2023-03-30   10:23:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Ullbergstrofén 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök lördag

Resultat Gren 13 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Ullbergstrofn 2018    Utskriftsdatum  28 april 2018   
  Tvlingsort  Gteborg    Utskriftstid  09:15   
  Arrangr  Gteborg Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 13, 200m Medley Damer, Frsk 0 r och ldre 
0 r och ldre: Wilma Johansson (2001) 2:26.04 2016-04-30 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening  Land  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Rnningdal  2002  S71    31.73  1:09.20  1:52.66    2:26.89   
Marion Hanquet  2001  Gteborg Sim    31.44  1:09.84  1:54.08    2:26.91   
Carlotta Scarpitti  2004  G Sport Village    31.40  1:09.77  1:53.63    2:27.04   
Synne Lauritzen  2001  Haldens Svmmeklub    33.47  1:09.73  1:53.38    2:29.25   
Ida Swegmark  2000  Mlndals Allmnna Simsllskap    31.33  1:08.27  1:55.10    2:30.02   
Saliha Colic  2003  Sdertrns Simsllskap    32.05  1:11.30  1:54.81    2:30.14   
Silvia Maoloni  2004  G Sport Village    32.15  1:12.79  1:55.42    2:30.22   
Elsa Bergh  2002  Sderhamns Simsllskap    32.49  1:12.41  1:55.16    2:30.27   
Vera Karlsson  2003  Linkpings Allmnna SS    32.16  1:09.27  1:54.63    2:31.00   
10  Sara Wallberg  1999  Norrkpings Kappsimningsklubb    31.78  1:12.78  1:55.61    2:31.03   
11  Olivia Bckstrm  2005  Sdertrns Simsllskap    31.40  1:11.41  1:53.82    2:31.06   
12  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsllskap    31.91  1:11.40  1:55.61    2:31.50   
13  Emma Roloff  2002  Sdertrns Simsllskap    32.81  1:11.57  1:56.09    2:31.51   
14  Clara rnhem  2002  Vxj Simsllskap    32.20  1:13.08  1:56.73    2:31.67   
15  Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen    31.17  1:11.44  1:56.28    2:31.95   
16  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    32.90  1:11.71  1:57.18    2:32.20   
17  Thilde Smedbck  2004  Linkpings Allmnna SS    32.39  1:11.12  1:57.58    2:32.77   
18  Ida Rosenius  2000  Karlskrona Simsllskap    32.76  1:12.10  1:56.81    2:32.98   
19  Sara Nyqvist  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    33.20  1:13.95  1:57.54    2:33.19   
20  Felicia Jrvikari  2002  Linkpings Allmnna SS    32.24  1:12.55  1:58.14    2:33.86   
21  Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    32.48  1:12.25  1:58.61    2:34.06   
22  Caroline Wallenborg  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    32.06  1:14.60  1:57.51    2:34.77   
23  Rebecca Maria Bonanno  2003  G Sport Village    34.26  1:14.40  1:58.35    2:35.71   
24  Wilma Holmertz  2003  Linkpings Allmnna SS    33.04  1:14.35  1:58.36    2:36.70   
25  Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF    33.42  1:16.42  1:59.34    2:37.71   
26  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Vxj Simsllskap    31.64  1:14.29  2:00.52    2:37.95   
27  Giulia di Marco  2003  G Sport Village    36.27  1:15.29  2:02.77    2:38.20   
28  Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    33.40  1:14.83  2:02.09    2:38.22   
29  Linn Rosenius  2002  Karlskrona Simsllskap    33.18  1:14.19  2:02.48    2:41.35   
30  Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsllskap    33.54  1:16.03  2:05.43    2:44.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 april 2018 
Licensierad till: Gteborg Sim  Utskriftstid  09:15 
 

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner