2021-05-06   21:06:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sollentuna simfestival 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 17/2 Insim 14.00 Start 15.00

Document
Resultat
Sollentuna simfestival 2018
Arrangör:
Plats: Turebergs Simhall Turebergs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018
Event 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD 13 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening +0.78 418 32.60
2 Emma Montelius 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 414 32.71 +0.11
3 Nova Morota 2005 Spårvägen Simförening +0.68 411 32.78 +0.18
4 Alice Velden 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 404 32.97 +0.37
5 Linn Melander 2005 Väsby Simsällskap +0.76 401 33.05 +0.45
6 Felicia Brännbäck 2006 Väsby Simsällskap +0.58 352 34.50 +1.90
7 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening +0.75 350 34.59 +1.99
8 Elsa Brandt 2006 Väsby Simsällskap +0.66 321 35.58 +2.98
9 Clara Sundgren 2005 Väsby Simsällskap +0.67 295 36.62 +4.02
10 Johanna Klingenstierna 2005 Turebergs Simklubb +0.79 292 36.74 +4.14
11 Lovisa Jardelid 2005 Väsby Simsällskap +0.69 285 37.04 +4.44
12 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap +0.92 258 38.25 +5.65
13 Ebbalisa Lidgren 2005 Turebergs Simklubb +0.73 247 38.82 +6.22
14 Stella Egmar 2006 Spårvägen Simförening +0.52 239 39.25 +6.65
15 Lola Hjort Mowitz 2006 Spårvägen Simförening +0.73 221 40.31 +7.71
16 Elina Darvish 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 210 41.00 +8.40
17 Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening +0.67 205 41.32 +8.72
18 Tencie Spoormaker 2006 Turebergs Simklubb +0.84 192 42.23 +9.63
19 Felicia Malkan-Juvelin 2005 Danderyds Simförening +0.63 189 42.45 +9.85
20 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening +0.63 188 42.49 +9.89
21 Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening +0.70 185 42.74 +10.14
22 Ebba Näsvall 2006 Turebergs Simklubb +0.73 184 42.86 +10.26
23 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening +0.84 183 42.92 +10.32
24 Julia Marklund 2006 Turebergs Simklubb +0.84 180 43.13 +10.53
24 Ebba Rosander 2005 Danderyds Simförening +0.75 180 43.13 +10.53
26 Rebecka Barkvall 2007 Danderyds Simförening +0.82 173 43.70 +11.10
27 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.97 137 47.20 +14.60
28 Hanna Bolinder 2006 Danderyds Simförening 132 47.78 +15.18
29 Felicia Rydsheim 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 122 49.12 +16.52
30 Matilda Karlsson 2007 Spårvägen Simförening 107 51.23 +18.63
- Saskia Chappell 2005 Turebergs Simklubb +0.73 DSQ
Event 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Häglund 2003 Turebergs Simklubb +0.73 452 31.75
2 Sofia Voigt 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 446 31.89 +0.14
3 Johanna Bagelius 2004 Spårvägen Simförening +0.68 436 32.14 +0.39
4 Elvira Montes 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 426 32.39 +0.64
5 Astrid Nilsson 2003 Turebergs Simklubb +0.71 413 32.73 +0.98
6 Selma Holmer 2004 Turebergs Simklubb +0.67 409 32.83 +1.08
7 Roya Tittelbach 2003 Väsby Simsällskap +0.78 373 33.84 +2.09
8 Veronica Lythell 2003 Spårvägen Simförening +0.72 371 33.90 +2.15
9 Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening +0.85 371 33.91 +2.16
10 Yasemin Uzum 2003 Turebergs Simklubb +0.75 365 34.09 +2.34
11 Isabelle Lindström 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.88 364 34.14 +2.39
12 Anna Mattila 2004 Väsby Simsällskap +0.75 360 34.25 +2.50
13 Elvira Schei 2003 Spårvägen Simförening +0.72 354 34.44 +2.69
14 Cornelia Ericsson 2003 Turebergs Simklubb +0.66 353 34.47 +2.72
15 Daniella Stjernholm 2004 Turebergs Simklubb +0.83 340 34.90 +3.15
16 Mira Burmeister 2003 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.78 331 35.22 +3.47
17 Julia Zwinkels 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 324 35.49 +3.74
18 Cornelia Lythell 2003 Spårvägen Simförening +0.68 320 35.63 +3.88
19 Ella Faleij 2003 Turebergs Simklubb +0.74 317 35.73 +3.98
20 Elin Bergman 2003 Väsby Simsällskap +0.75 315 35.80 +4.05
21 Olivia Svensson 2003 Väsby Simsällskap +0.73 311 35.96 +4.21
22 Mimmi Krekula 2003 Väsby Simsällskap +0.76 305 36.19 +4.44
23 Sigrid Svanberg 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.82 288 36.91 +5.16
24 Julia Liu 2004 Turebergs Simklubb +0.70 262 38.07 +6.32
25 Gabriella Gilbert 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.80 253 38.52 +6.77
26 Filippa Neuman 2004 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.83 252 38.56 +6.81
27 Emma Wärn 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.90 246 38.87 +7.12
28 Rebecka Ishaq 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 225 40.05 +8.30
29 Gabriella Klang Fornehed 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.83 196 41.97 +10.22
30 Rebecca Velin 2004 Väsby Simsällskap +0.77 191 42.30 +10.55
31 Adéla Darvish 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 190 42.34 +10.59
Event 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Swerlander 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.63 501 30.68
1 Astrid Eriksson 2001 Turebergs Simklubb +0.72 501 30.68 =
3 Maja Karlsson Karlström 2002 Spårvägen Simförening +0.73 484 31.05 +0.37
4 Thea Boij Du Rietz 2002 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.65 449 31.83 +1.15
5 Sofia Karls 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 446 31.89 +1.21
6 Ioana Danes 2002 Spårvägen Simförening +0.71 392 33.30 +2.62
7 Clara Wettergren 2002 Turebergs Simklubb +0.68 372 33.89 +3.21
- Lucrezia Vespertini 2002 Väsby Simsällskap DNS
Event 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Stille 2000 Turebergs Simklubb +0.70 540 29.93
2 Filippa Berndtson 1997 Solna Sundbyberg SS 04 +0.77 532 30.08 +0.15
3 Cornelia Eklund 2000 Väsby Simsällskap +0.73 489 30.93 +1.00
4 Hanne Romstad 1999 Väsby Simsällskap +0.65 481 31.10 +1.17
5 Rebecca Höglind 1998 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 467 31.41 +1.48
6 Anna Viinapuu 2000 Spårvägen Simförening +0.68 438 32.09 +2.16
2018-02-17 17:07:16 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner