2022-01-17   11:03:54
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset XXXV Oskarin Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXV Oskarin Uinnit    Tulostuspivmr  17 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Jyvskyl    Tulostusaika  19:43   
  Jrjestj  Swimming Jyvskyl         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  17 helmikuu 2018         
 
 
Laji 26, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Haverinen  2007    317  45.90        1:34.29   
  Lahden Uimaseura  1:38.73                 
                     
Inka Hmlinen  2007    294  46.11        1:36.70   
  Joensuun Uimaseura  1:42.89                 
                     
Esra Ergner  2007    286  46.28        1:37.62   
  Joensuun Uimaseura  1:43.59                 
                     
Riialiina Kiljala  2008    268  47.93        1:39.73   
  Vieskan Uimarit  1:46.73                 
                     
Oosa Tourunen  2007    259  47.78        1:40.91   
  Swimming Jyvskyl  1:43.15                 
                     
Hertta Nieminen  2007    234  49.36        1:44.42   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:48.12                 
                     
Emmi Salo  2007    226  50.42        1:45.62   
  Lappeenrannan Uimarit  1:51.07                 
                     
Emilia Istomina  2007    221  50.34        1:46.39   
  Kuopion Uimaseura  1:49.51                 
                     
Aino Ruottinen  2007    221  50.63        1:46.43   
  Lappeenrannan Uimarit  1:44.54                 
                     
10  Aino Ruotsalainen  2007    214  50.61        1:47.53   
  Lappeenrannan Uimarit  1:48.75                 
                     
11  Nelli Kiho  2008    206  53.19        1:48.84   
  Swimming Jyvskyl  1:58.16                 
                     
12  Iina Kellokoski  2008    193  53.56        1:51.23   
  Swimming Jyvskyl  2:04.61                 
                     
13  Aada Antila  2007    186  55.23        1:52.63   
  Lapuan Virki                   
                     
14  Neri Ltti  2007    179  54.50        1:54.12   
  Joensuun Uimaseura  1:51.56                 
                     
15  Veera Mkel  2007    176  53.96        1:54.69   
  Swimming Jyvskyl  1:59.55                 
                     
16  Milla Pirinen  2007    172  56.03        1:55.62   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
17  Olivia Porter  2007    167  54.68        1:56.75   
  Lahden Uimaseura  2:00.66                 
                     
18  Elsa Pelkonen  2007    165  56.02        1:57.28   
  Vieskan Uimarit  1:58.52                 
                     
19  Sofia Rih  2008    150  56.95        2:00.88   
  Swimming Jyvskyl  2:08.08                 
                     
20  Aada-Julia Laakso  2007    147  59.16        2:01.84   
  Kampuksen Plaani  2:00.77                 
                     
21  Seela Khknen  2008    139  58.96        2:04.21   
  Vieskan Uimarit  2:11.63                 
                     
22  Julia Luomakortes  2008    127  1:00.87        2:07.84   
  Seinjoen Uimarit-58  2:09.26                 
                     
23  Julia Lampinen  2009    125  1:00.35        2:08.62   
  Jmsnkosken Ilves  2:09.36                 
                     
24  Helmi Koivisto  2009    124  1:00.97        2:08.97   
  Seinjoen Uimarit-58  2:14.60                 
                     
25  Nana Murtomki  2008    92  1:06.80        2:22.17   
  Seinjoen Uimarit-58  2:19.32                 
                     
Pinja Hacklin  2008              DSQ   
  Swimming Jyvskyl  2:17.09                 
  SW 7.4 P ei rikkonut veden pintaa ennen toisen ksivedon leveint kohtaa lhdn / knnksen jlkeen               
                     
 
Laji 26, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Ollikainen  2005    475  39.20        1:22.43   
  Keuruun Toverit  1:25.92                 
                     
Hilla Penttil  2005    389  41.76        1:28.09   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:31.41                 
                     
Lumi Luoma  2005    369  41.84        1:29.67   
  Uinti Hyvink  1:28.59                 
                     
Veera Vlivainio  2005    347  42.60        1:31.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:32.97                 
                     
Ronja Ruottinen  2005    317  44.85        1:34.34   
  Mikkelin Uimaseura  1:36.82                 
                     
Jessika Lampinen  2006    307  44.60        1:35.30   
  Kampuksen Plaani  1:39.92                 
                     
Matilda Holmlund  2005    303  46.85        1:35.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:42.74                 
                     
Aamu Kannosto  2005    298  46.08        1:36.25   
  Seinjoen Uimarit-58  1:36.49                 
                     
Anniina Kurvinen  2006    291  45.72        1:37.04   
  Lappeenrannan Uimarit  1:37.66                 
                     
10  Julia Rauhala  2006    273  48.23        1:39.18   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:37.70                 
                     
11  Sanni Toppinen  2005    269  46.62        1:39.60   
  Kuopion Uimaseura  1:40.11                 
                     
12  Jaana Nevala  2005    266  46.12        1:40.03   
  Vieskan Uimarit  1:49.66                 
                     
13  Aada Lehtoniemi  2005    262  46.99        1:40.50   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:41.10                 
                     
14  Sofia Lepist  2006    258  46.94        1:40.98   
  Mikkelin Uimaseura  1:41.13                 
                     
15  Piv-Kaisla Seppnen  2006    254  48.58        1:41.52   
  Lappeenrannan Uimarit  1:39.98                 
                     
16  Minttu Huhtahaara  2005    248  49.13        1:42.35   
  Swimming Jyvskyl  1:49.07                 
                     
17  Nelli Jumppanen  2006    233  49.82        1:44.56   
  Joensuun Uimaseura  1:49.00                 
                     
18  Vilma Paajanen  2006    232  50.80        1:44.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:45.75                 
                     
19  Nelli Hytti  2005    225  50.47        1:45.75   
  Lappeenrannan Uimarit  1:44.19                 
                     
20  Peppi Ojakippola  2006    225  50.18        1:45.78   
  Vieskan Uimarit  1:45.50                 
                     
21  Saaga Khknen  2006    223  50.45        1:46.00   
  Vieskan Uimarit  1:46.99                 
                     
22  Maria Kajosmki  2006    219  50.20        1:46.65   
  Swimming Jyvskyl  1:50.26                 
                     
23  Aino Jkr  2005    218  50.38        1:46.88   
  Lappeenrannan Uimarit  1:39.81                 
                     
24  Elviira Kotkaniemi  2005    215  50.71        1:47.38   
  Seinjoen Uimarit-58  1:49.22                 
                     
25  Jenni Nikarmaa  2005    214  49.11        1:47.57   
  Varkauden Uimarit  1:47.74                 
                     
26  Aino-Elina Kitinoja  2006    214  51.82        1:47.58   
  Lappeenrannan Uimarit  1:48.51                 
                     
27  Merete Ltti  2006    197  54.06        1:50.49   
  Joensuun Uimaseura  1:48.94                 
                     
28  Minttu Mikkonen  2006    194  51.86        1:51.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:01.06                 
                     
29  Jenna Korpilahti  2005    189  53.11        1:52.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:56.95                 
                     
30  Eeva Finnil  2006    188  53.67        1:52.30   
  Seinjoen Uimarit-58                   
                     
31  Laura Lyytinen  2006    175  54.76        1:54.91   
  Swimming Jyvskyl  1:58.35                 
                     
32  Viivi Pesonen  2006    172  54.12        1:55.52   
  Joensuun Uimaseura  1:55.74                 
                     
33  Erin Ovaska  2006    160  55.62        1:58.35   
  Lappeenrannan Uimarit  1:55.67                 
                     
34  Noora Krn  2005    156  57.41        1:59.43   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
35  Tilda Saarela  2006    139  58.91        2:04.00   
  Vieskan Uimarit  1:58.01                 
                     
36  Inka Kukkonen  2006    114  1:02.61        2:12.43   
  Swimming Jyvskyl  2:11.74                 
                     
37  Evelina Myllykoski  2006    107  1:05.49        2:15.30   
  Seinjoen Uimarit-58  2:11.48                 
                     
38  Lovisa Karlsson  2006    69  1:15.65        2:36.85   
  Seinjoen Uimarit-58                   
                     
Hertta Koskinen  2005              DSQ  55m 
  Alavuden Urheilijat  1:51.97                 
  SW 7.6 Vr uintisykli (=1 ksiveto, 1 potku), paitsi knnkseen / maaliin tullessa               
                     
Karoliina Hirvel  2006              DSQ   
  Kampuksen Plaani  1:42.20                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Silva Salonniemi  2006              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:42.25                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Sofia Mustonen  2006              DSQ   
  Tatu Tampere  1:58.61                 
  SW 7.4 P ei rikkonut veden pintaa ennen toisen ksivedon leveint kohtaa lhdn / knnksen jlkeen               
                     
 
Laji 26, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirka Mettinen  2002    568  36.59        1:17.67   
  Cetus Espoo  1:17.94                 
                     
Martta Ruuska  2003    562  36.97        1:17.94   
  Swimming Jyvskyl  1:14.53                 
                     
Nelli Ohvo  2001    546  36.67        1:18.71   
  Cetus Espoo  1:16.00                 
                     
Rza Nagy  2003    516  38.07        1:20.20   
  Cetus Espoo  1:18.99                 
                     
Emma Hmlinen  2003    507  38.07        1:20.68   
  Vieskan Uimarit  1:20.52                 
                     
Pinja Penttil  2001    464  38.48        1:23.07   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:20.90                 
                     
Pinja Partinen  1999    458  39.36        1:23.44   
  Joensuun Uimaseura  1:20.13                 
                     
Ella Lammi  1998    455  37.67        1:23.63   
  Porin Uimaseura  1:23.06                 
                     
Emma Jormanainen  2003    447  39.88        1:24.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:23.38                 
                     
10  Kaisa Himanen  2003    444  39.28        1:24.34   
  Mikkelin Uimaseura  1:23.86                 
                     
11  Milla-Lotta Tapanainen  2003    438  40.16        1:24.72   
  Cetus Espoo  1:20.68                 
                     
12  Minttu Paalanen  2003    427  40.79        1:25.41   
  Lahden Uimaseura  1:31.16                 
                     
13  Viivi Lehtonen  2004    420  40.67        1:25.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:25.68                 
                     
14  Aino Jerohin  2003    418  41.10        1:26.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:30.51                 
                     
15  Niina Roiko-Jokela  2001    416  40.39        1:26.19   
  Swimming Jyvskyl  1:25.12                 
                     
16  Nea Parkatti  2004    416  40.04        1:26.20   
  Swimming Jyvskyl  1:26.19                 
                     
17  Sofia Martinkauppi  2003    414  41.16        1:26.29   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:24.85                 
                     
18  Iiris Jms  2004    410  39.88        1:26.61   
  Mikkelin Uimaseura  1:26.01                 
                     
19  Saana Jrvinen  2003    386  41.68        1:28.34   
  Swimming Jyvskyl  1:25.36                 
                     
20  Aamu Knuuttila  2004    380  42.04        1:28.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:26.47                 
                     
21  Santra Nieminen  2004    373  40.63        1:29.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:27.53                 
                     
22  Julia Peltola  2003    366  41.63        1:29.95   
  Cetus Espoo  1:25.56                 
                     
23  Sofia Lngstrm  2003    361  42.63        1:30.36   
  Cetus Espoo  1:26.01                 
                     
24  Siina Eklund  2004    353  43.35        1:31.01   
  Alavuden Urheilijat  1:34.17                 
                     
25  Viivi Nurmela  2004    347  43.49        1:31.51   
  Seinjoen Uimarit-58  1:32.37                 
                     
26  Ekaterina Galay  2003    343  42.91        1:31.84   
  Lappeenrannan Uimarit  1:35.79                 
                     
27  Veera Vuokko Sofia Laakkonen  2003    343  43.54        1:31.87   
  Kampuksen Plaani  1:29.37                 
                     
28  Ruusu Nieminen  2002    341  42.87        1:32.06   
  Swimming Jyvskyl  1:26.58                 
                     
29  Viivi Kylkisalo  2004    336  44.60        1:32.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:30.10                 
                     
30  Hanna Mangeloja  2001    332  43.85        1:32.89   
  Swimming Jyvskyl  1:34.87                 
                     
31  Noora Kuparinen  2004    303  44.54        1:35.74   
  Swimming Jyvskyl  1:30.00                 
                     
32  Ninni Eriksson  2003    296  44.88        1:36.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:32.23                 
                     
33  Senni Partanen  2004    295  45.81        1:36.62   
  Mikkelin Uimaseura  1:34.09                 
                     
34  Veera Kinnunen  2004    292  45.28        1:36.91   
  Swimming Jyvskyl  1:40.40                 
                     
35  Minna Kinnunen  2003    283  45.15        1:37.90   
  Joensuun Uimaseura  1:31.38                 
                     
36  Aada Tourunen  2004    261  47.64        1:40.68   
  Swimming Jyvskyl  1:38.54                 
                     
37  Ida Rantala  2002    247  46.56        1:42.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:34.31                 
                     
38  Salla Lehtimki  2002    236  48.57        1:44.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:47.26                 
                     
39  Sonja Tarkiainen  2004    224  50.47        1:45.91   
  Uinti Hyvink  1:43.96                 
                     
40  Iiris Soininen  2004    195  52.23        1:50.92   
  Joensuun Uimaseura  1:47.67                 
                     
41  Iiris Saranp  2002    194  52.19        1:51.07   
  Joensuun Uimaseura  1:48.79                 
                     
42  Moona Pitknen  2003    192  53.03        1:51.53   
  Joensuun Uimaseura  1:47.78                 
                     
43  Ida Salmi  2003    190  51.85        1:51.76   
  Seinjoen Uimarit-58  1:50.49                 
                     
44  Katariina Tarkkonen  2002    188  53.49        1:52.30   
  Joensuun Uimaseura  1:53.71                 
                     
45  Roosa Rinta-Aho  2004    170  53.72        1:55.94   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
46  Heini Takanen  2003    144  56.83        2:02.74   
  Swimming Jyvskyl  2:05.14                 
                     
47  Aliisa Rintakoski  2004    141  1:00.93        2:03.63   
  Seinjoen Uimarit-58  2:04.58                 
                     
Carola Huntus  2003              DSQ   
  Swimming Jyvskyl  1:27.17                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  17 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyvskyl  Tulostusaika  19:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner