2022-10-07   11:54:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Knattesimmet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  08 april 2018   
  Tvlingsort  Godby    Utskriftstid  08:57   
  Arrangr  lands Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 17, 100m Medley/SKU P11, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
Sixten Ersson  2007    216  39.33        1:24.59   
  Tby Sim  1:27.32                 
                     
Troy Sevonen  2008    162  42.83        1:33.10   
  Tby Sim  1:31.36                 
                     
Julius Linde  2007    147  43.01        1:35.98   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:38.82                 
                     
Amos Mkil  2007    133  47.17        1:39.29   
  Simmis Grani  1:54.64                 
                     
Carl Olsson  2008    130  48.69        1:40.03   
  Tby Sim  1:40.13                 
                     
Niklas Tikkanen  2007    130  46.43        1:40.04   
  Tampereen Tyven Uimarit  1:48.59                 
                     
Liam Hjertn  2008    125  47.27        1:41.38   
  Tby Sim                   
                     
Christian Edelman  2007    114  49.96        1:44.46   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Yichen SUN  2007    107  49.61        1:46.88   
  Tby Sim  1:46.92                 
                     
10  Emil Blomberg  2008    100  51.61        1:49.24   
  Norrtlje Simklubb  1:59.77                 
                     
11  Ossi Tikka  2007    100  53.75        1:49.25   
  Aurajoen Uinti  1:49.03                 
                     
12  Tero Soukka  2007    99  51.11        1:49.40   
  Tampereen Tyven Uimarit  2:02.49                 
                     
13  Joel Sulonen  2007    96  50.50        1:50.69   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:01.84                 
                     
14  Matteo Costa  2008    88  52.37        1:53.75   
  Tby Sim                   
                     
15  Niilo Kankainen  2008    88  51.15        1:54.06   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
16  Noel Lundstrm  2007    58  1:05.74        2:10.95   
  Tby Sim                   
                     
Marco Lusenius  2007              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Miska Moisio  2007              DSQ   
  Tampereen Tyven Uimarit                   
                     
Nikke Laine  2007              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Oiva Saarinen  2008              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Oliver Bronsdon  2008              DSQ   
  Tby Sim                   
                     
Romeo Manner  2008              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Tor Carln  2008              DSQ   
  Tby Sim  1:51.95                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  08 april 2018 
Licensierad till: lands Simfrening  Utskriftstid  08:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner