2021-05-14   00:29:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2018 - Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag - Stævnestart kl. 17.15

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open 2018    Udskriftsdato  13 april 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:22   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2018         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Antoine Montier  1993    536          31.93   
  VAT Copenhagen-MK31  32.45                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Hatting Petersen  2000    487          32.97   
  Swim Team Tåstrup  33.72                 
Marcus Christiansen  2001    395          35.35   
  Helsinge Svømmeklub  35.71                 
Altin Misimi  2002    328          37.62   
  Herlev Svømning  36.01                 
Mikkel Ringer  2001    322          37.83   
  Vordingborg Svømme Klub  37.10                 
Kristian Mouridsen  2002    287          39.31   
  Næstved IF  38.68                 
Rasmus Lorentzen  2001    285          39.42   
  Næstved IF  39.30                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Jul Pedersen  2003    405          35.07   
  Næstved IF  35.77                 
Villads Kruse  2003    388          35.56   
  Sigma Swim Allerød  35.38                 
Harald Wiehe Struberg  2003    368          36.20   
  Herlev Svømning  35.68                 
Victor Toftehøj  2003    356          36.59   
  A6  35.59                 
Frederik Bach Mindested  2003    339          37.19   
  Sigma Swim Allerød  35.61                 
Lucas Linnebjerg  2003    243          41.57   
  Vordingborg Svømme Klub  43.81                 
Noah Bred  2003              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.48                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav B. Frederiksen  2004    340          37.15   
  Vordingborg Svømme Klub  38.30                 
Benjamin Koch Oltman Ande  2004    330          37.55   
  Solrød Svømmeklub  36.56                 
Silas Fessel  2004    319          37.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.21                 
Søren Wandall Ohlsen  2004    291          39.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.60                 
Mathias Lindgaard  2004    248          41.25   
  Herlev Svømning  41.11                 
Valdemar Birn-Bringgaard  2004    236          41.95   
  Gentofte Svømme Klub  41.62                 
Bertram H. Mikkelsen  2004    236          41.99   
  Frederikssund Svømmeklub  42.81                 
Victor Enemark Cruse  2004    159          47.90   
  Frederikssund Svømmeklub  48.53                 
Victor Dyrhauge  2004              DSQ  sw71 mange flyb star 
  Frederikssund Svømmeklub  43.27                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Robert E Falborg Pedersen  2005    348          36.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.87                 
William Bogø Andersen  2005    296          38.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  40.06                 
Nicholas H. Hansen  2005    290          39.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.76                 
Malthe Foged  2005    258          40.73   
  Næstved IF  40.70                 
Tobias Lindhardt  2005    242          41.62   
  A6  45.56                 
Elias Elmedyb  2006    242          41.64   
  Herlev Svømning  43.55                 
Mathias Bohn-Hansen  2006    180          45.90   
  Herlev Svømning  48.48                 
Victor Henrik Ritnagel  2005    176          46.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  45.50                 
Vincent Matras  2005    171          46.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  45.19                 
10  Storm Bargmann  2007    161          47.68   
  Herlev Svømning  47.31                 
11  Jonathan van der Rijt  2007    141          49.76   
  Frederikssund Svømmeklub  49.52                 
12  Mathias Toft Cortsen  2005    134          50.70   
  Herlev Svømning  51.43                 
13  Linus Norby Larsson  2006    116          53.08   
  Herlev Svømning  53.25                 
14  Nikolaj Kragh Simonsen  2006    84          59.09   
  Herlev Svømning  57.12                 
Oscar Rybak-Andersen  2005              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  46.14                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:22 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner