2022-10-07   12:31:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Knattesimmet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  08 april 2018   
  Tvlingsort  Godby    Utskriftstid  08:27   
  Arrangr  lands Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 15, 100m Fjrilsim/PU P13, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
Marcus Persson Taylor  2005    331  31.92        1:10.04   
  Tby Sim  1:15.20                 
                     
Sakari Korri  2005    298  32.34        1:12.51   
  Rauman Uimaseura  1:15.69                 
                     
Joonas Arponen  2005    236  35.66        1:18.42   
  Rauman Uimaseura  1:17.37                 
                     
Leo Gleryz  2006    235  36.62        1:18.52   
  Tby Sim  1:22.77                 
                     
Arttu Venemies  2005    202  37.47        1:22.57   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
Lauri-pekka Pakomki  2006    200  36.71        1:22.78   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.90                 
                     
Julius Sandelin  2005    185  38.62        1:25.03   
  Rauman Uimaseura  1:30.20                 
                     
Oliver Aalto-Hardy  2005    182  34.28        1:25.49   
  lands Simfrening  1:26.60                 
                     
Aarni Linderborg  2005    170  39.58        1:27.37   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.05                 
                     
10  Ruben Honko  2006    160  41.00        1:29.18   
  Swimming Jyvskyl  1:40.78                 
                     
11  Joa Metsola  2005    152  40.45        1:30.82   
  lands Simfrening  1:37.06                 
                     
12  Caspian Humble  2005    150  41.39        1:31.24   
  Tby Sim  1:26.95                 
                     
13  Juho Trm  2005    148  40.33        1:31.62   
  Porin Uimaseura  1:30.76                 
                     
14  Aleksanteri Nissinen  2005    140  41.63        1:33.28   
  Swimming Jyvskyl  1:35.79                 
                     
15  Santeri Holmberg  2006    130  42.73        1:35.46   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
16  Aleksi Metspelto  2006    126  43.16        1:36.47   
  Swimming Jyvskyl  1:40.76                 
                     
17  Oliver Haux  2005    125  43.39        1:36.84   
  Tby Sim                   
                     
18  Patrik Reiman  2005    125  44.54        1:36.87   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:54.76                 
                     
19  Max Alln  2005    104  46.08        1:43.08   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:42.89                 
                     
20  Alex Laitiainen  2005    94  44.25        1:46.54   
  Swimming Jyvskyl  1:44.13                 
                     
21  Vilho Okkonen  2006    92  47.80        1:47.31   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Eemeli Arnell  2005              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  08 april 2018 
Licensierad till: lands Simfrening  Utskriftstid  08:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner