2021-12-08   02:25:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Dronning Dorothea Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Dronning Dorothea Cup 2018    Udskriftsdato  02 marts 2018   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  16:43   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  02 marts 2018         
 
 
Lb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Sby Mortensen  2001    620          28.58   
  Holbk Svmme Klub  28.44                 
Lrke Rask Sander  2002    577          29.28   
  VAT Copenhagen-MK31  28.99                 
Sofie Sjgren  2002    570          29.39   
  Errits Gymnastik Og IF  29.90                 
Ida Maria Nielsen  2000    566          29.46   
  Holbk Svmme Klub  28.10                 
Rebecca E. Jakobsen  2003    564          29.50   
  Viborg Svmme Klub  30.14                 
Sarah Bundgaard  2003    538          29.96   
  Viborg Svmme Klub  31.47                 
Louise D. Liboriussen  2002    524          30.23   
  Viborg Svmme Klub  29.05                 
Zara Wendel  2002    522          30.27   
  Holbk Svmme Klub  31.97                 
Kirstine Mrk Rasmussen  2003    507          30.57   
  Holbk Svmme Klub  29.59                 
10  Louise Houe Andersen  2003    490          30.91   
  Viborg Svmme Klub  30.45                 
11  Clara Lynggaard  2002    487          30.97   
  Errits Gymnastik Og IF  32.45                 
12  Julie Sgaard  2001    486          31.00   
  Viborg Svmme Klub  30.53                 
13  Christie Prhl  1998    469          31.37   
  Viborg Svmme Klub  28.52                 
13  Thippe de Neergaard  2003    469          31.37   
  VAT Copenhagen-MK31  31.21                 
15  Freja Hamann Larsen  1999    466          31.44   
  Kolding SK  31.98                 
16  Josefine Heuer  2003    454          31.70   
  Viborg Svmme Klub  31.22                 
17  Helene Marie Andersen  2001    431          32.26   
  Viborg Svmme Klub  31.89                 
18  Anne Marie S. Hansen  2002    411          32.79   
  Svmmeklubben Opnr  32.31                 
19  Ida Larsen  2000    401          33.04   
  Holbk Svmme Klub  33.43                 
20  Signe Schwartz  2002    395          33.22   
  Vejle Svmmeklub  33.11                 
21  Cecilie Batz  2003    383          33.57   
  Kolding SK  33.04                 
22  Nynne Nrlem  2002    342          34.83   
  Holbk Svmme Klub  33.56                 
23  Sara Mette Kvitzau  2003    340          34.93   
  Skanderborg Svmmeklub  34.32                 
24  Rikke Struntze Srensen  2003    324          35.48   
  Viborg Svmme Klub  36.08                 
25  Emma Karlsson  2003    321          35.57   
  Errits Gymnastik Og IF  36.26                 
26  Emily Nygaard Jensen  2003    289          36.85   
  Errits Gymnastik Og IF  37.41                 
27  Iben Mnsted  2003    269          37.73   
  Svmmeklubben Opnr  39.10                 
28  Mathilde Jensen  2003    261          38.11   
  DeltaSwim  40.55                 
29  Anna Cathrine Munk  2001    174          43.64   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  45.77                 
Mie Mrkedal  2003              DNS   
  Holbk Svmme Klub  34.70                 
Sofie S. Aaby Nielsen  2003              DNS   
  Skanderborg Svmmeklub  35.61                 
Ditte Hansen  2003              DSQ  1 hnd v25 
  DeltaSwim  42.75                 
 
Lb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun Hvring  2004    578          29.26   
  VAT Copenhagen-MK31  29.73                 
Cille Christensen  2004    526          30.20   
  Kolding SK  30.15                 
Zophia Henriks  2004    443          31.96   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  33.87                 
Emilia C. R. Olsen  2004    440          32.03   
  VAT Copenhagen-MK31  32.82                 
Liva Sby  2004    438          32.10   
  VAT Copenhagen-MK31  32.62                 
Lea Kjr Kristensen  2004    437          32.12   
  Viborg Svmme Klub  32.38                 
Viktoria Freja Srensen  2004    422          32.49   
  Gladsaxe Svmmeklub  31.63                 
Louise Sunesen  2005    404          32.96   
  Viborg Svmme Klub  32.80                 
Kajsa Salomonsen  2005    386          33.48   
  VAT Copenhagen-MK31  33.43                 
10  Nnne Christensen  2004    381          33.61   
  VAT Copenhagen-MK31  33.48                 
11  Hannah B. Pedersen  2005    379          33.67   
  VAT Copenhagen-MK31  33.64                 
12  Maria stergaard Nielsen  2004    367          34.04   
  Viborg Svmme Klub  34.44                 
13  Filippa Eiler  2005    357          34.34   
  VAT Copenhagen-MK31  37.73                 
14  Stine Bendixen Nissen  2004    350          34.58   
  Skanderborg Svmmeklub  34.64                 
15  Karla Kristensen  2005    346          34.72   
  Kolding SK  34.42                 
16  Cille Kirketerp  2005    340          34.91   
  VAT Copenhagen-MK31  35.50                 
17  Josefine Staudt  2005    333          35.14   
  Gladsaxe Svmmeklub  35.39                 
18  Elisabeth Vingborg  2005    333          35.15   
  Viborg Svmme Klub  35.76                 
19  Alma Gotfredsen  2005    322          35.55   
  Gladsaxe Svmmeklub  34.87                 
20  Mille Veiler  2005    314          35.85   
  Kolding SK  37.18                 
21  Victoria Richards  2005    297          36.52   
  DeltaSwim  40.00                 
22  Flora Fogh Rubenius  2005    296          36.57   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  41.38                 
23  Victoria Frhr Piihl  2005    294          36.66   
  Kolding SK  52.71                 
24  Maja Buck  2004    291          36.76   
  Holbk Svmme Klub                   
25  Johanne Heilmann  2005    286          36.97   
  Kolding SK  37.16                 
26  Majken Haarup  2004    282          37.14   
  Viborg Svmme Klub  45.85                 
27  Luna Luminari  2005    274          37.53   
  VAT Copenhagen-MK31  39.13                 
28  Sophie Mller Madsen  2005    273          37.57   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  39.69                 
29  Maria Aakmann Andersen  2004    266          37.90   
  Viborg Svmme Klub  40.12                 
30  Freja Jungersen Nielsen  2004    265          37.94   
  Viborg Svmme Klub  38.82                 
31  Maria Crisan  2005    260          38.15   
  Svmmeklubben Opnr  38.46                 
32  Rose Pernille Simon  2004    260          38.16   
  Errits Gymnastik Og IF  39.73                 
33  Sarah Hansen  2005    260          38.19   
  Kolding SK  39.26                 
34  Julie Kann  2005    254          38.48   
  Kolding SK  37.77                 
35  Louise Ovesen  2004    230          39.78   
  DeltaSwim  39.94                 
36  Malena Pind Therkildsen  2004    213          40.76   
  Viborg Svmme Klub  40.32                 
37  Mille Lindeblad  2005    194          42.09   
  DeltaSwim  41.45                 
38  Josefine Bundgaard  2005    180          43.15   
  Viborg Svmme Klub  46.65                 
39  Victoria Klinkby  2004    109          50.91   
  Vejle Svmmeklub  54.37                 
Luna Holm Mller  2004              DNS   
  Errits Gymnastik Og IF  41.00                 
Mia Lindtofte  2005              DNS   
  Vejle Svmmeklub  53.22                 
Nikoline Marie Lange  2005              DNS   
  Gladsaxe Svmmeklub  30.94                 
Selma Skipper  2004              DSQ  tyvstart 
  Viborg Svmme Klub  33.92                 
Signe Jochumsen  2004              DSQ  tyvstart 
  DeltaSwim  36.37                 
 
Lb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Monika Dragieva  2006    408          32.87   
  Gladsaxe Svmmeklub  32.25                 
Kamma Rasmussen  2006    325          35.43   
  Gladsaxe Svmmeklub  36.47                 
Laura Toftgaard  2007    308          36.07   
  Kolding SK  37.65                 
Ida Villemoes Poulsen  2007    299          36.45   
  Gladsaxe Svmmeklub  38.38                 
Alberte Pedersen  2006    289          36.86   
  Holbk Svmme Klub  37.96                 
Helene Siegenthaler  2006    275          37.45   
  Viborg Svmme Klub  45.13                 
Maja Damkjr Bartels  2006    254          38.46   
  Gladsaxe Svmmeklub  36.90                 
Ane Christensen  2006    252          38.56   
  Kolding SK  38.98                 
Jasmine Lkkegaard  2006    236          39.41   
  Gladsaxe Svmmeklub  40.50                 
10  Sarah Hjlund  2006    230          39.78   
  VAT Copenhagen-MK31  44.20                 
11  Alberte Kirk Langschwager  2007    224          40.12   
  Kolding SK  43.61                 
12  Maria Claudia S. Hansen  2006    216          40.60   
  Gladsaxe Svmmeklub  46.34                 
13  Sarah Laursen  2007    212          40.83   
  Vejle Svmmeklub  40.44                 
14  Frida Hj Foldager  2006    211          40.91   
  Vejle Svmmeklub  42.87                 
15  Andrea Hjbjerg  2007    200          41.66   
  Vejle Svmmeklub  42.67                 
16  Lise H. V. Waarst  2007    199          41.71   
  Gladsaxe Svmmeklub  42.55                 
17  Sofie Emilie Lange  2007    197          41.87   
  Gladsaxe Svmmeklub  42.20                 
18  Johanna Rasmussen  2006    196          41.97   
  VAT Copenhagen-MK31  49.98                 
19  Bianca Roos  2006    188          42.52   
  Gladsaxe Svmmeklub  44.80                 
20  Ea Gram Mller  2006    169          44.04   
  Vejle Svmmeklub  46.07                 
21  Julie Guldmann Mller  2007    141          46.75   
  Vejle Svmmeklub  50.56                 
22  Ida Thomsen  2006    140          46.88   
  Vejle Svmmeklub  47.63                 
23  Eline Sofie K. Rasmussen  2007    136          47.33   
  Vejle Svmmeklub  50.37                 
24  Sofie Karlov Nielsen  2007    133          47.70   
  Vejle Svmmeklub  49.29                 
25  Anna Dicte Bgeskov  2007    131          47.92   
  Gladsaxe Svmmeklub  48.35                 
26  Oline Ludvigsen  2007    131          47.99   
  Gladsaxe Svmmeklub  45.28                 
27  Mathilde D. Liboriussen  2007    92          53.92   
  Viborg Svmme Klub  1:04.10                 
Amalie Kjrgaard Callesen  2006              DNS   
  Kolding SK  40.27                 
 
Lb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Christensen  2008    149          45.91   
  Kolding SK  48.43                 
Alma Ehrenreich-Birn  2008    137          47.22   
  Vejle Svmmeklub  1:02.87                 
Emilia Daa Andersen  2008    126          48.62   
  Vejle Svmmeklub  53.33                 
Augusta Blom  2008    112          50.57   
  Gladsaxe Svmmeklub  55.99                 
Katrine Schou Jagd  2008    93          53.81   
  Gladsaxe Svmmeklub  56.00                 
Idun Kjeldsmark Gregersen  2009    89          54.52   
  Vejle Svmmeklub  49.91                 
Sigrid Drachmann Lorenzen  2008    77          57.20   
  Vejle Svmmeklub  1:04.02                 
Asta-Marie Rasmussen  2009    66          1:00.05   
  Vejle Svmmeklub  59.52                 
Lea Neermann  2008    51          1:05.74   
  Vejle Svmmeklub  1:02.54                 
10  Olivia Holmberg  2009    46          1:07.63   
  Vejle Svmmeklub  1:11.38                 
11  Karen Glejbjerg Strunge  2008    36          1:13.46   
  Vejle Svmmeklub                   
12  Ann-Maria Malou Windfeld  2009    26          1:21.67   
  Vejle Svmmeklub                   
Karla Nhr Rixen  2008              DNS   
  Vejle Svmmeklub  55.90                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  16:43 
 
Resultat Lb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Dronning Dorothea Cup 2018    Udskriftsdato  02 marts 2018   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  16:40   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  02 marts 2018         
 
 
Lb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Niels Ottosen  1998    572          26.26   
  Holbk Svmme Klub  26.27                 
Markus Bjsen  1999    541          26.74   
  Holbk Svmme Klub                   
Rune Solgaard Larsen  2000    526          27.00   
  Kolding SK  26.32                 
Jakob Schmidt  1999    523          27.05   
  Holbk Svmme Klub  27.40                 
August Hertz Bugge  2000    488          27.68   
  VAT Copenhagen-MK31  27.90                 
Mads Ottosen  1997    469          28.04   
  Holbk Svmme Klub  27.89                 
Mads Toft  2001    457          28.29   
  Holbk Svmme Klub  27.51                 
Emil Toft  1998    452          28.39   
  Holbk Svmme Klub  27.84                 
Chris Lund Rasmussen  2001    450          28.43   
  Viborg Svmme Klub  30.11                 
Sebastian Bonde  2002    450          28.43   
  Holbk Svmme Klub  29.09                 
11  Jakob Vingborg  1998    427          28.93   
  Viborg Svmme Klub  28.67                 
12  Silas Bjsen  2002    416          29.19   
  Holbk Svmme Klub  30.48                 
13  Johan Bendixen Nissen  2002    414          29.24   
  Skanderborg Svmmeklub  28.63                 
14  Mads Iversen  2002    404          29.47   
  Skanderborg Svmmeklub  29.77                 
15  Frederik Dumstrei  2002    391          29.79   
  Errits Gymnastik Og IF  32.13                 
16  Patrick Strandlyst  1997    386          29.93   
  Svmmeklubben Opnr  29.63                 
17  William Jensen  2002    360          30.63   
  Svmmeklubben Opnr  31.60                 
18  Simon Bergendorff  2002    342          31.17   
  VAT Copenhagen-MK31  30.50                 
19  William Ohrt  2002    341          31.19   
  Kolding SK  34.30                 
20  Joshua Dannevang  2002    339          31.25   
  Kolding SK  31.67                 
21  Alens Daugelis  2002    338          31.29   
  Holbk Svmme Klub                   
22  Jeppe Sgaard Rasmussen  2002    330          31.54   
  Errits Gymnastik Og IF  32.64                 
23  Lasse Skyt Frederiksen  2002    322          31.80   
  Kolding SK  31.62                 
24  Nicklas B. Christensen  2002    315          32.02   
  Skanderborg Svmmeklub  32.19                 
25  Jacob Eske Carstensen  2002    243          34.90   
  Kolding SK  35.68                 
26  Thomas Schmidt  2002    187          38.07   
  Svmmeklubben Opnr  43.89                 
27  Jon Srensen  2002    142          41.75   
  Svmmeklubben Opnr  45.37                 
Hans Christian L. Thomsen  2001              DNS   
  Svmmeklubben Opnr  29.38                 
 
Lb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Peter Hansen  2004    454          28.35   
  Viborg Svmme Klub  28.71                 
Laurits Sigaard  2003    426          28.97   
  Errits Gymnastik Og IF  30.01                 
Noah Bred  2003    420          29.10   
  Gladsaxe Svmmeklub  29.10                 
Oliver Lystlund  2003    375          30.21   
  Holbk Svmme Klub  32.06                 
Andreas Weis Kallese  2004    351          30.90   
  Viborg Svmme Klub  31.71                 
Daniel sterballe  2003    348          30.99   
  Viborg Svmme Klub  30.97                 
Alexander Kjeldsen  2004    334          31.42   
  Kolding SK  31.59                 
Kasper Henriksen  2004    299          32.57   
  Viborg Svmme Klub  33.50                 
Lukas Hedegaard  2004    293          32.81   
  Viborg Svmme Klub  32.92                 
10  Carl Krabbe Heldgaard  2004    290          32.92   
  Gladsaxe Svmmeklub  32.82                 
11  Silas Fessel  2004    264          33.95   
  Gladsaxe Svmmeklub  34.30                 
12  Sophus Lund e  2003    262          34.03   
  Skanderborg Svmmeklub  33.25                 
13  Grigory Selivanov  2004    234          35.37   
  VAT Copenhagen-MK31  36.54                 
14  Alex Baes Maidens  2004    229          35.59   
  VAT Copenhagen-MK31  35.85                 
15  Mikkel Nielsen  2004    222          35.96   
  Holbk Svmme Klub                   
16  Frederik D. Liboriussen  2004    187          38.07   
  Viborg Svmme Klub  38.95                 
17  Rasmus Kabel  2004    187          38.08   
  Kolding SK  40.30                 
18  Johannes Jonasen  2004    182          38.43   
  Kolding SK  42.82                 
19  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004    174          39.02   
  Gladsaxe Svmmeklub  40.24                 
20  Johannes Schick  2003    150          41.01   
  Svmmeklubben Opnr  44.09                 
21  Jens Nielsen  2003    51          58.62   
  Svmmeklubben Opnr  54.73                 
Jonas Pihl  2003              DNS   
  Kolding SK  36.05                 
 
Lb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Bog Andersen  2005    303          32.45   
  Gladsaxe Svmmeklub  32.51                 
Nicholas Simson  2005    299          32.60   
  VAT Copenhagen-MK31  35.73                 
William Bendix Schmidt  2005    296          32.68   
  Gladsaxe Svmmeklub  32.49                 
Furkan Guler  2005    293          32.82   
  Holbk Svmme Klub  36.61                 
Mikkel Holme Madsen  2005    275          33.50   
  DeltaSwim  36.82                 
Vincent Matras  2005    262          34.04   
  Gladsaxe Svmmeklub  35.65                 
Toke Olsen  2006    256          34.32   
  VAT Copenhagen-MK31  34.76                 
Gustav Mrk Rasmussen  2005    242          34.94   
  Holbk Svmme Klub  36.40                 
Daniel Busk  2005    238          35.15   
  Kolding SK  35.91                 
10  Kristian Svenstrup  2005    234          35.37   
  Viborg Svmme Klub  36.83                 
11  Magne Christian Hansen  2006    231          35.48   
  Viborg Svmme Klub  40.51                 
12  Christian Damborg Thomsen  2005    227          35.73   
  DeltaSwim  40.51                 
13  Christian Moefelt  2006    225          35.82   
  Gladsaxe Svmmeklub  36.82                 
14  Johan Erdmann Christensen  2005    201          37.16   
  DeltaSwim  41.47                 
15  Kresten Skau Hansen  2005    195          37.54   
  DeltaSwim  38.91                 
16  Andreas Kelstrup Schou  2005    189          37.98   
  Gladsaxe Svmmeklub  39.12                 
17  Gustav Krabbe Heldgaard  2006    183          38.35   
  Gladsaxe Svmmeklub  41.34                 
18  Tobias Jakobsen  2005    170          39.32   
  Viborg Svmme Klub  39.70                 
19  Sven Ole H. Frederiksen  2006    160          40.08   
  Gladsaxe Svmmeklub  40.86                 
20  Nikolai Uekermann Olsen  2006    158          40.31   
  Vejle Svmmeklub  37.52                 
21  Oscar Norlander  2006    155          40.53   
  Holbk Svmme Klub  51.65                 
22  Eskild N. Johannsen  2006    150          40.99   
  Svmmeklubben Opnr  42.30                 
23  Elliott Mitaine  2006    144          41.55   
  Skanderborg Svmmeklub  46.51                 
24  Martin Christensen  2006    143          41.65   
  Vejle Svmmeklub  43.41                 
25  Christian N. Christensen  2006    141          41.86   
  Kolding SK  43.50                 
26  Victor Henrik Ritnagel  2005    124          43.63   
  Gladsaxe Svmmeklub  43.06                 
27  Oliver Heuer  2006    124          43.64   
  Viborg Svmme Klub  40.48                 
28  Jonathan N. Srensen  2006    117          44.50   
  Viborg Svmme Klub                   
29  Jakob Kristensen  2006    110          45.39   
  DeltaSwim  46.65                 
30  Simon Myrvig  2005    103          46.45   
  Kolding SK  49.33                 
31  Andreas Wilki Dahl  2006    84          49.74   
  Kolding SK  55.24                 
32  Victor Qvist Jensen  2006    84          49.76   
  Vejle Svmmeklub  48.44                 
33  Simon Hlsen  2005    56          56.65   
  Vejle Svmmeklub                   
August Sand Jensen  2005              DNS   
  Viborg Svmme Klub  42.12                 
Mattias Sand Nielsen  2005              DNS   
  Gladsaxe Svmmeklub  47.13                 
Axel Kenneth Thomsen  2005              DSQ  1 hnd v25 
  Kolding SK  42.41                 
 
Lb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Juhl Hansen  2007    239          35.09   
  Gladsaxe Svmmeklub  37.47                 
Nikolai Stender-Petersen  2007    236          35.25   
  Gladsaxe Svmmeklub  38.93                 
Moritz Hartmann  2007    235          35.32   
  Vejle Svmmeklub  37.75                 
Walter N Falborg Pedersen  2007    193          37.69   
  Gladsaxe Svmmeklub  41.90                 
Jacob Varming  2007    124          43.65   
  Viborg Svmme Klub  45.26                 
Andreas Lang Lassen  2007    112          45.11   
  Vejle Svmmeklub  48.58                 
Kasper Nrby Poulsen  2007    103          46.36   
  Kolding SK                   
Frederik Jrgensen  2008    94          47.81   
  Vejle Svmmeklub  48.97                 
Lucas Lund Rasmussen  2007    84          49.76   
  Viborg Svmme Klub  46.90                 
10  Oliver Oxholm Ballisager  2007    65          54.15   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  58.78                 
11  Alexander Breinholt  2008    63          54.58   
  Vejle Svmmeklub  53.87                 
12  Magnus Stilling  2007    59          55.92   
  Kolding SK  1:05.94                 
13  Benjamin Kolding Srensen  2008    58          56.00   
  Vejle Svmmeklub                   
14  Gustav Vangsgaard  2007    51          58.60   
  Vejle Svmmeklub                   
Mads Emil Schwartz  2008              DSQ  tyvstart 
  Vejle Svmmeklub  53.02                 
Victor Buck  2007              DSQ  1 hnd v50 
  Holbk Svmme Klub  41.18                 
 
Lb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob Toustrup-Jensen  2009    60          55.59   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  56.12                 
Benjamin Stelman  2009    35          1:06.06   
  Vejle Svmmeklub  1:10.82                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  16:40 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Dronning Dorothea Cup 2018    Udskriftsdato  02 marts 2018   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  16:53   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  02 marts 2018         
 
 
Lb 3, 400m Medley Damer, Finaler rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lrke Toftgaard  2001    591  1:09.48  2:29.96  4:00.02    5:09.15   
  Kolding SK  5:16.81                 
                     
Mai Pallvi  2000    511  1:19.59  2:41.99  4:15.96    5:24.33   
  Holbk Svmme Klub  5:17.96                 
                     
Louise Jensen  2003    487  1:13.44  2:30.91  4:10.46    5:29.59   
  Errits Gymnastik Og IF  6:48.11                 
                     
Helene Marie Andersen  2001    430  1:15.62  2:45.24  4:25.20    5:43.50   
  Viborg Svmme Klub  5:34.15                 
                     
Nynne Nrlem  2002    417  1:22.33  2:49.58  4:30.46    5:47.15   
  Holbk Svmme Klub  5:42.84                 
                     
Pipaluk Selbo  2003    260  1:31.77  3:11.82  5:09.27    6:46.33   
  Vejle Svmmeklub  6:22.73                 
                     
 
Lb 3, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elma Gabela  2004    587  1:12.04  2:33.71  4:01.70    5:09.86   
  Kolding SK  5:16.65                 
                     
Cille Christensen  2004    547  1:10.29  2:33.22  4:03.53    5:17.12   
  Kolding SK  5:12.61                 
                     
Sara Damkjr Bartels  2004    533  1:13.61  2:37.81  4:07.09    5:19.81   
  Gladsaxe Svmmeklub  5:22.47                 
                     
Josephine Larsen  2004    407  1:14.72  2:44.67  4:27.91    5:49.93   
  Viborg Svmme Klub  5:59.20                 
                     
Ellen Marie Ulrich-Jrgen  2005    403  1:27.93  2:55.46  4:35.32    5:51.21   
  Gladsaxe Svmmeklub  6:00.07                 
                     
Amalie Brammer Krgaard  2004    402  1:24.12  2:56.26  4:34.87    5:51.48   
  Gladsaxe Svmmeklub  5:58.65                 
                     
Nicoline Kornum-Svensson  2005    401  1:23.12  2:50.72  4:30.79    5:51.60   
  Kolding SK  5:53.78                 
                     
Melanie Petersen  2004    345  1:29.40  2:54.47  4:46.35    6:09.76   
  Kolding SK  6:13.93                 
                     
Luna Christensen  2005    343  1:32.59  3:01.73  4:46.59    6:10.36   
  Gladsaxe Svmmeklub  6:04.78                 
                     
10  Anna Varming  2005    332  1:29.16  3:00.64  4:54.58    6:14.52   
  Viborg Svmme Klub  6:18.50                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  16:53 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Dronning Dorothea Cup 2018    Udskriftsdato  02 marts 2018   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  17:05   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  02 marts 2018         
 
 
Lb 4, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Widemann Bache  2001    493  1:08.48  2:25.32  3:49.33    4:58.04   
  Viborg Svmme Klub  4:49.88                 
                     
Mikkel Riis  2002    450  1:08.76  2:31.96  3:57.83    5:07.22   
  Viborg Svmme Klub  5:07.96                 
                     
Silas Hansen  2002    232  1:33.64  3:10.92  4:57.21    6:22.75   
  Kolding SK                   
                     
 
Lb 4, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Niels Krogh-Olsen  2004    407  1:11.66  2:32.83  4:05.15    5:17.64   
  Gladsaxe Svmmeklub  5:37.76                 
                     
Anders Elsborg  2003    372  1:19.57  2:39.90  4:15.46    5:27.39   
  Viborg Svmme Klub  6:23.56                 
                     
Sren Wandall Ohlsen  2004    304  1:33.79  2:59.76  4:33.81    5:50.06   
  Gladsaxe Svmmeklub  6:18.97                 
                     
Mathias Bartholin Bruhn  2004    278  1:26.08  2:57.51  4:44.19    6:00.47   
  Gladsaxe Svmmeklub  6:24.16                 
                     
Jonas Pihl  2003              DNS   
  Kolding SK  6:37.91                 
                     
 
Lb 4, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Robert E Falborg Pedersen  2005    357  1:17.75  2:42.67  4:14.65    5:31.86   
  Gladsaxe Svmmeklub  5:47.32                 
                     
Frederik Stender-Petersen  2005    345  1:20.61  2:43.01  4:21.39    5:35.52   
  Gladsaxe Svmmeklub  5:38.99                 
                     
Nicholas H. Hansen  2005    314  1:26.68  2:52.40  4:29.42    5:46.46   
  Gladsaxe Svmmeklub  6:10.25                 
                     
Malthe Elias Wolgast  2006    244  1:37.97  3:11.69  4:55.27    6:16.85   
  Vejle Svmmeklub  6:29.58                 
                     
Anders Bank Hansen  2006    183  1:39.24  3:24.61  5:21.68    6:54.11   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  17:05 
 
Resultat Lb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Dronning Dorothea Cup 2018    Udskriftsdato  02 marts 2018   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  17:29   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  02 marts 2018         
 
 
Lb 5, 50m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Zara Wendel  2002    613          30.21   
  Holbk Svmme Klub  30.57                 
Rebecca E. Jakobsen  2003    608          30.29   
  Viborg Svmme Klub  30.25                 
Emma Anne Ljungstrm  1999    552          31.29   
  Holbk Svmme Klub  30.49                 
Louise D. Liboriussen  2002    507          32.18   
  Viborg Svmme Klub  33.18                 
Julie Sgaard  2001    447          33.55   
  Viborg Svmme Klub  31.94                 
Ida Maria Nielsen  2000    444          33.64   
  Holbk Svmme Klub  33.88                 
Isabella Rosenberg  2003    433          33.93   
  VAT Copenhagen-MK31  33.84                 
Anne Marie S. Hansen  2002    429          34.01   
  Svmmeklubben Opnr  34.76                 
Ida Raabjerg Mller  2003    395          34.98   
  Errits Gymnastik Og IF  34.27                 
10  Johanne Jonstrup Liisberg  2003    394          34.99   
  Holbk Svmme Klub  36.28                 
11  Laura Arentsen  2003    358          36.13   
  Kolding SK  34.75                 
12  Celeste Pind Therkildsen  2002    345          36.60   
  Viborg Svmme Klub  38.21                 
13  Maja Nielsen  2001    339          36.78   
  Vejle Svmmeklub  36.37                 
14  Ida Kjrdgaard  2003    327          37.26   
  Skanderborg Svmmeklub  38.23                 
15  Sara Mette Kvitzau  2003    318          37.60   
  Skanderborg Svmmeklub  36.48                 
16  Selma Fogh Rubenius  2002    242          41.16   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  39.51                 
17  Stine Hansen  2003    220          42.47   
  Errits Gymnastik Og IF  42.00                 
18  Thea Jrgensen  2003    150          48.28   
  Svmmeklubben Opnr                   
Anne Sunesen  2001              DNS   
  Viborg Svmme Klub  35.94                 
Lrke Rask Sander  2002              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  31.38                 
 
Lb 5, 50m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Hansen  2004    565          31.04   
  Gladsaxe Svmmeklub  31.77                 
Sofie Bruun Hvring  2004    521          31.89   
  VAT Copenhagen-MK31  32.95                 
Elma Gabela  2004    470          33.00   
  Kolding SK  33.28                 
Sara Damkjr Bartels  2004    447          33.55   
  Gladsaxe Svmmeklub  34.69                 
Melanie Petersen  2004    400          34.82   
  Kolding SK  35.38                 
Anna Varming  2005    383          35.34   
  Viborg Svmme Klub  34.37                 
Julie Dumstrei  2004    356          36.19   
  Errits Gymnastik Og IF  33.66                 
Amalie Holst  2004    351          36.36   
  Skanderborg Svmmeklub  35.24                 
Hannah B. Pedersen  2005    349          36.44   
  VAT Copenhagen-MK31  35.64                 
10  Lea Kjr Kristensen  2004    347          36.52   
  Viborg Svmme Klub  36.91                 
11  Kajsa Salomonsen  2005    345          36.57   
  VAT Copenhagen-MK31  35.92                 
12  Filippa Eiler  2005    335          36.96   
  VAT Copenhagen-MK31  38.43                 
13  Victoria Frhr Piihl  2005    330          37.13   
  Kolding SK  40.08                 
14  Louise Sunesen  2005    325          37.30   
  Viborg Svmme Klub  36.36                 
15  Amalie Brammer Krgaard  2004    325          37.33   
  Gladsaxe Svmmeklub  37.89                 
16  Mathilde Thy Asmussen  2004    323          37.41   
  Errits Gymnastik Og IF  36.45                 
17  Alberthe Skovborg Hansen  2004    316          37.67   
  Viborg Svmme Klub  36.00                 
18  Selma Skipper  2004    314          37.76   
  Viborg Svmme Klub  38.00                 
19  Julie Kann  2005    313          37.79   
  Kolding SK  36.08                 
20  Karla Kristensen  2005    305          38.10   
  Kolding SK  38.40                 
20  Simone Hoppe  2004    305          38.10   
  Holbk Svmme Klub  41.53                 
22  Frederikke Riber  2005    299          38.37   
  DeltaSwim  40.51                 
23  Nora Kejser  2004    296          38.48   
  VAT Copenhagen-MK31  38.51                 
24  Elisabeth Vingborg  2005    290          38.76   
  Viborg Svmme Klub  43.49                 
25  Anna Mundt Karup  2005    288          38.83   
  Holbk Svmme Klub  41.22                 
26  Maria Crisan  2005    282          39.12   
  Svmmeklubben Opnr  39.38                 
27  Mille Veiler  2005    279          39.25   
  Kolding SK  49.31                 
28  Mathilde Linnet Nrgaard  2005    272          39.60   
  DeltaSwim  40.87                 
29  Freja Duus  2005    271          39.66   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  43.86                 
30  Louise Ovesen  2004    265          39.96   
  DeltaSwim  40.99                 
31  Ella Ryberg  2004    239          41.34   
  Viborg Svmme Klub  49.55                 
32  Luna Hein  2005    188          44.74   
  VAT Copenhagen-MK31  48.67                 
33  Sofie Reinholdt Andreasen  2005    163          46.99   
  Viborg Svmme Klub  47.44                 
34  Maja Jessen  2005    138          49.59   
  Svmmeklubben Opnr  50.44                 
Ida Marie Srensen  2004              DNS   
  Svmmeklubben Opnr  46.29                 
Marie Mortensen  2004              DNS   
  Errits Gymnastik Og IF  42.46                 
Thilde stergaard  2005              DNS   
  Viborg Svmme Klub  52.32                 
Alma Gotfredsen  2005              DSQ  over 15m uv eft st 
  Gladsaxe Svmmeklub  42.89                 
 
Lb 5, 50m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Monika Dragieva  2006    330          37.12   
  Gladsaxe Svmmeklub  38.90                 
Jasmine Lkkegaard  2006    321          37.46   
  Gladsaxe Svmmeklub  38.03                 
Silje Nygaard Engedal  2007    292          38.69   
  Gladsaxe Svmmeklub  44.41                 
Laura Toftgaard  2007    287          38.88   
  Kolding SK  40.77                 
Olivia Mrch  2006    275          39.43   
  Viborg Svmme Klub  41.86                 
Sarah Hjlund  2006    272          39.61   
  VAT Copenhagen-MK31  40.59                 
Henriette Roos  2006    271          39.64   
  Gladsaxe Svmmeklub  41.19                 
Bianca Roos  2006    258          40.31   
  Gladsaxe Svmmeklub  41.21                 
Maja Zastrojevic  2006    250          40.70   
  VAT Copenhagen-MK31  43.89                 
10  Nanna Hjstrm  2007    247          40.90   
  Kolding SK  42.50                 
11  Frida Hj Foldager  2006    240          41.29   
  Vejle Svmmeklub  42.37                 
12  Anna Dora Bernsdorf  2006    232          41.73   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  42.00                 
13  Alberte Kirk Langschwager  2007    210          43.15   
  Kolding SK  45.73                 
14  Nana Andersen  2006    208          43.32   
  Holbk Svmme Klub  43.80                 
15  Julie Guldmann Mller  2007    201          43.79   
  Vejle Svmmeklub  45.09                 
16  Ida Thomsen  2006    194          44.27   
  Vejle Svmmeklub  44.34                 
17  Eline Sofie K. Rasmussen  2007    158          47.46   
  Vejle Svmmeklub  47.58                 
18  Agnes Wissing  2007    153          47.91   
  Kolding SK  51.75                 
19  Mathilde D. Liboriussen  2007    140          49.38   
  Viborg Svmme Klub  50.31                 
20  Sofie Kann  2007    132          50.39   
  Kolding SK                   
21  Signe Magelund Mller  2006    128          50.93   
  Kolding SK  55.12                 
22  Emilie Boulund  2006    121          51.86   
  Kolding SK  56.16                 
23  Astrid Hansen  2006    110          53.47   
  Vejle Svmmeklub  1:01.75                 
24  Rosa Rank Solhart  2007    110          53.52   
  Gladsaxe Svmmeklub  54.71                 
25  Klara Brinch Dyrlv  2006    97          55.73   
  Viborg Svmme Klub  59.61                 
26  Anna Sofie Lillelund  2007    58          1:05.99   
  Vejle Svmmeklub                   
Amalie Kjrgaard Callesen  2006              DNS   
  Kolding SK  42.99                 
Helene Siegenthaler  2006              DNS   
  Viborg Svmme Klub  43.36                 
Sigrid Sand Jrgensen  2007              DNS   
  Svmmeklubben Opnr  49.79                 
Olivia Sehested Mogensen  2006              DSQ  sv p mave eft25 
  Viborg Svmme Klub  53.95                 
 
Lb 5, 50m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabel Qvist Jensen  2009    155          47.75   
  Vejle Svmmeklub                   
Augusta Blom  2008    149          48.32   
  Gladsaxe Svmmeklub  48.39                 
Freja Rnsholt  2008    143          49.00   
  Vejle Svmmeklub  52.75                 
Mathilde Se  2008    137          49.69   
  DeltaSwim                   
Asta Sofia Lauridsen  2008    135          49.93   
  Vejle Svmmeklub  51.30                 
Victoria Brammer Krgaard  2008    130          50.67   
  Gladsaxe Svmmeklub  51.97                 
Karla Nhr Rixen  2008    122          51.64   
  Vejle Svmmeklub  53.51                 
Alberte Knudsen  2009    119          52.12   
  Vejle Svmmeklub  1:00.73                 
Ida Kjr Nordstrm  2008    116          52.54   
  Vejle Svmmeklub  1:00.32                 
10  Sigrid Drachmann Lorenzen  2008    112          53.20   
  Vejle Svmmeklub  53.64                 
11  Anne Sthr  2008    101          55.00   
  Vejle Svmmeklub  54.89                 
12  Alberte Raunskov  2009    90          57.13   
  Kolding SK  1:03.74                 
13  Ann-Maria Malou Windfeld  2009    32          1:20.21   
  Vejle Svmmeklub                   
Alma Bernsdorf  2008              DNS   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  1:07.20                 
Smilla Lerche  2008              DNS   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  1:06.91                 
Liva Ladefoged Jepsen  2008              DSQ  ej fort bevg v25 
  Gladsaxe Svmmeklub  52.85                 
 
Lb 5, 50m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2010-2018 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Meiko Nakatani  2010    52          1:08.64   
  Vejle Svmmeklub  1:02.33                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  17:29 
 
Resultat Lb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Dronning Dorothea Cup 2018    Udskriftsdato  02 marts 2018   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  17:54   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  02 marts 2018         
 
 
Lb 6, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Schmidt  1999    523          27.57   
  Holbk Svmme Klub  27.15                 
Markus Bjsen  1999    461          28.76   
  Holbk Svmme Klub  28.58                 
Rune Solgaard Larsen  2000    376          30.76   
  Kolding SK  31.47                 
Jakob Vingborg  1998    368          31.00   
  Viborg Svmme Klub  32.61                 
Lucas Grinderslev  2001    361          31.20   
  Errits Gymnastik Og IF  30.60                 
August Hertz Bugge  2000    360          31.22   
  VAT Copenhagen-MK31  29.87                 
Jacob Schelde Jensen  2001    348          31.59   
  Kolding SK  30.25                 
Johan Bendixen Nissen  2002    335          31.97   
  Skanderborg Svmmeklub  31.08                 
Nicklas B. Christensen  2002    310          32.81   
  Skanderborg Svmmeklub  32.87                 
William Ohrt  2002    310          32.81   
  Kolding SK  32.51                 
11  Simon Bergendorff  2002    306          32.95   
  VAT Copenhagen-MK31  32.67                 
12  Mathias Jrgensen  2002    267          34.48   
  Errits Gymnastik Og IF  39.15                 
13  William Jensen  2002    266          34.55   
  Svmmeklubben Opnr  36.38                 
14  Joshua Dannevang  2002    257          34.92   
  Kolding SK  35.71                 
15  Patrick Strandlyst  1997    255          35.00   
  Svmmeklubben Opnr  32.81                 
16  Jacob Eske Carstensen  2002    250          35.25   
  Kolding SK  34.41                 
17  Thomas Schmidt  2002    237          35.87   
  Svmmeklubben Opnr  36.24                 
18  Michael Elliks  2002    232          36.15   
  VAT Copenhagen-MK31  35.50                 
19  Simon Finch  2002    214          37.14   
  Skanderborg Svmmeklub  38.06                 
20  Jon Srensen  2002    168          40.23   
  Svmmeklubben Opnr  41.54                 
 
Lb 6, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Peter Hansen  2004    369          30.97   
  Viborg Svmme Klub  29.05                 
Christian Lorey  2003    358          31.29   
  Errits Gymnastik Og IF  32.30                 
Daniel sterballe  2003    347          31.62   
  Viborg Svmme Klub  31.45                 
Simon Rytter Eliasen  2003    298          33.25   
  Holbk Svmme Klub  34.14                 
Carl Krabbe Heldgaard  2004    295          33.36   
  Gladsaxe Svmmeklub  34.53                 
William Leth  2004    273          34.23   
  Gladsaxe Svmmeklub  34.51                 
Sophus Lund e  2003    240          35.75   
  Skanderborg Svmmeklub  36.69                 
Christopher V. Nielsen  2004    230          36.22   
  Kolding SK  36.74                 
Alex Baes Maidens  2004    221          36.71   
  VAT Copenhagen-MK31  36.23                 
10  Nichlas Nordlund Hansen  2004    213          37.15   
  Kolding SK  37.63                 
11  Bertram Krak  2004    205          37.65   
  VAT Copenhagen-MK31  37.21                 
12  Grigory Selivanov  2004    202          37.81   
  VAT Copenhagen-MK31  37.27                 
13  Sebastian Stoltenborg  2004    161          40.77   
  Skanderborg Svmmeklub  42.61                 
14  Andreas Jensen  2003    146          42.13   
  Svmmeklubben Opnr                   
15  Frederik D. Liboriussen  2004    141          42.66   
  Viborg Svmme Klub  42.77                 
16  Jens Nielsen  2003    87          50.08   
  Svmmeklubben Opnr  49.69                 
Christoffer E. Jacobsen  2004              DNS   
  Viborg Svmme Klub  35.80                 
 
Lb 6, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Bendix Schmidt  2005    285          33.74   
  Gladsaxe Svmmeklub  32.77                 
Nicholas Simson  2005    275          34.15   
  VAT Copenhagen-MK31  38.45                 
Anders Junker  2005    254          35.07   
  Gladsaxe Svmmeklub  36.56                 
Tobias Jakobsen  2005    214          37.12   
  Viborg Svmme Klub  36.21                 
Kristian Svenstrup  2005    204          37.74   
  Viborg Svmme Klub  38.42                 
Magne Christian Hansen  2006    200          37.99   
  Viborg Svmme Klub  45.41                 
Mattias Sand Nielsen  2005    194          38.37   
  Gladsaxe Svmmeklub  37.80                 
Toke Olsen  2006    184          39.05   
  VAT Copenhagen-MK31  39.68                 
Sven Ole H. Frederiksen  2006    183          39.11   
  Gladsaxe Svmmeklub  39.39                 
10  Jens Krogh Hermansen  2006    182          39.19   
  Gladsaxe Svmmeklub  39.86                 
11  Eskild N. Johannsen  2006    171          39.98   
  Svmmeklubben Opnr  39.71                 
12  Malthe Elias Wolgast  2006    170          40.07   
  Vejle Svmmeklub  40.43                 
13  Axel Kenneth Thomsen  2005    163          40.65   
  Kolding SK  40.13                 
14  Nikolai Uekermann Olsen  2006    145          42.23   
  Vejle Svmmeklub  41.47                 
15  Tore Krogh  2006    144          42.30   
  Gladsaxe Svmmeklub  43.88                 
16  Casper Batz  2006    143          42.48   
  Kolding SK  42.60                 
17  Elliott Mitaine  2006    129          43.97   
  Skanderborg Svmmeklub  44.71                 
18  Victor Qvist Jensen  2006    99          47.91   
  Vejle Svmmeklub  47.28                 
19  Jonathan N. Srensen  2006    72          53.40   
  Viborg Svmme Klub  54.85                 
20  Anders Toustrup-Jensen  2006    66          54.83   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  58.12                 
August Sand Jensen  2005              DNS   
  Viborg Svmme Klub  38.96                 
Lasse Kjr Rasmussen  2006              DNS   
  Vejle Svmmeklub  47.37                 
 
Lb 6, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Toustrup Elkjr  2007    194          38.34   
  Vejle Svmmeklub  39.12                 
Nikolai Stender-Petersen  2007    152          41.57   
  Gladsaxe Svmmeklub  46.98                 
Moritz Hartmann  2007    152          41.59   
  Vejle Svmmeklub  42.83                 
Magnus Gimsing hman  2007    152          41.63   
  Gladsaxe Svmmeklub  40.97                 
Mads Emil Schwartz  2008    134          43.35   
  Vejle Svmmeklub  45.77                 
Lucas Lund Rasmussen  2007    129          43.96   
  Viborg Svmme Klub  42.79                 
Andreas Lang Lassen  2007    125          44.39   
  Vejle Svmmeklub  46.47                 
Frej Matias Krog  2007    123          44.61   
  Holbk Svmme Klub  47.94                 
Jacob Varming  2007    117          45.32   
  Viborg Svmme Klub  45.08                 
10  Tristan Bjerre  2007    103          47.37   
  Vejle Svmmeklub  49.96                 
11  Storm Emil Weltstrm  2007    93          48.92   
  Kolding SK                   
12  Mathias Nordlund Hansen  2007    86          50.33   
  Kolding SK  55.57                 
13  Willum Kornum-Svensson  2008    84          50.54   
  Kolding SK  55.82                 
14  Alexander Breinholt  2008    79          51.72   
  Vejle Svmmeklub  58.05                 
15  Frederik Jrgensen  2008    78          51.97   
  Vejle Svmmeklub  48.88                 
16  Frederik Klinkby  2007    77          52.06   
  Vejle Svmmeklub  1:00.17                 
17  Asger Saxild Pedersen  2008    71          53.60   
  DeltaSwim                   
18  Magnus Stilling  2007    65          55.05   
  Kolding SK  53.92                 
19  Gustav Hansen  2008    65          55.09   
  Vejle Svmmeklub  53.54                 
20  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007    59          56.83   
  Vejle Svmmeklub  1:00.89                 
21  Hektor Bjerre  2008    57          57.59   
  Vejle Svmmeklub  1:04.56                 
22  Gustav Vangsgaard  2007    37          1:06.25   
  Vejle Svmmeklub  1:06.40                 
Kasper Nrby Poulsen  2007              DSQ  sv p mave v25 
  Kolding SK  56.02                 
 
Lb 6, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Se  2009    70          53.69   
  DeltaSwim                   
Jacob Toustrup-Jensen  2009    62          56.14   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  56.12                 
Simon Christensen  2009    47          1:01.30   
  Vejle Svmmeklub  57.29                 
Benjamin Stelman  2009    42          1:03.67   
  Vejle Svmmeklub  1:04.19                 
Ingvar Skau Hansen  2009              DSQ  ej rygvend v25 
  DeltaSwim  1:01.25                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  17:54 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Dronning Dorothea Cup 2018    Udskriftsdato  02 marts 2018   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  18:07   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  02 marts 2018         
 
 
Lb 7, 1500m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lrke Rask Sander  2002    618  1:06.89  2:17.82  3:29.17  4:40.69  17:59.23   
  VAT Copenhagen-MK31  19:02.19      5:52.63  7:05.25  8:17.54  9:29.79     
          10:42.20  11:55.43  13:08.97  14:22.18     
          15:35.12  16:47.51         
                     
Frederikke Skau Hansen  2002    577  1:06.57  2:18.25  3:30.70  4:44.29  18:24.57   
  DeltaSwim  18:09.25      5:58.40  7:12.73  8:27.68  9:42.43     
          10:56.49  12:10.99  13:25.69  14:40.20     
          15:54.91  17:09.97         
                     
Mathilde Nielsen  2003    556  1:07.93  2:20.55  3:34.60  4:49.34  18:38.43   
  Holbk Svmme Klub  18:47.87      6:04.43  7:18.85  8:34.17  9:49.34     
          11:05.13  12:20.77  13:36.33  14:52.37     
          16:08.69  17:24.67         
                     
Isabella Rosenberg  2003    526  1:11.52  2:28.44  3:44.73  5:01.62  18:58.72   
  VAT Copenhagen-MK31  19:12.06      6:18.49  7:34.42  8:51.20  10:07.58     
          11:23.77  12:39.77  13:54.57  15:10.98     
          16:27.30  17:43.90         
                     
 
Lb 7, 1500m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emilia C. R. Olsen  2004    541  1:08.64  2:21.60  3:37.34  4:53.07  18:48.32   
  VAT Copenhagen-MK31  18:59.97      6:09.27  7:26.28  8:44.12  10:02.89     
          11:20.08  12:36.59  13:50.31  15:06.23     
          16:21.53  17:35.51         
                     
Viktoria Freja Srensen  2004    502  1:13.42  2:30.61  3:47.72  5:05.38  19:16.75   
  Gladsaxe Svmmeklub  18:48.21      6:22.31  7:39.61  8:57.30  10:15.43     
          11:33.68  12:52.26  14:09.66  15:27.99     
          16:45.82  18:01.52         
                     
Karoline Kristensen  2004              DNS   
  DeltaSwim  20:02.98                 
                     
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  18:07 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Dronning Dorothea Cup 2018    Udskriftsdato  02 marts 2018   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  18:26   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  02 marts 2018         
 
 
Lb 8, 1500m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Oliver Widemann Bache  2001    509  1:06.90  2:18.59  3:30.51  4:42.56  17:42.00   
  Viborg Svmme Klub  17:59.38      5:55.45  7:06.38  8:17.53  9:28.66     
          10:39.74  11:51.25  13:01.55  14:12.22     
          15:22.74  16:33.27         
                     
William V Nielsen  2000    415  1:06.90  2:21.06  3:36.78  4:52.75  18:56.92   
  Kolding SK  18:39.80      6:09.67  7:26.03  8:43.54  10:00.93     
          11:18.05  12:36.09  13:52.74  15:10.03     
          16:27.35  17:42.65         
                     
 
Lb 8, 1500m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Mads Peter Hansen  2004    474  1:06.97  2:18.93  3:30.94  4:42.85  18:07.01   
  Viborg Svmme Klub  19:02.65      5:55.38  7:07.89  8:20.49  9:33.92     
          10:46.95  12:00.32  13:13.37  14:26.94     
          15:40.75  16:55.78         
                     
Zilas Aarestrup  2003    443  1:06.66  2:20.07  3:35.59  4:51.03  18:32.29   
  Gladsaxe Svmmeklub  18:29.73      6:06.70  7:20.74  8:35.34  9:49.93     
          11:04.44  12:19.01  13:33.53  14:48.10     
          16:03.55  17:18.98         
                     
Noah Bred  2003    420  1:08.55  2:22.56  3:38.46  4:54.67  18:51.64   
  Gladsaxe Svmmeklub  18:30.21      6:10.63  7:25.60  8:41.06  9:56.98     
          11:13.05  12:29.88  13:46.40  15:03.14     
          16:20.57  17:38.79         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  18:26 
 
Resultat Lb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Dronning Dorothea Cup 2018    Udskriftsdato  02 marts 2018   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  18:48   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  02 marts 2018         
 
 
Lb 9, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Sby Mortensen  2001    673          26.51   
  Holbk Svmme Klub  26.04                 
Rebecca E. Jakobsen  2003    652          26.79   
  Viborg Svmme Klub  26.99                 
Louise Jensen  2003    602          27.52   
  Errits Gymnastik Og IF  28.19                 
Lrke Toftgaard  2001    592          27.67   
  Kolding SK  27.66                 
Zara Wendel  2002    575          27.94   
  Holbk Svmme Klub  27.63                 
Sarah Bundgaard  2003    559          28.20   
  Viborg Svmme Klub  28.59                 
Freja Hamann Larsen  1999    552          28.32   
  Kolding SK  28.40                 
Pernille Jensen  1998    547          28.41   
  Holbk Svmme Klub  27.69                 
Thippe de Neergaard  2003    533          28.66   
  VAT Copenhagen-MK31  28.59                 
10  Louise D. Liboriussen  2002    532          28.68   
  Viborg Svmme Klub  27.18                 
11  Kirstine Mrk Rasmussen  2003    531          28.69   
  Holbk Svmme Klub  28.12                 
12  Emma Anne Ljungstrm  1999    530          28.70   
  Holbk Svmme Klub                   
13  Ida Maria Nielsen  2000    529          28.73   
  Holbk Svmme Klub  27.57                 
14  Lrke Rask Sander  2002    527          28.77   
  VAT Copenhagen-MK31  28.12                 
15  Sofie S. Aaby Nielsen  2003    515          28.98   
  Skanderborg Svmmeklub  29.41                 
16  Louise Houe Andersen  2003    503          29.21   
  Viborg Svmme Klub  29.13                 
17  Mai Pallvi  2000    494          29.38   
  Holbk Svmme Klub  29.01                 
18  Christie Prhl  1998    490          29.46   
  Viborg Svmme Klub  28.31                 
19  Mathilde Nielsen  2003    476          29.76   
  Holbk Svmme Klub  30.52                 
20  Anne Marie S. Hansen  2002    474          29.80   
  Svmmeklubben Opnr  29.83                 
21  Ida Larsen  2000    471          29.86   
  Holbk Svmme Klub  29.78                 
22  Nynne Nrlem  2002    467          29.95   
  Holbk Svmme Klub  29.99                 
23  Johanne Jonstrup Liisberg  2003    448          30.37   
  Holbk Svmme Klub  31.42                 
24  Signe Schwartz  2002    441          30.52   
  Vejle Svmmeklub  30.37                 
25  Josefine Heuer  2003    438          30.58   
  Viborg Svmme Klub  31.19                 
26  Ida Raabjerg Mller  2003    436          30.64   
  Errits Gymnastik Og IF  30.34                 
27  Nadja Skov Haffejee  1998    433          30.70   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  30.81                 
28  Laura Arentsen  2003    425          30.90   
  Kolding SK  29.87                 
29  Isabella Rosenberg  2003    414          31.17   
  VAT Copenhagen-MK31  31.24                 
30  Pipaluk Selbo  2003    400          31.53   
  Vejle Svmmeklub  31.24                 
31  Rikke Struntze Srensen  2003    399          31.56   
  Viborg Svmme Klub  30.80                 
32  Sara Mette Kvitzau  2003    397          31.62   
  Skanderborg Svmmeklub  31.48                 
33  Ida Kjrdgaard  2003    392          31.75   
  Skanderborg Svmmeklub  31.39                 
34  Emily Nygaard Jensen  2003    348          33.03   
  Errits Gymnastik Og IF  34.24                 
35  Selma Fogh Rubenius  2002    341          33.25   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  32.62                 
36  Maja Nielsen  2001    327          33.70   
  Vejle Svmmeklub  33.08                 
37  Iben Mnsted  2003    322          33.88   
  Svmmeklubben Opnr  34.87                 
38  Mathilde Jensen  2003    320          33.97   
  DeltaSwim  34.90                 
39  Anna Cathrine Munk  2001    265          36.15   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  36.27                 
40  Stine Hansen  2003    234          37.68   
  Errits Gymnastik Og IF  39.22                 
41  Thea Jrgensen  2003    193          40.20   
  Svmmeklubben Opnr  42.13                 
Anne Sunesen  2001              DNS   
  Viborg Svmme Klub  30.57                 
Mie Mrkedal  2003              DNS   
  Holbk Svmme Klub  31.30                 
 
Lb 9, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun Hvring  2004    570          28.02   
  VAT Copenhagen-MK31  28.18                 
Elma Gabela  2004    533          28.66   
  Kolding SK  28.58                 
Liva Sby  2004    528          28.75   
  VAT Copenhagen-MK31  29.25                 
Cille Christensen  2004    525          28.79   
  Kolding SK  28.43                 
Cille Kirketerp  2005    509          29.09   
  VAT Copenhagen-MK31  29.35                 
Maria stergaard Nielsen  2004    483          29.62   
  Viborg Svmme Klub  29.42                 
Nnne Christensen  2004    475          29.77   
  VAT Copenhagen-MK31  29.79                 
Stine Bendixen Nissen  2004    466          29.96   
  Skanderborg Svmmeklub  30.26                 
Filippa Eiler  2005    464          30.00   
  VAT Copenhagen-MK31  32.20                 
10  Lea Kjr Kristensen  2004    446          30.40   
  Viborg Svmme Klub  31.33                 
11  Hannah B. Pedersen  2005    446          30.41   
  VAT Copenhagen-MK31  30.74                 
12  Melanie Petersen  2004    428          30.82   
  Kolding SK  31.06                 
13  Julie Dumstrei  2004    423          30.94   
  Errits Gymnastik Og IF  32.96                 
14  Anna Varming  2005    421          30.99   
  Viborg Svmme Klub  30.09                 
15  Nicoline Kornum-Svensson  2005    412          31.23   
  Kolding SK  31.34                 
16  Ellen Marie Ulrich-Jrgen  2005    410          31.28   
  Gladsaxe Svmmeklub  31.50                 
17  Kajsa Salomonsen  2005    403          31.44   
  VAT Copenhagen-MK31  31.71                 
17  Mille Veiler  2005    403          31.44   
  Kolding SK  37.70                 
19  Amalie Holst  2004    396          31.64   
  Skanderborg Svmmeklub  31.95                 
20  Maria Crisan  2005    366          32.46   
  Svmmeklubben Opnr  33.25                 
21  Victoria Frhr Piihl  2005    362          32.58   
  Kolding SK  33.54                 
22  Simone Hoppe  2004    357          32.75   
  Holbk Svmme Klub  34.06                 
23  Flora Fogh Rubenius  2005    355          32.81   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  36.62                 
24  Luna Luminari  2005    352          32.90   
  VAT Copenhagen-MK31  34.99                 
25  Ella Ryberg  2004    350          32.97   
  Viborg Svmme Klub  34.04                 
26  Karla Kristensen  2005    349          32.99   
  Kolding SK  33.19                 
27  Signe Jochumsen  2004    348          33.03   
  DeltaSwim  34.00                 
28  Freja Duus  2005    348          33.04   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  35.72                 
29  Julie Kann  2005    346          33.08   
  Kolding SK  35.60                 
30  Johanne Heilmann  2005    344          33.16   
  Kolding SK  33.76                 
30  Mille Lindeblad  2005    344          33.16   
  DeltaSwim  33.50                 
32  Sophie Mller Madsen  2005    340          33.29   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  34.37                 
33  Nora Kejser  2004    337          33.37   
  VAT Copenhagen-MK31  34.21                 
34  Victoria Richards  2005    335          33.45   
  DeltaSwim  35.08                 
35  Freja Jungersen Nielsen  2004    327          33.73   
  Viborg Svmme Klub  33.09                 
36  Sarah Hansen  2005    319          34.00   
  Kolding SK  34.22                 
37  Alma Gotfredsen  2005    311          34.28   
  Gladsaxe Svmmeklub  33.10                 
38  Marie Mortensen  2004    310          34.31   
  Errits Gymnastik Og IF  35.93                 
39  Luna Hein  2005    279          35.54   
  VAT Copenhagen-MK31  37.25                 
40  Josefine Bundgaard  2005    267          36.06   
  Viborg Svmme Klub  37.46                 
41  Victoria Meyer  2004    232          37.78   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  39.43                 
42  Victoria Klinkby  2004    186          40.69   
  Vejle Svmmeklub                   
43  Sofie Reinholdt Andreasen  2005    178          41.25   
  Viborg Svmme Klub  43.18                 
44  Maja Jessen  2005    174          41.61   
  Svmmeklubben Opnr  42.95                 
Emilia C. R. Olsen  2004              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  29.25                 
Ida Marie Srensen  2004              DNS   
  Svmmeklubben Opnr  40.58                 
Mia Lindtofte  2005              DNS   
  Vejle Svmmeklub                   
Mie Kildegaard  2004              DNS   
  Svmmeklubben Opnr  38.62                 
Nikoline Marie Lange  2005              DNS   
  Gladsaxe Svmmeklub  29.12                 
Thilde stergaard  2005              DNS   
  Viborg Svmme Klub  37.64                 
 
Lb 9, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte Pedersen  2006    390          31.79   
  Holbk Svmme Klub  31.79                 
Kamma Rasmussen  2006    358          32.71   
  Gladsaxe Svmmeklub  33.34                 
Laura Toftgaard  2007    344          33.16   
  Kolding SK  33.57                 
Olivia Mrch  2006    329          33.66   
  Viborg Svmme Klub  33.91                 
Sarah Hjlund  2006    319          33.99   
  VAT Copenhagen-MK31  34.54                 
Ane Christensen  2006    317          34.06   
  Kolding SK  36.38                 
Anna Dora Bernsdorf  2006    315          34.15   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  34.17                 
Frida Hj Foldager  2006    283          35.36   
  Vejle Svmmeklub  35.71                 
Alberte Kirk Langschwager  2007    281          35.48   
  Kolding SK  36.69                 
10  Maja Zastrojevic  2006    279          35.56   
  VAT Copenhagen-MK31  36.94                 
11  Sarah Laursen  2007    256          36.58   
  Vejle Svmmeklub  36.06                 
12  Johanna Rasmussen  2006    251          36.84   
  VAT Copenhagen-MK31  35.39                 
13  Andrea Hjbjerg  2007    242          37.28   
  Vejle Svmmeklub  38.57                 
14  Emilia Spangsberg  2007    241          37.31   
  Kolding SK  37.86                 
15  Mille Holmberg  2006    236          37.56   
  Vejle Svmmeklub  38.25                 
16  Ida Thomsen  2006    225          38.17   
  Vejle Svmmeklub  37.97                 
17  Oline Ludvigsen  2007    219          38.54   
  Gladsaxe Svmmeklub  42.27                 
18  Julie Guldmann Mller  2007    214          38.85   
  Vejle Svmmeklub  39.17                 
19  Sofie Kann  2007    191          40.34   
  Kolding SK                   
20  Sofie Karlov Nielsen  2007    183          40.87   
  Vejle Svmmeklub  49.42                 
21  Ea Gram Mller  2006    183          40.90   
  Vejle Svmmeklub  42.58                 
22  Katrine Dssing  2007    180          41.14   
  Svmmeklubben Opnr  44.97                 
23  Mathilde D. Liboriussen  2007    177          41.32   
  Viborg Svmme Klub  42.84                 
24  Agnes Wissing  2007    176          41.46   
  Kolding SK                   
25  Anne U. Struntze Srensen  2006    163          42.47   
  Viborg Svmme Klub  42.26                 
26  Olivia Sehested Mogensen  2006    159          42.88   
  Viborg Svmme Klub  42.58                 
27  Emma Stabel  2006    158          42.92   
  Viborg Svmme Klub  47.17                 
28  Emma Sloth  2006    149          43.83   
  Viborg Svmme Klub  46.46                 
29  Augusta Dalsgaard  2007    138          44.94   
  Vejle Svmmeklub  50.01                 
30  Rosa Rank Solhart  2007    137          44.99   
  Gladsaxe Svmmeklub  44.29                 
31  Signe Magelund Mller  2006    121          46.87   
  Kolding SK  57.52                 
32  Astrid Hansen  2006    98          50.24   
  Vejle Svmmeklub                   
Amalie Kjrgaard Callesen  2006              DNS   
  Kolding SK  34.89                 
Sigrid Sand Jrgensen  2007              DNS   
  Svmmeklubben Opnr  45.28                 
 
Lb 9, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alma Ehrenreich-Birn  2008    210          39.07   
  Vejle Svmmeklub  37.90                 
Signe Christensen  2008    205          39.37   
  Kolding SK  41.47                 
Victoria Brammer Krgaard  2008    177          41.33   
  Gladsaxe Svmmeklub  43.78                 
Freja Rnsholt  2008    162          42.55   
  Vejle Svmmeklub  44.79                 
Isabel Qvist Jensen  2009    158          42.92   
  Vejle Svmmeklub  43.18                 
Asta Sofia Lauridsen  2008    157          42.99   
  Vejle Svmmeklub  43.01                 
Emilia Daa Andersen  2008    156          43.16   
  Vejle Svmmeklub  48.30                 
Idun Kjeldsmark Gregersen  2009    147          43.97   
  Vejle Svmmeklub  48.19                 
Katrine Schou Jagd  2008    142          44.45   
  Gladsaxe Svmmeklub  47.14                 
10  Asta-Marie Rasmussen  2009    141          44.58   
  Vejle Svmmeklub  46.84                 
11  Mathilde Se  2008    111          48.27   
  DeltaSwim                   
12  Alberte Knudsen  2009    105          49.20   
  Vejle Svmmeklub  52.47                 
13  Alberte Andersen  2008    99          50.19   
  Vejle Svmmeklub                   
14  Ida Kjr Nordstrm  2008    99          50.22   
  Vejle Svmmeklub  50.44                 
15  Anne Sthr  2008    97          50.46   
  Vejle Svmmeklub                   
16  Alberte Raunskov  2009    94          50.97   
  Kolding SK  52.90                 
17  Karen Glejbjerg Strunge  2008    93          51.20   
  Vejle Svmmeklub                   
18  Karla Jger  2008    85          52.81   
  Vejle Svmmeklub  55.38                 
19  Simone Dahl Kristensen  2008    84          53.00   
  Vejle Svmmeklub                   
20  Olivia Holmberg  2009    72          55.62   
  Vejle Svmmeklub  59.94                 
Smilla Lerche  2008              DNS   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  56.79                 
Olivia Bkkegrd Svendsen  2009              DSQ  ej berr v25 
  Vejle Svmmeklub  1:09.81                 
 
Lb 9, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2010-2018 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Meiko Nakatani  2010    69          56.65   
  Vejle Svmmeklub  57.18                 
Signe Enggaard Kyndesen  2010    63          58.20   
  Vejle Svmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  18:48 
 
Resultat Lb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Dronning Dorothea Cup 2018    Udskriftsdato  02 marts 2018   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  19:35   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  02 marts 2018         
 
 
Lb 10, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Niels Ottosen  1998    568          24.46   
  Holbk Svmme Klub  25.21                 
Markus Bjsen  1999    551          24.71   
  Holbk Svmme Klub  25.21                 
Mads Toft  2001    532          24.99   
  Holbk Svmme Klub  24.87                 
Johan Bendixen Nissen  2002    511          25.34   
  Skanderborg Svmmeklub  25.45                 
Mads Ottosen  1997    509          25.36   
  Holbk Svmme Klub  24.53                 
Jacob Schelde Jensen  2001    479          25.88   
  Kolding SK  25.24                 
August Hertz Bugge  2000    479          25.89   
  VAT Copenhagen-MK31  26.33                 
Silas Bjsen  2002    461          26.22   
  Holbk Svmme Klub  26.49                 
Sebastian Bonde  2002    450          26.42   
  Holbk Svmme Klub  28.33                 
10  Jakob Vingborg  1998    449          26.44   
  Viborg Svmme Klub  26.72                 
11  Chris Lund Rasmussen  2001    436          26.70   
  Viborg Svmme Klub  24.24                 
12  Lucas Grinderslev  2001    422          26.99   
  Errits Gymnastik Og IF  26.60                 
13  Alens Daugelis  2002    422          27.01   
  Holbk Svmme Klub                   
14  William Jensen  2002    410          27.26   
  Svmmeklubben Opnr  28.01                 
15  Joshua Dannevang  2002    397          27.55   
  Kolding SK  27.76                 
15  Patrick Strandlyst  1997    397          27.55   
  Svmmeklubben Opnr  26.74                 
17  Frederik Dumstrei  2002    394          27.62   
  Errits Gymnastik Og IF  27.28                 
18  Nicklas B. Christensen  2002    375          28.08   
  Skanderborg Svmmeklub  27.75                 
19  Simon Bergendorff  2002    367          28.29   
  VAT Copenhagen-MK31  27.92                 
20  Mads Iversen  2002    362          28.42   
  Skanderborg Svmmeklub  27.79                 
21  Lasse Skyt Frederiksen  2002    355          28.61   
  Kolding SK  28.85                 
22  Michael Elliks  2002    349          28.77   
  VAT Copenhagen-MK31  28.56                 
23  Mathias Jrgensen  2002    326          29.41   
  Errits Gymnastik Og IF  30.20                 
24  Jacob Eske Carstensen  2002    304          30.11   
  Kolding SK  29.54                 
25  Thomas Schmidt  2002    278          31.01   
  Svmmeklubben Opnr  32.09                 
26  Simon Finch  2002    276          31.09   
  Skanderborg Svmmeklub  32.02                 
27  Jon Srensen  2002    186          35.48   
  Svmmeklubben Opnr  36.79                 
Casper Piessenberger  1999              DNS   
  Svmmeklubben Opnr  29.28                 
 
Lb 10, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laurits Sigaard  2003    422          26.99   
  Errits Gymnastik Og IF  29.76                 
Oliver Lystlund  2003    418          27.09   
  Holbk Svmme Klub  27.00                 
Daniel sterballe  2003    412          27.22   
  Viborg Svmme Klub  27.41                 
Lukas Hedegaard  2004    390          27.73   
  Viborg Svmme Klub  28.54                 
Anders Elsborg  2003    382          27.91   
  Viborg Svmme Klub  27.57                 
Sophus Lund e  2003    366          28.31   
  Skanderborg Svmmeklub  28.48                 
Christian Lorey  2003    364          28.35   
  Errits Gymnastik Og IF  28.46                 
Andreas Weis Kallese  2004    349          28.76   
  Viborg Svmme Klub  32.18                 
Lasse Thulstrup  2004    329          29.34   
  Kolding SK  30.78                 
10  Alexander Kjeldsen  2004    319          29.64   
  Kolding SK  32.86                 
11  Mathias Bartholin Bruhn  2004    314          29.80   
  Gladsaxe Svmmeklub  29.12                 
12  Nichlas Nordlund Hansen  2004    298          30.33   
  Kolding SK  30.71                 
13  Alex Baes Maidens  2004    296          30.38   
  VAT Copenhagen-MK31  30.27                 
14  Grigory Selivanov  2004    249          32.20   
  VAT Copenhagen-MK31  32.35                 
15  Bertram Krak  2004    235          32.81   
  VAT Copenhagen-MK31  32.67                 
16  Rasmus Kabel  2004    232          32.95   
  Kolding SK  33.84                 
17  Andreas Jensen  2003    230          33.05   
  Svmmeklubben Opnr  36.19                 
18  Sebastian Stoltenborg  2004    221          33.47   
  Skanderborg Svmmeklub  35.33                 
19  Johannes Schick  2003    187          35.39   
  Svmmeklubben Opnr  36.14                 
20  Frederik Puck  2004    145          38.50   
  Svmmeklubben Opnr  40.50                 
21  Jens Nielsen  2003    116          41.46   
  Svmmeklubben Opnr  40.18                 
Christoffer E. Jacobsen  2004              DNS   
  Viborg Svmme Klub  32.11                 
Christopher V. Nielsen  2004              DNS   
  Kolding SK  30.96                 
Jonas Pihl  2003              DNS   
  Kolding SK  30.20                 
 
Lb 10, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Robert E Falborg Pedersen  2005    366          28.31   
  Gladsaxe Svmmeklub  28.49                 
Nicholas Simson  2005    365          28.34   
  VAT Copenhagen-MK31  30.28                 
Furkan Guler  2005    320          29.62   
  Holbk Svmme Klub  31.47                 
Peter Rom Poulsen  2005    309          29.95   
  Errits Gymnastik Og IF  30.09                 
Toke Olsen  2006    277          31.05   
  VAT Copenhagen-MK31  32.41                 
Christian Moefelt  2006    266          31.49   
  Gladsaxe Svmmeklub  31.79                 
Gustav Mrk Rasmussen  2005    265          31.53   
  Holbk Svmme Klub  32.31                 
Nikolai Uekermann Olsen  2006    247          32.25   
  Vejle Svmmeklub  31.63                 
Axel Kenneth Thomsen  2005    229          33.10   
  Kolding SK  37.68                 
10  Eskild N. Johannsen  2006    229          33.11   
  Svmmeklubben Opnr  34.49                 
11  Jens Krogh Hermansen  2006    225          33.31   
  Gladsaxe Svmmeklub  34.99                 
12  Christian N. Christensen  2006    223          33.39   
  Kolding SK  35.61                 
13  Tore Krogh  2006    223          33.40   
  Gladsaxe Svmmeklub  33.19                 
14  Jakob Kristensen  2006    217          33.71   
  DeltaSwim  33.57                 
15  Kristian Svenstrup  2005    215          33.77   
  Viborg Svmme Klub  31.63                 
16  Emil Ulrich Srensen  2005    212          33.97   
  Viborg Svmme Klub  36.01                 
17  Oscar Norlander  2006    200          34.64   
  Holbk Svmme Klub  34.92                 
18  Victor Henrik Ritnagel  2005    194          34.95   
  Gladsaxe Svmmeklub  35.52                 
19  Elliott Mitaine  2006    188          35.34   
  Skanderborg Svmmeklub  35.59                 
20  Andreas Agger Hansen  2005    178          35.96   
  Kolding SK  38.58                 
21  Simon Myrvig  2005    173          36.36   
  Kolding SK  36.09                 
22  Anders Bank Hansen  2006    164          37.00   
  Vejle Svmmeklub  36.95                 
23  Lasse Kjr Rasmussen  2006    158          37.40   
  Vejle Svmmeklub  38.12                 
24  Casper Batz  2006    151          37.99   
  Kolding SK  37.25                 
25  Oliver Heuer  2006    147          38.34   
  Viborg Svmme Klub  40.24                 
26  Victor Qvist Jensen  2006    124          40.53   
  Vejle Svmmeklub  42.41                 
27  Anders Toustrup-Jensen  2006    120          41.06   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  40.78                 
28  Asbjrn Aggerholm  2006    104          43.06   
  Viborg Svmme Klub  45.61                 
Benjamin Dahl Kristensen  2005              DSQ  tr sig frem i banet 
  Vejle Svmmeklub  36.11                 
Magne Christian Hansen  2006              DSQ  tyvstart 
  Viborg Svmme Klub  29.99                 
 
Lb 10, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Walter N Falborg Pedersen  2007    232          32.94   
  Gladsaxe Svmmeklub  34.08                 
Marius Toustrup Elkjr  2007    219          33.57   
  Vejle Svmmeklub  33.70                 
Moritz Hartmann  2007    219          33.59   
  Vejle Svmmeklub  34.10                 
Victor Juhl Hansen  2007    218          33.65   
  Gladsaxe Svmmeklub  34.59                 
Victor Buck  2007    179          35.91   
  Holbk Svmme Klub  37.30                 
Jacob Varming  2007    174          36.27   
  Viborg Svmme Klub  35.92                 
Frej Matias Krog  2007    171          36.44   
  Holbk Svmme Klub  38.91                 
Bertram Johannsen  2008    156          37.58   
  Svmmeklubben Opnr  39.71                 
Mads Emil Schwartz  2008    147          38.35   
  Vejle Svmmeklub  38.78                 
10  Andreas Lang Lassen  2007    145          38.48   
  Vejle Svmmeklub  37.85                 
11  Kasper Nrby Poulsen  2007    119          41.12   
  Kolding SK  45.45                 
12  Tristan Bjerre  2007    116          41.52   
  Vejle Svmmeklub  43.66                 
13  Frederik Jrgensen  2008    116          41.53   
  Vejle Svmmeklub  45.09                 
14  Magnus Stilling  2007    114          41.67   
  Kolding SK  43.82                 
15  Alexander Breinholt  2008    113          41.82   
  Vejle Svmmeklub  45.78                 
16  Storm Emil Weltstrm  2007    109          42.30   
  Kolding SK                   
17  Mathias Nordlund Hansen  2007    109          42.34   
  Kolding SK  48.05                 
18  Mikkel Bro Christensen  2007    106          42.77   
  Vejle Svmmeklub  48.59                 
19  Frederik Klinkby  2007    102          43.33   
  Vejle Svmmeklub  47.52                 
20  Joakim Kristensen  2008    98          43.81   
  DeltaSwim  43.55                 
21  Willum Kornum-Svensson  2008    92          44.74   
  Kolding SK  49.01                 
22  Asger Saxild Pedersen  2008    78          47.40   
  DeltaSwim                   
23  Benjamin Kolding Srensen  2008    77          47.60   
  Vejle Svmmeklub  58.40                 
24  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007    73          48.30   
  Vejle Svmmeklub  51.54                 
25  Hektor Bjerre  2008    68          49.53   
  Vejle Svmmeklub  55.87                 
26  Gustav Hansen  2008    67          49.66   
  Vejle Svmmeklub  52.22                 
27  Odin Bakman  2008    67          49.78   
  Vejle Svmmeklub  53.07                 
28  Gustav Vangsgaard  2007    42          58.14   
  Vejle Svmmeklub  1:00.47                 
29  Gustav Dalmose Henriksen  2008    38          59.83   
  Vejle Svmmeklub                   
Carl-Emil Attermann  2008              DNS   
  Vejle Svmmeklub                   
Tobias Hirup  2007              DSQ  ej hovedspring 
  DeltaSwim  1:00.85                 
 
Lb 10, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Christensen  2009    85          45.90   
  Vejle Svmmeklub  52.88                 
Jacob Toustrup-Jensen  2009    78          47.27   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  48.29                 
Benjamin Stelman  2009    66          50.13   
  Vejle Svmmeklub  56.38                 
Ingvar Skau Hansen  2009    60          51.73   
  DeltaSwim  57.74                 
Oliver Se  2009    58          52.14   
  DeltaSwim                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  19:35 
 
Resultat Lb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Dronning Dorothea Cup 2018    Udskriftsdato  02 marts 2018   
  Stvne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  19:46   
  Arrangr  Kolding Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  02 marts 2018         
 
 
Lb 11, 50m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Pernille Jensen  1998    617          33.82   
  Holbk Svmme Klub  33.06                 
Kirstine Mrk Rasmussen  2003    601          34.11   
  Holbk Svmme Klub  34.05                 
Lrke Toftgaard  2001    563          34.86   
  Kolding SK  34.92                 
Rebecca E. Jakobsen  2003    547          35.20   
  Viborg Svmme Klub  35.22                 
Cecilie Batz  2003    544          35.26   
  Kolding SK  34.80                 
Louise D. Liboriussen  2002    492          36.47   
  Viborg Svmme Klub  35.21                 
Celeste Pind Therkildsen  2002    481          36.74   
  Viborg Svmme Klub  38.44                 
Ida Kjrdgaard  2003    467          37.11   
  Skanderborg Svmmeklub  37.71                 
Clara Lynggaard  2002    445          37.71   
  Errits Gymnastik Og IF  38.89                 
10  Sofie Sjgren  2002    425          38.28   
  Errits Gymnastik Og IF  39.07                 
11  Nadja Skov Haffejee  1998    400          39.08   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  39.49                 
12  Anne Marie S. Hansen  2002    392          39.32   
  Svmmeklubben Opnr  40.33                 
13  Thippe de Neergaard  2003    384          39.60   
  VAT Copenhagen-MK31  41.15                 
14  Sofie S. Aaby Nielsen  2003    383          39.63   
  Skanderborg Svmmeklub  40.46                 
15  Iben Mnsted  2003    364          40.32   
  Svmmeklubben Opnr  41.52                 
16  Isabella Rosenberg  2003    331          41.60   
  VAT Copenhagen-MK31  42.01                 
17  Emma Karlsson  2003    331          41.63   
  Errits Gymnastik Og IF  42.77                 
18  Rikke Struntze Srensen  2003    327          41.80   
  Viborg Svmme Klub  40.67                 
19  Laura Arentsen  2003    287          43.65   
  Kolding SK  42.24                 
20  Amalie Frikke-Salling  2002    252          45.57   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  43.52                 
21  Thilde Dyrbjerg Strager  2003    242          46.21   
  DeltaSwim  48.44                 
22  Ditte Hansen  2003    220          47.67   
  DeltaSwim  52.19                 
 
Lb 11, 50m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Hansen  2004    562          34.88   
  Gladsaxe Svmmeklub  35.99                 
Sara Damkjr Bartels  2004    540          35.36   
  Gladsaxe Svmmeklub  33.46                 
Mathilde Thy Asmussen  2004    494          36.42   
  Errits Gymnastik Og IF  36.74                 
Elma Gabela  2004    486          36.62   
  Kolding SK  35.83                 
Luna Christensen  2005    438          37.90   
  Gladsaxe Svmmeklub  38.03                 
Liva Sby  2004    436          37.97   
  VAT Copenhagen-MK31  39.39                 
Nnne Christensen  2004    425          38.29   
  VAT Copenhagen-MK31  37.07                 
Hannah B. Pedersen  2005    414          38.64   
  VAT Copenhagen-MK31  37.98                 
Rose Pernille Simon  2004    397          39.18   
  Errits Gymnastik Og IF  38.67                 
10  Amalie Brammer Krgaard  2004    393          39.29   
  Gladsaxe Svmmeklub  38.31                 
11  Cille Kirketerp  2005    375          39.92   
  VAT Copenhagen-MK31  38.04                 
12  Emilia C. R. Olsen  2004    373          39.98   
  VAT Copenhagen-MK31  38.59                 
13  Lea Kjr Kristensen  2004    368          40.16   
  Viborg Svmme Klub  40.32                 
14  Maja Buck  2004    367          40.22   
  Holbk Svmme Klub  40.33                 
15  Stine Bendixen Nissen  2004    349          40.87   
  Skanderborg Svmmeklub  41.64                 
16  Johanne Heilmann  2005    347          40.96   
  Kolding SK  41.34                 
17  Josephine Larsen  2004    345          41.06   
  Viborg Svmme Klub  43.98                 
18  Josefine Staudt  2005    344          41.09   
  Gladsaxe Svmmeklub  40.24                 
19  Maria Aakmann Andersen  2004    339          41.29   
  Viborg Svmme Klub  41.70                 
20  Majken Haarup  2004    324          41.91   
  Viborg Svmme Klub  40.99                 
21  Luna Luminari  2005    324          41.92   
  VAT Copenhagen-MK31  43.55                 
22  Louise Sunesen  2005    311          42.49   
  Viborg Svmme Klub  44.28                 
23  Selma Skipper  2004    302          42.90   
  Viborg Svmme Klub  44.10                 
24  Malena Pind Therkildsen  2004    289          43.53   
  Viborg Svmme Klub  42.31                 
25  Nora Kejser  2004    264          44.84   
  VAT Copenhagen-MK31  45.25                 
26  Frederikke Riber  2005    264          44.87   
  DeltaSwim  44.54                 
27  Zophia Henriks  2004    258          45.22   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  44.12                 
28  Sarah Hansen  2005    250          45.66   
  Kolding SK  50.85                 
29  Maria Crisan  2005    245          45.98   
  Svmmeklubben Opnr  46.59                 
30  Marie Mortensen  2004    241          46.24   
  Errits Gymnastik Og IF  45.18                 
31  Mathilde Linnet Nrgaard  2005    235          46.62   
  DeltaSwim  50.19                 
32  Signe Jochumsen  2004    233          46.74   
  DeltaSwim  46.25                 
33  Alberthe Skovborg Hansen  2004    228          47.12   
  Viborg Svmme Klub                   
34  Luna Hein  2005    208          48.58   
  VAT Copenhagen-MK31  51.05                 
35  Victoria Klinkby  2004    134          56.26   
  Vejle Svmmeklub  59.87                 
36  Maja Jessen  2005    124          57.64   
  Svmmeklubben Opnr  56.10                 
Anna Mundt Karup  2005              DNS   
  Holbk Svmme Klub  42.29                 
Ida Marie Srensen  2004              DNS   
  Svmmeklubben Opnr  53.22                 
Luna Holm Mller  2004              DNS   
  Errits Gymnastik Og IF  40.88                 
Mia Lindtofte  2005              DNS   
  Vejle Svmmeklub                   
Mie Kildegaard  2004              DNS   
  Svmmeklubben Opnr  54.72                 
Victoria Meyer  2004              DNS   
  Svmmeklubben Delfinen Strib  48.91                 
 
Lb 11, 50m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Henriette Roos  2006    338          41.34   
  Gladsaxe Svmmeklub  41.56                 
Maja Damkjr Bartels  2006    318          42.16   
  Gladsaxe Svmmeklub  42.85                 
Johanna Rasmussen  2006    311          42.48   
  VAT Copenhagen-MK31  43.73                 
Sarah Laursen  2007    299          43.05   
  Vejle Svmmeklub  44.54                 
Ida Villemoes Poulsen  2007    298          43.09   
  Gladsaxe Svmmeklub  45.94                 
Ane Christensen  2006    288          43.61   
  Kolding SK  45.69                 
Mille Holmberg  2006    260          45.07   
  Vejle Svmmeklub  47.13                 
Nana Andersen  2006    258          45.19   
  Holbk Svmme Klub  47.40                 
Alberte Kirk Langschwager  2007    258          45.20   
  Kolding SK  45.34                 
10  Maria Claudia S. Hansen  2006    243          46.11   
  Gladsaxe Svmmeklub  44.03                 
11  Nanna Hjstrm  2007    231          46.89   
  Kolding SK  48.65                 
12  Sofie Emilie Lange  2007    230          46.99   
  Gladsaxe Svmmeklub  47.87                 
13  Anna Dicte Bgeskov  2007    212          48.24   
  Gladsaxe Svmmeklub  51.97                 
14  Emilia Spangsberg  2007    208          48.57   
  Kolding SK  52.15                 
15  Maja Zastrojevic  2006    197          49.46   
  VAT Copenhagen-MK31  48.64                 
16