2021-08-02   14:27:03
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Sollentuna simfestival 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lördag 17/2 Insim 14.00 Start 15.00

Document
Resultat
Sollentuna simfestival 2018
Arrangör:
Plats: Turebergs Simhall Turebergs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018
Event 18, 100m Frisim Herrar ABCD 13 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening +0.65 304 1:06.77
50m: 32.46
100m: 1:06.77
(34.31)
2 Johan Montero 2005 Väsby Simsällskap +0.72 291 1:07.75 +0.98
50m: 32.33
100m: 1:07.75
(35.42)
3 Alexander Arnö 2005 Turebergs Simklubb +0.57 288 1:07.99 +1.22
50m: 32.44
100m: 1:07.99
(35.55)
4 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening +0.84 288 1:08.01 +1.24
50m: 33.39
100m: 1:08.01
(34.62)
5 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening +0.79 280 1:08.65 +1.88
50m: 33.47
100m: 1:08.65
(35.18)
6 Albin Argelius 2005 Turebergs Simklubb +0.52 277 1:08.89 +2.12
50m: 32.83
100m: 1:08.89
(36.06)
7 Benjamin Poehler 2005 Danderyds Simförening +0.65 276 1:08.96 +2.19
50m: 33.48
100m: 1:08.96
(35.48)
8 Erik Sundström Curstedt 2005 Danderyds Simförening +0.67 274 1:09.17 +2.40
50m: 33.49
100m: 1:09.17
(35.68)
9 Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening +0.59 272 1:09.28 +2.51
50m: 33.73
100m: 1:09.28
(35.55)
10 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening +0.45 234 1:12.86 +6.09
50m: 35.29
100m: 1:12.86
(37.57)
11 Adrian Hellberg 2005 Spårvägen Simförening +0.61 213 1:15.19 +8.42
50m: 36.08
100m: 1:15.19
(39.11)
12 Pelle Vanhainen 2006 Spårvägen Simförening +0.69 213 1:15.23 +8.46
50m: 35.93
100m: 1:15.23
(39.30)
13 Oscar Gustafson 2005 Spårvägen Simförening +0.73 204 1:16.27 +9.50
50m: 36.02
100m: 1:16.27
(40.25)
14 Lucas Goulet 2008 Spårvägen Simförening +0.67 195 1:17.39 +10.62
50m: 36.71
100m: 1:17.39
(40.68)
15 Malkolm Nömm 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.74 167 1:21.52 +14.75
50m: 36.73
100m: 1:21.52
(44.79)
16 Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening 134 1:27.81 +21.04
50m: 41.46
100m: 1:27.81
(46.35)
17 Neo Carlberg 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.62 128 1:28.98 +22.21
50m: 40.24
100m: 1:28.98
(48.74)
18 Mattias Olgar 2005 Turebergs Simklubb +0.65 73 1:47.45 +40.68
50m: 49.08
100m: 1:47.45
(58.37)
- Hugo Gustafsson 2005 Turebergs Simklubb +0.58 DSQ
- Alexander Holm 2005 Turebergs Simklubb DNS
Event 18, 100m Frisim Herrar ABCD 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Holfve 2003 Turebergs Simklubb +0.68 507 56.35
50m: 26.68
100m: 56.35
(29.67)
2 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening +0.63 467 57.89 +1.54
50m: 27.83
100m: 57.89
(30.06)
3 Jesper Holmström 2003 Spårvägen Simförening +0.71 413 1:00.34 +3.99
50m: 29.06
100m: 1:00.34
(31.28)
4 Kevin Rathnasiri 2003 Väsby Simsällskap +0.70 400 1:00.95 +4.60
50m: 28.63
100m: 1:00.95
(32.32)
5 Linus Areblad 2004 Väsby Simsällskap +0.68 392 1:01.36 +5.01
50m: 30.01
100m: 1:01.36
(31.35)
6 Jannis Siotis 2003 Spårvägen Simförening +0.64 383 1:01.85 +5.50
50m: 28.99
100m: 1:01.85
(32.86)
7 Victor Karell 2003 Norrtälje Simklubb +0.71 383 1:01.88 +5.53
50m: 29.86
100m: 1:01.88
(32.02)
8 Adam Hansson Dylén 2003 Spårvägen Simförening +0.75 379 1:02.06 +5.71
50m: 29.68
100m: 1:02.06
(32.38)
9 Linus Wickström 2003 Danderyds Simförening +0.61 376 1:02.22 +5.87
50m: 29.60
100m: 1:02.22
(32.62)
10 William Malmborg 2003 Väsby Simsällskap +0.69 357 1:03.32 +6.97
50m: 30.84
100m: 1:03.32
(32.48)
11 Simon Brouzell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 331 1:04.95 +8.60
50m: 31.28
100m: 1:04.95
(33.67)
12 Filip Westlund 2003 Turebergs Simklubb +0.73 323 1:05.46 +9.11
50m: 31.34
100m: 1:05.46
(34.12)
13 Gustav Annas 2003 Spårvägen Simförening +0.83 319 1:05.72 +9.37
50m: 31.60
100m: 1:05.72
(34.12)
14 Niclas Ruimeng Li 2004 Turebergs Simklubb +0.67 319 1:05.73 +9.38
50m: 31.37
100m: 1:05.73
(34.36)
15 Ragnar Simonsson 2004 Väsby Simsällskap +0.70 304 1:06.82 +10.47
50m: 31.62
100m: 1:06.82
(35.20)
16 Tim Carlberg 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.90 302 1:06.95 +10.60
50m: 32.78
100m: 1:06.95
(34.17)
17 Aron Alexanderson 2003 Spårvägen Simförening +0.65 299 1:07.18 +10.83
50m: 31.79
100m: 1:07.18
(35.39)
18 Leo Liu 2004 Turebergs Simklubb +0.61 254 1:10.88 +14.53
50m: 33.71
100m: 1:10.88
(37.17)
19 Ivar Lövefors 2003 Väsby Simsällskap +0.74 252 1:11.10 +14.75
50m: 35.05
100m: 1:11.10
(36.05)
20 Axel Hallenborg 2004 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.79 240 1:12.31 +15.96
50m: 34.82
100m: 1:12.31
(37.49)
21 Victor Jansson 2004 Turebergs Simklubb +0.75 208 1:15.81 +19.46
50m: 35.99
100m: 1:15.81
(39.82)
22 Matyas Krejci 2003 Turebergs Simklubb +0.87 186 1:18.68 +22.33
50m: 38.97
100m: 1:18.68
(39.71)
23 Lukas Wiman 2004 Turebergs Simklubb +0.69 162 1:22.39 +26.04
50m: 39.60
100m: 1:22.39
(42.79)
24 Gustav Aglert 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.74 155 1:23.54 +27.19
50m: 38.16
100m: 1:23.54
(45.38)
Event 18, 100m Frisim Herrar ABCD 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Henriksen 2002 Spårvägen Simförening +0.70 537 55.26
50m: 26.79
100m: 55.26
(28.47)
2 Jonas Malmring 2001 Spårvägen Simförening +0.68 529 55.55 +0.29
50m: 26.71
100m: 55.55
(28.84)
3 Johan Hennert 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 500 56.62 +1.36
50m: 27.10
100m: 56.62
(29.52)
4 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening +0.66 498 56.69 +1.43
50m: 27.13
100m: 56.69
(29.56)
5 Christopher Lindholm 2002 Väsby Simsällskap +0.68 476 57.52 +2.26
50m: 27.88
100m: 57.52
(29.64)
6 Leo Jakobsson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 462 58.10 +2.84
50m: 28.17
100m: 58.10
(29.93)
7 Arvid Hallenborg 2002 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.83 457 58.32 +3.06
50m: 28.20
100m: 58.32
(30.12)
8 Herman Nilsson 2002 Spårvägen Simförening +0.64 452 58.55 +3.29
50m: 28.01
100m: 58.55
(30.54)
9 Eric Hansson 2002 Väsby Simsällskap +0.62 448 58.69 +3.43
50m: 28.13
100m: 58.69
(30.56)
10 Douglas Reuterskiöld 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.64 431 59.46 +4.20
50m: 28.32
100m: 59.46
(31.14)
11 Michael Stille 2002 Turebergs Simklubb +0.70 431 59.49 +4.23
50m: 28.52
100m: 59.49
(30.97)
12 Ivar Simonsson 2002 Väsby Simsällskap +0.54 412 1:00.35 +5.09
50m: 29.07
100m: 1:00.35
(31.28)
13 Ludvig Ahlström 2002 Väsby Simsällskap +0.60 400 1:00.98 +5.72
50m: 29.57
100m: 1:00.98
(31.41)
14 Aaron O´Malley 2002 Spårvägen Simförening +0.74 398 1:01.09 +5.83
50m: 29.52
100m: 1:01.09
(31.57)
15 Rasmus Neuman 2002 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.77 392 1:01.37 +6.11
50m: 29.08
100m: 1:01.37
(32.29)
16 Elliot Höft 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 361 1:03.10 +7.84
50m: 29.87
100m: 1:03.10
(33.23)
17 Johan Sundström Curstedt 2002 Danderyds Simförening +0.78 357 1:03.32 +8.06
50m: 30.29
100m: 1:03.32
(33.03)
18 Per Levander 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.83 353 1:03.56 +8.30
50m: 30.59
100m: 1:03.56
(32.97)
19 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening +0.62 346 1:04.00 +8.74
50m: 31.54
100m: 1:04.00
(32.46)
20 Tiger Khan 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.62 310 1:06.38 +11.12
50m: 32.09
100m: 1:06.38
(34.29)
21 Adrian Tittelbach 2001 Väsby Simsällskap +0.74 293 1:07.65 +12.39
50m: 32.35
100m: 1:07.65
(35.30)
Event 18, 100m Frisim Herrar ABCD 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Eriksson 1999 Turebergs Simklubb +0.69 575 54.04
50m: 25.89
100m: 54.04
(28.15)
2 Gustav Frödeberg 1997 Väsby Simsällskap +0.66 571 54.14 +0.10
50m: 26.38
100m: 54.14
(27.76)
3 Simon Lund 1989 Södertörns Simsällskap +0.74 542 55.11 +1.07
50m: 26.42
100m: 55.11
(28.69)
4 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening +0.61 536 55.30 +1.26
50m: 26.61
100m: 55.30
(28.69)
5 Oskar Iwarsson 2000 Turebergs Simklubb +0.70 529 55.55 +1.51
50m: 26.82
100m: 55.55
(28.73)
6 Erik Ottosson 1999 Spårvägen Simförening +0.66 469 57.82 +3.78
50m: 27.95
100m: 57.82
(29.87)
7 Marcus Stridfäldt 1995 Södertörns Simsällskap +0.68 469 57.84 +3.80
50m: 28.14
100m: 57.84
(29.70)
8 Marcus Stolt 1995 Södertörns Simsällskap +0.62 460 58.21 +4.17
50m: 27.15
100m: 58.21
(31.06)
2018-02-17 17:25:55 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner