2021-11-27   10:13:56
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset XXXV Oskarin Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXV Oskarin Uinnit    Tulostuspivmr  17 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Jyvskyl    Tulostusaika  17:57   
  Jrjestj  Swimming Jyvskyl         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  17 helmikuu 2018         
 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaapo Laaja  2006    215          34.88   
  Keuruun Toverit  35.44                 
Aaro Imppola  2006    207          35.33   
  Uinti Hyvink  35.85                 
Eemeli Salo  2007    142          40.07   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  40.98                 
Niklas Pesonen  2006    140          40.19   
  Kuopion Uimaseura  41.42                 
Lauri Juvonen  2007    132          41.01   
  Kuopion Uimaseura  45.02                 
Raman Bajalan  2007    131          41.14   
  Lahden Uimaseura  40.66                 
Tuure Pikkuhuhta  2009    108          43.80   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Eero Tarkiainen  2006    108          43.84   
  Uinti Hyvink  39.88                 
Onni Eronen  2006    107          44.01   
  Swimming Jyvskyl                   
10  Urho Ruuska  2009    74          49.63   
  Swimming Jyvskyl  51.61                 
11  Atte Kiviniemi  2007    60          53.24   
  Seinjoen Uimarit-58  51.12                 
12  Aaro Jkr  2007    52          55.88   
  Lappeenrannan Uimarit  55.70                 
13  Rasmus Lintil  2009    43          59.23   
  Seinjoen Uimarit-58                   
Frans Nieminen  2009              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  44.50                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
Topias Myllykoski  2008              DSQ   
  Seinjoen Uimarit-58  49.43                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexey Belfer  2000    579          25.08   
  ORCA Helsinki  24.45                 
Tatu Peltonen  1989    570          25.21   
  Tatu Tampere  24.01                 
Juho Elmeri Eerola  1995    566          25.27   
  Tatu Tampere  24.38                 
Lassi Tapio Ohtonen  1992    560          25.36   
  Cetus Espoo  24.61                 
Danila Dobrzhanskiy  1998    552          25.49   
  Swimming Jyvskyl  24.98                 
Santeri Hulkko  2000    514          26.10   
  Lahden Uimaseura  25.78                 
Antti Rantanen  1992    508          26.19   
  Kampuksen Plaani  25.83                 
Miiro Vartiainen  2001    508          26.19   
  Joensuun Uimaseura  25.34                 
Daniel Rinne  2002    504          26.26   
  Cetus Espoo  25.83                 
10  Atte Lindholm  2001    498          26.37   
  Swimming Jyvskyl  25.88                 
11  Antti Leppnen  2002    496          26.41   
  Lahden Uimaseura  26.02                 
12  Jami Ihalainen  2003    491          26.49   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  27.39                 
13  Jyri Toitturi  1996    477          26.75   
  Lappeenrannan Uimarit  26.89                 
14  Leevi Suhonen  1999    467          26.94   
  Swimming Jyvskyl  25.39                 
15  Jiri Jrvinen  2001    462          27.04   
  Swimming Jyvskyl  27.00                 
16  Niilo Hokkanen  1997    458          27.11   
  Swimming Jyvskyl  26.82                 
17  Elias Pivinen  1997    455          27.18   
  Swimming Jyvskyl  26.05                 
18  Aapo Keltanen  2001    442          27.43   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  27.38                 
19  Leo Markus Lhteenmki  1991    442          27.44   
  Swimming Jyvskyl  26.01                 
20  Aapo Topias Puikkonen  2001    437          27.55   
  Tatu Tampere  27.34                 
20  Juho Porkkala  2001    437          27.55   
  Seinjoen Uimarit-58  27.05                 
22  Ville Luukkonen  1998    419          27.93   
  Varkauden Uimarit  27.10                 
23  Otto Hoffren  2002    406          28.23   
  Lahden Uimaseura  28.05                 
24  Julius Nyberg  2002    405          28.24   
  Kampuksen Plaani  28.60                 
25  Tuukka Johannes Pekkanen  2002    403          28.30   
  Keuruun Toverit  28.24                 
26  Nooa Lehtoniemi  2003    399          28.40   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  29.77                 
27  Ville Hmlinen  2002    394          28.51   
  Kuopion Uimaseura  28.86                 
28  Aaro Vihtori Laitinen  2003    394          28.52   
  Lappeenrannan Uimarit  29.50                 
29  Vin Hiltunen  2001    386          28.70   
  Joensuun Uimaseura  28.48                 
30  Miro Nurmela  2002    377          28.93   
  Seinjoen Uimarit-58  29.08                 
31  Otto Erik Olavi Mikkonen  2003    360          29.39   
  Joensuun Uimaseura  29.70                 
32  Pyry Kurkinen  1998    359          29.41   
  Kampuksen Plaani  28.36                 
33  Eeli Hanka  2003    358          29.43   
  Seinjoen Uimarit-58  30.57                 
34  Leo Liukonen  2004    355          29.52   
  Tatu Tampere  29.46                 
35  Elmeri Aho  2004    354          29.54   
  Seinjoen Uimarit-58  29.75                 
36  Touko Riipinen  2004    350          29.66   
  Swimming Jyvskyl  29.52                 
37  Jeremia Sidoroff  2001    347          29.75   
  Joensuun Uimaseura  30.56                 
38  Atte-Mikael Ahonp  2001    344          29.84   
  Tatu Tampere  29.33                 
39  Johannes Heikkinen  2001    335          30.08   
  Joensuun Uimaseura  30.65                 
40  Miska Birkstedt  2002    306          31.01   
  Tatu Tampere  29.43                 
41  Juho Jkr  2003    296          31.35   
  Lappeenrannan Uimarit  31.54                 
42  Aleksandr Istomin  2004    295          31.39   
  Kuopion Uimaseura  31.48                 
43  Leevi Pietilinen  2004    295          31.40   
  Kuopion Uimaseura  32.60                 
44  Onni Nestori Laitinen  2001    288          31.66   
  Lappeenrannan Uimarit  30.53                 
45  Akseli Kuparinen  2004    283          31.84   
  Lappeenrannan Uimarit  32.67                 
46  Joona Kinnunen  2004    279          31.99   
  Alavuden Urheilijat  31.65                 
47  Johannes Laihorinne  2003    270          32.32   
  Seinjoen Uimarit-58  33.72                 
48  Egor Bortsov  2004    266          32.50   
  Lahden Uimaseura  32.82                 
49  Iisakki Laihorinne  2003    248          33.27   
  Seinjoen Uimarit-58  36.08                 
50  Valtteri Vattulainen  2005    203          35.54   
  Joensuun Uimaseura  37.45                 
51  Denis Zhuchkov  2004    201          35.68   
  Lappeenrannan Uimarit  37.44                 
52  Joel Lipponen  2004    200          35.73   
  Uinti Hyvink  35.89                 
53  Santeri Vattulainen  2005    192          36.23   
  Joensuun Uimaseura  37.90                 
54  Rasmus Saarimaa  2004    183          36.79   
  Seinjoen Uimarit-58  37.81                 
55  Akseli Vattulainen  2005    173          37.46   
  Joensuun Uimaseura  38.37                 
56  Kasperi Haverinen  2005    172          37.58   
  Lahden Uimaseura  38.44                 
57  Matias Ylipelkonen  2003    161          38.43   
  Seinjoen Uimarit-58  39.03                 
58  Aleksi Hyttinen  2005    135          40.75   
  Kuopion Uimaseura  42.52                 
59  Anttoni Siki  2004    116          42.79   
  Lappeenrannan Uimarit  42.73                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  17 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyvskyl  Tulostusaika  17:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner