2023-09-21   21:36:33
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for UGP 3 2017-2018, Eriksdal

Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.

Söndag Pass 4

Document
Resultat
UGP 3  - 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms simförbund, Spårvägen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018
Event 22, 200m Medley Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Asp Olsson 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.85 486 2:40.35
50m: 33.13
100m: 1:15.71
(42.58)
150m: 2:03.48
(47.77)
200m: 2:40.35
(36.87)
2 Elsa Kärvestedt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 451 2:44.45 +4.10
50m: 35.18
100m: 1:19.10
(43.92)
150m: 2:07.55
(48.45)
200m: 2:44.45
(36.90)
3 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening +0.96 419 2:48.46 +8.11
50m: 36.68
100m: 1:22.30
(45.62)
150m: 2:08.83
(46.53)
200m: 2:48.46
(39.63)
4 Mia Samuelsson 2005 Wisby Simsällskap +0.84 375 2:54.85 +14.50
50m: 36.27
100m: 1:24.02
(47.75)
150m: 2:16.00
(51.98)
200m: 2:54.85
(38.85)
5 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.91 366 2:56.20 +15.85
50m: 39.54
100m: 1:27.24
(47.70)
150m: 2:17.25
(50.01)
200m: 2:56.20
(38.95)
6 Lina Ahlström 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.90 362 2:56.91 +16.56
50m: 36.76
100m: 1:23.67
(46.91)
150m: 2:14.16
(50.49)
200m: 2:56.91
(42.75)
7 Alicia Söderlind 2005 Tyresö Simsällskap +0.59 329 3:02.62 +22.27
50m: 41.30
100m: 1:29.31
(48.01)
150m: 2:21.70
(52.39)
200m: 3:02.62
(40.92)
8 Olivia Lyrberg 2005 Älvsjö AIK Simförening +0.75 322 3:03.99 +23.64
50m: 40.54
100m: 1:29.22
(48.68)
150m: 2:23.76
(54.54)
200m: 3:03.99
(40.23)
9 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.84 306 3:07.02 +26.67
50m: 40.43
100m: 1:30.40
(49.97)
150m: 2:26.59
(56.19)
200m: 3:07.02
(40.43)
10 Emilia Karlsson Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap +0.79 305 3:07.26 +26.91
50m: 42.94
100m: 1:30.52
(47.58)
150m: 2:26.06
(55.54)
200m: 3:07.26
(41.20)
11 Wilma Groth 2005 Spårvägen Simförening +0.72 297 3:08.96 +28.61
50m: 40.45
100m: 1:29.10
(48.65)
150m: 2:24.68
(55.58)
200m: 3:08.96
(44.28)
12 Felicia Klintemar 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.78 286 3:11.23 +30.88
50m: 43.49
100m: 1:32.49
(49.00)
150m: 2:28.88
(56.39)
200m: 3:11.23
(42.35)
13 Julia Kantoluoto 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.74 281 3:12.40 +32.05
50m: 44.35
100m: 1:35.66
(51.31)
150m: 2:25.86
(50.20)
200m: 3:12.40
(46.54)
14 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap +0.80 281 3:12.50 +32.15
50m: 42.24
100m: 1:32.30
(50.06)
150m: 2:31.57
(59.27)
200m: 3:12.50
(40.93)
15 Ebba Carlsson 2005 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.67 245 3:21.34 +40.99
50m: 48.78
100m: 1:39.04
(50.26)
150m: 2:38.15
(59.11)
200m: 3:21.34
(43.19)
16 Emilia Teglöf 2005 Södertälje Simsällskap +0.95 194 3:37.77 +57.42
50m: 53.03
100m: 1:47.56
(54.53)
150m: 2:47.74
(1:00.18)
200m: 3:37.77
(50.03)
- Tove Dicander 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 DSQ
- Emelie Sveding 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 DSQ
Event 22, 200m Medley Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Torstensson 2004 Spårvägen Simförening +0.88 431 2:46.85
50m: 37.43
100m: 1:21.58
(44.15)
150m: 2:08.29
(46.71)
200m: 2:46.85
(38.56)
2 Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun +0.70 428 2:47.29 +0.44
50m: 37.40
100m: 1:21.23
(43.83)
150m: 2:08.85
(47.62)
200m: 2:47.29
(38.44)
3 Stella Brinne Roos 2004 Älvsjö AIK Simförening +0.73 421 2:48.20 +1.35
50m: 37.50
100m: 1:20.49
(42.99)
150m: 2:09.59
(49.10)
200m: 2:48.20
(38.61)
4 Ella Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 392 2:52.24 +5.39
50m: 34.96
100m: 1:20.26
(45.30)
150m: 2:15.11
(54.85)
200m: 2:52.24
(37.13)
5 Ida Lindström 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.78 385 2:53.30 +6.45
50m: 35.92
100m: 1:22.88
(46.96)
150m: 2:14.56
(51.68)
200m: 2:53.30
(38.74)
6 Nella Silfwergård 2004 Wisby Simsällskap +0.90 381 2:53.95 +7.10
50m: 37.12
100m: 1:24.86
(47.74)
150m: 2:15.56
(50.70)
200m: 2:53.95
(38.39)
7 Emma Thur 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.75 357 2:57.74 +10.89
50m: 37.80
100m: 1:25.15
(47.35)
150m: 2:16.36
(51.21)
200m: 2:57.74
(41.38)
8 Emilia Tshibanda 2004 Strängnäs Simklubb +0.81 355 2:58.09 +11.24
50m: 39.34
100m: 1:24.94
(45.60)
150m: 2:18.47
(53.53)
200m: 2:58.09
(39.62)
9 Isabelle Persson 2004 Skuru Idrottsklubb +0.79 320 3:04.27 +17.42
50m: 42.88
100m: 1:29.28
(46.40)
150m: 2:24.00
(54.72)
200m: 3:04.27
(40.27)
10 Matilda Lindqvist 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.83 314 3:05.39 +18.54
50m: 40.28
100m: 1:31.99
(51.71)
150m: 2:25.05
(53.06)
200m: 3:05.39
(40.34)
11 Sigrid Svanberg 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.82 313 3:05.65 +18.80
50m: 38.43
100m: 1:24.64
(46.21)
150m: 2:23.78
(59.14)
200m: 3:05.65
(41.87)
12 Oliwia Lange 2004 Södertälje Simsällskap +0.86 308 3:06.62 +19.77
50m: 41.30
100m: 1:30.59
(49.29)
150m: 2:26.27
(55.68)
200m: 3:06.62
(40.35)
13 Fiona Karlsson 2004 Ösmo Simsällskap +0.86 305 3:07.25 +20.40
50m: 40.28
100m: 1:29.04
(48.76)
150m: 2:24.91
(55.87)
200m: 3:07.25
(42.34)
14 Elin Glifberg 2004 Lidingö Simklubb +0.74 289 3:10.71 +23.86
50m: 40.59
100m: 1:31.63
(51.04)
150m: 2:25.48
(53.85)
200m: 3:10.71
(45.23)
15 Ella Sörensen 2004 Södertälje Simsällskap +1.00 284 3:11.82 +24.97
50m: 44.13
100m: 1:33.49
(49.36)
150m: 2:30.14
(56.65)
200m: 3:11.82
(41.68)
16 Alma Lilljequist 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.91 272 3:14.59 +27.74
50m: 42.33
100m: 1:32.37
(50.04)
150m: 2:32.21
(59.84)
200m: 3:14.59
(42.38)
17 Gabriella Gilbert 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.87 271 3:14.69 +27.84
50m: 41.17
100m: 1:32.34
(51.17)
150m: 2:33.54
(1:01.20)
200m: 3:14.69
(41.15)
18 Stella Nelson 2004 Skuru Idrottsklubb +0.93 261 3:17.29 +30.44
50m: 40.57
100m: 1:31.95
(51.38)
150m: 2:29.15
(57.20)
200m: 3:17.29
(48.14)
19 Elma Ridhagen 2004 Tyresö Simsällskap +0.89 241 3:22.47 +35.62
50m: 47.08
100m: 1:39.67
(52.59)
150m: 2:36.55
(56.88)
200m: 3:22.47
(45.92)
20 Philippa Ledo Antunes 2004 Tyresö Simsällskap +0.78 194 3:37.69 +50.84
50m: 51.76
100m: 1:46.83
(55.07)
150m: 2:47.16
(1:00.33)
200m: 3:37.69
(50.53)
21 Linnea Mellqvist 2004 Wisby Simsällskap +0.93 160 3:52.14 +1:05.29
50m: 53.62
100m: 1:54.04
(1:00.42)
150m: 2:57.65
(1:03.61)
200m: 3:52.14
(54.49)
- Julia Zwinkels 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 DSQ
Event 22, 200m Medley Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Gipperth 2003 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.76 555 2:33.42
50m: 33.82
100m: 1:12.22
(38.40)
150m: 1:58.60
(46.38)
200m: 2:33.42
(34.82)
2 Sofia Voigt 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 493 2:39.57 +6.15
50m: 33.66
100m: 1:16.55
(42.89)
150m: 2:04.10
(47.55)
200m: 2:39.57
(35.47)
3 Madicken Eriksson 2003 Simklubben Neptun +0.66 489 2:40.05 +6.63
50m: 35.19
100m: 1:19.36
(44.17)
150m: 2:04.51
(45.15)
200m: 2:40.05
(35.54)
4 Rebecca Sandström 2003 Lidingö Simklubb +0.75 477 2:41.37 +7.95
50m: 34.65
100m: 1:15.67
(41.02)
150m: 2:04.19
(48.52)
200m: 2:41.37
(37.18)
5 Cecilia Viberg 2003 Lidingö Simklubb +0.77 466 2:42.56 +9.14
50m: 33.89
100m: 1:17.82
(43.93)
150m: 2:03.06
(45.24)
200m: 2:42.56
(39.50)
6 Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening +0.79 456 2:43.80 +10.38
50m: 34.30
100m: 1:20.05
(45.75)
150m: 2:06.67
(46.62)
200m: 2:43.80
(37.13)
7 Amanda Andersson 2003 Lidingö Simklubb +0.88 423 2:47.95 +14.53
50m: 36.42
100m: 1:22.45
(46.03)
150m: 2:09.52
(47.07)
200m: 2:47.95
(38.43)
8 Hilma Brunnberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.82 400 2:51.07 +17.65
50m: 36.57
100m: 1:25.90
(49.33)
150m: 2:11.78
(45.88)
200m: 2:51.07
(39.29)
9 Alice Persson 2003 Södertörns Simsällskap +0.82 381 2:53.95 +20.53
100m: 1:21.79
(1:21.79)
150m: 2:12.69
(50.90)
200m: 2:53.95
(41.26)
10 Sara Kärvestedt 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.84 359 2:57.45 +24.03
50m: 37.63
100m: 1:24.61
(46.98)
150m: 2:17.83
(53.22)
200m: 2:57.45
(39.62)
11 Iza Ramså Ness 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.71 322 3:03.85 +30.43
50m: 41.67
100m: 1:29.50
(47.83)
150m: 2:22.02
(52.52)
200m: 3:03.85
(41.83)
12 Hanna Carlberg 2003 Lidingö Simklubb +0.73 281 3:12.35 +38.93
50m: 37.87
100m: 1:30.83
(52.96)
150m: 2:28.74
(57.91)
200m: 3:12.35
(43.61)
13 Adéla Darvish 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.77 259 3:17.68 +44.26
50m: 43.57
100m: 1:33.62
(50.05)
150m: 2:32.74
(59.12)
200m: 3:17.68
(44.94)
14 Gabriella Klang Fornehed 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.80 246 3:21.14 +47.72
50m: 44.27
100m: 1:38.30
(54.03)
150m: 2:38.41
(1:00.11)
200m: 3:21.14
(42.73)
- Emelie Lindholm 2003 Tyresö Simsällskap +0.80 DSQ
Event 22, 200m Medley Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linn Herlin 2002 Spårvägen Simförening +0.68 532 2:35.57
50m: 33.42
100m: 1:15.48
(42.06)
150m: 1:59.76
(44.28)
200m: 2:35.57
(35.81)
2 Sofia Björkman 2002 Tyresö Simsällskap +0.77 501 2:38.75 +3.18
50m: 34.81
100m: 1:17.44
(42.63)
150m: 2:02.24
(44.80)
200m: 2:38.75
(36.51)
3 Maja Karlsson Karlström 2002 Spårvägen Simförening +0.76 475 2:41.61 +6.04
50m: 33.70
100m: 1:16.87
(43.17)
150m: 2:03.30
(46.43)
200m: 2:41.61
(38.31)
4 Sofia Walsh 2002 Stockholmspolisens IF SF +0.81 446 2:45.05 +9.48
50m: 33.41
100m: 1:16.14
(42.73)
150m: 2:09.07
(52.93)
200m: 2:45.05
(35.98)
5 Hedda Sköld 2002 Wisby Simsällskap +0.78 433 2:46.69 +11.12
50m: 35.64
100m: 1:20.07
(44.43)
150m: 2:08.68
(48.61)
200m: 2:46.69
(38.01)
6 Emma Parsons 2002 Tyresö Simsällskap +0.78 432 2:46.75 +11.18
50m: 34.59
100m: 1:20.55
(45.96)
150m: 2:07.64
(47.09)
200m: 2:46.75
(39.11)
7 Ioana Danes 2002 Spårvägen Simförening +0.78 415 2:48.95 +13.38
50m: 35.84
100m: 1:22.91
(47.07)
150m: 2:10.47
(47.56)
200m: 2:48.95
(38.48)
8 Liv Tibblin Wahnberg 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 404 2:50.60 +15.03
50m: 36.02
100m: 1:20.03
(44.01)
150m: 2:11.89
(51.86)
200m: 2:50.60
(38.71)
9 Klara Eklöf 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.81 397 2:51.46 +15.89
50m: 34.64
100m: 1:19.96
(45.32)
150m: 2:10.90
(50.94)
200m: 2:51.46
(40.56)
10 Jemina Granholm 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.76 388 2:52.80 +17.23
50m: 36.33
100m: 1:20.31
(43.98)
150m: 2:12.86
(52.55)
200m: 2:52.80
(39.94)
11 Angelica Blomberg 2002 Södertälje Simsällskap +0.81 388 2:52.81 +17.24
50m: 34.09
100m: 1:19.25
(45.16)
150m: 2:14.24
(54.99)
200m: 2:52.81
(38.57)
12 Alice Svensson 2002 Simklubben Neptun +0.71 361 2:57.08 +21.51
50m: 36.72
100m: 1:22.77
(46.05)
150m: 2:16.67
(53.90)
200m: 2:57.08
(40.41)
13 Emelie Karlsson 2002 Gustavsbergs Simsällskap +0.72 266 3:16.03 +40.46
50m: 42.00
100m: 1:35.50
(53.50)
150m: 2:31.97
(56.47)
200m: 3:16.03
(44.06)
14 Josefin Pettersson 2002 Stockholmspolisens IF SF +0.80 237 3:23.52 +47.95
50m: 43.30
100m: 1:38.41
(55.11)
150m: 2:38.81
(1:00.40)
200m: 3:23.52
(44.71)
15 Emma Danielsson 2002 Nacka HI +0.89 191 3:38.73 +1:03.16
50m: 50.84
100m: 1:45.21
(54.37)
150m: 2:50.48
(1:05.27)
200m: 3:38.73
(48.25)
Event 22, 200m Medley Damer 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 559 2:33.08
50m: 31.35
100m: 1:12.02
(40.67)
150m: 1:57.78
(45.76)
200m: 2:33.08
(35.30)
2 Lea Granert 2001 Stockholmspolisens IF SF +0.78 530 2:35.75 +2.67
50m: 33.15
100m: 1:17.30
(44.15)
150m: 1:59.44
(42.14)
200m: 2:35.75
(36.31)
3 Elsa Nordström 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.82 497 2:39.13 +6.05
50m: 32.46
100m: 1:13.65
(41.19)
150m: 2:02.34
(48.69)
200m: 2:39.13
(36.79)
4 Amanda Eriksson 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 481 2:40.95 +7.87
50m: 33.03
100m: 1:17.33
(44.30)
150m: 2:03.57
(46.24)
200m: 2:40.95
(37.38)
5 Isabel Nordström 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.80 462 2:43.04 +9.96
50m: 36.52
100m: 1:18.05
(41.53)
150m: 2:07.69
(49.64)
200m: 2:43.04
(35.35)
6 Linnea Lindqvist 2001 Spårvägen Simförening +0.78 439 2:45.82 +12.74
50m: 34.82
100m: 1:14.45
(39.63)
150m: 2:06.47
(52.02)
200m: 2:45.82
(39.35)
7 Ljuba Berg 2000 Stockholmspolisens IF SF +0.71 379 2:54.19 +21.11
50m: 34.63
100m: 1:20.22
(45.59)
150m: 2:13.32
(53.10)
200m: 2:54.19
(40.87)
2018-03-11 17:22:00 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Spårvägen Simförening

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner