2023-02-07   15:37:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2017-2018, Eriksdal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass 4

Document
Resultat
UGP 3  - 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms simförbund, Spårvägen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018
Event 24, 100m Ryggsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening +0.70 374 1:20.61
50m: 38.66
100m: 1:20.61
(41.95)
2 Alice Englund 2005 Södertälje Simsällskap +0.56 350 1:22.41 +1.80
50m: 40.41
100m: 1:22.41
(42.00)
3 Tove Dicander 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.89 329 1:24.11 +3.50
50m: 41.57
100m: 1:24.11
(42.54)
4 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.77 322 1:24.73 +4.12
50m: 41.35
100m: 1:24.73
(43.38)
5 Emilia Karlsson Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap +0.76 313 1:25.55 +4.94
50m: 41.03
100m: 1:25.55
(44.52)
6 Alicia Söderlind 2005 Tyresö Simsällskap +0.69 292 1:27.55 +6.94
50m: 42.28
100m: 1:27.55
(45.27)
7 Elin Björklund 2005 Älvsjö AIK Simförening +0.76 291 1:27.58 +6.97
50m: 42.71
100m: 1:27.58
(44.87)
8 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap +0.69 288 1:27.93 +7.32
50m: 41.46
100m: 1:27.93
(46.47)
9 Alva Jacobsson 2005 Tyresö Simsällskap +0.85 258 1:31.22 +10.61
50m: 44.68
100m: 1:31.22
(46.54)
10 Cecilia Krans 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 249 1:32.35 +11.74
50m: 45.88
100m: 1:32.35
(46.47)
11 Olivia Lyrberg 2005 Älvsjö AIK Simförening +1.01 244 1:32.97 +12.36
50m: 44.44
100m: 1:32.97
(48.53)
12 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening +0.78 243 1:33.08 +12.47
50m: 45.70
100m: 1:33.08
(47.38)
13 Nerejda Zakeri 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.92 231 1:34.60 +13.99
50m: 46.09
100m: 1:34.60
(48.51)
14 Klara Högfeldt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 229 1:34.87 +14.26
50m: 45.90
100m: 1:34.87
(48.97)
15 Emilia Teglöf 2005 Södertälje Simsällskap +0.76 225 1:35.41 +14.80
50m: 46.48
100m: 1:35.41
(48.93)
16 Isidora Mitrovic 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.93 182 1:42.52 +21.91
50m: 50.13
100m: 1:42.52
(52.39)
Event 24, 100m Ryggsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elvira Montes 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 518 1:12.33
50m: 34.93
100m: 1:12.33
(37.40)
2 Thea Birgoth 2004 Södertörns Simsällskap +0.81 481 1:14.13 +1.80
50m: 36.23
100m: 1:14.13
(37.90)
3 Stella Brinne Roos 2004 Älvsjö AIK Simförening +0.62 407 1:18.34 +6.01
50m: 38.66
100m: 1:18.34
(39.68)
4 Sara Torstensson 2004 Spårvägen Simförening +0.63 366 1:21.21 +8.88
50m: 40.11
100m: 1:21.21
(41.10)
5 Elsa Wennerstrand 2004 Älvsjö AIK Simförening +0.66 335 1:23.64 +11.31
50m: 40.00
100m: 1:23.64
(43.64)
6 Cornelia Dahlén 2004 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.88 321 1:24.81 +12.48
50m: 40.29
100m: 1:24.81
(44.52)
7 Emilia Tshibanda 2004 Strängnäs Simklubb +0.69 305 1:26.29 +13.96
50m: 41.38
100m: 1:26.29
(44.91)
8 Ella Sörensen 2004 Södertälje Simsällskap +0.75 293 1:27.42 +15.09
50m: 42.85
100m: 1:27.42
(44.57)
9 Frida Nilsson 2004 Skuru Idrottsklubb +0.75 266 1:30.33 +18.00
50m: 45.34
100m: 1:30.33
(44.99)
10 Oliwia Lange 2004 Södertälje Simsällskap +0.72 256 1:31.45 +19.12
50m: 45.57
100m: 1:31.45
(45.88)
11 Elma Ridhagen 2004 Tyresö Simsällskap +0.81 228 1:35.07 +22.74
50m: 46.25
100m: 1:35.07
(48.82)
12 Stella Nelson 2004 Skuru Idrottsklubb +0.78 225 1:35.48 +23.15
50m: 45.99
100m: 1:35.48
(49.49)
13 Leona Arganti 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.96 161 1:46.65 +34.32
50m: 51.49
100m: 1:46.65
(55.16)
Event 24, 100m Ryggsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Gipperth 2003 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.63 573 1:09.95
50m: 33.75
100m: 1:09.95
(36.20)
2 Elin Lundgren 2003 Södertörns Simsällskap +0.72 529 1:11.80 +1.85
50m: 35.27
100m: 1:11.80
(36.53)
3 Maria Bang 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.66 503 1:13.05 +3.10
50m: 35.29
100m: 1:13.05
(37.76)
4 Rebecca Gustafsson 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.63 496 1:13.36 +3.41
50m: 35.13
100m: 1:13.36
(38.23)
5 Rebecca Sandström 2003 Lidingö Simklubb +0.93 490 1:13.68 +3.73
50m: 35.71
100m: 1:13.68
(37.97)
6 Hilma Hagberg Moberg 2003 Södertörns Simsällskap -.-- 466 1:14.92 +4.97
50m: 35.65
100m: 1:14.92
(39.27)
7 Emma Lundmark 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.66 447 1:15.98 +6.03
50m: 35.89
100m: 1:15.98
(40.09)
8 Nicole Papachristou 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.70 426 1:17.19 +7.24
50m: 38.19
100m: 1:17.19
(39.00)
9 Emelie Söderström 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.64 404 1:18.56 +8.61
50m: 38.35
100m: 1:18.56
(40.21)
10 Cornelia Lythell 2003 Spårvägen Simförening +0.63 401 1:18.75 +8.80
50m: 38.13
100m: 1:18.75
(40.62)
11 Ella Törnqvist 2003 Tyresö Simsällskap +0.62 396 1:19.07 +9.12
50m: 38.62
100m: 1:19.07
(40.45)
12 Cecilia Viberg 2003 Lidingö Simklubb +0.80 396 1:19.09 +9.14
50m: 38.22
100m: 1:19.09
(40.87)
13 Gabriella Ehn 2003 Södertörns Simsällskap +0.95 374 1:20.63 +10.68
50m: 38.82
100m: 1:20.63
(41.81)
14 Amanda Andersson 2003 Lidingö Simklubb +0.90 359 1:21.74 +11.79
50m: 39.25
100m: 1:21.74
(42.49)
15 Linnea Andreasson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 249 1:32.24 +22.29
50m: 44.74
100m: 1:32.24
(47.50)
16 Hanna Carlberg 2003 Lidingö Simklubb +0.77 241 1:33.25 +23.30
50m: 45.25
100m: 1:33.25
(48.00)
Event 24, 100m Ryggsim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jenny Virtanen 2002 Södertörns Simsällskap +0.51 527 1:11.90
50m: 35.59
100m: 1:11.90
(36.31)
2 Thea Boij Du Rietz 2002 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.72 498 1:13.28 +1.38
50m: 35.65
100m: 1:13.28
(37.63)
3 Emma Roloff 2002 Södertörns Simsällskap +0.77 464 1:15.04 +3.14
50m: 35.81
100m: 1:15.04
(39.23)
4 Hanna Åsbrink 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 434 1:16.68 +4.78
50m: 36.95
100m: 1:16.68
(39.73)
5 Cornelia Niring 2002 Stockholmspolisens IF SF +0.86 424 1:17.31 +5.41
50m: 38.28
100m: 1:17.31
(39.03)
6 Jemina Granholm 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.67 395 1:19.18 +7.28
50m: 37.86
100m: 1:19.18
(41.32)
7 Klara Alte 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 391 1:19.45 +7.55
50m: 39.17
100m: 1:19.45
(40.28)
8 Michelle Aspberg 2002 Södertörns Simsällskap +0.68 383 1:19.99 +8.09
50m: 38.03
100m: 1:19.99
(41.96)
9 Liv Tibblin Wahnberg 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +1.04 362 1:21.49 +9.59
50m: 40.16
100m: 1:21.49
(41.33)
10 Andrea Mitrovic 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 357 1:21.88 +9.98
50m: 39.61
100m: 1:21.88
(42.27)
11 Hedda Sköld 2002 Wisby Simsällskap +0.73 353 1:22.20 +10.30
50m: 40.11
100m: 1:22.20
(42.09)
12 Naomi Sterling 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 345 1:22.76 +10.86
50m: 40.45
100m: 1:22.76
(42.31)
13 Klara Eklöf 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 274 1:29.42 +17.52
50m: 42.84
100m: 1:29.42
(46.58)
Event 24, 100m Ryggsim Damer 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Lindqvist 2001 Spårvägen Simförening +0.74 552 1:10.80
50m: 34.28
100m: 1:10.80
(36.52)
2 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 412 1:18.08 +7.28
50m: 38.47
100m: 1:18.08
(39.61)
3 Pernilla Hemmälin 2001 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +1.04 247 1:32.52 +21.72
50m: 43.91
100m: 1:32.52
(48.61)
- Tina Huslid 2000 Södertälje Simsällskap +0.68 DSQ
2018-03-11 17:43:40 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Spårvägen Simförening

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner