2021-05-07   05:10:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2018 - Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag - Stævnestart kl. 9.00

Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open 2018    Udskriftsdato  14 april 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  12:22   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2018         
 
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lærke Blond  2003    508  37.91        1:20.33   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:20.32                 
                     
Esther Marie Heunicke  2003    493  37.78        1:21.15   
  Sigma Swim Birkerød  1:20.82                 
                     
Viola Demuth Andersen  2003    484  37.83        1:21.65   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.54                 
                     
Ida Oest  2003    447  39.56        1:23.82   
  Herlev Svømning  1:25.10                 
                     
Katja Korbo Petersson  2001    427  38.54        1:25.13   
  A6  1:21.35                 
                     
Viktoria Bæts Kristensen  2002    387  41.59        1:28.00   
  Næstved IF  1:22.41                 
                     
Amalie Schou  2003    383  40.81        1:28.24   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.29                 
                     
Caroline Bendtsen  2002    375  42.14        1:28.89   
  Næstved IF  1:24.93                 
                     
Matilda Colley  2003    338  43.09        1:32.03   
  A6  1:33.22                 
                     
10  Katrine S. Frederiksen  2002    330  43.02        1:32.80   
  Helsinge Svømmeklub  1:30.91                 
                     
11  Camille Hvid Ravnholt  2003    293  45.84        1:36.46   
  Frederikssund Svømmeklub  1:40.44                 
                     
12  Pernille Møller Leisted  2002    292  45.56        1:36.58   
  Helsinge Svømmeklub  1:33.12                 
                     
13  Sille Andersen  2003    289  46.27        1:36.98   
  Frederikssund Svømmeklub  1:33.41                 
                     
14  Julie Silberg  2002    284  45.91        1:37.52   
  Solrød Svømmeklub  1:36.30                 
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilda Hyldal Jung  2004    527  37.45        1:19.35   
  A6  1:17.42                 
                     
Emma Ekman  2004    463  39.07        1:22.87   
  A6  1:21.28                 
                     
Freja Søndergaard  2004    463  38.58        1:22.89   
  Vordingborg Svømme Klub  1:21.39                 
                     
Anja Xin Andersen  2004    437  40.45        1:24.47   
  Herlev Svømning  1:24.34                 
                     
Amalie Brammer Kærgaard  2004    411  41.25        1:26.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:24.72                 
                     
Freja Møller  2004    400  41.17        1:27.00   
  A6  1:24.78                 
                     
Frederikke Falk-List  2004    391  41.09        1:27.66   
  Gentofte Svømme Klub  1:24.90                 
                     
Isabel Lillebæk  2004    352  42.58        1:30.80   
  A6  1:26.39                 
                     
Isabella Victoria Nimb  2004    350  43.21        1:30.92   
  Sigma Swim Birkerød  1:33.22                 
                     
10  Isabella Flyvholm Jensen  2004    326  44.53        1:33.15   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
11  Olivia My Nielsen  2004    283  46.23        1:37.66   
  Næstved IF  1:35.85                 
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maya Hauerberg Terp  2005    487  38.91        1:21.49   
  A6  1:21.55                 
                     
Caroline Bach Mindested  2005    431  40.70        1:24.87   
  Sigma Swim Allerød  1:21.67                 
                     
Nikoline R. Amstrup  2005    416  40.76        1:25.86   
  Sigma Swim Birkerød  1:26.85                 
                     
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    389  40.91        1:27.83   
  Solrød Svømmeklub  1:23.73                 
                     
Ronja Jørgensen  2005    375  43.49        1:28.88   
  A6  1:28.73                 
                     
Emma S. Kristensen  2005    373  41.60        1:29.03   
  Gentofte Svømme Klub  1:27.78                 
                     
Rebecca Chur Fischer  2005    322  43.66        1:33.50   
  Gentofte Svømme Klub  1:30.22                 
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    322  43.84        1:33.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:31.90                 
                     
Julie Merl Larsen  2005    321  44.89        1:33.64   
  A6  1:35.51                 
                     
10  Olivia Cruse  2005    315  44.42        1:34.23   
  Hillerød Svømmeklub  1:36.56                 
                     
11  Isabella Ludvigsen  2005    311  44.45        1:34.56   
  Sigma Swim Allerød  1:34.52                 
                     
12  Frida Lauridsen  2005    218  49.72        1:46.48   
  Slagelse Svømmeklub  1:44.64                 
                     
13  Liva Gydesen Nielsen  2005    161  54.85        1:57.81   
  A6  1:55.78                 
                     
Lærke Aistrup Andersen  2005              DNS   
  Herlev Svømning  2:00.38                 
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Agnete Boelt  2006    456  39.89        1:23.28   
  Sigma Swim Allerød  1:25.65                 
                     
Emilie Hartvig-Olsen  2006    423  39.58        1:25.38   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:25.09                 
                     
Mille Frydendahl  2006    407  40.31        1:26.51   
  A6  1:23.01                 
                     
Astrid Mulipola  2006    389  40.16        1:27.80   
  Sigma Swim Allerød  1:23.73                 
                     
Anna Andersen  2007    370  41.96        1:29.27   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:33.77                 
                     
Freja Juul  2006    366  42.21        1:29.63   
  Næstved IF  1:28.83                 
                     
Alma Møller-Ern  2006    365  42.28        1:29.67   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:34.63                 
                     
Sarah Gudme  2007    363  41.92        1:29.85   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:30.82                 
                     
Maja Damkjær Bartels  2006    320  44.58        1:33.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:32.57                 
                     
10  Caroline Rygaard Hansen  2006    318  45.05        1:33.89   
  Solrød Svømmeklub  1:31.78                 
                     
11  Andrea Lindberg Vedøe  2006    307  44.40        1:35.03   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
12  Nynne Zandra Savanna Oppe  2006    302  45.53        1:35.52   
  Solrød Svømmeklub  1:34.58                 
                     
13  Lara Ghizzaui  2007    298  45.68        1:35.95   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:35.19                 
                     
14  Ellen Simoni Alfast  2006    286  44.70        1:37.33   
  Herlev Svømning  1:43.53                 
                     
15  Lucca Frydendahl  2008    277  45.76        1:38.31   
  A6  1:52.44                 
                     
16  Karen Markussen  2007    250  49.15        1:41.75   
  Sigma Swim Allerød  1:40.23                 
                     
17  Selma Nørby  2006    246  48.48        1:42.33   
  Sigma Swim Birkerød  1:45.55                 
                     
18  Cecilie Rud  2006    238  48.52        1:43.48   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
19  Linnea Funk Larsen  2007    232  49.15        1:44.28   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
20  Sofie Larsen  2006    228  48.91        1:44.86   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:45.78                 
                     
21  Laura Friis Justesen  2006    218  49.82        1:46.44   
  Vordingborg Svømme Klub  1:50.87                 
                     
22  Alisa Marchenko  2006    217  50.29        1:46.66   
  Gentofte Svømme Klub  1:48.96                 
                     
23  Liva Wissing  2006    215  49.34        1:46.93   
  Sigma Swim Allerød  1:48.40                 
                     
24  Laura Lind-Christensen  2006    214  50.92        1:47.15   
  Sigma Swim Allerød  1:45.14                 
                     
25  Rosa Dyhr-Rasmussen  2007    207  52.60        1:48.36   
  Næstved IF  1:47.26                 
                     
26  Silke Krakau Tønnesen  2006    203  52.03        1:49.08   
  Slagelse Svømmeklub  1:59.36                 
                     
27  Karoline Dahl Lewinsky  2006    199  50.45        1:49.71   
  Herlev Svømning  1:48.99                 
                     
28  Emma Kyndesen  2006    191  52.89        1:51.31   
  Herlev Svømning  1:56.76                 
                     
29  Frederikke Fisker Jensen  2006    186  50.72        1:52.19   
  Herlev Svømning  1:49.74                 
                     
30  Røskva Rosenbohm  2007    186  53.03        1:52.21   
  Sigma Swim Birkerød  2:00.52                 
                     
31  Line L. Antvorskov  2007    184  54.48        1:52.57   
  A6  2:00.03                 
                     
32  Maja Andersen  2007    184  53.87        1:52.67   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:59.48                 
                     
33  Katharina Zobel  2007    181  53.55        1:53.36   
  Herlev Svømning  1:55.09                 
                     
34  Maja Lollike  2007    178  52.40        1:53.93   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:07.79                 
                     
35  Josephine Hvidberg  2006    177  53.11        1:54.10   
  Gentofte Svømme Klub  1:58.45                 
                     
36  Mira Capito  2007    173  53.89        1:54.91   
  A6  1:54.52                 
                     
37  Athena Haugsted Pihl  2006    168  52.29        1:56.16   
  Hillerød Svømmeklub  1:53.29                 
                     
38  Marie Storch  2006    164  56.89        1:57.16   
  Sigma Swim Birkerød  1:58.68                 
                     
39  Luna Larsson  2006    156  56.79        1:58.97   
  Herlev Svømning  2:06.07                 
                     
40  Caroline Victoria Reedtz  2007    131  1:00.15        2:06.00   
  Gentofte Svømme Klub  1:59.69                 
                     
41  Signe Østergaard Lilja  2006    125  1:00.18        2:08.09   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
42  Anna Hinsch Lauritzen  2006    121  59.41        2:09.39   
  Gentofte Svømme Klub  2:10.08                 
                     
43  Laura Raahauge  2008    119  1:02.46        2:10.22   
  Gentofte Svømme Klub  1:59.89                 
                     
44  Nikoline Joy Gringer  2009    104  1:03.58        2:16.00   
  Herlev Svømning  2:08.92                 
                     
Emilie Böhmer  2006              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:57.18                 
                     
Sophie Nielsen  2006              DNS   
  Odsherred Svømmeklub  1:47.43                 
                     
Bianca Basso  2007              DSQ  en hånd i mål 7.6 
  Gentofte Svømme Klub  1:56.36                 
                     
Siri Lauth  2007              DSQ  flyben 7.5 
  Herlev Svømning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 april 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:22 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner