2021-05-15   09:16:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Limfrords Cup 2018    Udskriftsdato  28 januar 2018   
  Stvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  09:47   
  Arrangr  Struer Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 januar 2018         
 
 
Lb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler rg. 0-2018 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Horsens Piger 1  Horsens Svmmeklub            2:02.65   
  Cecilie Grndal  2002      29.99        29.99   
  Karoline Lagoni  2003      35.73        1:05.72   
  Amalie Bach Nielsen  1999      28.31        1:34.03   
  Josefine Due Christensen  2001      28.62        2:02.65   
                     
Thisted Piger 1  Thisted Svmmeklub            2:04.29   
  Karoline Srensen  2002      30.68        30.68   
  Elisabeth Slvkjr  2002      34.99        1:05.67   
  Thea Se Bach  2002      30.21        1:35.88   
  Selma Pruzljanin  2003      28.41        2:04.29   
                     
Agf Damer 1  Agfs Svmmeafdeling            2:05.45   
  Marlene Reitan  2003      32.12        32.12   
  Snfridur Sol  2000      37.34        1:09.46   
  Signe Villumsen  2001      28.38        1:37.84   
  Mia Borgensgaard  2003      27.61        2:05.45   
                     
Silkeborg Piger 1 Ssk  2000  Silkeborg Svmmeklub            2:06.27   
  Nanna Bgild Lundahl  2001      33.69        33.69   
  Emilie Egerup  2003      33.86        1:07.55   
  Helena V. Elling  2000      29.01        1:36.56   
  Clara Tolderlund  2002      29.71        2:06.27   
                     
H2Odense Damer  H2Odense            2:06.99   
  My Phuong Bui  2003      32.78        32.78   
  Freja Nicholas  2000      33.53        1:06.31   
  Freya Ellehus  2000      31.15        1:37.46   
  Cecilie Baraviec  2000      29.53        2:06.99   
                     
Aas Piger 1  Aarhus Swim            2:09.02   
  Emilie Wolf Srensen  2003      33.92        33.92   
  Caroline Lysgaard  2003      35.52        1:09.44   
  Nikoline sterberg  2000      30.38        1:39.82   
  Victoria K. Jespersen  2001      29.20        2:09.02   
                     
Agf Damer 2  Agfs Svmmeafdeling            2:09.77   
  Josefine Bladt Wichmann  2000      32.62        32.62   
  Smilla Bruun Christensen  2001      37.12        1:09.74   
  Maria Mehlsen  2003      31.32        1:41.06   
  Nicoline Kristiansen  2002      28.71        2:09.77   
                     
Horsens Piger 2  Horsens Svmmeklub            2:11.33   
  Jennifer Thorius Bek  2000      32.21        32.21   
  Frederikke Brndgaard  2001      38.38        1:10.59   
  Caroline Liboriussen  2002      32.54        1:43.13   
  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000      28.20        2:11.33   
                     
Isk Stfrke Piger  Ikast Svmmeklub            2:14.78   
  Mette Flaskager  1999      31.52        31.52   
  Agnete Riis  2003      39.99        1:11.51   
  Marie Graff Esbensen  2003      34.30        1:45.81   
  Emilie Knudsen  2002      28.97        2:14.78   
                     
10  Frem Piger 1  Frem Odense            2:15.49   
  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      35.05        35.05   
  Johanne A Andersson  2003      36.50        1:11.55   
  Emilie Podiss Petersen  2004      32.63        1:44.18   
  Mai Jrgensen  2003      31.31        2:15.49   
                     
11  Thisted Piger 2  Thisted Svmmeklub            2:15.86   
  Louise Srensen  2000      32.33        32.33   
  Julie Kappel Petersen  2002      39.82        1:12.15   
  Camilla Kjr  2003      34.05        1:46.20   
  Therese Mardal  2002      29.66        2:15.86   
                     
12  Skive 1  Skive Svmmeklub Poseidon            2:16.21   
  Maja G. Pedersen  2002      36.14        36.14   
  Dicte Skov Forsberg  2004      34.98        1:11.12   
  Alberte Skov Forsberg  2003      33.87        1:44.99   
  Nicoline Bang Mosegaard  2005      31.22        2:16.21   
                     
13  Struer Damer 1  Struer Svmmeklub            2:18.00   
  Nanna Svensgaard  2004      35.83        35.83   
  Karoline Thagrd Jakobsen  2004      40.97        1:16.80   
  Maja Stie Svensgaard  2002      32.25        1:49.05   
  Anne Terp  2004      28.95        2:18.00   
                     
14  Silkeborg Piger 2 Ssk  2000  Silkeborg Svmmeklub            2:18.16   
  Clarissa Marie Lauritzen  2003      34.74        34.74   
  Selma Lindberg  2003      38.80        1:13.54   
  Pernille Nedergaard  2004      33.02        1:46.56   
  Maja Friis  2005      31.60        2:18.16   
                     
15  Aas Piger 2  Aarhus Swim            2:26.44   
  Emmalina Long  2004      38.71        38.71   
  Gro Srensen  2002      40.51        1:19.22   
  Astrid Crone Jespersen  2002      35.30        1:54.52   
  Liv Schmeltz Sgaard  2003      31.92        2:26.44   
                     
16  Frem Damer  Frem Odense            2:28.64   
  Nikoline Kaae  2005      40.13        40.13   
  Jenny Cao  2003      39.40        1:19.53   
  Mathilde Stilund  2005      36.73        1:56.26   
  Veronika Krogh  2004      32.38        2:28.64   
                     
17  Silkeborg Piger 3 Ssk  2000  Silkeborg Svmmeklub            2:29.27   
  Sarah Froberg Pedersen  2006      40.36        40.36   
  Tana Korsgaard Nicholson  2004      38.91        1:19.27   
  Silke Maria Pjengaard  2005      36.30        1:55.57   
  Line Knudsen  2005      33.70        2:29.27   
                     
18  Stm Damer  Herning Svmmeklub            2:31.24   
  Laura Gam  2001      35.79        35.79   
  Alberte Schnieber Klausen  2002      38.43        1:14.22   
  Frederikke Kruse  2002      37.14        1:51.36   
  Ida Sndergaard Geiger  2006      39.88        2:31.24   
                     
19  Isk Power Piger  Ikast Svmmeklub            2:33.86   
  Karen Moos Jensen  2003      39.48        39.48   
  Julie B. Andersen  2002      43.28        1:22.76   
  Louise Amanda Nielsen  2003      36.23        1:58.99   
  Caroline Krogh  2002      34.87        2:33.86   
                     
20  Koral Piger 2  2001  Svmmeklubben Koral            2:37.15   
  Kirstine Buch  2005      40.76        40.76   
  Emilie Mortensen  2003                 
  Mette Louise Jensen  2001                 
  Freya Holm  2003      2:37.15        2:37.15   
                     
21  Sksv Piger 1  Skanderborg Svmmeklub            2:38.05   
  Sofie S. Aaby Nielsen  2003      36.56        36.56   
  Emma Jeppesen Kryer  2001                 
  Stine Bendixen Nissen  2004                 
  Ida K. Laursen  2007      2:38.05        2:38.05   
                     
22  Herning Piger .  Herning Svmmeklub            2:38.94   
  Line Lindhardt Nielsen  2004      42.38        42.38   
  Louise Lauridsen  2005                 
  Laura Pedersen  2004                 
  Mette Buur Holt  2003      2:38.94        2:38.94   
                     
23  Aas /lyseng Piger 1  Aarhus Swim            2:52.42   
  Marie Bertram  2006      43.30        43.30   
  Maria Lysgaard Srensen  2006      46.22        1:29.52   
  Nikoline Sejr  2006      44.85        2:14.37   
  Sigrid Poza-Frkjr  2006      38.05        2:52.42   
                     
24  Odder Piger  Odder Svmmeklub            2:53.22   
  Loa Dam Heinsvig  2006      42.21        42.21   
  Julia Vestergaard  2004                 
  Ida Sabroe  2002                 
  Laura G. Nedergaard  2005      2:53.22        2:53.22   
                     
25  Belle Ragazze  1996  Struer Svmmeklub            2:59.12   
  Sofia Lysgaard Hammer  2003      39.55        39.55   
  Else Bach  2004                 
  Simone Kappel  2005                 
  Emilie Christensen  2007      2:59.12        2:59.12   
                     
26  Silkeborg Piger 4 Ssk  2000  Silkeborg Svmmeklub            2:59.14   
  Mia Borup Mlgaard  2006      41.94        41.94   
  Mille E. S. Jensen  2005                 
  Trine Lund Michaelsen  2006                 
  Elea Amalie Poulsen  2006      2:59.14        2:59.14   
                     
27  Koral Piger 1  2001  Svmmeklubben Koral            3:02.54   
  Freya Thorsgaard  2006      45.61        45.61   
  Rosa Marie Schousboe  2005      43.51        1:29.12   
  Sara Holst Gregersen  2006      48.74        2:17.86   
  Anne Mette Nrmmark Jakob  2002      44.68        3:02.54   
                     
28  Aalborg Damer 1  Aalborg Svmmeklub            3:03.12   
  Alma Bach Larsen  2006      42.96        42.96   
  Livia Weidick Frische  2007      47.70        1:30.66   
  Victoria Amdi Brinkmann  2007      56.28        2:26.94   
  Emilie Pedersen  2007      36.18        3:03.12   
                     
29  Skive 2  Skive Svmmeklub Poseidon            3:09.28   
  Kathrine Linnet Jrgensen  2005      48.34        48.34   
  Jasmin Haaning  2007      49.70        1:38.04   
  Theresa Bertel-rum  2003      39.55        2:17.59   
  Mille Fjeldgrd Srensen  2007      51.69        3:09.28   
                     
30  Aalborg Damer 2  Aalborg Svmmeklub            3:12.52   
  Nikoline Hedelund Madsen  2007      45.75        45.75   
  Mia Plougman  2007                 
  Nicoline Aa Heg  2008                 
  Emma Andersen  2007      3:12.52        3:12.52   
                     
31  Thisted Piger 4  Thisted Svmmeklub            3:15.19   
  Sarah Sgaard Pedersen  2008      48.89        48.89   
  Nadia Bager  2008                 
  Katrine Bager  2006                 
  Caroline K. Srensen  2008      3:15.19        3:15.19   
                     
32  Barbie Girls  2001  Struer Svmmeklub            3:19.33   
  Julie Lichscheidt  2004      50.96        50.96   
  Marie Emilie Karlsen  2005      51.70        1:42.66   
  Caroline Sloth  2005      52.15        2:34.81   
  Selena Nillos Overgaard  2005      44.52        3:19.33   
                     
33  Odder Piger 2  Odder Svmmeklub            3:22.19   
  Marie V. Petersen  2006      53.90        53.90   
  Caroline Marx  2006                 
  Loa Dam Heinsvig  2006                 
  Sarah Lyse Se  2007      3:22.19        3:22.19   
                     
34  Mini-T S Tser 2  Herning Svmmeklub            3:34.88   
  Louise Jeppesen  2008      50.70        50.70   
  Sofie Hedegaard Buhl  2006      1:00.82        1:51.52   
  Stine Hornshj Salomonsen  2006      47.94        2:39.46   
  Johanne S. Geiger  2008      55.42        3:34.88   
                     
Hsc Piger  Holstebro Svmme Club            DSQ  EFB v/25m 
                     
Mini-T S Tser 1  Herning Svmmeklub            DSQ  Bryst.m/strakt vrist 
  Liv Hjorth Jrgensen  2007      43.49        43.49   
                     
Thisted Piger 3  Thisted Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 3. skifte 
  Amalie Nyvang Jensen  2005      38.21        38.21   
  Ida Jul Christensen  2004      1:20.62        1:58.83   
  Ida Kristensen  2004      36.41        2:35.24   
                     
Aas /lyseng Piger 2  Aarhus Swim            DSQ  Tyvstart 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 januar 2018 
Licens til Struer Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner