Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Frisim Damer 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.80 |
|
2:23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
|
2:26.11 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.59 |
|
2:27.18 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Montelius |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
|
2:31.18 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisa Sundberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
|
2:33.74 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
|
2:34.81 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jennifer Mardo |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
|
2:36.24 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.79 |
|
2:37.99 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
2:39.30 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Lyrberg |
2005 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.68 |
|
2:40.75 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.88 |
|
2:40.93 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.84 |
|
2:42.48 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.82 |
|
2:44.52 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alice Englund |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
|
2:47.74 |
+24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
|
2:48.76 |
+25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nerejda Zakeri |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.66 |
|
2:48.83 |
+25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
|
2:49.29 |
+25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Freya Ebert Westerberg |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.71 |
|
2:50.13 |
+26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.71 |
|
2:50.70 |
+27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Klara Högfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.62 |
|
2:52.87 |
+29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tove Dicander |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.87 |
|
2:52.94 |
+29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hannah Klamkin |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.82 |
|
2:54.54 |
+31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
|
2:57.56 |
+34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Erica Griberg |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
-.-- |
|
2:58.68 |
+35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ebba Carlsson |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.69 |
|
3:03.78 |
+40.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tilda Hägbom |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.77 |
|
3:09.25 |
+45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
|
2:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
|
2:29.60 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.72 |
|
2:30.04 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
2:32.41 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.78 |
|
2:32.55 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.85 |
|
2:34.05 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.52 |
|
2:34.17 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Wennerstrand |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.65 |
|
2:39.81 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Lindström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.83 |
|
2:40.31 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
+0.78 |
|
2:41.03 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.90 |
|
2:41.33 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lovisa Klingberg |
2004 |
Lidingö Simklubb |
+0.67 |
|
2:42.70 |
+20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.85 |
|
2:43.25 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matilda Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.72 |
|
2:45.91 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma Lilljequist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.88 |
|
2:48.30 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cornelia Dahlén |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.91 |
|
2:48.39 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julia Zwinkels |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
|
2:54.91 |
+32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Stella Nelson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.86 |
|
2:57.81 |
+35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frida Nilsson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.66 |
|
2:59.57 |
+37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elda Kiasisua |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.75 |
|
2:15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
|
2:18.56 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.60 |
|
2:20.11 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
|
2:20.57 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
|
2:21.39 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.69 |
|
2:21.75 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.79 |
|
2:23.41 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.75 |
|
2:24.58 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.79 |
|
2:26.85 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.84 |
|
2:29.08 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.80 |
|
2:30.50 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Udell |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.69 |
|
2:33.33 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
|
2:35.38 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alice Persson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
|
2:35.86 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
|
2:37.82 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Annie Dovhammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
|
2:47.21 |
+31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mira Burmeister |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.82 |
|
2:47.37 |
+31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iza Ramså Ness |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.62 |
|
2:48.66 |
+33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Beata Liljeberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.76 |
|
2:53.37 |
+37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Adéla Darvish |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
|
2:56.44 |
+40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zeline Bengtson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Frisim Damer 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tova Magnusson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
|
2:15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
|
2:22.96 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
2:23.08 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.87 |
|
2:29.37 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.59 |
|
2:30.78 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.65 |
|
2:32.88 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cornelia Niring |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.68 |
|
2:34.23 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
|
2:35.25 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
|
2:45.01 |
+29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Evelina Berg |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.82 |
|
2:49.55 |
+33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
|
2:50.57 |
+34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jelena Lajsic |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.82 |
|
2:53.92 |
+38.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Frisim Damer 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
|
2:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
2:13.91 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
2:15.80 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
2:17.96 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.50 |
|
2:19.52 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
|
2:19.84 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
2:23.02 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
|
2:23.96 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilda Hägesten |
2000 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.52 |
|
2:29.56 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vera Sköld |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.76 |
|
2:32.09 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.61 |
|
2:32.32 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-10 09:33:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Holmberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
|
1:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
|
1:18.34 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.70 |
|
1:18.58 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
1:20.48 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.60 |
|
1:20.58 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
|
1:20.62 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilmer Räni |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
|
1:21.54 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
1:27.94 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:29.59 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adrian Hellberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
|
1:31.44 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Ringbom |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.85 |
|
1:31.56 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.78 |
|
1:40.76 |
+25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.60 |
|
1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.50 |
|
1:10.89 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.89 |
|
1:14.20 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.77 |
|
1:16.18 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Michael Andrée |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.70 |
|
1:16.61 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.66 |
|
1:16.90 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.71 |
|
1:18.53 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
|
1:19.46 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan Hörberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
1:21.57 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.51 |
|
1:22.16 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sami Alzghoul |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.78 |
|
1:22.45 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucas Vainio |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
|
1:23.69 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alvin Hamzehnejad |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.79 |
|
1:24.71 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hannes Vigström |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.84 |
|
1:26.17 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.66 |
|
1:05.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
|
1:05.91 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
+0.71 |
|
1:06.33 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
|
1:07.84 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
|
1:08.38 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.64 |
|
1:11.55 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albin Eriksson |
2003 |
Luleå Simsällskap |
+0.69 |
|
1:11.99 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
1:13.00 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malte Norberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
1:13.06 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.72 |
|
1:14.29 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Frisendahl |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.84 |
|
1:14.38 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
1:14.96 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.62 |
|
1:14.97 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
|
1:17.11 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.69 |
|
1:18.99 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.61 |
|
1:19.27 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Höglund |
2003 |
Wisby Simsällskap |
+0.77 |
|
1:22.16 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Samir Haidari |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.71 |
|
1:22.97 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
|
1:26.92 |
+21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.61 |
|
1:01.60 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Javier Gutierrez |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
|
1:02.10 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
|
1:04.44 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.79 |
|
1:04.86 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
+0.72 |
|
1:05.56 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
|
1:06.27 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.59 |
|
1:06.99 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
1:07.05 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
|
1:09.08 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
|
1:10.85 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.69 |
|
1:11.47 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
|
1:12.20 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.55 |
|
1:14.41 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mattias Moreno |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.72 |
|
1:18.94 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Stavros Theodosiadis |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
1:19.56 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
|
1:20.62 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Hallgren |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
|
1:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
|
1:00.21 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
|
1:03.41 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
1:04.63 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
|
1:05.19 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Karlsson |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.73 |
|
1:09.01 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David MacLeod |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.71 |
|
1:09.27 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tim Lundwall |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.63 |
|
1:09.71 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicolas Jernberg |
2001 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.68 |
|
1:11.80 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niklas Steinholtz |
2000 |
Tyresö Simsällskap |
+0.73 |
|
1:12.43 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Robin Serti |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.62 |
|
1:19.31 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Zain Mardeni |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
+0.74 |
|
1:21.02 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-10 09:50:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.90 |
|
1:25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elisa Sundberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
|
1:25.52 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jennifer Mardo |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
|
1:26.87 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.93 |
|
1:29.40 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
|
1:31.14 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
|
1:32.32 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
|
1:34.12 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.95 |
|
1:35.23 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Kantoluoto |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.75 |
|
1:35.48 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mia Samuelsson |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.84 |
|
1:35.93 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.59 |
|
1:36.27 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Montelius |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.93 |
|
1:37.89 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alice Englund |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
|
1:38.17 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
|
1:39.40 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alva Jacobsson |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.62 |
|
1:41.26 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.83 |
|
1:42.81 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Lyrberg |
2005 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.77 |
|
1:43.47 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
-.-- |
|
1:43.90 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
|
1:44.07 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tilda Hägbom |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.80 |
|
1:44.54 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Freya Ebert Westerberg |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.75 |
|
1:46.39 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ebba Carlsson |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.77 |
|
1:50.05 |
+24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nerejda Zakeri |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.86 |
|
1:53.48 |
+28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.84 |
|
1:55.07 |
+30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Johanna Espeland |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.74 |
|
1:55.32 |
+30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
|
1:22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
|
1:23.83 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Birgoth |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.71 |
|
1:24.78 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veronika Hiram |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.82 |
|
1:25.64 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
|
1:27.28 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.70 |
|
1:28.26 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stella Brinne Roos |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.67 |
|
1:29.60 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Long |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
|
1:29.69 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
1:30.37 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
|
1:32.52 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
+0.83 |
|
1:33.10 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.81 |
|
1:36.08 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.81 |
|
1:36.22 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Wennerstrand |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.64 |
|
1:36.59 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.78 |
|
1:37.56 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matilda Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.74 |
|
1:39.49 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Stella Nelson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.94 |
|
1:44.69 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lovisa Klingberg |
2004 |
Lidingö Simklubb |
+0.68 |
|
1:46.61 |
+23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Linnea Mellqvist |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+1.01 |
|
1:58.35 |
+35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vendela Isaksson |
2004 |
Wisby Simsällskap |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.72 |
|
1:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.85 |
|
1:21.92 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.79 |
|
1:22.46 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.65 |
|
1:24.62 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
|
1:24.79 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.64 |
|
1:25.16 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecka Axelmalm |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.88 |
|
1:25.28 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
|
1:28.32 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Udell |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.61 |
|
1:29.99 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gabriella Ehn |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.84 |
|
1:30.79 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.83 |
|
1:32.04 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.65 |
|
1:32.30 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iza Ramså Ness |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.75 |
|
1:33.11 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.78 |
|
1:33.32 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alice Persson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.75 |
|
1:35.04 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Beata Liljeberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.67 |
|
1:35.85 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mira Burmeister |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.85 |
|
1:36.83 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ebba Eneroth |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
|
1:38.87 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.85 |
|
1:39.11 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Bröstsim Damer 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
|
1:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.87 |
|
1:20.41 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.81 |
|
1:20.68 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.82 |
|
1:22.58 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Karls |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
|
1:25.55 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.83 |
|
1:25.74 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
|
1:27.26 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
|
1:29.13 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
+0.80 |
|
1:29.33 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
|
1:32.07 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.66 |
|
1:32.90 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrea Mitrovic |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.87 |
|
1:33.29 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.84 |
|
1:37.72 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexandra Berggren |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.89 |
|
1:50.40 |
+30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Danielsson |
2002 |
Nacka HI |
+0.82 |
|
1:55.32 |
+35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Bröstsim Damer 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
|
1:15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.69 |
|
1:16.89 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
|
1:30.55 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Hägesten |
2000 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.66 |
|
1:34.40 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Bohman |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.86 |
|
1:41.19 |
+26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-10 10:09:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.59 |
|
2:59.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.73 |
|
3:05.27 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
|
3:16.45 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilmer Räni |
2005 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
|
3:23.18 |
+23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.63 |
|
3:41.35 |
+41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.71 |
|
3:43.52 |
+43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Steffansson |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.75 |
|
3:46.68 |
+46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
|
3:47.91 |
+48.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
Lidingö Simklubb |
-.-- |
|
3:53.32 |
+53.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Söderberg |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.78 |
|
2:44.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.77 |
|
2:48.15 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.76 |
|
2:51.58 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.59 |
|
2:52.82 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.69 |
|
2:55.45 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
|
3:03.95 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.72 |
|
3:14.20 |
+30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Michael Andrée |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.72 |
|
3:24.15 |
+40.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
John Ström |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.89 |
|
3:25.75 |
+41.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonathan Hörberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
|
3:28.94 |
+44.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.88 |
|
3:36.96 |
+52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adrian Cabanne |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
|
2:32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.61 |
|
2:33.99 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.82 |
|
2:50.61 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
|
2:51.16 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.63 |
|
2:53.02 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
+0.70 |
|
2:53.30 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
|
2:53.80 |
+21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liam Björklund |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
+0.71 |
|
2:54.64 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
|
3:02.79 |
+30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
|
3:05.22 |
+32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
|
3:10.78 |
+38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.81 |
|
3:21.27 |
+48.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Samir Haidari |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.76 |
|
3:28.39 |
+55.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Edenberg |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.92 |
|
3:28.49 |
+55.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
|
3:31.15 |
+58.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
|
2:37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
|
2:41.86 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.68 |
|
2:43.46 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alex Rappoccio |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
|
2:55.83 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
|
3:09.54 |
+31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuel Ekström |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.89 |
|
3:14.01 |
+36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.61 |
|
3:14.15 |
+36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.85 |
|
3:24.69 |
+46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Charlton |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
|
2:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
|
2:45.03 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
|
2:46.42 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-10 10:29:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 400m Medley Damer 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Bäckström |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
|
5:25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.92 |
|
5:42.56 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
|
5:46.63 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.96 |
|
6:14.23 |
+48.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Samuelsson |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.86 |
|
6:14.78 |
+49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
|
6:56.91 |
+1:31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 400m Medley Damer 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
|
5:59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.84 |
|
6:10.73 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Lindström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.90 |
|
6:19.31 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
6:25.51 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
-.-- |
|
6:33.13 |
+33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 400m Medley Damer 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saliha Colic |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.77 |
|
5:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.86 |
|
5:23.18 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.79 |
|
5:52.93 |
+33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.89 |
|
6:03.55 |
+44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.74 |
|
6:04.59 |
+45.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 400m Medley Damer 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.81 |
|
5:44.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
5:44.90 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.84 |
|
5:58.81 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 400m Medley Damer 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
|
5:40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-10 10:43:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 1500m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.80 |
|
21:29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
|
23:49.50 |
+2:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
|
25:05.78 |
+3:36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 1500m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.66 |
|
18:43.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Norberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
21:39.00 |
+2:55.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 1500m Frisim Herrar 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Hedlund |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.62 |
|
19:57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
|
20:09.66 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
|
21:38.98 |
+1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 1500m Frisim Herrar 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
|
19:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-10 11:30:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 800m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.79 |
|
10:56.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.63 |
|
12:45.31 |
+1:49.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 800m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.82 |
|
10:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Morten Brattgård |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.70 |
|
10:51.50 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
|
10:53.20 |
+24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.81 |
|
11:17.61 |
+49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 800m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
|
10:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.88 |
|
10:07.16 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
+0.77 |
|
10:07.53 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
|
10:25.22 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
|
10:28.25 |
+27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.84 |
|
12:35.64 |
+2:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Berg |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.96 |
|
12:55.78 |
+2:55.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 800m Frisim Herrar 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
|
9:29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
+0.69 |
|
9:35.93 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
|
9:53.91 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 800m Frisim Herrar 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hysing |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.72 |
|
8:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
|
9:33.70 |
+34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-10 11:59:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 200m Fjärilsim Damer 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Bäckström |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
|
2:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
|
2:46.74 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Samuelsson |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.82 |
|
3:03.73 |
+24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 200m Fjärilsim Damer 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
|
2:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.81 |
|
2:59.02 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
3:00.10 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 200m Fjärilsim Damer 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Possman |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.82 |
|
2:35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.80 |
|
2:47.82 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 200m Fjärilsim Damer 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tova Magnusson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
|
2:40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.85 |
|
2:47.00 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
+0.91 |
|
2:56.71 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 200m Fjärilsim Damer 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.83 |
|
2:32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
|
2:34.19 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
2:43.25 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-10 16:06:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Medley Herrar 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
351 |
2:41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.63 |
324 |
2:45.92 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.74 |
299 |
2:50.37 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.81 |
259 |
2:58.75 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilmer Räni |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
251 |
3:00.71 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
218 |
3:09.24 |
+27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.66 |
211 |
3:11.20 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Ringbom |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.87 |
201 |
3:14.31 |
+32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.78 |
188 |
3:18.74 |
+37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
188 |
3:18.79 |
+37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
184 |
3:20.25 |
+38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.59 |
169 |
3:26.03 |
+44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikail Arslan |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.77 |
131 |
3:44.33 |
+1:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albin Wullt |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.87 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Medley Herrar 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Söderberg |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
404 |
2:34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
400 |
2:34.61 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.82 |
394 |
2:35.50 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.90 |
346 |
2:42.35 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Vainio |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.81 |
312 |
2:48.08 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.71 |
309 |
2:48.55 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Morten Brattgård |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.73 |
297 |
2:50.85 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
296 |
2:50.91 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
295 |
2:51.06 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sami Alzghoul |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.83 |
280 |
2:54.12 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Michael Andrée |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.73 |
267 |
2:57.01 |
+22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonathan Hörberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.85 |
266 |
2:57.09 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Love Lundvall |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
238 |
3:03.80 |
+29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ludvig Alverfors |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
236 |
3:04.40 |
+30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alvin Hamzehnejad |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.86 |
233 |
3:05.20 |
+31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
John Ström |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.86 |
195 |
3:16.56 |
+42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Suei |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Frisch |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Medley Herrar 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
459 |
2:27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.67 |
430 |
2:31.03 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
429 |
2:31.04 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.84 |
429 |
2:31.11 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.76 |
390 |
2:35.98 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
371 |
2:38.60 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
360 |
2:40.20 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
+0.81 |
349 |
2:41.85 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
330 |
2:44.88 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
311 |
2:48.16 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Höglund |
2003 |
Wisby Simsällskap |
+0.76 |
303 |
2:49.63 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
297 |
2:50.80 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.72 |
282 |
2:53.83 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.61 |
281 |
2:54.02 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
264 |
2:57.62 |
+29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Max Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.79 |
245 |
3:02.00 |
+34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
238 |
3:03.74 |
+35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Berg |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.90 |
229 |
3:06.26 |
+38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.83 |
228 |
3:06.40 |
+38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Edenberg |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.89 |
183 |
3:20.50 |
+52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Medley Herrar 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
523 |
2:21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
493 |
2:24.30 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
439 |
2:29.95 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
438 |
2:30.01 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.67 |
434 |
2:30.56 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
391 |
2:35.85 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.80 |
389 |
2:36.10 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
384 |
2:36.84 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Algot Lindwall |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
382 |
2:37.09 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
+0.73 |
370 |
2:38.71 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alex Rappoccio |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
347 |
2:42.18 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.84 |
274 |
2:55.41 |
+34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stavros Theodosiadis |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
254 |
2:59.85 |
+38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Samuel Ekström |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.92 |
237 |
3:03.99 |
+42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Adam Wehtje |
2002 |
Lidingö Simklubb |
+0.79 |
228 |
3:06.58 |
+45.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Medley Herrar 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.76 |
528 |
2:21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
517 |
2:21.99 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
502 |
2:23.38 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
441 |
2:29.66 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
439 |
2:29.90 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.63 |
418 |
2:32.44 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David MacLeod |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.69 |
389 |
2:36.04 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicolas Jernberg |
2001 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.69 |
344 |
2:42.61 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Karlsson |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.72 |
326 |
2:45.60 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-10 16:35:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 400m Frisim Damer 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.83 |
494 |
4:59.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
438 |
5:11.17 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
425 |
5:14.39 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisa Sundberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
411 |
5:17.87 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.80 |
311 |
5:48.95 |
+49.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.88 |
305 |
5:50.93 |
+51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.89 |
303 |
5:51.87 |
+52.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.98 |
303 |
5:51.98 |
+52.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Kantoluoto |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.76 |
293 |
5:56.01 |
+56.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Klara Högfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.90 |
260 |
6:10.44 |
+1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.88 |
256 |
6:11.99 |
+1:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Söderberg |
2005 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.73 |
255 |
6:12.42 |
+1:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 400m Frisim Damer 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
491 |
4:59.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.94 |
415 |
5:17.00 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
412 |
5:17.69 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
352 |
5:34.77 |
+35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.84 |
333 |
5:40.84 |
+41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Wennerstrand |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.68 |
327 |
5:43.22 |
+43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.88 |
318 |
5:46.40 |
+46.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Lilljequist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.88 |
291 |
5:56.69 |
+57.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.75 |
284 |
5:59.50 |
+59.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 400m Frisim Damer 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.85 |
578 |
4:43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.61 |
520 |
4:53.90 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
517 |
4:54.51 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zeline Bengtson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.84 |
495 |
4:58.74 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.84 |
423 |
5:14.92 |
+31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Udell |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.74 |
391 |
5:23.25 |
+39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 400m Frisim Damer 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
515 |
4:54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
495 |
4:58.76 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.67 |
415 |
5:16.78 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.71 |
391 |
5:23.11 |
+28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.86 |
304 |
5:51.42 |
+56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Evelina Berg |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.98 |
289 |
5:57.44 |
+1:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
286 |
5:58.50 |
+1:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Danielsson |
2002 |
Nacka HI |
+0.96 |
232 |
6:24.29 |
+1:29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 400m Frisim Damer 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
600 |
4:40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
581 |
4:43.30 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
580 |
4:43.54 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
558 |
4:47.17 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
476 |
5:02.78 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
400 |
5:20.84 |
+40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-10 17:09:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Ryggsim Herrar 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kevin Hellman |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.58 |
364 |
1:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.64 |
327 |
1:15.26 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.87 |
307 |
1:16.80 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.60 |
273 |
1:19.91 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
267 |
1:20.52 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
254 |
1:21.87 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
252 |
1:22.07 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.67 |
244 |
1:22.88 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Holmberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.86 |
225 |
1:25.14 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
224 |
1:25.31 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albin Wullt |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.74 |
176 |
1:32.40 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilmer Räni |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
175 |
1:32.69 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikael Lanestrand |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.70 |
163 |
1:34.77 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonathan Fridiland |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
117 |
1:45.94 |
+33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viggo Wierup |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
97 |
1:52.53 |
+39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Ryggsim Herrar 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.69 |
473 |
1:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.70 |
346 |
1:13.81 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.75 |
343 |
1:14.00 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
294 |
1:17.92 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
292 |
1:18.13 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hannes Vigström |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.67 |
280 |
1:19.20 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.93 |
274 |
1:19.76 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filip Hägglund |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.86 |
267 |
1:20.48 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.73 |
260 |
1:21.15 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonathan Hörberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
257 |
1:21.54 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.87 |
238 |
1:23.58 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Morten Brattgård |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.76 |
238 |
1:23.60 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.82 |
231 |
1:24.42 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Love Lundvall |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.63 |
213 |
1:26.77 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ludvig Alverfors |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
195 |
1:29.41 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.93 |
172 |
1:33.21 |
+26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adrian Cabanne |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
169 |
1:33.62 |
+27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sebastian Frisch |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
123 |
1:44.12 |
+37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Ryggsim Herrar 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.58 |
431 |
1:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.68 |
420 |
1:09.19 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
419 |
1:09.27 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Frisendahl |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.71 |
406 |
1:10.02 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.90 |
376 |
1:11.82 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.83 |
375 |
1:11.88 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
342 |
1:14.13 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+1.01 |
340 |
1:14.22 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
316 |
1:16.06 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
-1.04 |
296 |
1:17.74 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.86 |
285 |
1:18.74 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
236 |
1:23.87 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Samir Haidari |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.73 |
222 |
1:25.52 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.86 |
167 |
1:34.11 |
+25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Joel Aggefors |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.86 |
163 |
1:34.84 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Ryggsim Herrar 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
599 |
1:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.70 |
443 |
1:08.01 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
439 |
1:08.18 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.62 |
438 |
1:08.23 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.86 |
429 |
1:08.74 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.66 |
382 |
1:11.41 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Shane Falk |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.67 |
339 |
1:14.36 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicholas Weis Shore |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.60 |
323 |
1:15.55 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Neuman |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.70 |
277 |
1:19.47 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mattias Moreno |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.83 |
265 |
1:20.64 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adam Wehtje |
2002 |
Lidingö Simklubb |
+0.64 |
256 |
1:21.59 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marcus Hedlund |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.63 |
232 |
1:24.30 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simon Hallgren |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.83 |
227 |
1:24.93 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stavros Theodosiadis |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
224 |
1:25.35 |
+23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Samuel Ekström |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.89 |
202 |
1:28.27 |
+26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Ryggsim Herrar 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
497 |
1:05.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
492 |
1:05.67 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
474 |
1:06.49 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.85 |
451 |
1:07.59 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.63 |
395 |
1:10.65 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Robin Serti |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.64 |
247 |
1:22.55 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-10 17:43:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 200m Ryggsim Damer 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jennifer Mardo |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
354 |
2:55.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Englund |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.83 |
329 |
2:59.60 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
329 |
2:59.67 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
321 |
3:01.16 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tove Dicander |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
298 |
3:05.72 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
297 |
3:05.87 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Björklund |
2005 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.82 |
278 |
3:10.05 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.83 |
251 |
3:16.43 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Söderberg |
2005 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.98 |
248 |
3:17.28 |
+22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
236 |
3:20.48 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 200m Ryggsim Damer 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
516 |
2:34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Birgoth |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
489 |
2:37.41 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veronika Hiram |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
459 |
2:40.82 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
400 |
2:48.28 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stella Brinne Roos |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.61 |
388 |
2:50.00 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cornelia Dahlén |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+1.00 |
326 |
3:00.08 |
+25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.95 |
308 |
3:03.68 |
+29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.97 |
283 |
3:08.95 |
+34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
282 |
3:09.13 |
+34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 200m Ryggsim Damer 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.61 |
650 |
2:23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
488 |
2:37.50 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.79 |
462 |
2:40.43 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.57 |
426 |
2:44.75 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
410 |
2:46.95 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
409 |
2:47.10 |
+23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.79 |
405 |
2:47.61 |
+24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.67 |
388 |
2:49.98 |
+26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.61 |
384 |
2:50.68 |
+27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gabriella Ehn |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.61 |
359 |
2:54.41 |
+31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 200m Ryggsim Damer 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenny Virtanen |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.58 |
511 |
2:35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
480 |
2:38.44 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.95 |
477 |
2:38.77 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.95 |
475 |
2:38.90 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
+0.81 |
352 |
2:55.69 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 200m Ryggsim Damer 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
502 |
2:36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
482 |
2:38.16 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
471 |
2:39.42 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
408 |
2:47.21 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-10 17:57:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
359 |
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
334 |
1:07.61 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
321 |
1:08.48 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Holmberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
288 |
1:11.00 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.81 |
286 |
1:11.12 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.71 |
273 |
1:12.27 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.85 |
254 |
1:14.00 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
242 |
1:15.23 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.82 |
233 |
1:16.13 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.85 |
228 |
1:16.78 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.62 |
218 |
1:17.89 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albin Wullt |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.86 |
218 |
1:17.90 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Max Ringbom |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.82 |
215 |
1:18.24 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
211 |
1:18.68 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
206 |
1:19.41 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikail Arslan |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.87 |
174 |
1:23.95 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonathan Fridiland |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
155 |
1:27.32 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.62 |
150 |
1:28.14 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viggo Wierup |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
148 |
1:28.63 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.71 |
429 |
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.71 |
409 |
1:03.18 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Suei |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.78 |
396 |
1:03.88 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Söderberg |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.75 |
379 |
1:04.77 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.88 |
362 |
1:05.78 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+1.02 |
352 |
1:06.42 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.68 |
351 |
1:06.45 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.79 |
337 |
1:07.35 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sami Alzghoul |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.82 |
331 |
1:07.78 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Michael Andrée |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.77 |
328 |
1:08.02 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucas Vainio |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.75 |
313 |
1:09.07 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Morten Brattgård |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.69 |
301 |
1:09.99 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.77 |
293 |
1:10.56 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alvin Hamzehnejad |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.76 |
290 |
1:10.80 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
277 |
1:11.96 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.81 |
271 |
1:12.43 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hannes Vigström |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.79 |
266 |
1:12.85 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
264 |
1:13.07 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonathan Hörberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
253 |
1:14.16 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ludvig Alverfors |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.63 |
239 |
1:15.50 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Love Lundvall |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.76 |
238 |
1:15.65 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
John Ström |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.83 |
218 |
1:17.93 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Stafferöd |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.80 |
217 |
1:17.99 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Adrian Cabanne |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.84 |
206 |
1:19.31 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Filip Hägglund |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.89 |
206 |
1:19.32 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sebastian Frisch |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.86 |
180 |
1:23.08 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
178 |
1:23.28 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
+0.71 |
524 |
58.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Eriksson |
2003 |
Luleå Simsällskap |
+0.70 |
490 |
59.47 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.64 |
473 |
1:00.19 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.72 |
463 |
1:00.60 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.82 |
454 |
1:01.03 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Björklund |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
+0.73 |
440 |
1:01.64 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
439 |
1:01.71 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
432 |
1:02.01 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
424 |
1:02.42 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
407 |
1:03.29 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Höglund |
2003 |
Wisby Simsällskap |
+0.76 |
380 |
1:04.73 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
367 |
1:05.51 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Samir Haidari |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.73 |
351 |
1:06.46 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
343 |
1:06.96 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.75 |
337 |
1:07.40 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Daniel Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.63 |
334 |
1:07.55 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
+0.85 |
332 |
1:07.69 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
319 |
1:08.64 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
316 |
1:08.85 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.75 |
266 |
1:12.93 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Max Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.82 |
254 |
1:14.05 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
243 |
1:15.11 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emil Berg |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.97 |
241 |
1:15.33 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Felix Noe Glaser |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.65 |
232 |
1:16.33 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oliver Lav |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.82 |
229 |
1:16.66 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Joel Aggefors |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.78 |
192 |
1:21.30 |
+23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Frisim Herrar 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
560 |
56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
549 |
57.27 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
512 |
58.62 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Javier Gutierrez |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
508 |
58.76 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
506 |
58.83 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
+0.67 |
506 |
58.83 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.61 |
504 |
58.92 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
499 |
59.12 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.78 |
476 |
1:00.07 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
456 |
1:00.91 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
434 |
1:01.93 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
432 |
1:02.04 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
431 |
1:02.07 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
424 |
1:02.40 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
420 |
1:02.63 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Shane Falk |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.73 |
409 |
1:03.18 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicholas Weis Shore |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
396 |
1:03.86 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus Neuman |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.72 |
384 |
1:04.53 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marcus Hedlund |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.66 |
368 |
1:05.42 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mattias Moreno |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.75 |
360 |
1:05.93 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
342 |
1:07.07 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Stavros Theodosiadis |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
324 |
1:08.23 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Erik Pettersson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
284 |
1:11.30 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Adam Wehtje |
2002 |
Lidingö Simklubb |
+0.72 |
281 |
1:11.55 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Samuel Ekström |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.86 |
269 |
1:12.60 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Marcus Asplund |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
255 |
1:13.96 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Dahlberg |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Frisim Herrar 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hysing |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.73 |
605 |
55.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
595 |
55.76 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christopher Andrén |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
+0.64 |
583 |
56.13 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tyrone Nilsson-Deya |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.71 |
566 |
56.70 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
560 |
56.90 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
537 |
57.71 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
500 |
59.08 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
493 |
59.35 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David MacLeod |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.70 |
446 |
1:01.38 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niklas Steinholtz |
2000 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
429 |
1:02.16 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicolas Jernberg |
2001 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.86 |
409 |
1:03.19 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Robin Serti |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.78 |
359 |
1:06.00 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tim Lundwall |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
350 |
1:06.55 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Zain Mardeni |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
+0.76 |
350 |
1:06.56 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Karlsson |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.72 |
341 |
1:07.12 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Granlund Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-11 08:47:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 200m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
348 |
2:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
332 |
2:27.18 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
332 |
2:27.24 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Holmberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
289 |
2:34.18 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.79 |
278 |
2:36.11 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
278 |
2:36.17 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.87 |
258 |
2:40.06 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
-.-- |
247 |
2:42.44 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adrian Hellberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
244 |
2:43.19 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Melvin Rinaldo |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.83 |
238 |
2:44.44 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
233 |
2:45.74 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilmer Räni |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
216 |
2:49.82 |
+24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.89 |
186 |
2:58.66 |
+33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
183 |
2:59.48 |
+34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikail Arslan |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.74 |
167 |
3:05.10 |
+40.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 200m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.76 |
406 |
2:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.85 |
388 |
2:19.82 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.66 |
360 |
2:23.35 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.78 |
334 |
2:26.98 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.83 |
328 |
2:27.90 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Morten Brattgård |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.70 |
319 |
2:29.25 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.89 |
301 |
2:32.19 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hannes Vigström |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.82 |
270 |
2:37.72 |
+20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Michael Andrée |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.70 |
256 |
2:40.56 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Love Lundvall |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.78 |
249 |
2:42.05 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
237 |
2:44.68 |
+26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ludvig Alverfors |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
229 |
2:46.66 |
+28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Filip Hägglund |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.82 |
213 |
2:50.57 |
+32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
John Ström |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.84 |
197 |
2:55.21 |
+37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sebastian Frisch |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.86 |
163 |
3:06.56 |
+48.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 200m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.66 |
502 |
2:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Eriksson |
2003 |
Luleå Simsällskap |
+0.66 |
446 |
2:13.41 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
440 |
2:14.07 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
430 |
2:15.05 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.70 |
416 |
2:16.58 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
407 |
2:17.58 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liam Björklund |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
+0.71 |
395 |
2:18.97 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.65 |
387 |
2:19.85 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Frisendahl |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.83 |
385 |
2:20.20 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
+0.78 |
381 |
2:20.61 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malte Norberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
360 |
2:23.27 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Höglund |
2003 |
Wisby Simsällskap |
+0.75 |
345 |
2:25.39 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
343 |
2:25.59 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
337 |
2:26.43 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
306 |
2:31.30 |
+22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Max Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.80 |
276 |
2:36.55 |
+28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.74 |
259 |
2:39.89 |
+31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.78 |
255 |
2:40.77 |
+32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jakob Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.66 |
229 |
2:46.64 |
+38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 200m Frisim Herrar 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
547 |
2:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
521 |
2:06.69 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
+0.73 |
492 |
2:09.16 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
467 |
2:11.39 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
458 |
2:12.28 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
443 |
2:13.75 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
431 |
2:15.01 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Hedlund |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.67 |
381 |
2:20.58 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Neuman |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.74 |
377 |
2:21.14 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
358 |
2:23.59 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.55 |
342 |
2:25.81 |
+21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Hallgren |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.98 |
280 |
2:35.87 |
+31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 200m Frisim Herrar 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hysing |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.72 |
583 |
2:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
566 |
2:03.30 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
483 |
2:09.97 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
467 |
2:11.39 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
434 |
2:14.72 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David MacLeod |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.74 |
422 |
2:15.96 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.63 |
348 |
2:24.89 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-11 09:21:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Fjärilsim Damer 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.85 |
453 |
1:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Samuelsson |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.79 |
381 |
1:16.52 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
375 |
1:16.92 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
323 |
1:20.86 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
283 |
1:24.50 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elisa Sundberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.86 |
281 |
1:24.65 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.91 |
276 |
1:25.12 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
255 |
1:27.41 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
251 |
1:27.88 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.88 |
248 |
1:28.27 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elin Björklund |
2005 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.73 |
243 |
1:28.79 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
212 |
1:32.91 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Melanie Blix Grimaldi |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.88 |
206 |
1:33.87 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilma Groth |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
198 |
1:35.14 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alice Englund |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
182 |
1:37.77 |
+25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.82 |
181 |
1:38.03 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nerejda Zakeri |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.92 |
145 |
1:45.56 |
+33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Fjärilsim Damer 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Birgoth |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
449 |
1:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
406 |
1:14.89 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Lindström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.84 |
357 |
1:18.15 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.90 |
333 |
1:20.04 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stella Brinne Roos |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.72 |
316 |
1:21.38 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
297 |
1:23.14 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
292 |
1:23.57 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.83 |
276 |
1:25.12 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.71 |
267 |
1:26.13 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
+0.80 |
258 |
1:27.13 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.73 |
236 |
1:29.73 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Lilljequist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.89 |
210 |
1:33.24 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.82 |
195 |
1:35.55 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elin Glifberg |
2004 |
Lidingö Simklubb |
+0.71 |
181 |
1:38.07 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Fjärilsim Damer 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Possman |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.76 |
550 |
1:07.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.72 |
491 |
1:10.31 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
437 |
1:13.07 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
426 |
1:13.68 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.86 |
426 |
1:13.73 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Ringbom |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.73 |
423 |
1:13.85 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.80 |
420 |
1:14.05 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.69 |
399 |
1:15.31 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
330 |
1:20.25 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
298 |
1:23.01 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.72 |
297 |
1:23.08 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Fjärilsim Damer 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.79 |
510 |
1:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.78 |
455 |
1:12.12 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Nilsson |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.86 |
453 |
1:12.22 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
443 |
1:12.77 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
401 |
1:15.21 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
401 |
1:15.22 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.82 |
393 |
1:15.74 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
376 |
1:16.82 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
369 |
1:17.33 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
+0.78 |
363 |
1:17.75 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alice Svensson |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
329 |
1:20.36 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cornelia Niring |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.71 |
322 |
1:20.94 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.82 |
313 |
1:21.64 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.66 |
283 |
1:24.43 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emelie Karlsson |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.71 |
228 |
1:30.76 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Evelina Berg |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
202 |
1:34.48 |
+25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefin Pettersson |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.80 |
185 |
1:37.34 |
+27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Fjärilsim Damer 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
578 |
1:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
491 |
1:10.31 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
482 |
1:10.72 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
466 |
1:11.54 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
426 |
1:13.71 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
420 |
1:14.05 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.79 |
368 |
1:17.42 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-11 09:37:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Bröstsim Herrar 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.64 |
355 |
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.57 |
342 |
1:21.62 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kevin Hellman |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
320 |
1:23.48 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daner Alex Tapia |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
309 |
1:24.47 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
255 |
1:30.07 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
242 |
1:31.65 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
212 |
1:35.79 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilmer Räni |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
207 |
1:36.45 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melvin Rinaldo |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.83 |
197 |
1:38.09 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
181 |
1:40.94 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
174 |
1:42.24 |
+21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adrian Hellberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
158 |
1:45.60 |
+24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.89 |
155 |
1:46.20 |
+25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
124 |
1:54.49 |
+33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikael Lanestrand |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.81 |
100 |
2:02.69 |
+42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Bröstsim Herrar 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Söderberg |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.79 |
433 |
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.74 |
395 |
1:17.82 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.90 |
377 |
1:19.08 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
345 |
1:21.42 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Claesson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.77 |
334 |
1:22.26 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.65 |
328 |
1:22.76 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.68 |
289 |
1:26.35 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
288 |
1:26.48 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Morten Brattgård |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.73 |
262 |
1:29.25 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.79 |
251 |
1:30.50 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ludvig Alverfors |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
229 |
1:33.29 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
John Ström |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.82 |
219 |
1:34.64 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Michael Andrée |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.72 |
218 |
1:34.87 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filip Hägglund |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.83 |
194 |
1:38.53 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.94 |
187 |
1:39.83 |
+24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adrian Cabanne |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.80 |
182 |
1:40.66 |
+25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.86 |
179 |
1:41.35 |
+25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.84 |
174 |
1:42.28 |
+26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Love Lundvall |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.85 |
167 |
1:43.69 |
+28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hannes Vigström |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.81 |
135 |
1:51.17 |
+35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ekaksh Verma |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Bröstsim Herrar 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
513 |
1:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
442 |
1:14.99 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.76 |
413 |
1:16.70 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.64 |
353 |
1:20.79 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liam Björklund |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
+0.70 |
347 |
1:21.26 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
+0.75 |
342 |
1:21.69 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
326 |
1:22.93 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
314 |
1:24.05 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
279 |
1:27.36 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.63 |
262 |
1:29.27 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malte Norberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
257 |
1:29.76 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
252 |
1:30.37 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Höglund |
2003 |
Wisby Simsällskap |
+0.77 |
250 |
1:30.57 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jakob Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.69 |
226 |
1:33.66 |
+22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
223 |
1:34.19 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
220 |
1:34.53 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.74 |
215 |
1:35.25 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marcus Hultman |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.79 |
192 |
1:38.87 |
+27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emil Berg |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.95 |
165 |
1:44.14 |
+32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Bröstsim Herrar 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
526 |
1:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
477 |
1:13.10 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.60 |
465 |
1:13.72 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.70 |
452 |
1:14.44 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
446 |
1:14.74 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
396 |
1:17.79 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alex Rappoccio |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
332 |
1:22.49 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
328 |
1:22.76 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Samuel Ekström |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.88 |
280 |
1:27.25 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Bröstsim Herrar 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Charlton |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
547 |
1:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
457 |
1:14.15 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyrone Nilsson-Deya |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.69 |
393 |
1:17.97 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-11 09:53:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 200m Bröstsim Damer 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisa Sundberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
406 |
3:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.81 |
397 |
3:09.27 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.91 |
389 |
3:10.54 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.77 |
364 |
3:14.80 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
300 |
3:27.79 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Jacobsson |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.81 |
268 |
3:35.51 |
+27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isidora Mitrovic |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
228 |
3:47.69 |
+39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melanie Blix Grimaldi |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.96 |
226 |
3:48.13 |
+40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.83 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 200m Bröstsim Damer 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
420 |
3:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
413 |
3:06.69 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veronika Hiram |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.83 |
407 |
3:07.56 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Long |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.84 |
387 |
3:10.76 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stella Brinne Roos |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.69 |
386 |
3:11.03 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.75 |
385 |
3:11.16 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
378 |
3:12.34 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
329 |
3:21.47 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
-.-- |
318 |
3:23.80 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.81 |
284 |
3:31.51 |
+25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julia Zwinkels |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
281 |
3:32.28 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elin Glifberg |
2004 |
Lidingö Simklubb |
+0.73 |
268 |
3:35.57 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tyra Jalmert |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Mellqvist |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.88 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 200m Bröstsim Damer 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saliha Colic |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
595 |
2:45.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.80 |
467 |
2:59.22 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Andersson |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.77 |
439 |
3:02.98 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
430 |
3:04.24 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iza Ramså Ness |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.77 |
326 |
3:21.93 |
+36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 200m Bröstsim Damer 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
555 |
2:49.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.78 |
524 |
2:52.52 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jenny Virtanen |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.76 |
479 |
2:57.74 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
459 |
3:00.28 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
458 |
3:00.35 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
+0.83 |
375 |
3:12.85 |
+23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linn Claesson |
2002 |
Ösmo Simsällskap |
+0.85 |
281 |
3:32.26 |
+43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 200m Bröstsim Damer 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
561 |
2:48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.77 |
533 |
2:51.56 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
398 |
3:09.06 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
370 |
3:13.77 |
+25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-11 10:09:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 400m Medley Herrar 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
381 |
5:36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.81 |
333 |
5:51.47 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.72 |
313 |
5:59.05 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.79 |
266 |
6:18.71 |
+42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 400m Medley Herrar 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
398 |
5:31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Frisendahl |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.80 |
361 |
5:42.22 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
353 |
5:44.98 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
309 |
6:00.62 |
+29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.73 |
240 |
6:32.05 |
+1:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.78 |
226 |
6:39.97 |
+1:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 400m Medley Herrar 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
479 |
5:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
415 |
5:26.73 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
333 |
5:51.77 |
+40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 400m Medley Herrar 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
467 |
5:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-11 10:28:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 800m Frisim Damer 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
456 |
10:29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.88 |
343 |
11:32.41 |
+1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.95 |
330 |
11:40.96 |
+1:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.81 |
318 |
11:50.06 |
+1:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melanie Blix Grimaldi |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.96 |
300 |
12:03.97 |
+1:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.94 |
288 |
12:13.41 |
+1:43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Högfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.54 |
250 |
12:49.05 |
+2:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 800m Frisim Damer 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.94 |
391 |
11:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.93 |
349 |
11:28.08 |
+25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.78 |
339 |
11:34.87 |
+32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
335 |
11:38.02 |
+35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.84 |
329 |
11:41.70 |
+39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.72 |
312 |
11:54.52 |
+52.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 800m Frisim Damer 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
518 |
10:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.84 |
485 |
10:16.88 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
475 |
10:21.13 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zeline Bengtson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.78 |
472 |
10:22.59 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
463 |
10:26.50 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.79 |
408 |
10:53.44 |
+49.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 800m Frisim Damer 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
516 |
10:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.83 |
441 |
10:36.66 |
+32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.69 |
336 |
11:36.85 |
+1:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Karlsson |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.72 |
296 |
12:07.30 |
+2:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-11 11:49:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 200m Fjärilsim Herrar 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.70 |
241 |
2:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
227 |
3:02.59 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
197 |
3:11.61 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 200m Fjärilsim Herrar 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.63 |
377 |
2:34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
348 |
2:38.52 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Michael Andrée |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.76 |
171 |
3:20.86 |
+46.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 200m Fjärilsim Herrar 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.60 |
421 |
2:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.65 |
336 |
2:40.32 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.81 |
276 |
2:51.14 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
-.-- |
190 |
3:13.70 |
+45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.81 |
165 |
3:22.97 |
+54.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 200m Fjärilsim Herrar 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
496 |
2:20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
452 |
2:25.20 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
423 |
2:28.47 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
+0.70 |
405 |
2:30.71 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
257 |
2:55.19 |
+34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alex Rappoccio |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.88 |
239 |
2:59.59 |
+38.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 200m Fjärilsim Herrar 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
432 |
2:27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
404 |
2:30.74 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-11 16:07:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 200m Medley Damer 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.85 |
486 |
2:40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
451 |
2:44.45 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.96 |
419 |
2:48.46 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Samuelsson |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.84 |
375 |
2:54.85 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.91 |
366 |
2:56.20 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.90 |
362 |
2:56.91 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.59 |
329 |
3:02.62 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Lyrberg |
2005 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.75 |
322 |
3:03.99 |
+23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.84 |
306 |
3:07.02 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.79 |
305 |
3:07.26 |
+26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilma Groth |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
297 |
3:08.96 |
+28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.78 |
286 |
3:11.23 |
+30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Kantoluoto |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.74 |
281 |
3:12.40 |
+32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.80 |
281 |
3:12.50 |
+32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ebba Carlsson |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.67 |
245 |
3:21.34 |
+40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Teglöf |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.95 |
194 |
3:37.77 |
+57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tove Dicander |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 200m Medley Damer 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.88 |
431 |
2:46.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
428 |
2:47.29 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stella Brinne Roos |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.73 |
421 |
2:48.20 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
392 |
2:52.24 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Lindström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.78 |
385 |
2:53.30 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.90 |
381 |
2:53.95 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.75 |
357 |
2:57.74 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
+0.81 |
355 |
2:58.09 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.79 |
320 |
3:04.27 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilda Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.83 |
314 |
3:05.39 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sigrid Svanberg |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
313 |
3:05.65 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliwia Lange |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.86 |
308 |
3:06.62 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.86 |
305 |
3:07.25 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elin Glifberg |
2004 |
Lidingö Simklubb |
+0.74 |
289 |
3:10.71 |
+23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+1.00 |
284 |
3:11.82 |
+24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alma Lilljequist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.91 |
272 |
3:14.59 |
+27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gabriella Gilbert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.87 |
271 |
3:14.69 |
+27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Stella Nelson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.93 |
261 |
3:17.29 |
+30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elma Ridhagen |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.89 |
241 |
3:22.47 |
+35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Philippa Ledo Antunes |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.78 |
194 |
3:37.69 |
+50.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Linnea Mellqvist |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.93 |
160 |
3:52.14 |
+1:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Zwinkels |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 200m Medley Damer 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.76 |
555 |
2:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
493 |
2:39.57 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
489 |
2:40.05 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecca Sandström |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.75 |
477 |
2:41.37 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.77 |
466 |
2:42.56 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.79 |
456 |
2:43.80 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Andersson |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.88 |
423 |
2:47.95 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.82 |
400 |
2:51.07 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Persson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.82 |
381 |
2:53.95 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.84 |
359 |
2:57.45 |
+24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iza Ramså Ness |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.71 |
322 |
3:03.85 |
+30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hanna Carlberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.73 |
281 |
3:12.35 |
+38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adéla Darvish |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
259 |
3:17.68 |
+44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
246 |
3:21.14 |
+47.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelie Lindholm |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 200m Medley Damer 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
532 |
2:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.77 |
501 |
2:38.75 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
475 |
2:41.61 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.81 |
446 |
2:45.05 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
+0.78 |
433 |
2:46.69 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.78 |
432 |
2:46.75 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
415 |
2:48.95 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
404 |
2:50.60 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.81 |
397 |
2:51.46 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.76 |
388 |
2:52.80 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.81 |
388 |
2:52.81 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alice Svensson |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
361 |
2:57.08 |
+21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emelie Karlsson |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.72 |
266 |
3:16.03 |
+40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefin Pettersson |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.80 |
237 |
3:23.52 |
+47.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Danielsson |
2002 |
Nacka HI |
+0.89 |
191 |
3:38.73 |
+1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 200m Medley Damer 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
559 |
2:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.78 |
530 |
2:35.75 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.82 |
497 |
2:39.13 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
481 |
2:40.95 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
462 |
2:43.04 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
439 |
2:45.82 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.71 |
379 |
2:54.19 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-11 17:22:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 400m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kevin Hellman |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.64 |
390 |
5:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
319 |
5:21.87 |
+20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
253 |
5:47.84 |
+46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
252 |
5:48.11 |
+47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melvin Rinaldo |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.90 |
243 |
5:52.48 |
+51.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
222 |
6:02.97 |
+1:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.90 |
213 |
6:08.20 |
+1:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.81 |
192 |
6:21.44 |
+1:20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 400m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.74 |
441 |
4:49.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.83 |
397 |
4:59.29 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
391 |
5:00.94 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.63 |
354 |
5:10.94 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Morten Brattgård |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.69 |
348 |
5:12.61 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.83 |
255 |
5:46.93 |
+57.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
220 |
6:04.28 |
+1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 400m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
526 |
4:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
443 |
4:48.57 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
430 |
4:51.38 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
425 |
4:52.66 |
+20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
420 |
4:53.71 |
+21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.72 |
414 |
4:55.24 |
+22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.89 |
412 |
4:55.63 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
+0.83 |
403 |
4:57.82 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
356 |
5:10.24 |
+37.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
324 |
5:20.39 |
+47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.79 |
271 |
5:39.86 |
+1:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.74 |
268 |
5:41.18 |
+1:08.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
218 |
6:05.32 |
+1:32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 400m Frisim Herrar 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
548 |
4:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
520 |
4:33.64 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
+0.72 |
490 |
4:39.13 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
462 |
4:44.62 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
325 |
5:19.77 |
+50.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 400m Frisim Herrar 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hysing |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.73 |
598 |
4:21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David MacLeod |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.70 |
431 |
4:51.22 |
+30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-11 17:09:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Ryggsim Damer 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
374 |
1:20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Englund |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.56 |
350 |
1:22.41 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tove Dicander |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.89 |
329 |
1:24.11 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.77 |
322 |
1:24.73 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.76 |
313 |
1:25.55 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
292 |
1:27.55 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Björklund |
2005 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.76 |
291 |
1:27.58 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
288 |
1:27.93 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Jacobsson |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.85 |
258 |
1:31.22 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
249 |
1:32.35 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Lyrberg |
2005 |
Älvsjö AIK Simförening |
+1.01 |
244 |
1:32.97 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
243 |
1:33.08 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nerejda Zakeri |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.92 |
231 |
1:34.60 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Klara Högfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
229 |
1:34.87 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilia Teglöf |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
225 |
1:35.41 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isidora Mitrovic |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.93 |
182 |
1:42.52 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Ryggsim Damer 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
518 |
1:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Birgoth |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.81 |
481 |
1:14.13 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stella Brinne Roos |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.62 |
407 |
1:18.34 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.63 |
366 |
1:21.21 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Wennerstrand |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.66 |
335 |
1:23.64 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cornelia Dahlén |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.88 |
321 |
1:24.81 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
+0.69 |
305 |
1:26.29 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
293 |
1:27.42 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Nilsson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.75 |
266 |
1:30.33 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliwia Lange |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
256 |
1:31.45 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elma Ridhagen |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.81 |
228 |
1:35.07 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stella Nelson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.78 |
225 |
1:35.48 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leona Arganti |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.96 |
161 |
1:46.65 |
+34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Ryggsim Damer 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.63 |
573 |
1:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
529 |
1:11.80 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.66 |
503 |
1:13.05 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.63 |
496 |
1:13.36 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecca Sandström |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.93 |
490 |
1:13.68 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
-.-- |
466 |
1:14.92 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
447 |
1:15.98 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.70 |
426 |
1:17.19 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.64 |
404 |
1:18.56 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.63 |
401 |
1:18.75 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.62 |
396 |
1:19.07 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.80 |
396 |
1:19.09 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gabriella Ehn |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.95 |
374 |
1:20.63 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amanda Andersson |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.90 |
359 |
1:21.74 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linnea Andreasson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
249 |
1:32.24 |
+22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hanna Carlberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.77 |
241 |
1:33.25 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Ryggsim Damer 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenny Virtanen |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.51 |
527 |
1:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.72 |
498 |
1:13.28 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.77 |
464 |
1:15.04 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
434 |
1:16.68 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cornelia Niring |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.86 |
424 |
1:17.31 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.67 |
395 |
1:19.18 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
391 |
1:19.45 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Michelle Aspberg |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
383 |
1:19.99 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+1.04 |
362 |
1:21.49 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrea Mitrovic |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
357 |
1:21.88 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
+0.73 |
353 |
1:22.20 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
345 |
1:22.76 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
274 |
1:29.42 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Ryggsim Damer 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
552 |
1:10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
412 |
1:18.08 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pernilla Hemmälin |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+1.04 |
247 |
1:32.52 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-11 17:43:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Ryggsim Herrar 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
352 |
2:38.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.81 |
310 |
2:45.31 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melvin Rinaldo |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+1.00 |
198 |
3:11.78 |
+33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.75 |
130 |
3:40.68 |
+1:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Ryggsim Herrar 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.72 |
464 |
2:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.80 |
316 |
2:44.21 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannes Vigström |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.69 |
308 |
2:45.68 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.92 |
300 |
2:47.01 |
+22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
284 |
2:50.18 |
+25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Love Lundvall |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.68 |
256 |
2:56.05 |
+31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Ryggsim Herrar 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
+0.68 |
461 |
2:24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Frisendahl |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.83 |
361 |
2:37.08 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
349 |
2:38.89 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
300 |
2:47.04 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.61 |
285 |
2:49.88 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.59 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.66 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Ryggsim Herrar 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.71 |
453 |
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
319 |
2:43.67 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Dahlberg |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.82 |
254 |
2:56.56 |
+30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Ryggsim Herrar 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
479 |
2:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
474 |
2:23.51 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.83 |
369 |
2:36.00 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicolas Jernberg |
2001 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.69 |
297 |
2:47.56 |
+24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-11 17:57:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 100m Frisim Damer 13 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.83 |
522 |
1:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
459 |
1:07.02 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
434 |
1:08.29 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Samuelsson |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.85 |
411 |
1:09.53 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.85 |
409 |
1:09.66 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.77 |
406 |
1:09.80 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
379 |
1:11.40 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.93 |
354 |
1:13.08 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freya Ebert Westerberg |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.74 |
341 |
1:14.00 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.86 |
333 |
1:14.54 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.90 |
322 |
1:15.40 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.86 |
315 |
1:15.97 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
315 |
1:15.99 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nerejda Zakeri |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.89 |
309 |
1:16.44 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veronica Olsson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.80 |
307 |
1:16.65 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+1.21 |
304 |
1:16.85 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Lyrberg |
2005 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.74 |
303 |
1:16.91 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hannah Klamkin |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.76 |
302 |
1:17.01 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Klara Högfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.89 |
298 |
1:17.41 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
287 |
1:18.33 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.97 |
284 |
1:18.59 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
279 |
1:19.13 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ebba Carlsson |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.71 |
273 |
1:19.66 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alice Englund |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
272 |
1:19.74 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Erica Griberg |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.86 |
265 |
1:20.43 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Wilma Groth |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
259 |
1:21.03 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.85 |
229 |
1:24.51 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Isidora Mitrovic |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.90 |
208 |
1:27.17 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emilia Teglöf |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.93 |
198 |
1:28.59 |
+24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Thea Stangebye-Eklund |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.80 |
196 |
1:28.97 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 100m Frisim Damer 14 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Birgoth |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.75 |
481 |
1:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.84 |
469 |
1:06.53 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.72 |
457 |
1:07.11 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
430 |
1:08.48 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Wennerstrand |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.64 |
412 |
1:09.49 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.71 |
400 |
1:10.18 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.88 |
397 |
1:10.31 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+1.01 |
382 |
1:11.26 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
+0.76 |
367 |
1:12.17 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.88 |
356 |
1:12.93 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
344 |
1:13.74 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliwia Lange |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
324 |
1:15.25 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
324 |
1:15.28 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sigrid Svanberg |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.85 |
323 |
1:15.35 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matilda Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.76 |
322 |
1:15.41 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gabriella Gilbert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.84 |
319 |
1:15.64 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cornelia Dahlén |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.92 |
306 |
1:16.72 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elma Ridhagen |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.74 |
303 |
1:16.94 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julia Zwinkels |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
301 |
1:17.11 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alma Lilljequist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.79 |
297 |
1:17.47 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elin Glifberg |
2004 |
Lidingö Simklubb |
+0.75 |
288 |
1:18.26 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Stella Nelson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.93 |
267 |
1:20.21 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frida Nilsson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.68 |
259 |
1:21.07 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Natalia Ljung |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.86 |
213 |
1:26.49 |
+20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Philippa Ledo Antunes |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.85 |
211 |
1:26.77 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Leona Arganti |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+1.03 |
198 |
1:28.70 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Linnea Mellqvist |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.90 |
140 |
1:39.36 |
+33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 100m Frisim Damer 15 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.78 |
540 |
1:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
529 |
1:03.93 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.77 |
502 |
1:05.05 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.61 |
477 |
1:06.15 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.83 |
474 |
1:06.30 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.82 |
469 |
1:06.51 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.72 |
460 |
1:06.97 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilda Ringbom |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.73 |
452 |
1:07.35 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.86 |
441 |
1:07.90 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.80 |
439 |
1:07.99 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rebecca Sandström |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.76 |
437 |
1:08.13 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emelie Lindholm |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.77 |
409 |
1:09.61 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
408 |
1:09.68 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alva Udell |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.72 |
407 |
1:09.75 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alice Persson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
394 |
1:10.49 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amanda Andersson |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.75 |
384 |
1:11.10 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+1.02 |
358 |
1:12.78 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Annie Dovhammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
336 |
1:14.33 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iza Ramså Ness |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.76 |
333 |
1:14.58 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
329 |
1:14.90 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hanna Carlberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.75 |
288 |
1:18.28 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
278 |
1:19.16 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Adéla Darvish |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.88 |
276 |
1:19.36 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frida Rizvi |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.89 |
255 |
1:21.48 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Linnea Andreasson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.88 |
227 |
1:24.75 |
+21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriella Ehn |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.09 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 100m Frisim Damer 16 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tova Magnusson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
562 |
1:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Hammarén |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
533 |
1:03.77 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.81 |
523 |
1:04.16 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.76 |
484 |
1:05.85 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
476 |
1:06.21 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Nilsson |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.87 |
463 |
1:06.80 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
435 |
1:08.21 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.70 |
432 |
1:08.38 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
426 |
1:08.71 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.87 |
422 |
1:08.91 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.77 |
418 |
1:09.14 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Michelle Aspberg |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
409 |
1:09.63 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
409 |
1:09.66 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Evelina Berg |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
362 |
1:12.55 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andrea Mitrovic |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
356 |
1:12.93 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emelie Karlsson |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.75 |
350 |
1:13.36 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofija Lajsic |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.87 |
334 |
1:14.50 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jelena Lajsic |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.87 |
308 |
1:16.54 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Josefin Pettersson |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.79 |
268 |
1:20.13 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Danielsson |
2002 |
Nacka HI |
+0.80 |
239 |
1:23.27 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 100m Frisim Damer 17-18 år - Final |
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
593 |
1:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
579 |
1:02.02 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
545 |
1:03.30 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Sköld |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.86 |
482 |
1:05.93 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.81 |
412 |
1:09.47 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pernilla Hemmälin |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.80 |
362 |
1:12.50 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malin Andrée |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
360 |
1:12.65 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Bohman |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.86 |
309 |
1:16.45 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-11 18:15:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|