2022-05-27   20:07:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Knattesimmet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Godby    Utskriftstid  16:09   
  Arrangr  lands Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 1, 50m Frisim/VU P9, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA          Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
Albin Holmgren  2009    165          36.96   
  Tby Sim  37.96                 
Jonatan Lnngren  2009    127          40.30   
  lands Simfrening  41.48                 
Eemeli Varonen  2009    117          41.50   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.83                 
Samu-patrik Sula  2009    95          44.46   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Eetu ri  2010    79          47.24   
  Uimaseura Kaarina  48.28                 
Niilo Lehtinen  2009    75          48.05   
  Aurajoen Uinti  51.38                 
Wille Vantala  2009    70          49.05   
  Aurajoen Uinti  49.08                 
Maxim Zuravljov  2009    67          49.96   
  Tampereen Tyven Uimarit  52.48                 
Justus Tikkanen  2010    64          50.58   
  Tampereen Tyven Uimarit  51.59                 
10  Eemeli Pennanen  2009    56          52.82   
  Tampereen Tyven Uimarit  58.82                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: lands Simfrening  Utskriftstid  16:09 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Godby    Utskriftstid  16:13   
  Arrangr  lands Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 2, 50m Frisim/VU F/T9, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA          Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
Janna Saloniemi  2009    188          40.57   
  Tampereen Tyven Uimarit  41.22                 
Elsa Constable  2009    174          41.62   
  Aurajoen Uinti  41.51                 
Sofia Danska  2009    161          42.65   
  Uimaseura Kaarina  41.71                 
Vilja Suominen  2009    143          44.37   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.23                 
Alexandra Sandberg  2009    140          44.74   
  Tby Sim  45.71                 
Minea Moisio  2009    119          47.15   
  Tampereen Tyven Uimarit  48.10                 
Olivia Saukko  2009    96          50.69   
  Tampereen Tyven Uimarit  56.90                 
Fanni Jokinen  2009    92          51.46   
  Tampereen Tyven Uimarit  51.25                 
Hertta Myllymki  2010    71          55.99   
  Tampereen Tyven Uimarit                   
10  Emma Karimki  2009    67          57.13   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.64                 
11  Ebba Eriksson  2009    58          59.95   
  Norrtlje Simklubb  1:07.15                 
12  Ella ri  2011    52          1:02.16   
  Uimaseura Kaarina  1:02.40                 
13  Emmi Oksanen  2009    51          1:02.40   
  Tampereen Tyven Uimarit  1:00.06                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: lands Simfrening  Utskriftstid  16:13 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Godby    Utskriftstid  16:35   
  Arrangr  lands Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim/SU P11, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA          Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
Troy Sevonen  2008    193          39.07   
  Tby Sim  39.50                 
Sixten Ersson  2007    183          39.81   
  Tby Sim  41.12                 
Julius Linde  2007    149          42.57   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.88                 
Amos Mkil  2007    127          44.94   
  Simmis Grani  44.18                 
Kaapo Virtanen  2008    124          45.24   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.45                 
Carl Olsson  2008    117          46.22   
  Tby Sim  46.14                 
Niklas Tikkanen  2007    113          46.64   
  Tampereen Tyven Uimarit  45.67                 
Yichen SUN  2007    100          48.61   
  Tby Sim  52.07                 
Niilo Kankainen  2008    97          49.18   
  Swimming Jyvskyl  51.41                 
10  Joel Sulonen  2007    96          49.36   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  47.12                 
11  Ossi Tikka  2007    95          49.49   
  Aurajoen Uinti  47.76                 
12  Christian Edelman  2007    92          49.96   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.11                 
13  Milo Kallio  2008    88          50.78   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.36                 
14  Max Hyvrinen  2007    86          51.03   
  Aurajoen Uinti  50.34                 
15  Matteo Costa  2008    84          51.46   
  Tby Sim  52.99                 
16  Eero Hannula  2007    83          51.63   
  Uimaseura Kaarina  53.83                 
17  Nikke Laine  2007    82          52.00   
  Aurajoen Uinti  54.46                 
18  Oiva Saarinen  2008    78          52.76   
  Aurajoen Uinti  55.16                 
19  Tero Soukka  2007    75          53.44   
  Tampereen Tyven Uimarit  54.97                 
20  Marco Lusenius  2007    74          53.84   
  Aurajoen Uinti  53.41                 
21  Arvid Larsson  2007    72          54.26   
  Tby Sim                   
22  Miska Moisio  2007    67          55.57   
  Tampereen Tyven Uimarit  50.80                 
23  Noel Lundstrm  2007    66          55.69   
  Tby Sim                   
24  Erik Constable  2008    56          58.81   
  Aurajoen Uinti  1:02.95                 
25  Eetu Nissinen  2008    54          59.52   
  Tampereen Tyven Uimarit  49.93                 
26  Hugo Ratatikainen Blomdahl  2008    51          1:00.75   
  Norrtlje Simklubb                   
27  Niklas Honkanen  2008    39          1:06.53   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.55                 
28  Akseli Niskala  2007    31          1:11.46   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.11                 
Amos Korin  2008              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.96                 
Emil Blomberg  2008              DSQ   
  Norrtlje Simklubb  53.44                 
Liam Hjertn  2008              DSQ   
  Tby Sim                   
Nikita Zuravljov  2008              DSQ   
  Tampereen Tyven Uimarit  53.31                 
Oliver Bronsdon  2008              DSQ   
  Tby Sim                   
Romeo Manner  2008              DSQ   
  Aurajoen Uinti  44.41                 
Tor Carln  2008              DSQ   
  Tby Sim  50.69                 
Veikka Lehtonen  2008              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: lands Simfrening  Utskriftstid  16:35 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Godby    Utskriftstid  16:45   
  Arrangr  lands Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim/SU F/T1, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA          Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
Kerttu Rantanen  2007    321          37.53   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.53                 
Emmy Hllkvist  2008    315          37.77   
  Tby Sim  38.43                 
Emma Alsn  2007    275          39.51   
  Tby Sim  41.10                 
Hanna Trm  2007    270          39.75   
  Porin Uimaseura  42.04                 
Aino Laine  2007    263          40.09   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.47                 
Erin Heinikangas  2007    236          41.53   
  Rauman Uimaseura  42.19                 
Ella Valdolin  2007    233          41.76   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.71                 
Hilla-maaria Juhola  2007    224          42.31   
  Porin Uimaseura  43.83                 
Nova Larsson  2007    215          42.89   
  lands Simfrening  43.19                 
10  Saara Lehto  2007    213          42.98   
  Rauman Uimaseura  42.94                 
11  Mari Kaski  2007    213          43.00   
  Swimming Jyvskyl  45.55                 
12  Agnes Ruusumo  2007    197          44.11   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.98                 
13  Fia Metsola  2007    182          45.34   
  lands Simfrening  45.62                 
14  Hanna Gong  2007    176          45.79   
  Tby Sim  49.64                 
15  Lyyli Jrvi  2007    176          45.84   
  Porin Uimaseura  47.00                 
16  Amanda Ahinko  2007    174          45.95   
  lands Simfrening  46.25                 
17  Justiina Junnila  2007    172          46.14   
  Aurajoen Uinti  47.37                 
18  Lotta Luotola  2008    164          46.89   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.87                 
19  Sofia Maude  2008    161          47.24   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.99                 
20  Nella Imponen  2007    160          47.31   
  Aurajoen Uinti  43.71                 
21  Viola Blomberg  2007    159          47.41   
  Norrtlje Simklubb  51.31                 
22  Helka Knknen  2008    155          47.79   
  Porin Uimaseura  49.92                 
23  Miisa Jrvinen  2007    152          48.15   
  Aurajoen Uinti  48.31                 
24  Naomi Leo  2007    151          48.22   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.22                 
25  Minttu Mkihannu  2008    150          48.33   
  Tampereen Tyven Uimarit  47.38                 
26  Elsa Joseph  2007    149          48.38   
  Tampereen Tyven Uimarit  49.59                 
27  Amanda Ruusuvaara  2008    148          48.51   
  Uimaseura Kaarina  47.43                 
28  Oona Valtonen  2008    148          48.58   
  Tampereen Tyven Uimarit  50.20                 
29  Iiris Myllymki  2008    146          48.79   
  Tampereen Tyven Uimarit  50.23                 
30  Iida Pennanen  2008    138          49.67   
  Tampereen Tyven Uimarit  48.03                 
31  Venla Rajala  2008    136          49.93   
  Tampereen Tyven Uimarit  49.53                 
32  Amanda Vuori  2007    134          50.13   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.98                 
33  Saga Rikknen  2008    133          50.34   
  Aurajoen Uinti  51.68                 
34  Iiris Seikkula  2008    132          50.37   
  Swimming Jyvskyl  54.37                 
34  Veera Knuutila  2008    132          50.37   
  Aurajoen Uinti  51.44                 
36  Elsa Hanski  2008    131          50.50   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.12                 
37  Viiu Levola  2008    126          51.18   
  Tampereen Tyven Uimarit  50.62                 
38  Matilda Elofsson  2007    117          52.49   
  Tby Sim  55.35                 
39  Maija Salokorpi  2007    114          52.93   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.76                 
40  Alva Bjrk  2008    109          53.78   
  Tby Sim  54.91                 
41  Stella Seppl  2007    106          54.22   
  Porin Uimaseura  58.65                 
42  Minttu Piiroinen  2008    102          54.95   
  Aurajoen Uinti  57.73                 
43  Amelia Fricker  2007    97          55.75   
  lands Simfrening  57.34                 
44  Saara Pakomki  2008    95          56.31   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.17                 
45  Brianna Sandell  2008    83          58.72   
  Uimaseura Kaarina  59.61                 
46  Yasemin Yilmaz  2007    82          58.96   
  Aurajoen Uinti  1:02.79                 
47  Peppi Ruppa  2007    78          1:00.09   
  Tampereen Tyven Uimarit  1:01.04                 
48  Aava Sulanter  2007    69          1:02.36   
  Uimaseura Kaarina  59.85                 
49  Nea Veiro  2008    68          1:02.79   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
50  Aliisa Kunttu  2008    65          1:03.76   
  Aurajoen Uinti  1:01.30                 
51  Annika Andersen  2008    61          1:05.19   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.41                 
Emilia Rylander  2008              DSQ   
  Tby Sim                   
Emilia Taipalus  2008              DSQ   
  Rauman Uimaseura                   
Sofia Rih  2008              DSQ   
  Swimming Jyvskyl  47.82                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: lands Simfrening  Utskriftstid  16:45 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Godby    Utskriftstid  17:04   
  Arrangr  lands Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 5, 100m Frisim/VU P13, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
Sakari Korri  2005    415  28.95        1:00.23   
  Rauman Uimaseura  1:02.77                 
                     
Marcus Persson Taylor  2005    348  30.35        1:03.87   
  Tby Sim  1:02.88                 
                     
Arttu Venemies  2005    341  30.53        1:04.32   
  Swimming Jyvskyl  1:08.23                 
                     
Joonas Arponen  2005    324  31.56        1:05.43   
  Rauman Uimaseura  1:06.96                 
                     
Julius Sandelin  2005    292  32.29        1:07.73   
  Rauman Uimaseura  1:09.94                 
                     
Leo Gleryz  2006    278  32.34        1:08.81   
  Tby Sim  1:06.87                 
                     
Lauri-pekka Pakomki  2006    269  33.25        1:09.55   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.83                 
                     
Aarni Linderborg  2005    268  33.38        1:09.68   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.60                 
                     
Aleksanteri Nissinen  2005    263  33.37        1:10.08   
  Swimming Jyvskyl  1:12.87                 
                     
10  Patrik Reiman  2005    247  34.43        1:11.57   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.72                 
                     
11  Caspian Humble  2005    239  34.72        1:12.33   
  Tby Sim  1:13.19                 
                     
12  Aleksi Metspelto  2006    233  34.96        1:12.93   
  Swimming Jyvskyl  1:18.17                 
                     
13  Joa Metsola  2005    233  35.18        1:13.00   
  lands Simfrening  1:15.62                 
                     
14  Kasper Kainonen  2005    227  34.24        1:13.62   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.92                 
                     
15  Juho Trm  2005    222  34.78        1:14.16   
  Porin Uimaseura  1:13.57                 
                     
16  Ruben Honko  2006    214  36.11        1:15.06   
  Swimming Jyvskyl  1:18.75                 
                     
17  Max Alln  2005    198  36.26        1:17.04   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.90                 
                     
18  Santeri Holmberg  2006    191  36.76        1:17.90   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.31                 
                     
19  Vilho Okkonen  2006    189  36.72        1:18.28   
  Rauman Uimaseura  1:22.34                 
                     
20  Oliver Jokinen  2005    182  36.53        1:19.30   
  Aurajoen Uinti  1:19.66                 
                     
21  Eemeli Arnell  2005    172  38.68        1:20.67   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.40                 
                     
22  Kalle Heinonen  2006    168  38.13        1:21.40   
  Tampereen Tyven Uimarit  1:20.62                 
                     
23  Milo Bergman  2006    167  38.11        1:21.47   
  lands Simfrening  1:22.77                 
                     
24  Kevin Lenstad  2005    165  38.72        1:21.79   
  Tby Sim  1:24.91                 
                     
25  Filip Norlin  2005    160  38.59        1:22.68   
  Tby Sim  1:25.43                 
                     
26  Ilari Viitasalo  2005    160  37.91        1:22.72   
  Rauman Uimaseura  1:28.07                 
                     
27  Linus Korin  2006    160  39.06        1:22.75   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.61                 
                     
28  Stanislav Shabaltas  2005    157  38.56        1:23.20   
  Tby Sim  1:36.94                 
                     
29  Alex Laitiainen  2005    152  37.47        1:24.16   
  Swimming Jyvskyl  1:26.04                 
                     
30  Markus Popov  2005    148  38.95        1:24.93   
  Tampereen Tyven Uimarit  1:24.95                 
                     
31  Matias Sepp  2006    147  38.60        1:25.14   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.19                 
                     
32  Benjamin Salo  2006    141  40.85        1:26.31   
  Porin Uimaseura  1:35.57                 
                     
33  Frans Sandblom  2006    128  41.19        1:29.04   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.84                 
                     
34  Aaron Hannula  2005    124  42.13        1:29.90   
  Uimaseura Kaarina  1:29.56                 
                     
35  Vili Niemi  2006    117  42.60        1:31.68   
  Tampereen Tyven Uimarit  1:32.53                 
                     
36  Ferdinand Backman  2006    116  41.99        1:31.91   
  Tampereen Tyven Uimarit  1:28.49                 
                     
37  Miki Vierre  2006    110  46.05        1:33.73   
  Tampereen Tyven Uimarit  1:34.56                 
                     
38  Romeo Maranzani  2006    106  44.84        1:34.74   
  Aurajoen Uinti  1:36.36                 
                     
39  Thomas Korvela  2005    104  43.67        1:35.53   
  Aurajoen Uinti  1:34.99                 
                     
40  Erik Stein  2005    99  44.08        1:36.99   
  Tby Sim  1:44.98                 
                     
41  Peter Kanninen  2006    99  43.47        1:37.10   
  Aurajoen Uinti  1:34.62                 
                     
42  Frans Roine  2005    98  43.44        1:37.15   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.21                 
                     
43  Nicolo Manzone  2005    97  44.75        1:37.62   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.84                 
                     
44  Kasper Vira  2006    96  44.83        1:37.84   
  Aurajoen Uinti  1:37.07                 
                     
45  Lennart Ahlholm  2005    88  46.56        1:40.82   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:45.73                 
                     
46  Casper Manzone  2005    86  47.26        1:41.63   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:38.59                 
                     
47  Hugo Mirn  2006    83  47.25        1:42.80   
  lands Simfrening  1:47.41                 
                     
48  Kristian Raski  2006    83  48.89        1:42.98   
  Aurajoen Uinti  1:53.47                 
                     
49  Ilari Linderborg  2006    83  48.02        1:42.99   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:37.61                 
                     
50  Leo Lehtonen  2006    81  49.15        1:43.55   
  Tampereen Tyven Uimarit                   
                     
51  Eino Polari  2006    75  51.83        1:46.45   
  Aurajoen Uinti                   
                     
52  Aleksi Nurmi  2006    70  50.28        1:48.97   
  Aurajoen Uinti  1:47.00                 
                     
53  Ilmari Kunttu  2006    69  50.15        1:49.12   
  Aurajoen Uinti  1:52.12                 
                     
54  Alex Hamilton  2006    54  53.26        1:58.73   
  Tampereen Tyven Uimarit                   
                     
Arvid Thoresson  2005              DSQ   
  Tby Sim  1:25.44                 
                     
Benjamin Todorovac Hallongren  2006              DSQ   
  Tby Sim  1:17.38                 
                     
Elvin Degerbalkan  2006              DSQ   
  Tby Sim  1:20.61                 
                     
Oliver Haux  2005              DSQ   
  Tby Sim  1:22.41                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: lands Simfrening  Utskriftstid  17:04 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tvlingsort  Godby    Utskriftstid  22:10   
  Arrangr  lands Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 6, 100m Frisim/VU F/T13, Finaler 12 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
Mathilda Sandberg  2005    483  30.86        1:05.00   
  Tby Sim  1:07.79                 
                     
Moa Nyblom  2005    418  32.72        1:08.18   
  Tby Sim  1:10.18                 
                     
Nelli Laaksonen  2005    414  32.25        1:08.41   
  Porin Uimaseura  1:08.82                 
                     
Ella Thermaenius  2005    394  33.70        1:09.57   
  Tby Sim  1:09.36                 
                     
Kaisla Korvonen  2006    393  32.87        1:09.62   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.62                 
                     
Anni Trmnen  2005    383  33.21        1:10.20   
  Rauman Uimaseura  1:12.52                 
                     
Clara Westerdahl  2005    373  33.18        1:10.80   
  Tby Sim  1:13.86                 
                     
Hilla Knknen  2006    361  34.40        1:11.59   
  Porin Uimaseura  1:12.05                 
                     
Mathilda Heiki  2006    355  33.93        1:11.99   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.00                 
                     
10  Veera Tall  2005    344  34.30        1:12.76   
  Porin Uimaseura  1:16.12                 
                     
11  Wilma Turpeinen  2006    342  33.78        1:12.88   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.31                 
                     
12  Amanda Bjrklund  2006    338  34.58        1:13.22   
  Tby Sim  1:13.59                 
                     
13  Enni Huttunen  2005    337  35.01        1:13.27   
  Rauman Uimaseura  1:16.70                 
                     
14  Jenna Juhola  2006    321  34.65        1:14.44   
  Rauman Uimaseura  1:18.31                 
                     
15  Emilia Rahola  2006    321  36.40        1:14.45   
  Porin Uimaseura  1:17.42                 
                     
16  Emmi Ellonen  2005    318  36.02        1:14.66   
  Porin Uimaseura  1:11.00                 
                     
17  Viola Karismaa  2005    316  35.38        1:14.86   
  Porin Uimaseura  1:17.46                 
                     
18  Tuva Lundberg  2006    310  34.52        1:15.32   
  Tby Sim  1:17.09                 
                     
19  Bettina Sandelin  2005    299  36.60        1:16.21   
  Rauman Uimaseura  1:19.68                 
                     
20  Filippa Emtemo  2005    293  36.73        1:16.74   
  Tby Sim  1:19.62                 
                     
21  Ella Bckman  2005    291  36.76        1:16.95   
  lands Simfrening  1:16.32                 
                     
22  Tilda Aaltonen  2006    290  36.03        1:17.00   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.33                 
                     
23  Janna Tepsa  2005    289  36.20        1:17.09   
  Uimaseura Kaarina  1:17.95                 
                     
24  Mea Alho  2006    274  37.65        1:18.53   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.04                 
                     
25  Ronja Simsek  2005    268  37.40        1:19.05   
  Porin Uimaseura  1:19.43                 
                     
26  Tilda Saine  2006    267  38.47        1:19.20   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.51                 
                     
27  Tilda Svrd  2005    264  37.32        1:19.49   
  Tby Sim  1:21.76                 
                     
28  Celina Sandell  2005    263  37.26        1:19.55   
  Uimaseura Kaarina  1:18.04                 
                     
29  Ktrin Koppel  2005    262  38.14        1:19.63   
  Rauman Uimaseura  1:24.74                 
                     
30  Ronja Rantanen  2005    255  38.59        1:20.42   
  Porin Uimaseura  1:26.75                 
                     
31  Vea Victoria Ramsten  2005    247  38.09        1:21.20   
  Porin Uimaseura  1:18.80                 
                     
32  Ida Lindqvist  2005    243  39.62        1:21.64   
  Tby Sim  1:26.10                 
                     
33  Sofia Mustonen  2006    243  39.37        1:21.73   
  Tampereen Tyven Uimarit  1:27.82                 
                     
34  Anna Wang  2005    241  38.47        1:21.95   
  Tby Sim  1:24.55                 
                     
35  Piitu Perkola  2006    239  38.92        1:22.11   
  Tampereen Tyven Uimarit  1:25.96                 
                     
36  Amanda Ahmaoja  2005    238  39.91        1:22.30   
  Porin Uimaseura  1:28.55                 
                     
37  Maikki Hmlinen  2006    236  38.46        1:22.47   
  Uimaseura Kaarina  1:20.95                 
                     
38  Emilia Pakkanen  2006    236  37.73        1:22.49   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.91                 
                     
39  Iina Salmivaara  2006    224  39.66        1:23.87   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.35                 
                     
40  Gabriella Vesterkvist  2006    224  40.66        1:23.89   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.00                 
                     
41  Deniz Degerbalkan  2006    217  40.11        1:24.77   
  Tby Sim  1:25.85                 
                     
42  Amanda Lindberg  2006    215  40.13        1:25.05   
  Tby Sim  1:25.71                 
                     
43  Kaisa Harjula  2005    214  41.11        1:25.23   
  Porin Uimaseura  1:28.22                 
                     
44  Anna Rantala  2006    211  40.42        1:25.66   
  Swimming Jyvskyl  1:32.29                 
                     
45  Nanna Kotkatvuori  2006    210  42.25        1:25.73   
  Uimaseura Kaarina  1:28.10                 
                     
46  Emma Haapanen  2006    209  40.35        1:25.86   
  Aurajoen Uinti  1:22.40                 
                     
47  Nora Eriksson  2006    208  39.91        1:25.96   
  lands Simfrening  1:29.05                 
                     
48  Bianca Fljt  2005    206  41.66        1:26.26   
  lands Simfrening  1:24.75                 
                     
49  Ella Jokioinen  2006    204  40.92        1:26.55   
  Aurajoen Uinti  1:27.72                 
                     
50  Emma Olsson Sande  2005    203  39.65        1:26.72   
  Tby Sim  1:30.12                 
                     
51  Pia Hellmann  2006    200  40.44        1:27.11   
  Rauman Uimaseura                   
                     
52  Julia Eriksson  2005    198  41.63        1:27.43   
  lands Simfrening  1:29.89                 
                     
53  Wilma Danielsson  2005    191  40.38        1:28.47   
  lands Simfrening  1:30.66                 
                     
54  Anna Topoeva  2005    191  40.33        1:28.56   
  lands Simfrening  1:28.83                 
                     
55  Jessica Karling  2006    190  42.00        1:28.60   
  Aurajoen Uinti  1:32.19                 
                     
56  Kerttu Heikkil  2006    190  42.22        1:28.63   
  Porin Uimaseura  1:28.63                 
                     
57  Maija Grnholm  2006    182  40.91        1:29.98   
  Aurajoen Uinti  1:45.41                 
                     
58  Netta Koskinen  2005    178  43.04        1:30.56   
  Aurajoen Uinti                   
                     
59  Elina Toivonen  2006    177  40.75        1:30.79   
  Aurajoen Uinti  1:35.15                 
                     
60  Elsa Koskinen  2006    169  44.61        1:32.14   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:36.70                 
                     
61  Embla Sipinen  2005    162  43.84        1:33.47   
  Norrtlje Simklubb  1:36.61                 
                     
62  Mathilda Wahlstedt  2006    157  43.48        1:34.41   
  lands Simfrening  1:40.58                 
                     
63  Emilia Eriksson  2006    154  42.88        1:35.03   
  Norrtlje Simklubb                   
                     
64  Alina Vanhatalo  2006    140  44.92        1:38.13   
  Uimaseura Kaarina  1:33.51                 
                     
65  Salla-mari Koskinen  2006    138  47.32        1:38.70   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.97                 
                     
66  Tilda Carlsson  2006    134  46.51        1:39.59   
  Tby Sim  1:43.40                 
                     
67  Veronika Tymoshenko  2006    133  45.33        1:39.79   
  lands Simfrening                   
                     
68  Sani Karjalainen  2005    117  47.15        1:44.08   
  Aurajoen Uinti                   
                     
69  Mandi Hmlinen  2006    115  50.61        1:44.89   
  Uimaseura Kaarina  1:44.56                 
                     
70  Aino Viitala  2006    103  48.64        1:48.58   
  Aurajoen Uinti  1:52.14                 
                     
71  Vanessa Hallberg  2006    102  49.80        1:48.91   
  Norrtlje Simklubb                   
                     
72  Aino Norrdal  2006    94  51.23        1:51.93   
  Uimaseura Kaarina  1:43.88                 
                     
73  Anni Birkstedt  2006    87  51.32        1:55.07   
  Uimaseura Kaarina  1:59.16                 
                     
74  Iris Lifvendahl  2006    78  50.83        1:58.97   
  Norrtlje Simklubb                   
                     
Clara Taberman  2004      41.13        1:29.06  EXTRA 
  Tby Sim  1:23.39                 
                     
Junie Lindgren  2004      38.82        1:24.59  EXTRA 
  Tby Sim  1:23.76                 
                     
Agnes Gustavsson  2005              DSQ   
  Tby Sim  1:10.66                 
                     
Agnes Hultin  2005              DSQ   
  Norrtlje Simklubb  1:33.84                 
                     
Emilia Almert  2003              DSQ   
  Nacka HI  1:52.17                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: lands Simfrening  Utskriftstid  22:10 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Godby    Utskriftstid  17:42   
  Arrangr  lands Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 7, 50m Brstsim/RU P9, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA          Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
Jonatan Lnngren  2009    94          55.41   
  lands Simfrening                   
Eemeli Varonen  2009    91          55.99   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.20                 
Niilo Lehtinen  2009    84          57.44   
  Aurajoen Uinti  54.89                 
Albin Holmgren  2009              DSQ   
  Tby Sim  48.70                 
Samu-patrik Sula  2009              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Wille Vantala  2009              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: lands Simfrening  Utskriftstid  17:42 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Godby    Utskriftstid  17:47   
  Arrangr  lands Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 8, 50m Brstsim/RU F/T9, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA          Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
Sofia Danska  2009    181          50.90   
  Uimaseura Kaarina  52.98                 
Janna Saloniemi  2009    173          51.66   
  Tampereen Tyven Uimarit  52.35                 
Alexandra Sandberg  2009    135          56.05   
  Tby Sim  56.63                 
Minea Moisio  2009    131          56.63   
  Tampereen Tyven Uimarit  56.94                 
Olivia Saukko  2009    125          57.54   
  Tampereen Tyven Uimarit  1:04.07                 
Fanni Jokinen  2009    107          1:00.64   
  Tampereen Tyven Uimarit                   
Vilja Suominen  2009    101          1:01.72   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.80                 
Elsa Constable  2009    90          1:04.25   
  Aurajoen Uinti                   
Hertta Myllymki  2010    56          1:15.14   
  Tampereen Tyven Uimarit  1:10.23                 
Ebba Eriksson  2009              DSQ   
  Norrtlje Simklubb                   
Emma Karimki  2009              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: lands Simfrening  Utskriftstid  17:47 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Godby    Utskriftstid  18:02   
  Arrangr  lands Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 9, 100m Brstsim/RU P11, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
Sixten Ersson  2007    209  44.70        1:33.68   
  Tby Sim  1:36.58                 
                     
Julius Linde  2007    131  51.01        1:49.30   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:54.89                 
                     
Carl Olsson  2008    128  53.31        1:50.21   
  Tby Sim  2:08.70                 
                     
Romeo Manner  2008    104  55.97        1:58.07   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Tero Soukka  2007    99  56.66        2:00.17   
  Tampereen Tyven Uimarit  2:07.22                 
                     
Noel Lundstrm  2007    96  56.15        2:01.22   
  Tby Sim  2:05.64                 
                     
Emil Blomberg  2008    95  59.95        2:01.65   
  Norrtlje Simklubb                   
                     
Amos Korin  2008    86  59.14        2:05.70   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Hugo Ratatikainen Blomdahl  2008    83  59.29        2:07.47   
  Norrtlje Simklubb                   
                     
10  Nikke Laine  2007    80  59.77        2:08.94   
  Aurajoen Uinti  2:13.47                 
                     
11  Miska Moisio  2007    71  1:03.79        2:13.74   
  Tampereen Tyven Uimarit  2:14.72                 
                     
12  Marco Lusenius  2007    71  1:04.17        2:13.87   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Joel Sulonen  2007    68  1:03.86        2:15.84   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:23.90                 
                     
14  Eero Hannula  2007    66  1:04.72        2:17.07   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Akseli Niskala  2007              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Arvid Larsson  2007              DSQ   
  Tby Sim  2:07.27                 
                     
Christian Edelman  2007              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:54.66                 
                     
Eetu Nissinen  2008              DSQ   
  Tampereen Tyven Uimarit                   
                     
Milo Kallio  2008              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Niilo Kankainen  2008              DSQ   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
Niklas Honkanen  2008              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Niklas Tikkanen  2007              DSQ   
  Tampereen Tyven Uimarit  2:02.67                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: lands Simfrening  Utskriftstid  18:02 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Godby    Utskriftstid  18:24   
  Arrangr  lands Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 10, 100m Brstsim/RU F/T11, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
Kerttu Rantanen  2007    294  44.09        1:34.26   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:37.81                 
                     
Erin Heinikangas  2007    264  47.43        1:37.72   
  Rauman Uimaseura  1:46.61                 
                     
Amanda Ahinko  2007    254  47.88        1:38.89   
  lands Simfrening  1:44.62                 
                     
Hanna Trm  2007    254  46.69        1:38.99   
  Porin Uimaseura  1:42.16                 
                     
Elsa Joseph  2007    244  47.37        1:40.25   
  Tampereen Tyven Uimarit  1:47.19                 
                     
Emmy Hllkvist  2008    238  47.26        1:41.13   
  Tby Sim  1:44.99                 
                     
Emma Alsn  2007    234  48.53        1:41.68   
  Tby Sim  1:42.21                 
                     
Hanna Gong  2007    230  47.48        1:42.22   
  Tby Sim  1:44.70                 
                     
Sofia Rih  2008    209  48.38        1:45.50   
  Swimming Jyvskyl  2:00.88                 
                     
10  Hilla-maaria Juhola  2007    201  51.73        1:46.98   
  Porin Uimaseura  1:53.50                 
                     
11  Aino Laine  2007    201  49.09        1:47.03   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.35                 
                     
12  Lyyli Jrvi  2007    196  49.91        1:47.86   
  Porin Uimaseura  1:50.30                 
                     
13  Saara Lehto  2007    195  51.49        1:47.97   
  Rauman Uimaseura  1:53.02                 
                     
14  Olivia Allert  2007    193  50.64        1:48.45   
  Tby Sim                   
                     
15  Fia Metsola  2007    189  52.77        1:49.12   
  lands Simfrening                   
                     
16  Amanda Vuori  2007    187  50.59        1:49.53   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:59.70                 
                     
17  Emma Wahlqvist  2007    180  51.47        1:50.95   
  Tby Sim                   
                     
18  Justiina Junnila  2007    177  54.84        1:51.55   
  Aurajoen Uinti  2:20.24                 
                     
19  Iiris Myllymki  2008    166  56.63        1:54.07   
  Tampereen Tyven Uimarit                   
                     
20  Miisa Jrvinen  2007    165  54.33        1:54.20   
  Aurajoen Uinti  1:56.09                 
                     
21  Agnes Ruusumo  2007    161  54.43        1:55.06   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:57.60                 
                     
22  Oona Valtonen  2008    160  54.01        1:55.26   
  Tampereen Tyven Uimarit  2:04.81                 
                     
23  Minttu Mkihannu  2008    155  54.81        1:56.60   
  Tampereen Tyven Uimarit                   
                     
24  Helka Knknen  2008    153  54.78        1:56.98   
  Porin Uimaseura  1:59.70                 
                     
25  Ella Valdolin  2007    149  55.80        1:58.17   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:00.96                 
                     
26  Saara Pakomki  2008    149  57.66        1:58.24   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
27  Emilia Rylander  2008    147  55.86        1:58.63   
  Tby Sim                   
                     
27  Emilie Sjsten  2008    147  55.33        1:58.63   
  Aurajoen Uinti                   
                     
29  Amanda Ruusuvaara  2008    147  57.20        1:58.79   
  Uimaseura Kaarina  2:12.59                 
                     
30  Naomi Leo  2007    145  56.04        1:59.10   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:07.39                 
                     
31  Viola Blomberg  2007    143  57.03        1:59.67   
  Norrtlje Simklubb                   
                     
32  Nelli Ranne  2007    142  56.58        2:00.02   
  Porin Uimaseura  1:58.37                 
                     
33  Iida Pennanen  2008    142  56.67        2:00.09   
  Tampereen Tyven Uimarit  2:05.99                 
                     
34  Nella Imponen  2007    141  56.94        2:00.43   
  Aurajoen Uinti  2:31.21                 
                     
35  Iiris Paloposki  2007    140  57.75        2:00.48   
  Aurajoen Uinti                   
                     
36  Mari Kaski  2007    137  57.62        2:01.35   
  Swimming Jyvskyl  2:13.22                 
                     
37  Sofia Maude  2008    135  58.44        2:01.96   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
38  Isabelle Isufi Berlin  2008    132  58.84        2:03.02   
  Tby Sim                   
                     
39  Lila Reiman  2007    116  1:00.02        2:08.36   
  Tampereen Tyven Uimarit                   
                     
40  Iiris Seikkula  2008    111  1:02.06        2:10.20   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
41  Lotta Luotola  2008    103  1:04.04        2:13.69   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
42  Amelia Fricker  2007    102  1:03.56        2:13.91   
  lands Simfrening                   
                     
43  Venla Rajala  2008    99  1:01.67        2:15.16   
  Tampereen Tyven Uimarit  2:12.93                 
                     
44  Stella Seppl  2007    96  1:03.76        2:16.86   
  Porin Uimaseura                   
                     
45  Ida Hamilton  2008    93  1:02.93        2:18.05   
  Tampereen Tyven Uimarit                   
                     
46  Aava Sulanter  2007    93  1:05.55        2:18.10   
  Uimaseura Kaarina  2:15.98                 
                     
47  Peppi Ruppa  2007    93  1:04.63        2:18.37   
  Tampereen Tyven Uimarit  2:19.23                 
                     
48  Nea Veiro  2008    76  1:10.68        2:27.86   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
49  Yasemin Yilmaz  2007    73  1:10.61        2:29.76   
  Aurajoen Uinti  2:47.80                 
                     
50  Aliisa Kunttu  2008    70  1:12.21        2:32.10   
  Aurajoen Uinti  2:36.13                 
                     
51  Maija Salokorpi  2007    67  1:13.12        2:34.20   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
52  Emilia Taipalus  2008    52  1:18.74        2:47.22   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Alva Bjrk  2008              DSQ   
  Tby Sim                   
                     
Annika Andersen  2008              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Nora Mikalsen  2008              DSQ   
  Tby Sim                   
                     
Veera Knuutila  2008              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Viiu Levola  2008              DSQ   
  Tampereen Tyven Uimarit  2:07.42                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: lands Simfrening  Utskriftstid  18:24 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Godby    Utskriftstid  18:58   
  Arrangr  lands Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 11, 200m Medley/SKU P13, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
Marcus Persson Taylor  2005    382  31.99  1:14.38  1:57.76    2:33.69   
  Tby Sim  2:37.85                 
                     
Sakari Korri  2005    360  32.21  1:14.51  2:01.68    2:36.77   
  Rauman Uimaseura  2:50.41                 
                     
Joonas Arponen  2005    305  34.79  1:18.74  2:10.80    2:45.69   
  Rauman Uimaseura  2:51.61                 
                     
Arttu Venemies  2005    289  37.47  1:21.30  2:11.04    2:48.54   
  Swimming Jyvskyl  2:55.60                 
                     
Lauri-pekka Pakomki  2006    289  37.88  1:21.94  2:11.08    2:48.57   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:54.28                 
                     
Julius Sandelin  2005    268  38.38  1:24.40  2:14.84    2:52.88   
  Rauman Uimaseura  3:00.61                 
                     
Leo Gleryz  2006    262  37.24  1:23.78  2:14.65    2:54.17   
  Tby Sim                   
                     
Juho Trm  2005    261  38.39  1:19.73  2:13.29    2:54.33   
  Porin Uimaseura  3:02.87                 
                     
Caspian Humble  2005    261  42.69  1:27.41  2:17.24    2:54.53   
  Tby Sim  2:59.16                 
                     
10  Aleksanteri Nissinen  2005    244  39.69  1:27.28  2:18.85    2:58.42   
  Swimming Jyvskyl  3:02.87                 
                     
11  Aarni Linderborg  2005    233  38.86  1:26.98  2:22.08    3:01.06   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:05.95                 
                     
12  Patrik Reiman  2005    222  43.96  1:31.49  2:24.38    3:04.02   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:10.86                 
                     
13  Ruben Honko  2006    215  41.11  1:28.31  2:24.87    3:06.06   
  Swimming Jyvskyl  3:15.45                 
                     
14  Aleksi Metspelto  2006    211  42.95  1:30.42  2:25.56    3:07.14   
  Swimming Jyvskyl  3:12.46                 
                     
15  Santeri Holmberg  2006    208  41.36  1:27.44  2:26.25    3:08.02   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:14.36                 
                     
16  Vilho Okkonen  2006    203  44.83  1:32.12  2:28.41    3:09.80   
  Rauman Uimaseura                   
                     
17  Joa Metsola  2005    201  38.52  1:27.72  2:26.66    3:10.13   
  lands Simfrening  3:19.12                 
                     
18  Milo Bergman  2006    188  49.21  1:36.22  2:31.48    3:14.39   
  lands Simfrening  3:24.67                 
                     
19  Elvin Degerbalkan  2006    182  43.94  1:35.59  2:30.97    3:16.56   
  Tby Sim  3:16.59                 
                     
20  Oliver Haux  2005    170  44.09  1:37.29  2:35.65    3:20.98   
  Tby Sim  3:22.86                 
                     
21  Kalle Heinonen  2006    170  40.81  1:33.35  2:35.13    3:21.27   
  Tampereen Tyven Uimarit  3:40.80                 
                     
22  Alex Laitiainen  2005    168  44.90  1:33.55  2:35.29    3:22.05   
  Swimming Jyvskyl  3:22.50                 
                     
23  Kevin Lenstad  2005    160  51.96  1:44.47  2:41.19    3:25.43   
  Tby Sim                   
                     
24  Frans Sandblom  2006    150  53.35  1:49.40  2:43.27    3:29.83   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:43.01                 
                     
25  Oliver Jokinen  2005    132  54.95  1:50.91  2:52.29    3:39.05   
  Aurajoen Uinti                   
                     
26  Frans Roine  2005    113  55.31  1:53.83  3:00.19    3:50.15   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
27  Miki Vierre  2006    111  1:01.37  1:58.96  3:03.71    3:51.61   
  Tampereen Tyven Uimarit  3:52.43                 
                     
28  Romeo Maranzani  2006    109  46.64  1:46.52  2:58.27    3:52.92   
  Aurajoen Uinti                   
                     
29  Matias Sepp  2006    107  54.04  1:56.53  3:03.98    3:54.38   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
30  Benjamin Salo  2006    106  50.34  1:58.20  3:07.23    3:55.54   
  Porin Uimaseura                   
                     
31  Casper Manzone  2005    101  58.59  1:59.74  3:05.27    3:59.07   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
32  Ilari Linderborg  2006    93  1:06.04  2:08.68  3:13.06    4:05.67   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
33  Lennart Ahlholm  2005    85  59.18  2:05.75  3:12.91    4:13.13   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Aleksi Nurmi  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Arvid Thoresson  2005              DSQ   
  Tby Sim                   
                     
Benjamin Todorovac Hallongren  2006              DSQ   
  Tby Sim                   
                     
Eemeli Arnell  2005              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:18.49                 
                     
Ferdinand Backman  2006              DSQ   
  Tampereen Tyven Uimarit  3:57.38                 
                     
Ilmari Kunttu  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kasper Kainonen  2005              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:30.76                 
                     
Kasper Vira  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kristian Raski  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Linus Korin  2006              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Max Alln  2005              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:18.41                 
                     
Nicolo Manzone  2005              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Peter Kanninen  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Thomas Korvela  2005              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: lands Simfrening  Utskriftstid  18:58 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Godby    Utskriftstid  19:37   
  Arrangr  lands Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 12, 200m Medley/SKU F/T13, Finaler 12 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
Moa Nyblom  2005    466  35.10  1:17.94  2:03.58    2:40.69   
  Tby Sim  2:45.79                 
                     
Mathilda Sandberg  2005    432  35.21  1:17.77  2:06.38    2:44.72   
  Tby Sim  2:48.87                 
                     
Nelli Laaksonen  2005    374  38.40  1:21.05  2:14.21    2:52.80   
  Porin Uimaseura  2:57.30                 
                     
Amanda Bjrklund  2006    364  37.72  1:25.05  2:16.22    2:54.40   
  Tby Sim                   
                     
Kaisla Korvonen  2006    356  39.76  1:25.65  2:16.39    2:55.68   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:58.28                 
                     
Anni Trmnen  2005    351  37.30  1:24.50  2:19.09    2:56.53   
  Rauman Uimaseura  3:06.48                 
                     
Agnes Gustavsson  2005    350  38.23  1:19.14  2:16.20    2:56.70   
  Tby Sim  3:03.57                 
                     
Clara Westerdahl  2005    340  43.08  1:30.03  2:17.97    2:58.50   
  Tby Sim  3:10.06                 
                     
Ella Thermaenius  2005    329  40.40  1:30.26  2:20.91    3:00.36   
  Tby Sim  3:03.02                 
                     
10  Hilla Knknen  2006    314  41.98  1:30.73  2:25.39    3:03.18   
  Porin Uimaseura  3:13.79                 
                     
11  Wilma Turpeinen  2006    311  40.47  1:27.24  2:21.74    3:03.88   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:09.67                 
                     
12  Viola Karismaa  2005    310  39.24  1:34.36  2:21.60    3:03.99   
  Porin Uimaseura                   
                     
13  Bettina Sandelin  2005    307  38.97  1:27.40  2:24.03    3:04.57   
  Rauman Uimaseura  3:15.08                 
                     
14  Jenna Juhola  2006    306  40.66  1:26.64  2:23.40    3:04.89   
  Rauman Uimaseura  3:19.78                 
                     
15  Emilia Rahola  2006    301  46.64  1:33.13  2:25.91    3:05.88   
  Porin Uimaseura  3:08.72                 
                     
16  Ronja Simsek  2005    298  45.84  1:33.49  2:24.48    3:06.54   
  Porin Uimaseura  3:07.73                 
                     
17  Tuva Lundberg  2006    292  42.37  1:29.40  2:25.18    3:07.76   
  Tby Sim  3:08.71                 
                     
18  Mea Alho  2006    281  46.44  1:37.45  2:27.53    3:10.06   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:16.67                 
                     
19  Vea Victoria Ramsten  2005    275  44.66  1:31.19  2:31.16    3:11.41   
  Porin Uimaseura  3:18.93                 
                     
20  Enni Huttunen  2005    273  45.02  1:34.09  2:29.15    3:11.93   
  Rauman Uimaseura  3:43.72                 
                     
21  Emilia Pakkanen  2006    271  43.75  1:34.48  2:26.68    3:12.50   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:23.15                 
                     
22  Veera Tall  2005    267  44.91  1:36.87  2:34.63    3:13.35   
  Porin Uimaseura  3:13.95                 
                     
23  Filippa Emtemo  2005    265  41.99  1:29.82  2:29.11    3:13.96   
  Tby Sim                   
                     
24  Ktrin Koppel  2005    257  44.54  1:33.89  2:30.98    3:15.76   
  Rauman Uimaseura  3:14.92                 
                     
25  Maikki Hmlinen  2006    250  46.23  1:37.90  2:35.77    3:17.56   
  Uimaseura Kaarina  3:17.96                 
                     
26  Celina Sandell  2005    244  43.39  1:35.46  2:35.65    3:19.36   
  Uimaseura Kaarina  3:28.20                 
                     
27  Anna Wang  2005    240  43.65  1:36.17  2:36.38    3:20.35   
  Tby Sim  3:29.00                 
                     
28  Ida Lindqvist  2005    238  48.14  1:39.42  2:38.13    3:20.86   
  Tby Sim  3:32.01                 
                     
29  Tilda Svrd  2005    237  43.40  1:38.87  2:36.90    3:21.21   
  Tby Sim  3:25.89                 
                     
30  Sofia Mustonen  2006    232  44.53  1:39.84  2:36.10    3:22.55   
  Tampereen Tyven Uimarit                   
                     
31  Janna Tepsa  2005    231  49.04  1:39.53  2:37.57    3:22.87   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
32  Gabriella Vesterkvist  2006    223  49.02  1:40.91  2:42.63    3:25.20   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:29.89                 
                     
33  Bianca Fljt  2005    220  42.12  1:34.27  2:38.38    3:26.14   
  lands Simfrening  3:26.56                 
                     
34  Amanda Ahmaoja  2005    220  46.25  1:37.76  2:40.76    3:26.31   
  Porin Uimaseura  3:33.99                 
                     
35  Deniz Degerbalkan  2006    218  49.54  1:39.21  2:41.18    3:26.77   
  Tby Sim  3:29.97                 
                     
36  Wilma Danielsson  2005    216  45.70  1:42.87  2:37.00    3:27.40   
  lands Simfrening  4:01.49                 
                     
37  Tilda Saine  2006    209  46.44  1:39.30  2:45.28    3:29.70   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:32.54                 
                     
38  Anna Rantala  2006    201  48.69  1:41.06  2:44.79    3:32.60   
  Swimming Jyvskyl  3:42.45                 
                     
39  Emma Olsson Sande  2005    198  52.44  1:43.80  2:43.12    3:33.69   
  Tby Sim                   
                     
40  Piitu Perkola  2006    195  50.77  1:44.39  2:46.35    3:34.62   
  Tampereen Tyven Uimarit  3:42.15                 
                     
41  Nanna Kotkatvuori  2006    188  49.06  1:46.77  2:50.18    3:37.21   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
42  Nora Eriksson  2006    187  52.36  1:47.48  2:48.53    3:37.77   
  lands Simfrening  3:49.51                 
                     
43  Kerttu Heikkil  2006    183  49.52  1:46.73  2:47.90    3:39.17   
  Porin Uimaseura  3:41.65                 
                     
44  Maija Grnholm  2006    163  56.06  1:55.50  3:02.91    3:47.79   
  Aurajoen Uinti                   
                     
45  Kaisa Harjula  2005    162  54.12  1:54.98  2:58.91    3:48.38   
  Porin Uimaseura  3:51.94                 
                     
46  Alina Vanhatalo  2006    157  54.74  1:50.80  2:55.63    3:50.53   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
47  Elsa Koskinen  2006    133  58.09  2:00.82  3:13.08    4:04.03   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
48  Mandi Hmlinen  2006    130  57.31  1:56.85  3:10.59    4:05.64   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
49  Aino Norrdal  2006    122  57.96  2:03.52  3:05.42    4:10.89   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Clara Taberman  2004      51.72  1:49.14  2:47.96    3:38.12  EXTRA 
  Tby Sim  3:25.76                 
                     
Agnes Hultin  2005              DSQ   
  Norrtlje Simklubb                   
                     
Amanda Lindberg  2006              DSQ   
  Tby Sim  3:31.46                 
                     
Anna Topoeva  2005              DSQ   
  lands Simfrening                   
                     
Elina Toivonen  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Ella Jokioinen  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Emma Haapanen  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti  3:26.75                 
                     
Emmi Ellonen  2005              DSQ   
  Porin Uimaseura  3:02.05                 
                     
Iina Salmivaara  2006              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:51.10                 
                     
Julia Eriksson  2005              DSQ   
  lands Simfrening                   
                     
Junie Lindgren  2004              DSQ   
  Tby Sim  3:25.63                 
                     
Mathilda Heiki  2006              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:14.06                 
                     
Ronja Rantanen  2005              DSQ   
  Porin Uimaseura  3:44.67                 
                     
Salla-mari Koskinen  2006              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: lands Simfrening  Utskriftstid  19:37 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Godby    Utskriftstid  19:59   
  Arrangr  lands Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 13, 4X50m Frisim/VUV P11, Finaler 11 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
TBY SIM herrar Lag 1  2007    173          2:24.91   
  Tby Sim  2:25.00                 
  Albin Holmgren  2009      37.52        37.52   
  Troy Sevonen  2008      35.94        1:13.46   
  Carl Olsson  2008      39.19        1:52.65   
  Sixten Ersson  2007      32.26        2:24.91   
                     
SK Piraijat  2007    135          2:37.11   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:36.29                 
  Eemeli Varonen  2009      40.58        40.58   
  Christian Edelman  2007      40.39        1:20.97   
  Kaapo Virtanen  2008      39.62        2:00.59   
  Julius Linde  2007      36.52        2:37.11   
                     
AUi miehet [2007]  2007    125          2:41.23   
  Aurajoen Uinti  2:49.36                 
  Ossi Tikka  2007      36.72        36.72   
  Marco Lusenius  2007      45.40        1:22.12   
  Romeo Manner  2008      39.85        2:01.97   
  Max Hyvrinen  2007      39.26        2:41.23   
                     
TBY SIM herrar Lag 2  2007    118          2:44.28   
  Tby Sim  2:48.00                 
  Arvid Larsson  2007      43.80        43.80   
  Liam Hjertn  2008      39.30        1:23.10   
  Yichen SUN  2007      42.03        2:05.13   
  Tor Carln  2008      39.15        2:44.28   
                     
AUi miehet [2007] 2  2007    83          3:05.01   
  Aurajoen Uinti  3:07.57                 
  Oiva Saarinen  2008      45.29        45.29   
  Erik Constable  2008      46.45        1:31.74   
  Nikke Laine  2007      46.13        2:17.87   
  Veikka Lehtonen  2008      47.14        3:05.01   
                     
TaTU miehet 1 [2007]  2007    74          3:12.12   
  Tampereen Tyven Uimarit  2:56.26                 
  Niklas Tikkanen  2007      40.71        40.71   
  Tero Soukka  2007      45.53        1:26.24   
  Eetu Nissinen  2008      52.85        2:19.09   
  Nikita Zuravljov  2008      53.03        3:12.12   
                     
SK Mustekalat  2007    63          3:21.93   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Akseli Niskala  2007      57.74        57.74   
  Milo Kallio  2008      56.54        1:54.28   
  Amos Korin  2008      43.15        2:37.43   
  Joel Sulonen  2007      44.50        3:21.93   
                     
TaTU miehet 2 [2007]  2007    59          3:27.36   
  Tampereen Tyven Uimarit  3:31.34                 
  Eemeli Pennanen  2009      52.48        52.48   
  Miska Moisio  2007      46.71        1:39.19   
  Justus Tikkanen  2010      55.23        2:34.42   
  Maxim Zuravljov  2009      52.94        3:27.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: lands Simfrening  Utskriftstid  19:59 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tvlingsort  Godby    Utskriftstid  20:27   
  Arrangr  lands Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 14, 4X50m Frisim/VUV F/T11, Finaler 11 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
TBY SIM damer Lag 1  2007    289          2:20.94   
  Tby Sim  2:20.00                 
  Emma Wahlqvist  2007      40.94        40.94   
  Hanna Gong  2007      36.08        1:17.02   
  Emma Alsn  2007      32.48        1:49.50   
  Emmy Hllkvist  2008      31.44        2:20.94   
                     
PUS  2007    246          2:28.79   
  Porin Uimaseura  2:34.09                 
  Helka Knknen  2008      40.27        40.27   
  Nelli Ranne  2007      39.16        1:19.43   
  Lyyli Jrvi  2007      34.83        1:54.26   
  Hilla-maaria Juhola  2007      34.53        2:28.79   
                     
SF T-07  2007    211          2:36.56   
  lands Simfrening  2:42.45                 
  Nova Larsson  2007      37.55        37.55   
  Amanda Ahinko  2007      38.74        1:16.29   
  Amelia Fricker  2007      43.26        1:59.55   
  Fia Metsola  2007      37.01        2:36.56   
                     
SK Pingviinit  2007    204          2:38.28   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:48.47                 
  Ella Valdolin  2007      37.04        37.04   
  Sofia Maude  2008      41.74        1:18.78   
  Lotta Luotola  2008      42.25        2:01.03   
  Amanda Vuori  2007      37.25        2:38.28   
                     
AUi naiset [2007]  2007    201          2:38.95   
  Aurajoen Uinti  2:43.98                 
  Nella Imponen  2007      38.12        38.12   
  Justiina Junnila  2007      40.32        1:18.44   
  Miisa Jrvinen  2007      38.77        1:57.21   
  Veera Knuutila  2008      41.74        2:38.95   
                     
TaTU naiset [2007]  2007    197          2:40.03   
  Tampereen Tyven Uimarit  2:41.68                 
  Elsa Joseph  2007      40.03        40.03   
  Iiris Myllymki  2008      39.12        1:19.15   
  Janna Saloniemi  2009      40.54        1:59.69   
  Venla Rajala  2008      40.34        2:40.03   
                     
TaTU naiset 2[2007]  2007    169          2:48.58   
  Tampereen Tyven Uimarit  2:54.15                 
  Iida Pennanen  2008      40.99        40.99   
  Minttu Mkihannu  2008      40.76        1:21.75   
  Oona Valtonen  2008      42.10        2:03.85   
  Viiu Levola  2008      44.73        2:48.58   
                     
SK Hylkeet  2007    134          3:02.08   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:03.73                 
  Vilja Suominen  2009      45.20        45.20   
  Maija Salokorpi  2007      44.51        1:29.71   
  Elsa Hanski  2008      48.64        2:18.35   
  Saara Pakomki  2008      43.73        3:02.08   
                     
UiKaa naiset [2007]  2007    120          3:08.80   
  Uimaseura Kaarina  3:01.01                 
  Amanda Ruusuvaara  2008      40.73        40.73   
  Brianna Sandell  2008      47.96        1:28.69   
  Aava Sulanter  2007      57.82        2:26.51   
  Sofia Danska  2009      42.29        3:08.80   
                     
10  AUi naiset [2007] 2  2007    119          3:09.49   
  Aurajoen Uinti  3:17.80                 
  Iiris Paloposki  2007      49.25        49.25   
  Emilie Sjsten  2008      47.23        1:36.48   
  Minttu Piiroinen  2008      48.35        2:24.83   
  Saga Rikknen  2008      44.66        3:09.49   
                     
11  TaTU naiset 3 [2007]  2007    99          3:20.99   
  Tampereen Tyven Uimarit  3:25.14                 
  Minea Moisio  2009      46.31        46.31   
  Peppi Ruppa  2007      50.56        1:36.87   
  Fanni Jokinen  2009      50.23        2:27.10   
  Ida Hamilton  2008      53.89        3:20.99   
                     
12  TaTU naiset 4 [2007]  2007    66          3:49.66   
  Tampereen Tyven Uimarit                   
  Hertta Myllymki  2010      58.05        58.05   
  Emmi Oksanen  2009      1:04.44        2:02.49   
  Lila Reiman  2007      55.08        2:57.57   
  Olivia Saukko  2009      52.09        3:49.66   
                     
TBY SIM damer Lag 2  2007              DSQ   
  Tby Sim  2:52.00                 
                     
SK Merihevoset  2007              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:25.85                 
  Kerttu Rantanen  2007      32.03        32.03   
  Agnes Ruusumo  2007      37.90        1:09.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: lands Simfrening  Utskriftstid  20:27 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  08 april 2018   
  Tvlingsort  Godby    Utskriftstid  08:27   
  Arrangr  lands Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 15, 100m Fjrilsim/PU P13, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
Marcus Persson Taylor  2005    331  31.92        1:10.04   
  Tby Sim  1:15.20                 
                     
Sakari Korri  2005    298  32.34        1:12.51   
  Rauman Uimaseura  1:15.69                 
                     
Joonas Arponen  2005    236  35.66        1:18.42   
  Rauman Uimaseura  1:17.37                 
                     
Leo Gleryz  2006    235  36.62        1:18.52   
  Tby Sim  1:22.77                 
                     
Arttu Venemies  2005    202  37.47        1:22.57   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
Lauri-pekka Pakomki  2006    200  36.71        1:22.78   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.90                 
                     
Julius Sandelin  2005    185  38.62        1:25.03   
  Rauman Uimaseura  1:30.20                 
                     
Oliver Aalto-Hardy  2005    182  34.28        1:25.49   
  lands Simfrening  1:26.60                 
                     
Aarni Linderborg  2005    170  39.58        1:27.37   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.05                 
                     
10  Ruben Honko  2006    160  41.00        1:29.18   
  Swimming Jyvskyl  1:40.78                 
                     
11  Joa Metsola  2005    152  40.45        1:30.82   
  lands Simfrening  1:37.06                 
                     
12  Caspian Humble  2005    150  41.39        1:31.24   
  Tby Sim  1:26.95                 
                     
13  Juho Trm  2005    148  40.33        1:31.62   
  Porin Uimaseura  1:30.76                 
                     
14  Aleksanteri Nissinen  2005    140  41.63        1:33.28   
  Swimming Jyvskyl  1:35.79                 
                     
15  Santeri Holmberg  2006    130  42.73        1:35.46   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
16  Aleksi Metspelto  2006    126  43.16        1:36.47   
  Swimming Jyvskyl  1:40.76                 
                     
17  Oliver Haux  2005    125  43.39        1:36.84   
  Tby Sim                   
                     
18  Patrik Reiman  2005    125  44.54        1:36.87   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:54.76                 
                     
19  Max Alln  2005    104  46.08        1:43.08   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:42.89                 
                     
20  Alex Laitiainen  2005    94  44.25        1:46.54   
  Swimming Jyvskyl  1:44.13                 
                     
21  Vilho Okkonen  2006    92  47.80        1:47.31   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Eemeli Arnell  2005              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  08 april 2018 
Licensierad till: lands Simfrening  Utskriftstid  08:27 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  08 april 2018   
  Tvlingsort  Godby    Utskriftstid  08:39   
  Arrangr  lands Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 16, 100m Fjrilsim/PU F/T13, Finaler 12 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
Moa Nyblom  2005    371  34.73        1:16.57   
  Tby Sim  1:19.94                 
                     
Mathilda Sandberg  2005    341  35.82        1:18.73   
  Tby Sim  1:28.69                 
                     
Nelli Laaksonen  2005    302  36.25        1:21.99   
  Porin Uimaseura  1:27.38                 
                     
Anni Trmnen  2005    252  39.07        1:27.05   
  Rauman Uimaseura  1:32.51                 
                     
Bettina Sandelin  2005    251  40.39        1:27.26   
  Rauman Uimaseura  1:29.40                 
                     
Kaisla Korvonen  2006    247  38.54        1:27.73   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.65                 
                     
Viola Karismaa  2005    243  37.61        1:28.14   
  Porin Uimaseura  1:26.56                 
                     
Agnes Gustavsson  2005    234  39.38        1:29.21   
  Tby Sim  1:29.86                 
                     
Amanda Bjrklund  2006    221  37.45        1:30.98   
  Tby Sim                   
                     
10  Ella Thermaenius  2005    220  41.19        1:31.19   
  Tby Sim  1:35.66                 
                     
11  Wilma Turpeinen  2006    202  42.92        1:33.76   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:35.97                 
                     
12  Clara Westerdahl  2005    192  42.21        1:35.35   
  Tby Sim  1:50.22                 
                     
13  Emmi Ellonen  2005    191  43.58        1:35.49   
  Porin Uimaseura  1:37.64                 
                     
14  Mathilda Heiki  2006    188  43.58        1:36.04   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:37.10                 
                     
15  Ktrin Koppel  2005    186  45.62        1:36.36   
  Rauman Uimaseura  1:40.07                 
                     
16  Celina Sandell  2005    186  42.95        1:36.41   
  Uimaseura Kaarina  1:33.82                 
                     
17  Tilda Aaltonen  2006    184  43.31        1:36.71   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:35.75                 
                     
18  Vea Victoria Ramsten  2005    184  46.94        1:36.72   
  Porin Uimaseura  1:38.56                 
                     
19  Tilda Svrd  2005    183  41.73        1:36.88   
  Tby Sim  1:47.24                 
                     
20  Theresia Lindholm  2006    181  43.82        1:37.21   
  lands Simfrening                   
                     
21  Tuva Lundberg  2006    180  43.25        1:37.47   
  Tby Sim                   
                     
22  Emilia Rahola  2006    179  45.20        1:37.63   
  Porin Uimaseura  1:39.99                 
                     
23  Jenna Juhola  2006    172  42.57        1:38.83   
  Rauman Uimaseura  1:45.36                 
                     
24  Veera Tall  2005    169  47.27        1:39.53   
  Porin Uimaseura  1:40.00                 
                     
25  Tindra Sjstrm  2005    169  45.65        1:39.55   
  lands Simfrening                   
                     
26  Hilla Knknen  2006    166  45.61        1:40.10   
  Porin Uimaseura  1:46.13                 
                     
27  Amanda Ahmaoja  2005    161  46.89        1:41.13   
  Porin Uimaseura  1:41.23                 
                     
28  Ronja Simsek  2005    152  46.12        1:43.11   
  Porin Uimaseura  1:39.80                 
                     
29  Mea Alho  2006    145  47.94        1:44.77   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.26                 
                     
30  Anna Rantala  2006    144  48.20        1:44.99   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
31  Emilia Pakkanen  2006    141  47.16        1:45.55   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:37.33                 
                     
32  Tilda Saine  2006    134  50.09        1:47.32   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:40.12                 
                     
33  Piitu Perkola  2006    126  50.61        1:49.54   
  Tampereen Tyven Uimarit                   
                     
34  Nanna Kotkatvuori  2006    120  52.36        1:51.58   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
35  Amanda Lindberg  2006    115  52.16        1:53.12   
  Tby Sim  1:51.59                 
                     
Junie Lindgren  2004      47.67        1:46.70  EXTRA 
  Tby Sim  1:42.32                 
                     
Iina Salmivaara  2006              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  08 april 2018 
Licensierad till: lands Simfrening  Utskriftstid  08:39 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  08 april 2018   
  Tvlingsort  Godby    Utskriftstid  08:57   
  Arrangr  lands Simfrening         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 17, 100m Medley/SKU P11, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
Sixten Ersson  2007    216  39.33        1:24.59   
  Tby Sim  1:27.32                 
                     
Troy Sevonen  2008    162  42.83        1:33.10   
  Tby Sim  1:31.36                 
                     
Julius Linde  2007    147  43.01        1:35.98   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:38.82                 
                     
Amos Mkil  2007    133  47.17        1:39.29   
  Simmis Grani  1:54.64                 
                     
Carl Olsson  2008    130  48.69        1:40.03   
  Tby Sim  1:40.13                 
                     
Niklas Tikkanen  2007    130  46.43        1:40.04   
  Tampereen Tyven Uimarit  1:48.59                 
                     
Liam Hjertn  2008    125  47.27        1:41.38   
  Tby Sim                   
                     
Christian Edelman  2007    114  49.96        1:44.46   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Yichen SUN  2007    107  49.61        1:46.88   
  Tby Sim  1:46.92                 
                     
10  Emil Blomberg  2008    100  51.61        1:49.24   
  Norrtlje Simklubb  1:59.77                 
                     
11  Ossi Tikka  2007    100  53.75        1:49.25   
  Aurajoen Uinti  1:49.03                 
                     
12  Tero Soukka  2007    99  51.11        1:49.40   
  Tampereen Tyven Uimarit  2:02.49                 
                     
13  Joel Sulonen  2007    96  50.50        1:50.69   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:01.84                 
                     
14  Matteo Costa  2008    88  52.37        1:53.75   
  Tby Sim                   
                     
15  Niilo Kankainen  2008    88  51.15        1:54.06   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
16  Noel Lundstrm  2007    58  1:05.74        2:10.95   
  Tby Sim                   
                     
Marco Lusenius  2007              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Miska Moisio  2007              DSQ   
  Tampereen Tyven Uimarit