2021-05-14   05:58:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2018 - Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open 2018    Udskriftsdato  13 april 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:00   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2018         
 
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Carlquist  2003    517  33.46  1:13.58  2:00.91    2:37.06   
  Gentofte Svømme Klub  2:33.93                 
                     
Cassandra G. Nygaard  2003    510  34.69  1:14.39  2:01.26    2:37.76   
  Sigma Swim Allerød  2:39.50                 
                     
Caroline Veggerby  2003    487  33.78  1:15.04  2:05.28    2:40.23   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:40.98                 
                     
Anna Wrist-Elkjær  2003    486  31.55  1:13.29  2:04.33    2:40.37   
  Herlev Svømning  2:33.66                 
                     
Esther Marie Heunicke  2003    473  34.18  1:18.74  2:03.63    2:41.79   
  Sigma Swim Birkerød  2:41.14                 
                     
Maya Nykjær  2001    443  34.26  1:17.64  2:07.94    2:45.42   
  Vordingborg Svømme Klub  2:40.24                 
                     
Sille Andersen  2003    406  37.40  1:20.57  2:12.46    2:50.27   
  Frederikssund Svømmeklub  2:45.10                 
                     
Camille Hvid Ravnholt  2003    382  35.51  1:22.07  2:13.75    2:53.69   
  Frederikssund Svømmeklub  2:50.50                 
                     
Caroline Bendtsen  2002    366  37.71  1:24.21  2:13.60    2:56.17   
  Næstved IF  2:48.19                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktoria Freja Sørensen  2004    498  33.45  1:14.48  2:03.46    2:39.03   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:41.68                 
                     
Josephine Holst Vinther  2004    496  33.06  1:13.94  2:03.55    2:39.32   
  Gentofte Svømme Klub  2:33.58                 
                     
Signe Krag Andersen  2004    494  32.48  1:18.61  2:02.35    2:39.53   
  Sigma Swim Allerød  2:45.32                 
                     
Camille Nørby  2004    483  34.68  1:18.71  2:03.47    2:40.74   
  Sigma Swim Birkerød  2:40.17                 
                     
Emilie Pyndt Hansen  2004    395  36.30  1:18.43  2:12.30    2:51.85   
  Frederikssund Svømmeklub  2:48.77                 
                     
Amalie Brammer Kærgaard  2004    366  37.77  1:25.15  2:17.36    2:56.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:47.51                 
                     
Thea Torndal Jensen  2004    321  40.23  3:04.08      3:04.08   
  Næstved IF  3:02.45                 
                     
Amalie Kurps  2004              DNS   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Nilsson Norby  2005    546  33.16  1:12.51  1:59.76    2:34.24   
  Gentofte Svømme Klub  2:40.12                 
                     
Cecilie C. Helmark  2005    524  32.35  1:13.14  2:01.21    2:36.37   
  Gentofte Svømme Klub  2:35.62                 
                     
Josephine Thomsen  2005    456  34.21  1:16.92  2:06.36    2:43.81   
  Herlev Svømning  2:42.88                 
                     
Cecilie G. Mortensen  2005    420  38.31  1:18.96  2:07.92    2:48.32   
  Gentofte Svømme Klub  2:50.79                 
                     
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    417  37.73  1:21.94  2:09.45    2:48.80   
  Solrød Svømmeklub  2:43.97                 
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    414  36.48  2:49.14      2:49.14   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:54.57                 
                     
Caroline Bach Mindested  2005    409  39.37  1:24.57  2:11.94    2:49.85   
  Sigma Swim Allerød  2:47.46                 
                     
Alberte Kreiser-Petersen  2005    399  35.32  2:51.23      2:51.23   
  Gentofte Svømme Klub  2:57.12                 
                     
Anna R. Strøbek  2005    394  39.61  2:51.99      2:51.99   
  Gentofte Svømme Klub  3:03.00                 
                     
10  Agnes Barner Hansen  2005    350  38.76  2:58.90      2:58.90   
  Næstved IF  2:57.45                 
                     
11  Kaja Waag Kallesøe  2005    310  40.44  3:06.22      3:06.22   
  Herlev Svømning  3:03.72                 
                     
12  Alma Gotfredsen  2005    306  37.10  3:07.10      3:07.10   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:04.21                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alba Mantoni  2006    394  37.33  1:18.85  2:12.23    2:52.01   
  Gentofte Svømme Klub  2:46.15                 
                     
Freja Juul  2006    365  38.32  1:24.97  2:14.48    2:56.40   
  Næstved IF  2:52.35                 
                     
Monika Dragieva  2006    360  36.85  1:24.10  2:16.48    2:57.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:52.93                 
                     
Kamma Rasmussen  2006    324  41.10  3:03.48      3:03.48   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:53.75                 
                     
Sofie Larsen  2006    311  40.28  3:06.01      3:06.01   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:56.57                 
                     
Ellen Simoni Alfast  2006    291  40.81  3:10.23      3:10.23   
  Herlev Svømning  3:17.63                 
                     
Maja Damkjær Bartels  2006    290  44.52  3:10.45      3:10.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:12.65                 
                     
Frida Gram Peters  2007    287  39.36  3:10.99      3:10.99   
  Helsinge Svømmeklub  3:09.21                 
                     
Jasmine Løkkegaard  2006    275  45.01  3:13.81      3:13.81   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:04.73                 
                     
10  Jasmin Kjærsgaard  2006    253  41.65  3:19.39      3:19.39   
  A6  3:07.12                 
                     
11  Kristine Dupont  2007    246  48.22  3:21.27      3:21.27   
  Herlev Svømning  3:27.00                 
                     
12  Sofija Rønne  2006    244  43.91  3:21.61      3:21.61   
  Herlev Svømning  3:32.24                 
                     
13  Luna Larsson  2006    227    3:26.53      3:26.53   
  Herlev Svømning  3:33.18                 
                     
14  Frederikke Fisker Jensen  2006    224          3:27.61   
  Herlev Svømning  3:46.10                 
                     
Anna Merl Larsen  2006              DSQ  SW83 c ben ml flyben 
  A6  3:33.80                 
                     
Josephine Hvidberg  2006              DSQ  sw65 afls mave v 100 
  Gentofte Svømme Klub  3:30.78                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open 2018    Udskriftsdato  13 april 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:53   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2018         
 
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Daniel Larsen  2001    510  29.09  1:04.90  1:49.20    2:22.65   
  Slagelse Svømmeklub  2:23.81                 
                     
Marcus Dessau  2002    495  29.51  1:06.80  1:51.68    2:24.06   
  Gentofte Svømme Klub  2:24.67                 
                     
August Schade Cantby  2002    474  28.45  1:07.30  1:53.42    2:26.13   
  Slagelse Svømmeklub  2:26.63                 
                     
Mathias Riff Alexandersen  2001    444  32.42  1:09.01  1:53.48    2:29.41   
  Sigma Swim Birkerød  2:36.43                 
                     
Kristian Mouridsen  2002    367  32.29  1:14.93  2:02.31    2:39.14   
  Næstved IF  2:45.14                 
                     
Mikkel Ringer  2001    298  31.33  1:14.31  2:06.73    2:50.51   
  Vordingborg Svømme Klub  3:04.13                 
                     
Mikkel Eg Ibsen  2002              DSQ  sw94 afsl mave 100 
  Sigma Swim Birkerød  2:26.43                 
                     
Rasmus Lorentzen  2001              DSQ  sw44 tyvstart 
  Næstved IF  2:42.64                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marcus Hiort  2003    449  30.78  1:09.95  1:54.04    2:28.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:25.92                 
                     
Lucas Jul Pedersen  2003    406  32.31  1:14.32  1:59.21    2:33.87   
  Næstved IF  2:31.76                 
                     
Victor Toftehøj  2003    358  33.35  1:16.21  2:03.42    2:40.43   
  A6  2:42.54                 
                     
Peter Holm  2003    328  35.38  1:20.13  2:08.54    2:45.21   
  Herlev Svømning  2:45.88                 
                     
Lucas Linnebjerg  2003    318  34.23  1:16.82  2:06.28    2:46.97   
  Vordingborg Svømme Klub  2:48.08                 
                     
Nicklas Stæcker  2003    307  33.43  1:15.67  2:07.03    2:48.91   
  Næstved IF  2:42.68                 
                     
Noah Bred  2003              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:29.48                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Niels Krogh-Olsen  2004    402  31.84  1:12.43  1:59.24    2:34.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:35.70                 
                     
Gabriel Elmedyb  2004    390  32.45  1:12.96  2:01.33    2:36.03   
  Herlev Svømning  2:35.51                 
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004    361  33.40  1:16.28  2:04.25    2:39.98   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:33.65                 
                     
Lukas Frederiksen  2004    348  35.12  1:17.60  2:06.51    2:41.93   
  Helsinge Svømmeklub  2:46.61                 
                     
Victor Dyrhauge  2004    345  34.81  1:17.66  2:06.13    2:42.50   
  Frederikssund Svømmeklub  2:40.49                 
                     
Søren Wandall Ohlsen  2004    339  39.41  1:23.98  2:10.67    2:43.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:50.08                 
                     
Silas Fessel  2004    301  37.20  1:21.97  2:11.12    2:49.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:40.46                 
                     
Lau Lykke Wennicke  2004    282  36.67  1:21.74  2:13.48    2:53.76   
  Frederikssund Svømmeklub  2:52.17                 
                     
Sebastian N. Bentsen  2004    262  38.07  1:22.98  2:17.96    2:57.95   
  Næstved IF  2:53.54                 
                     
10  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004    228  40.53  1:28.40  2:25.65    3:06.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:04.59                 
                     
11  Sofus Norby Larsson  2004    195  45.86  1:34.38  2:32.94    3:16.40   
  Herlev Svømning  3:31.24                 
                     
Oskar Luckow Larsen  2004              DSQ  sw94 afsl mave 100 
  Gentofte Svømme Klub  2:28.81                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Schmidt  2006    336  35.67  1:17.80  2:09.28    2:43.93   
  A6  2:49.19                 
                     
August Arup Neergaard  2005    332  34.53  1:18.69  2:06.00    2:44.63   
  Gentofte Svømme Klub  2:45.70                 
                     
Carl Emil Lundgaard  2005    330  38.23  1:21.19  2:08.53    2:44.82   
  Gentofte Svømme Klub  2:49.90                 
                     
Emil Gram Peters  2005    328  35.25  1:20.22  2:06.74    2:45.30   
  Helsinge Svømmeklub  2:51.83                 
                     
Petar Trkulja  2006    327  36.15  1:19.17  2:09.48    2:45.35   
  Næstved IF  2:47.40                 
                     
Nicholas H. Hansen  2005    321  37.50  1:22.92  2:10.03    2:46.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:50.07                 
                     
Malthe Foged  2005    318  37.10  1:20.83  2:09.80    2:46.99   
  Næstved IF  2:42.90                 
                     
Victor Møller Klitgaard  2006    262  38.98  1:26.68  2:18.55    2:58.06   
  Helsinge Svømmeklub  2:54.97                 
                     
Anders Junker  2005    257  38.12  1:22.18  2:19.76    2:59.14   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:04.17                 
                     
10  Loui Krag  2007    246  42.12  1:27.85  2:21.99    3:01.84   
  Frederikssund Svømmeklub  3:09.85                 
                     
11  Tobias Chr. Stæcker  2005    244  40.51  1:28.12  2:26.34    3:02.41   
  Næstved IF  3:11.45                 
                     
12  August Taul  2006    238  45.00  1:31.92  2:24.83    3:03.75   
  Gentofte Svømme Klub  3:04.71                 
                     
13  Oscar Rybak-Andersen  2005    234  46.11  1:31.24  2:24.23    3:04.93   
  Gentofte Svømme Klub  3:19.78                 
                     
14  Victor Henrik Ritnagel  2005    215  45.35  1:32.79  2:27.85    3:10.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:14.87                 
                     
15  Scott Foged  2005    213  42.83  1:36.08  2:31.53    3:10.67   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
16  Andreas Kelstrup Schou  2005    186  41.04  1:34.69  2:36.96    3:19.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:21.88                 
                     
17  Balder H. Mikkelsen  2007    182  46.73  1:35.96  2:40.75    3:21.12   
  Frederikssund Svømmeklub  3:18.46                 
                     
18  Linus Norby Larsson  2006    116  53.36  1:54.57      3:53.13   
  Herlev Svømning  3:50.84                 
                     
19  Nikolaj Kragh Simonsen  2006    109  57.78  1:59.42      3:58.49   
  Herlev Svømning                   
                     
Mathias Toft Cortsen  2005              DSQ  sw94 afsl mave 100m 
  Herlev Svømning  3:13.65                 
                     
Vincent Matras  2005              DSQ  sw71 dob flyb e 100m 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:49.89                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:53 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open 2018    Udskriftsdato  13 april 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:50   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2018         
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicole Bennetsen  2000    393          36.94   
  Gentofte Svømme Klub  35.40                 
Cassandra Thimmer  1999    359          38.05   
  Gentofte Svømme Klub  34.37                 
Léa Zoé Bingler  2000    278          41.44   
  Vordingborg Svømme Klub  41.11                 
Naomi Baldacchino  2000    235          43.85   
  Gentofte Svømme Klub  43.00                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte V. Bisgaard  2003    612          31.87   
  Gentofte Svømme Klub  31.37                 
Thea F. Johansen  2003    548          33.05   
  Herlev Svømning  32.27                 
Matilde Mantzius Mosegård  2003    547          33.08   
  Slagelse Svømmeklub  32.19                 
Caroline Buhl Schrøder  2003    524          33.56   
  Sigma Swim Allerød  34.10                 
Cassandra G. Nygaard  2003    469          34.81   
  Sigma Swim Allerød  34.05                 
Anne-Sofie P. Clausen  2002    432          35.77   
  Næstved IF  35.04                 
Camille Hvid Ravnholt  2003    417          36.21   
  Frederikssund Svømmeklub  34.57                 
Sille Andersen  2003    413          36.33   
  Frederikssund Svømmeklub  34.59                 
Sofia Levisen  2002    406          36.53   
  Solrød Svømmeklub  35.31                 
10  Lærke Samsø Svenningsen  2002    404          36.59   
  Solrød Svømmeklub  35.32                 
11  Lærke Blond  2003    365          37.85   
  Vallensbæk IF Af 1939  38.79                 
12  Emma Jensen  2002    323          39.41   
  Helsinge Svømmeklub  38.62                 
13  Maja Marie Elmgreen  2003    321          39.51   
  Helsinge Svømmeklub  38.25                 
14  Silje Juhl Nielsen  2003    318          39.64   
  Solrød Svømmeklub  39.75                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Poulsen Dolan  2004    558          32.86   
  Gentofte Svømme Klub  30.96                 
Astrid M. Østergaard  2004    528          33.46   
  Gentofte Svømme Klub  32.71                 
Anne Sofie Evald  2004    464          34.93   
  Gentofte Svømme Klub  33.98                 
Viktoria Freja Sørensen  2004    437          35.64   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.77                 
Emilie Pyndt Hansen  2004    388          37.09   
  Frederikssund Svømmeklub  38.25                 
Freja Søndergaard  2004    383          37.26   
  Vordingborg Svømme Klub  36.55                 
Sophia Bøttger  2004    371          37.64   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.12                 
Laura Jørgensen  2004    354          38.24   
  Helsinge Svømmeklub  37.95                 
Amalie Lund  2004    336          38.89   
  Helsinge Svømmeklub  38.53                 
10  Thea Torndal Jensen  2004    333          39.02   
  Næstved IF  39.85                 
11  Katrine Mørkeberg  2004    296          40.60   
  Næstved IF  39.17                 
12  Olivia My Nielsen  2004    292          40.78   
  Næstved IF  42.26                 
13  Gry Therkelsen  2004    211          45.42   
  Helsinge Svømmeklub  43.89                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Nilsson Norby  2005    532          33.38   
  Gentofte Svømme Klub  32.91                 
Nikoline Marie Lange  2005    475          34.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.58                 
Agnes Barner Hansen  2005    404          36.59   
  Næstved IF  35.59                 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    394          36.90   
  Herlev Svømning  38.51                 
Josefine Staudt  2005    387          37.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.00                 
Signe Eie  2005    382          37.28   
  Herlev Svømning  36.75                 
Natacha Munch  2005    355          38.19   
  Solrød Svømmeklub  37.72                 
Emily Hansen  2005    321          39.50   
  Helsinge Svømmeklub  40.83                 
Alberte Kreiser-Petersen  2005    297          40.53   
  Gentofte Svømme Klub  38.57                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva la Cour  2006    392          36.97   
  Gentofte Svømme Klub  37.96                 
Mathilde Holm Villadsen  2006    358          38.10   
  Solrød Svømmeklub  38.48                 
Stella Demuth Andersen  2006    340          38.76   
  Gentofte Svømme Klub  39.12                 
Iben Lund Nielsen  2006    338          38.84   
  Næstved IF  41.52                 
Freja Juul  2006    331          39.11   
  Næstved IF  38.24                 
Nanja Frahm-Falkenberg  2006    324          39.36   
  Gentofte Svømme Klub  40.01                 
Asta Lund  2006    310          39.94   
  Herlev Svømning  39.23                 
Leonora Franck  2006    302          40.29   
  Næstved IF  40.75                 
Christine Stubbe Lundsby  2006    297          40.55   
  Gentofte Svømme Klub  41.45                 
10  Jasmine Løkkegaard  2006    295          40.61   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.35                 
11  Anna Dietrichsen  2006    287          41.00   
  A6  41.18                 
12  Freja Katrine Raunholt  2006    287          41.01   
  Næstved IF  42.58                 
13  Anna Hinsch Lauritzen  2006    282          41.23   
  Gentofte Svømme Klub  42.95                 
14  Jaqueline Haack  2006    278          41.42   
  Solrød Svømmeklub  41.10                 
15  Maria Claudia S. Hansen  2006    271          41.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  41.84                 
16  Johanne Hummelmose  2006    263          42.21   
  Gentofte Svømme Klub  39.61                 
17  Tilde Rytz Jørgensen  2007    263          42.23   
  Frederikssund Svømmeklub  42.47                 
18  Liv Waag Kallesøe  2006    248          43.07   
  Herlev Svømning  43.85                 
19  Anna E.e. Balle  2006    247          43.09   
  Gentofte Svømme Klub  42.13                 
20  Charlotte Hjortshøj  2006    240          43.52   
  Solrød Svømmeklub  43.76                 
21  Emma Spang  2006    207          45.69   
  Solrød Svømmeklub  46.95                 
22  Mathilde Bendtsen  2007    189          47.15   
  Næstved IF  48.15                 
23  Katharina Zobel  2007    175          48.35   
  Herlev Svømning  52.57                 
24  Nikoline Joy Gringer  2009    161          49.68   
  Herlev Svømning  53.70                 
25  Siri Lauth  2007    142          51.84   
  Herlev Svømning  55.12                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:50 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open 2018    Udskriftsdato  13 april 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:18   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2018         
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bjørn Sanbeck  1999    419          32.12   
  Gentofte Svømme Klub  33.06                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Hansen  2001    558          29.20   
  Slagelse Svømmeklub  28.98                 
Carl Emil Lønborg  2002    546          29.40   
  Gentofte Svømme Klub  30.21                 
Theodor L Munch-Jensen  2002    450          31.37   
  Solrød Svømmeklub  30.19                 
Andreas Gram Peters  2001    441          31.57   
  Helsinge Svømmeklub  30.32                 
Mathias Riff Alexandersen  2001    422          32.05   
  Sigma Swim Birkerød  32.21                 
August Hertz Bugge  2000    399          32.65   
  VAT Copenhagen-MK31  30.67                 
Marcus Christiansen  2001    368          33.54   
  Helsinge Svømmeklub  32.42                 
Jonathan F. K. Jensen  2002    367          33.55   
  Vordingborg Svømme Klub  32.79                 
Morten Kilhof  2000    350          34.08   
  Solrød Svømmeklub  34.33                 
10  Thor Bols Jeppesen  2002    347          34.19   
  Helsinge Svømmeklub  33.92                 
11  Matti Andersen  2001    325          34.93   
  Næstved IF  34.26                 
12  Simon Bergendorff  2002    325          34.96   
  VAT Copenhagen-MK31  33.47                 
13  Mathias Jelshøj  2001    311          35.47   
  Herlev Svømning  37.95                 
Altin Misimi  2002              DSQ  sw63 fuld neddyk slu 
  Herlev Svømning  33.66                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Villads Kruse  2003    397          32.69   
  Sigma Swim Allerød  32.44                 
Erik Li  2003    357          33.86   
  Herlev Svømning  34.71                 
Gustav Bendix Beiter  2003    329          34.81   
  Herlev Svømning  33.60                 
Harald Franck  2003    304          35.74   
  Næstved IF  35.10                 
Peter Holm  2003    263          37.49   
  Herlev Svømning  36.66                 
Thor Bjørn Skinne  2003    222          39.66   
  Solrød Svømmeklub  41.51                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Luckow Larsen  2004    408          32.41   
  Gentofte Svømme Klub  31.18                 
Marco Stub Olsen  2004    331          34.73   
  A6  35.32                 
Valdemar Birn-Bringgaard  2004    327          34.87   
  Gentofte Svømme Klub  35.60                 
Mads Holger From  2004    316          35.26   
  A6  38.25                 
Mathias Bartholin Bruhn  2004    310          35.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.70                 
Victor Dyrhauge  2004    296          36.06   
  Frederikssund Svømmeklub  36.41                 
Mathias Lindgaard  2004    291          36.26   
  Herlev Svømning  38.57                 
André Vester  2004    285          36.52   
  Helsinge Svømmeklub                   
Lau Lykke Wennicke  2004    284          36.54   
  Frederikssund Svømmeklub  44.13                 
10  William Leth  2004    281          36.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.03                 
11  Sebastian N. Bentsen  2004    270          37.17   
  Næstved IF  36.73                 
12  Bertram H. Mikkelsen  2004    242          38.54   
  Frederikssund Svømmeklub  38.70                 
13  Viktor Junker Neldeberg  2004    199          41.13   
  Helsinge Svømmeklub  44.36                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Robert E Falborg Pedersen  2005    383          33.09   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.41                 
Louie Hansen  2005    306          35.65   
  Gentofte Svømme Klub  35.35                 
Frederik Stender-Petersen  2005    305          35.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.30                 
William Bendix Schmidt  2005    305          35.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.57                 
Anders Junker  2005    297          36.00   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.37                 
Emil Kruse Enemærke  2005    295          36.10   
  Herlev Svømning  36.21                 
Jeppe Bayer Christensen  2005    288          36.38   
  Herlev Svømning  36.33                 
Mathias Bohn-Hansen  2006    248          38.25   
  Herlev Svømning  37.83                 
August Sølvsteen  2005    236          38.89   
  Gentofte Svømme Klub  39.26                 
Erik Schmidt  2005    236          38.89   
  Gentofte Svømme Klub  39.85                 
11  Laurits Boserup  2005    234          39.01   
  Gentofte Svømme Klub  39.95                 
12  Carl Emil Lundgaard  2005    233          39.03   
  Gentofte Svømme Klub  39.21                 
13  Mattias Sand Nielsen  2005    231          39.16   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.38                 
14  Tobias Frederiksen  2006    206          40.65   
  Helsinge Svømmeklub  42.93                 
15  Loui Krag  2007    198          41.19   
  Frederikssund Svømmeklub  40.44                 
16  Balder H. Mikkelsen  2007    169          43.45   
  Frederikssund Svømmeklub  41.84                 
17  Jonathan Wesselhoff  2006    136          46.71   
  Vordingborg Svømme Klub  46.79                 
18  William Foged  2008    129          47.57   
  Helsinge Svømmeklub  53.83                 
19  Jonas Pelle Christensen  2009    127          47.74   
  Herlev Svømning  51.35                 
Asger Bols Jeppesen  2005              DNS   
  Helsinge Svømmeklub  41.09                 
Joakim Hjulmand-Lassen  2005              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  36.69                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:18 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open 2018    Udskriftsdato  13 april 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:22   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2018         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicole Bennetsen  2000    479          37.55   
  Gentofte Svømme Klub  36.52                 
Freja Petersen  2000    430          38.95   
  Vordingborg Svømme Klub  38.90                 
Léa Zoé Bingler  2000    354          41.55   
  Vordingborg Svømme Klub  40.29                 
Cassandra Thimmer  1999    287          44.52   
  Gentofte Svømme Klub  38.26                 
Naomi Baldacchino  2000    242          47.13   
  Gentofte Svømme Klub  48.00                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esther Marie Heunicke  2003    507          36.87   
  Sigma Swim Birkerød  36.49                 
Lærke Blond  2003    471          37.77   
  Vallensbæk IF Af 1939  37.57                 
Christine Henriksen  2003    457          38.15   
  A6  37.37                 
Ida Oest  2003    457          38.15   
  Herlev Svømning  39.17                 
Caroline Bendtsen  2002    334          42.37   
  Næstved IF  39.67                 
Laura Boutrup  2003    331          42.50   
  Sigma Swim Birkerød  1:05.03                 
Maya Nykjær  2001    294          44.19   
  Vordingborg Svømme Klub  42.49                 
Pernille Møller Leisted  2002    290          44.41   
  Helsinge Svømmeklub  43.57                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilda Hyldal Jung  2004    517          36.61   
  A6  35.75                 
Signe Krag Andersen  2004    515          36.67   
  Sigma Swim Allerød  36.31                 
Anne Sofie Evald  2004    479          37.55   
  Gentofte Svømme Klub  36.79                 
Freja Søndergaard  2004    477          37.61   
  Vordingborg Svømme Klub  38.33                 
Amalie Brammer Kærgaard  2004    353          41.57   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.42                 
Isabella Flyvholm Jensen  2004    313          43.27   
  Odsherred Svømmeklub  45.76                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    438          38.71   
  Solrød Svømmeklub  37.93                 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    430          38.94   
  Herlev Svømning  37.89                 
Silja Brage  2005    413          39.47   
  A6  40.28                 
Anna R. Strøbek  2005    408          39.61   
  Gentofte Svømme Klub  39.93                 
Josephine Thomsen  2005    407          39.64   
  Herlev Svømning  39.51                 
Emma S. Kristensen  2005    406          39.68   
  Gentofte Svømme Klub  41.30                 
Kristine Nilsson Norby  2005    395          40.05   
  Gentofte Svømme Klub  38.74                 
Cecilie C. Helmark  2005    389          40.27   
  Gentofte Svømme Klub  41.45                 
Lærke Aistrup Andersen  2005              DNS   
  Herlev Svømning  53.08                 
Kaja Waag Kallesøe  2005              DSQ  sw71 fler armt start 
  Herlev Svømning  46.09                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Juul  2006    375          40.76   
  Næstved IF  40.54                 
Molly Szczepanski  2006    324          42.79   
  Gentofte Svømme Klub  43.35                 
Caroline Rygaard Hansen  2006    319          43.01   
  Solrød Svømmeklub  42.37                 
Maja Damkjær Bartels  2006    311          43.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  43.13                 
Ellen Simoni Alfast  2006    302          43.79   
  Herlev Svømning  48.40                 
Nynne Zandra Savanna Oppe  2006    296          44.10   
  Solrød Svømmeklub  43.73                 
Daniella Anderson  2006    259          46.09   
  Solrød Svømmeklub  48.80                 
Jaqueline Haack  2006    253          46.44   
  Solrød Svømmeklub  44.47                 
Sofie Ammentorp Ribjerg  2006    239          47.31   
  Solrød Svømmeklub  59.54                 
10  Andrea Kiefer-Hansen  2006    215          49.01   
  Herlev Svømning  48.40                 
11  Sofija Rønne  2006    198          50.40   
  Herlev Svømning  50.41                 
12  Marie-Louise Kristensen  2006    189          51.16   
  Næstved IF  49.85                 
13  Iben Lund Nielsen  2006    172          52.82   
  Næstved IF  1:03.30                 
14  Katharina Zobel  2007    149          55.41   
  Herlev Svømning  55.20                 
15  Nikoline Joy Gringer  2009    103          1:02.61   
  Herlev Svømning  1:00.36                 
16  Eleonora Marsner  2009    74          1:10.02   
  Herlev Svømning  1:05.51                 
Sophie Nielsen  2006              DNS   
  Odsherred Svømmeklub  50.31                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:22 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open 2018    Udskriftsdato  13 april 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:22   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2018         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Antoine Montier  1993    536          31.93   
  VAT Copenhagen-MK31  32.45                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Hatting Petersen  2000    487          32.97   
  Swim Team Tåstrup  33.72                 
Marcus Christiansen  2001    395          35.35   
  Helsinge Svømmeklub  35.71                 
Altin Misimi  2002    328          37.62   
  Herlev Svømning  36.01                 
Mikkel Ringer  2001    322          37.83   
  Vordingborg Svømme Klub  37.10                 
Kristian Mouridsen  2002    287          39.31   
  Næstved IF  38.68                 
Rasmus Lorentzen  2001    285          39.42   
  Næstved IF  39.30                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Jul Pedersen  2003    405          35.07   
  Næstved IF  35.77                 
Villads Kruse  2003    388          35.56   
  Sigma Swim Allerød  35.38                 
Harald Wiehe Struberg  2003    368          36.20   
  Herlev Svømning  35.68                 
Victor Toftehøj  2003    356          36.59   
  A6  35.59                 
Frederik Bach Mindested  2003    339          37.19   
  Sigma Swim Allerød  35.61                 
Lucas Linnebjerg  2003    243          41.57   
  Vordingborg Svømme Klub  43.81                 
Noah Bred  2003              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.48                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav B. Frederiksen  2004    340          37.15   
  Vordingborg Svømme Klub  38.30                 
Benjamin Koch Oltman Ande  2004    330          37.55   
  Solrød Svømmeklub  36.56                 
Silas Fessel  2004    319          37.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.21                 
Søren Wandall Ohlsen  2004    291          39.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.60                 
Mathias Lindgaard  2004    248          41.25   
  Herlev Svømning  41.11                 
Valdemar Birn-Bringgaard  2004    236          41.95   
  Gentofte Svømme Klub  41.62                 
Bertram H. Mikkelsen  2004    236          41.99   
  Frederikssund Svømmeklub  42.81                 
Victor Enemark Cruse  2004    159          47.90   
  Frederikssund Svømmeklub  48.53                 
Victor Dyrhauge  2004              DSQ  sw71 mange flyb star 
  Frederikssund Svømmeklub  43.27                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Robert E Falborg Pedersen  2005    348          36.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.87                 
William Bogø Andersen  2005    296          38.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  40.06                 
Nicholas H. Hansen  2005    290          39.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.76                 
Malthe Foged  2005    258          40.73   
  Næstved IF  40.70                 
Tobias Lindhardt  2005    242          41.62   
  A6  45.56                 
Elias Elmedyb  2006    242          41.64   
  Herlev Svømning  43.55                 
Mathias Bohn-Hansen  2006    180          45.90   
  Herlev Svømning  48.48                 
Victor Henrik Ritnagel  2005    176          46.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  45.50                 
Vincent Matras  2005    171          46.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  45.19                 
10  Storm Bargmann  2007    161          47.68   
  Herlev Svømning  47.31                 
11  Jonathan van der Rijt  2007    141          49.76   
  Frederikssund Svømmeklub  49.52                 
12  Mathias Toft Cortsen  2005    134          50.70   
  Herlev Svømning  51.43                 
13  Linus Norby Larsson  2006    116          53.08   
  Herlev Svømning  53.25                 
14  Nikolaj Kragh Simonsen  2006    84          59.09   
  Herlev Svømning  57.12                 
Oscar Rybak-Andersen  2005              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  46.14                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:22 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open 2018    Udskriftsdato  13 april 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  20:06   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2018         
 
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Petersen  2000    516  30.42        1:04.45   
  Vordingborg Svømme Klub  1:05.32                 
                     
Naomi Baldacchino  2000    221  41.38        1:25.51   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.00                 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte V. Bisgaard  2003    631  29.21        1:00.27   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.73                 
                     
Caroline Veggerby  2003    550  30.35        1:03.08   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:03.62                 
                     
Luna Emilie Olsen  2003    529  30.55        1:03.91   
  A6  1:02.42                 
                     
Caroline Buhl Schrøder  2003    529  30.42        1:03.93   
  Sigma Swim Allerød  1:06.11                 
                     
Emma Jensen  2002    494  31.29        1:05.37   
  Helsinge Svømmeklub  1:04.25                 
                     
Ida Hebeltoft  2003    490  32.05        1:05.55   
  Herlev Svømning  1:05.88                 
                     
Clara Carlquist  2003    488  31.35        1:05.65   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.84                 
                     
Maja Marie Elmgreen  2003    483  32.13        1:05.87   
  Helsinge Svømmeklub  1:05.58                 
                     
Viktoria Bæts Kristensen  2002    482  31.59        1:05.93   
  Næstved IF  1:04.51                 
                     
10  Matilde Mantzius Mosegård  2003    475  31.41        1:06.26   
  Slagelse Svømmeklub  1:05.39                 
                     
11  Thea F. Johansen  2003    467  31.92        1:06.65   
  Herlev Svømning  1:05.31                 
                     
12  Camille Hvid Ravnholt  2003    440  32.69        1:07.97   
  Frederikssund Svømmeklub  1:07.34                 
                     
13  Caroline Bach Offendal  2002    438  32.57        1:08.07   
  Helsinge Svømmeklub  1:08.43                 
                     
14  Sille Andersen  2003    425  33.69        1:08.74   
  Frederikssund Svømmeklub  1:09.21                 
                     
15  Lærke Samsø Svenningsen  2002    415  33.57        1:09.31   
  Solrød Svømmeklub  1:08.80                 
                     
16  Clara Kongsfelt  2003    402  33.37        1:10.01   
  Herlev Svømning  1:10.96                 
                     
17  Sofia Levisen  2002    401  33.87        1:10.11   
  Solrød Svømmeklub  1:08.72                 
                     
18  Silje Juhl Nielsen  2003    391  33.81        1:10.70   
  Solrød Svømmeklub  1:10.18                 
                     
19  Anne-Sofie P. Clausen  2002    389  33.57        1:10.80   
  Næstved IF  1:09.81                 
                     
20  Pernille Møller Leisted  2002    364  35.63        1:12.40   
  Helsinge Svømmeklub  1:12.62                 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Poulsen Dolan  2004    543  30.72        1:03.37   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.52                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    527  30.59        1:03.98   
  A6  1:04.17                 
                     
Frederikke Falk-List  2004    527  31.01        1:04.01   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.88                 
                     
Astrid M. Østergaard  2004    512  30.76        1:04.63   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.98                 
                     
Josephine Holst Vinther  2004    494  31.63        1:05.40   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.65                 
                     
Laura Jørgensen  2004    432  33.08        1:08.38   
  Helsinge Svømmeklub  1:09.79                 
                     
Amalie Brammer Kærgaard  2004    413  33.53        1:09.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.45                 
                     
Emilie Pyndt Hansen  2004    407  33.76        1:09.77   
  Frederikssund Svømmeklub  1:10.33                 
                     
Amalie Lund  2004    404  33.65        1:09.93   
  Helsinge Svømmeklub  1:10.27                 
                     
10  Anja Xin Andersen  2004    382  34.03        1:11.24   
  Herlev Svømning  1:11.92                 
                     
11  Thea Torndal Jensen  2004    339  36.45        1:14.11   
  Næstved IF  1:20.48                 
                     
12  Katrine Mørkeberg  2004    339  35.02        1:14.16   
  Næstved IF  1:15.10                 
                     
13  Gry Therkelsen  2004    327  37.01        1:15.04   
  Helsinge Svømmeklub  1:12.52                 
                     
14  Amalie Kurps  2004    291  35.86        1:17.96   
  Odsherred Svømmeklub  1:24.02                 
                     
15  Olivia My Nielsen  2004    289  36.84        1:18.16   
  Næstved IF  1:18.20                 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie C. Helmark  2005    547  30.80        1:03.21   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.62                 
                     
Silja Brage  2005    481  32.14        1:05.98   
  A6  1:09.10                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005    464  31.24        1:06.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.54                 
                     
Emily Hansen  2005    441  32.38        1:07.92   
  Helsinge Svømmeklub  1:08.67                 
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    431  33.03        1:08.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.65                 
                     
Natacha Munch  2005    398  33.20        1:10.27   
  Solrød Svømmeklub  1:08.29                 
                     
Emma S. Kristensen  2005    396  34.03        1:10.38   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.99                 
                     
Cecilie G. Mortensen  2005    396  34.67        1:10.41   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.56                 
                     
Alberte Kreiser-Petersen  2005    380  33.64        1:11.39   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.32                 
                     
10  Anna R. Strøbek  2005    378  35.15        1:11.49   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.86                 
                     
11  Signe Eie  2005    372  34.92        1:11.88   
  Herlev Svømning  1:12.02                 
                     
12  Agnes Barner Hansen  2005    368  34.16        1:12.12   
  Næstved IF  1:14.22                 
                     
13  Josefine Staudt  2005    322  36.52        1:15.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.85                 
                     
14  Aurora Troldahl Jakobsen  2005    283  36.90        1:18.76   
  Helsinge Svømmeklub  1:23.83                 
                     
15  Alma Gotfredsen  2005    272  37.16        1:19.80   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:19.17                 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stella Demuth Andersen  2006    413  33.06        1:09.43   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.33                 
                     
Alba Mantoni  2006    385  33.43        1:11.08   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.30                 
                     
Liva la Cour  2006    382  36.05        1:11.25   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.56                 
                     
Monika Dragieva  2006    363  34.70        1:12.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.79                 
                     
Frida Gram Peters  2007    361  34.55        1:12.56   
  Helsinge Svømmeklub  1:14.41                 
                     
Molly Szczepanski  2006    352  35.63        1:13.23   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.71                 
                     
Jasmin Kjærsgaard  2006    341  35.33        1:13.98   
  A6  1:14.37                 
                     
Mathilde Holm Villadsen  2006    340  35.27        1:14.02   
  Solrød Svømmeklub  1:13.44                 
                     
Iben Lund Nielsen  2006    340  35.39        1:14.07   
  Næstved IF  1:16.61                 
                     
10  Caroline Rygaard Hansen  2006    337  36.29        1:14.30   
  Solrød Svømmeklub  1:15.76                 
                     
11  Maria Claudia S. Hansen  2006    332  35.96        1:14.64   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.68                 
                     
12  Johanne Hummelmose  2006    331  35.15        1:14.72   
  Gentofte Svømme Klub  1:19.71                 
                     
13  Christine Stubbe Lundsby  2006    327  36.19        1:15.05   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.11                 
                     
14  Nynne Zandra Savanna Oppe  2006    323  35.67        1:15.34   
  Solrød Svømmeklub  1:16.11                 
                     
15  Nanja Frahm-Falkenberg  2006    322  36.41        1:15.37   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.96                 
                     
16  Kamma Rasmussen  2006    320  35.59        1:15.53   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:13.40                 
                     
17  Andrea Kiefer-Hansen  2006    290  36.85        1:18.05   
  Herlev Svømning  1:17.23                 
                     
18  Anna E.e. Balle  2006    283  37.64        1:18.69   
  Gentofte Svømme Klub  1:19.41                 
                     
19  Freja Katrine Raunholt  2006    278  37.01        1:19.20   
  Næstved IF  1:23.19                 
                     
20  Sophie Hartwig-Porsdal  2006    273  36.34        1:19.68   
  Herlev Svømning  1:26.35                 
                     
21  Charlotte Hjortshøj  2006    273  37.29        1:19.71   
  Solrød Svømmeklub  1:19.38                 
                     
22  Leonora Franck  2006    268  37.64        1:20.14   
  Næstved IF  1:22.51                 
                     
23  Sofie Ammentorp Ribjerg  2006    265  38.89        1:20.46   
  Solrød Svømmeklub  1:23.40                 
                     
24  Daniella Anderson  2006    264  37.43        1:20.56   
  Solrød Svømmeklub  1:21.79                 
                     
25  Anna Dietrichsen  2006    261  37.76        1:20.88   
  A6  1:23.40                 
                     
26  Jasmine Løkkegaard  2006    255  38.35        1:21.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.93                 
                     
27  Luna Larsson  2006    251  38.37        1:21.91   
  Herlev Svømning  1:27.08                 
                     
28  Katrine Dresler Aleksic  2007    236  40.65        1:23.66   
  Herlev Svømning  1:26.97                 
                     
29  Karoline Dahl Lewinsky  2006    235  38.87        1:23.72   
  Herlev Svømning  1:32.30                 
                     
30  Asta Lund  2006    235  38.13        1:23.76   
  Herlev Svømning  1:18.75                 
                     
31  Kristine Dupont  2007    234  38.00        1:23.80   
  Herlev Svømning  1:23.43                 
                     
32  Anna Merl Larsen  2006    225  40.08        1:24.92   
  A6  1:23.49                 
                     
33  Emma Spang  2006    219  40.89        1:25.70   
  Solrød Svømmeklub  1:34.24                 
                     
34  Mathilde Bendtsen  2007    217  40.99        1:25.97   
  Næstved IF  1:28.50                 
                     
35  Anna Hinsch Lauritzen  2006    215  40.25        1:26.28   
  Gentofte Svømme Klub  1:31.42                 
                     
36  Tilde Rytz Jørgensen  2007    213  40.98        1:26.58   
  Frederikssund Svømmeklub  1:27.06                 
                     
37  Marie-Louise Kristensen  2006    202  41.09        1:28.13   
  Næstved IF  1:26.95                 
                     
38  Siri Lauth  2007    78  53.16        2:00.61   
  Herlev Svømning  2:11.20                 
                     
Sophie Nielsen  2006              DNS   
  Odsherred Svømmeklub  1:26.96                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  20:06 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open 2018    Udskriftsdato  13 april 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  20:33   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2018         
 
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bjørn Sanbeck  1999    461  29.01        1:00.69   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.79                 
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Lønborg  2002    590  26.97        55.92   
  Gentofte Svømme Klub  57.40                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    586  27.34        56.04   
  Sigma Swim Birkerød  56.68                 
                     
August Schade Cantby  2002    586  26.75        56.05   
  Slagelse Svømmeklub  56.58                 
                     
Jonas Hansen  2001    569  27.17        56.59   
  Slagelse Svømmeklub  56.06                 
                     
Theodor L Munch-Jensen  2002    546  27.56        57.39   
  Solrød Svømmeklub  57.92                 
                     
Mikkel Eg Ibsen  2002    526  28.17        58.11   
  Sigma Swim Birkerød  58.87                 
                     
Andreas Gram Peters  2001    517  29.14        58.44   
  Helsinge Svømmeklub  58.70                 
                     
Victor Bendix Beiter  2001    516  27.11        58.45   
  Herlev Svømning  58.00                 
                     
Thor Bols Jeppesen  2002    510  28.53        58.70   
  Helsinge Svømmeklub  59.92                 
                     
10  Marcus Dessau  2002    504  28.08        58.94   
  Gentofte Svømme Klub  1:00.59                 
                     
11  August Hertz Bugge  2000    502  28.45        59.00   
  VAT Copenhagen-MK31  59.16                 
                     
12  Jonathan F. K. Jensen  2002    496  28.36        59.26   
  Vordingborg Svømme Klub  1:00.07                 
                     
13  Emil Kildahl Døssing  2002    490  28.50        59.47   
  Sigma Swim Birkerød  1:01.05                 
                     
14  Mathias Hatting Petersen  2000    488  28.41        59.55   
  Swim Team Tåstrup  1:00.11                 
                     
15  Rasmus Hatting Petersen  2002    463  29.20        1:00.62   
  Swim Team Tåstrup  1:02.00                 
                     
16  Morten Kilhof  2000    436  29.47        1:01.86   
  Solrød Svømmeklub  1:02.26                 
                     
17  Mathias Jelshøj  2001    433  29.52        1:01.97   
  Herlev Svømning  1:03.37                 
                     
18  Matti Andersen  2001    431  30.15        1:02.09   
  Næstved IF  1:02.25                 
                     
19  Mads Frederik Eilersen  2001    415  29.43        1:02.87   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.76                 
                     
20  Kristian Mouridsen  2002    403  29.98        1:03.50   
  Næstved IF  1:02.75                 
                     
21  Simon Bergendorff  2002    383  30.56        1:04.57   
  VAT Copenhagen-MK31  1:02.51                 
                     
22  Rasmus Lorentzen  2001    324  32.95        1:08.29   
  Næstved IF  1:08.37                 
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marcus Hiort  2003    486  28.75        59.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  58.60                 
                     
Lucas Jul Pedersen  2003    474  28.56        1:00.15   
  Næstved IF  1:00.38                 
                     
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    469  29.20        1:00.34   
  A6  1:00.12                 
                     
Harald Franck  2003    458  28.95        1:00.84   
  Næstved IF  1:00.60                 
                     
Magnus Juul Hansen  2003    448  28.62        1:01.27   
  Vordingborg Svømme Klub  1:00.88                 
                     
Nicklas Stæcker  2003    419  1:02.66        1:02.66   
  Næstved IF  1:04.17                 
                     
Erik Li  2003    353  31.45        1:06.35   
  Herlev Svømning  1:06.76                 
                     
Gustav Bendix Beiter  2003    340  31.55        1:07.21   
  Herlev Svømning  1:06.08                 
                     
Harald Wiehe Struberg  2003    298          1:10.23   
  Herlev Svømning  1:10.37                 
                     
10  Thor Bjørn Skinne  2003    262  33.86        1:13.30   
  Solrød Svømmeklub  1:13.49                 
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Luckow Larsen  2004    478  29.08        59.98   
  Gentofte Svømme Klub  58.97                 
                     
Gabriel Elmedyb  2004    448  29.77        1:01.30   
  Herlev Svømning  1:02.84                 
                     
Valdemar Birn-Bringgaard  2004    444  29.49        1:01.45   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.67                 
                     
Lukas Frederiksen  2004    422  30.63        1:02.54   
  Helsinge Svømmeklub  1:04.35                 
                     
Niels Krogh-Olsen  2004    391  30.82        1:04.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:03.76                 
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004    361  31.59        1:05.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.29                 
                     
Benjamin Koch Oltman Ande  2004    348  31.16        1:06.64   
  Solrød Svømmeklub  1:05.55                 
                     
Mathias Bartholin Bruhn  2004    335  32.10        1:07.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.34                 
                     
Mads Holger From  2004    334  33.70        1:07.60   
  A6  1:09.73                 
                     
10  André Vester  2004    330  31.89        1:07.87   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
11  Marco Stub Olsen  2004    325          1:08.21   
  A6  1:10.65                 
                     
12  Viktor Junker Neldeberg  2004    324          1:08.26   
  Helsinge Svømmeklub  1:11.59                 
                     
13  William Leth  2004    322  32.43        1:08.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:07.97                 
                     
14  Gustav B. Frederiksen  2004    306  32.79        1:09.54   
  Vordingborg Svømme Klub  1:13.48                 
                     
15  Lau Lykke Wennicke  2004    304          1:09.72   
  Frederikssund Svømmeklub  1:10.88                 
                     
16  Bertram H. Mikkelsen  2004    277  35.36        1:11.90   
  Frederikssund Svømmeklub  1:15.94                 
                     
17  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004    229  36.91        1:16.60   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.95                 
                     
18  Frederik Stubbe Lundsby  2004    228          1:16.78   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.61                 
                     
19  Sofus Norby Larsson  2004    203  38.55        1:19.72   
  Herlev Svømning  1:26.07                 
                     
20  Victor Enemark Cruse  2004    158  38.91        1:26.76   
  Frederikssund Svømmeklub  1:26.71                 
                     
Sebastian N. Bentsen  2004              DSQ  sw44 tyvstart 
  Næstved IF  1:08.21                 
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jeppe Bayer Christensen  2005    408  30.97        1:03.22   
  Herlev Svømning  1:04.56                 
                     
Emil Schmidt  2006    369  32.48        1:05.36   
  A6  1:07.34                 
                     
Frederik Stender-Petersen  2005    362  31.97        1:05.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.77                 
                     
August Arup Neergaard  2005    360  32.17        1:05.91   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.36                 
                     
Malthe Foged  2005    344  32.32        1:06.92   
  Næstved IF  1:07.68                 
                     
William Bogø Andersen  2005    341  31.60        1:07.09   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.66                 
                     
Emil Gram Peters  2005    338  31.78        1:07.31   
  Helsinge Svømmeklub  1:12.44                 
                     
Emil Kruse Enemærke  2005    338  32.45        1:07.31   
  Herlev Svømning  1:07.89                 
                     
Elias Elmedyb  2006    330  32.65        1:07.86   
  Herlev Svømning  1:07.77                 
                     
10  Carl Emil Lundgaard  2005    324          1:08.25   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.30                 
                     
10  William Bendix Schmidt  2005    324  32.06        1:08.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:07.01                 
                     
12  Petar Trkulja  2006    317  32.83        1:08.79   
  Næstved IF  1:09.98                 
                     
13  Laurits Boserup  2005    302          1:09.89   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.49                 
                     
14  Louie Hansen  2005    289  34.03        1:10.92   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.37                 
                     
15  Tobias Chr. Stæcker  2005    285  35.71        1:11.24   
  Næstved IF  1:15.42                 
                     
16  Victor Møller Klitgaard  2006    284  33.66        1:11.30   
  Helsinge Svømmeklub  1:11.69                 
                     
17  August Sølvsteen  2005    275  35.00        1:12.05   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.11                 
                     
18  Scott Foged  2005    266          1:12.87   
  Helsinge Svømmeklub  1:16.73                 
                     
19  Tobias Frederiksen  2006    264  34.52        1:13.04   
  Helsinge Svømmeklub  1:12.27                 
                     
20  August Taul  2006    262  36.21        1:13.25   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.52                 
                     
21  Erik Schmidt  2005    248          1:14.64   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.39                 
                     
22  Balder H. Mikkelsen  2007    245  36.17        1:14.89   
  Frederikssund Svømmeklub  1:16.08                 
                     
23  Tobias Lindhardt  2005    236  37.90        1:15.85   
  A6  1:22.76                 
                     
24  Andreas Kelstrup Schou  2005    228  36.43        1:16.74   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:19.59                 
                     
25  Lasse S. Frederiksen  2006    224          1:17.15   
  Helsinge Svømmeklub  1:18.39                 
                     
26  Mattias Sand Nielsen  2005    222          1:17.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:16.39                 
                     
27  Jonathan Wesselhoff  2006    221          1:17.53   
  Vordingborg Svømme Klub  1:18.52                 
                     
28  Loui Krag  2007    208  37.88        1:19.09   
  Frederikssund Svømmeklub  1:28.87                 
                     
29  Nicklas Kolt Købsted  2006    193  37.21        1:21.07   
  Helsinge Svømmeklub  1:25.58                 
                     
30  William Foged  2008    181  38.92        1:22.86   
  Helsinge Svømmeklub  1:34.22                 
                     
31  Jonathan van der Rijt  2007    131  40.94        1:32.29   
  Frederikssund Svømmeklub  1:38.26                 
                     
32  Jonas Pelle Christensen  2009    92  46.47        1:43.59   
  Herlev Svømning  1:44.59                 
                     
33  Magne Waag Kallesøe  2008    73  52.13        1:52.12   
  Herlev Svømning  1:49.32                 
                     
Asger Bols Jeppesen  2005              DNS   
  Helsinge Svømmeklub  1:07.96                 
                     
Joakim Hjulmand-Lassen  2005              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.09                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  20:33 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open 2018    Udskriftsdato  14 april 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:43   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2018         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Wrist-Elkjær  2003    514          30.49   
  Herlev Svømning  31.26                 
Katja Korbo Petersson  2001    505          30.66   
  A6  30.66                 
Luna Emilie Olsen  2003    483          31.13   
  A6  30.31                 
Thea F. Johansen  2003    429          32.39   
  Herlev Svømning  31.72                 
Clara Carlquist  2003    427          32.42   
  Gentofte Svømme Klub  31.10                 
Caroline Veggerby  2003    419          32.63   
  Vallensbæk IF Af 1939  32.75                 
Camille Hvid Ravnholt  2003    417          32.68   
  Frederikssund Svømmeklub  32.82                 
Esther Marie Heunicke  2003    416          32.70   
  Sigma Swim Birkerød  33.61                 
Lærke Blond  2003    391          33.39   
  Vallensbæk IF Af 1939  35.83                 
10  Julie Silberg  2002    373          33.92   
  Solrød Svømmeklub  35.01                 
11  Caroline Vang-Jensen  2003    373          33.93   
  Gentofte Svømme Klub  33.87                 
12  Sille Andersen  2003    369          34.06   
  Frederikssund Svømmeklub  37.62                 
13  Maja Marie Elmgreen  2003    368          34.08   
  Helsinge Svømmeklub  33.62                 
14  Laura Boutrup  2003    365          34.18   
  Sigma Swim Birkerød  34.34                 
15  Viola Demuth Andersen  2003    346          34.77   
  Gentofte Svømme Klub  36.27                 
16  Emma Jensen  2002    332          35.27   
  Helsinge Svømmeklub  34.28                 
17  Gaya Josefine Maar  2003    314          35.93   
  Næstved IF  36.59                 
18  Viktoria Bæts Kristensen  2002    312          36.00   
  Næstved IF  32.40                 
19  Katrine S. Frederiksen  2002    302          36.38   
  Helsinge Svømmeklub  36.94                 
20  Ida Hebeltoft  2003    302          36.39   
  Herlev Svømning  35.40                 
21  Caroline Bendtsen  2002    289          36.94   
  Næstved IF  37.13                 
22  Clara Kongsfelt  2003    287          37.00   
  Herlev Svømning  36.55                 
23  Pernille Møller Leisted  2002    250          38.74   
  Helsinge Svømmeklub  38.47                 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Damkjær Bartels  2004    486          31.06   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.75                 
Signe Krag Andersen  2004    475          31.30   
  Sigma Swim Allerød  31.76                 
Anja Xin Andersen  2004    399          33.18   
  Herlev Svømning  32.85                 
Freja Søndergaard  2004    382          33.66   
  Vordingborg Svømme Klub  35.17                 
Emma Stoltz  2004    379          33.75   
  Sigma Swim Allerød  33.75                 
Camille Nørby  2004    366          34.14   
  Sigma Swim Birkerød  33.76                 
Karoline Nielsen  2004    349          34.68   
  Slagelse Svømmeklub  35.09                 
Isabella Victoria Nimb  2004    344          34.86   
  Sigma Swim Birkerød  34.68                 
Isabella Flyvholm Jensen  2004    321          35.65   
  Odsherred Svømmeklub  35.80                 
10  Emilie Pyndt Hansen  2004    319          35.74   
  Frederikssund Svømmeklub  36.78                 
11  Freja Møller  2004    309          36.10   
  A6  36.40                 
12  Olivia My Nielsen  2004    260          38.27   
  Næstved IF  42.83                 
13  Katrine Mørkeberg  2004    207          41.27   
  Næstved IF  49.07                 
14  Gry Therkelsen  2004    189          42.52   
  Helsinge Svømmeklub  41.13                 
15  Amalie Kurps  2004    133          47.76   
  Odsherred Svømmeklub  48.06                 
16  Sigrid B. Kristensen  2004    132          47.87   
  Slagelse Svømmeklub  47.83                 
Isabel Lillebæk  2004              DSQ  tyvstart 4.4 
  A6  34.66                 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie C. Helmark  2005    525          30.27   
  Gentofte Svømme Klub  31.08                 
Nikoline Marie Lange  2005    492          30.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.45                 
Kristine Nilsson Norby  2005    440          32.10   
  Gentofte Svømme Klub  32.50                 
Josephine Thomsen  2005    430          32.35   
  Herlev Svømning  32.38                 
Maya Hauerberg Terp  2005    384          33.59   
  A6  32.91                 
Selma V Studnitz Andersen  2005    379          33.73   
  Slagelse Svømmeklub  34.41                 
Caroline Sofie Aagaard  2005    366          34.15   
  Sigma Swim Birkerød  35.12                 
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    362          34.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.25                 
Marie Louise B Andersen  2005    360          34.33   
  Slagelse Svømmeklub  37.62                 
10  Rebecca Chur Fischer  2005    349          34.68   
  Gentofte Svømme Klub  34.09                 
11  Emma S. Kristensen  2005    344          34.84   
  Gentofte Svømme Klub  34.52                 
12  Catrine Porsdal  2005    338          35.04   
  Sigma Swim Birkerød  35.08                 
13  Agnes Barner Hansen  2005    337          35.08   
  Næstved IF  37.61                 
14  Alma Gotfredsen  2005    330          35.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.03                 
15  Natacha Munch  2005    319          35.74   
  Solrød Svømmeklub  38.50                 
16  Caroline Bach Mindested  2005    295          36.67   
  Sigma Swim Allerød  35.94                 
17  Isabella Ludvigsen  2005    266          37.98   
  Sigma Swim Allerød  38.82                 
18  Signe Eie  2005    265          38.01   
  Herlev Svømning  36.44                 
19  Camilla Porsdal  2005    259          38.32   
  Sigma Swim Birkerød  42.11                 
20  Anna Olivia Kirchhoff  2005    253          38.60   
  Hillerød Svømmeklub  42.68                 
21  Olivia Cruse  2005    238          39.42   
  Hillerød Svømmeklub  40.64                 
22  Ronja Jørgensen  2005    229          39.90   
  A6  42.26                 
23  Aurora Troldahl Jakobsen  2005    203          41.52   
  Helsinge Svømmeklub  45.74                 
24  Frida Lauridsen  2005    175          43.65   
  Slagelse Svømmeklub  50.58                 
25  Liva Gydesen Nielsen  2005    157          45.25   
  A6  51.00                 
26  Amanda L. Munch-Jensen  2005    140          47.04   
  Solrød Svømmeklub  42.55                 
Julie Merl Larsen  2005              DNS   
  A6  38.79                 
Lærke Aistrup Andersen  2005              DNS   
  Herlev Svømning  58.91                 
Silja Sol Jørgensen  2005              DNS   
  Vordingborg Svømme Klub  47.00                 
Nikoline R. Amstrup  2005              DSQ  tyvstart 4.4 
  Sigma Swim Birkerød  38.59                 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Skov Kragh  2006    415          32.75   
  A6  33.30                 
Liva la Cour  2006    408          32.93   
  Gentofte Svømme Klub  34.08                 
Astrid Mulipola  2006    404          33.04   
  Sigma Swim Allerød  33.39                 
Monika Dragieva  2006    376          33.84   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.95                 
Anna Andersen  2007    357          34.41   
  Vallensbæk IF Af 1939  34.84                 
Andrea Lindberg Vedøe  2006    339          35.03   
  Sigma Swim Allerød  36.96                 
Emilie Hartvig-Olsen  2006    338          35.05   
  Vallensbæk IF Af 1939  36.30                 
Alma Møller-Ern  2006    335          35.17   
  Vallensbæk IF Af 1939  34.39                 
Sarah Gudme  2007    313          35.95   
  Vallensbæk IF Af 1939  35.28                 
10  Nanja Frahm-Falkenberg  2006    310          36.07   
  Gentofte Svømme Klub  36.54                 
11  Mathilde Holm Villadsen  2006    296          36.64   
  Solrød Svømmeklub  39.20                 
12  Freja Juul  2006    286          37.07   
  Næstved IF  36.66                 
13  Maja Damkjær Bartels  2006    263          38.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.60                 
14  Frida Gram Peters  2007    261          38.18   
  Helsinge Svømmeklub  39.33                 
15  Kamma Rasmussen  2006    261          38.19   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.21                 
16  Athena Haugsted Pihl  2006    258          38.35   
  Hillerød Svømmeklub  38.23                 
17  Johanne Hummelmose  2006    257          38.40   
  Gentofte Svømme Klub  38.70                 
18  Anna E.e. Balle  2006    257          38.41   
  Gentofte Svømme Klub  38.63                 
19  Caroline Rygaard Hansen  2006    247          38.92   
  Solrød Svømmeklub  37.89                 
20  Christine Stubbe Lundsby  2006    243          39.13   
  Gentofte Svømme Klub  42.46                 
21  Cecilie Rud  2006    242          39.17   
  Sigma Swim Allerød  44.89                 
22  Naya Høi Greve  2007    240          39.27   
  A6  43.04                 
23  Sofie Larsen  2006    237          39.44   
  Vallensbæk IF Af 1939  39.62                 
24  Nynne Zandra Savanna Oppe  2006    237          39.46   
  Solrød Svømmeklub  45.28                 
25  Iben Lund Nielsen  2006    227          40.00   
  Næstved IF  42.69                 
26  Karen Markussen  2007    226          40.09   
  Sigma Swim Allerød  39.51                 
27  Katrine Dresler Aleksic  2007    222          40.34   
  Herlev Svømning  40.91                 
28  Røskva Rosenbohm  2007    219          40.49   
  Sigma Swim Birkerød  46.45                 
29  Anna Hinsch Lauritzen  2006    215          40.72   
  Gentofte Svømme Klub  46.57                 
30  Leonora Franck  2006    212          40.92   
  Næstved IF  42.25                 
31  Linnea Funk Larsen  2007    210          41.09   
  Sigma Swim Allerød  46.72                 
32  Ellen Simoni Alfast  2006    209          41.12   
  Herlev Svømning  39.33                 
33  Mathilde Ludvigsen  2006    207          41.29   
  Næstved IF  41.42                 
34  Laura Lind-Christensen  2006    194          42.20   
  Sigma Swim Allerød  42.21                 
35  Sofija Rønne  2006    192          42.31   
  Herlev Svømning  45.33                 
36  Sophie Hartwig-Porsdal  2006    189          42.51   
  Herlev Svømning  48.68                 
37  Liva Wissing  2006    189          42.55   
  Sigma Swim Allerød  40.97                 
38  Jasmin Kjærsgaard  2006    187          42.68   
  A6  39.64                 
39  Rosa Dyhr-Rasmussen  2007    179          43.31   
  Næstved IF  44.67                 
40  Frederikke Fisker Jensen  2006    171          43.93   
  Herlev Svømning  46.45                 
41  Asta Lund  2006    171          43.94   
  Herlev Svømning  1:00.85                 
42  Liv Waag Kallesøe  2006    170          44.08   
  Herlev Svømning  47.35                 
43  Maja Lollike  2007    170          44.10   
  Vallensbæk IF Af 1939  50.08                 
44  Lara Ghizzaui  2007    163          44.67   
  Vallensbæk IF Af 1939  45.33                 
45  Kristine Dupont  2007    159          45.06   
  Herlev Svømning  44.05                 
46  Karoline Dahl Lewinsky  2006    157          45.21   
  Herlev Svømning  47.51                 
47  Maja Andersen  2007    156          45.37   
  Vallensbæk IF Af 1939  47.44                 
48  Ada Hasløv Brunsgaard  2006    152          45.72   
  Gentofte Svømme Klub  49.81                 
49  Dicte Maar  2006    148          46.13   
  Næstved IF  43.37                 
50  Silje Egeberg Nordhald  2007    146          46.35   
  Vordingborg Svømme Klub  48.86                 
51  Silke Krakau Tønnesen  2006    145          46.48   
  Slagelse Svømmeklub  44.94                 
52  Marie Storch  2006    136          47.40   
  Sigma Swim Birkerød  47.49                 
53  Elisabeth Tobel Nielsen  2007    131          48.08   
  Slagelse Svømmeklub  47.63                 
54  Camille Hedvig Miolane  2007    129          48.26   
  A6  50.84                 
55  Laura Raahauge  2008    128          48.41   
  Gentofte Svømme Klub  47.14                 
56  Tess van der Laan  2008    127          48.51   
  Gentofte Svømme Klub  53.82                 
57  Emma Kyndesen  2006    123          49.10   
  Herlev Svømning  52.82                 
58  Signe Østergaard Lilja  2006    118          49.69   
  Sigma Swim Birkerød  48.25                 
59  Mathilde Bendtsen  2007    109          51.00   
  Næstved IF  53.97                 
60  Nikoline Joy Gringer  2009    99          52.74   
  Herlev Svømning                   
61  Malou Danefred Nielsen  2007    94          53.63   
  Vordingborg Svømme Klub  48.62                 
62  Mille Frydenlund Hansen  2008    83          55.91   
  A6  1:05.85                 
63  Siri Lauth  2007    83          55.98   
  Herlev Svømning  59.27                 
64  Eleonora Marsner  2009    79          56.85   
  Herlev Svømning  1:02.46                 
Emilie Böhmer  2006              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  52.79                 
Jaqueline Haack  2006              DNS   
  Solrød Svømmeklub  42.65                 
Sophie Nielsen  2006              DNS   
  Odsherred Svømmeklub  47.83                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 april 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:43 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open 2018    Udskriftsdato  14 april 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:10   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2018         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johan Wentorf  1999    516          27.95   
  Frederikssund Svømmeklub  27.81                 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Eg Ibsen  2002    553          27.32   
  Sigma Swim Birkerød  27.54                 
August Hertz Bugge  2000    510          28.06   
  VAT Copenhagen-MK31  28.07                 
Altin Misimi  2002    496          28.32   
  Herlev Svømning  27.65                 
Theodor L Munch-Jensen  2002    496          28.33   
  Solrød Svømmeklub  28.19                 
Andreas Gram Peters  2001    491          28.42   
  Helsinge Svømmeklub  29.52                 
Tobias Daniel Larsen  2001    489          28.46   
  Slagelse Svømmeklub  28.40                 
Rasmus Hatting Petersen  2002    456          29.12   
  Swim Team Tåstrup  29.12                 
William S. Michaelsen  2001    446          29.35   
  Frederikssund Svømmeklub  29.27                 
Mikkel Eg Ibsen  2002    445          29.37   
  Sigma Swim Birkerød  29.07                 
10  Lauge Bastian Maar  2001    421          29.92   
  Næstved IF  30.61                 
11  Mikkel Ringer  2001    414          30.08   
  Vordingborg Svømme Klub  31.50                 
12  Marcus Christiansen  2001    382          30.90   
  Helsinge Svømmeklub  30.63                 
13  Anders Hvidt  2002    380          30.96   
  Gentofte Svømme Klub  31.38                 
14  Thor Bols Jeppesen  2002    362          31.47   
  Helsinge Svømmeklub  30.58                 
15  Mathias Jelshøj  2001    349          31.85   
  Herlev Svømning  31.55                 
16  Simon Bergendorff  2002    347          31.91   
  VAT Copenhagen-MK31  31.30                 
17  Kristian Mouridsen  2002    335          32.28   
  Næstved IF  31.91                 
18  Asmund Visholm Christians  2000    274          34.53   
  Odsherred Svømmeklub                   
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Tullberg  2003    528          27.75   
  Sigma Swim Birkerød  29.06                 
Christopher G. Trandum  2003    521          27.86   
  Gentofte Svømme Klub  27.76                 
Silas Lykke  2003    463          28.99   
  Slagelse Svømmeklub  28.22                 
Daniel Garne Larsen  2003    459          29.07   
  Sigma Swim Allerød  29.08                 
Noah Bred  2003    442          29.43   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.19                 
Nicolai Therkelsen  2003    436          29.56   
  A6  29.40                 
Magnus Juul Hansen  2003    432          29.65   
  Vordingborg Svømme Klub  30.74                 
Christoffer Rekling  2003    416          30.03   
  Sigma Swim Birkerød  29.22                 
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    396          30.54   
  A6  30.76                 
10  Marcus Hiort  2003    390          30.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.38                 
11  Harald Franck  2003    386          30.80   
  Næstved IF  30.47                 
11  Rasmus Skarby Madsen  2003    386          30.80   
  A6  30.23                 
13  Frederik Bach Mindested  2003    384          30.84   
  Sigma Swim Allerød  30.65                 
14  Villads Kruse  2003    357          31.60   
  Sigma Swim Allerød  33.45                 
15  Nicklas Stæcker  2003    356          31.62   
  Næstved IF  32.81                 
16  Elias Rought  2003    335          32.28   
  Slagelse Svømmeklub  30.89                 
17  Christoffer Skinhøj  2003    332          32.38   
  Gentofte Svømme Klub  32.78                 
18  Gustav Bendix Beiter  2003    329          32.47   
  Herlev Svømning  33.54                 
19  Lucas Linnebjerg  2003    297          33.59   
  Vordingborg Svømme Klub  35.16                 
20  Harald Wiehe Struberg  2003    290          33.87   
  Herlev Svømning  38.39                 
21  Peter Holm  2003    252          35.50   
  Herlev Svømning  35.81                 
22  Marcus Appel  2003    245          35.83   
  Frederikssund Svømmeklub  39.33                 
23  Sammi Asker Andersen  2003    231          36.54   
  Næstved IF  36.60                 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Ølshøj  2004    398          30.47   
  Sigma Swim Birkerød  31.34                 
Anders K. Kortegaard  2004    388          30.74   
  A6  30.25                 
Gabriel Elmedyb  2004    383          30.88   
  Herlev Svømning  32.28                 
Niels Krogh-Olsen  2004    382          30.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.71                 
Mathias Lindgaard  2004    358          31.57   
  Herlev Svømning  31.49                 
Lucas Nielsen  2004    337          32.22   
  Frederikssund Svømmeklub  32.21                 
Jonathan Beck  2004    334          32.30   
  Sigma Swim Birkerød  36.53                 
Oskar Clausen  2004    326          32.59   
  Gentofte Svømme Klub  32.20                 
Jannik Jørgensen  2004    320          32.78   
  Slagelse Svømmeklub  35.44                 
10  Mathias Bartholin Bruhn  2004    318          32.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.01                 
11  Noah Tranum  2004    313          33.02   
  A6  33.94                 
12  Marco Stub Olsen  2004    298          33.57   
  A6  34.02                 
13  Lukas Frederiksen  2004    282          34.18   
  Helsinge Svømmeklub  33.88                 
14  William Leth  2004    278          34.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.36                 
15  Villads Arfelt  2004    259          35.15   
  Sigma Swim Birkerød  35.02                 
16  Silas Fessel  2004    253          35.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.75                 
17  Oscar Boyer  2004    244          35.88   
  Sigma Swim Birkerød  38.31                 
18  Silas Folke Drigsdahl  2004    237          36.21   
  Hillerød Svømmeklub  37.33                 
19  Viktor Junker Neldeberg  2004    237          36.23   
  Helsinge Svømmeklub  39.64                 
20  Victor Bornemann  2004    145          42.68   
  Sigma Swim Allerød  43.64                 
21  Victor Enemark Cruse  2004    88          50.39   
  Frederikssund Svømmeklub  1:00.56                 
Sebastian N. Bentsen  2004              DNS   
  Næstved IF  36.55                 
Lau Lykke Wennicke  2004              DSQ  tyvstart 4.4 
  Frederikssund Svømmeklub  35.63                 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julius Svarrer  2005    425          29.82   
  A6  29.94                 
Robert E Falborg Pedersen  2005    383          30.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.11                 
Sean Petersen  2006    369          31.27   
  Vallensbæk IF Af 1939  32.63                 
William Bogø Andersen  2005    338          32.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.99                 
William Bendix Schmidt  2005    318          32.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.25                 
Sebastian Rendlev  2005    314          33.00   
  Vallensbæk IF Af 1939  32.85                 
Louie Uldall  2005    308          33.21   
  Hillerød Svømmeklub  33.93                 
Tobias Rosengaard  2005    307          33.23   
  Sigma Swim Birkerød  33.80                 
Emil Gram Peters  2005    294          33.72   
  Helsinge Svømmeklub  33.54                 
10  Emil Kruse Enemærke  2005    291          33.84   
  Herlev Svømning                   
11  Elias Elmedyb  2006    285          34.06   
  Herlev Svømning  33.70                 
12  Petar Trkulja  2006    273          34.54   
  Næstved IF  35.62                 
13  Bertram Olesen  2005    270          34.68   
  Frederikssund Svømmeklub  37.35                 
14  Nicholas H. Hansen  2005    269          34.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.06                 
15  Vincent Matras  2005    269          34.73   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.84                 
16  August Sølvsteen  2005    263          34.98   
  Gentofte Svømme Klub  35.07                 
17  Frederik Kepp Jensen  2007    260          35.12   
  A6  36.80                 
18  Louie Hansen  2005    249          35.63   
  Gentofte Svømme Klub  35.57                 
19  Hector Kaltoft  2006    248          35.66   
  Sigma Swim Birkerød  37.17                 
20  Noah Anker-Møller  2006    246          35.77   
  Sigma Swim Allerød  35.74                 
21  Asger Bols Jeppesen  2005    245          35.80   
  Helsinge Svømmeklub  36.65                 
22  Carl Emil Lundgaard  2005    245          35.81   
  Gentofte Svømme Klub  36.96                 
23  Rasmus Capion  2005    236          36.29   
  Vordingborg Svømme Klub  37.55                 
24  Frederik Gersby  2006    234          36.36   
  Sigma Swim Allerød  40.38                 
25  Laurits Boserup  2005    233          36.44   
  Gentofte Svømme Klub  37.04                 
26  Oscar Vinge-Maigaard  2007    226          36.80   
  Vallensbæk IF Af 1939  35.15                 
27  Mathias Toft Cortsen  2005    216          37.34   
  Herlev Svømning  37.99                 
28  Julius Vadmand  2005    206          37.94   
  Slagelse Svømmeklub  38.81                 
29  Maximillian Udar  2006    203          38.13   
  Gentofte Svømme Klub  40.44                 
30  Erik Schmidt  2005    201          38.26   
  Gentofte Svømme Klub  40.24                 
31  Oliver Lassen  2005    197          38.53   
  Sigma Swim Birkerød  36.73