Results for UGP 3 2017-2018, Täby
Below are all results from the competition shown by session.
Lördag Pass 1
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2018 | Utskriftsdatum | 10 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund, Täby & Spårvägen | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 mars 2018 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 30.81 | 1:03.98 | 1:37.66 | 2:11.05 | |||
2 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.53 | 1:04.48 | 1:38.39 | 2:11.40 | |||
3 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 31.36 | 1:05.56 | 1:40.01 | 2:14.22 | |||
4 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 31.79 | 1:06.83 | 1:41.79 | 2:15.37 | |||
5 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 32.57 | 1:06.49 | 1:41.15 | 2:15.93 | |||
6 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 32.28 | 1:07.35 | 1:42.87 | 2:17.97 | |||
7 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 32.00 | 1:07.28 | 1:43.76 | 2:20.95 | |||
8 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 35.01 | 1:13.05 | 1:52.52 | 2:32.04 | |||
9 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 33.91 | 1:13.25 | 1:53.75 | 2:34.83 | |||
10 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 35.24 | 1:15.75 | 1:58.01 | 2:37.81 | |||
11 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 36.20 | 1:18.19 | 2:03.20 | 2:47.06 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.42 | 1:04.72 | 1:39.83 | 2:12.21 | |||
2 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.51 | 1:07.59 | 1:43.69 | 2:19.34 | |||
3 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 31.98 | 1:07.41 | 1:42.70 | 2:20.06 | |||
4 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.97 | 1:07.57 | 1:44.07 | 2:21.18 | |||
5 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.00 | 1:09.52 | 1:47.99 | 2:26.75 | |||
6 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 34.57 | 1:13.06 | 1:52.73 | 2:31.33 | |||
7 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 34.50 | 1:14.58 | 1:54.66 | 2:34.36 | |||
8 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 34.31 | 1:12.38 | 1:53.08 | 2:34.52 | |||
9 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 35.61 | 1:17.09 | 2:00.01 | 2:44.03 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.05 | 1:05.87 | 1:40.64 | 2:15.74 | |||
2 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 32.29 | 1:07.42 | 1:43.73 | 2:18.48 | |||
3 | Tone Sandsjö | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.79 | 1:06.36 | 1:42.62 | 2:18.84 | |||
4 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 32.62 | 1:08.25 | 1:45.96 | 2:23.15 | |||
5 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.16 | 1:09.98 | 1:47.12 | 2:24.43 | |||
6 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 32.36 | 1:08.78 | 1:45.88 | 2:24.80 | |||
7 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.48 | 1:11.00 | 1:48.02 | 2:24.82 | |||
8 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 34.87 | 1:13.85 | 1:53.54 | 2:31.25 | |||
9 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.91 | 1:12.93 | 1:52.16 | 2:32.11 | |||
10 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.96 | 1:13.39 | 1:54.65 | 2:33.65 | |||
11 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.10 | 1:16.29 | 1:59.01 | 2:38.13 | |||
12 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.81 | 1:13.95 | 1:56.54 | 2:39.25 | |||
13 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 35.52 | 1:15.27 | 1:58.63 | 2:43.00 | |||
14 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.88 | 1:23.94 | 2:10.24 | 2:53.99 | |||
15 | Ella Faleij | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.43 | 1:23.68 | 2:10.13 | 2:54.50 | |||
- | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 31.87 | 1:07.79 | 1:44.52 | 2:21.16 | |||
2 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 33.03 | 1:08.63 | 1:45.71 | 2:21.52 | |||
3 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.20 | 1:09.28 | 1:46.09 | 2:22.03 | |||
4 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.34 | 1:10.87 | 1:48.58 | 2:24.76 | |||
5 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 32.97 | 1:09.34 | 1:48.09 | 2:25.49 | |||
6 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 33.44 | 1:12.02 | 1:50.14 | 2:27.99 | |||
7 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.56 | 1:12.34 | 1:51.00 | 2:29.08 | |||
8 | Anna Mattila | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.05 | 1:11.72 | 1:50.93 | 2:29.72 | |||
9 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 35.07 | 1:13.74 | 1:53.33 | 2:30.46 | |||
10 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 34.73 | 1:12.65 | 1:52.69 | 2:31.75 | |||
11 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 35.41 | 1:16.05 | 1:57.21 | 2:37.68 | |||
12 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 35.81 | 1:16.73 | 1:58.94 | 2:40.59 | |||
13 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 35.32 | 1:16.50 | 2:00.23 | 2:42.13 | |||
14 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 35.63 | 1:17.15 | 2:02.66 | 2:46.00 | |||
15 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.79 | 1:19.20 | 2:02.72 | 2:46.05 | |||
16 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 36.35 | 1:18.78 | 2:03.24 | 2:46.77 | |||
17 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 36.32 | 1:18.30 | 2:03.57 | 2:47.08 | |||
18 | Saga Mattsson | 2004 | Täby Sim | 37.45 | 1:23.15 | 2:09.62 | 2:52.55 | |||
19 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 36.44 | 1:19.76 | 2:08.11 | 2:53.90 | |||
20 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 39.70 | 1:28.32 | 2:19.47 | 3:10.80 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 34.71 | 1:13.59 | 1:55.01 | 2:34.28 | |||
2 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 35.12 | 1:15.74 | 1:56.59 | 2:37.25 | |||
3 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.65 | 1:17.27 | 1:58.34 | 2:37.76 | |||
4 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 35.14 | 1:15.74 | 1:58.06 | 2:38.71 | |||
5 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 35.36 | 1:17.38 | 1:59.53 | 2:39.70 | |||
6 | Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | Danderyds Sim | 35.48 | 1:18.52 | 2:01.18 | 2:42.13 | |||
7 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 34.52 | 1:15.86 | 1:59.26 | 2:43.56 | |||
8 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 37.25 | 1:19.27 | 2:02.02 | 2:43.71 | |||
9 | Linnea Sjöström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 36.07 | 1:17.71 | 2:00.81 | 2:44.60 | |||
10 | Emelie Sidén | 2005 | Järfälla Simsällskap | 36.66 | 1:19.93 | 2:03.34 | 2:45.29 | |||
11 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.23 | 1:22.78 | 2:07.53 | 2:47.56 | |||
12 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.11 | 1:22.01 | 2:06.08 | 2:47.76 | |||
13 | Ebbalisa Lidgren | 2005 | Turebergs Simklubb | 36.22 | 1:19.25 | 2:04.35 | 2:51.16 | |||
14 | Filippa Bonorden | 2005 | Danderyds Sim | 39.80 | 1:23.36 | 2:09.60 | 2:52.73 | |||
15 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.22 | 1:26.94 | 2:12.82 | 2:55.32 | |||
16 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.23 | 1:24.40 | 2:09.71 | 2:55.43 | |||
17 | Irma Ehrengren | 2005 | Danderyds Sim | 37.45 | 1:22.11 | 2:08.71 | 2:55.55 | |||
18 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 37.74 | 1:22.88 | 2:12.77 | 3:01.85 | |||
- | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 10:03 |