2021-05-12   07:21:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sollentuna simfestival 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 18/2 Insim 13.30 Start 14.30

Document
Resultat
Sollentuna simfestival 2018
Arrangör:
Plats: Turebergs Simhall Turebergs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 17 feb 2018 till den 18 feb 2018
Event 31, 100m Fjärilsim Herr ABCD 13 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Montero 2005 Väsby Simsällskap +0.64 260 1:15.25
50m: 34.69
100m: 1:15.25
(40.56)
2 Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening +0.50 234 1:17.96 +2.71
50m: 36.32
100m: 1:17.96
(41.64)
3 Benjamin Poehler 2005 Danderyds Simförening +0.82 230 1:18.39 +3.14
50m: 37.66
100m: 1:18.39
(40.73)
4 Wilmer Räni 2005 Spårvägen Simförening +0.52 221 1:19.48 +4.23
50m: 36.84
100m: 1:19.48
(42.64)
5 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening +0.59 206 1:21.32 +6.07
50m: 38.25
100m: 1:21.32
(43.07)
6 Albin Argelius 2005 Turebergs Simklubb +0.47 192 1:23.32 +8.07
50m: 38.64
100m: 1:23.32
(44.68)
7 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening 186 1:24.08 +8.83
50m: 38.39
100m: 1:24.08
(45.69)
8 Alexander Arnö 2005 Turebergs Simklubb +0.45 182 1:24.74 +9.49
50m: 38.16
100m: 1:24.74
(46.58)
9 Erik Sundström Curstedt 2005 Danderyds Simförening +0.68 179 1:25.21 +9.96
50m: 39.09
100m: 1:25.21
(46.12)
- Adrian Hellberg 2005 Spårvägen Simförening +0.71 DSQ
Event 31, 100m Fjärilsim Herr ABCD 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Malmborg 2003 Väsby Simsällskap +0.70 416 1:04.39
50m: 30.37
100m: 1:04.39
(34.02)
2 Ludvig Holfve 2003 Turebergs Simklubb +0.68 375 1:06.64 +2.25
50m: 30.77
100m: 1:06.64
(35.87)
3 Kevin Rathnasiri 2003 Väsby Simsällskap +0.75 353 1:08.01 +3.62
50m: 31.24
100m: 1:08.01
(36.77)
4 Linus Areblad 2004 Väsby Simsällskap +0.65 351 1:08.11 +3.72
50m: 31.49
100m: 1:08.11
(36.62)
5 Jesper Holmström 2003 Spårvägen Simförening +0.69 308 1:11.14 +6.75
50m: 33.30
100m: 1:11.14
(37.84)
6 Victor Karell 2003 Norrtälje Simklubb +0.74 304 1:11.44 +7.05
50m: 32.45
100m: 1:11.44
(38.99)
7 Filip Westlund 2003 Turebergs Simklubb +0.74 287 1:12.83 +8.44
50m: 33.75
100m: 1:12.83
(39.08)
8 Niclas Ruimeng Li 2004 Turebergs Simklubb +0.67 262 1:15.13 +10.74
50m: 33.63
100m: 1:15.13
(41.50)
9 Axel Hallenborg 2004 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.85 231 1:18.32 +13.93
50m: 36.92
100m: 1:18.32
(41.40)
10 Ivar Lövefors 2003 Väsby Simsällskap +0.74 179 1:25.20 +20.81
50m: 39.77
100m: 1:25.20
(45.43)
Event 31, 100m Fjärilsim Herr ABCD 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening +0.68 512 1:00.10
50m: 28.22
100m: 1:00.10
(31.88)
2 Christopher Lindholm 2002 Väsby Simsällskap +0.65 503 1:00.45 +0.35
50m: 27.97
100m: 1:00.45
(32.48)
3 Leonardo Montes 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.65 446 1:02.90 +2.80
50m: 29.10
100m: 1:02.90
(33.80)
4 Leo Jakobsson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 442 1:03.09 +2.99
50m: 29.76
100m: 1:03.09
(33.33)
5 Martin Melinder 2001 Väsby Simsällskap +0.65 437 1:03.33 +3.23
50m: 29.34
100m: 1:03.33
(33.99)
6 Arvid Hallenborg 2002 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.83 408 1:04.78 +4.68
50m: 30.60
100m: 1:04.78
(34.18)
7 Herman Nilsson 2002 Spårvägen Simförening +0.60 407 1:04.86 +4.76
50m: 29.53
100m: 1:04.86
(35.33)
8 Ivar Simonsson 2002 Väsby Simsällskap +0.56 381 1:06.27 +6.17
50m: 30.38
100m: 1:06.27
(35.89)
9 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening +0.69 307 1:11.24 +11.14
50m: 33.83
100m: 1:11.24
(37.41)
Event 31, 100m Fjärilsim Herr ABCD 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oskar Iwarsson 2000 Turebergs Simklubb +0.64 582 57.56
50m: 27.74
100m: 57.56
(29.82)
2 Niklas Nyblom 1999 Väsby Simsällskap +0.62 575 57.80 +0.24
50m: 27.17
100m: 57.80
(30.63)
3 Stefan Varga 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.61 552 58.58 +1.02
50m: 28.07
100m: 58.58
(30.51)
4 Hugo Eriksson 1999 Turebergs Simklubb +0.73 512 1:00.09 +2.53
50m: 28.09
100m: 1:00.09
(32.00)
5 Robert Palosaari 1992 Väsby Simsällskap +0.68 510 1:00.16 +2.60
50m: 28.11
100m: 1:00.16
(32.05)
6 Joel Hambraeus 1998 Danderyds Simförening +0.84 458 1:02.36 +4.80
50m: 29.14
100m: 1:02.36
(33.22)
7 Victor Halldén 2000 Väsby Simsällskap +0.68 441 1:03.13 +5.57
50m: 28.89
100m: 1:03.13
(34.24)
8 Gustav Frödeberg 1997 Väsby Simsällskap +0.73 418 1:04.26 +6.70
50m: 28.58
100m: 1:04.26
(35.68)
2018-02-18 14:48:19 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner