 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanne Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.99 |
417 |
1:13.60 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-17 10:34:21 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 400m Medley Herrar ABC 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
410 |
5:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
380 |
5:24.94 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
354 |
5:32.89 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.81 |
332 |
5:39.85 |
+23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 400m Medley Herrar ABC 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
525 |
4:51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
513 |
4:54.08 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
485 |
4:59.64 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
479 |
5:00.97 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
448 |
5:07.64 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.58 |
414 |
5:15.76 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
330 |
5:40.71 |
+48.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 400m Medley Herrar ABC 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
621 |
4:36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
597 |
4:39.57 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stefan Varga |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.65 |
588 |
4:41.02 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
588 |
4:41.10 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.62 |
556 |
4:46.35 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
508 |
4:55.01 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Halldén |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.62 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-17 10:51:54 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Bröstsim Damer ABCD 13 och yngre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
440 |
1:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felicia Brännbäck |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.56 |
375 |
1:26.40 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Loqvist |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
332 |
1:29.99 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.61 |
332 |
1:30.00 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Montelius |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
321 |
1:31.02 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
307 |
1:32.41 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.88 |
307 |
1:32.44 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.70 |
306 |
1:32.53 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karolina Nivenius |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.87 |
305 |
1:32.56 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Holmberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
301 |
1:33.02 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
290 |
1:34.15 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Steen |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.85 |
288 |
1:34.42 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
280 |
1:35.32 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilma Groth |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
269 |
1:36.49 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.73 |
268 |
1:36.71 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linn Lynch |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
251 |
1:38.75 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Signe Lundh |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
250 |
1:38.98 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.74 |
248 |
1:39.17 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
247 |
1:39.31 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Danielle Youssef |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.86 |
243 |
1:39.85 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ebba Carlsson |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.75 |
235 |
1:40.99 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.86 |
233 |
1:41.33 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
212 |
1:44.58 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.93 |
208 |
1:45.13 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
207 |
1:45.27 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ebba Näsvall |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.78 |
204 |
1:45.87 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
188 |
1:48.79 |
+26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Linnea Malm |
2005 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
184 |
1:49.50 |
+27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.82 |
183 |
1:49.74 |
+27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Amanda Hörberg |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.59 |
179 |
1:50.57 |
+28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anna Gomez |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
169 |
1:52.65 |
+30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elise Blomström |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
167 |
1:53.17 |
+31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emma Klingh |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.96 |
155 |
1:55.91 |
+33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Tina Najafzadeh |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.78 |
135 |
2:01.36 |
+39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovisa Jardelid |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Bröstsim Damer ABCD 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
579 |
1:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
574 |
1:15.01 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
527 |
1:17.16 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
456 |
1:20.98 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felicia Larsered |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.61 |
450 |
1:21.32 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.85 |
442 |
1:21.84 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lisa Candelius |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
427 |
1:22.80 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
421 |
1:23.20 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
392 |
1:25.14 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
387 |
1:25.57 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
373 |
1:26.59 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.88 |
371 |
1:26.77 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
370 |
1:26.80 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
343 |
1:29.05 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Faleij |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
325 |
1:30.62 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
321 |
1:30.99 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julia Zwinkels |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
316 |
1:31.48 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
303 |
1:32.84 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabelle Lindström |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.84 |
281 |
1:35.20 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Linnea Andreasson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.90 |
270 |
1:36.41 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lorena Guzman |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.81 |
264 |
1:37.16 |
+22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Linn Emanuelsson |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.84 |
257 |
1:37.98 |
+23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alexandra Sandell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
248 |
1:39.15 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Daniella Stjernholm |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.78 |
246 |
1:39.42 |
+24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elinor Svensson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.79 |
242 |
1:40.01 |
+25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Leona Arganti |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.89 |
211 |
1:44.73 |
+29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Isabelle Lundwall Lager |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
209 |
1:45.01 |
+30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Isabel Solomon |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
197 |
1:47.00 |
+32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.95 |
195 |
1:47.36 |
+32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Bröstsim Damer ABCD 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Swerlander |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
606 |
1:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
529 |
1:17.06 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
498 |
1:18.64 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
490 |
1:19.06 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
438 |
1:22.08 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Karls |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
437 |
1:22.15 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
427 |
1:22.79 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.86 |
425 |
1:22.88 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
423 |
1:23.06 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Lindgren |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
412 |
1:23.74 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Wettergren |
2002 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
409 |
1:23.97 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
364 |
1:27.26 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.86 |
364 |
1:27.28 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tova Lindbom |
2002 |
Danderyds Simförening |
+0.78 |
342 |
1:29.09 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Bröstsim Damer ABCD 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Finley Quinn |
2000 |
Sandefjord Svømmeklubb |
+0.65 |
516 |
1:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
483 |
1:19.44 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
481 |
1:19.54 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hannah Berndtson |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
347 |
1:28.71 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-17 11:19:04 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD 13 och yngre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Montero |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
301 |
32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.63 |
288 |
33.00 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
267 |
33.84 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.59 |
262 |
34.04 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
261 |
34.08 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Poehler |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.77 |
220 |
36.08 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pelle Vanhainen |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
215 |
36.38 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.47 |
210 |
36.63 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
208 |
36.74 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.82 |
202 |
37.14 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adrian Hellberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
201 |
37.20 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aron Ekblad |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
196 |
37.47 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.72 |
176 |
38.90 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
171 |
39.21 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Benjamin Bahajroy |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
170 |
39.29 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oscar Gustafson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
153 |
40.75 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.60 |
152 |
40.79 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Spårvägen Simförening |
+0.59 |
152 |
40.79 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
140 |
41.89 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
136 |
42.37 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Albin Wullrich |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.80 |
118 |
44.43 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mattias Olgar |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
100 |
46.88 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
474 |
27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
435 |
28.77 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
423 |
29.04 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kevin Rathnasiri |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
400 |
29.57 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
391 |
29.81 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Karell |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
+0.77 |
336 |
31.34 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
331 |
31.49 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
320 |
31.85 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
294 |
32.78 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
246 |
34.75 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
217 |
36.24 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.77 |
200 |
37.25 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ivar Lövefors |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
193 |
37.68 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
104 |
46.33 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Simförening |
+0.51 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
563 |
26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
538 |
26.80 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
473 |
27.97 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
462 |
28.18 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.80 |
438 |
28.69 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
433 |
28.80 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
418 |
29.15 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.61 |
400 |
29.58 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elliot Höft |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
395 |
29.69 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
391 |
29.80 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Per Levander |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
323 |
31.77 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nicholas Weis Shore |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
322 |
31.78 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Neuman |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.74 |
280 |
33.30 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
207 |
36.81 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
572 |
26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
556 |
26.51 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
552 |
26.57 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl-Åke Willberg |
1998 |
Danderyds Simförening |
+0.62 |
546 |
26.66 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.59 |
546 |
26.66 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
498 |
27.49 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Lund |
1989 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
493 |
27.59 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Stridfäldt |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
+0.65 |
485 |
27.73 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Stolt |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
+0.65 |
441 |
28.64 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lars Hennert |
1961 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
343 |
31.13 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-17 11:38:12 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Frisim Damer ABCD 13 och yngre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
430 |
1:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.84 |
425 |
1:07.71 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
422 |
1:07.85 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nova Morota |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
417 |
1:08.12 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
364 |
1:11.29 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
357 |
1:11.70 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.71 |
337 |
1:13.14 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.77 |
323 |
1:14.14 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Lundh |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
321 |
1:14.31 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.82 |
307 |
1:15.43 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.91 |
303 |
1:15.73 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Sundgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
301 |
1:15.96 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
298 |
1:16.20 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lola Hjort Mowitz |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
295 |
1:16.43 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.80 |
294 |
1:16.48 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lovisa Jardelid |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
287 |
1:17.12 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frida Steen |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
282 |
1:17.55 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Agnes Lundmark |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
269 |
1:18.86 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.78 |
262 |
1:19.51 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Linn Lynch |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
256 |
1:20.17 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liv Dahl |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.85 |
251 |
1:20.61 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Carla Rollvén |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
251 |
1:20.64 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ebba Carlsson |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.77 |
244 |
1:21.40 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julia Marklund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
243 |
1:21.51 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.94 |
240 |
1:21.89 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Agnes Thunberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
+0.83 |
238 |
1:22.15 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frida Loqvist |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
231 |
1:22.96 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Matilda Karlsson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
222 |
1:24.01 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Stella Egmar |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
220 |
1:24.33 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.86 |
207 |
1:25.95 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Linnea Malm |
2005 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.74 |
196 |
1:27.57 |
+20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.82 |
188 |
1:28.85 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.76 |
185 |
1:29.26 |
+21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elise Blomström |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
181 |
1:29.89 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Amanda Hörberg |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.55 |
181 |
1:29.98 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Karolina Nivenius |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.80 |
180 |
1:30.04 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Danielle Youssef |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
175 |
1:30.95 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ida Söderlund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
167 |
1:32.39 |
+24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Tina Najafzadeh |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.93 |
143 |
1:37.14 |
+29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Tindra Kronsell |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
143 |
1:37.34 |
+29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Emma Klingh |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
138 |
1:38.44 |
+31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Frisim Damer ABCD 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
586 |
1:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
541 |
1:02.47 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
530 |
1:02.88 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
506 |
1:03.86 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.85 |
505 |
1:03.89 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
496 |
1:04.29 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.78 |
480 |
1:04.99 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
475 |
1:05.22 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
475 |
1:05.23 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
473 |
1:05.31 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
469 |
1:05.49 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
464 |
1:05.76 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
457 |
1:06.08 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
449 |
1:06.45 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
445 |
1:06.67 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.81 |
417 |
1:08.09 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Louise Blomqvist |
2004 |
Danderyds Simförening |
+0.86 |
416 |
1:08.16 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia Montan |
2004 |
Danderyds Simförening |
+0.81 |
406 |
1:08.72 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
403 |
1:08.90 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Berngrim |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
398 |
1:09.17 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
396 |
1:09.30 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
392 |
1:09.56 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
378 |
1:10.38 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lisa Candelius |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.62 |
367 |
1:11.07 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rebecca Velin |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
363 |
1:11.32 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ella Faleij |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
361 |
1:11.49 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Daniella Stjernholm |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.79 |
359 |
1:11.57 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Filippa Neuman |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.78 |
355 |
1:11.86 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
352 |
1:12.08 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Gabriella Gilbert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
337 |
1:13.15 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Cornelia Dahlén |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.87 |
324 |
1:14.10 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Rebecka Ishaq |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
324 |
1:14.12 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sigrid Svanberg |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.84 |
320 |
1:14.38 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Isabelle Lindström |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.86 |
306 |
1:15.47 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alexandra Sandell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
296 |
1:16.39 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
293 |
1:16.63 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emma Wärn |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
284 |
1:17.43 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.85 |
280 |
1:17.78 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Adéla Darvish |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
271 |
1:18.62 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
257 |
1:20.00 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Linnea Andreasson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
248 |
1:20.95 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Lorena Guzman |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.81 |
246 |
1:21.23 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Linn Emanuelsson |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.90 |
190 |
1:28.42 |
+27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Isabel Solomon |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
186 |
1:29.12 |
+28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Leona Arganti |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
174 |
1:31.16 |
+30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Frisim Damer ABCD 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
624 |
59.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
566 |
1:01.51 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Swerlander |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
549 |
1:02.17 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucrezia Vespertini |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
545 |
1:02.31 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.65 |
501 |
1:04.07 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Lindgren |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
494 |
1:04.40 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
488 |
1:04.66 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
475 |
1:05.21 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
432 |
1:07.34 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
428 |
1:07.52 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.87 |
420 |
1:07.98 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Wettergren |
2002 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
419 |
1:08.03 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andrea Mitrovic |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
370 |
1:10.89 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Nyberg |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.85 |
270 |
1:18.73 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Frisim Damer ABCD 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
652 |
58.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
544 |
1:02.33 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
532 |
1:02.80 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
522 |
1:03.22 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Finley Quinn |
2000 |
Sandefjord Svømmeklubb |
+0.67 |
510 |
1:03.70 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hannah Berndtson |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
465 |
1:05.68 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-17 12:07:14 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 50m Frisim Herrar Simcup - Kvartsfinal |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
555 |
24.65 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl-Åke Willberg |
1998 |
Danderyds Simförening |
+0.64 |
555 |
24.65 |
= |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.63 |
538 |
24.90 |
+0.25 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
532 |
25.00 |
+0.35 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
530 |
25.02 |
+0.37 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
528 |
25.06 |
+0.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stefan Varga |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.65 |
528 |
25.06 |
+0.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
517 |
25.24 |
+0.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Simförening |
+0.79 |
516 |
25.25 |
+0.60 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
511 |
25.34 |
+0.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Stridfäldt |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
+0.66 |
509 |
25.37 |
+0.72 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Lund |
1989 |
Södertörns Simsällskap |
+0.75 |
496 |
25.59 |
+0.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
494 |
25.62 |
+0.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
492 |
25.65 |
+1.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
487 |
25.74 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
480 |
25.86 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marcus Stolt |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
+0.60 |
466 |
26.13 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
457 |
26.29 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
450 |
26.43 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Victor Halldén |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
447 |
26.48 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
445 |
26.52 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
441 |
26.60 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elliot Höft |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
423 |
26.98 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.83 |
414 |
27.17 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
411 |
27.23 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
410 |
27.25 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
397 |
27.55 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.57 |
377 |
28.04 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-17 15:04:28 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Frisim Damer Simcup - Kvartsfinal |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
629 |
27.11 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Swerlander |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
569 |
28.04 |
+0.93 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
568 |
28.05 |
+0.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
558 |
28.22 |
+1.11 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.84 |
543 |
28.47 |
+1.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
540 |
28.53 |
+1.42 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
537 |
28.59 |
+1.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Finley Quinn |
2000 |
Sandefjord Svømmeklubb |
+0.67 |
521 |
28.87 |
+1.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
518 |
28.93 |
+1.82 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
516 |
28.97 |
+1.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanne Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
514 |
29.01 |
+1.90 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cornelia Eklund |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
497 |
29.32 |
+2.21 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
494 |
29.38 |
+2.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
492 |
29.42 |
+2.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
491 |
29.44 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
483 |
29.60 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lucrezia Vespertini |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
483 |
29.62 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
477 |
29.74 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
476 |
29.76 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
475 |
29.78 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.61 |
470 |
29.89 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
459 |
30.12 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
453 |
30.24 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
448 |
30.37 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
436 |
30.63 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Felicia Brännbäck |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
431 |
30.75 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Daniella Stjernholm |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
398 |
31.58 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
391 |
31.76 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-17 15:08:26 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 200m Fjärilsim Herrar ABC 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
391 |
2:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kevin Rathnasiri |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
323 |
2:38.13 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 200m Fjärilsim Herrar ABC 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
575 |
2:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
483 |
2:18.31 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
465 |
2:20.05 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
444 |
2:22.26 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.59 |
409 |
2:26.18 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 200m Fjärilsim Herrar ABC 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.63 |
577 |
2:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
567 |
2:11.11 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
566 |
2:11.17 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
484 |
2:18.19 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
454 |
2:21.20 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Halldén |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
402 |
2:27.00 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
321 |
2:38.42 |
+28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-17 15:16:47 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 200m Frisim Damer ABCD 13 och yngre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
413 |
2:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Montelius |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
406 |
2:29.49 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linn Melander |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
373 |
2:33.86 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Sundgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
348 |
2:37.35 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
318 |
2:42.22 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.82 |
315 |
2:42.68 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.66 |
313 |
2:43.01 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.79 |
307 |
2:44.14 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.78 |
304 |
2:44.66 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
302 |
2:45.00 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lovisa Jardelid |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
297 |
2:46.01 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lola Hjort Mowitz |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
287 |
2:47.91 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
268 |
2:51.72 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ebba Carlsson |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.77 |
246 |
2:56.62 |
+27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Thunberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
+0.84 |
240 |
2:58.15 |
+29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.95 |
229 |
3:00.96 |
+32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Stella Egmar |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.81 |
229 |
3:01.02 |
+32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Carla Rollvén |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
228 |
3:01.14 |
+32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isidora Mitrovic |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
228 |
3:01.28 |
+32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frida Loqvist |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
221 |
3:03.04 |
+34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
218 |
3:03.83 |
+35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
206 |
3:07.34 |
+38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
165 |
3:21.71 |
+53.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 200m Frisim Damer ABCD 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
579 |
2:12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
536 |
2:16.35 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
518 |
2:17.87 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.81 |
493 |
2:20.18 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
489 |
2:20.61 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
484 |
2:21.07 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
477 |
2:21.71 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
476 |
2:21.87 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
465 |
2:22.90 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
465 |
2:22.96 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
464 |
2:23.02 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
454 |
2:24.10 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
449 |
2:24.66 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
441 |
2:25.51 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
426 |
2:27.16 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
425 |
2:27.25 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Berngrim |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.84 |
370 |
2:34.28 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mira Burmeister |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.86 |
360 |
2:35.65 |
+22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filippa Neuman |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.79 |
341 |
2:38.44 |
+25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
341 |
2:38.48 |
+25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rebecca Velin |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
336 |
2:39.22 |
+26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sigrid Svanberg |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.85 |
316 |
2:42.59 |
+29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.85 |
304 |
2:44.73 |
+31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julia Zwinkels |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
296 |
2:46.12 |
+33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
277 |
2:49.85 |
+37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
267 |
2:51.90 |
+39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Adéla Darvish |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
266 |
2:52.15 |
+39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Daniella Stjernholm |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.82 |
265 |
2:52.43 |
+39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 200m Frisim Damer ABCD 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.65 |
482 |
2:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
463 |
2:23.16 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
451 |
2:24.35 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
450 |
2:24.49 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Wettergren |
2002 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
401 |
2:30.12 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.85 |
386 |
2:32.12 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Karls |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
377 |
2:33.26 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 200m Frisim Damer ABCD 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
663 |
2:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
581 |
2:12.72 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
579 |
2:12.86 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
514 |
2:18.27 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
465 |
2:22.91 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hannah Berndtson |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
418 |
2:28.14 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-17 15:47:37 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD 13 och yngre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Montero |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
261 |
1:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
241 |
1:18.57 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.67 |
236 |
1:19.07 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
230 |
1:19.81 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
227 |
1:20.08 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
208 |
1:22.51 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pelle Vanhainen |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.34 |
179 |
1:26.70 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Spårvägen Simförening |
+0.84 |
177 |
1:26.97 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
175 |
1:27.36 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
170 |
1:28.30 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.86 |
165 |
1:29.09 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.55 |
160 |
1:30.10 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.97 |
122 |
1:38.38 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hugo Gustafsson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
-0.82 |
119 |
1:39.42 |
+22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Holm |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Poehler |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.94 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adrian Hellberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
448 |
1:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
387 |
1:07.11 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
361 |
1:08.67 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
350 |
1:09.37 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.61 |
345 |
1:09.72 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Simförening |
+0.75 |
336 |
1:10.31 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
320 |
1:11.50 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
299 |
1:13.15 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
268 |
1:15.84 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
249 |
1:17.69 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
243 |
1:18.39 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leo Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
237 |
1:19.04 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
229 |
1:19.91 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
229 |
1:19.94 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ivar Lövefors |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.62 |
197 |
1:23.98 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victor Jansson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
190 |
1:24.95 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matyas Krejci |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.82 |
182 |
1:26.22 |
+22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
152 |
1:31.49 |
+27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lukas Wiman |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
151 |
1:31.84 |
+27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
560 |
59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.85 |
531 |
1:00.38 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.74 |
416 |
1:05.49 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.88 |
405 |
1:06.11 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
316 |
1:11.80 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.81 |
298 |
1:13.21 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Neuman |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.97 |
277 |
1:15.03 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
253 |
1:17.27 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Per Levander |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.99 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stefan Varga |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.99 |
580 |
58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
543 |
59.95 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
465 |
1:03.12 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.63 |
446 |
1:04.01 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
442 |
1:04.22 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
402 |
1:06.26 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-17 16:11:57 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 400m Medley Damer ABC 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.84 |
506 |
5:25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.78 |
465 |
5:34.74 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
461 |
5:35.74 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.81 |
446 |
5:39.45 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
427 |
5:44.39 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
412 |
5:48.63 |
+23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
367 |
6:02.28 |
+36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 400m Medley Damer ABC 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
561 |
5:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
516 |
5:23.35 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
512 |
5:24.21 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.90 |
391 |
5:54.66 |
+40.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucrezia Vespertini |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 400m Medley Damer ABC 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cornelia Eklund |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
600 |
5:07.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
562 |
5:14.32 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Finley Quinn |
2000 |
Sandefjord Svømmeklubb |
+0.61 |
515 |
5:23.59 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanne Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
514 |
5:23.89 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
433 |
5:42.81 |
+35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-17 16:31:20 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Bröstsim Herrar ABCD 13 och yngre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin Poehler |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.76 |
325 |
1:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.50 |
310 |
1:22.13 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Bahajroy |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
248 |
1:28.40 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Gustafson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
247 |
1:28.63 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
242 |
1:29.16 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.61 |
221 |
1:31.96 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.50 |
191 |
1:36.54 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adrian Hellberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
187 |
1:37.19 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
173 |
1:39.69 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Gustafsson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
171 |
1:40.06 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.63 |
170 |
1:40.23 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.62 |
165 |
1:41.22 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mattias Olgar |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
79 |
2:09.42 |
+48.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Bröstsim Herrar ABCD 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
450 |
1:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
446 |
1:12.77 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.84 |
444 |
1:12.86 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Karell |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
+0.68 |
362 |
1:17.98 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.88 |
360 |
1:18.14 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.63 |
355 |
1:18.53 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
313 |
1:21.82 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
287 |
1:24.28 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leo Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
262 |
1:26.83 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.80 |
235 |
1:30.01 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matyas Krejci |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.91 |
174 |
1:39.45 |
+26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
173 |
1:39.75 |
+27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Jansson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Bröstsim Herrar ABCD 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
535 |
1:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
526 |
1:08.88 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
478 |
1:11.11 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
475 |
1:11.25 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.58 |
462 |
1:11.89 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
450 |
1:12.55 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
439 |
1:13.14 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
428 |
1:13.76 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elliot Höft |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
382 |
1:16.60 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
299 |
1:23.14 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyds Simförening |
+0.76 |
290 |
1:23.93 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Per Levander |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
290 |
1:23.94 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
251 |
1:28.05 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Bröstsim Herrar ABCD 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
592 |
1:06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
529 |
1:08.74 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
472 |
1:11.39 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.63 |
430 |
1:13.64 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
425 |
1:13.96 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Halldén |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
368 |
1:17.55 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-17 16:45:53 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD 13 och yngre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
418 |
32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Montelius |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
414 |
32.71 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nova Morota |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
411 |
32.78 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
404 |
32.97 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linn Melander |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
401 |
33.05 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felicia Brännbäck |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.58 |
352 |
34.50 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
350 |
34.59 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
321 |
35.58 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Sundgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
295 |
36.62 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.79 |
292 |
36.74 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lovisa Jardelid |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
285 |
37.04 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Steen |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.92 |
258 |
38.25 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
247 |
38.82 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stella Egmar |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.52 |
239 |
39.25 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lola Hjort Mowitz |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
221 |
40.31 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
210 |
41.00 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Agnes Thunberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
205 |
41.32 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tencie Spoormaker |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.84 |
192 |
42.23 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.63 |
189 |
42.45 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.63 |
188 |
42.49 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liv Dahl |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
185 |
42.74 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ebba Näsvall |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
184 |
42.86 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.84 |
183 |
42.92 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julia Marklund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.84 |
180 |
43.13 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.75 |
180 |
43.13 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.82 |
173 |
43.70 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.97 |
137 |
47.20 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
132 |
47.78 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
122 |
49.12 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Matilda Karlsson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
107 |
51.23 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saskia Chappell |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
452 |
31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
446 |
31.89 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
436 |
32.14 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
426 |
32.39 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
413 |
32.73 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
409 |
32.83 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
373 |
33.84 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
371 |
33.90 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.85 |
371 |
33.91 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
365 |
34.09 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabelle Lindström |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.88 |
364 |
34.14 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
360 |
34.25 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
354 |
34.44 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
353 |
34.47 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniella Stjernholm |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.83 |
340 |
34.90 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mira Burmeister |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.78 |
331 |
35.22 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julia Zwinkels |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
324 |
35.49 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
320 |
35.63 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Faleij |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
317 |
35.73 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
315 |
35.80 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
311 |
35.96 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
305 |
36.19 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sigrid Svanberg |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
288 |
36.91 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
262 |
38.07 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Gabriella Gilbert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
253 |
38.52 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Filippa Neuman |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.83 |
252 |
38.56 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma Wärn |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.90 |
246 |
38.87 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Rebecka Ishaq |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
225 |
40.05 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
196 |
41.97 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Rebecca Velin |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
191 |
42.30 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Adéla Darvish |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
190 |
42.34 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Swerlander |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.63 |
501 |
30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
501 |
30.68 |
= |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
484 |
31.05 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.65 |
449 |
31.83 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Karls |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
446 |
31.89 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
392 |
33.30 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Wettergren |
2002 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
372 |
33.89 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucrezia Vespertini |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
540 |
29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
532 |
30.08 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Eklund |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
489 |
30.93 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanne Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
481 |
31.10 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
467 |
31.41 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
438 |
32.09 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-17 17:07:16 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 100m Frisim Herrar ABCD 13 och yngre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
304 |
1:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Montero |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
291 |
1:07.75 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.57 |
288 |
1:07.99 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.84 |
288 |
1:08.01 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.79 |
280 |
1:08.65 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.52 |
277 |
1:08.89 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Poehler |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.65 |
276 |
1:08.96 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.67 |
274 |
1:09.17 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.59 |
272 |
1:09.28 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.45 |
234 |
1:12.86 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adrian Hellberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.61 |
213 |
1:15.19 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pelle Vanhainen |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
213 |
1:15.23 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar Gustafson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
204 |
1:16.27 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
195 |
1:17.39 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
167 |
1:21.52 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
134 |
1:27.81 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.62 |
128 |
1:28.98 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mattias Olgar |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
73 |
1:47.45 |
+40.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Gustafsson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.58 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Holm |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 100m Frisim Herrar ABCD 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
507 |
56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.63 |
467 |
57.89 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
413 |
1:00.34 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kevin Rathnasiri |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
400 |
1:00.95 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
392 |
1:01.36 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
383 |
1:01.85 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Karell |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
+0.71 |
383 |
1:01.88 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
379 |
1:02.06 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Simförening |
+0.61 |
376 |
1:02.22 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
357 |
1:03.32 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
331 |
1:04.95 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
323 |
1:05.46 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.83 |
319 |
1:05.72 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
319 |
1:05.73 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
304 |
1:06.82 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.90 |
302 |
1:06.95 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
299 |
1:07.18 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leo Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.61 |
254 |
1:10.88 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ivar Lövefors |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
252 |
1:11.10 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.79 |
240 |
1:12.31 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Victor Jansson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
208 |
1:15.81 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Matyas Krejci |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.87 |
186 |
1:18.68 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lukas Wiman |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
162 |
1:22.39 |
+26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
155 |
1:23.54 |
+27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 100m Frisim Herrar ABCD 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
537 |
55.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
529 |
55.55 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
500 |
56.62 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
498 |
56.69 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
476 |
57.52 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
462 |
58.10 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.83 |
457 |
58.32 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
452 |
58.55 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.62 |
448 |
58.69 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
431 |
59.46 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
431 |
59.49 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.54 |
412 |
1:00.35 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.60 |
400 |
1:00.98 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
398 |
1:01.09 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus Neuman |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.77 |
392 |
1:01.37 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elliot Höft |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
361 |
1:03.10 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyds Simförening |
+0.78 |
357 |
1:03.32 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Per Levander |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
353 |
1:03.56 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
346 |
1:04.00 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tiger Khan |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.62 |
310 |
1:06.38 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
293 |
1:07.65 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 100m Frisim Herrar ABCD 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
575 |
54.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
571 |
54.14 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Lund |
1989 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
542 |
55.11 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.61 |
536 |
55.30 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
529 |
55.55 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
469 |
57.82 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Stridfäldt |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
469 |
57.84 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Stolt |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
+0.62 |
460 |
58.21 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-17 17:25:55 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 75m Frisim Damer Simcup - Semifinal |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
|
43.06 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Swerlander |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
43.40 |
+0.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
|
43.46 |
+0.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
43.51 |
+0.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
44.33 |
+1.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
44.62 |
+1.56 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
|
44.67 |
+1.61 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
45.07 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanne Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
|
45.12 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Finley Quinn |
2000 |
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
45.30 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cornelia Eklund |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
|
45.87 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
|
45.93 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
46.16 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
46.93 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-18 09:05:58 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 75m Frisim Herrar Simcup - Semifinal |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
|
38.95 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stefan Varga |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
38.98 |
+0.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
|
39.16 |
+0.21 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
|
|
39.20 |
+0.25 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl-Åke Willberg |
1998 |
Danderyds Simförening |
|
|
39.28 |
+0.33 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
|
39.44 |
+0.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
|
39.44 |
+0.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
|
39.60 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
|
39.65 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
|
39.83 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Simförening |
|
|
40.01 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
|
40.58 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
40.70 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Lund |
1989 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-18 09:06:37 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Fjärilsim Damer ABCD 13 och yngre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.85 |
367 |
1:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linn Melander |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
297 |
1:21.84 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
292 |
1:22.24 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
288 |
1:22.65 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma Groth |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
224 |
1:29.87 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karolina Nivenius |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.83 |
167 |
1:39.16 |
+22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Lundmark |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.61 |
151 |
1:42.38 |
+26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Fjärilsim Damer ABCD 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
559 |
1:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
423 |
1:12.73 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.83 |
418 |
1:12.99 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
418 |
1:13.01 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
367 |
1:16.21 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
354 |
1:17.13 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
347 |
1:17.71 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
342 |
1:18.02 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
340 |
1:18.19 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
325 |
1:19.36 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.89 |
299 |
1:21.58 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
296 |
1:21.89 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Zwinkels |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
227 |
1:29.43 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
210 |
1:31.82 |
+25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Fjärilsim Damer ABCD 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
486 |
1:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
460 |
1:10.70 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
457 |
1:10.89 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
453 |
1:11.07 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
449 |
1:11.29 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
446 |
1:11.45 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
430 |
1:12.31 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
363 |
1:16.52 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Wettergren |
2002 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
340 |
1:18.17 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Fjärilsim Damer ABCD 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
569 |
1:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
507 |
1:08.46 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanne Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
483 |
1:09.59 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
444 |
1:11.56 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-18 09:18:15 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m Ryggsim Herrar ABCD 13 och yngre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
263 |
34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Montero |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
251 |
35.19 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
228 |
36.33 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.80 |
204 |
37.74 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pelle Vanhainen |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.82 |
197 |
38.18 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Gustafson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
179 |
39.38 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.59 |
170 |
40.09 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicholas Benyammine |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
147 |
42.07 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albin Wullrich |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.93 |
132 |
43.63 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikolaj Alkas Alias |
2008 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
127 |
44.16 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Melvin Abrander |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
125 |
44.37 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Benjamin Bahajroy |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.81 |
121 |
44.82 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Axel Mickelsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
121 |
44.91 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vincent Wettergren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
120 |
44.99 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Fabian Grejs |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.84 |
115 |
45.66 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Erik Rosander |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.75 |
82 |
50.96 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frans Willquist |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.81 |
81 |
51.26 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m Ryggsim Herrar ABCD 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
394 |
30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.57 |
361 |
31.19 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
346 |
31.65 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
272 |
34.28 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ivar Lövefors |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
200 |
37.97 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.84 |
192 |
38.45 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludvig Alverfors |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
186 |
38.87 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m Ryggsim Herrar ABCD 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
494 |
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
487 |
28.23 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
415 |
29.78 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.86 |
381 |
30.63 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
296 |
33.33 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.59 |
295 |
33.35 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Neuman |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.81 |
267 |
34.50 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
247 |
35.37 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elliot Höft |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m Ryggsim Herrar ABCD 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.61 |
539 |
27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl-Åke Willberg |
1998 |
Danderyds Simförening |
+0.95 |
517 |
27.67 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
479 |
28.38 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
460 |
28.78 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-18 09:27:03 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 200m Bröstsim Damer ABC 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
588 |
2:40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
550 |
2:44.17 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.84 |
511 |
2:48.24 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisa Candelius |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.63 |
445 |
2:56.14 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecka Ishaq |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
354 |
3:10.09 |
+29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
338 |
3:13.07 |
+32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
329 |
3:14.90 |
+34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.81 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.48 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 200m Bröstsim Damer ABC 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Swerlander |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
538 |
2:45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
436 |
2:57.40 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
431 |
2:58.05 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.88 |
425 |
2:58.86 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
369 |
3:07.52 |
+22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Mitrovic |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
341 |
3:12.61 |
+27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tova Lindbom |
2002 |
Danderyds Simförening |
+0.79 |
321 |
3:16.40 |
+30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 200m Bröstsim Damer ABC 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Finley Quinn |
2000 |
Sandefjord Svømmeklubb |
+0.58 |
515 |
2:47.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.61 |
471 |
2:52.94 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-18 09:44:41 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 400m Frisim Herrar ABC 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
502 |
4:26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
451 |
4:36.75 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.62 |
415 |
4:44.44 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
396 |
4:49.03 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
383 |
4:52.22 |
+25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kevin Rathnasiri |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
365 |
4:56.85 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
362 |
4:57.70 |
+30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
342 |
5:03.24 |
+36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
338 |
5:04.68 |
+37.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ivar Lövefors |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
265 |
5:30.05 |
+1:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 400m Frisim Herrar ABC 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
589 |
4:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
551 |
4:18.86 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.53 |
536 |
4:21.14 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
529 |
4:22.30 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
503 |
4:26.77 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.63 |
442 |
4:38.43 |
+25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.61 |
434 |
4:40.27 |
+27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
430 |
4:41.18 |
+28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
395 |
4:49.08 |
+36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Neuman |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.73 |
395 |
4:49.11 |
+36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
300 |
5:16.91 |
+1:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.45 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 400m Frisim Herrar ABC 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
656 |
4:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
588 |
4:13.31 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Simförening |
+0.88 |
586 |
4:13.57 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
536 |
4:21.23 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Halldén |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
524 |
4:23.17 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
491 |
4:28.96 |
+24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
469 |
4:33.02 |
+28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
451 |
4:36.59 |
+32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-18 10:12:18 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Medley Damer ABCD 13 och yngre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.82 |
446 |
2:39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Montelius |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
435 |
2:40.72 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felicia Brännbäck |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.54 |
412 |
2:43.68 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
376 |
2:48.83 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
324 |
2:57.25 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Sundgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
304 |
3:01.09 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.68 |
301 |
3:01.72 |
+22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lovisa Jardelid |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
291 |
3:03.72 |
+24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
286 |
3:04.77 |
+25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
269 |
3:08.75 |
+29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Sköld |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
267 |
3:09.05 |
+29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Groth |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
267 |
3:09.10 |
+29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Lundh |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
266 |
3:09.41 |
+30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.67 |
258 |
3:11.31 |
+31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.59 |
257 |
3:11.59 |
+32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida Loqvist |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.54 |
252 |
3:12.77 |
+33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.59 |
236 |
3:17.14 |
+37.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isidora Mitrovic |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
223 |
3:20.73 |
+41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Carla Rollvén |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
221 |
3:21.53 |
+42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.62 |
194 |
3:30.32 |
+50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karolina Nivenius |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.84 |
192 |
3:30.92 |
+51.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebba Carlsson |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.54 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Medley Damer ABCD 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
573 |
2:26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
523 |
2:31.24 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
492 |
2:34.28 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
475 |
2:36.12 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
437 |
2:40.48 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
425 |
2:42.08 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
422 |
2:42.42 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
421 |
2:42.49 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
417 |
2:43.09 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
414 |
2:43.38 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
399 |
2:45.49 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
398 |
2:45.66 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
393 |
2:46.32 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.61 |
299 |
3:02.23 |
+35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rebecca Velin |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.63 |
279 |
3:06.41 |
+39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.48 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.57 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Medley Damer ABCD 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
542 |
2:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
509 |
2:32.58 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
493 |
2:34.25 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
433 |
2:40.99 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Wettergren |
2002 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
380 |
2:48.14 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Rudin |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
342 |
2:54.15 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Medley Damer ABCD 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cornelia Eklund |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
575 |
2:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
552 |
2:28.49 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
519 |
2:31.58 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
469 |
2:36.81 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
461 |
2:37.64 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-18 10:42:23 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Ryggsim Herrar ABC 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
430 |
2:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.62 |
400 |
2:23.27 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
302 |
2:37.27 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
271 |
2:43.11 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
255 |
2:46.51 |
+26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Ryggsim Herrar ABC 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
561 |
2:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
484 |
2:14.46 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.67 |
465 |
2:16.34 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
433 |
2:19.56 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
413 |
2:21.78 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
404 |
2:22.85 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
298 |
2:37.98 |
+29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.60 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Ryggsim Herrar ABC 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stefan Varga |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.93 |
571 |
2:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
544 |
2:09.36 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
513 |
2:11.90 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
+0.88 |
477 |
2:15.12 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.87 |
469 |
2:15.92 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.61 |
408 |
2:22.33 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Halldén |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
407 |
2:22.50 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-18 11:00:17 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Frisim Damer ABCD 13 och yngre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Brännbäck |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.58 |
442 |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
433 |
30.70 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.60 |
422 |
30.97 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
413 |
31.20 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linn Melander |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
364 |
32.54 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Steen |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
358 |
32.70 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.63 |
351 |
32.94 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Lundh |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
350 |
32.96 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
342 |
33.23 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.71 |
321 |
33.91 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lola Hjort Mowitz |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
318 |
34.03 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Lundmark |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.59 |
312 |
34.23 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lovisa Jardelid |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
306 |
34.47 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.73 |
305 |
34.50 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
300 |
34.69 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Holmberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
299 |
34.73 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.58 |
297 |
34.82 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Linn Lynch |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
293 |
34.96 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liv Dahl |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
292 |
35.01 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frida Loqvist |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.51 |
291 |
35.05 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Clara Sundgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
291 |
35.07 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.61 |
279 |
35.53 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hanna Sköld |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
277 |
35.65 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Stella Egmar |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
274 |
35.77 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Carla Rollvén |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.54 |
258 |
36.49 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
254 |
36.66 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Isidora Mitrovic |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
254 |
36.68 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tencie Spoormaker |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.80 |
253 |
36.72 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ebba Carlsson |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.64 |
252 |
36.79 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Matilda Karlsson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
+0.46 |
251 |
36.81 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alva Hellenius |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
248 |
36.99 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Agnes Thunberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
242 |
37.29 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.74 |
213 |
38.86 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
204 |
39.42 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Vilma Jönsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
179 |
41.18 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ida Muhic |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
167 |
42.17 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Maria Klingenstierna |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.46 |
156 |
43.10 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Victoria Dellmalm |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.60 |
155 |
43.24 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Olivia Nietzsche |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
151 |
43.63 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Matilda Tiselius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
100 |
49.94 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elise Blomström |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Frisim Damer ABCD 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
527 |
28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.61 |
499 |
29.30 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
496 |
29.35 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
486 |
29.54 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
480 |
29.68 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
460 |
30.09 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
460 |
30.10 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.88 |
444 |
30.45 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
442 |
30.49 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniella Stjernholm |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
430 |
30.78 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lisa Candelius |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.61 |
399 |
31.55 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
393 |
31.72 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.55 |
384 |
31.95 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lorena Guzman |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
344 |
33.16 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julia Zwinkels |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
330 |
33.63 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rebecka Ishaq |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
319 |
34.01 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rebecca Velin |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
315 |
34.15 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
265 |
36.15 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Frisim Damer ABCD 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Swerlander |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
562 |
28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
560 |
28.18 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
536 |
28.60 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Rudin |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
453 |
30.25 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Wettergren |
2002 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
431 |
30.76 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Mitrovic |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
389 |
31.82 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tova Lindbom |
2002 |
Danderyds Simförening |
+0.78 |
389 |
31.83 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m Frisim Damer ABCD 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
606 |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
567 |
28.07 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
543 |
28.47 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Finley Quinn |
2000 |
Sandefjord Svømmeklubb |
+0.67 |
499 |
29.29 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
497 |
29.32 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-18 11:09:36 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 50m Bröstsim Herrar ABCD 13 och yngre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Gustafson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
258 |
39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Montero |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
242 |
40.48 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.51 |
240 |
40.58 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.61 |
184 |
44.34 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.51 |
184 |
44.37 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melvin Abrander |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
176 |
45.04 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.56 |
170 |
45.53 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vincent Wettergren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.78 |
161 |
46.37 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Alkas Alias |
2008 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
145 |
47.99 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frans Willquist |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.89 |
107 |
53.16 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Rosander |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
100 |
54.36 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Axel Mickelsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
78 |
58.88 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Bahajroy |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pelle Vanhainen |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicholas Benyammine |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.51 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 50m Bröstsim Herrar ABCD 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
442 |
33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
431 |
33.41 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Karell |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
+0.72 |
355 |
35.65 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
339 |
36.20 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
338 |
36.23 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig Alverfors |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.55 |
236 |
40.83 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ivar Lövefors |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
193 |
43.68 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.79 |
148 |
47.69 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 50m Bröstsim Herrar ABCD 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
518 |
31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
469 |
32.49 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.63 |
462 |
32.66 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Höft |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
414 |
33.86 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
402 |
34.20 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
241 |
40.55 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 50m Bröstsim Herrar ABCD 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
550 |
30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
453 |
32.87 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
443 |
33.11 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lars Hennert |
1961 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
430 |
33.44 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
414 |
33.87 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-18 11:17:30 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat Results |
|
Event 29, 100m Frisim Herrar Simcup - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
1 |
|
Stefan Varga |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.61 |
618 |
52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
607 |
53.05 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
605 |
53.12 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
596 |
53.38 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
562 |
54.45 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
549 |
54.87 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl-Åke Willberg |
1998 |
Danderyds Simförening |
+0.64 |
527 |
55.61 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-18 14:34:30 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat Results |
|
Event 30, 100m Frisim Damer Simcup - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
643 |
58.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
634 |
59.25 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
613 |
59.93 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Swerlander |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
607 |
1:00.10 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
586 |
1:00.82 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
573 |
1:01.29 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
571 |
1:01.35 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-18 14:34:52 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 100m Fjärilsim Herr ABCD 13 och yngre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Montero |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
260 |
1:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.50 |
234 |
1:17.96 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Poehler |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.82 |
230 |
1:18.39 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilmer Räni |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.52 |
221 |
1:19.48 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.59 |
206 |
1:21.32 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.47 |
192 |
1:23.32 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
186 |
1:24.08 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.45 |
182 |
1:24.74 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.68 |
179 |
1:25.21 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adrian Hellberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 100m Fjärilsim Herr ABCD 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
416 |
1:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
375 |
1:06.64 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kevin Rathnasiri |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
353 |
1:08.01 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
351 |
1:08.11 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
308 |
1:11.14 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Karell |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
+0.74 |
304 |
1:11.44 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
287 |
1:12.83 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
262 |
1:15.13 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.85 |
231 |
1:18.32 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ivar Lövefors |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
179 |
1:25.20 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 100m Fjärilsim Herr ABCD 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
512 |
1:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
503 |
1:00.45 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
446 |
1:02.90 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
442 |
1:03.09 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
437 |
1:03.33 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.83 |
408 |
1:04.78 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.60 |
407 |
1:04.86 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.56 |
381 |
1:06.27 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
307 |
1:11.24 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 100m Fjärilsim Herr ABCD 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
582 |
57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.62 |
575 |
57.80 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stefan Varga |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.61 |
552 |
58.58 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
512 |
1:00.09 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
510 |
1:00.16 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Simförening |
+0.84 |
458 |
1:02.36 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Halldén |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
441 |
1:03.13 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
418 |
1:04.26 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-18 14:48:19 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Ryggsim Damer ABCD 13 och yngre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
452 |
33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Lindgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
432 |
33.94 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linn Melander |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.89 |
357 |
36.17 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.84 |
353 |
36.30 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.73 |
324 |
37.37 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.63 |
322 |
37.44 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Lundmark |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
293 |
38.62 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
286 |
38.94 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lovisa Jardelid |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
284 |
39.02 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Sundgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
279 |
39.27 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.63 |
273 |
39.56 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.93 |
272 |
39.61 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frida Steen |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.85 |
271 |
39.62 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Signe Lundh |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
260 |
40.19 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
233 |
41.70 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Selin Sahin |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
228 |
41.99 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.99 |
227 |
42.07 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ebba Carlsson |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.81 |
225 |
42.15 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hanna Sköld |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.62 |
216 |
42.75 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Asta Revsäter |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
200 |
43.85 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Danielle Youssef |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
198 |
44.01 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Linn Lynch |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
196 |
44.14 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.86 |
191 |
44.55 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Isidora Mitrovic |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.91 |
187 |
44.86 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elise Blomström |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
173 |
46.05 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Olivia Nietzsche |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.97 |
162 |
47.03 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alicia Roman |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
161 |
47.16 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Amanda Hörberg |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
156 |
47.59 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tencie Spoormaker |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
144 |
48.89 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
143 |
48.99 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ida Muhic |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.89 |
130 |
50.66 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Victoria Dellmalm |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
106 |
54.11 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isa Andersson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tyra Ruin |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Ryggsim Damer ABCD 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
469 |
33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
442 |
33.68 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
435 |
33.87 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.61 |
430 |
33.99 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
428 |
34.04 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
424 |
34.16 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
354 |
36.28 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.80 |
340 |
36.76 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
329 |
37.15 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebecca Velin |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
302 |
38.22 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lisa Candelius |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
301 |
38.29 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cornelia Dahlén |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.78 |
291 |
38.71 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lorena Guzman |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.99 |
252 |
40.61 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
246 |
40.94 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexandra Sandell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.90 |
239 |
41.34 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabel Solomon |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Ryggsim Damer ABCD 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
526 |
31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Ryggsim Damer ABCD 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.91 |
516 |
31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
508 |
32.17 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Eklund |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
507 |
32.18 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
429 |
34.02 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-18 15:01:07 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 200m Bröstsim Herrar ABC 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
459 |
2:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
424 |
2:40.27 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
379 |
2:46.32 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Karell |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
+0.66 |
335 |
2:53.38 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
332 |
2:53.88 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
312 |
2:57.57 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludvig Alverfors |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.55 |
263 |
3:07.81 |
+31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 200m Bröstsim Herrar ABC 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
510 |
2:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
499 |
2:31.76 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
427 |
2:39.92 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
422 |
2:40.45 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.61 |
314 |
2:57.08 |
+26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyds Simförening |
+0.72 |
287 |
3:02.40 |
+31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 200m Bröstsim Herrar ABC 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
585 |
2:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
554 |
2:26.59 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
459 |
2:36.10 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
404 |
2:42.86 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-18 15:11:57 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 400m Frisim Damer ABC 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
580 |
4:41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.78 |
523 |
4:51.04 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
511 |
4:53.29 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
477 |
5:00.04 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
471 |
5:01.37 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
462 |
5:03.25 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
439 |
5:08.36 |
+27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Louise Blomqvist |
2004 |
Danderyds Simförening |
+0.87 |
380 |
5:23.51 |
+42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Berngrim |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
380 |
5:23.67 |
+42.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebecca Velin |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
349 |
5:32.92 |
+51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 400m Frisim Damer ABC 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
596 |
4:38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
589 |
4:39.69 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
540 |
4:47.96 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
492 |
4:56.93 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 400m Frisim Damer ABC 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
649 |
4:30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
561 |
4:44.29 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanne Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
554 |
4:45.46 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
482 |
4:59.00 |
+28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannah Berndtson |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
403 |
5:17.36 |
+46.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-18 15:36:58 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 200m Medley Herrar ABCD 13 och yngre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Montero |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
311 |
2:41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.50 |
298 |
2:44.00 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.63 |
294 |
2:44.69 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Poehler |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.77 |
278 |
2:47.80 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.57 |
278 |
2:47.82 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.56 |
278 |
2:47.95 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
260 |
2:51.75 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.54 |
240 |
2:56.24 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.48 |
239 |
2:56.50 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wilmer Räni |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.61 |
233 |
2:58.06 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adrian Hellberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
232 |
2:58.37 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.46 |
229 |
2:59.07 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Jöngren |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.52 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 200m Medley Herrar ABCD 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
446 |
2:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
368 |
2:32.97 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
361 |
2:33.95 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.60 |
351 |
2:35.29 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
319 |
2:40.35 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.83 |
287 |
2:46.20 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ivar Lövefors |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
242 |
2:55.87 |
+32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig Alverfors |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
239 |
2:56.55 |
+33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 200m Medley Herrar ABCD 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
517 |
2:16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
516 |
2:16.66 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
512 |
2:17.02 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
483 |
2:19.71 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
431 |
2:25.06 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
400 |
2:28.79 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.62 |
372 |
2:32.43 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.56 |
364 |
2:33.54 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
333 |
2:38.09 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tiger Khan |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.62 |
289 |
2:45.64 |
+29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
282 |
2:47.11 |
+30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 200m Medley Herrar ABCD 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stefan Varga |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.65 |
602 |
2:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
586 |
2:10.95 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
580 |
2:11.44 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
556 |
2:13.25 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
533 |
2:15.15 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
476 |
2:20.35 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-18 15:56:01 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 200m Ryggsim Damer ABC 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
496 |
2:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.84 |
484 |
2:31.85 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
480 |
2:32.21 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
471 |
2:33.17 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.98 |
429 |
2:37.97 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
411 |
2:40.34 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Blomqvist |
2004 |
Danderyds Simförening |
+0.61 |
394 |
2:42.57 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.88 |
375 |
2:45.30 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.61 |
361 |
2:47.31 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
359 |
2:47.72 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cornelia Dahlén |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.82 |
327 |
2:52.91 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
263 |
3:05.93 |
+35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 200m Ryggsim Damer ABC 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
553 |
2:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
522 |
2:28.07 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
439 |
2:36.81 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.90 |
425 |
2:38.46 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.86 |
368 |
2:46.26 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tova Lindbom |
2002 |
Danderyds Simförening |
+0.77 |
311 |
2:55.84 |
+30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 200m Ryggsim Damer ABC 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.96 |
548 |
2:25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Eklund |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
524 |
2:27.89 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-18 16:09:33 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 37, 50m Frisim Herrar ABCD 13 och yngre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
311 |
29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.46 |
280 |
30.94 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
277 |
31.07 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
276 |
31.10 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Poehler |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.78 |
273 |
31.21 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adrian Hellberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
267 |
31.43 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.59 |
255 |
31.91 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.72 |
244 |
32.42 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
203 |
34.43 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicholas Benyammine |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
193 |
35.03 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adrian Farahmandi |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.61 |
152 |
37.90 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Axel Mickelsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.39 |
148 |
38.29 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Rosander |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 37, 50m Frisim Herrar ABCD 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
451 |
26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
404 |
27.39 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kevin Rathnasiri |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
388 |
27.76 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
381 |
27.94 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Karell |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
+0.75 |
370 |
28.22 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
334 |
29.19 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
321 |
29.57 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.58 |
307 |
30.02 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.84 |
291 |
30.54 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ivar Lövefors |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
231 |
32.98 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.84 |
216 |
33.72 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 37, 50m Frisim Herrar ABCD 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
503 |
25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.61 |
479 |
25.89 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
475 |
25.96 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
467 |
26.10 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
422 |
27.00 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.77 |
414 |
27.17 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elliot Höft |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
398 |
27.53 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
392 |
27.66 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Neuman |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.70 |
390 |
27.71 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyds Simförening |
+0.72 |
383 |
27.88 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tiger Khan |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.58 |
306 |
30.04 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
268 |
31.39 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 37, 50m Frisim Herrar ABCD 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
583 |
24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl-Åke Willberg |
1998 |
Danderyds Simförening |
+0.60 |
569 |
24.44 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
534 |
24.97 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
496 |
25.58 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-18 16:21:29 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Turebergs Simhall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 50m Bröstsim Damer ABCD 13 och yngre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Lindgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
416 |
38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
401 |
38.82 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Holmberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
327 |
41.57 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.57 |
326 |
41.59 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Steen |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
312 |
42.19 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linn Melander |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
308 |
42.37 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.60 |
296 |
42.94 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
283 |
43.62 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Lundh |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
279 |
43.78 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lovisa Jardelid |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
277 |
43.92 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alva Hellenius |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.89 |
272 |
44.18 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linn Lynch |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
271 |
44.21 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isa Andersson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.85 |
267 |
44.45 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
263 |
44.65 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Lundmark |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.57 |
258 |
44.95 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Clara Sundgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.59 |
242 |
45.95 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Danielle Youssef |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
241 |
45.98 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.72 |
241 |
45.99 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.70 |
235 |
46.39 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isidora Mitrovic |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
225 |
47.02 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.85 |
225 |
47.05 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ebba Carlsson |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.50 |
220 |
47.39 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
220 |
47.44 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.81 |
219 |
47.46 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hanna Sköld |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
200 |
48.92 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elise Blomström |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
189 |
49.83 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alicia Roman |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.50 |
176 |
51.04 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.97 |
168 |
51.90 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Amanda Hörberg |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
167 |
51.98 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Selin Sahin |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
160 |
52.71 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ida Muhic |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.87 |
142 |
54.82 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Tyra Ruin |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.85 |
128 |
56.71 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Matilda Tiselius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.47 |
103 |
1:01.04 |
+22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Dellmalm |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Revsäter |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 50m Bröstsim Damer ABCD 14-15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
595 |
34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
538 |
35.20 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
483 |
36.50 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisa Candelius |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.61 |
459 |
37.11 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.83 |
446 |
37.46 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
433 |
37.85 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.63 |
412 |
38.46 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
403 |
38.76 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
383 |
39.43 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
353 |
40.50 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lorena Guzman |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
326 |
41.58 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Berngrim |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
297 |
42.88 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
284 |
43.53 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
283 |
43.58 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rebecca Velin |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
273 |
44.12 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
264 |
44.61 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexandra Sandell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.59 |
261 |
44.76 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabel Solomon |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
212 |
48.03 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 50m Bröstsim Damer ABCD 16-17 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Swerlander |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
566 |
34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
461 |
37.06 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Karls |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
454 |
37.24 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
379 |
39.55 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 50m Bröstsim Damer ABCD 18 och äldre - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Berndtson |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
519 |
35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.54 |
509 |
35.86 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
422 |
38.17 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanne Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
392 |
39.11 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
373 |
39.78 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-18 16:32:37 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|