2022-11-29   20:06:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2017-2018, Eriksdal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag Pass 1

Document
Resultat
UGP 3  - 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms simförbund, Spårvägen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018
Event 1, 200m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Asp Olsson 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.80 2:23.48
50m: 32.18
100m: 1:08.46
(36.28)
150m: 1:46.40
(37.94)
200m: 2:23.48
(37.08)
2 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening +0.69 2:26.11 +2.63
50m: 33.79
100m: 1:11.73
(37.94)
150m: 1:49.14
(37.41)
200m: 2:26.11
(36.97)
3 Elsa Kärvestedt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.59 2:27.18 +3.70
50m: 33.81
100m: 1:11.26
(37.45)
150m: 1:50.09
(38.83)
200m: 2:27.18
(37.09)
4 Emma Montelius 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.82 2:31.18 +7.70
50m: 34.19
100m: 1:12.56
(38.37)
150m: 1:52.73
(40.17)
200m: 2:31.18
(38.45)
5 Elisa Sundberg 2005 Simklubben Neptun -.-- 2:33.74 +10.26
50m: 35.17
100m: 1:13.83
(38.66)
150m: 1:54.33
(40.50)
200m: 2:33.74
(39.41)
6 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening +0.74 2:34.81 +11.33
50m: 34.97
100m: 1:14.82
(39.85)
150m: 1:56.36
(41.54)
200m: 2:34.81
(38.45)
7 Jennifer Mardo 2005 Södertälje Simsällskap +0.72 2:36.24 +12.76
50m: 34.26
100m: 1:14.49
(40.23)
150m: 1:56.28
(41.79)
200m: 2:36.24
(39.96)
8 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.79 2:37.99 +14.51
50m: 33.92
100m: 1:13.47
(39.55)
150m: 1:55.66
(42.19)
200m: 2:37.99
(42.33)
9 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 2:39.30 +15.82
50m: 37.66
100m: 1:19.03
(41.37)
150m: 2:00.44
(41.41)
200m: 2:39.30
(38.86)
10 Olivia Lyrberg 2005 Älvsjö AIK Simförening +0.68 2:40.75 +17.27
50m: 35.64
100m: 1:17.73
(42.09)
150m: 2:00.38
(42.65)
200m: 2:40.75
(40.37)
11 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.88 2:40.93 +17.45
50m: 36.40
100m: 1:17.80
(41.40)
150m: 2:01.12
(43.32)
200m: 2:40.93
(39.81)
12 Emilia Karlsson Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap +0.84 2:42.48 +19.00
50m: 36.39
100m: 1:17.43
(41.04)
150m: 2:01.03
(43.60)
200m: 2:42.48
(41.45)
13 Emelie Sveding 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.82 2:44.52 +21.04
50m: 37.34
100m: 1:19.49
(42.15)
150m: 2:03.20
(43.71)
200m: 2:44.52
(41.32)
14 Alice Englund 2005 Södertälje Simsällskap +0.70 2:47.74 +24.26
50m: 37.44
100m: 1:20.48
(43.04)
150m: 2:05.08
(44.60)
200m: 2:47.74
(42.66)
15 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening -.-- 2:48.76 +25.28
50m: 36.75
100m: 1:20.03
(43.28)
150m: 2:05.32
(45.29)
200m: 2:48.76
(43.44)
16 Nerejda Zakeri 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.66 2:48.83 +25.35
50m: 37.21
100m: 1:20.04
(42.83)
150m: 2:05.34
(45.30)
200m: 2:48.83
(43.49)
17 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap +0.67 2:49.29 +25.81
50m: 36.77
100m: 1:18.53
(41.76)
150m: 2:04.27
(45.74)
200m: 2:49.29
(45.02)
18 Freya Ebert Westerberg 2005 Tyresö Simsällskap +0.71 2:50.13 +26.65
50m: 37.95
100m: 1:22.59
(44.64)
150m: 2:07.90
(45.31)
200m: 2:50.13
(42.23)
19 Alicia Söderlind 2005 Tyresö Simsällskap +0.71 2:50.70 +27.22
50m: 36.31
100m: 1:18.74
(42.43)
150m: 2:04.46
(45.72)
200m: 2:50.70
(46.24)
20 Klara Högfeldt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.62 2:52.87 +29.39
50m: 37.80
100m: 1:22.80
(45.00)
150m: 2:10.54
(47.74)
200m: 2:52.87
(42.33)
21 Tove Dicander 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.87 2:52.94 +29.46
50m: 38.84
100m: 1:23.51
(44.67)
150m: 2:10.16
(46.65)
200m: 2:52.94
(42.78)
22 Hannah Klamkin 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.82 2:54.54 +31.06
50m: 37.67
100m: 1:21.09
(43.42)
150m: 2:08.36
(47.27)
200m: 2:54.54
(46.18)
23 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening -.-- 2:57.56 +34.08
50m: 39.71
100m: 1:25.01
(45.30)
150m: 2:12.73
(47.72)
200m: 2:57.56
(44.83)
24 Erica Griberg 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap -.-- 2:58.68 +35.20
50m: 38.59
100m: 1:26.39
(47.80)
150m: 2:14.52
(48.13)
200m: 2:58.68
(44.16)
25 Ebba Carlsson 2005 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.69 3:03.78 +40.30
50m: 37.94
100m: 1:25.07
(47.13)
150m: 2:14.82
(49.75)
200m: 3:03.78
(48.96)
26 Tilda Hägbom 2005 Skuru Idrottsklubb +0.77 3:09.25 +45.77
50m: 39.07
100m: 1:27.14
(48.07)
150m: 2:19.00
(51.86)
200m: 3:09.25
(50.25)
Event 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vilma Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap +0.73 2:22.33
50m: 31.92
100m: 1:07.53
(35.61)
150m: 1:44.66
(37.13)
200m: 2:22.33
(37.67)
2 Elvira Montes 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.65 2:29.60 +7.27
50m: 33.82
100m: 1:11.50
(37.68)
150m: 1:50.77
(39.27)
200m: 2:29.60
(38.83)
3 Sofia Lindqvist 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.72 2:30.04 +7.71
50m: 33.16
100m: 1:10.43
(37.27)
150m: 1:50.45
(40.02)
200m: 2:30.04
(39.59)
4 Ella Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 2:32.41 +10.08
50m: 35.20
100m: 1:13.95
(38.75)
150m: 1:54.07
(40.12)
200m: 2:32.41
(38.34)
5 Tea Angerfelt 2004 Tyresö Simsällskap +0.78 2:32.55 +10.22
50m: 34.40
100m: 1:13.13
(38.73)
150m: 1:53.24
(40.11)
200m: 2:32.55
(39.31)
6 Nella Silfwergård 2004 Wisby Simsällskap +0.85 2:34.05 +11.72
50m: 34.85
100m: 1:14.67
(39.82)
150m: 1:54.80
(40.13)
200m: 2:34.05
(39.25)
7 Maja Frejd 2004 Södertörns Simsällskap +0.52 2:34.17 +11.84
50m: 35.26
100m: 1:14.31
(39.05)
150m: 1:54.70
(40.39)
200m: 2:34.17
(39.47)
8 Elsa Wennerstrand 2004 Älvsjö AIK Simförening +0.65 2:39.81 +17.48
50m: 35.47
100m: 1:16.69
(41.22)
150m: 2:00.20
(43.51)
200m: 2:39.81
(39.61)
9 Ida Lindström 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.83 2:40.31 +17.98
50m: 34.77
100m: 1:14.40
(39.63)
150m: 1:57.06
(42.66)
200m: 2:40.31
(43.25)
10 Emilia Tshibanda 2004 Strängnäs Simklubb +0.78 2:41.03 +18.70
50m: 35.53
100m: 1:17.24
(41.71)
150m: 2:01.83
(44.59)
200m: 2:41.03
(39.20)
11 Ella Sörensen 2004 Södertälje Simsällskap +0.90 2:41.33 +19.00
50m: 36.41
100m: 1:18.31
(41.90)
150m: 2:00.91
(42.60)
200m: 2:41.33
(40.42)
12 Lovisa Klingberg 2004 Lidingö Simklubb +0.67 2:42.70 +20.37
50m: 35.47
100m: 1:16.42
(40.95)
150m: 2:00.47
(44.05)
200m: 2:42.70
(42.23)
13 Fiona Karlsson 2004 Ösmo Simsällskap +0.85 2:43.25 +20.92
50m: 35.97
100m: 1:17.89
(41.92)
150m: 2:01.54
(43.65)
200m: 2:43.25
(41.71)
14 Matilda Lindqvist 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.72 2:45.91 +23.58
50m: 36.01
100m: 1:18.15
(42.14)
150m: 2:02.59
(44.44)
200m: 2:45.91
(43.32)
15 Alma Lilljequist 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.88 2:48.30 +25.97
50m: 37.52
100m: 1:20.12
(42.60)
150m: 2:05.16
(45.04)
200m: 2:48.30
(43.14)
16 Cornelia Dahlén 2004 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.91 2:48.39 +26.06
50m: 37.33
100m: 1:19.54
(42.21)
150m: 2:05.64
(46.10)
200m: 2:48.39
(42.75)
17 Julia Zwinkels 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 2:54.91 +32.58
50m: 38.61
100m: 1:23.06
(44.45)
150m: 2:10.59
(47.53)
200m: 2:54.91
(44.32)
18 Stella Nelson 2004 Skuru Idrottsklubb +0.86 2:57.81 +35.48
50m: 37.56
100m: 1:22.01
(44.45)
150m: 2:10.54
(48.53)
200m: 2:57.81
(47.27)
19 Frida Nilsson 2004 Skuru Idrottsklubb +0.66 2:59.57 +37.24
50m: 38.92
100m: 1:24.34
(45.42)
150m: 2:11.24
(46.90)
200m: 2:59.57
(48.33)
- Elda Kiasisua 2004 Stockholmspolisens IF SF -.-- DNS
Event 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Gipperth 2003 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.75 2:15.65
50m: 32.40
100m: 1:06.75
(34.35)
150m: 1:41.63
(34.88)
200m: 2:15.65
(34.02)
2 Sofia Voigt 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 2:18.56 +2.91
50m: 31.48
100m: 1:06.60
(35.12)
150m: 1:43.52
(36.92)
200m: 2:18.56
(35.04)
3 Madicken Eriksson 2003 Simklubben Neptun +0.60 2:20.11 +4.46
50m: 31.19
100m: 1:06.18
(34.99)
150m: 1:43.47
(37.29)
200m: 2:20.11
(36.64)
4 Isabel Teglöf 2003 Södertälje Simsällskap +0.72 2:20.57 +4.92
50m: 32.09
100m: 1:08.01
(35.92)
150m: 1:44.10
(36.09)
200m: 2:20.57
(36.47)
5 Hilma Hagberg Moberg 2003 Södertörns Simsällskap +0.70 2:21.39 +5.74
50m: 31.35
100m: 1:06.53
(35.18)
150m: 1:43.99
(37.46)
200m: 2:21.39
(37.40)
6 Maria Bang 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.69 2:21.75 +6.10
50m: 33.22
100m: 1:09.63
(36.41)
150m: 1:46.54
(36.91)
200m: 2:21.75
(35.21)
7 Elsa Fogelsjöö 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.79 2:23.41 +7.76
50m: 33.19
100m: 1:08.87
(35.68)
150m: 1:46.15
(37.28)
200m: 2:23.41
(37.26)
8 Elin Lundgren 2003 Södertörns Simsällskap +0.75 2:24.58 +8.93
50m: 34.42
100m: 1:11.11
(36.69)
150m: 1:48.24
(37.13)
200m: 2:24.58
(36.34)
9 Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening +0.79 2:26.85 +11.20
50m: 33.66
100m: 1:11.40
(37.74)
150m: 1:49.91
(38.51)
200m: 2:26.85
(36.94)
10 Ella Törnqvist 2003 Tyresö Simsällskap +0.84 2:29.08 +13.43
50m: 33.08
100m: 1:10.66
(37.58)
150m: 1:49.73
(39.07)
200m: 2:29.08
(39.35)
11 Linnéa Teljstedt 2003 Södertälje Simsällskap +0.80 2:30.50 +14.85
50m: 33.84
100m: 1:11.83
(37.99)
150m: 1:51.35
(39.52)
200m: 2:30.50
(39.15)
12 Alva Udell 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.69 2:33.33 +17.68
50m: 35.15
100m: 1:13.36
(38.21)
150m: 1:53.96
(40.60)
200m: 2:33.33
(39.37)
13 Cornelia Lythell 2003 Spårvägen Simförening +0.68 2:35.38 +19.73
50m: 35.18
100m: 1:15.35
(40.17)
150m: 1:56.03
(40.68)
200m: 2:35.38
(39.35)
14 Alice Persson 2003 Södertörns Simsällskap +0.67 2:35.86 +20.21
50m: 34.88
100m: 1:14.31
(39.43)
150m: 1:56.02
(41.71)
200m: 2:35.86
(39.84)
15 Sara Kärvestedt 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 2:37.82 +22.17
50m: 35.73
100m: 1:16.07
(40.34)
150m: 1:58.15
(42.08)
200m: 2:37.82
(39.67)
16 Annie Dovhammar 2003 Simklubben Neptun +0.78 2:47.21 +31.56
50m: 36.96
100m: 1:19.26
(42.30)
150m: 2:04.19
(44.93)
200m: 2:47.21
(43.02)
17 Mira Burmeister 2003 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.82 2:47.37 +31.72
50m: 37.09
100m: 1:20.24
(43.15)
150m: 2:03.94
(43.70)
200m: 2:47.37
(43.43)
18 Iza Ramså Ness 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.62 2:48.66 +33.01
50m: 37.19
100m: 1:20.57
(43.38)
150m: 2:06.33
(45.76)
200m: 2:48.66
(42.33)
19 Beata Liljeberg 2003 Lidingö Simklubb +0.76 2:53.37 +37.72
50m: 38.05
100m: 1:22.71
(44.66)
150m: 2:10.73
(48.02)
200m: 2:53.37
(42.64)
20 Adéla Darvish 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 2:56.44 +40.79
50m: 38.93
100m: 1:24.66
(45.73)
150m: 2:12.79
(48.13)
200m: 2:56.44
(43.65)
- Zeline Bengtson 2003 Södertörns Simsällskap +0.69 DSQ
Event 1, 200m Frisim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tova Magnusson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 2:15.70
50m: 31.51
100m: 1:05.15
(33.64)
150m: 1:40.60
(35.45)
200m: 2:15.70
(35.10)
2 Lovisa Malm 2002 Spårvägen Simförening +0.70 2:22.96 +7.26
50m: 31.98
100m: 1:07.63
(35.65)
150m: 1:45.03
(37.40)
200m: 2:22.96
(37.93)
3 Linn Herlin 2002 Spårvägen Simförening +0.72 2:23.08 +7.38
50m: 33.25
100m: 1:09.13
(35.88)
150m: 1:46.22
(37.09)
200m: 2:23.08
(36.86)
4 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.87 2:29.37 +13.67
50m: 33.28
100m: 1:10.44
(37.16)
150m: 1:48.97
(38.53)
200m: 2:29.37
(40.40)
5 Ioana Danes 2002 Spårvägen Simförening +0.59 2:30.78 +15.08
50m: 34.50
100m: 1:12.25
(37.75)
150m: 1:51.53
(39.28)
200m: 2:30.78
(39.25)
6 Klara Alte 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 2:32.88 +17.18
50m: 35.02
100m: 1:13.80
(38.78)
150m: 1:53.90
(40.10)
200m: 2:32.88
(38.98)
7 Cornelia Niring 2002 Stockholmspolisens IF SF +0.68 2:34.23 +18.53
50m: 33.59
100m: 1:12.59
(39.00)
150m: 1:53.44
(40.85)
200m: 2:34.23
(40.79)
8 Naomi Sterling 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.82 2:35.25 +19.55
50m: 35.07
100m: 1:12.85
(37.78)
150m: 1:53.73
(40.88)
200m: 2:35.25
(41.52)
9 Evelina Porling 2002 Södertälje Simsällskap +0.73 2:45.01 +29.31
50m: 37.49
100m: 1:19.21
(41.72)
150m: 2:02.62
(43.41)
200m: 2:45.01
(42.39)
10 Evelina Berg 2002 Simklubben Neptun +0.82 2:49.55 +33.85
50m: 36.51
100m: 1:20.30
(43.79)
150m: 2:06.74
(46.44)
200m: 2:49.55
(42.81)
11 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening -.-- 2:50.57 +34.87
50m: 38.36
100m: 1:22.15
(43.79)
150m: 2:08.00
(45.85)
200m: 2:50.57
(42.57)
12 Jelena Lajsic 2002 Simklubben Neptun +0.82 2:53.92 +38.22
50m: 36.33
100m: 1:21.32
(44.99)
150m: 2:08.41
(47.09)
200m: 2:53.92
(45.51)
Event 1, 200m Frisim Damer 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 2:13.55
50m: 31.02
100m: 1:05.06
(34.04)
150m: 1:39.46
(34.40)
200m: 2:13.55
(34.09)
2 Linnea Gyllberg 2000 Simklubben Neptun +0.68 2:13.91 +0.36
50m: 31.44
100m: 1:06.09
(34.65)
150m: 1:40.57
(34.48)
200m: 2:13.91
(33.34)
3 Vilma Brolund 2001 Simklubben Neptun +0.70 2:15.80 +2.25
50m: 31.67
100m: 1:06.08
(34.41)
150m: 1:41.10
(35.02)
200m: 2:15.80
(34.70)
4 Alexandra Vartiainen 2001 Simklubben Neptun +0.73 2:17.96 +4.41
50m: 32.41
100m: 1:07.16
(34.75)
150m: 1:42.79
(35.63)
200m: 2:17.96
(35.17)
5 Elsa Nordström 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.50 2:19.52 +5.97
50m: 32.99
100m: 1:07.52
(34.53)
150m: 1:43.68
(36.16)
200m: 2:19.52
(35.84)
6 Tina Huslid 2000 Södertälje Simsällskap +0.72 2:19.84 +6.29
50m: 31.34
100m: 1:06.21
(34.87)
150m: 1:43.55
(37.34)
200m: 2:19.84
(36.29)
7 Amanda Eriksson 2001 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 2:23.02 +9.47
50m: 32.61
100m: 1:08.95
(36.34)
150m: 1:46.53
(37.58)
200m: 2:23.02
(36.49)
8 Isabel Nordström 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.77 2:23.96 +10.41
50m: 32.58
100m: 1:08.93
(36.35)
150m: 1:46.99
(38.06)
200m: 2:23.96
(36.97)
9 Matilda Hägesten 2000 Älvsjö AIK Simförening +0.52 2:29.56 +16.01
50m: 33.09
100m: 1:11.43
(38.34)
150m: 1:51.31
(39.88)
200m: 2:29.56
(38.25)
10 Vera Sköld 2001 Tyresö Simsällskap +0.76 2:32.09 +18.54
50m: 34.42
100m: 1:13.69
(39.27)
150m: 1:54.11
(40.42)
200m: 2:32.09
(37.98)
11 Fanny Odin 2000 Spårvägen Simförening +0.61 2:32.32 +18.77
50m: 33.71
100m: 1:11.85
(38.14)
150m: 1:52.30
(40.45)
200m: 2:32.32
(40.02)
2018-03-10 09:33:53 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Spårvägen Simförening

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner