2023-02-08   15:00:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2017-2018, Eriksdal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass 3

Document
Resultat
UGP 3  - 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms simförbund, Spårvägen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018
Event 14, 200m Frisim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Uno Härmark 2005 Simklubben Neptun +0.65 348 2:24.92
50m: 32.68
100m: 1:09.60
(36.92)
150m: 1:48.47
(38.87)
200m: 2:24.92
(36.45)
2 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 332 2:27.18 +2.26
50m: 32.75
100m: 1:10.54
(37.79)
150m: 1:49.59
(39.05)
200m: 2:27.18
(37.59)
3 Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening +0.66 332 2:27.24 +2.32
50m: 33.77
100m: 1:12.23
(38.46)
150m: 1:50.33
(38.10)
200m: 2:27.24
(36.91)
4 David Holmberg 2005 Spårvägen Simförening +0.69 289 2:34.18 +9.26
50m: 33.84
100m: 1:12.54
(38.70)
150m: 1:54.06
(41.52)
200m: 2:34.18
(40.12)
5 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening +0.79 278 2:36.11 +11.19
50m: 34.67
100m: 1:14.28
(39.61)
150m: 1:56.02
(41.74)
200m: 2:36.11
(40.09)
6 Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening +0.64 278 2:36.17 +11.25
50m: 35.24
100m: 1:16.17
(40.93)
150m: 1:57.55
(41.38)
200m: 2:36.17
(38.62)
7 Philip Palmqvist 2005 Simklubben Neptun +0.87 258 2:40.06 +15.14
50m: 36.18
100m: 1:18.66
(42.48)
150m: 2:00.60
(41.94)
200m: 2:40.06
(39.46)
8 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 247 2:42.44 +17.52
50m: 34.49
100m: 1:16.27
(41.78)
150m: 1:59.77
(43.50)
200m: 2:42.44
(42.67)
9 Adrian Hellberg 2005 Spårvägen Simförening +0.71 244 2:43.19 +18.27
50m: 36.37
100m: 1:17.39
(41.02)
150m: 2:00.81
(43.42)
200m: 2:43.19
(42.38)
10 Melvin Rinaldo 2005 Gustavsbergs Simsällskap +0.83 238 2:44.44 +19.52
50m: 37.63
100m: 1:20.01
(42.38)
150m: 2:03.58
(43.57)
200m: 2:44.44
(40.86)
11 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 233 2:45.74 +20.82
50m: 36.92
100m: 1:20.03
(43.11)
150m: 2:03.42
(43.39)
200m: 2:45.74
(42.32)
12 Wilmer Räni 2005 Spårvägen Simförening +0.72 216 2:49.82 +24.90
50m: 36.22
100m: 1:18.63
(42.41)
150m: 2:04.43
(45.80)
200m: 2:49.82
(45.39)
13 Manfred Bränström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.89 186 2:58.66 +33.74
50m: 39.33
100m: 1:26.56
(47.23)
150m: 2:15.43
(48.87)
200m: 2:58.66
(43.23)
14 Jonas Harju 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 183 2:59.48 +34.56
50m: 38.58
100m: 1:25.91
(47.33)
150m: 2:15.24
(49.33)
200m: 2:59.48
(44.24)
15 Mikail Arslan 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.74 167 3:05.10 +40.18
50m: 38.94
100m: 1:26.10
(47.16)
150m: 2:16.20
(50.10)
200m: 3:05.10
(48.90)
Event 14, 200m Frisim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Lyth 2004 Wisby Simsällskap +0.76 406 2:17.70
50m: 31.25
100m: 1:06.05
(34.80)
150m: 1:42.29
(36.24)
200m: 2:17.70
(35.41)
2 Ted Wiker 2004 Gustavsbergs Simsällskap +0.85 388 2:19.82 +2.12
50m: 32.10
100m: 1:07.57
(35.47)
150m: 1:44.49
(36.92)
200m: 2:19.82
(35.33)
3 Anton Höglund 2004 Wisby Simsällskap +0.66 360 2:23.35 +5.65
50m: 31.12
100m: 1:07.40
(36.28)
150m: 1:45.03
(37.63)
200m: 2:23.35
(38.32)
4 Adrian Ekström 2004 Gustavsbergs Simsällskap +0.78 334 2:26.98 +9.28
50m: 32.47
100m: 1:09.61
(37.14)
150m: 1:49.43
(39.82)
200m: 2:26.98
(37.55)
5 Jan Salentin 2004 Simklubben Neptun +0.83 328 2:27.90 +10.20
50m: 34.69
100m: 1:12.38
(37.69)
150m: 1:50.74
(38.36)
200m: 2:27.90
(37.16)
6 Morten Brattgård 2004 Gustavsbergs Simsällskap +0.70 319 2:29.25 +11.55
50m: 33.38
100m: 1:10.54
(37.16)
150m: 1:50.40
(39.86)
200m: 2:29.25
(38.85)
7 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.89 301 2:32.19 +14.49
50m: 33.85
100m: 1:12.30
(38.45)
150m: 1:53.55
(41.25)
200m: 2:32.19
(38.64)
8 Hannes Vigström 2004 Wisby Simsällskap +0.82 270 2:37.72 +20.02
50m: 35.15
100m: 1:15.86
(40.71)
150m: 1:57.27
(41.41)
200m: 2:37.72
(40.45)
9 Michael Andrée 2004 Ösmo Simsällskap +0.70 256 2:40.56 +22.86
50m: 32.59
100m: 1:12.80
(40.21)
150m: 1:55.32
(42.52)
200m: 2:40.56
(45.24)
10 Love Lundvall 2004 Tyresö Simsällskap +0.78 249 2:42.05 +24.35
50m: 36.21
100m: 1:17.84
(41.63)
150m: 2:01.60
(43.76)
200m: 2:42.05
(40.45)
11 Markus Annas 2004 Spårvägen Simförening +0.74 237 2:44.68 +26.98
50m: 35.16
100m: 1:17.54
(42.38)
150m: 2:01.91
(44.37)
200m: 2:44.68
(42.77)
12 Ludvig Alverfors 2004 Spårvägen Simförening +0.64 229 2:46.66 +28.96
50m: 35.67
100m: 1:17.66
(41.99)
150m: 2:01.81
(44.15)
200m: 2:46.66
(44.85)
13 Filip Hägglund 2004 Södertörns Simsällskap +0.82 213 2:50.57 +32.87
50m: 37.03
100m: 1:18.85
(41.82)
150m: 2:04.37
(45.52)
200m: 2:50.57
(46.20)
14 John Ström 2004 Spårvägen Simförening +0.84 197 2:55.21 +37.51
50m: 38.33
100m: 1:23.39
(45.06)
150m: 2:11.16
(47.77)
200m: 2:55.21
(44.05)
15 Sebastian Frisch 2004 Södertälje Simsällskap +0.86 163 3:06.56 +48.86
50m: 40.42
100m: 1:27.56
(47.14)
150m: 2:18.15
(50.59)
200m: 3:06.56
(48.41)
Event 14, 200m Frisim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakub Majta 2003 Södertörns Simsällskap +0.66 502 2:08.34
50m: 29.03
100m: 1:00.76
(31.73)
150m: 1:34.42
(33.66)
200m: 2:08.34
(33.92)
2 Albin Eriksson 2003 Luleå Simsällskap +0.66 446 2:13.41 +5.07
50m: 29.88
100m: 1:04.54
(34.66)
150m: 1:40.47
(35.93)
200m: 2:13.41
(32.94)
3 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening +0.71 440 2:14.07 +5.73
50m: 29.78
100m: 1:03.90
(34.12)
150m: 1:39.58
(35.68)
200m: 2:14.07
(34.49)
4 Jesper Holmström 2003 Spårvägen Simförening +0.72 430 2:15.05 +6.71
50m: 30.86
100m: 1:04.79
(33.93)
150m: 1:40.18
(35.39)
200m: 2:15.05
(34.87)
5 Erik Falk 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.70 416 2:16.58 +8.24
50m: 30.17
100m: 1:04.83
(34.66)
150m: 1:41.79
(36.96)
200m: 2:16.58
(34.79)
6 Jannis Siotis 2003 Spårvägen Simförening +0.66 407 2:17.58 +9.24
50m: 31.17
100m: 1:06.10
(34.93)
150m: 1:41.94
(35.84)
200m: 2:17.58
(35.64)
7 Liam Björklund 2003 Ösmo Simsällskap +0.71 395 2:18.97 +10.63
50m: 30.80
100m: 1:06.23
(35.43)
150m: 1:42.60
(36.37)
200m: 2:18.97
(36.37)
8 Pijus Guvenius 2003 Älvsjö AIK Simförening +0.65 387 2:19.85 +11.51
50m: 32.36
100m: 1:08.07
(35.71)
150m: 1:44.66
(36.59)
200m: 2:19.85
(35.19)
9 Emil Frisendahl 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.83 385 2:20.20 +11.86
50m: 31.56
100m: 1:07.68
(36.12)
150m: 1:44.39
(36.71)
200m: 2:20.20
(35.81)
10 Walter Pettersson 2003 Wisby Simsällskap +0.78 381 2:20.61 +12.27
50m: 32.14
100m: 1:08.06
(35.92)
150m: 1:44.98
(36.92)
200m: 2:20.61
(35.63)
11 Malte Norberg 2003 Simklubben Neptun +0.69 360 2:23.27 +14.93
50m: 32.06
100m: 1:08.16
(36.10)
150m: 1:46.19
(38.03)
200m: 2:23.27
(37.08)
12 Oliver Höglund 2003 Wisby Simsällskap +0.75 345 2:25.39 +17.05
50m: 31.04
100m: 1:07.70
(36.66)
150m: 1:46.99
(39.29)
200m: 2:25.39
(38.40)
13 Simon Brouzell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.77 343 2:25.59 +17.25
50m: 33.14
100m: 1:09.23
(36.09)
150m: 1:47.39
(38.16)
200m: 2:25.59
(38.20)
14 Aron Alexanderson 2003 Spårvägen Simförening -.-- 337 2:26.43 +18.09
50m: 32.97
100m: 1:10.22
(37.25)
150m: 1:48.09
(37.87)
200m: 2:26.43
(38.34)
15 Tim Carlberg 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.80 306 2:31.30 +22.96
50m: 34.84
100m: 1:13.56
(38.72)
150m: 1:53.50
(39.94)
200m: 2:31.30
(37.80)
16 Max Eriksson 2003 Gustavsbergs Simsällskap +0.80 276 2:36.55 +28.21
50m: 36.16
100m: 1:16.10
(39.94)
150m: 1:56.40
(40.30)
200m: 2:36.55
(40.15)
17 Arvid Nilsson 2003 Gustavsbergs Simsällskap +0.74 259 2:39.89 +31.55
50m: 34.13
100m: 1:14.76
(40.63)
150m: 1:58.36
(43.60)
200m: 2:39.89
(41.53)
18 Calle Samuelsson 2003 Gustavsbergs Simsällskap +0.78 255 2:40.77 +32.43
50m: 36.63
100m: 1:16.81
(40.18)
150m: 1:59.54
(42.73)
200m: 2:40.77
(41.23)
19 Jakob Gnalin 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.66 229 2:46.64 +38.30
50m: 33.68
100m: 1:13.78
(40.10)
150m: 1:59.99
(46.21)
200m: 2:46.64
(46.65)
Event 14, 200m Frisim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Wennerholm 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 547 2:04.72
50m: 29.58
100m: 1:00.92
(31.34)
150m: 1:32.52
(31.60)
200m: 2:04.72
(32.20)
2 Gustav Henriksen 2002 Spårvägen Simförening +0.73 521 2:06.69 +1.97
50m: 28.74
100m: 1:00.58
(31.84)
150m: 1:33.99
(33.41)
200m: 2:06.69
(32.70)
3 Jesper Granath 2002 Wisby Simsällskap +0.73 492 2:09.16 +4.44
50m: 28.71
100m: 1:00.73
(32.02)
150m: 1:34.60
(33.87)
200m: 2:09.16
(34.56)
4 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening +0.65 467 2:11.39 +6.67
50m: 29.73
100m: 1:03.26
(33.53)
150m: 1:37.71
(34.45)
200m: 2:11.39
(33.68)
5 Herman Nilsson 2002 Spårvägen Simförening +0.62 458 2:12.28 +7.56
50m: 29.26
100m: 1:02.57
(33.31)
150m: 1:37.26
(34.69)
200m: 2:12.28
(35.02)
6 Karl Palmqvist 2002 Simklubben Neptun +0.75 443 2:13.75 +9.03
50m: 29.59
100m: 1:03.08
(33.49)
150m: 1:39.01
(35.93)
200m: 2:13.75
(34.74)
7 Theodor Fridh 2002 Södertörns Simsällskap +0.74 431 2:15.01 +10.29
50m: 31.02
100m: 1:05.12
(34.10)
150m: 1:40.99
(35.87)
200m: 2:15.01
(34.02)
8 Marcus Hedlund 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.67 381 2:20.58 +15.86
50m: 31.53
100m: 1:07.03
(35.50)
150m: 1:44.02
(36.99)
200m: 2:20.58
(36.56)
9 Rasmus Neuman 2002 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.74 377 2:21.14 +16.42
50m: 31.02
100m: 1:06.60
(35.58)
150m: 1:44.65
(38.05)
200m: 2:21.14
(36.49)
10 Gustav Jonsson 2002 Södertörns Simsällskap +0.68 358 2:23.59 +18.87
50m: 31.27
100m: 1:07.90
(36.63)
150m: 1:46.28
(38.38)
200m: 2:23.59
(37.31)
11 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening +0.55 342 2:25.81 +21.09
50m: 32.79
100m: 1:10.83
(38.04)
150m: 1:49.11
(38.28)
200m: 2:25.81
(36.70)
12 Simon Hallgren 2002 Gustavsbergs Simsällskap +0.98 280 2:35.87 +31.15
50m: 33.88
100m: 1:12.45
(38.57)
150m: 1:53.95
(41.50)
200m: 2:35.87
(41.92)
- Elliot Nyström 2002 Södertörns Simsällskap -.-- DNS
- Arvid Hallenborg 2002 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- DNS
Event 14, 200m Frisim Herrar 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Hysing 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.72 583 2:02.06
50m: 28.27
100m: 58.81
(30.54)
150m: 1:30.80
(31.99)
200m: 2:02.06
(31.26)
2 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening +0.64 566 2:03.30 +1.24
50m: 28.44
100m: 1:00.63
(32.19)
150m: 1:32.18
(31.55)
200m: 2:03.30
(31.12)
3 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 483 2:09.97 +7.91
50m: 29.97
100m: 1:02.60
(32.63)
150m: 1:36.28
(33.68)
200m: 2:09.97
(33.69)
4 Philip Bentzer 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 467 2:11.39 +9.33
50m: 30.12
100m: 1:02.71
(32.59)
150m: 1:37.43
(34.72)
200m: 2:11.39
(33.96)
5 Isak Gustafsson 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 434 2:14.72 +12.66
50m: 30.49
100m: 1:04.45
(33.96)
150m: 1:40.10
(35.65)
200m: 2:14.72
(34.62)
6 David MacLeod 2001 Stockholmspolisens IF SF +0.74 422 2:15.96 +13.90
50m: 31.58
100m: 1:06.24
(34.66)
150m: 1:41.94
(35.70)
200m: 2:15.96
(34.02)
7 Alexis Camacho 2001 Södertörns Simsällskap +0.63 348 2:24.89 +22.83
50m: 31.91
100m: 1:07.83
(35.92)
150m: 1:47.22
(39.39)
200m: 2:24.89
(37.67)
2018-03-11 09:21:45 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Spårvägen Simförening

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner