2023-02-05   21:33:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Ullbergstrofén 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök lördag

Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Ullbergstrofn 2018    Utskriftsdatum  28 april 2018   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  09:25   
  Arrangr  Gteborg Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 14, 200m Brstsim Herrar, Finaler 0 r och ldre 
0 r och ldre: Daniel Andersson (1997) 2:26.53 2016-04-30 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening  Land  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tor Leander  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.04  1:08.11  1:45.79    2:23.79  0-999 ldersgrupp Rekord 
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    33.79  1:11.37  1:50.37    2:29.32   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    34.76  1:13.28  1:52.23    2:32.08   
Martin Schn  2003  Bollns Simsllskap    34.91  1:14.81  1:55.44    2:34.64   
Jakub Majta  2003  Sdertrns Simsllskap    35.23  1:14.44  1:54.79    2:35.40   
Theodor Fridh  2002  Sdertrns Simsllskap    35.49  1:14.86  1:55.84    2:36.77   
Anton Dahlgren  1999  Kungsbacka Simsllskap    35.10  1:15.14  1:56.46    2:37.94   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim    35.36  1:15.15  1:56.14    2:38.16   
Ruben Staaf  2002  Linkpings Allmnna SS    36.12  1:16.15  1:56.99    2:38.37   
10  Hugo Lennartsson  2004  Malm Kappsimningsklubb    36.82  1:17.49  1:58.71    2:40.40   
11  Oskar Axandersson  2002  Vxj Simsllskap    34.92  1:17.01  1:59.77    2:41.83   
12  Gustav Edlund  2004  Linkpings Allmnna SS    35.87  1:16.96  1:59.96    2:43.21   
13  Karl Bohlin  2001  Gteborg Sim    37.05  1:18.50  2:01.04    2:43.34   
14  Jacob Meilvg  2001  Ski Svmmeklubb    35.41  1:16.33  1:59.63    2:43.36   
15  Marcus Sundblad  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    36.51  1:17.89  2:01.34    2:43.80   
16  Richard Ekholm  2002  Kungsbacka Simsllskap    37.48  1:20.39  2:03.40    2:45.13   
17  Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsllskap    36.19  1:18.77  2:03.16    2:45.20   
18  Dario Gregoletto  2003  G Sport Village    37.86  1:21.04  2:04.76    2:46.83   
19  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    36.55  1:19.26  2:03.57    2:47.29   
20  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    37.66  1:21.06  2:04.59    2:48.54   
21  Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02    36.73  1:19.97  2:04.61    2:49.15   
22  Filiph Castillo Karlsson  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap    37.67  1:20.30  2:04.96    2:49.42   
23  Hampus Dahlgren  2001  Kungsbacka Simsllskap    37.68  1:21.05  2:05.69    2:50.47   
24  Felix Wrakn  2003  Simklubben S 02    37.66  1:20.55  2:05.56    2:51.12   
25  Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsllskap    36.10  1:18.58  2:04.53    2:52.20   
26  Gustav Hammarstedt  2002  Vxj Simsllskap    35.95  1:18.60  2:04.88    2:52.35   
27  Casper Svrd  2001  Landskrona Simsllskap    35.22  1:18.40  2:05.34    2:52.42   
28  Hazem Alhaskir  2002  Trollhttans Simsllskap    36.70  1:19.50  2:06.04    2:55.37   
Matteo Pasquale Lombardi  2002  G Sport Village            DNS   
Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 april 2018 
Licensierad till: Gteborg Sim  Utskriftstid  09:25 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner