2022-12-07   07:54:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2017-2018, Eriksdal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag Pass 1

Document
Resultat
UGP 3  - 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms simförbund, Spårvägen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 David Holmberg 2005 Spårvägen Simförening -.-- 1:15.01
50m: 34.40
100m: 1:15.01
(40.61)
2 Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening +0.62 1:18.34 +3.33
50m: 37.60
100m: 1:18.34
(40.74)
3 Jack Sjöberg 2005 Wisby Simsällskap +0.70 1:18.58 +3.57
50m: 36.61
100m: 1:18.58
(41.97)
4 Uno Härmark 2005 Simklubben Neptun +0.68 1:20.48 +5.47
50m: 36.30
100m: 1:20.48
(44.18)
5 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.60 1:20.58 +5.57
50m: 35.53
100m: 1:20.58
(45.05)
6 Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening +0.69 1:20.62 +5.61
50m: 36.52
100m: 1:20.62
(44.10)
7 Wilmer Räni 2005 Spårvägen Simförening +0.75 1:21.54 +6.53
50m: 37.46
100m: 1:21.54
(44.08)
8 Philip Palmqvist 2005 Simklubben Neptun +0.73 1:27.94 +12.93
50m: 39.51
100m: 1:27.94
(48.43)
9 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 1:29.59 +14.58
50m: 41.31
100m: 1:29.59
(48.28)
10 Adrian Hellberg 2005 Spårvägen Simförening +0.69 1:31.44 +16.43
50m: 38.96
100m: 1:31.44
(52.48)
11 Max Ringbom 2005 Tyresö Simsällskap +0.85 1:31.56 +16.55
50m: 42.92
100m: 1:31.56
(48.64)
12 Manfred Bränström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.78 1:40.76 +25.75
50m: 46.17
100m: 1:40.76
(54.59)
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.60 1:08.54
50m: 32.35
100m: 1:08.54
(36.19)
2 Emil Gunnarsson 2004 Södertörns Simsällskap +0.50 1:10.89 +2.35
50m: 31.97
100m: 1:10.89
(38.92)
3 Ted Wiker 2004 Gustavsbergs Simsällskap +0.89 1:14.20 +5.66
50m: 33.33
100m: 1:14.20
(40.87)
4 Simon Brunn 2004 Tyresö Simsällskap +0.77 1:16.18 +7.64
50m: 34.90
100m: 1:16.18
(41.28)
5 Michael Andrée 2004 Ösmo Simsällskap +0.70 1:16.61 +8.07
50m: 33.70
100m: 1:16.61
(42.91)
6 Anton Höglund 2004 Wisby Simsällskap +0.66 1:16.90 +8.36
50m: 33.90
100m: 1:16.90
(43.00)
7 Elias Lyth 2004 Wisby Simsällskap +0.71 1:18.53 +9.99
50m: 34.37
100m: 1:18.53
(44.16)
8 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.76 1:19.46 +10.92
50m: 35.07
100m: 1:19.46
(44.39)
9 Jonathan Hörberg 2004 Simklubben Neptun +0.72 1:21.57 +13.03
50m: 38.30
100m: 1:21.57
(43.27)
10 Axel Hallenborg 2004 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.51 1:22.16 +13.62
50m: 37.84
100m: 1:22.16
(44.32)
11 Sami Alzghoul 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.78 1:22.45 +13.91
50m: 36.79
100m: 1:22.45
(45.66)
12 Lucas Vainio 2004 Södertörns Simsällskap +0.72 1:23.69 +15.15
50m: 38.53
100m: 1:23.69
(45.16)
13 Alvin Hamzehnejad 2004 Södertörns Simsällskap +0.79 1:24.71 +16.17
50m: 37.44
100m: 1:24.71
(47.27)
14 Hannes Vigström 2004 Wisby Simsällskap +0.84 1:26.17 +17.63
50m: 39.77
100m: 1:26.17
(46.40)
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Rasool 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.66 1:05.08
50m: 30.53
100m: 1:05.08
(34.55)
2 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening +0.66 1:05.91 +0.83
50m: 30.58
100m: 1:05.91
(35.33)
3 Mattias Kvist 2003 Ösmo Simsällskap +0.71 1:06.33 +1.25
50m: 29.75
100m: 1:06.33
(36.58)
4 Theo Oerther 2003 Södertälje Simsällskap +0.71 1:07.84 +2.76
50m: 31.47
100m: 1:07.84
(36.37)
5 David Neuhardt 2003 Spårvägen Simförening +0.66 1:08.38 +3.30
50m: 31.04
100m: 1:08.38
(37.34)
6 Pijus Guvenius 2003 Älvsjö AIK Simförening +0.64 1:11.55 +6.47
50m: 33.61
100m: 1:11.55
(37.94)
7 Albin Eriksson 2003 Luleå Simsällskap +0.69 1:11.99 +6.91
50m: 30.65
100m: 1:11.99
(41.34)
8 Gustav Annas 2003 Spårvägen Simförening +0.72 1:13.00 +7.92
50m: 33.25
100m: 1:13.00
(39.75)
9 Malte Norberg 2003 Simklubben Neptun +0.70 1:13.06 +7.98
50m: 33.31
100m: 1:13.06
(39.75)
10 Erik Falk 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.72 1:14.29 +9.21
50m: 34.08
100m: 1:14.29
(40.21)
11 Emil Frisendahl 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.84 1:14.38 +9.30
50m: 33.81
100m: 1:14.38
(40.57)
12 Jesper Holmström 2003 Spårvägen Simförening +0.72 1:14.96 +9.88
50m: 33.41
100m: 1:14.96
(41.55)
13 Daniel Gnalin 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.62 1:14.97 +9.89
50m: 34.35
100m: 1:14.97
(40.62)
14 Simon Brouzell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 1:17.11 +12.03
50m: 35.26
100m: 1:17.11
(41.85)
15 Arvid Nilsson 2003 Gustavsbergs Simsällskap +0.69 1:18.99 +13.91
50m: 35.17
100m: 1:18.99
(43.82)
16 Jakob Gnalin 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.61 1:19.27 +14.19
50m: 34.17
100m: 1:19.27
(45.10)
17 Oliver Höglund 2003 Wisby Simsällskap +0.77 1:22.16 +17.08
50m: 33.56
100m: 1:22.16
(48.60)
18 Samir Haidari 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.71 1:22.97 +17.89
50m: 37.27
100m: 1:22.97
(45.70)
19 Rafael Pyötsiä 2003 Södertälje Simsällskap +0.71 1:26.92 +21.84
50m: 39.45
100m: 1:26.92
(47.47)
- Jannis Siotis 2003 Spårvägen Simförening +0.63 DSQ
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Wennerholm 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 59.58
50m: 27.71
100m: 59.58
(31.87)
2 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening +0.61 1:01.60 +2.02
50m: 28.62
100m: 1:01.60
(32.98)
3 Johan Javier Gutierrez 2002 Södertörns Simsällskap +0.73 1:02.10 +2.52
50m: 28.93
100m: 1:02.10
(33.17)
4 Leonardo Montes 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.64 1:04.44 +4.86
50m: 29.34
100m: 1:04.44
(35.10)
5 Arvid Hallenborg 2002 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.79 1:04.86 +5.28
50m: 29.58
100m: 1:04.86
(35.28)
6 Jesper Granath 2002 Wisby Simsällskap +0.72 1:05.56 +5.98
50m: 30.04
100m: 1:05.56
(35.52)
7 Leo Jakobsson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 1:06.27 +6.69
50m: 30.48
100m: 1:06.27
(35.79)
8 Herman Nilsson 2002 Spårvägen Simförening +0.59 1:06.99 +7.41
50m: 30.97
100m: 1:06.99
(36.02)
9 Gustav Henriksen 2002 Spårvägen Simförening +0.72 1:07.05 +7.47
50m: 30.66
100m: 1:07.05
(36.39)
10 Erik Bergstrand 2002 Södertälje Simsällskap +0.73 1:09.08 +9.50
50m: 30.08
100m: 1:09.08
(39.00)
11 Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening +0.69 1:10.85 +11.27
50m: 31.08
100m: 1:10.85
(39.77)
12 Juan Esbjörnsson 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.69 1:11.47 +11.89
50m: 33.05
100m: 1:11.47
(38.42)
13 Gustav Jonsson 2002 Södertörns Simsällskap +0.68 1:12.20 +12.62
50m: 32.28
100m: 1:12.20
(39.92)
14 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening +0.55 1:14.41 +14.83
50m: 34.64
100m: 1:14.41
(39.77)
15 Mattias Moreno 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.72 1:18.94 +19.36
50m: 34.81
100m: 1:18.94
(44.13)
16 Stavros Theodosiadis 2002 Simklubben Neptun +0.71 1:19.56 +19.98
50m: 35.78
100m: 1:19.56
(43.78)
17 Casper Runfjäll 2002 Södertälje Simsällskap +0.79 1:20.62 +21.04
50m: 35.97
100m: 1:20.62
(44.65)
- Simon Hallgren 2002 Gustavsbergs Simsällskap -.-- DSQ
- Karl Palmqvist 2002 Simklubben Neptun -.-- DNS
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening +0.65 1:00.11
50m: 28.17
100m: 1:00.11
(31.94)
2 Jonas Malmring 2001 Spårvägen Simförening +0.64 1:00.21 +0.10
50m: 27.11
100m: 1:00.21
(33.10)
3 Klaudius Schreck 2001 Södertörns Simsällskap +0.73 1:03.41 +3.30
50m: 28.88
100m: 1:03.41
(34.53)
4 Fredrik Jacobsson 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 1:04.63 +4.52
50m: 30.14
100m: 1:04.63
(34.49)
5 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.74 1:05.19 +5.08
50m: 30.13
100m: 1:05.19
(35.06)
6 Daniel Karlsson 2001 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.73 1:09.01 +8.90
50m: 31.23
100m: 1:09.01
(37.78)
7 David MacLeod 2001 Stockholmspolisens IF SF +0.71 1:09.27 +9.16
50m: 31.34
100m: 1:09.27
(37.93)
8 Tim Lundwall 2001 Tyresö Simsällskap +0.63 1:09.71 +9.60
50m: 32.04
100m: 1:09.71
(37.67)
9 Nicolas Jernberg 2001 Älvsjö AIK Simförening +0.68 1:11.80 +11.69
50m: 32.45
100m: 1:11.80
(39.35)
10 Niklas Steinholtz 2000 Tyresö Simsällskap +0.73 1:12.43 +12.32
50m: 32.91
100m: 1:12.43
(39.52)
11 Robin Serti 2001 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.62 1:19.31 +19.20
50m: 35.55
100m: 1:19.31
(43.76)
12 Zain Mardeni 2001 Ösmo Simsällskap +0.74 1:21.02 +20.91
50m: 35.70
100m: 1:21.02
(45.32)
2018-03-10 09:50:38 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Spårvägen Simförening

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner