Resultater for Kronborg Open 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: MENU |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Malmgren | 2007 | 250 | 38.74 | ||||||
S71 | 39.14 | |||||||||
2 | Silvia Martinsen | 2007 | 209 | 41.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.60 | |||||||||
3 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 200 | 41.72 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.99 | |||||||||
4 | Astrid Nørgaard | 2007 | 192 | 42.29 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 44.94 | |||||||||
5 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 159 | 45.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 51.20 | |||||||||
6 | Natasja Boesgaard | 2007 | 113 | 50.50 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 51.94 | |||||||||
7 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 99 | 52.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 50.77 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Sponsor: MENU |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Falk-List | 2004 | 517 | 30.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.73 | |||||||||
2 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 502 | 30.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.90 | |||||||||
3 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 487 | 31.05 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 31.10 | |||||||||
4 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 477 | 31.26 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 30.75 | |||||||||
5 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 470 | 31.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.70 | |||||||||
6 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 462 | 31.58 | ||||||
Herlev Svømning | 32.90 | |||||||||
7 | Signe Krag Andersen | 2004 | 449 | 31.89 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 31.87 | |||||||||
8 | Linnea Hietala | 2004 | 449 | 31.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.59 | |||||||||
9 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 442 | 32.07 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 31.66 | |||||||||
10 | Laura Hürtler | 2004 | 439 | 32.12 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 32.22 | |||||||||
11 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 433 | 32.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.58 | |||||||||
12 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 428 | 32.40 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.33 | |||||||||
13 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 424 | 32.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.22 | |||||||||
14 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 412 | 32.83 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.91 | |||||||||
15 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 408 | 32.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.03 | |||||||||
15 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 408 | 32.93 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.43 | |||||||||
17 | Katrine Bonefeld | 2004 | 407 | 32.94 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 34.91 | |||||||||
18 | Josephine Thomsen | 2005 | 404 | 33.04 | ||||||
Herlev Svømning | 33.03 | |||||||||
19 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 396 | 33.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.25 | |||||||||
20 | Agnete Boelt | 2006 | 395 | 33.27 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
21 | Caroline Villum Færch | 2005 | 390 | 33.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.21 | |||||||||
22 | Liva la Cour | 2006 | 388 | 33.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.75 | |||||||||
23 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 385 | 33.57 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 33.08 | |||||||||
24 | Emma Stoltz | 2004 | 379 | 33.75 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 34.88 | |||||||||
25 | Anja Xin Andersen | 2004 | 376 | 33.83 | ||||||
Herlev Svømning | 33.63 | |||||||||
26 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 372 | 33.94 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.57 | |||||||||
27 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 369 | 34.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.54 | |||||||||
28 | Anne Sofie Evald | 2004 | 369 | 34.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.81 | |||||||||
29 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 359 | 34.37 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.05 | |||||||||
30 | Emma S. Kristensen | 2005 | 354 | 34.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.22 | |||||||||
31 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 351 | 34.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.15 | |||||||||
32 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 349 | 34.68 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 35.26 | |||||||||
33 | Astrid Mulipola | 2006 | 345 | 34.83 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 33.39 | |||||||||
34 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 341 | 34.95 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.05 | |||||||||
35 | Anna Grape | 2004 | 337 | 35.08 | ||||||
Bærumsvømmerne | 34.51 | |||||||||
35 | Catrine Porsdal | 2005 | 337 | 35.08 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 35.57 | |||||||||
37 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 331 | 35.31 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 34.25 | |||||||||
38 | Monika Dragieva | 2006 | 327 | 35.45 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.95 | |||||||||
39 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 326 | 35.48 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.58 | |||||||||
40 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 321 | 35.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.47 | |||||||||
41 | Camille Nørby | 2004 | 320 | 35.70 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 33.76 | |||||||||
42 | Clara Björkegren | 2004 | 319 | 35.73 | ||||||
Bærumsvømmerne | 36.73 | |||||||||
43 | Alba Mantoni | 2006 | 317 | 35.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.63 | |||||||||
44 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 314 | 35.94 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 37.01 | |||||||||
45 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 313 | 35.97 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.51 | |||||||||
46 | Alma Gotfredsen | 2005 | 305 | 36.26 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 35.25 | |||||||||
47 | Johanne Weber | 2005 | 302 | 36.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.92 | |||||||||
48 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 301 | 36.43 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 37.08 | |||||||||
49 | Rikke Therp | 2006 | 299 | 36.51 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.86 | |||||||||
50 | Signe Eie | 2005 | 287 | 37.00 | ||||||
Herlev Svømning | 36.44 | |||||||||
51 | Kamma Rasmussen | 2006 | 286 | 37.05 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 36.38 | |||||||||
52 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 285 | 37.11 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 36.96 | |||||||||
53 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 284 | 37.16 | ||||||
Herlev Svømning | 39.65 | |||||||||
54 | Agnes Alm | 2006 | 283 | 37.19 | ||||||
S71 | 38.87 | |||||||||
55 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 273 | 37.65 | ||||||
Farum Svømmeklub | 40.94 | |||||||||
56 | Cornelia Vámosi | 2004 | 269 | 37.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.78 | |||||||||
57 | Luna Christensen | 2005 | 266 | 37.97 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 39.12 | |||||||||
58 | Anna R. Strøbek | 2005 | 265 | 38.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
59 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 259 | 38.29 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 37.60 | |||||||||
60 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 258 | 38.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.64 | |||||||||
61 | Josefine Staudt | 2005 | 255 | 38.52 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 36.09 | |||||||||
62 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 253 | 38.59 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 40.21 | |||||||||
63 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 252 | 38.65 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.69 | |||||||||
64 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | 252 | 38.67 | ||||||
Kristianstads SLS | 39.64 | |||||||||
65 | Molly Szczepanski | 2006 | 250 | 38.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.29 | |||||||||
66 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 248 | 38.88 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 42.21 | |||||||||
67 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 242 | 39.20 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.27 | |||||||||
68 | Emma F. Rouse | 2004 | 241 | 39.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.03 | |||||||||
69 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 239 | 39.33 | ||||||
Herlev Svømning | 40.65 | |||||||||
70 | Anna Blom Bygum | 2006 | 238 | 39.39 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.32 | |||||||||
71 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 238 | 39.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.16 | |||||||||
72 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | 233 | 39.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.06 | |||||||||
72 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 233 | 39.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.14 | |||||||||
74 | Rania Bouzir | 2006 | 231 | 39.76 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 40.09 | |||||||||
75 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 230 | 39.83 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 41.20 | |||||||||
76 | Henriette Roos | 2006 | 212 | 40.95 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 43.36 | |||||||||
77 | Liva Wissing | 2006 | 212 | 40.97 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 44.64 | |||||||||
78 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 211 | 41.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.57 | |||||||||
79 | Lovisa Fast | 2006 | 210 | 41.08 | ||||||
S71 | 41.92 | |||||||||
80 | Maica Jensen | 2006 | 206 | 41.30 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.50 | |||||||||
81 | Selma Nørby | 2006 | 201 | 41.64 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 41.76 | |||||||||
82 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | 194 | 42.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
83 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 192 | 42.31 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 42.21 | |||||||||
84 | Bianca Roos | 2006 | 186 | 42.76 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 44.07 | |||||||||
85 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 171 | 44.01 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.42 | |||||||||
86 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 165 | 44.52 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 47.04 | |||||||||
87 | Johanna Gustafsson | 2005 | 146 | 46.33 | ||||||
Kristianstads SLS | 43.53 | |||||||||
88 | Marie Storch | 2006 | 136 | 47.49 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 50.12 | |||||||||
89 | Olga Vejlby | 2006 | 131 | 48.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
90 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 128 | 48.45 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 48.25 | |||||||||
91 | Alisa Marchenko | 2006 | 112 | 50.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 50.03 | |||||||||
- | Emma Hansen | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 31.60 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: MENU |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Nielsen | 2001 | 633 | 28.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 567 | 29.50 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 31.09 | |||||||||
3 | Astrid Nielsen | 2002 | 566 | 29.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.64 | |||||||||
4 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 565 | 29.55 | ||||||
Herlev Svømning | 29.69 | |||||||||
5 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 544 | 29.92 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 30.08 | |||||||||
6 | Vilde Skaug | 2002 | 530 | 30.17 | ||||||
Bærumsvømmerne | 28.98 | |||||||||
7 | Mary Lagoguez | 2001 | 528 | 30.21 | ||||||
Simklubben Poseidon | 30.07 | |||||||||
8 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 519 | 30.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.01 | |||||||||
9 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 502 | 30.72 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.59 | |||||||||
10 | Rikke Omdahl Petersen | 2002 | 499 | 30.78 | ||||||
Bærumsvømmerne | 29.88 | |||||||||
11 | Freja Stenbækgård | 2003 | 487 | 31.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.17 | |||||||||
12 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 473 | 31.35 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.78 | |||||||||
13 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 464 | 31.54 | ||||||
Herlev Svømning | 31.11 | |||||||||
14 | Maj Jensen | 2003 | 463 | 31.56 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.81 | |||||||||
15 | Pil Sylvander | 2003 | 461 | 31.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.97 | |||||||||
16 | Elena Westmark Holm | 2003 | 459 | 31.67 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.43 | |||||||||
17 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 452 | 31.82 | ||||||
Herlev Svømning | 32.43 | |||||||||
18 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 450 | 31.88 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.15 | |||||||||
19 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 431 | 32.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.40 | |||||||||
20 | Lisa Holberg | 2002 | 429 | 32.38 | ||||||
Bærumsvømmerne | 31.43 | |||||||||
21 | Fiona Burmester | 2003 | 417 | 32.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.64 | |||||||||
22 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 405 | 33.01 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.13 | |||||||||
23 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 403 | 33.07 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.08 | |||||||||
24 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 402 | 33.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.24 | |||||||||
25 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 396 | 33.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.30 | |||||||||
26 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 384 | 33.61 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | 33.66 | |||||||||
27 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 377 | 33.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.16 | |||||||||
28 | Amalie Schou | 2003 | 370 | 34.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.00 | |||||||||
29 | Elna Jepsson | 2002 | 368 | 34.09 | ||||||
Simklubben Ran | 33.93 | |||||||||
30 | Emma Enevoldsen | 2003 | 347 | 34.76 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.84 | |||||||||
31 | Ella Kristine W. Johannes | 2002 | 340 | 34.99 | ||||||
Bærumsvømmerne | 34.50 | |||||||||
32 | Astrid Elmberg | 2002 | 335 | 35.17 | ||||||
Kristianstads SLS | 36.56 | |||||||||
33 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 316 | 35.84 | ||||||
Kristianstads SLS | 35.06 | |||||||||
34 | Emma Clausen | 2003 | 306 | 36.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.12 | |||||||||
35 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 304 | 36.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.15 | |||||||||
36 | Michelle Nguyen | 2002 | 278 | 37.39 | ||||||
Kristianstads SLS | 35.57 | |||||||||
37 | Linnea Nimander | 2002 | 255 | 38.50 | ||||||
Simklubben Ran | 37.45 | |||||||||
38 | Maja Fling | 2001 | 245 | 39.02 | ||||||
Kristianstads SLS | 40.01 | |||||||||
39 | Emmy Olofsson | 2003 | 226 | 40.07 | ||||||
S71 | 39.95 | |||||||||
- | Mathilde Schrøder | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.04 | |||||||||
- | Saga Nyborg | 2003 | DNS | |||||||
Kristianstads SLS | 31.13 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: MENU |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 685 | 27.71 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 26.80 | |||||||||
2 | Cecilie Wiuff | 2000 | 637 | 28.38 | ||||||
Herlev Svømning | 28.37 | |||||||||
3 | Camilla Dufour | 1996 | 565 | 29.54 | ||||||
Allerød Svømmeklub | 28.74 | |||||||||
4 | Martine Johansen | 2000 | 545 | 29.90 | ||||||
Bærumsvømmerne | 29.87 | |||||||||
5 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 467 | 31.48 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.99 | |||||||||
6 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 463 | 31.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.00 | |||||||||
7 | Camilla Feldmann | 1999 | 450 | 31.88 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.32 | |||||||||
8 | Julie My Hestad Solberg | 1999 | 439 | 32.13 | ||||||
Bærumsvømmerne | 30.70 | |||||||||
9 | Frederikke Mertins | 2000 | 433 | 32.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.80 | |||||||||
10 | Linnéa Högberg | 1999 | 393 | 33.34 | ||||||
Kristianstads SLS | 31.86 | |||||||||
11 | Josefine Rosengren | 2000 | 380 | 33.70 | ||||||
Kristianstads SLS | 33.40 | |||||||||
12 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 304 | 36.33 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:34 |